Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4101) Psychonaut válasza jolti05 (#4099) üzenetére


Psychonaut
addikt

Na, így hirtelen nem találom melyik gitárokról beszélsz, de ha olcsó kategória és nem tremolós, akkor: lehetni lehet, de nem érdemes, mert kb. többe kerülne belerakni, mint amennyit ér a gitár. (minden gitárba lehet rakni tremolót, még a Vintage Les Paulokba is)

Daweee: mikor lesz meg a gitár? Jövő héttől elviekben Miskolcon dolgozom, jammelhetnénk párszor. :))

[ Szerkesztve ]

(#4102) Daweee válasza Psychonaut (#4101) üzenetére


Daweee
őstag

Elvileg 2 héten belül, kifogyott nagykerből, majd jön szállítmány... :U Majd összefuthatunk valamikor :K

(#4103) Psychonaut válasza Daweee (#4102) üzenetére


Psychonaut
addikt

Na b@zmeg, gratulálok. :(((
Hihetetlen, hogy ennyire nincs balos gitár sehol...(mondjuk én nem panaszkodhatok, 2 nap alatt megjött, de akkor sem úgy megy, mint a jobbosoknak, hogy bemegyek egy boltba és veszek egyet)

(#4104) Daweee válasza Psychonaut (#4103) üzenetére


Daweee
őstag

Elvileg volt 1 darab, de az meg sérült volt, inkább nem vállaltam be, úgyhogy várok :U
Hangszerdiszkontból vetted?

(#4105) Psychonaut válasza Daweee (#4104) üzenetére


Psychonaut
addikt

Igen. Paráztam, mikor azt írtad, hogy csak egy van, és az sérült, nekem meg már elvileg szállítás alatt volt, de semmi gond nincs vele. Ezek szerint máshonnan jött.

Amúgy egyetlen egy kis bánatom van: le akartam szedni a koptatót, de az a csavar, ami az oldalsó fémlemezt a koptatóhoz szorítja egy anyával alulról (uhh, azért remélem érthető melyik rész :D ) belenyomódott a testbe egy kicsit. Nem nagyon, de azért látszik, ha leszedem a koptatót, Úgyhogy marad.

(#4106) Daweee válasza Psychonaut (#4105) üzenetére


Daweee
őstag

Ja, látszik is az egyik képen, nem vészes szerintem. Amúgy minden ok vele? Kulcsok tűrhetőek?

(#4107) Psychonaut válasza Daweee (#4106) üzenetére


Psychonaut
addikt

Undorító a színe, meg érzésem szerint kicsit gyorsan elhangolódnak a húrok vele - bár sokat játszottunk You Could Be Mine-t, meg egyéb nyújtós számokat, szóval belefér. Amúgy semmi gond nincs vele, tök átlagos.

(#4108) jolti05 válasza Daweee (#4100) üzenetére


jolti05
őstag

Akkor már csak azt nem értem a hangszedővel kapcsolatban, hogy miért vannak olyan kialakítások, ahol a nyak felőli kettő szedő single, a leghátsó pedig humbucker? Ha hátul pengetsz, tisztább a hangja? :)

Napokon belül kiderül, dolgozom-e nemsokára, ha igen, megnézem magamnak a Yamahát.

Psychonaut: Daweee helyre tette a tudatlanságom, van rajtuk tremolo. :) Hogy mennyit ér, jobban tudjáttok, engem csak zavarni fog, néhány...évig :DDD

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#4109) Daweee válasza jolti05 (#4108) üzenetére


Daweee
őstag

Nem, úgy működik, hogy van egy 5 állású pickupváltó, az a kis karocska alul, attól függ hogy melyik hangszedő működik, hogy melyik állásban van, működhet csak a hátsó, a hátsó ÉS középső, csak a középső, és így tovább, minden állásban (jó esetben) más a hang tónusa, ezért raknak több pickupot a legtöbb gitárba. Annak is van jelentősége hogy hol pengetsz, főleg a felhangok szempontjából, de erre majd rájössz :K

(#4110) jolti05 válasza Daweee (#4109) üzenetére


jolti05
őstag

Izgalmasan hangik! :) Lehet kissé fogalomzavarban szenvedtem :) Bár tehetségem valószínűleg nincs hozzá, majd gyakorlással teremtek egyensúlyt.

Ami 1:06-nál nagyon szépen hallatszik, visszhang [link], az valamiféle effekt?

