Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#45251) KISDUCK válasza Dhampir (#45248) üzenetére


KISDUCK
addikt

Akkor ahogy KillHates is mondja offline és úgy nyomnd ki vagy tegyél fel egy másik programot (én most avg-t használok). A defender nyújtotta védelem nekem is elég volt csak betelt a pohár nálam azzal hogy nagyon pazarolta az erőforrásokat és szívatott a fájl/mappa védelemmel.

(#45252) Gergello


Gergello
addikt

Azt nem értem meg, hogy még a fél millás gépeknél is azt látom, hogy nem szedték le újkorában a palmrest-ről a matricákat. Most, több éves korban szednék le, akkor persze nyomot hagyna. Valakinek tetszenek azok a matricák, azért hagyják rajta ? :U
Letisztult felületet totál el lehet rontani vele.

(#45253) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

384.94 a nekem megfelelő nV driver ahogy néztem.
MSI oldalán (laptop driver) is az van. :K

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#45254) Raymond válasza Gergello (#45252) üzenetére


Raymond
félisten

Szerintem ebben hogy leszedi valaki vagy nem nincs sok racio. En mindenrol leszedek mindent de a laposokon ott vannak a matricak ahogy jottek. Mindegy hogy valami 200EUR netbook vagy a 2400EUR gamer noti, rajtuk vannak a gyari matricak ahogy az osszes tobbin ami arban a ketto kozott volt.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#45255) #68216320 válasza Gergello (#45252) üzenetére


#68216320
törölt tag

Én 14nap után (mikor már nem élhetek az esetleges elállással) rögtön leszedem minden gépről.
Egy régebbi asus gépemen (fém palmrest) rajtamaradt és évek múlva kezdett feljönni és zavarta a kezemet, leszedtem. Nos, a matrica alatt nem szívta ki a nap a fémet, teljesen elüt a többi, amúgy makulátlan külsejű résztől. Na ekkor döntöttem úgy, hogy azonnal kukázom őket.

Volt már olyan ügyfelem, akinek a monitoron rajta volt a matrica, pedig belógott a képbe :)

(#45256) Raymond válasza #68216320 (#45255) üzenetére


Raymond
félisten

"Volt már olyan ügyfelem, akinek a monitoron rajta volt a matrica, pedig belógott a képbe"

Hasonlot lattam valakinel latogatoban. Az a rohadt nagy piros LG matrica ott volt meg a TV-n a jobb felso sarokban. Az amelyik kicsit bebelog a kepbe :))

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#45257) hszilard666


hszilard666
veterán

Sziasztok!

Szerintetek az Asus Pro duo konfigja jó gép? 32 giga rammal, i9 cel, RTX2060 nal. Ha nekem nem jön be mennyire eladható az itthoni piacon szerintetek?

Beajánlottak egyet a zephyrusomért cserébe, és nem tudom mit csináljak :D

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#45258) KillHates válasza Gergello (#45252) üzenetére


KillHates
nagyúr

Mindenkinek szoktam ugatni, hogy szedje le és tegye a gép aljára, mert majd amikor el akarja adni ocsmányul fog kinézni: vagy felpöndörödik vagy a festék kopik meg körülötte, vagy kifényesedik, vagy ezek kombója. De a sznobok ott hagyják általában (régen én is ott hagytam, mert köcsög sznob voltam és akartam, hogy mindenki lássa, hogy i7-es gépem van. Most még nagyobb köcsög sznob vagyok, meg már szarrágó is; leveszem a matricát, majd eladás előtt visszarakom, hogy majd többért el tudjam adni a használt gépem 🤣😂🤣😂)

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#45259) DamianB válasza KillHates (#45249) üzenetére


DamianB
őstag

Mar mindent értek ;] :DDD

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#45260) KillHates válasza hszilard666 (#45257) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ez olyan, mint az oroszlánok topicjában megkérdezni, hogy " a 25 kilós hátszínemet elcseréljem egy kosár káposztára? "
Senki sem fogja bemekegni, hogy "cseeeeeeréld eeeeel" mert azonnal kecskének nézik a többiek!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#45261) Gergello válasza KillHates (#45258) üzenetére


Gergello
addikt

Ez eszembe se jutott még, hogy az aljára ragasszam. Van még hová fejlődnöm. (mondjuk tv-nél már ragasztottam a hátuljára, mert annyira tetszett a matrica, hogy sajnáltam kidobni :DDD )
Én eddig mindig fémről szedtem le és a ragacsot utána cimke eltávolító sprével leoldom.
Köv. gép, ha műanyag lesz a palmrest, akkor nagyon vigyáznom kell, nehogy megmarja.
Te műanyagról mivel oldod le a ragacsot, hogy nem marja meg ?
Amúgy én ezt a sprét használom. (nem innen veszem, nem reklám, csak minta)

