Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#45901) Gaberiellb


Gaberiellb
senior tag

Sziasztok! P751-nek merre található a pch chipje? :U

Eurocom Sky X4c(P751TM1-G)

(#45902) MR007RM válasza DamianB (#45900) üzenetére


MR007RM
addikt

És ugye ebben az esetben nincs online funkció csak egyszemélyes mód, szóval ha tetszik meg lehet venni. Szóval sosem ugyanaz így.

MSI GT70, i7-4940MX (4x 4,0GHz), DDR3L 1600Mhz 32GB, 2TB SSD + 4TB HDD + 128GB micro sd, Nvidia geforce gtx 1070m 8GB (330W táp)/Xiaomi Fimi A3 drón

(#45903) matyee válasza Gaberiellb (#45901) üzenetére


matyee
őstag

bill alatt, de lehet takarja a fém

(#45904) KillHates válasza MR007RM (#45896) üzenetére


KillHates
nagyúr

Tényleg Miki! Lehet, hogy ezt azért nem kellene. :K :R

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#45905) Gaberiellb válasza matyee (#45903) üzenetére


Gaberiellb
senior tag

Takarja, 100 fokot súrolja gém alatt :U

Eurocom Sky X4c(P751TM1-G)

(#45906) MR007RM válasza KillHates (#45904) üzenetére


MR007RM
addikt

Kár hogy ez jött le, mert nem erről szól, hanem arról ami miatt betettem.
Törölni sajnos már nem tudom.
Azért értem én a sok rosszindulatú megjegyzést, de csak az dobjon rám követ akinek minden szoftver és bármi megvásárolt a gépén, és tényleg minden mindig. Ne legyünk álszentek. Pont hogy költök szépen a hobbimra, fentebb bizonyítottam is ha olvastad, de mindenre nem telik főleg most, és ezzel nem vagyok egyedül, rendben fújjuk fel a lufit.
Lehet menni beköpni, majd bannolnak, jó lesz az nektek.

MSI GT70, i7-4940MX (4x 4,0GHz), DDR3L 1600Mhz 32GB, 2TB SSD + 4TB HDD + 128GB micro sd, Nvidia geforce gtx 1070m 8GB (330W táp)/Xiaomi Fimi A3 drón

(#45907) Ubul86 válasza echterion (#45894) üzenetére


Ubul86
őstag

azért fura, mert most akadás nélkül megy,8 giga ram-mal meg ment ugyan, de be-beakadt, kellemetlenül olykor.

de ettől értem, tök jók az eredmények :)

(8 giga ram alatt 3.4 giga volt foglalt alapból win10 alatt, mikor indítottam a játékot, legalábbis feladatkezelő/teljesítmény fül alatt )

(#45908) echterion válasza DamianB (#45900) üzenetére


echterion
nagyúr

Köszi,igazából én is kíváncsi voltam rá. De így legalább előkotortam az eredetileg benne lévő 8 giga ramot, úgyhogy benne is hagytam, ha már úgyse megy 2400 fölé, így most van 24GB a gépben.

**********

(#45909) hszilard666 válasza MR007RM (#45896) üzenetére


hszilard666
veterán

Azért a DOOM ot illett volna eredetiben megvenni. :U Pokoli jó lett! Nincs munkám és még így is kifizettem... Honorálni kell a kiadónak és a játékfejlesztőknek az energiabefektetését. Ha nem veszik meg elegen nem lesz következő DOOM. Ami szomorú lenne.

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#45910) MR007RM válasza hszilard666 (#45909) üzenetére


MR007RM
addikt

Mondhatod hogy legyen minél több off, de nem hiszem hogy ártatlan bűntelen bárány volnál, mint ahogy fentebb meg is kérdezhettem volna KH-t, vajon mikor legutóbb nála voltam ugyan miért kérte el tőlem az akkor új Tomb Raider játékot, ha képes kiosztani ezért. :W
Szerintem be lehet fejezni!

MSI GT70, i7-4940MX (4x 4,0GHz), DDR3L 1600Mhz 32GB, 2TB SSD + 4TB HDD + 128GB micro sd, Nvidia geforce gtx 1070m 8GB (330W táp)/Xiaomi Fimi A3 drón

(#45911) DamianB válasza MR007RM (#45910) üzenetére


DamianB
őstag

Hát haver itt neked kellett volna le állnod . Én bírlak mert mindig felvidítasz . De most nem a gonosz laptop gyártók ellen harcolsz . Nyugodj le és kicsit gondold át a dolgokat. Én a helyedben nem beszélnék erről többet.

