Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#44651) Mikulásbá válasza Bossp (#44650) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Semennyire,ez a gép meg fog főni.

(#44652) MaxxDamage válasza Bossp (#44650) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

"NVIDIA GeForce RTX 2070 8GB GDDR6 Max-P Videokártya"
Az miben különbözik a "Max-Q"-tól? :)
Gondolom nem "teljes értékű" RTX 2070 GPU ;]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#44653) echterion válasza Bossp (#44650) üzenetére


echterion
nagyúr

Grillsütőnek jó lesz, ha szereted a tojást, akkor játék közben azt is tudsz sütni vele.

(#44652) MaxxDamage Csak a szokásos telekom kreténség, nem kell vele foglalkozni, ez sima 2070-nel jelent csak meg, a hivatalos honlapon nyoma sincs maxq verziónak: [link]

[ Szerkesztve ]

**********

(#44654) Raymond válasza MaxxDamage (#44652) üzenetére


Raymond
félisten

Elso google link: [link]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#44655) MaxxDamage válasza Raymond (#44654) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Nem is néztem/kerestem..
Fenének kell ennyi féle változatba GPU/korlátozás... :W

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#44656) KISDUCK válasza Raymond (#44654) üzenetére


KISDUCK
addikt

LoL, most akkor a Max-P a sima standard kártya?

(#44657) blue_23 válasza KISDUCK (#44656) üzenetére


blue_23
senior tag

Igen.

Asus G531 Scar III, 240 Hz, i7-9750H, RTX2060

(#44658) Raymond válasza KISDUCK (#44656) üzenetére


Raymond
félisten

Igen, de mondjuk pont a 2070 esteben szinte mindegy mit irnak ra akkor az orajel szoras es a hutes miatt siman vannak gepek ahol a Max-Q valtozat jobban teljesit mint egy masik gepben a rendes.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#44659) KISDUCK válasza Raymond (#44658) üzenetére


KISDUCK
addikt

Azért az durva, már majdnem olyan mint pár éve amikor mobil fronton egy név alatt futott 50 féle verziója egy kártyának memóriabusz, memória típus meg fogyaszatás különbségekkel.
Az aranykor meg amikor volt GS, GT meg GTX kártya mennyivel egyszerűbb volt.

(#44660) wanted5 válasza wanted5 (#44598) üzenetére


wanted5
őstag

Újraraktam az egész wint, így se lett jobb... már nem tudom mi mást tehetnék.

Az ilyen dolgok miatt kezdem teljes szívből gyűlölni a laptopokat és a gyártókat. Ha anyagilag megengedhetném azonnal vennék egy pc-t. Miért nem lehet egy normális biost alárakni ezeknek a szaroknak? Ahol be lehetne állítani, hogy ha 3 GHz-en akarom hogy menjen akkor annyin menjen és ne állítgassa összevissza... :W

(#44661) echterion válasza wanted5 (#44660) üzenetére


echterion
nagyúr

Megértelek, sajnos ez egy ilyen biznisz, ha összekavarjuk az agyát a sok ilyen-olyan buheraprogival, akkor annak ez lehet az eredménye. Talán Attis tudna segíteni, megkerested már?
Amúgy milyen géped van? Szinte biztos, hogy egy ugyanolyan PC-t (persze monitor nélkül) össze tudnál rakni az árából.

[ Szerkesztve ]

**********

(#44662) wanted5 válasza echterion (#44661) üzenetére


wanted5
őstag

Csak a throttlestop volt, most reinstall után meg bios reset után ugyanúgy droppolt, szal megint előszedtem a throttlestopot, semmi más program nincs.
Próbáltam úgy hogy a win update rakja fel amit akar, meg úgy is hogy én felrakom amiket a dell ajánl. (Dell 7567 - i5, 1050Ti)

Nyilván összetudnék nem csak ugyanolyat, hanem még jobb pc-t is rakni az árából, de nem véletlen van ez, hordozni kell.

(#44663) wanted5 válasza wanted5 (#44662) üzenetére


wanted5
őstag

Közben talán megvan a válasz:

But shortly after we ran the GPU stress test, the CPU’s temperatures rose for a while and caused the processor to throttle. The CPU’s frequency dropped to around 1.6-1.7 GHz along with temperatures. Perhaps even a BIOS setting was triggered. As you can see from the graph below, the CPU’s temps were stable at around 70-74 °C which is exceptionally low for such a workload, and we are mostly certain that the cooling system can take more beating than this. It can afford much higher clock speeds resulting in higher temperatures of 10 or even 15 °C and the machine will still be fine. This way no performance will be sacrificed. In any case, the GPU’s maximum clock speed of 1708 MHz and stable 73 °C are yet another reason to believe that the cooling system is capable of supporting higher clock speeds without any problem. Probably a BIOS update can fix this but keep in mind, however, that during normal usage or gaming, the thermal throttling of the CPU won’t occur for sure.

