Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#19051) Angel2014 válasza Darth_Revan (#18987) üzenetére


Angel2014
addikt

Ezt mondtad igaz? Ettől nem kell fèlni a zàrlattól?

Vettem egy injekciós tűt is ..kiszedtem a tűt belőle ìgy màr tudok vèkony csìkot húzni..


[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#19052) [-HERO-] válasza Angel2014 (#19051) üzenetére


[-HERO-]
senior tag

Na jöhet a teszt, kíváncsian várom! :)

### HΘЯsΞ PΘwΞЯ ###

(#19053) kreten67 válasza Muerte (#19049) üzenetére


kreten67
senior tag

Nem szeretnék több gamer gépet vásárolni,most is több van a kelleténél.
A 144hz valóban jól jönne a 3D AW 17 -nél (egy alternatív felhasználáshoz).

(#19054) Darth_Revan válasza Angel2014 (#19051) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Igen, ez az!
Ez nem vezet áramot

Ne csak csíkot húzzál, hanem a a csomagban van kis műanyag lapát, azzal kend el vékony rétegben a teljes felületre. A felesleget pedig szedd le vele.

[ Szerkesztve ]

(#19055) Muerte válasza kreten67 (#19053) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Gondoltam hogy nem a játékhoz kell,mert szerencsétlen gép a 120 fps-t sem tudja kiköhögni 3D alatt nem hogy 144-et.

(#19056) kreten67 válasza Muerte (#19055) üzenetére


kreten67
senior tag

3D alatt felezi az FPS-t 60-60 ra.

(#19057) Angel2014 válasza Darth_Revan (#19054) üzenetére


Angel2014
addikt

csak csikot húztam...későn láttam az írásod..nincs még összerakva szedjem szét megint?

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#19058) Mrguba válasza Angel2014 (#19057) üzenetére


Mrguba
őstag

Kenjed szet joember :D :C :C

(#19059) fm! válasza #86952448 (#19050) üzenetére


fm!
tag

Vettél már gépet? Én csak ezért jövök vissza ide minden nap. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#19060) Darth_Revan válasza Angel2014 (#19057) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Kend szét hogy egész felületet vékonyan fedje.

(#19061) echterion válasza Darth_Revan (#19060) üzenetére


echterion
nagyúr

Ezt miért kell szétkenni?

**********

(#19062) RM007 válasza echterion (#19061) üzenetére


RM007
addikt

Hogy mindenhová egyenletesen jusson, és akkor azt is látni nincs-e rajta sok vagy éppen kevés paszta. Én legalábbis így csinálom, muszáj látnom. :) Látom a kolléganő is így gondolja. :D Meg ne fusson ki a fazékból.

[ Szerkesztve ]

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce Zotac Trinity 4080 Super (desktop 320W)

(#19063) dugo_ válasza RM007 (#19062) üzenetére


dugo_
veterán

Ezzel a módszerrel marad alatta a legtöbb buborék.

(#19064) Muerte válasza RM007 (#19062) üzenetére


Muerte
Topikgazda

A szétkenéssel csak egyet tudsz garantálni,hogy nagy eséllyel lesz légbuborék... Amikor rászorul a hűtő az egész felületről egyformán ki fogja nyomni a felesleget és csak oda jut a pasztából ahova jutnia kell.
Komolyan nem értem hogy mit lehet egy ilyen témán ennyit variálni :DDD

(#19065) maximilian4 válasza dugo_ (#19063) üzenetére


maximilian4
addikt

Én is ezt hallottam a legtöbb yt videóban.

Szerintem felesleges 15-jére újrapasztázni. Ennyit tud. Ha nagyon zavarja az embert ultima ratio-ként ott van a folyékony fém.

Muerte
Nekem előtte is egyértelmű volt, de meg kellett győződnöm hogy a köztudomás szerint is az-e.

[ Szerkesztve ]

Maxi

(#19066) RM007 válasza dugo_ (#19063) üzenetére


RM007
addikt

Szerintem nem, ha jó a krém, nem darabos. Legközelebb alánézek egy mikroszkóppal miután rácsavartam a hűtőt........ :U :N :D

(#19064) Muerte75: Legyen ki így, ki úgy esküszik.