[ Szerkesztve ]

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#45912) matyee válasza MR007RM (#45910) üzenetére


matyee
őstag

Szerintem itt nem arra gondolt a mester, hogy bűntény amit teszel, nyilván sokaknak van fent vmi tört program, játék, csak arra intett, hogy ne posztolt róla képet. Nem kell mindenben a rosszat látni. Peace

(#45913) motifator válasza MR007RM (#45910) üzenetére


motifator
senior tag

Inkább azt mond meg, csináltál-e mostanság Fire strike-ot az új gyógyított driverrel? Csak kíváncsi volnék a graphic score-ra viszonyításképpen.

Funky + Jazz

(#45914) KillHates


KillHates
nagyúr

Hagyjátom RM-et plíz :R Mikit így szeretjük ♥
Holnapra kiheveri majd a sértettségét és biztosan megkéri Muerte-t is, hogy törölje a kompromittáló kommentet :R :R

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#45915) KillHates válasza MR007RM (#45910) üzenetére


KillHates
nagyúr

Én nem kértem el semmit, azt sem tudom mi az a tumbréjder :D :D :D
Semmi törvényszegést sem csináltunk, csak egy picit drónoztunk, légtérhasználati engedély nélkül!! (megyek politikusnak, olyan jól letagadok bármit :DDD)

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#45916) MR007RM válasza motifator (#45913) üzenetére


MR007RM
addikt

Igen csináltam, annyi mint volt alapon nyulka-piszka nélkül.

A másik teszt is annyi, ha jól emlékszem.

MSI GT70, i7-4940MX (4x 4,0GHz), DDR3L 1600Mhz 32GB, 2TB SSD + 4TB HDD + 128GB micro sd, Nvidia geforce gtx 1070m 8GB (330W táp)/Xiaomi Fimi A3 drón

(#45917) Bluesummers


Bluesummers
őstag

Kíváncsiságból érdeklődőm. Vannak itt olyan emberek, akik a gamer notebook dokkolóval kötik össze?

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#45918) MR007RM válasza Bluesummers (#45917) üzenetére


MR007RM
addikt

Adattároló dokkolóval? Én igen. Abba megy az asztali merevlemez is. Ritkán használom.

MSI GT70, i7-4940MX (4x 4,0GHz), DDR3L 1600Mhz 32GB, 2TB SSD + 4TB HDD + 128GB micro sd, Nvidia geforce gtx 1070m 8GB (330W táp)/Xiaomi Fimi A3 drón

(#45919) DamianB válasza MR007RM (#45918) üzenetére


DamianB
őstag

Szerintem nem arra gondolt hanem amikor külső házban van a GPU én is nézegettem ilyen rendszereket. Elvileg az AWnak van a legjobb rendszere.

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#45920) KillHates válasza Bluesummers (#45917) üzenetére


KillHates
nagyúr

Jelen!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#45921) MR007RM válasza DamianB (#45919) üzenetére


MR007RM
addikt

Jaja leesett. :R

MSI GT70, i7-4940MX (4x 4,0GHz), DDR3L 1600Mhz 32GB, 2TB SSD + 4TB HDD + 128GB micro sd, Nvidia geforce gtx 1070m 8GB (330W táp)/Xiaomi Fimi A3 drón

(#45922) Bluesummers válasza Bluesummers (#45917) üzenetére


Bluesummers
őstag

Módosítom a kérdésem.
Próbált-e valaki gamer gépnél notebookból "asztali" gépet varázsolni.
eGPU nem dokkoló, hanem eGPU ;) (lehet, hogy lehet bele plusz USB-s eszközöket ráaggatni, de inkább meghagynám eGPU megnevezésnek).

Ha lenne pár felesleges milliárdom, akkor ráfeküdnék erre a témára, mert csak üzleti gépekhez készítenek hivatalosan notebook dokkolókat

Például ezek:
https://www.techradar.com/news/the-best-laptop-docking-stations

Ez például rendkívül specifikus, csak MSI-vel és csak egy bizonyos géptípusra jó. Amint letelik az év, és újabb modellt adnak ki, a kutyának sem kell. Szerintem ez hót baromság / környezetszennyező:
MSI Gaming Dock

vagy
MSI's GS30 Shadow Laptop & Gaming Dock Bundle

Erről a vízhűtéses rendszerről inkább nem is beszélek már :D
[link]

