Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#45351) echterion válasza gago1975 (#45333) üzenetére


echterion
nagyúr

Na de a tegépedben nem egy i9 teljesítménye csücsül, így a tieddel való összehasonlítás nem áll meg. Plusz nem is ez lenne a mondandóm lényege, mert a valós összehasonlítás az úgy állna meg, ha ugyanazt a kasznit kapná meg mindkét proci, ami jelene esetben közel sincs így. Mintha egy mx5-öt hasonlítgatál egy Lambo-hoz. A mondandóm lényege az volt, hogy eddig nem volt olyan gép a piacon, ami az i9 tudását tudta volna hozni 90 fok alatt, most meg egy pöttöm masina ezt megcsinálta.

Nem kell mindjárt a szívedre venni a dolgot, csak azért írtam az Acert, mert a tesztben is arról volt szó (meg azért ott egy 2080 volt mellette, nem rossz ám az se, csak annyi a kérdés, hogy vajon mennyire púpos a proci benne, lenne-e értelme azt is vassal megkínálni, mert azzal lehetne még ott faragni a hőfokon). Attis is írta, az ő Area51-e sem tudta rendesen lehűteni az i9-et, nem kell mellre szívni ezeket a dolgokat.

**********

(#45352) Ubul86


Ubul86
őstag

megjött a hp-m (HP Pavilion 15-ec0003nh) , hát , első benyomás, hogy anyaghasználatban az acer (vx15) köröket ver rá, és olcsóbb volt. Venti is hangosabb kicsit, de eddig amúgy nincs gond, csak jobban nyaklik a tapipad, meg a műanyag jobban recseg. Kijelző a vékony káva miatt könnyebben nyílik, kicsit félek is néha hogy lecsapom véletlen :D itt is az acer nálam a pozitívum, ott elég nehezen nyílik, csukódik
Persze a HP könnyebb is

Doom Eternal települ, kíváncsi leszek, hogy High beállítások után még mennyit fog bírni :D

[ Szerkesztve ]

(#45353) echterion válasza MaxxDamage (#45347) üzenetére


echterion
nagyúr

Jól tetted. Izgalmas idők jönnek, végre. Legalább processzor fronton, ha már vga-szinten elviselhetetlen monopólium van zöld részről.

**********

(#45354) echterion válasza Pocok256 (#45350) üzenetére


echterion
nagyúr

Minden attól függ, mennyire érheti meg egy külső szervezetnek a nálad lapuló adatok megszerzése. Ha annyira, hogy az intel ilyen jellegű hardveres hibáin keresztül vezethet csak oda az út, mert egyébként jól meg van csinálva az egyéb támadások ellen. Ha ez áll, akkor rakhatsz te a gépedbe amd procit, találni fognak rá más utat, hogy megszerezzék.
De egyébként igen, ez is egy szempont, mikor az ember vásárlást tervez. De persze felmerül ilyenkor a kérdés, hogy vajon az amd procikban van hasonló hiba? Csak még nem fedezték fel? Erre csak a jövő adhat választ, addig marad az ájemdé annak, akinek húsbavágó ezen sebezhetőségek kivédése.
Nálad gondolom akkor windows-os rendszer ugye nem megy? Jó, ez gonosz volt.;]

**********

(#45355) Pocok256 válasza echterion (#45354) üzenetére


Pocok256
veterán

Winfost csak játékra használom teljesen más gépen megy csak.
Linuxot használok programozásra.

Amúgy pedig attól is függ mennyire elterjedt egy hiba, ez ugyanaz mint a linuxra írt vírusok. Anno azért nem volt mert kevesen használták minél többen kezdték el használni annál több vírus is lett rá. Na most mivel intel cpu t sokan használnak ezért igencsak megéri olyan virusokat írni ami ezeket használja ki, nem célzott támadások hanem egyszerű scan.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#45356) KillHates válasza MaxxDamage (#45342) üzenetére


KillHates
nagyúr

Azért 4.255$ egy kicsit elmebeteg árazás egy MSI-ért... :U (meg egy Alienware-ért is :K )

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#45357) matyee válasza KillHates (#45356) üzenetére


matyee
őstag

Az MSI ár értékben kifejezetten rossz, elszálltak nagyon. Persze AW is, de ők próbálnak vmi prémium érzést eladni, ami itt ott azért sikerül, MSI inkább csak beárazza...