[ Szerkesztve ]

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce Zotac Trinity 4080 Super (desktop 320W)

(#19067) Muerte válasza maximilian4 (#19065) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Nem kell ezt látni,meg hallani,elég ép ésszel belegondolni...
A szilikon bázisú az ok hogy szét kell kenni meg a T2000-es modell,mert azok nem fognak szétterülni egyszerű nyomás hatására,de azokból van a legkevesebb fajta.

[ Szerkesztve ]

(#19068) dugo_ válasza RM007 (#19066) üzenetére


dugo_
veterán

(#19069) Muerte válasza RM007 (#19066) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Ez nem "esküszés" kérdése,ha nem látod be hogy tévedsz az nem az én problémám :N

[link]

(#19070) kreten67 válasza RM007 (#19066) üzenetére


kreten67
senior tag

A kupakos cpu-kon esetleg szóba jöhet a szétkenés pl: Playstation 3,bár én ott sem terítem hanem X formát nyomok,de a notebook cpu és gpu chip felülete olyan kicsi,hogy ott semmi szükség a terítésre.

(#19071) RM007 válasza dugo_ (#19068) üzenetére


RM007
addikt

Igen láttam már ezt a videót, volt itt linkelve. Engem egyik felrakás sem győzött meg, nem jutott mindenhová. Azért nem szoktam keveset feltenni, és ha kicsit kifut minden irányba az sem zavar, bár nem igazán szokott, próbálom megállapítani mennyi kell.

Arra gondolok, élesben ez nem tesztelhető mikor a felhevült felület lefogatva kapcsolatba lép a pasztával mondjuk 60-80 fokon.

(#19070) kreten67: Látom egyedül maradtam vele, ok.

[ Szerkesztve ]

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce Zotac Trinity 4080 Super (desktop 320W)

(#19072) Muerte válasza Angel2014 (#19057) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Látszik a képen hogy a Kyronaut megint hozott néhány fokot, az MX-4-hez képest,de 80°C alá csak a "vassal" lehet belépni.Nem olyan nagy ügy az Angel kolléga,tessék megcsinálni! :K

(#19073) echterion válasza Muerte (#19067) üzenetére


echterion
nagyúr

Akkor ez a kryo most szilikon alapú?

**********

(#19074) #86952448 válasza fm! (#19059) üzenetére


#86952448
törölt tag

Relative. Meg van rendelve egy 7577.

(#19075) Muerte válasza echterion (#19073) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Igen+nano alu/ón-oxidot is kevertek bele.Nem volt még hozzá szerencsém,nagy asztali CPU-kra persze hogy szét kell kenni,mert ott nem terül el.Utoljára szilikon alapú pasztát mikor próbáltam az a Gelide extrem volt,húztam egy szokásos vékony csíkot hosszban a procira és csak csúszkált a fényes felületen mint egy meztelen csiga...széttrancsírozni is alíg bírtam annyira "gumis" volt,de nem is voltak jók vele a hőfokok.
Itt is látszik a videó végén hogy csúszkál a felületen,semmi tapadása nincs,ehez képest egy ICD vasbeton :DDD [link]

[ Szerkesztve ]

(#19076) echterion válasza Muerte (#19075) üzenetére


echterion
nagyúr

Köszi. Na ilyet se fogok használni sokszor. :))

**********

(#19077) #99094528


#99094528
törölt tag

Na akkor, mivel olyan sokszor említitek ezt a játékot , szinte mint vmi etalont, ezért én is megvettem ezt a Bf1-et kicsit olyan cod-osnak mondta öcsikém így eddig elvből nem nyóltam a közelébe sem, de most kipróbáltam és nagyon megtettszett, kíváncsi lettem hogy reagál rá a szekér, így 4 óra folyamatos játék alatt időnként csináltam egy egy képet aida 64- el illetve hwinfo-val no meg a clevo controllerrel mert azon jobban látom hogy mi történik, rengetek képet készítettem rendszertelen időközönként és végül átlagoltam a kialakult hőmérsékletek alapján, az átlag cpu hóm 67 C -volt a max pedig 69; a gpu-nál 66c-os átlag jött ki és maximumra pedig 69 C,a gép lassan eléri a 3 hónapos kort nálam , így amolyan végre ténylegesen kipróbált tapasztalataimat osztanám meg veletek ha nem gond. és egy kérdésem is volna ezalapján.