Íme, ilyen megoldások érdekelnek. de csakis gamer vonalon, ahol legalább 120, de inkább 240W-os tápegységek vannak. Ott hogyan bírkózik meg a Thunderbolt 3 kábel (40gbps adatátvitel) a notebook által követelt órási energiafelvét miatt. Szerintem biztos külön töltőt kell használni, és a dokkolóhoz is plusz egy tápegységet.
No, vicces, hogy Alienware-nek a brutális gépéhez kell 2db tápegység, akkor még ha a dokkoló tápegysége (90/135/170W) is bejönne a képbe, akkor szépen néznénk ki :D

[Gugli képtalálatok]

[ Szerkesztve ]

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#45923) Bluesummers válasza KillHates (#45920) üzenetére


Bluesummers
őstag

De tuti Alienware dokkolót használsz, vagy USB C-Type-on keresztül valami finomságot? Általános megoldások felé nézek, mivel be akarok ezekből az eszközökből majd olyan 20-30db-ot vásárolni, keresem a legjobb alternatívát.

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#45924) DamianB válasza Bluesummers (#45922) üzenetére


DamianB
őstag

Ki lehet nevetni de nekem az Asus megoldása tetszik és elvileg elég szép eredményeket értek el vele teljesítmény szempontjából.

Az AWknak van egy speciális csatlakozójuk ami direkt erre lett fejlesztve most fejből nem tudom mennyi az átviteli sebesség de a legjobb volt mikor utoljára olvastam róla .

[ Szerkesztve ]

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#45925) Bluesummers válasza DamianB (#45924) üzenetére


Bluesummers
őstag

Nekem is tetszik a megoldása, de rendkívül specifikus. Csak a G752-höz való és csókolom, ez a gond, továbbá nincsen semmilyen más kimenete, nem tudsz rádugni egyetlen USB-t sem, nemhogy külső monitort.
Kíváncsi vagyok hány embernek van Magyarországon ilyen dokkolója, de amúgy az egész világon. Nem üzletképes koncepció, és nem praktikus. Az lenne, ha az ASUS egész végig ilyen csatlakozóval csinálja a későbbi gépeit.
Szépnek szép, és tutira megnöveli a gép élettartamát, ha jól lehűti, de ez csak GTX 9xx-es szériában ragadt, pont a notebook specialitása miatt. :W

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#45926) KillHates válasza Bluesummers (#45923) üzenetére


KillHates
nagyúr

Van egy hagyományos Dell advanced dock-om az M4800-ashoz, de az valójában portperlikátor.

Aztán van ez a Targus dock-om:

ezt akkor szoktam használni, ha vaami olyasmit dugok a gépre ami lekokszolhatja a perifériát (pl,direkt USB debugging, vagy valami RX-TX vonalon patkolok valami ipari szirszart)

Aztán volt AGA-m de az tényleg rohadt nagy dög, viszont beépített 420W-os tápja van és akár egy TITAN-al is megbírkózik.

A másik hátulütője volt, hogy nem PnP, tehát ki kellett kapcsolni a gépet fel- illetve lecsatlakozsáskor! A dolgot könnyítette, hogy a csatlakozókon van egy pici gomb és, gha azt megnyomja az ember, akkor automatikusan kikapcsolja a csatlakoztatott perifáriát ez a fícsör, legyen az maga a gép vagy az AGA. Mondjuk, tényleg vicces lenne vinni a 2 db 330W-os táp mellé az A51M-el összecsomagolva :D nyomathatnám így:

szerintem teljesen felesleges a dock kérdést erőltetni. Mert ezek közül az AGA ami labdába tud(na) rúgni, mert biztosítja a PCIe 16x vonalat és normálisan visszavezeti a képet az LCD-re, de itt is érezni minimális laggot. Az USB-C-s tunderbolt-os dolgok meg még jobban laggolnak, komoly játékosoknál multiplayernél biztosan zavaró lehet.
Van jó pár gyártó USB-C-s megodásokkal, van olyan ami kompatibilis az Apple rendszereivel is, ezekben egy picit nagyobb fantáziát látok. De vegyük a matekot: emberünk megveszi a középkategőria gamer gépét, 500 ezerért (mondjuk a szokásos 6magossal, egy RTX 2060-al)
Ahhoz, hogy szignifikáns eredményt produkáljon neki egy ilyen eszköz, ahhoz kell egy kb 100 ezres typeC dokkoló,bele egy 250 ezres zsugával és az inputlag elkerülése miatt egy monitor is kell. Ez összesen már 400 ezer. Akkor 900-ért már megkapni azt a konfigot amibe 2080 van és nem kell bohóckodni a rendszer tákolásával és nem kell költöztetőkamion ha lan-partyra megy az ember :K :R

