Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#56451) #45687808 válasza gago1975 (#56447) üzenetére


#45687808
törölt tag

Érdekes amúgy ez az egész helyzet. Én kétféleképpen közelítem meg. Egyrészről piac. Én úgy látom, hogy alapvetően a gamer laptopot vásárlók keménymagja nem fog elmenni 7-800k-ig, marad kb. 500k-s árszinten, és ha megnézzük, jelenleg minden formában az ember arcába beletolják az ASUS TUF, Acer Nitro és Helios 300 féle masinákat. Ezek fogynak is ám keményen, nyilván akkor a gyártók elsősorban ezeket fogják továbbfejleszteni. Igény szinten is azt látom, hogy a gamer laptopot használók zöme az alapvetően egy könnyed, viszonylag tűrhetően működő laptopot keres. Ezen felhasználók szerintem egyetértünk abban, hogy nem fognak olyan dolgokkal foglalkozni, mint, hogy: megfelelő hűtés, normális anyagminőség, stb. Megy rajta a játék? Igen. (más kérdés hogy közbe felforr a CPU, visszaesik a teljesítmény stb.). Észleli ezeket egy játékos? Nem biztos. Mert nem foglalkozik vele, inkább fogja és visszavesz a grafikai részletességből, felbontásból. A másik, hogy nagyon sok felhasználónak a gamer laptop mellett biztos, hogy van egy bikább asztali PC-je is, csak mellé kell egy mobil is, amit lehet cipelni mondjuk ha nyaralni mész vagy LAN partyzni stb.

Ezek fényében én nem azt mondom, hogy a felső kategóriára nincs kereslet, távol álljon tőlem, de azt lássuk be, hogy luxuscikk. Nagyon keményen. Ennél fogva (is) nyilván kisebb lesz a célközönség. Pont emiatt a gyártó mérlegeli, hogy megéri-e akár limitált számban is mondjuk, de továbbvinni a top kategóriát.

Ettől még szerintem lesznek még itt bejelentések, biztos vagyok benne, hiába mond akármint akármelyik gyártó most. Év eleje van. Év közben bőven jöhetnek meglepetések, bejelentések. Most kezdődik a generáció váltás, egyik gyártó se lesz hülye most lelőni minden újdonságot, szerintem felmérik, hogy jelenleg, 2021-ben mire van igény.

[ Szerkesztve ]

(#56452) FőDudu válasza gago1975 (#56449) üzenetére


FőDudu
addikt

Raereztel ;)

Ugyan a 4K kijelzo nem mozget meg, de osszessegeben jonak tunik.
Nezek par review-t meg katalogus adatot, mert ranezesre nagyon rendben van...

Lovesem se volt, hogy az Acer ilyen minosegi cuccokat is csinal. :R

FőDudu

(#56453) sh4d0w válasza #45687808 (#56451) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Ez nem feltétlenül igaz.

1. Mindenképpen laptop kellett, mert nincs helyem asztali gépnek.
2. #1-ból kifolyólag nincs másik gépem, amin játszok.
3. Azt a hardver felállást, amire szükségem volt, nem kaptam meg máshol, csak ebben a kategóriában értelmes áron (4-nél több mag, 32 GB RAM - virtuális labornak).
4. Ha már úgyis ki kellett adnom egy méretesebb összeget, akkor már a VGA olyan legyen, amivel időnként játszani is tudok.

https://www.coreinfinity.tech

(#56454) #45687808 válasza sh4d0w (#56453) üzenetére


#45687808
törölt tag

1. Nekem van hely, de egy darab, mobilis, all in one gépet akartam, ezért van az, ami.
2. Kapásból nincs asztali gépem.
3. Szintén (ugye itt befigyel az 1. pont is)
4. Igazad van.

Másrészt az, hogy "ez nem feltétlenül igaz" igény, és ember függő. Én egy verziót írtam le. A több százból. Te egy vásárló vagy a több millió közül. Én is. Mi (meg páran a fórumban) megtehetjük, hogy drágább masinát veszünk. Ezt vajon a nagy tömeg megteheti?

