Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) embe


embe
nagyúr

Kellemes kis gép lehet. Az árával sem szálltak el.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#2) barthez


barthez
csendes tag

Sziasztok,

Hol lehet ennyiért beszerezni?
Netto v. Bruttó...
Plz. Segítsetek. Amúgy a cikk jó, köszi!

(#3) bali93


bali93
tag

Az az előlapi gomb igen csak samsung-os lett... :)

(#4) ASdS


ASdS
csendes tag

"villámgyors, Kirin 950-es SoC "

Viccnek nem rossz. Nálam FullHD-ban (Mate8) is eléggé melegszik, majd pedig beszaggat. Alkalmazások fagynak le... szóval volt már jobb.

(#5) somogyib válasza barthez (#2) üzenetére


somogyib
őstag

Pl. itt

(#6) kalifa777 válasza bali93 (#3) üzenetére


kalifa777
tag

Ahogy így mondod tényleg. :)

(#7) sphe válasza ASdS (#4) üzenetére


sphe
senior tag

Az lehet rendszer optimalizálási szoftveres probléma is.

(#8) rdt89


rdt89
addikt

Érdekes, hogy a tabletek fejlődése annyira megállt, hogy ez a gép mondhatni csúcsnak számít. Melyik vajon a jelenleg elérhető legerősebb tablet? A Sony?
Mindenesetre remek készülék, mivel tablet vásárlás előtt állok ez jól jött, így várok 4-5 hónapot mire best buy lesz, ennyi időt megér. :))

(#9) Bkrisz9 válasza ASdS (#4) üzenetére


Bkrisz9
őstag

Nálam a 930 sem művel ilyet soha FHD-n (P8).

Amennyiben OFF áradatot keltő mondanivalód van számomra kérlek keress meg privátban! Köszi! :)

(#10) kengyel


kengyel
nagyúr

Nagyon jó lett ez a gép, az ára is korrekt.

kengyel

(#11) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

A Kirin 950 egyátalán elbírja az FHD-nál nagyobb kijelzőket?

(#12) Juhaszatti válasza aprokaroka87 (#11) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Ha nem bírná, kétlem hogy beletették volna. Nem hiszem hogy hülyék a Huawei mérnökei.

(#13) barthez válasza somogyib (#5) üzenetére


barthez
csendes tag

Ja ez nekem is megvolt... Viszont itt 110 meg 134. Nem 100 és nem 110.

(#14) Voloka válasza barthez (#2) üzenetére


Voloka
tag

MI az a kérdés, hogy nettó?Mindig a fizetendő vételárat mondják, írják!
A fizetendő pedig mindig a bruttó ár!

(#15) Blyan válasza Juhaszatti (#12) üzenetére


Blyan
félisten

Általánosan tudja kezelni, de nem véletlenül említik, hogy nem bírja szuflával, ha komoly 3D-s tartalmat kell kezelnie.

Talán megvárhatták volna az újabb Kirint ezzel. De elég jó lett így is.

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#16) vodkamaffia


vodkamaffia
csendes tag

Már megint ezzel a kifejezéssel találkozom, ami mostanában divattá vált, hogy tűéles a kép.
Csak szólok, hogy a tű hegyes, a penge pedig éles.

(#17) lezuvius


lezuvius
őstag

Tablagepnel kimondottan fontos, hogy jol fussanak rajta a jatekok, erre belerakjak ezt a GPU-t :( csak netezesre es filmezesre szerintem nem vesz az ember egy 100e-s tabletet :(

Stay hungry, stay foolish!!! by:Steve Jobs

(#18) Fejvadi válasza bali93 (#3) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Juj, micsoda gond. :D

(#19) Bone123 válasza barthez (#2) üzenetére


Bone123
HÁZIGAZDA

Hivatalos formában november végén érkezik Magyarországra.

(#20) ghiottone


ghiottone
nagyúr

A frissítések hiányával szerintem itt is el fogják szúrni, mint a korábbi Huawei táblagépek esetében. Több, mint 8 hónapig használtam az előd M2-es tabot, de 1 árva frissítés sem jött ki a tabra. 5.1-el vettem és a Huawei még júliusi tájékoztatása szerint nem volt info a 6.0-s frissítésről (láttam kósza híreket, hogy tesztelték valahol a 6.0-t, de még semmi konkrétum). Böngészni + videókat nézni az elég volt, de úgy látom ez sem tud többet. A GPU-val megint elszúrták. :U + az alkalmazás engedélyekkel kapcsolatos beállítások is túl szigorúak.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#21) Shade45


Shade45
senior tag

- Infra nuku;
- IGP kuka.

Na majd talán jövőre...

Csak nem tudom lecserélni a már több mint 2 éves LG G Pad 7-esemet.

Pedig annyi dologban fejlődhetne ez az ágazat is, de valahogy senki nem mer/akar fejleszteni... Pl.: használható stylus. Egy majd 9"-os géphez már eltudnék képzelni egy tollat, amivel érdemben lehet jegyzetelni.

(#22) barthez válasza Voloka (#14) üzenetére


barthez
csendes tag

Neked mit magyarázzak, ha nem olvasol?

A cikkben 100e és 110e forint szerepel. A neten szereplő és belinkelt ár viszont 110e és 134e Áfával.
Mielőtt írtam az első kommentement már lecsekkoltam, írtam a válaszkommentemben is.
Az árak differenciáját magyarázhatta volna az Áfa is.
De azért te csak lekesen "kiabálgassál". Majd rájössz a "szokásokra" és akkor előbb gondolkozol és aztán meg nem írkálsz feleslegesen.