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#45927) MaxxDamage válasza Bluesummers (#45922) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Ilyen [link] gépet én is nézegettem, volt eladó jó árban, de nem vettem meg mégsem (újabb GPU kellett) :B

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#45928) Pocok256 válasza KillHates (#45860) üzenetére


Pocok256
veterán

Öreg vagyok én már a térítéshez :D

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#45929) echterion


echterion
nagyúr

Tegnap este nyomtam egy kis Division 2-t, és hát érdekesen alakulnak a CPU feszültségek. 1,4 V-ot ad neki a gépem, de tényleg kell neki ennyi? Egy sima asztali 9700-nak? És persze folyamatos power limitet is dob a procira (az XTU-ban ez a pont folyamatosan "yes" volt: current/edp limit throttling), de a 4,5GHz-et azt tartotta végig a 8 mag.

Kíváncsiságból kipróbáltam az XTU-t, hát, igazából leszarta a gép, hogy ott mit állítottam be...

Ötlet? Nincs kedvem a TS-pal is babrálni.

[ Szerkesztve ]

**********

(#45930) motifator válasza echterion (#45929) üzenetére


motifator
senior tag

https://linustechtips.com/main/topic/1118571-141v-auto-voltage-on-i7-9700-non-k/

Itt ugyanaz a jelenség 9700 non K-val.

Funky + Jazz

(#45931) motifator válasza echterion (#45929) üzenetére


motifator
senior tag

Lehet, hogy ez is AW feature, így hamarabb lehet CPU-t váltani (bocsánat). De komolyra fordítva soknak tűnik kicsit, AW bios nem enged finomítani? Vagy a Control Center / Command Center-ben nincs opció? KH biztos tudja.

Funky + Jazz

(#45932) matyee válasza echterion (#45929) üzenetére


matyee
őstag

Ez a vid, nem a vcore...cpu-z-vel nézd meg mennyi a tényleges terhelés. Plusz ebben benne vannak spike-ok üresjáratban, amit bios állít.
A power limit más tészta, az meg kell emelni biosban ha lehet, illetve akkor szokott ilyet dobni ha lecsukod a gépet és kinyitot :)

Én gépem, 1,4-1,45-öt ír, még a tényleges terhelés alatt 1,1V alatt van. Ez az AC/DC auto miatt van, ami a vid-et szabályozza, ettől a tényleges felvétel eltér. Sztem ha tényleg 1,4V-ot kapna, nem 7X fokos lenne...

[ Szerkesztve ]

(#45933) Dhampir válasza Pocok256 (#45928) üzenetére


Dhampir
félisten

Megvan még a "kis méregzsák"? :)

(#45934) echterion válasza matyee (#45932) üzenetére


echterion
nagyúr

Nos, megnéztem Cinebench alatt mit mutat. Kb. fél másodpercenként más értéket, miközben 100% terhelésen van a CPU. Egy pillanatkép lent, 1,3V körül volt a max, ahogy láttam, viszont ha indítom a Division 2-t, ott befigyel 1,35V is. CPUZ szerint. Alatta mutatom, hogy mit mutatott a HWinfo.


**********

(#45935) echterion válasza motifator (#45931) üzenetére


echterion
nagyúr

Nincs semmi a bios-ban sem a control center-ben. Pont ezért keresek most K-s procit, hogy legyen mozgásterem, mert sajnos a non-K prociknál semmit sem enged a gép. Ha ezt tudom előre, akkor rászántam volna azt a 100 fontot, hogy eleve K procival jöjjön a gép, mert tuningolni nem akartam, de azért nah, egy kis feszállítgatás férjen már bele.

[ Szerkesztve ]

**********

(#45936) matyee válasza echterion (#45934) üzenetére


matyee
őstag

De megint vid-et nezel... vcoret nezz ne hwinfoval hanem cpuzvel lszi

(#45937) echterion válasza matyee (#45936) üzenetére


echterion
nagyúr

Ott a cpuz az első képen (a másik csak érdekességképp van ott), de oda is vid van írva, akkor hol van a vcore?

**********

(#45938) Pocok256 válasza Dhampir (#45933) üzenetére


Pocok256
veterán

Még mindig rossz cpu hibás ha a 13 as aw ra gondolsz :D Majd egyszer szerválok bele lapot. Most msi t gyötröm meg a céges Latitude-5490 -et :D

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#45939) matyee válasza echterion (#45937) üzenetére


matyee
őstag

Az pedig a vcore... 1,292ot ad ami sok sztem bar bem ismerem annyira ezt a chipet

(#45940) DamianB válasza Pocok256 (#45938) üzenetére


DamianB
őstag

Milyen az az MSI ? Meg vagy vele elégedve ?

