Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Gamepad

Hozzászólások

(#2951) westcoastog válasza nepszter1 (#2950) üzenetére


westcoastog
veterán

Le kell tölteni mellé a 32/64 bites packot is.
rendszerednek megfelelőt.

Többiek:

Olyan gondom van, hogy a gamepadem-en a második analógot lefelé tolva, bal trigger nyomásnak érzékeli. :F
Nem tudom mit kéne állítanom ahhoz hogy a lefelé toláshoz ne társítsa oda a bal gomb lenyomását.

(#2952) westcoastog


westcoastog
veterán

(#2954) 2rda


2rda
tag

Üdv!
Szeretném leváltani a régi Trust GM-1520 gamepadomat egy xinputos csodára.
Némi utánajárást követően jutottam el az x360 gamepadig.
A vezetékes változaton gondolkodtam, mégiscsak olcsóbb 4ezer forinttal,illetve a 2,7m kábel is elég hosszú elvileg.
Viszont olvastam egy-két helyen hogy kontakthiba, kábelszakadás előfordulhat normál használat mellett is.
Nem kimondottan erről a padról volt szólt, így érdeklődnék hogy valakinek ezzel a paddal volt már rá precedens?
Mégis megéri megvenni a drágábbat, de vezetéknélkülit?
:R

[ Szerkesztve ]

(#2955) kkris


kkris
csendes tag

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy van egy ps4-es kontrollerem, minden játékomhoz jó volt ami felismerte a ps3-as kontrollert, de pár játékom csak az x360 kontrollerével hajlandó működni, van olyan program aminek segítségével a ps4 kontrollerét x360-nak ismeri fel?

(#2956) westcoastog


westcoastog
veterán

Trust gxt28-am van, és folyamatosan a gépre van dugva, de ha kikapcsolom a gépet, és beindítom, az analógot nem lehet bekapcsolni, csak ha lehúzom a gépről és újra rádugom, ekkor már világít magától az analog, ez miért van?

(#2957) molll válasza westcoastog (#2956) üzenetére


molll
csendes tag

Az nem az analóg LED-je hanem azt jelzi ki hogy hány gamepad van csatlakoztatva és ez éppen melyik helyet foglalja el, de ez csak PS3-on működik, mivel ahhoz is jó. Nekem is ezt csinálja, nem tudok neki mit csinálni. A legszebb az egészben, hogy az 1-4 gombok kiosztása is megváltozik ilyenkor PC-n.

[ Szerkesztve ]

(#2958) westcoastog válasza molll (#2957) üzenetére


westcoastog
veterán

Pedig a home gombbal kell bekapcsolni és akkor működik az analog, mert hát ps1 emulátor közben is kitudom kapcsolni az analogot.
Most elindítottam az x360ce-t úgy hogy nem húztam le a kontrollert a gépről, és új eszközként akarta felismerni, utána lehúztam ugyanez, majd harmadszorra is lehúztam visszadugtam és már világít és működik...
Nem értem miért nem tud elindulni úgy hogy folyamatosan usb-re van dugva...

(#2959) zsiz válasza kenwood3 (#2936) üzenetére


zsiz
őstag

egyébként mire van ez az átalakító? miért nem direkt usb-s a kábele? hiszen a box és a pc is usb-n kommunikál

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#2960) molll válasza westcoastog (#2958) üzenetére


molll
csendes tag

A home gomb nem az analóg bekapcsolására való. Ez elsősorban PS3-ra jó, arra van a home gomb. Kotlátozottan lehet használni PC-n is. Ha nem világít a LED, akkor is analóg üzemmódban van. Semmi sem lehet tökéletes. Ahhoz képest hogy nincs benne vibra funkció, elég drága. Persze az eredeti PS3 kontroller még drágább, de az vezeték nélküli és akkumulátoros.

(#2961) westcoastog válasza molll (#2960) üzenetére


westcoastog
veterán

Jó de pc-n x360 és sima kontrollerként működik, mert a home gombbal tudom ki-bekapcsolni az analogot hiába hogy playstation 3 feature az a home gomb. :U
Nincs analóg üzemmódban mert ha nem világít a home gomb alatt a kis piroska akkor se x360ce alatt, se játék alatt nem mozog egyik analóg sem.