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#4111) Daweee válasza jolti05 (#4110) üzenetére


Daweee
őstag

Aha, Delay effekt, végig ott van, csak akkor hallatszott rendesen amikor abbahagyta a játékot.
Egyébként én sem tartom magam túlzottan tehetségesnek, de gyakorlással lehet valamelyest kompenzálni ;]

(#4112) jolti05 válasza Daweee (#4111) üzenetére


jolti05
őstag

Az effektezéshez kell valami külön szerkezet, vagy ha géphez kötöm, akkor valami programmal meg tudom oldani? :) Nyilván számomra ezek még sok ideig nem lesznek nagy jelentőséggel, csak igyekszem enyhíteni mérgetetlen kíváncsiságom.

Elővettem a régi akusztikusomat, de...az életkedvem elveszi a hangja, lehet nem kellene eröltetnem. Meglepődtem, mert még emlékszem néhány ujjgyakorlatra, másra nem :D Ezzel pedig véletlenül sem akarnám azt sugallni, hogy ennél több is ment.

Ami nekem nagyon nem megy, az a "kétfele figyelés". Már az is nehéz számomra, hogy a megfelelő húrokat pengessem, vagy hogy lefogjak egy akármilyen akkordot, a kettő együtt meg mission impossible. :)

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#4113) Daweee válasza jolti05 (#4112) üzenetére


Daweee
őstag

Aha, külön szerkezetek ezek általában, van ún. multieffekt, amiben rengetegféle effekt van, lehet kikeverni magadnak különböző hangzásokat, (ezt nem részletezem, mert még én sem ástam bele magam túlzottan, ált maradok a gyári sémáknál :B ) meg vannak a különálló effektpedálok, amikben ált. 1féle effekt van, ezeket egymás után sorba is lehet kötni akár, drágábbak, jobb hangminőséget adnak, a profik játékszere :D
De egyébként gépen is szimulálhatóak ezek, pl a Guitar Rig progival, amit már mondtam.
Hát igen, egy rossz gitár eléggé illúzióromboló tud lenni :U A kezeid meg majd összeszinkronizálódnak idővel, csak gyakorlás kérdése :K

(#4114) Szten Márs válasza jolti05 (#4112) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Fémhúros, vagy nylonhúros akusztikusod van?

+1 kérdés: egészen biztos vagy benne, hogy jól van behangolva az a gitár? Életkedv elvevős hangjának azért mégsem kénelennie, akárhogy is... Erős a gyanúm, hogy összevissza szól. Hangológép nélkül is, legalább egymáshoz be lehet hangolni jól a húrokat: felülről az első három húrt (E1, A, D) és az utolsó kettőt (H és E6) az ötödik bundnál megpengetve ugyanolyan hangjának kell, hogy legyen, mint az alatta fekvő húrnak, a kimaradt húrt, a G húrt pedig ha a negyedik húrnál megpengeted, akkor kell, ogy ugyanolyan hangja legyen, mint az alatta fekvőnek.

[ Szerkesztve ]

(#4115) Atis707 válasza jolti05 (#4112) üzenetére


Atis707
tag

Ha konyítasz az elektronikához, kb tized annyiból tudsz 'pedált' építeni... :D Persze ne vedd kézpénznek mert hangminősége - pláne egy olcsó gitárral - nem lesz az igazi, csak ha szeretsz (tudsz) építeni ilyesmit nagyobb élmény játszani szerintem (tapasztalat). :K

(#4116) Itome


Itome
tag

Rossz képminőség, rossz fényviszonyok miatt -meg nem volt kedvem tökölni a fényképezővel-, de azért kivehető, hogy mi is ez :)
A Squierem felturbózva Duncan bácsi Invader hangszedőjével. :))

]

Tom DeLonge stílusban elkészítve. Igazi punk gitár. :DD

[ Szerkesztve ]

(#4117) Szten Márs válasza Itome (#4116) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Fincsi lehet :C

Mennyire dobta meg a hangját az új hangszedő? Vagy inkább úy kérdezem mennyire lett brutálisabb? :D

(#4118) Itome válasza Szten Márs (#4117) üzenetére


Itome
tag

Érezhetően megvadult. Mintha nem is az a gitár lenne, amit elvittem a hangszerészhez.
Így lehet egy olcsóbb gitárt normális szintre emelni. :)

Direkt használtan vettem amúgy 30ezer pénzért, mert ilyen sorsot terveztem neki. A kiberheléshez meg nem veszek új gitárt :))

Összegezve, nagyon baró hangszerem van végre. És megérte az utolsó fillérig.