[ Szerkesztve ]

(#45262) Raymond válasza KillHates (#45260) üzenetére


Raymond
félisten

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#45263) Aljasvip válasza Dhampir (#45248) üzenetére


Aljasvip
senior tag

Nekem még nem volt olyan gépem az életemben aminél a Stalker gyors mentés ne akasztotta volna meg pár másodpercre. Mondjuk nem 15-re, de 3-4-re biztosan.
Én nem tulajdonítanék nagyobb jelentőséget a problémának. Rendes mentés esetén ez van amúgy?
Legyél bátrabb, ments kevesebbszer. Mi sem jobb annál, mint egy baklövés miatt 2 órányi játékot bukni :D

Ha szeretsz bóklászni és feledezni, akkor még a Prey-t ajánlom. Faterom nagy Stalker rajongó, most ez a másik épp a favoritja kb 1 éve.

(#45264) hszilard666 válasza KillHates (#45260) üzenetére


hszilard666
veterán

Csak kérdés hogy a piacon mennyi kecske van! ;]

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#45265) KillHates válasza Aljasvip (#45263) üzenetére


KillHates
nagyúr

Biztos kecskeporeszt torrentezik 389 szálon a háttérben az 5400 rpm-es hddre. Biztosan azért 15mp a 4kb elmentése 😂🤣😂

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#45266) KillHates válasza hszilard666 (#45264) üzenetére


KillHates
nagyúr

Hidd el van.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#45267) echterion válasza KillHates (#45243) üzenetére


echterion
nagyúr

Nálam meg a bőség zavara lépett fel most, hogy a Witcher-t lenne időm végigtolni. :B

**********

(#45268) Dhampir válasza KillHates (#45250) üzenetére


Dhampir
félisten

Az online-t úgy érted, hogy le kellene kapcsolnom a hálózatról a gépet játék közben?

Ilyen probléma még egy gépnél sem volt Stalker közben, AMD laptopoknál sem.

Igen, a Defender remekül bevált már pár év óta.

(#45251) KISDUCK

Nem tapasztaltam a Defender esetében hasonlót, mármint erőforrás-pazarlást. Több gépen is azt futtatom, nem panaszkodtak a felhasználóik sem.

Mindenesetre köszönöm a tippeket. :)

[ Szerkesztve ]

(#45269) KillHates válasza echterion (#45267) üzenetére


KillHates
nagyúr

Nagyon szép ebben a fehér színben ♥
A palmrest-re majd vegyél vagy vágj valami védő matricát, mert nagyon sokan panaszkodnak, hogy besárgul elég hamar!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#45270) KillHates válasza Dhampir (#45268) üzenetére


KillHates
nagyúr

Azt offline-t azért mondtam, mert azt írtad, hogy nem akarod a géped vírusírtó nélkül használni.
Azt hittem másik vírusírtó is fent vana Defender mellett. Ez esetben más lesz a gond :K

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#45271) Dhampir válasza Aljasvip (#45263) üzenetére


Dhampir
félisten

Ez feltűnő probléma, legalább 15 másodperces fagyást okoz egy egyszerű gyors mentés, ha nem többet.

Viszont emlékeim szerint olyat nem tapasztaltam még, mint nálad, hogy 3-4 másodpercre lefagyott, úgyhogy ez fura.

Mint írtam is korábban, ilyet még sose tapasztaltam, pedig sokféle laptop konfiguráción futtattam már a játékot.

(#45270) KillHates

Ja, már értem akkor az online/offline módot.

Igen, a Defender a kedvencem lett pár esztendő óta. :K

Mást nem használok, legfeljebb egyszeri ellenőrzésképpen futtattam le a múltkoriban egy másik gépen Hitman Pro-t, mert valakinek a vírusirtója egyes webhelyekről származó rajongói képtartalmakra bedurcizott, de nem volt probléma.

(#45262) Raymond

:C

[ Szerkesztve ]

(#45272) PR0JECTNR56 válasza echterion (#45267) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

Ez egy elég menő kép lett, tetszik a generációk közötti kontraszt. :C

(#45273) Dhampir válasza Dhampir (#45271) üzenetére


Dhampir
félisten

Még ez jutott eszembe:

Esetleg még lehet SSD probléma is a gyorsmentésnél lefagyás, lehet, hogy az a ludas? :F
Viszont más esetben, nem játéknál, nincs fagyás.

Viszont 5590-es Latitude alatt hasonló SSD-n futott egy másik játék (StalkerSoup), és ott sem volt ilyen probléma. Igaz, hogy abban Intel UHD Graphics 620 futtatta a játékot.

Még energiagazdálkodásra gyanakszom, fent van a Dell Power Manager Service. (?)