(#56455) alces válasza gago1975 (#56450) üzenetére


alces
tag

[link]
Az MSI már lelőtte a gt sorozatot... :(

(#56456) MaxxDamage válasza alces (#56455) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Hát ha nem lesz "új" MSI GT széria, akkor nincs más, mint a Clevo felső kat. Gaming lapos... (számomra) :B

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#56457) #45687808 válasza MaxxDamage (#56456) üzenetére


#45687808
törölt tag

Én továbbra is azt gondolom, hogy érdemes várni még pár hónapot. Felesleges leírni az egészet, csak azért mert a CES olyan volt amilyen. Bízzunk elvtársak. :DD

(#56458) MaxxDamage válasza #45687808 (#56457) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Persze, kivárom. (bármi lehet) :K

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#56459) Darth_Revan válasza alces (#56455) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Nagyon úgy tűnik hogy dtr téren lemondanak a nagy gyártók és inkább a hulladék tomegtermekeket nyomják ...végül is igazuk van, több vér Pisti van akinek köze nincs a laptopokhoz és nem tudja mi a minőség, mint a hozzáértő.

(#56460) FőDudu válasza Darth_Revan (#56459) üzenetére


FőDudu
addikt

Tul jol dolgozik a marketing.... ;)
Lehet maguk alatt vagjak a fat.

14 oldalnyi istenito bejegyzes (70 velemeny) az 1,6 millas Acer gep alatt erosen kamu szagu.

Kizartnak tartom, hogy tobbszazat adtak el belole.
Mert ugye a vasarlok igen kis szazaleka ir pozitiv kommentet - sokkal gyakoribb a negativ.

Azaz 70 velemenyhez tobbszaz darabot kell eladni.
Mindenkit hulyenek neznek...

FőDudu

(#56461) Mikulásbá válasza FőDudu (#56460) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Lehet nem is volt ennyi gép ebből. Anno a 2070-es verzióból sem sok volt.

(#56462) Darth_Revan válasza FőDudu (#56460) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Nem értem...milliókat elköltenek fejlesztésre és működik is, bejön az embereknek, erre meg 1 generáció után dobják... :W

(#56463) FőDudu válasza sh4d0w (#56453) üzenetére


FőDudu
addikt

Detto. Hasonlo cipoben jarok.

Eszemben sincs jatszani, de ha mar lecserelem a meglevo Macbook Pro-t, akkor bivalyeros gepet akarok. Minimum olyan minosegben.

Bovithetot. 2-4 memoria slottal (64GB a cel), minimum 2db M.2 slottal (Pcie 4.0 is jol jonne), 100Wh kozeli akkuval - ne bohockodjunk mar 3-4 oras akkuidokkel.

Vagy kisebb akkuval, de minimum USB-C toltessel. Nem vagyok sokat tavol az infrastrukturatol, de azert 4 ora nagyon karcsu.
Viszont nincs kedvem 200+ wattos toltokkel szaldgalni.

Kepernyot letojom, fullhd oszt' jo'van ;)
Nem mozgat meg az Oled meg a 4K - 15" Qhd az mar kb almas retina es az boven jo.
Inkabb fenyero legyen, outdoor kijelzo nagy truvaj. Elozo Lenovomban az 500 nites matt erintokepernyo az jo cucc volt.

Mindent akarok egyben, hajlando vagyok kifizetni. Ugyan nem munkaeszkoz lesz (azt ad a ceg), de nekem az informatika folyamatos tanulas. Kell a sok mag/szal a virtualizacio miatt.
Van hozzaferes sokmagos/tobb hostos VmWare clusterhez - de a sajat tanulo masinat nem szivesen rakom a ceges teszt szerverekre.

Viszont nem vagyok hajlando Dell Mobile workstation es Alienware fele szornyeket hurcolni.
Azaz legyen kicsi, halk, kurvaeros, bovitheto. Thinkpad Extreme sem eleg sajnos.