A kérdésem amit nem pontosan értek, hogy ez a proci nálam általában tart egy 3,8 Ghz-es órajelet most viszont ezta a 3,5Ghz-et tartotta csak, mi lehet az oka? a hőfokok szerintem nem voltak veszélyes magasságokban, és amikkel én játtszom nagyrészt ,ott ez nem jött elő így nem is zavar egyáltalán, de érdekelne pontosan mi történt illetve tehetek e-ellene vmit?
Előre is köszönöm válaszotokat!

(#19078) maximilian4 válasza #99094528 (#19077) üzenetére


maximilian4
addikt

Hwinfo is készít neked átlag hőfokot meg max hőfokot is, ha végig futni hagyod a háttérben. Kár hogy pont ezek nem látszódnak...

Egyébként a bf1 soha nem volt codos, sőt... általában ez a 2 tábor köpköd egymásra, és a játék is teljesen más szvsz. Azért tartjuk etalonnak mérési szempontból, mert a 64 fő multi maxon tudja járatni végig a cpu-t. Így ez stress teszt szerű eredményeket ad mérések szempontjából.

[ Szerkesztve ]

Maxi

(#19079) #99094528 válasza maximilian4 (#19078) üzenetére


#99094528
törölt tag

majd megnézem, de azt csak később tettem fel,először nem jutott eszembe, de igazad van úgy jobb lenne nem mindig csak figyelgetni

csak 64 fős multiban játtszottam.

[ Szerkesztve ]

(#19080) maximilian4 válasza #99094528 (#19079) üzenetére


maximilian4
addikt

:)

Maxi

(#19081) TheNewDawn válasza #99094528 (#19077) üzenetére


TheNewDawn
addikt

Gratula, jó kis gép és elég meggyőzőek az eredmények. Csak.. a szívem fájditod vele kicsit, engem is érdekel picit a BF, csak igazából a néhány órás kampányra meg hogy hébehóba multival ökörködjek vele fél órát ( biztosan 20 óránál többet nem tennék bele összesen ) sajnálom ki.b...ni az ablakon a 20 ezer forintot.:(
Pedig az is érdekelne, hogy mire lenne képes az én masinám cpu meg gpu ja 4óra játék után itt.

(#19082) maximilian4 válasza TheNewDawn (#19081) üzenetére


maximilian4
addikt

Origin előfizetés havi 3 vagy 4 euro. Sztem ezt még Mo.-on is elég sokan megengedhetik maguknak. Gyakorlatilag 1 doboz cigi ára...

[ Szerkesztve ]

Maxi

(#19083) TheNewDawn válasza maximilian4 (#19082) üzenetére


TheNewDawn
addikt

Mennyi ideig kell előfizetni és előfizetőknek mennyibe kerül? Persze hogy beleférne. :) Sajnos origint absolút nem ismerem, uplay, steam ezek fentvannak, meg gogról szoktam még szemezgetni, összes progim nagyjából ezekről van, és mindegyikhez sikerült ilyen 50-70% os akció után hozzájutni. :)

(#19084) maximilian4 válasza TheNewDawn (#19083) üzenetére


maximilian4
addikt

Nincs meghatározva idő. Addig van hozzáférésed, amíg havonta fizeted a 4 eurot. Én is így bf-ezek. Megkapod a teljes gamet kivéve a premium pass. De még egy tucat játékkal tudsz játszani egyébként.

(#19085) PR0JECTNR56

cd keysen sztem most is 20 eur környékén mozog
én a pubg-t is 16 eur-ért vettem akcióban

[ Szerkesztve ]

Maxi

(#19085) PR0JECTNR56 válasza maximilian4 (#19084) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

Mondjuk releváns akciókat szemmel tartva volt már BF1 Revolution Edition megbízható forrásból digitális kódként 6800Ft körül, ami azért egy elfogadható ár érte.