Tehát 73-74 fok körül elkezd visszavenni, ennyiket láttam hwinfoban, de nem tartottam soknak (sőt 1x már volt rajta vas és akkor se ment 70 alá)
Most nem tudom, hogy meg merjem-e kenni vassal, mert többször van mozgatva, oldalára állítva táskában stb. De van egy olyan érzésem, hogy hiába rakom rá, mivel nem lehet a retkes ventiket szabályozni, meg csak 3 fokozatot ismernek (0 - 2300 - 4500 rpm) sok haszna nem lenne. Legutóbb is azért raktam rá normál pasztát mert semmit nem ért a vas, pár percenként maxra pörgette a ventiket aztán meg kikapcsolta teljesen.... kész mérnöki csoda ez a gép.

(#44664) Aljasvip válasza wanted5 (#44663) üzenetére


Aljasvip
senior tag

Elvileg minden venti vezérelhető DC szabályzással, még a PWM-es is (bár nem szereti).
Ha asztali gép lenne, akkor én a VGA fan kimenetére kötném rá a ventiket, vagy egy COM porton keresztül egy külső fan vezérlőt eszkábálnék, szoftveres vezérléssel.
Laptop esetén... Nem tudom.

(#44665) zsolti75 válasza wanted5 (#44663) üzenetére


zsolti75
senior tag

Van a családban egy 7567 I7-7700-al, én pasztáztam újra tavaly. Amilyen kis vacak hűtő van rajta, olyan meglepően jó hőfokokkal üzemelt. Egy fél órát kínoztam aidával és furmark-al, nem nagyon akart 75°fölé menni, és tartotta a max turbo órajeleket.
A gpu-nál kapcsolt be néha a power limit.
Nem kellet semmi UV neki.
Én újrapasztázással kezdeném a helyedben és teljes reset a gépnek, (akksi/bios akku/táp le egy percre)

(#44666) KISDUCK válasza wanted5 (#44663) üzenetére


KISDUCK
addikt

Hát érdekes a helyzet nálad. Nekem 7577 (van i5-7300hq + 1060 max-q) és nem tapasztalok trottyolást. Július óta van meg a gép és pasztázva még nem volt. Most futattam egy kis pubg litetot és stabilan ment minden.


(#44667) wanted5 válasza KISDUCK (#44666) üzenetére


wanted5
őstag

Ugyan ezek az hőmérsékletek vannak nekem is, 1-2 fokkal még jobb is. Amit nem értek, hogy nem is a klasszikus értelem vett throttling, hanem 1-2 másodpercig bedroppol (néha 4-5, játék függő ahogy észrevettem) és utána megy tovább minden mintha semmi sem történt volna.
Nekem annyira szoftveres hibának tűnik, csak nem tudok rájönni, hogy mi csinálja és miért.

(#44668) KISDUCK válasza wanted5 (#44667) üzenetére


KISDUCK
addikt

A delles update meg egyéb programok ha fennt vannak, akkor szabadulj meg tőlük. Nekem volt velük problémám.

"Ti tapasztaltatok anomáliát valamelyik delles szoftver mellett pl.: dell support assistant?
Van egy inspiron 7577-m és 1,5 hete telepítettem rá windowst háttértár csere miatt és felraktam a dell help and support, support assist plugin és dell power manager servicet a driverek mellé. A legutolsó tavaly decemberi intel igp drivert nem tudtam telepíteni "nem támogatott operációs rendszer" hiba miatt, pedig a legfrisebb win 10 telepítőt használtam, szóval az intel oldaláról töltöttem le a drivert plusz az nvidia oldaláról a másik grafikus illesztőt. Használat közben voltak képi és hangbéli röccenések, először driverekre gyanakodtam, de azokat kizártam teljes eltávolítás és újratelepítés után. Az intel igp drivert is ki tudtam zárni mivel ha hdmi-t használok akkor csak a dvga üzemel, mivel hardveresen arra van kötve. A probléma tovább is fennállt, majd a windows defenderre gyanakodtam hogy megint túlkapásokba kezdett, ezért lecseréltem más ingyenes védelemre, de a probléma tovább is fennállt. Végül töröltem minden feleslegesnek tűnő programot beleértve a dell szoftvereit és azóta nem jelentkezett a hiba. Az előző telepítés is alatt voltak röccenések, de csak játék közben ami csak fps dropban mutatkozott, de a delles szoftverek akkor is telepítve voltak most videó nézés közben is voltak gondok.
Szóval ismét felteszem a kérdést más is tapasztal teljesítmény csökkenést és hang vagy kép akadást úgy hogy telepítve van valamilyen delles szoftver?"