Eddig meg egy konfigot se talaltam ami mindezt tudna.
Altalaban az USB toltes hianyzik - AMD konfigokrol meg a Thunderbolt.

A leginkabb kozeli az uj Razer Blade Advanced vagy XPS 15.
Utobbi sem tudja a masodik M.2 foglalatot es a 1650ti is eleg kevesnek tunik.

Egy R9 procis (valamelyik U, hogy akkuido is legyen) konfig lenne idealis Thunderbolt porttal es eGPU-val. Azaz ha kell a grafikus teljesitmeny ott az eGPU, egyebkent meg VmWare-hez boven eleg a R9 sok rammal es 2 SSD-vel.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#56464) FőDudu válasza Darth_Revan (#56462) üzenetére


FőDudu
addikt

A fonokok egy tollvonassal leirjak a szeriakat amik nem teljesitenek.
Kar ezen bankodni!

Inkabb megoldast kell keresni.

En is 'outsider' vagyok a gamer topikban, mert valami olyat keresek ami lehet nem is letezik ;)

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#56465) Bedepi válasza #45687808 (#56451) üzenetére


Bedepi
tag

100%-ig igazad van. Sajnos ezek réteg termékek. Viszont március, április körül simán jöhet még. Nyilván mint leírtad, ezek fogynak jobban, ezért elsősorban ezekre fókuszálnak, és tolják ki előbb. Később meg majd ha dől a lovetta, akkor jöhetnek a komolyabbak. :D Remélem.

(#56466) Gergello válasza FőDudu (#56460) üzenetére


Gergello
addikt

Ezt kereskedőként meg tudom erősíteni. Pozitiv visszajelzés szinte nincs, ha azt kapta a vevő amit várt, akkor részéről lezárva.

Illetve annyi, hogy újra vásárol ha elégedett.

[ Szerkesztve ]

(#56467) Bedepi válasza FőDudu (#56460) üzenetére


Bedepi
tag

Szerintem valamit elnéztél. A helios 700-ról nincs talán 1 vélemény sem. Azok mind a 300-as vélemények. Csak mivel ez is helios, meg az is, odaveszi a véleményeket. De közük nincs egymáshoz :)

(#56468) #45687808 válasza Bedepi (#56467) üzenetére


#45687808
törölt tag

Így van, H300 és 500-asról van vélemény. Mondjuk nem tudom, hogy akkor miért vannak feltüntetve egy 700-as alatt. Mekkora baromság már ez. :DDD

(#56469) FőDudu válasza Bedepi (#56467) üzenetére


FőDudu
addikt

A legdragabb gep alatt vannak.
Lehet felreertettem valamit.

FőDudu

(#56470) #45687808


#45687808
törölt tag

Egy apró hülyeség: Acershopon a H700-asnál oldalt van a HDMI port. Eredetileg nem hátul volt? Most csak a Display port van hátul. [link]

Egyébként lehet azért nem mutatták még be az új monstrum gépeket, mert még azon gondolkodnak, hogy hogyan oldják meg NORMÁLISAN a hűtést. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#56471) Bedepi válasza FőDudu (#56469) üzenetére


Bedepi
tag

Nem értetted félre, ők rendezik el hülyén. A név stimmel, csak a számozás nem. Mivel gondolom mindegyik a helios családba tartozik, azért van ez. A 700-asról pont azért nincs vélemény, mert mint leírták réteg termék, ergo keveset adnak el belőle (nálunk). Gondolom úgy voltak vele, h valami vélemény legyen már ott akkor is, ha nem oda vonatkozik :DDD Legelőször én is benéztem egyébként :)

(#56472) Bedepi válasza #45687808 (#56470) üzenetére


Bedepi
tag

Lehet. Ezekből a Csipkerózsika gépekből nem sokat nézek ki. Szerintem alvó állapotban is melegednek :D

(#56473) Mikulásbá válasza Bedepi (#56472) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

A Helios 700? Terhelve is alig.

(#56474) q2w3


q2w3
senior tag

Sziasztok!