(#2962) molll válasza westcoastog (#2961) üzenetére


molll
csendes tag

Nekem is x360ce-vel működik és akkor is jó, ha nem világít a kis LED. Valószínűleg beállítás kérdése az egész, ne fogadd el azt amit felkínál letöltésre az internetről, hanem a bal alsó sarokban van egy kis lenyíló ablak, abból válassz ki egyet, olyat amivel a karok jól működnek, a többi gombot már könnyű beállítani, el kell menteni. Az ini fájlt kell megőrizni, az tárolja a beállított értékeket. Amelyik mappából indítod a játékot, oda kell bemásolni az x360ce.exe-vel együtt. Nekem a 2.0.2.163 verzió működik jól Win7 64 bites verzión.

(#2963) molll válasza westcoastog (#2961) üzenetére


molll
csendes tag

Most megnéztem még egyszer. Tehát ha csatlakoztatva van a gamepad és úgy indítom a PC-t, a piros LED nem világít egyik sem. Megnézem a vezérlőpulton ott USB joystickot ír ki. Tesztelem, analóg. Nyomom a Home gombot, csak a harmadik LED világít halványan, amíg nyomom, 13. gombként jelzi a teszt nem csinál semmit, továbbra is analóg. Megnézem x360ce-vel, kiválasztom a legördülőn a Logitech Cordless Rumblepad 2. Utána Load, minden gomb és a karok is úgy működnek, mintha XBOX 360 vezérlő lenne. Nekem így működik. Ha be van kapcsolva a PC és utána csatlakoztatom a gamepadot, piros LED világít, továbbra is analóg, ha nyomom a Home gombot világítás megszűnik, digitális. Én is furcsának találtam elsőre, de már megszoktam.

(#2964) Bigmasterl


Bigmasterl
tag

Üdv
Van egy wireless boxos kontrollerem aminek érintkezési problémái vannak ezért play&charge kábellel használom. PC re kötném rá viszont mint kiderült eza kábel nem alkalmas rá. a kérdésem hogy egy ilyen kábel megoldaná e a problémám: [link]
előre is köszi

[ Szerkesztve ]

(#2965) LendvaiFeri1 válasza Bigmasterl (#2964) üzenetére


LendvaiFeri1
addikt

Szia.

Szerintem igen, mert minden vezetékes xbox joy végén ilyen van, így a sajátomon is.Szerintem várj még vele, hátha valaki kijavít, ha tévedek.:)

So lock up your daughter, lock up your wife, lock up your back door and run for your life

(#2966) Bigmasterl válasza LendvaiFeri1 (#2965) üzenetére


Bigmasterl
tag

Most nézem nem lesz jó , mert a play & charge kábel vége szabvány usb . Ezen a csatlakozó meg kissebbnek néz ki :(

(#2967) LendvaiFeri1 válasza Bigmasterl (#2966) üzenetére


LendvaiFeri1
addikt

Nálam az USB a gépbe megy, a másik vége meg a joyhoz csatlakozik.

Javíts ki, ha zöldségeket beszélnék.:DDD

[ Szerkesztve ]

So lock up your daughter, lock up your wife, lock up your back door and run for your life

(#2968) Bigmasterl válasza LendvaiFeri1 (#2967) üzenetére


Bigmasterl
tag

[link]
nekem ilyennel csatlakozik a boxhoz.

(#2969) LendvaiFeri1 válasza Bigmasterl (#2968) üzenetére


LendvaiFeri1
addikt

Akkor ha vezetéknélkülid van, akkor szerintem ez a legjobb megoldás. [link]

Nem a legolcsóbb, viszont a legegyszerűbb.