(#44669) KillHates


KillHates
nagyúr

Többen megkerestek már, azzal a jelenséggel ami Wanted idegeit is próbára teszi.
Feltételezhetően nem a ThrottleStop, az XTU vagy valamelyik gyári energiagazdálkodási szoftver a ludas, hanem az Intel új management engine frissítése ami belekarcolja magát az EC-be, tehát ezért nem segít rajta az operációs rendszer újratelepítése, mert a beállítás olyan szinten van a BIOS-ban a ami nem paraméterezhető (unlocked BIOS-okban talán van rá opció)
Hogy miért van ez? Hogy érthető legyen a dolog, az autógyártást tudom felhozni példának.
Veszünk egy autó ami papíron 150 lóerős, 8 másodperc alatt van 100-on és 5 liter fogyaszt.
Ezeket az értékeket sohasem fogjuk tudni produkálni, mert bármit csinálunk nem tudjuk 10 másodperc alá szorítani a gyorsulást és ilyenkor 16 litert is fogyaszt és két havonta hengerfejezni kell és kicserélni a hajtókarokat.
Szerencsére az elektronikában nincsenek mechanikus alkatrészek így a fenti gyári paraméterek és a valóság közelebb állnak egymáshoz, de a nyers erőt tényleg csak a szintetikus tesztekkel tudjuk kihozni a gépekből (mint amikor dyno-módba kapcsoljuk az autót) és ugyanúgy nem szerencsés ezt sokáig űzni.
Persze ugyanúgy ahogy az autóiparban a notebook piacon is léteznek "szupersportkocsik". De ezek ugyanúgy egy külön "kasztba" tartoznak. Tehát ugyanúgy ahogy létezik 350 lóerős BMW és létezik 350 Chewy, a Chewy mindig le fogja tudni adni a nyers erőt ezzel megölve a gazdáját, míg a bimmer okosan beosztja azt de az élmény megadja, ha kell bár rövid időre és csak egyenesben, hogy ne történjen baleset. A vékony gamer gépek is így operálnak az új beállításokkal; szintetikus tesztekben hozzák az elvárt eredményeket, de amikor felmerül a mindennapos használat akkor vigyáz magára a gép; ne kelljen az akkuba belenyalnia, ne csöppenjen el a tápdugó, ne púposodjon fel egy alkatrész se benne.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#44670) wanted5 válasza KillHates (#44669) üzenetére


wanted5
őstag

Ok, de ha eddig minden boldogság és happy volt akkor mi van? Vagy valami updaten keresztül írták bele?

(#44671) KillHates válasza wanted5 (#44670) üzenetére


KillHates
nagyúr

Igen. Több gépen is észrevettem (vagy az m51-em, vagy egy Precision 4800-om, egy ThinkPad T540p-m) hogy a MEI update-elt. Utána van 10-15 másodpercig megállat a boot-olás is.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#44672) Dhampir válasza KillHates (#44671) üzenetére


Dhampir
félisten

Hűha, van M4800-ad is? :-O

[ Szerkesztve ]

(#44673) wanted5 válasza KillHates (#44671) üzenetére


wanted5
őstag

És lehet ezzel valamit csinálni?
Nioh-val tesztelgetem most. Kb 15 percet bírta ebben a körben, aztán 4 fps. Már minden megvolt, takarítás, pasztázás (full ugyanazok a hőfokok mint előtte), win reinstall.

El se tudod képzelni mennyire ki akarom hajítani most a hatodikról. Amit nyilván nem fogok megtenni, mert nincs pénzem másikra.

(#44674) KillHates válasza Dhampir (#44672) üzenetére


KillHates
nagyúr

A legjobb gép! 4800MQ,16GB,K2000,FullHDVA panel (sajnos dreamcolor-t nem tudtam bele szerezni)

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#44675) KillHates válasza wanted5 (#44673) üzenetére


KillHates
nagyúr

Tehát, az van, hogy kb. 15 percig jó a géped, utána elkezd laggolni?
Akkud fel van töltve?
A belső tápkábel vagy annak a csatlakozói nem melegszenek?