Ma visszakaptam a Helios 300-at a szervízből, a valóban GPU hiba volt a géppel és alaplapot cseréltek rajta. Viszont hazaérkezés után gondoltam újrakenem Noctuával ezt is, és a következőket tapasztalatam. Valami lötyögött a gépben. Kiderült, hogy az akksi alatt az alaplapi gombelemet nem ragasztoták le, az csak ott csattogott, nem gond én leragasztottam. Nézem tovább, hiányoznak a kábelrögzítő kis rózsaszín műanyag elemek amik az alaplapra voltak ragasztva és a ventilátor meg antenna kábeleket fogták le. Nem gond, elég merevek és nincs hangjuk. Leszerelem a hűtést, és valami szokatlan fogad. Elsőre nem tudtam mi a más, aztán előkerestem a régi képeimet és rájöttem. A GPU körül hiányzik egy (gondolom) hőeloszlást javító lemez:
Ilyen volt:

Ilyen lett:

És ami még érdekes, hogy a [GPU környékén] az alaplap el van színeződve zöldes színre. Ez egy refurbished alaplap lenne amiben meghalt a GPU csak javították?

Szerintetek ez valami újabb alaplap revízió amiben már nincs szükség a fém alkatrészre, vagy lehagyták a szervízben, mert nem tudták, hogy át kéne szerelni és hívjam fel őket és vigyem vissza a gépet? :F

(#56475) KillHates válasza q2w3 (#56474) üzenetére


KillHates
nagyúr

Szia!

Az az EMI shield ami hiányzik. Ha nincsen pacemaker-ed, akkor nem igazán kritikus a hiánya.
Nem cseréltek alaplapot, hanem nyomtak egy rewor-öt vagy egy GPU rewor-özött, alaplaplapra, azaz javított alaplapra cserélték az alaplapod. Amitől az egyik szemem sír a másik nevet, mert a rework-öt általában ólmos forraszanyaggal csinálják és az tartósabb mint az ROHS, viszont javított deszkát kaptál, ami egy kicsit furcsa, hogy ennyire új gépnél ez az eljárás. Akkor szoktak javítgatott lapot adni vissza az ügyfélnek, ha már kifogytak a szervizek a gyártó által biztosított szerviz tartalékból.
Viszont a memóriákon lévő hűtőközeg, nagyon kevés!!!!

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#56476) gago1975 válasza FőDudu (#56460) üzenetére


gago1975
őstag

Szia.

14 oldalnyi istenito bejegyzes (70 velemeny) az 1,6 millas Acer gep alatt erosen kamu szagu.
Kizartnak tartom, hogy tobbszazat adtak el belole.
Mert ugye a vasarlok igen kis szazaleka ir pozitiv kommentet - sokkal gyakoribb a negativ.
Azaz 70 velemenyhez tobbszaz darabot kell eladni.
Mindenkit hulyenek neznek.

Az Acer shop-nak nem erőssége a vélemény rendszerezés sajnos, minden Predator gépre beküldött véleményt ide is és oda is rendszerez, függetlenül, hogy az Predator 3-5-700-as lenne de ha megnézed azt a 70 bejegyzést, akkor láthatod, hogy 2db Helios 500-as tulajon kívül, mind Helios 300-as tulaj kommentált.
Engem is sokáig kértek email-en, hogy írjak már valami bejegyzést oda, de mikor láttam, hogy milyen rendszerezésük van, letettem róla.

Egy Helios 700-as tulaj nem írt oda véleményt :C :C , hiszen nem lehetünk sokan, nem egy kurens tömeg gép szerencsére. Tehát ez a fenti kommented nem valós alapokon nyugszik.

Magyarországra ha az infóm nem csal, akkor 2070-ből tisztán 10, 2080-ból 6db jött be összesen.