(#4119) Psychonaut válasza Itome (#4118) üzenetére


Psychonaut
addikt

:C

(#4120) lakisoft


lakisoft
veterán

Valaki használ ilyen erősítőt: Line 6 Spider IV 120 ha igen a tapasztalatairól be tudna számolni?

[ Szerkesztve ]

(#4121) Daweee válasza Itome (#4116) üzenetére


Daweee
őstag

Jóféle :K
Affinity az alap?

(#4122) bodom87 válasza lakisoft (#4098) üzenetére


bodom87
tag

digitech-et nem szeretnék a line6-ok meg kevés, vagy drágáa talán a floor pod plus, de most egy GT-8-on goldolkodom

(#4123) jolti05 válasza Daweee (#4113) üzenetére


jolti05
őstag

Külön eszköz = plusz pénz :)
Tartok tőle, hogy igazad lesz, és ha géphez kötöm majd, nem fog úgy szólni, mint egy gitárerősítővel. Minden bizonnyal valami kábel kell majd ahhoz, hogy csatlakoztassam a házimozi erősítőhöz. Hogy melyik bemenetére, és milyen kábelt, ennek hol tudok utánanézni?
Köszönöm a, mondjuk biztatást :D

Szten Márs: Feles, értem ezalatt, hogy 3 nylon, 3 fémhúr. (~3 éves a gitár, egyszer sem volt húrcsere)
Van valami Tune programom, azzal szoktam mikrofon segítségével hangolni. Plusz-mínusz értékek között lengedezik egy mutató. Szerencsétlennek szörnyű hangja van.

Atis707: Amint megépítettem a digitális órámat, lehet beleásom magam a pedálkészítésbe is :DDD

Itome: Meg szabad érdeklődni, mennyibe került a beújítás? :)

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#4124) bodom87 válasza bodom87 (#4122) üzenetére


bodom87
tag

esetleg Tonelab LE

(#4125) Eastman válasza Szten Márs (#4083) üzenetére


Eastman
őstag

Ha gitározol, csak full cső és analóg minden. ...szerintem.

PC kizárt...

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#4126) Szten Márs válasza jolti05 (#4123) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Nem, az nem feles lesz :N Az a három is nylon, csak egy fémburkolatot kapott a nylon köré. Mint ahogy a fémhúrosok fémhúrja körül is van még egy plusz fémburkolat az E1, A, D és G húrokon - ez utóbbin mondjuk előfordul, hogy nem, de a legtöbb húrkészletnél azért van. Szóval az teljes mértékben nylon húros, ne tévesszen meg ez az apróság ;)
A fülre tesztelést ejtsd azért meg :K

Eastman: :F
Ez a válasz most frankón nem értem, hogy hogyan jött a hozzászólásomra :DDD

[ Szerkesztve ]

(#4127) Eastman válasza Szten Márs (#4126) üzenetére


Eastman
őstag

...úgy, hogy nem kell PC a gitározáshoz. Be sem kall kapcsolni. Semmi tranzisztor meg IC. Csak analóg megoldások. Erre gondoltam. + csöves fej meg láda, ennyi.

Sry, be vagyok má' borozva...

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#4128) jolti05 válasza Szten Márs (#4126) üzenetére


jolti05
őstag

Botfülűnek tartom magam. Nézegettem videókat, kipróbálták a...."az összes szedő állást" (szakkifejezéseket nem tudok :)), és én nemigen hallottam különbséget.

Akivel vettem a gitárt, maga is gitározik, ő mondta, hogy feles. A galád. :)

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#4129) lakisoft válasza jolti05 (#4128) üzenetére


lakisoft
veterán

szakkifejezéseket nem tudok , és én nemigen hallottam különbséget. ne csináld már :DDD

(#4130) Itome válasza Daweee (#4121) üzenetére


Itome
tag

Igen, Affinityből lett ez a szörnyeteg :))

fs-zsoci: A hangszedő 27ezer pénz kicsiny hazánkban. (csak pesten láttam, ott is egy helyen és ennyiért), de 21k-ért vettem egy sráctól, aki ezekkel foglalkozik. Azért az a kis megtakarítás is jó, mert abból kényelmesen futotta a hangszerészre.
Plusz ugye a koptató, amit amcsiból rendeltem, postával együtt volt 3900 Ft.