So lock up your daughter, lock up your wife, lock up your back door and run for your life

(#2970) zsiz válasza Bigmasterl (#2964) üzenetére


zsiz
őstag

ha wireless, akkor pc-re csak a fentebb említett wireless receiver segítségével tudod rákötni. vagy (ami sztem jobban megéri) veszel egy másik, elve vezetékes kontrollert pc-hez.

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#2971) LendvaiFeri1 válasza zsiz (#2970) üzenetére


LendvaiFeri1
addikt

De ha van vezeték nélkülije, akkor elég csak egy fogót venni, nem?

[ Szerkesztve ]

So lock up your daughter, lock up your wife, lock up your back door and run for your life

(#2972) zsiz válasza LendvaiFeri1 (#2971) üzenetére


zsiz
őstag

igen, elég. újonnan 5000 Ft körül lehet kapni. én is gondolkodtam, hogy azt vegyek vagy inkább egy másik kontrollert. és igaz használtan, de 4500 Ft-ért vettem végül egy másik vezetékes joy-t. csak azért mondom hogy sztem azzal jobban jár, mert pl nálam is most így van 2 db joy.. ha egyik tönkremegy még mindig ott a másik. valamint ha jól gondolom a wirelesst mindig szinkronizálni kellene ha pc-n használjuk a pc-hez, ha boxon, akkor ahhoz. így most ha boxon játszok előkapom a wireless-t, ha pc-n akkor abba meg mindig be van dugva a vezetékes.

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#2973) C. s.


C. s.
addikt

Sziasztok!

Mekkora a Microsoft Xbox 360 Controller? Normál méretű női kézbe mennyire passzol? (nem rövidke ujjú kéz, hanem átlagos)

(#2974) LendvaiFeri1 válasza C. s. (#2973) üzenetére


LendvaiFeri1
addikt

Szerintem ez mindenkinek kézreáll, legyen az kisebb, vagy nagyobb kezű emberke.:)

So lock up your daughter, lock up your wife, lock up your back door and run for your life

(#2975) C. s. válasza LendvaiFeri1 (#2974) üzenetére


C. s.
addikt

Köszi szépen!
Ajánlották még a Logitech F710-et is. Az nem nagyobb? Vagy esetleg más ötlet, amin 2 analóg kar van? Tudja a régebbi és az újabb játékokat is, és legyen számítógéppel használható. (64 bites W 8.1)

(#2976) molll válasza C. s. (#2975) üzenetére


molll
csendes tag

A Logitech F710 nem nagyobb de más a kialakítása, egymás mellett vannak az analóg karok, viszont ez vezeték nélküli, két AA méretű elemmel működik. Minősége ennek is jó és van rajta egy kapcsoló amivel a régebbi játékokat is gond nélkül lehet játszani. Viszont kicsit drágább is 16000 forint körül van az ára. Legjobb lenne személyesen kipróbálni ezeket az eszközöket egy boltban ahol ezeket árulják. Én személy szerint jobban szeretem a Playstation 3 típusú klónokat, ezeknél egymás mellett van a két analóg kar. Vásárlás előtt ajánlanám a kipróbálást, melyik áll jobban kézre!

(#2977) LendvaiFeri1 válasza C. s. (#2975) üzenetére


LendvaiFeri1
addikt

Ha a közelben van MediaMarkt, ott ki vannak téve és nyugodtan kézbe lehet venni mind a kettőt.:))

So lock up your daughter, lock up your wife, lock up your back door and run for your life

(#2978) C. s. válasza molll (#2976) üzenetére


C. s.
addikt

Köszönöm a részleteket. Igazad van, kézbe kell fogni, mielőtt megveszi az ember!

Megfelelne az elvárásoknak a Logitech F310? Nem fontos a rezgés, sőt, az a jó, ha nincs vagy kikapcsolható. Sima USB-kábellal lehet hosszabbítani? A vezeték nélküli ára kissé borsos. Tulajdonképpen valami olcsóbb megoldás még jobb volna. Eddig még nem használt ilyet, akinek segítek most találni valamit, és abban sem 100%-ig biztos, hogy ez lesz a kedvenc időtöltése. Kb. heti 5-6 órát használná, és nem az a "durvulós" típus. :) Melyik az az olcsóbb márka, amivel kihúzná legalább 1 évig ilyen használat mellett és nem nagyobb az előzőeknél?