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#44676) wanted5 válasza KillHates (#44675) üzenetére


wanted5
őstag

Teljesen random. Akkuról ez sose használt + áramot ha meg volt tekerve, tudom hogy vannak ilyen gépek, de ezt észrevettem volna. Belül minden normálisnak tűnik, nem volt nyoma melegedés okozta elváltozásnak, kibelezve meg indítottam el.

Más játéknál máshogy viselkedik. Van hogy csak 1 mp-es megakadás, pattogó hang, megint másnál beáll 4-5 fps-re. Bár most egy olyat is láttam hogy háttérbe raktam a játékot és akkor elkezdte tekerni rendesen, belelépve meg megint 4 fps. 10000% hogy valami szoftveres szarság van csak nem tudok rájönni hogy mi.

A CPU-n, olyan értékeket látok amit soha eddig. Pl. a múltkori 0,8 GHz, ennyire még kézzel se tudtam lehúzni soha, vagy pont most 3,4 - 3,45 (tudom hogy 3,5 a max turbo, de 1 magon), és ezelőtt mindig vagy 3,1 volt vagy 3,3 max.

Most gondolkodom, hogy újrarakjam-e megint, és a dell oldaláról kézzel felteszem a szarjait, úgy hogy a net kábelt kihúzom. Hátha segítene valamit. Jobb ötletem már nincs.

(#44677) KillHates válasza wanted5 (#44676) üzenetére


KillHates
nagyúr

Neked legyen igazad, hogy ez szoftveres nyűg, de én inkább olyasmire tippelek, mintha valami hardveres dologhoz hozzányúlna a rendszer és akkor akad be a gép.
Ilyet nem szabadna csinálnia az tuti!
Garanciális még a géped?

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#44678) wanted5 válasza KillHates (#44677) üzenetére


wanted5
őstag

Már nem. :(

(#44679) KillHates válasza wanted5 (#44678) üzenetére


KillHates
nagyúr

Basszus... 😢

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#44680) wanted5 válasza KillHates (#44679) üzenetére


wanted5
őstag

Megcsináltam, amit tegnap írtam, vagyis kapott mégegy win reinstallt és net nélkül felraktam a dell driverek (persze update assistant meg hasonló marhaságok nélkül). Nem akarom elkiabálni, de egyelőre úgy néz ki hogy jó, még tesztelem. Viszont se throttlestop se más hülyeségek nem lesznek. UV se.

(#44681) #68216320 válasza wanted5 (#44680) üzenetére


#68216320
törölt tag

Csinálj a rendszerről egy backup-ot, aztán kapcsold ki a driver frissítést. Ezután mehet az update. Ha valami balul ütne ki akkor vissza a backup.

Lehet valami hasonló dolog lehetett nálad, mint néhány msi esetében a dragon center telepítése után. Sok user-nek 25W-ra csökkent a tdp limit 45W helyett.

(#44682) Kovipolly


Kovipolly
újonc

Sziasztok!

Most tervezek venni egy laptopot amit szeretnék játékra is használni.
A cél az hogy viszonylag időtálló legyen, ne kelljen mondjuk 2-3 év múlva lecserélni mert egyáltalán nem viszi az új játékokat..

Az eredeti cél az lett volna hogy 300k körül meglegyen de ahogy nézegettem ott csak 1650-es kártyával kapom meg őket, és talán a 1660 TI jobb lenne hosszútávra.

Kinéztem pár darabot de nem tudom melyik lenne a legjobb választás.

Az első kiszemeltem egy Lenovo Y540 volt. [link]
A második pedig az MSI GL63 8D lett. [link]
Viszont ebben egy korábbi i7-es proci van. Az mennyire számít hátránynak?

De ezekkel már inkább 400k közelében mozgok, és a 400k-tól többet már tényleg nem nagyon szeretnék kiadni rá ez is bőven az eredeti elképzelés felett van.

Van ezekből akár i5-ös 9300-as procival szerelt is meg 1650-es VGA val rendelkező, de nem tudom hogy az elég lehet e a mostani meg főleg a jövőbeni játékokhoz.
Nem feltétlenül akarok én ultra meg 4K-s beállításokkal játszani de mondjuk egy Full HD-n High grafikát szeretnék.
Várom ilyen téren is a vélemyényeket.