[ Szerkesztve ]

(#4131) Szten Márs válasza Eastman (#4127) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Még mindig nem értem.
Arról beszéltél, hogy vegyen hangológépet, az elektromos gitár mellé. Én meg azt mondtam, hogy nem feltétlen kell erre költenie, mert meg tudja oldani máshogy - konkrétan számítógépes programmal. Ugye a hangológép sem "csak csöves fej meg láda" ;) Szerintem szimplán félrenézted, hogy miről beszéltünk :K

Szerk: ja most már értem, a bor sok mindent megmagyaráz :DDD

[ Szerkesztve ]

(#4132) Eastman válasza Szten Márs (#4131) üzenetére


Eastman
őstag

Lehet, hogy benéztem. ...azzal próbálkozom, hogy nem kell PC, meg hangkari, meg kutyának a füle a gitározáshoz. Csak gitár, egy kis csöves kombó, kábel, hangológép, egy-két pedál meg egy pöngötő. Mondjuk én nagyon old schoolban nyomom.

2. Akusztik gitár + hangológép

3. Villanygitár + Roland Cube + gain kiteker és a hangerőpotival adod a zamatát mint GeriMúr. kb 70k mindennel együtt.

A lényeg, hogy ha már egy napig nem vetted az öledbe a gityót akkor dugd be a dzsekket a hangológépbe, mert ha nem, elmegy a kedved az egésztől, mert fals meg hamis lesz és nem jó se' neked, se' a családnak, se a szomszédságnak. Ha rendesen behangolod, sanszosabb, hogy jó lesz. ;)

...másnap van. :)

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#4133) Psychonaut válasza Eastman (#4132) üzenetére


Psychonaut
addikt

Utálok úgy hangolni,hogy a jacket bedugom a hangolóba. :D
Inkább tiszta csatornára állítom az erősítőt, és úgy pengetek/hangolok. :))

(#4134) jolti05 válasza lakisoft (#4129) üzenetére


jolti05
őstag

Valamelyest illik korrigálni önmagam :D

A szedő állás még hagyján? Hogy szokás ezt mondtani? Nem akarok hülyén meghallni :)

Újra nekifutottam, nem éjjel, nagyobb hangerővel, és bevallom, tévedtem.
Ebben [link] a videóban 3 állást próbálnak ki. Brigde & Neck - Bridge & Middle - Middle: Nekem talán ebben a sorrendben nyerték el a tetszésem. A "híd és nyak" a legcsilingelősebb, abban hallok a legtöbb magasat.

Akusztikus jelleget egyik potival csinálok?

Itome: Nagyon állatul néz ki, az biztos. A koptató pedig igen jó árban volt, körülnéztem kicsit, és itthon másfélszer ennyi, ami fele ennyire nem néz ki jól.

Rájöttem, hogy csináltam gurigázó fejet :DDD Hirtelen azt hittem, nem is én írtam a hozzászólásom.

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#4135) Eastman válasza Psychonaut (#4133) üzenetére


Eastman
őstag

Nem gondolom magam rutintalannak az élet dolgaiban, de ezt a módszert még nem is hallottam. :B Köszi! :R

Milyen cuccon tolod? Egy hardver listát kérnék... ...most nem olvasnék vissza.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#4136) cucka válasza jolti05 (#4134) üzenetére


cucka
addikt

Nekem talán ebben a sorrendben nyerték el a tetszésem. A "híd és nyak" a legcsilingelősebb, abban hallok a legtöbb magasat.
Mindegyik állás jó valamire, más-más hangjuk van, minden attól függ, hogy milyen zenét szeretnél játszani a gitáron.

Akusztikus jelleget egyik potival csinálok?
Akusztikus jelleget leginkább semmivel sem csinálsz :D . A lehetőségek:
- acoustic simulator effektpedál (vagy szoftver használata)
- piezós hangszedő (egyes drága gitárokon előfordul)
- veszel egy akusztikus gitárt :)

A potik a gitáron a hangerőt és a hangszínt szabályozzák. A hangszín egyszerű történet, egyik végállásban tompább a hang (kevés a magas), másik végállásban meg nem tompa (sok magas).
A hangerő poti azért fontos, mert a hagyományos gitárerősítőkön a torzítás mértéke függ a bemeneti jelszinttől, ezt szabályozod a hangerő potival. Például egy tiszta hangú erősítőre rákötsz egy nagy jelű hangszedőt full hangerőn, akkor lehet, hogy az erősítő betorzít, crunch-os, enyhén koszos hangja lesz (ami egyáltalán nem baj), de ha visszaveszed a hangerőt a gitáron, akkor szépen kitisztul a hangja.