(#45358) MaxxDamage válasza KillHates (#45356) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Jaja, elég magas ár! :D

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#45359) KillHates válasza matyee (#45357) üzenetére


KillHates
nagyúr

"de ők próbálnak vmi prémium érzést eladni"

Pl. beépített space invaders-el :D :DDD
Az MSI-nél nem ismert fogalom a refund :K :O

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#45360) echterion válasza KillHates (#45359) üzenetére


echterion
nagyúr

Akkor megyek reklamálni, mert nálam ez kimaradt a pakkból. ;]

**********

(#45361) Darth_Revan válasza gago1975 (#45333) üzenetére


Darth_Revan
veterán

65W mellett 94C ?
Jézus Isten....

Én meg azon töröm magam hogy csökkentsem a Clevo-ban valahogy a 9900KS hőmérsékletet mert az 130W mellett 85C [link] :DDD

Nem tudom mennyit eszik az a proci de rá merném tenni a kalapom hogy azért ilyen forró az 65W mellett mert Asus eljátszotta a 2 szokásos bullsh1tet amit szeret:
1) fogkrém paszta
2) zárolt BIOS hogy ne lehessen feszültséget állítani es ok hogy elkerüljék az instabilitást és ne kelljen egyenként állítani minden gépet, a szükségesnél jelentosen több feszültséget adtak a procinak.

[ Szerkesztve ]

(#45362) Gergello válasza echterion (#45360) üzenetére


Gergello
addikt

Majd ha nálad (is) elromlik, akkor jön meg az életérzés (eret vágnék pl. :DDD ) csak nem az amelyikre vásárláskor számítani lehetett. ;]

(#45363) totya1973


totya1973
csendes tag

Üdv HP PAVILION GAMING 9HF69EA laptopban tárhely bővítés lehetséges? Válaszokat előre is köszönöm :R

(#45364) KillHates válasza totya1973 (#45363) üzenetére


KillHates
nagyúr

Igen, lehet:

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#45365) totya1973 válasza KillHates (#45364) üzenetére


totya1973
csendes tag

Köszönöm, még egy kérdésem lenne, alapból ebben a laptopban csak a Flash meghajtó van?

(#45366) KillHates válasza totya1973 (#45365) üzenetére


KillHates
nagyúr

Én ebben látok egy HDD-t és egy SSD-t is :K

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#45367) Raymond válasza totya1973 (#45365) üzenetére


Raymond
félisten

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#45368) totya1973 válasza Raymond (#45367) üzenetére


totya1973
csendes tag

Ezért kérdeztem mert a honlapon ahol néztem a leírásában nincs :W

(#45369) KISDUCK válasza totya1973 (#45365) üzenetére


KISDUCK
addikt

Ezt nyilván a kereskedő kínálatától is függ. Google első találata egy telekomos konstrukció volt ahol 512gb flash meghajtóval szerelték. Szóval a kereskedőnél érdeklődj ahol vásárolni szeretnéd.

(#45370) Raymond válasza totya1973 (#45368) üzenetére


Raymond
félisten

OK, de a kerdes az volt hogy "tárhely bővítés lehetséges"? A valasz pedig az hogy igen es amint latod megy bele 2.5" HDD/SSD es M.2 SSD is. Fuggetlenul attol hogy gyarilag mi van es mi nincs benne. Aztan hogy alapbol mi van benne az az adott konkret konfiguraciotol fugg. Ha nincs ott a leirasban akkor ra kell kerdezni az eladonal. De nemigen szokta kihagynai, ha vannak specifikaciok akkor ott van, lehet csak elnezted?