Ez az SSD alapbeállítás jó így szerintetek?:

[ Szerkesztve ]

(#45274) Dhampir válasza echterion (#45267) üzenetére


Dhampir
félisten

Nekem a régi XPS tetszik legjobban, de szép az új gép is. :)

(#45275) echterion válasza KillHates (#45269) üzenetére


echterion
nagyúr

Köszi.
Én is olvastam róla már, most az a terv, hogy ameddig kitart, a gyári fóliát tartom rajta, ameddig csak lehet.

(#45272) PR0JECTNR56 :R :R

**********

(#45276) echterion válasza Dhampir (#45274) üzenetére


echterion
nagyúr

Hát, megmondom őszintén, ha nem lenne vagy két kilóval több az xps meg lenne benne valami négymagos proci, akkor az lenne a napi használatú gépem. Sajna a kétmagossal már a netezés sem az igazi.

**********

(#45277) Rellind


Rellind
senior tag

Sziasztok.
Acer VX15 gépem csúnyán visszavesz a teljesítményből...gyanús, hogy kell egy pasztázás. :U

Mit vegyek? :DDD
Köszönöm. :R

[ Szerkesztve ]

(#45278) Ubul86


Ubul86
őstag

szerintetek mennyit érhet még ma a 2 éves Acer Aspire VX 15-öm? :D megy rajta a Doom Eternal high beállítások mellett lagolás nélkül :D

(8 gb ram, i5, ati 1050ti 4 gb ram + ssd)

CSak mert nem tudom hogy eladjam -e ha megjön a Hp, amit itt kérdeztem korábban, hogy megérheti -e :/ (szívemhez nőtt, de minek két gamer gép :D )

(#45279) KillHates válasza Rellind (#45277) üzenetére


KillHates
nagyúr

Igen, bizony nem árt.
Sima Arctic MX4 vagy MX2 is megteszi. De szerintem oda bármi jó lesz, mert brutál módon ki lehet száradva és egy pucolás sem fog neki ártani.
Megy benne egyébként mindkét venti? :U

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#45280) cyberkind


cyberkind
félisten

Sziasztok!

Van egy ilyen laposom: Dell Inspiron 15 7000 7577 (i5-7300HQ, GTX 1060 Max-Q)
amibe csak single channel, 8gb ram van, és ezt szeretném bővíteni dual channel-re. Az nem lényeg jelenleg, hogy 8 vagy 16GB-ra, de dual kell, 2400mhz ddr4-es a gyári, benne lévő ram, mi lenne a legkézenfekvőbb megoldás?

Köszi! :)

Paranormal Cocktivity

(#45281) KillHates válasza Ubul86 (#45278) üzenetére


KillHates
nagyúr

Olyan 150 és 180 ezer körül tudsz kérni érte. (állapottól, garitól, tartozékoktól függ)

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#45282) Raymond válasza cyberkind (#45280) üzenetére


Raymond
félisten

Egy 2400Mhz-es 8GB SO-DIMM esetleg?

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#45283) KillHates válasza cyberkind (#45280) üzenetére


KillHates
nagyúr

Bármilyen mésik 8GB-os 2400-as DDR4 megteszi. Gyárilag Hynix van benne, de jó bele a Samsung is, a Kingston is, nyugodtan keverheted. Nem kell semmi puccos, tuning ram, sima ZŐD jó bele :K

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#45284) cyberkind válasza Raymond (#45282) üzenetére


cyberkind
félisten

+ (#45283) KillHates

Köszi, ez gyors volt, keresgélek, aztán jövök vissza! :R

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#45285) cyberkind válasza cyberkind (#45284) üzenetére


cyberkind
félisten

Találtam egy Kingston-t, meg egy Lenovo-t, ahogy nézem, annyira nincs nagy választék, ebből a Kingston jöhet?

Paranormal Cocktivity

(#45286) Ubul86 válasza KillHates (#45281) üzenetére


Ubul86
őstag

köszi, épp a kettő közé lőttem be tippre :)

(#45287) KillHates válasza cyberkind (#45285) üzenetére


KillHates
nagyúr

Vedd le a géped hátulját, vagy nézd meg HWinfo-val a ram típusát, hogy hány chip van rajta (8db vagy 16db) és olyat válassz ami a gépedben is van :K

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#45288) cyberkind válasza KillHates (#45287) üzenetére


cyberkind
félisten

Oké, köszi! :R

Paranormal Cocktivity

(#45289) StoneBridge


StoneBridge
senior tag

Sziasztok,

500 ezerig keresek új, garanciás gaming notit. 17", magyar bill, kiegészítők is jöhetnek. Ha jól láttam Asus ROG-hoz jár most, az tűnik jó vételnek (i7+rtx 2060).
Nagyjából képbe kerültem az új procikkal, grafikus kártyákkal. G-Sync ha jól látom ezen a szinten még bőven felejtős.
Acer ár/érték arányban nem az igazi. Alienware pedig más kategória.
Mást tudnátok ajánlani?