(#19086) bandras54 válasza TheNewDawn (#19083) üzenetére


bandras54
aktív tag

[link]

Ezek a lehetőségek. Letöltöd a klienst, befizeted és ketyeg a rendelt idő. Ha több játék is érdekel az Access kínálatból mindenképp érdemesebb minth. Külön megveszed.

(#19087) TheNewDawn


TheNewDawn
addikt

Értem, köszönet mindenkinek :) Biztosan akkor benevezek majd rá, de lehet majd a nyáron csak, most annyi minden van így hirtelen amit végig kellene vinnem, hogy biztosan nem lesz rá idő egyelőre.
( Starcraft 2 kampány, Witcher 3, Assasin Creed Origins, Division, Endless Space 2, Spellforce 3 )

(#19088) kirjak


kirjak
aktív tag

Ma beugrottam az itteni Mediamarktba :DDD

Aztán a nyálcsorgatás után találtam valami érdekeset:

Ennél a kék feliratú prdetátornál


Az mire jó azon kívül hogy csúnya és belenézhetsz a hűtőcsatornákra ?

Ezen kívül mi lehetett az elképzelés?

Egy lambónál azt mondom oké nézzed mi erős benne annyira ami ilyen hangosan zúg de ez ? :DD

Ötlet ?

[ Szerkesztve ]

A tisztelet mindenkinek jár! ASUS ROG Chimera G703VI-E5060T

(#19089) Rickeffe válasza kirjak (#19088) üzenetére


Rickeffe
aktív tag

Látvány mindenek felett...

[ Szerkesztve ]

Rickeffe

(#19090) maximilian4 válasza kirjak (#19088) üzenetére


maximilian4
addikt

Szerinted csúnya, mások szerint szép (szerintem is). Annyira felesleges a szépséget objektivizálni, mert nem fog menni. Én azt mondom hogy iprai remek. Nem mellesleg a dizájn nagy mértékben hozzájárul az eladáshoz. Így éppen elég értelmet nyer.

Maxi

(#19091) kirjak válasza maximilian4 (#19090) üzenetére


kirjak
aktív tag

Örülök hogy neked is tetszik :DDD mert erre időt és energiát + anyagot fordítani rettentően fontos , az hogy throttling-olnak meg gagyi a paszta az 1 millás kategóriában amellett igenis objektivizálom a szépséget mely így semmi valódi értelmet nem nyer, nézzük akkor a rezet plexi alatt az az igazi. Egyébként meg igazad lehet valahogy el kell adni. :D Bár az egyén érzésvilágából kiinduló nézőpont elég messze áll a valódi értékektől számomra :(((
( Sok autó és nő is van ami/aki nagyon "szép" és jó sokba is kerül de a használati értéke nevetséges )

Visszatérve a gépekhez az eladókkal diskurálva kiderült hogy az összes gép közül az
ASUS G752VS-BA295R OC Edition szerintük a legjobb vétel a náluk kaphatóak közül a kiterjesztett 4 év garanciával némi felárért GTX 1070-el szerelve.
Az Omen szériát egy az egyben lehúzta bár szerinte nagyot fejlődött és sokan veszik már, azonban hoznak is belőle vissza ugyanannyit mint a többi márkából felülvizsgálatra.
Ennek részleteibe nem mentünk bele de egy polcra mutatott ahol neonzöld cimkével megbélyegzett dobozokban állt pár gép "a vevő visszahozta" felirattalkb 250 frankkal olcsóbban.

Az AW sorozatról pedig nem tudták megmondani hol lehetne megtekinteni/kipróbálni belőlük akár csak egyet is in der Schweiz. :U

[ Szerkesztve ]

A tisztelet mindenkinek jár! ASUS ROG Chimera G703VI-E5060T

(#19092) Medocsabi válasza kirjak (#19091) üzenetére


Medocsabi
addikt

asztali pc házaknál is van nyitott. Nekem bejön ez notinál is :) Máskérdés,hogy a merevítés megsínyli-e ezt vajon.