Igazából a minimum követelmény az lenne hogy legyen benne legalább 256 GB SSD és 1 TB Hdd, 16 GB RAM, legyen időtálló, lehetőleg ne melegedjen nagyon (lehessen akár ölbevéve is használni), az sem baj ha nem túl hangos és lehet alvó gyerek mellett is használni.

Szívesen fogadok más típusokat is ha azzal esetleg jobb tapasztalatok vannak.

Kérdés még számomra az is hogy ha mondjuk nem hajtom épp ki őket, tehát mondjuk nagyrészt csak megy a gép 8-10 órát / nap mert fut a torrent kliens és közben mondjuk játszom 2-3 órát azzal kinyírom őket esetleg rövid távon vagy ilyen alacsonyabb terhelés mellett mehetnek sokat nyugodtan?
Nem szeretném lecserélni 2-3 év múlva azért sem mert nem bírja így az üzemet.

Nem feltétlenül vetem el az asztali PC opciót sem, de jó volna néha a mobilitás.

Előre is köszi a tippeket.

(#44683) wanted5 válasza Kovipolly (#44682) üzenetére


wanted5
őstag

Az a baj, hogy amiket feltételeket írsz ütik egymást. Ilyen gép ilyen áron nem létezik. Ha nem létszükséglet a mozgathatóság, akkor jobban jársz ha veszel egy PC-t.
Nem írtad miért lenne jó a mobilitás, de ha nem kell nagy erő hozzá, akkor a pc mellé egy tablet, telefon, használt üzeleti lapos és meg van oldva a problémád.

(#44684) blue_23 válasza Kovipolly (#44682) üzenetére


blue_23
senior tag

I7+ rtx2070 az a szint, ami talán 2-3 év múlva is élvezhetően tudja futtatni az új játékokat.

1650 VGA már most se túl izmos, több új játékot közepes részletességgel visz, mit gondolsz, mi lesz 2-3 év múlva? PC-vel több esélyed van a keretből lyen konfigra .

Asus G531 Scar III, 240 Hz, i7-9750H, RTX2060

(#44685) Kovipolly válasza wanted5 (#44683) üzenetére


Kovipolly
újonc

Melyik feltételek ütik egymást? Ezek, illetve az ehhez hasonló konfigok és a több mint 2-3 év használhatóság? Ha igen akkor valóban marad a PC. Úgy gondoltam hogy ezzel a konfiggal még lel lehet lenni kicsit tovább ha nem akarok high grafikánál jobbat, de lehet tévedtem.

Köszi a választ.

(#44686) matyee válasza Kovipolly (#44685) üzenetére


matyee
őstag

Igény vs ráfordítás, szerintem nincs megfelelő javaslat ilyen keretek között.

[ Szerkesztve ]

(#44687) Kovipolly válasza blue_23 (#44684) üzenetére


Kovipolly
újonc

Igen a 1650-et én is kicsit gyengécskének gondolom már ha hosszútávra tervezek, de a 1660 TI-ről az volta számok alapján a benyomásom hogy az még kirathat több mint 3 évig magas részleteséggel, mert azért ahogy nézem itt a teszteken ( [link] ) a mai játékokat azért az még bőven viszi, bár lehet sokkal gyorsabban nőnek a játékok követelményei mint gondolom.

Ha PC akkor az rtx 2060 is jó lehet hosszútávra? Jelentősen olcsóbb mint a 2070 és mintha nem lenne sokkal gyengébb, csak olyan 10-20 %-al hoz jobb számokat a 2070.

(#44688) blue_23 válasza Kovipolly (#44687) üzenetére


blue_23
senior tag

1660 TI mindenképpen jobb megoldás, valószínűleg 2-3 év múlva lévő címeket is futtatni tudja, de lehet csak alacsony részletességen lesz élvezhető.

PC témában nem vagyok otthon, de alapvetőleg elmondható, hogy a laptopba szerelt rtx 2070 gyengébb, mint ami PC-be kerül, mivel utóbbinál nem szükséges visszavenni a teljesítményét (hűtés), így szerintem 2060 is kiszolgál (ha nincs extra FPS igény).

Asus G531 Scar III, 240 Hz, i7-9750H, RTX2060

(#44689) wanted5 válasza Kovipolly (#44687) üzenetére


wanted5
őstag

A játékokat mindig a konzolok fogják vissza, mivel most lesz generáció váltás számítani lehet majd egy jelentős ugrásra, ami ugya a hardverigények növekedését is eredményezni fogja.
Van PC topik, 400ból 2060 / 2060 Super jön ki kb.