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#45941) Ubul86


Ubul86
őstag

ssdnél 90%-ot ír a hwinfo, az jelentheti azt, hogy a 250 gigás ssd-ből már direkt nem is lehet használni 10%-nyit? mert összeadtam a foglalt tárterületet + a szabadot, és 220 jön ki :D
bocs az offért

(#45942) KISDUCK válasza Ubul86 (#45941) üzenetére


KISDUCK
addikt

dzsízösz bró! :D A tárterület elvileg nem csökken a meghajtó használódásától, mivel ha jól tudom a vezérlő próbálja egyenletesen terhelni a cellákat az elhasználódás miatt. A 250GB-s meghajtó valódi kapacitása kb . 232GB. Ez azért van mert a gyártók a tárterület számításnál nem 1024-gyel hanem 1000-rel számolnak. Az 1TB-os meghajtó is így csak 930GB körül jön ki tényleges kapacitásban.

(#45943) Ubul86 válasza KISDUCK (#45942) üzenetére


Ubul86
őstag

ezzel tisztában vagyok, és pont ez az, hogy abból jött még le legalább 20 giga.

nincs külön partíció, csak a kötelezőek amiket létrehozott a windows.

Most tűnt fel, ezért is kérdeztem, hogy ELMÉLETILEG lehet -e ilyen. Az hogy nem kéne, megint más kérdés :)

(#45944) KillHates válasza Ubul86 (#45941) üzenetére


KillHates
nagyúr

Jogosak a kétségeid, de pont ezért a gyártók amikor forgalomba hoznak egy SSD-t akkor kalkulálnak valamennyi tartalékot ahová az elektronika át tudja pozícionálni a döglött blokkokat. Tehát ha mondjuk egy drága 250 GB-os SSD-t veszel, akkor az valójában 300 GB körüli, ugyanez olcsóbb modelleknél 260-270 GB, tehát a tartalék NAND is kevesebb.
Az SSD-k akkor tudnak nagyon látványosan degradálódni, amikor majdnem teli vannak és úgy van rajtuk mozgatva sok adat, pl.: sok szálon fut róla torrent. Ha egy SSD félig van és nincs seed-zervernek használva a gép, akkor bőven elketyeg addig amíg tart az élettartama.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#45945) Raymond válasza Ubul86 (#45943) üzenetére


Raymond
félisten

Annyi van csak hogy valamit nem szamoltal bele. A hyberfile es a Windows Reserved Storage is benne van a lefoglaltban amit osszeadtal?

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#45946) KillHates válasza Ubul86 (#45943) üzenetére


KillHates
nagyúr

Igen, lehet elméletileg IS és gyakorlatilag IS ilyen jelenség :K

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#45947) KillHates válasza Raymond (#45945) üzenetére


KillHates
nagyúr

Én inkább a rejtett partíciókat keresném. A lemezkezelő minden file-t belealkulál amikor egy adott partíció foglaltságát számolja. :K :R Persze ezek csak akkor "állnak" ha rendszer SSD-t nézünk. Ha tároló, akkor nyilván egyéb partíció, hibernációs file, swapfile sincs rajta (jó esetben :K )

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#45948) Raymond válasza KillHates (#45947) üzenetére


Raymond
félisten

Ahogy nezem igy jobban a kerdes inkabb az hogy mit is lat/szamol a kollega mert a 250GB SSD az 232GiB igy ha a Windows szerint 220 van mar rajta akkor nem 90% a telitettseg hanem kozel 95%

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#45949) KISDUCK


KISDUCK
addikt

Hát ha már tárterületet vadászunk, akkor inkább javasolnám a MiniTool Partition Wizard-t.

(#45950) Ubul86 válasza Raymond (#45948) üzenetére


Ubul86
őstag

220 csak saccra jött ki, és a szabaddal együtt számoltam (most 55 gb szabad van épp)

total commanderben rejtett fileokkal együtt néztem a mappák méreteit (space-re ugye kiírja a foglalást)

szóval annyira alapos nem voltam, lemezkezelőt nem néztem még, hibernálós file + pagefile-t elvileg belevette, ha a rejtett file-okat is mutatja. Ashampoonak van programja, régen azzal néztem, ott szépen levetítette, hogy mi mennyit foglal.

De jogos, utána nézek komolyabb programmal

köszi mindenkinek az észrevételt

upd: és tényleg, a hyberfil és pagefile amik nagyok, nem mutatja a tc :| ez most fura, régen mutatta :D elnézést a hülye kérdésért ezek után

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.