#56452FőDudu Raereztel
Itt mire gondoltál? A zajra?
Razer Blade 15 Advanced
Noise Level
Idle30.1 / 30.1 / 30.1 dB(A)
Load46.8 / 46 dB(A)
ConceptD7
Noise Level
Idle30 / 33 / 36 dB(A)
Load50 / 50 dB(A)
Tehát nem sokkal zajosabb egy Triton 500\ConceptD 7 mint egy Razer, sőt, igazából ha mind a kettőnél elereszted a ménest, 4,5-4,7Ghz-en dolgoznak a pacik, akkor lehet, hogy még a Razer zajosabb is a 8 mag hőtermelése miatt.

Predator Helios 700 i9-10980HK RTX2080s 8/64GB RAM,OLED77C32,Marantz AV7705+MM7055x2db,Focal Aria 936+Aria CC900+Aria 926, Dome Flax ATMOS® 4db,SVS SB3000x2,Oehlbach nf214 Sub 3-400,QE3280,Oehlbach XT-SL500

(#56477) q2w3 válasza KillHates (#56475) üzenetére


q2w3
senior tag

A hűtésen van a másik fele. Ilyen cuccot hol tudok venni?
Köszi az infot, akkor megnyugodtam :)

Más:
Közben decemberben megjött az új kijelző a gépembe, elég merész vállalkozás volt, de pont a kötelező vám bevezetés előtt meg is érkezett: NV156FHM-NY5 , 144Hz, 500nit fényerő, 100% Adobe RGB, HDR400.
Most, hogy megvolt az alaplap csere, végre be tudtam szerelni ( a régi megúszta a kivételt) és jelentem flottul működik! A gépe egyből felismerte, állítható a fényerő gombokkal, nagyon szép színei vannak, úgyhogy a Helios 300 2020-as modellbe belemegy a Lenovo Legion i7 kijelzője, BOE08EA. :DD :DD :DD

Azt hiszem ez az első Helios 300-as ilyen kijelzővel!

(#56478) echterion válasza q2w3 (#56474) üzenetére


echterion
nagyúr

Futhatsz egy kört az Acer központi szervizénél (semmiképp se annál, akikkel csináltattad), hogy ez vajon mennyire standard eljárás. Hiányzó alkatrészek, javított alaplap. Nem kellene első körben nagyon nekikesni, de én megkérdezném ezekről őket. Legrosszabb esetben azt mondják, ez van, de ezt kétlem, szerintem inkább majd bekérik a gépet, a magyar szervízpartner főnökének meg lesz egy kellemetlen beszélgetése. Én nem ilyen lapot kaptam anno tőlük, igaz, azt Brno-ban csinálták, nem itthon, meg nem gpu hibás volt.

Vagy, mivel nem húsbavágó dolgok hiányoznak, meg úgyis garis a cucc, hagyod a francba, és örülsz a gépednek, hogy működik. Ez utóbbi esetben azért a hiányzó cuccok miatt egy levelet azért érdemes lehet küldeni, hogy később ne rajtad keressék, ha megint gond lenne.

**********

(#56479) Bedepi válasza Mikulásbá (#56473) üzenetére


Bedepi
tag

A vékony gépekre gondoltam, pl 300-as meg a most bemutatott felhozatalra. A 700-as tudom hogy jó. Nem véletlenül szeretnék olyat. :) A gizda masinákkal nem vagyok kibékülve.

(#56480) FőDudu válasza gago1975 (#56476) üzenetére


FőDudu
addikt

Ugy ertem, hogy minosegi cuccnak nez ki es nem gamer gepnek.
Inkabb a business vonal amit keresek, de eros GPU-val.
Azaz raereztel mit keresek ;)
(letisztult kulseju (business), eros gepet)

HP Envy 15-os gepbol van RTX2080-as, azt talan a helyi HP-tol tudok kerni egy teszt erejeig igy a Covid lezaras alatt. Lehet az is egy raketa, vagy szar a kijelzoje...