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#45371) Ubul86


Ubul86
őstag

az mennyire normális hogy ~69 foknál thermal throttling (htc) lépjen fel? (hwinfo szerint)
Doom ultra-n megy, viszont úgy látszik a gépnek sok ez a 69.5 fok is ? :|

tudtok ebben segíteni hogy mi lehet a probléma? Az acer 75 fok felett nem csinált ilyet i5 alatt

ezek a hőfokok vannak, ennyire durva lenne ennél a gépnél? :| akkor nagyon felesleges gamer gépnek hívni :D

(#45372) Ubul86 válasza Ubul86 (#45371) üzenetére


Ubul86
őstag

ah, kezdem sejteni...akksival játszottam, nem volt bedugva a hálózati töltő, energiagazdálkodás gondolom bezavarhat ilyenkor...45 perc játék után volt hogy belaggolt de nagyon durván, kicsit vártam, utána jó volt (5-10 mp) egy ideig megint. Mert AIDA stresszteszttel hálózatról 10 percig ment a gép, ~80 fok volt minden maximumon, de nem lett YES érték a throttling értékeknél

(#45373) KISDUCK válasza Ubul86 (#45371) üzenetére


KISDUCK
addikt

WTF? :F Jól látom hogy ebbe ryzen 5 3500u van? Az energiatakarékos chip és 15w a TDP-je, kib@52ott durva hogy ilyet raknak egy 1660ti mellé.

szerk.: tipp, hwinfoba állítsd több oszloposra a nézetet és az utolsó oszlopban görgess a vga-hoz úgy jobban átláthatóbb és informatívabb a táblázat. (Használd a jelölt gombot)

[ Szerkesztve ]

(#45374) Ubul86 válasza KISDUCK (#45373) üzenetére


Ubul86
őstag

és ez számomra mit is jelent? :D Az Acerben CPU QuadCore Intel Core i5-7300HQ van 1050ti mellett, az jobb? :D

köszi a tippet, nézem :)

[ Szerkesztve ]

(#45375) KISDUCK válasza Ubul86 (#45374) üzenetére


KISDUCK
addikt

Nem akarok vészmadár lenni, de azt hogy sok játékban processzor limitbe ütközhetsz. Minél nagyobb a tdp annál nagyobb energiát vehet fel a chip és így nagyobb teljesítményt tud nyújtani. Nem rossz proci/apu a 3500U, de lehet hogy egy ekkora vga túlzás mellé. (Mármint lehet hogy nem fogja tudni kihajtani.)

szerk.: hát én azt mondanám hogy életképesebb párosítás az i5-7300 1050ti-vel mint a 3500u 1660ti-val.

[ Szerkesztve ]

(#45376) Ubul86 válasza KISDUCK (#45375) üzenetére


Ubul86
őstag

ah, értem...fokozatosan jöhet gondolom az ilyen határ, vagy melegedéstől független?

pl resident evil 3 demoját is kipróbáltam, aceren i5 8 gb ram, 1050ti 4 gb -on mediumnál még épp játszható, olykor beakad pillanatra, a hp-n meg maxon ment akadás nélkül, amíg a demo tartott.

A doom eternalnál volt fura ez a ~3/4 óra utáni belassulás, de mondjuk az acernél is volt ilyen mikor lement az akksi energiatakarékos módba ~20% körül, az meg érthető. Hálózaton még nem próbáltam :D

(#45377) KISDUCK válasza Ubul86 (#45376) üzenetére


KISDUCK
addikt

Függ a melegedéstől, de az alacsonyabb fogyasztási keret miatt kevésbé tudja túllépni az alapórajelet ami játékoknál hátrány lehet. Találtam egy probookos tesztet és ott sajnos átlag órajelben nem muzsikált jól.

Játék közben hagyd futni a háttérben a hwinfot, részletesebb infót kapsz ha elindítod a logolást (az jobb oldalt alul egy papír zöld kereszttel) és ott menti az aktuális értékekhez az időt is és az sokkal részletesebb képet ad, de annak a megnyitásához kell a genericlogviewer

szerk.: így néz ki a logviewrben:

[ Szerkesztve ]

(#45378) Ubul86 válasza KISDUCK (#45377) üzenetére


Ubul86
őstag

ok, köszi, holnap kipróbálom. Van 14 nap hogy visszapasszoljam, bár nem tudom mennyire lényeg hogy kicsit belaktam :D ha véletlen úgy döntök hogy még se kell, volt már tapasztalat visszaadással kapcsolatban? (most pl telekom, részletfizetés)