(#4137) Daweee válasza Eastman (#4132) üzenetére


Daweee
őstag

Persze, úgy az igazi ahogy leírtad, de mondjuk fullcsöves cucc nem két fillér éppenséggel. A PC pedig pár dolgot egyszerűbbé tud tenni, pl az akusztikusom hangolása csak onnan megy (kéne már valami ilyesmi csak sose jutok el odáig :U ) meg a tanulási folyamatban is sokat tud segíteni, pl guitar pro-val "életre kelteni" a kottát, vagy Transcribe-al lelassítani az eredeti számot, arra az esetre ha a TAB nem pontos, stb.
Másrészt meg vannak a Guitar Rig és társai, hogy gitárt be a gépbe oszt' rákenról, ami már már szentségtörés számba megy, én sem foglalkoztam vele túl sokat, csak mint érdekesség.

(#4138) Psychonaut válasza Eastman (#4135) üzenetére


Psychonaut
addikt

Vintage LV100 TSB + Fender Frontman 15G kölcsönerősítő
Meg valami no-name kábel, de nem zajos egyáltalán,nagyon meg vagyok vele elégedve.

Erősítő meg remélhetőleg munkából lesz valami jó.

(#4139) Eastman válasza Psychonaut (#4138) üzenetére


Eastman
őstag

Jó a Frontman? Effektek vannak benne?

Dawee: ...ez aranyos: [link]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#4140) Psychonaut válasza Eastman (#4139) üzenetére


Psychonaut
addikt

Kezdésnek teljesen. Nincsenek, alig pár dolgot lehet csak állítani is (torzítás mértéke, mély, magas, középtartomány).

(#4141) UnConnecteD válasza takacsmarton (#4000) üzenetére


UnConnecteD
senior tag

ja, semmi ...

[ Szerkesztve ]

(#4142) jolti05 válasza cucka (#4136) üzenetére


jolti05
őstag

Mindegyik állás jó valamire, más-más hangjuk van, minden attól függ, hogy milyen zenét szeretnél játszani a gitáron.
Sejtettem, ettől függetlenül a Bridge and Neck-et érzem leginkább közel magamhoz :)

Akusztikus jelleg: Azt a Guitar Rig-et fogom első körben kipróbálni, csak jussak el odági.
["leginkább semmivel sem csinálsz" :D ]

Köszönöm a felvilágodítást :)
Az erősítést valamennyire vágom, mindennél, ami hangot ad ki vagy generál, megvan, hogy hol nem torzít még, illetve, hogy a hangok milyen hangerő mellett jönnek ki a legtisztábban. A gitár erősítő mindenesetre még viszonylag a jövő számomra :)

Srácok. Otthon van valaki a Yamaha gitárokban?

[ Szerkesztve ]

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#4143) Atis707 válasza jolti05 (#4142) üzenetére


Atis707
tag

Legtöbb metálbanda gitárosa(i) csak a bridge ('híd') állást használják, pl. metallica, de asszem a CoB-ban alexinek is csak egy híd hangszedője van...

(#4144) Itome válasza Atis707 (#4143) üzenetére


Itome
tag

Mosatmár lehetek én is példa? :DD
Picit feljebb mutattam a gitárom, Tom DeLonge stílus, 1 humbi a hídnál. (punkot játszunk) :))

[ Szerkesztve ]

(#4145) Atis707 válasza Itome (#4144) üzenetére


Atis707
tag

Sztem minden gitárnak így kéne kinéznie...woow :R ;]

(#4146) Itome válasza Atis707 (#4145) üzenetére


Itome
tag

Akkor már nem lenne különleges. De örülök, ha tetszik :))

(#4147) Eastman válasza Psychonaut (#4138) üzenetére


Eastman
őstag

Húrt, milyen vastagot használsz?

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#4148) M@trixfan válasza Atis707 (#4143) üzenetére


M@trixfan
addikt

Nem tudom ki hogy van vele, de a CoB-nál kevés ízléstelenebb gitárhangot hallottam. Szerintem egyenesen fülsértő és borzalmas. Figyelem! Nem a művészetükre vagy magára a zenéjükre gondolok hanem kizárólag a gitárhangra.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#4149) Demonata


Demonata
csendes tag

Ha nem bánjátok, Eastman kérdését én mindenkinek feltenném, ki milyen vastag húrkészletet használ? Esetleg csiszolt húrt?

(#4150) X2N válasza Demonata (#4149) üzenetére


X2N
senior tag

Én most speciel 9-es Elixírt mert jó sokáig nem koszolódik :)

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.