(#19093) [-HERO-] válasza kirjak (#19088) üzenetére


[-HERO-]
senior tag

Van egy fontos funkcioja!
Megpedig az a gep tapi padja!
Az mas kerdes hogy milyen erzes egy 60 fokos uveglapon huzgalni az ujjad :D

### HΘЯsΞ PΘwΞЯ ###

(#19094) echterion válasza kirjak (#19091) üzenetére


echterion
nagyúr

Ami szerinted felesleges, az más szerint nem. Kár ezen vergődni, mert akkor az AW ledjeit, az ezer színű bill-t, a gépház formáját meg még száz dolgot lehetne feleslegesnek kikiáltani. Az meg végképp vicces, hogy a szar pasztás gépek miatt is csak azt az egyet hibáztatod. Mellesleg valami hiába funkcionálisan jó, ha a szemnek nem szép, nagyon sok potenciális vevőtől esik el a termék, ha tetszik, ha nem.

**********

(#19095) #99094528 válasza [-HERO-] (#19093) üzenetére


#99094528
törölt tag

mondok én neked funkciót ;] ha megéhezel elég a fiókban tartani egy pár tojást, felütöd és kész a reggeli, ha egész éjjel tolod akkor nem kell kimenni kaját csinálni, a gép megcsinálja neked ;]

Egyébként a viccet félretéve nem értem ,miért van ott fenn a tapipad, mármint hogy lehet azt kényelmesen használni? nem próbáltam de nemtudom elképzelni hogy kényelmes lene állandóan oda felnyúlkálni, illetve ezt az alul lévő billentyűzetet illetően ti mit gondoltok?

[ Szerkesztve ]

(#19096) Medocsabi válasza #99094528 (#19095) üzenetére


Medocsabi
addikt

"hogy lehet azt kényelmesen használni?"

Sehogy. Egyszerűen hasonló konstrukció,mint a vízhűtéses asus. Éertelme nem sok van,de tök jó kis techdemo, meg lehet mutogatni. Ha valaki meglát egy ilyet egy boltban tuti odamegy megnézni,és ha csak egy asus egérpadot is vesz pl már van marketing értéke.

(#19097) bandras54 válasza #99094528 (#19095) üzenetére


bandras54
aktív tag

Szerintem annyiból szerencsésebb, h nem a hűtés fölött van, ebből gondolom, h nem érinti a melegedés, lehet órákig nyúlni a gépet és még az újjlenyomatod is megmarad. 😀 A világon van legalább egy ember aki tudja használni az a pad-ot ott fent. Az aki rábólintott a tervezésnél, h így maradjon. Egy gamer gépet külső egérrel fognak használni, design-nak meg szerintem is pofás.

(#19098) Medocsabi


Medocsabi
addikt

Emiatt elgondolkodtam egy upgrade-en! :K
Nem tűnik rossznak,ha az év végi bónusz megjön,lehet hogy rárepülök.

(#19099) Rickeffe válasza bandras54 (#19097) üzenetére


Rickeffe
aktív tag

Totál Off:
Most nem konkrétan erre reagálva de kapcsolódva, sokszor esik meg manapság, hogy a láthatóan rossz konstrukciót elkezdik másolni és terjed. Egyszeri ember az utcáról megmondja első ránézésre, hogy az úgy nem lesz jó. Persze le lesz hülyézve mert hát mit ért hozzá. Aztán elül a "divat" meg persze kiderül, hogy tényleg nem volt annyira jó ötlet, aztán visszatérnek a bevált módszerhez. A gond az, hogy amíg tart az ámokfutás addig elfogadható áron nem jutsz olyan termékhez /hónapokig keresel okyan terméket ami nem alkalmazza a divatos újítást.
Kissé sarkos, de remélem érthető.
Az újítás és próbálgatás kell, attól haladunk előre. De amit látsz, hogy nem jó vagy rövid időn belül kiderül, hogy nem jó, de nem is lesz jobb azt nem kéne erőltetni, vagy csak egy speciális szérián.

[ Szerkesztve ]

Rickeffe

(#19100) Muerte válasza Medocsabi (#19098) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Ha nem csak a throttlingot szereted,hanem hogy a túlmelegedéstől egyszerűen kikapcsol a gép akkor valóban nem tűnik rossznak [link]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.