Köszi!

Marx halott, Lenin halott, és én sem érzem túl jól magam...

(#45290) Dhampir válasza Dhampir (#45273) üzenetére


Dhampir
félisten

Már nem akarlak tovább fárasztani benneteket, de rátaláltam egy szinte ugyanilyen problémának a leírására más felhasználó esetében is.

Nem pont ugyanaz a játék (én most ShoC modifikációnál tapasztaltam, de Lost Apha esetében is megtörtént). Másnál Intel + Nvidia kombináció esetében is fellépett.

Eszerint talán reménykedhetek, hogy nem a máskülönben eddig perfektül működő kis Ryzen alapú rendszer a ludas benne.

Game freezes when quicksaving or pausing

Whenever I quicksave or press ESC, the game freezes for about 15 seconds then it saves/pauses. ...

Nálam viszont a játék mappája kívül esik a Programfájlok mappáján, akkor mégsem adott megoldást rá a fenti javaslat.

[ Szerkesztve ]

(#45291) KillHates válasza Dhampir (#45290) üzenetére


KillHates
nagyúr

Net keretrendszer, C++, DirectX naprakész?

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#45292) KillHates válasza StoneBridge (#45289) üzenetére


KillHates
nagyúr

Igazából nem. Mi itten inkább a használtpiacról szoktunk ajánlani, mert ott azért van kockázat.
Újnál, megveszed a gépet, ami tetszik és ha nem felel meg akkor van két heted, hogy elállj a vásárlástól

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#45293) Dhampir válasza KillHates (#45291) üzenetére


Dhampir
félisten

A DirectX rendben van a dxdiag szerint, a .Net-nek és a Visual C++-nak utánanézek. Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#45294) dj79


dj79
senior tag

Sziasztok!

Dell G5 15 (8300h+1050ti) kiépítésű gépet használok most már egy éve.
Throttlestopot bekonfiguráltam, a napi felhasználásnál a disable turbo opcióval bőven jó irodai/homeoffice használatra, a hőfok és ezáltal a zajszint is alacsonyan marad.

3d alkalmazások (COD warzone :DDD ) alatt bizony megjön a hangja, ami egy csendes környezetben nem annyira kellemes.

A kérdésem erre vonatkozik: érdemes lenne valami hűtőpadot bedobni alá, és ha igen, mely típusok lennének ajánlottak a hűtés kialakítása és a gép fizikai mérete miatt?

Előre is köszi az építő jellegű hozzászólásokat/tapasztalatokat a témában :R

(#45295) [-HERO-]


[-HERO-]
senior tag

Jon egy uj korszak?? :U

Ryzen 4000 es mobil teszt.

[link]

### HΘЯsΞ PΘwΞЯ ###

(#45296) dangerzone válasza [-HERO-] (#45295) üzenetére


dangerzone
addikt

Mióta vártam egy ilyen AMD tesztre!!! Köszi! :R

Durva cucc lett, nemcsak a cpu de az igpu rész is.

Már csak normális laptopok kellenek köré :)

[ Szerkesztve ]

(#45297) Dhampir válasza Dhampir (#45293) üzenetére


Dhampir
félisten

Minden fent van, a Visual C++ legújabb változatából az x64 és x86 is, csak továbbra is a gyors mentésnél jön elő a 15 másodperces lefagyás. Ezt leszámítva a játék gyors, folyamatos egyébként. Másban eddig még minden klappol, csak ezt az egy dolgot nem értem. Na, mindegy, talán majd rájövök egyszer.

[ Szerkesztve ]

(#45298) MaxxDamage válasza [-HERO-] (#45295) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

94c CPU temp nekem kicsit erős, bár vasat kapott és 83c az jobb mindjárt :D
A belsőt tekintve is gyenge szegény, így számomra felejtős kategória.

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#45299) [-HERO-] válasza MaxxDamage (#45298) üzenetére


[-HERO-]
senior tag

Hat amiutan megkente vassal majdnem hozta az asztali 9900k szintjet cinebenchben, ha neked ez gyenge akkor en kerek elnezest :DD :DD

### HΘЯsΞ PΘwΞЯ ###

(#45300) Rellind válasza KillHates (#45279) üzenetére


Rellind
senior tag

Köszönöm, akkor ezt megrendelem. Megy a venti mindkettő...
Májusban lesz 3 éves ha jól emlékszem, rá fér.... Sőt lehet rendelek bele memóriát... :D

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.