(#45379) fordjee válasza Ubul86 (#45378) üzenetére


fordjee
aktív tag

Nekem volt, igaz nem telekomnál, de részletfizetéssel. Meg anelkül is. Mindket esetben visszaállítottam a gyári állapotba a gépeket. Edigitalnal volt a részlet, meg se nézték mi van a dobozban. Viszont másfél hónapig tartott törölni a hitel, rohadt idegesítő volt. Ezután Mediaban kp-ra vettem, ott bevizsgálták valamilyen szinten. Mindkét helyen szó nélkül visszaadták a pénzt, részletnél az önrészt. Én mondjuk szinte gyárira csomagoltam vissza, úgy bontottam ki hogy ha gáz van, vissza tudjam csomagolni.

fordjee

(#45380) Ubul86 válasza fordjee (#45379) üzenetére


Ubul86
őstag

szerencsére én is, bár egy barna kartondobozban kaptam :D
az lesz akkor hogy gyári visszaállítás és megy vissza :/ szomorú, de pl a telekom oldalán lévő cpu nem is az, amit küldtek (jobb, de amúgy az egyik helyen nem is létezik az amit írtak :D )kisduck segítségével derült ki főleg (idézem: még jobban megnézve nagyon elírták, egyik helyen 3500H a másikon 3550H-t írnak.) Szóval szép átverés :/ (laikus számára főleg)

(#45381) coolabácsi válasza KISDUCK (#45375) üzenetére


coolabácsi
tag

hát én azt mondanám hogy életképesebb párosítás az i5-7300 1050ti-vel mint a 3500u 1660ti-val.

Hát, én ha a 2 konfig közül választanék, simán a 3500u - 1660ti kombó nyerne, ha kihajcsa ha nem. :K

(#45382) pamesz válasza Ubul86 (#45380) üzenetére


pamesz
tag

Bocs ha off, én is a T-től szeretnék a következő hetekben kihozni egy laptopot. Viszont én is csupa ellentmondást látok ott. Az asus g731 laptopjuk képen scar III-nak van feltüntetve (g531 ugyanúgy), de amit kapnék az tuti nem az. Kíváncsi leszek, az új zephyrus g14 bekerül-e a kínálatukba. Esetleg van valamelyikőtöknek még tapasztalata, az onnan vásárolt laptopokról. Amit most vettél, hp pavilion gaminget én is néztem, nagyon jó áron lenne, de félek a gyengus procitól, hiába mellette a 1660ti.

(#45383) Ubul86 válasza pamesz (#45382) üzenetére


Ubul86
őstag

Hát így még gyengébb, hogy 3500u, 3550h helyett akkor :) amúgy doom eternal megy ultran :P 45 perc gaming után nem volt throttle, nem volt akadás egy se. Viszont a ventik mint a hiperhajtómű,

(#45384) KISDUCK válasza coolabácsi (#45381) üzenetére


KISDUCK
addikt

Ez már perverzió! ;] (Engem egy 35/45 watt tdp-s ryzennel érdekelne az a kártya (normális bios beállítás mellett), de a legjobban most az új ryzen radeon kombinációk érdekelnének.

Régebben néztem acer nitrot most már nem vagyok benne biztos melyik széria volt benne, talán 2500u és rx560m volt mellé. Mire eljutottam a vásárlási szándékig annyira elszállt az ára, hogy felb@tam magam rajt és hagytam a fenébe, pedig tesztek alapján tetszett. Később olvastam egy fórumtárs esetét, hogy a biost vagy drivert elszúrták és se az acert se az amd-t nem izgatta. Akksiról nem emelkedett az órajel az alap érték fölé.

(#45385) fordjee válasza Ubul86 (#45380) üzenetére


fordjee
aktív tag

Azt a gyárit is a hosszabb verzióval kell csinálni, de ki is irja hogy az a biztonságosabb. Részletnél kicsit macerás a dolog, nálam egyszerű lett volna, mert még nem küldték el a banknak az ügyet, így könnyen lehetett volna sztornózni. Csak nem tették meg, a bank megkapta a kérelmet és szépen aktív lett a hitel. Utána a bolttól kellett egy lemondó nyilatkozat a bank felé, ezzel 2 hétig az volt, hogy a bank szerint nem kaptàk meg, a bolt meg azt mondta, már többször is elküldték😀 A végén már úgy beszéltem az ügyintézővel mint egy kutyával, aztán megoldódott, de már fizetni kellett volna.

fordjee

(#45386) Gergello válasza Ubul86 (#45383) üzenetére


Gergello
addikt

Végülis melyik proci van valósan abban a tkomos pavilionban ?