(#44690) reggiee


reggiee
csendes tag

Sziasztok! Vásároltam egy Acer Nitro AN515-53 típusú laptopot. A probléma a következő, a biosban csak uefi módot lehet választani, viszont így nem látja a pendriveot amiről telepíteni szeretnék. A secure bootot természetesen kivettem belőle. Mi lehet a megoldás?
Sürgős lenne.
Köszönöm.

(#44691) Csandi


Csandi
őstag

Sziasztok, 600k (650 max) körül mi a legértelmesebb laptop most amit lehet venni? (játékra)

Örülnék ha 240hz-es lenne, néztem Scar III-mat, de kifutóban van, zephyrus nincs 2070-el és 2060 meg szerintem kevés neki, Msi GE65 amit találtam még. Kijelző méret nem számit, bár ha 17-es lenne az jobb lenne. i7-el és 2070-el néztem ezeket a gépeket, tárhelynek meg pci-e ssd elég, nem kell vinyó.

[ Szerkesztve ]

(#44692) MaxxDamage válasza Csandi (#44691) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Én egy Clevo gépet tudnék ajánlani, amibe cserélhető a CPU/GPU is és 4 RAM Slot, sok M.2/Sata3 port és legjobb ár/érték aránnyal bír... bár csak 15.6" , de ToP ! :K

MSI-ből a GT széria ami jó/ajánlott (újként az nem olcsó sajnos, de ToP) :U

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#44693) Csandi válasza MaxxDamage (#44692) üzenetére


Csandi
őstag

Jobb lenne magyar üzletből :)

Na igen, csak az 1 millió az sajnos nem 600k :D

(#44694) MaxxDamage válasza Csandi (#44693) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Ott nagyon meg kell fizetni (a semmit) kb. :K
Inkább vennék egy bejáratott ToP gépet, mint itthoni üzletből bármit, de nem vagyunk egyformák igaz... :D

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#44695) Csandi válasza MaxxDamage (#44694) üzenetére


Csandi
őstag

Igazad van abszolút, csakhogy nem nekem lesz, igy csak az itthoni üzlet jöhet szóba :D ezesetben viszont akkor a GE65 egy Scar III és egy Zephyrus M közül jól gondolom, hogy GE65-el járok a legjobban, vagy igazából egy kutya és mindegy? :D

[ Szerkesztve ]

(#44696) echterion válasza Csandi (#44691) üzenetére


echterion
nagyúr

Octane VI, mondjuk 15-ös méretben. Win nélkül, alap procival két év garival 600 körül kijön, proci cserélhető benne.
Esetleg XMG Neo 15, most akciós a héten, 200€ lejön az árából, de nem cserélhető benne a proci+vga páros, mint ahogy a 17-es testvégében sem, de az nem is akciós: XMG Neo.
Esetleg innen jó áron ki lehet fogni Alienware 17-es gépeket, R5-ösöket meg m17-eseket is. 1 év hivatalos garit adnak, ide is szállítanak.

Ezek mind külföldi boltok ugyan, de itthonról is működik gond nélkül a gari, háztól-házig szolgáltatással. Ha az áfa miatt kell a magyar bolt, arra figyelj, hogy olyankor nincs 14 napos elállás és csak 1 év garit adnak minden műszaki cikkre.

[ Szerkesztve ]

**********

(#44697) Csandi válasza echterion (#44696) üzenetére


Csandi
őstag

Igen, áfa a ludas a kérdésben :D Amugy nagyon tetszenek ezek a laptopok, kár, hogy külföldi, de elmentettem talán majd magamnak valamikor a jövőben :D

(#44698) echterion válasza Csandi (#44697) üzenetére


echterion
nagyúr

Ha áfa nélkül van rá majd' 500k pénze, akkor ezek közül is tudna ám nézelőni és ezek nagyságrendekkel többet érnek, mint Ánusz és társai a hazai boltokból, extra felárral.

**********

(#44699) Csandi válasza echterion (#44698) üzenetére


Csandi
őstag

Egyetértek, na majd megbeszélem vele, köszönöm a tippeket, ezek tényleg nagyon tetszenek, főleg az octane :) habár ugye nem 240hz, de ha jól sejtem ezek azért nem olyan 240hz-ek mint egy "rendes" 240hz-es monitor.

[ Szerkesztve ]

(#44700) -Prometheus- válasza reggiee (#44690) üzenetére


-Prometheus-
tag

UEFI kompatibilis telepítő kell. Pl. Rufus-szal nagyon könnyen tudsz csinálni, van benne UEFI mód.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.