LendvaiFeri1:
Jó ötlet a MM, köszi! :)

(#2979) molll válasza C. s. (#2978) üzenetére


molll
csendes tag

A Logitech F310 szinte ugyanolyan mint az F710, de nincs rezgés, 9000 forint körül van az ára. Normál USB hosszabítóval lehet toldani, ebbe az esetben nagyobb a kockázata annak hogy valami elektromosan zavarhatja, mint például kopott szénkefés fúrógép stb. Ha a vezetékes XBOX 360 megfelel és jól kézre áll, az a legjobb választás, de csak az eredeti. Esetleg még a Thrustmaster termékei között is szét lehetne nézni. [link]
[link]

[ Szerkesztve ]

(#2980) C. s. válasza molll (#2979) üzenetére


C. s.
addikt

Köszönöm a válaszod. Más is az XBOX 360-ra voksolt, akkor biztos jó lehet. Köszi a linkeket is, majd megnézzük! A szomszédja állandóan fúr valamit, biztos kopott már a szénkeféje! :D

[ Szerkesztve ]

(#2981) muszor


muszor
tag

Sziasztok.
Holnap tervezek vásárolni egy kontrollert. Az xbox360ast néztem ki, azaz media marktos Microsoft által gyártottat. Ez jobb, vagy az amit eredetileg az xboxhoz adnak? Vagy mindegy melyiket veszem?:)

zsoltee

(#2982) LendvaiFeri1 válasza muszor (#2981) üzenetére


LendvaiFeri1
addikt

Ugyan az, annyi a különbség, hogy a Boxhoz vezeték nélkülit adnak.

So lock up your daughter, lock up your wife, lock up your back door and run for your life

(#2983) muszor válasza LendvaiFeri1 (#2982) üzenetére


muszor
tag

Ez saját tapasztalat, hogy ugyanaz, vagy ez köztudott?:) Bocsi, csak érdekel, hogy mit veszek. A Microsoftosból is már elterjedtebb a vezeték nélküli. Tegnap telefonáltam körbe pár Media Markt -ot Pesten.

[ Szerkesztve ]

zsoltee

(#2984) LendvaiFeri1 válasza muszor (#2983) üzenetére


LendvaiFeri1
addikt

Én netről rendeltem, de nincs ilyen, hogy "media marktos xbox controller".

[ Szerkesztve ]

So lock up your daughter, lock up your wife, lock up your back door and run for your life

(#2985) muszor válasza LendvaiFeri1 (#2984) üzenetére


muszor
tag

Hogy egyről beszélünk- e, itt van

zsoltee

(#2986) LendvaiFeri1 válasza muszor (#2985) üzenetére


LendvaiFeri1
addikt

Ez, de nehogy megvedd 13 ezerért.

8500Ft-ból kijössz szállítással együtt. [link]

So lock up your daughter, lock up your wife, lock up your back door and run for your life

(#2987) muszor válasza LendvaiFeri1 (#2986) üzenetére


muszor
tag

Köszi szépen. Szted ha most megrendelem és holnap megyek érte akkor odaadják?:D Van készleten...

[ Szerkesztve ]

zsoltee

(#2988) LendvaiFeri1 válasza muszor (#2987) üzenetére


LendvaiFeri1
addikt

Nincs mit. :)

So lock up your daughter, lock up your wife, lock up your back door and run for your life

(#2989) muszor válasza muszor (#2987) üzenetére


muszor
tag

Úgy gondolom, hogy meg se kell rendelnem. Amúgy is megyek Pestre. Spóroltál nekem egy kis pénzt és időt is, mert eléggé kitérő lett volna a kispesti Media markt. :)

zsoltee

(#2990) LendvaiFeri1 válasza muszor (#2989) üzenetére


LendvaiFeri1
addikt

Örülök, hogy segíthettem. :))

So lock up your daughter, lock up your wife, lock up your back door and run for your life