Nem tudom az Acer-el mitevo legyek, ranezesre jo gep, de karcsu akkuidoben es nem derult ki tolt-e USB-c portrol.
Nekem a kalibralt 4K kijelzo nem er semmit (nem 'content creator' vagyok) - sot inkabb lenne benne fullhd, az tuti kevesebbet fogyaszt. Ugysem lehet 15" 4K kijelzon skalazas nelkul windowst hasznalni (akkor meg feleleges). Annyira nem vagyok sasszem.

Varok meg, hatha hoz valami ujdonsagot az elkovetkezo 1-2 honap.
Nem hajt a tatar - ha valami jo szembejon megveszem - jelenleg mukodik a gepem, csak a cserejet tervezem.

Nagyon tetszik az Acer (kinezetre), de mostanaban eselyem sincs Magyarorszagra menni erte - latatlanban meg nem mernem megvenni.

FőDudu

(#56481) FőDudu válasza q2w3 (#56477) üzenetére


FőDudu
addikt

En a nejem regi laptopjaban csereltem az Intel alaplapot AMD-re.
Koppra stimmel, minden ahogy kell. Az utolso csavarig es utolso szalagkabelig.
A huto is azonos, pedig dedikalt GPU-s peldany (8750+2GB).

HP450 G0-bol lett HP455 G1. Talaltam a neten vadiuj alaplapot 80 Euroert, procit bele 15 Euroert - annyit megert a laptop feltamasztasa es igy mehet egy raszorulonak mint netezesre (tavoktatasra) alkamas gep. A windows minden gond nelkul tulelte a cseret. ;)

FőDudu

(#56482) Mrguba válasza gago1975 (#56440) üzenetére


Mrguba
őstag

Koszonom az infokat..ranezek a gepekre. :R :R :R :R

(#56483) Gawamatsu válasza FőDudu (#56460) üzenetére


Gawamatsu
senior tag

A vélemények az acershop oldalon ömlesztettek.
A comment címe/tárgya az amit vett, nem (feltétlen) az amit épp nézel.

(#56484) Xerath404


Xerath404
aktív tag

Sziasztok!
Kérdésem lenne, hogy mivel ajánlott a laptop billentyűzete, touch pad közti résekben megülepedett por, szösz és társait kitakarítani ? Sűrített levegő veszélyes , vagy van ennek tisztes metódusa ?

(#56485) FőDudu válasza Xerath404 (#56484) üzenetére


FőDudu
addikt

Van az az UV zold mutakony - valami fura neve van. (valami magic akarmi)
(olyan hengerben van mint a teniszlabda)

Azzal lehet ilyen resekbol mint szellozo es billentyuzet resek kiszedni a port.

Nem igazan ez amire gondolok, de hatha valakinek beugrik...
[link]

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#56486) KillHates válasza Xerath404 (#56484) üzenetére


KillHates
nagyúr

Fogkefe

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#56487) MaxxDamage válasza Xerath404 (#56484) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Fogkefe (átsikálod szépen) majd 2-3 bar nyomással lefújod/átfújod.
Ez is egy megoldás és hasznos. :K

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#56488) szapor_v válasza q2w3 (#56477) üzenetére


szapor_v
csendes tag

Ilyen cuccot hol tudok venni?

Pl. ITT lehet venni, de korábban már mondta KillHates fórumtárs, bár lehet nem itt, hanem egy másik topikban, hogy szépen össze kell szedni, kis golyókat gyúrni belőle és rátenni a memókra :)

(#56489) echterion


echterion
nagyúr

Egészu olcsón előrendelhető egy 3060-as MSI GF65 Thin, ha valaki valami vékony gépre vágyik 2070-es tudással. 430ezerért azért ez nem nevezhető tőlzottan drágának. Ha ez a hűtőrendszer igaz, akkor azért megfelelő utókezeléssel kordában lehet majd tartani a procit is. 4c8t nem hardcore gamereknek elég lesz még pár évig.

Kérdés, milyen kijlezőt fognak belepakolni.

**********

(#56490) Gergello válasza echterion (#56489) üzenetére


Gergello
addikt

Ennél az elrendezésnél, ahol oldalra is fúj ki az a gpu ?