(#45387) Ubul86


Ubul86
őstag

3500u

(#45388) Ubul86 válasza fordjee (#45385) üzenetére


Ubul86
őstag

Koszi a tapasztalat megosztast, azon filozom hogy a legegyszerubb gyarira visszaallni most. W10 home van rajta alapbol, nem kellett telepiteni. Usbre fel egy win10 home es reinstall? :D

(#45389) coolabácsi válasza Ubul86 (#45388) üzenetére


coolabácsi
tag

Keresőbe beírod : Gép alaphelyzetbe állítása, szerintem az a legegyszerűbb.

(#45390) fordjee válasza Ubul86 (#45388) üzenetére


fordjee
aktív tag

Ezt nem tudom, nekem egyiken sem volt win, én tettem rá, elvoltam pár órát vele, mire rajöttem hogy kell. Kb. 10 éve nem telepítettem wint😀 mármint a törlésével voltam el😀

[ Szerkesztve ]

fordjee

(#45391) Csigavair


Csigavair
tag

Én is vártam az uj tuf illetve zephyrus szériát mit fog tudni.... jó ez az új ryzen de a jelenlegi gépem (G531 i7 9750h 1660ti) 300-ért sikerült hozzájutnom. nos ezek 450-ről fognak nyitni cirka 10% teljesítménypluszért cserébe (2060-al) Nem éri meg...

(#45392) Csigavair válasza Csigavair (#45391) üzenetére


Csigavair
tag

off

[ Szerkesztve ]

(#45393) Ubul86 válasza coolabácsi (#45389) üzenetére


Ubul86
őstag

meglett, csak én mindig újratelepítettem anno a gépet :D nem tudtam hogy van factory reset.

amúgy nem zavarna a 3500u se, de hogy a gép olyan mint egy turbina közepes használat mellett, akkor inkább asztali gépet vettem volna, még az is halkabb., 50-55 fok között már bekapcsol, úgy, hogy igazából a login képernyőnél vagyok windows alatt...ott még azért tűrhető a hangja, mert nem csináltam semmit se :D

(#45394) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Legújabb TUF csoda: [link]

Witcher 3 alatt a GPU 87C-ig ment fel a CPU pedig 104C-ig :C
És vannak hülyék akik tapsolva veszik meg...

[ Szerkesztve ]

(#45395) motifator válasza Darth_Revan (#45394) üzenetére


motifator
senior tag

Szerencse, hogy egy "jó" 144Hz panelt sikerült párosítaniuk hozzá.

Funky + Jazz

(#45396) MaxxDamage válasza motifator (#45395) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Megb*****tod, ha tojást lehet sütni (égetni) rajta...és a folyamatos trotty sem marad el :U

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#45397) motifator válasza MaxxDamage (#45396) üzenetére


motifator
senior tag

A serpenyő kijelzőjét idézőjelbe írtam, ha nem vetted volna észre. (62.1% sRGB, 43.2% AdobeRGB) Venne a tök ilyen konyhai segédeszközt.

[ Szerkesztve ]

Funky + Jazz

(#45398) #68216320 válasza MaxxDamage (#45396) üzenetére


#68216320
törölt tag

Szerintem irónikusan érthette ilyen srgb lefedettség mellett.

(#45399) Ubul86


Ubul86
őstag

off, más írta :D
Hp Pavilion -ba is 144hz-es panelt tettek, oda se kell gondolom :D

másik: mivel érdemes hardcore tesztet csinálni az új gépen még esetleg? hwinfo fent van, genericlogviewer fent van, csak játszottam, az volt a teszt, meg aida stressz teszt eddig.

[ Szerkesztve ]

(#45400) blue_23 válasza Csigavair (#45391) üzenetére


blue_23
senior tag

RTX 2060 inkább +20% teljesítmény, ami későbbiekben könnyen lehet több, hisz az új generációra fejlesztenek. :K

Asus G531 Scar III, 240 Hz, i7-9750H, RTX2060

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.