(#2991) muszor válasza LendvaiFeri1 (#2990) üzenetére


muszor
tag

Végülis nem ott vettem meg..
Megígértem a boltnak, hogy beírom őket ide, mivel igen jó árba kínálják ők is az XBOX controllert.
Épp a Westendből mentem volna ki az alsó szinten a vízesés felé, és ott láttam meg egy boltot az információ fele. Ez pedig a videojatekbolt.hu üzlete volt. Gondoltam benézek, ha van játék, megkérdezem van e kontroller. Még mindíg sokkal jobb áron mint a Média Márktba.
Itt 7990Ft volt a vezetékes. Na mondom akkor az Árpád hídig se kell elmenni. :D

[ Szerkesztve ]

zsoltee

(#2992) Bence3111


Bence3111
tag

Sziasztok !!!
Szerintetek megéri xbox kontrollert venni pc-hez(Milyen vele a játék élmény)?

(#2993) molll válasza Bence3111 (#2992) üzenetére


molll
csendes tag

Dark Souls 1-2-höz sokkal jobb mint a billentyűzet-egér, mivel ezt a játékot alapvetően konzolra írták, ott pedig az alapvető irányítás a kontrolleré. De általában igaz ez a többi játékra is: amelyiket konzolra írtak, azt jobb kontrollerrel irányítani. Ki kell próbálni egy kölcsönkért vagy akár egy megvett kontrollerrel, ez azért olyan mint a közmondás: kinek a pap, kinek a papné. Én a Dark Souls-t csak kontrollerrel játszom, de sokak szerint a FIFA focista játék is csak kontrollerrel az igazi.

(#2994) muszor válasza Bence3111 (#2992) üzenetére


muszor
tag

Szia. Friss tapasztalatról tudok beszámolni. Tegnap vettem és nekem a Tomb Raider 2013-hoz nagyon szokatlan és elég sokat bénázok vele. Sokkal magabiztosabban tudok játszani a billentyűzeten. Jobb lenne pl. ha a célzás nem az analog karral lenne, azzal nehezebb. Érdekes módon a köteles nyíl se mindig működik. De ez lehet a játék hibája is. Amugy jó h rezeg néha.. :D

zsoltee

(#2995) LendvaiFeri1 válasza muszor (#2991) üzenetére


LendvaiFeri1
addikt

Ennek örülök, használd egészséggel.:))

So lock up your daughter, lock up your wife, lock up your back door and run for your life

(#2996) Bence3111 válasza LendvaiFeri1 (#2995) üzenetére


Bence3111
tag

És a vezetékes xbox kontrollernek kb. milyen hosszú a kábele mert én pl azért is akarok venni kontrollert hogy ha a gépet rákötöm a tévémre akkor a fotelemből is kényelmesen tudjak játszani.Néztem már vezeték nélkülit is csak ahoz meg kell egy vevő egység is.

[ Szerkesztve ]

(#2997) LendvaiFeri1 válasza Bence3111 (#2996) üzenetére


LendvaiFeri1
addikt

Ha jól emlékszem, akkor 2,7m.

So lock up your daughter, lock up your wife, lock up your back door and run for your life

(#2998) Bence3111 válasza LendvaiFeri1 (#2997) üzenetére


Bence3111
tag

És amugy valamivel jobb a vezeték nélküli (tartósabb,változtak a gombok) vagy csak azért drágább mert vezeték nélküli?

(#2999) LendvaiFeri1 válasza Bence3111 (#2998) üzenetére


LendvaiFeri1
addikt

Ugyanaz, csak az vezeték nélküli.:d

Én is olyat akartam, mondom a fa**om fog szarakodni az elemekkel, ha lemerül vagy valami, akkor ba**hatom az egészet.

So lock up your daughter, lock up your wife, lock up your back door and run for your life

(#3000) Bence3111 válasza LendvaiFeri1 (#2999) üzenetére


Bence3111
tag

Akkor kb 3 méteres mert úgy nekem jobban megérné a vezetékes

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Gamepad
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.