(#56491) echterion válasza Gergello (#56490) üzenetére


echterion
nagyúr

Nem az oldalra fújás a kulcs, inkább az, hogy milyen paszta van a hűtő alatt. Azt tuti cserélni kell, ha meg TGC-t rakunk alá, akkor a két hőcső elég lesz annak az i5-nek, még UV sem fog neki kelleni, de normális pasztával is elfogadható szintre fogja hűteni a procit. A 3060-nak meg bőven elég lesz a 3 hőcső, nincs is közösítve a procival, így az sem fog a gpunak befűteni. Már ha valóban ez lesz az elrendezés. Pesze a vékony gépekre jellemző sivító zaj valószínűleg ugyanúgy jelen lesz itt is.

**********

(#56492) Gergello válasza echterion (#56491) üzenetére


Gergello
addikt

Jó, ez oke. De akkor az a gpu igaz ? :DDD
Olyan lenne jó ahol csak hátra fúj ki, hogy a kezet ne melegítse, de ilyen nagy teljesitmenyű gpunál már úgyse lesz.

[ Szerkesztve ]

(#56493) Bedepi válasza Gergello (#56492) üzenetére


Bedepi
tag

Ha nem akarod hogy melegítse a kezed, akkor ne rakd oda :D Azért ezeket hátra rakják, ahol nem nagyon nyúlkálsz :)

(#56494) Theory66


Theory66
aktív tag

Sziasztok!
150-200 körül keresnék használt laptopot, kb 2018-g kiadott játékok high beállításon futtatására (Ha esélytelen akkor medium). Van valami megbízhatónak mondható masina ezen az áron ami erre képes lenne? Tudom hogy gari lejárta után minden nap ajándék, de hátha vannak jobb típusok amik nem annyira gyakran dobják el a kanalat. Minimum 1060 kellene vagy gyengébb kártya is szóba jöhet?

(#56495) echterion válasza Gergello (#56492) üzenetére


echterion
nagyúr

Az enyém is oldalra fúj, mégsem melegíti a kezem. Nem olyan sok levegő jön ki ott, a java hátul fog kijönni. Sztem nem kell emiatt aggódni.

**********

(#56496) ricogsm


ricogsm
őstag

Acer nitro 5 a CES en
[link]

MSI GE76 RAIDER i7-11800H RTX 3080 8GB 155W TGP FHD 300Hz

(#56497) Gergello válasza Bedepi (#56493) üzenetére


Gergello
addikt

Ott az egér jobb kezeseknél, ne viccelődj már.

echterion: Az új Zephyrus G15 2021-esről is találhatnál ilyen ábrát, tetszik az a gép. :K

[ Szerkesztve ]

(#56498) Bedepi válasza Gergello (#56497) üzenetére


Bedepi
tag

Hát nem tudom te hol fogod az egeret, de nekem az is a gép elejénél van. Meg amennyire én tudom, pl acer-nél úgy van ez megoldva, hogy szögben hátra fúj, nem egyenesen a kezed felé. Gondolom azért erre más gyártó is figyel. Én nem hallottam még senkit, hogy emiatt panaszkodott volna. Vagy hogy bárkinek leég a keze. :D Ne érts félre, nem kötekszem, csak még egyik ismerősömtől sem hallottam, hogy ez gondot jelentene. Van ahol mindkét oldalon van, szerintem mindegy milyen kezes vagy :)

[ Szerkesztve ]

(#56499) Mikulásbá válasza Bedepi (#56498) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Egyenesen fúj az-azaz merőlegesen a géptesttel, de nem fog zavarni, mert fentebb van, mint a kezed az egérrel.
Amúgy a Helios 700 turbó módban olyan szelet csinál, hogy a gép mellett lévő asztali naptárat felborította. :DDD

(#56500) dro0py


dro0py
tag

Sziasztok! Jól láttam, hogy Zephyrus G14 fronton semmi bejelentés nem történt, vagyis nincs új modell? AMD-ből csak a frissített TUF A15 ami új?

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.