(#23) barthez válasza Bone123 (#19) üzenetére


barthez
csendes tag

Kösz az infot!

(#24) lela válasza Shade45 (#21) üzenetére


lela
aktív tag

Mondjuk a ceruzát azt én sem értem miért nem alap egy ilyen nagy kijelző esetén...
Még ha jól tudom a Samunak sincs olyan táblagépe amibe beleraknák, csak az elvérzett note szériába...

(#25) milkabrams


milkabrams
őstag

Szemből Samu Galaxy Tab Pro 8.4 és a Gfbench alapján nem is sokkal jobb 3d-ben.

Ó, nagy volt az én lelkemnek bűne,/ és olyan nagy a rá mért kárhozat,/ égi fény rá hiába vetülne/ és enyhülést a sír sem tartogat:/ lent végtelen korokon át ont rá kegyetlen, bús átkokat.

(#26) #16820480 válasza ghiottone (#20) üzenetére


#16820480
törölt tag

És az is egy hülye trend, hogy csak fehérben és aranyban lehet kapni. Ha minden tab csak ilyen színben lenne kapható, azt hiszem nem vennék többet tabletet. :U

(#27) Bog válasza vodkamaffia (#16) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

A karfa pedig kizárólag fából lehet, a képernyőnek pedig okvetlenül ernyő alakúnak kell lennie. Ezeket a köröket lefutottuk már többször, a tűéles is pont megfelelő az összes nyelvészeti szakirodalom szerint is.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#28) aelod


aelod
veterán

A tablet nagy kijelzőn való játékra, netezésre és filmezésre való ahol értelme is lenne a bazinagy felbontásnak. Erre elszúrják egy ilyen IGP-vel.

Táblagépekbe miért mindig ilyen kiherét SoC-kat raknak? Miért nincs S820-as tablet? Vagy S652-es?

Szóval valaki erre tud okosat mondani?

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#29) Próféta


Próféta
tag

Nekem tetszik.
Vajon 10"-os is lesz belőle?

(#30) ASdS válasza sphe (#7) üzenetére


ASdS
csendes tag

Ez engem mint felhasználót hol érdekel? Nem az fogom mondani, hogy a program optimalizálatlan, hanem hogy az adott kütyü rossz. :)

(#28) aelod Gondolom mert akkor 60-100%-al drágább lenne.

[ Szerkesztve ]

(#31) aelod válasza ASdS (#30) üzenetére


aelod
veterán

Hát itt kéne akkor alávágni a piacnak valamelyik kínai gyártónak egy erős SoC-val tablet fronton. Bár a tablet piac eléggé beszűkült és lelassulóban...

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#32) joey04 válasza vodkamaffia (#16) üzenetére


joey04
titán

vótmá kösz hello

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#33) doooo


doooo
veterán

Na a kamera egész jól versenyre kel az XZ-vel.

(#34) PirosHello válasza aelod (#28) üzenetére


PirosHello
senior tag

Van S652-vel és Adreno510-el tab, pl. Galaxy Tab S2 VE (2016), és még csak nem is igazán drágább ennél (8.0 100,-eFt körül, 9.7 120,-eFt körül) :R, persze nem a Media M-ban :DDD , hanem mondjuk EMAG.
Nem vagyok okos, csak tájékozott :B

[ Szerkesztve ]

"Soha ne jelentsd ki, hogy tudsz ultizni, maximum ismered a játék szabályait..."

(#35) dolphy17 válasza aelod (#28) üzenetére


dolphy17
tag

Huawei mindig ilyen talicska AGP-ket pakol a telefonjaiba is. A másik gyenge pontja a cuccaiknak a frissítések, pontosabban azok teljes hiánya. Ha ezzel valaki együtt tud élni és nem akar játszani akkor jó vétel.

(#36) aelod válasza PirosHello (#34) üzenetére


aelod
veterán

Ezért kérdeztem mert nagyon nem tudom tablet fronton mi mennyi és hol, meg miben mi van.

(#35) dolphy17

Akkor csak követi a samut. Legalább is frissítések terén xD

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#37) okibots válasza lezuvius (#17) üzenetére


okibots
aktív tag

Én pont azért a kettő dologért vettem tavaly egy M2 8.0 4G-t :D

Sokat utaztam, és 5 colon már nem volt kényelmes netezni, vagy digitális könyvet olvasni. Filmezni meg pláne nem, ezért vettem egyet (próbáltam laptoppal filmezni, de buszon kb kivitelezhetetlen egy ~190 cm embernek úgy , hogy végig bírjam kényelmesen az utat).

[ Szerkesztve ]

Gamertag/PSN ID: DarkNightMareII "Chelsea FC Pride of London"

(#38) Wesder


Wesder
félisten

Egy táblagépbe minek fényképező hátulra? :W Elöl megértem mert Skype, Viber, Messenger, stb...

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#39) CR7TonyStark


CR7TonyStark
újonc

Ahogy én tudom nem magával a processzorral van a probléma, hanem a grafikus alrendszerrel. A proci annyit guritott antutuban mint egy Helio x20. Itt inkább a Mali csippel van a gond a táblázatban is látszódik mennyire kevés fpsre volt képes.

Örökké szeretnék élni, eddig sikerült!

(#40) gerii


gerii
addikt

Ahhoz képest hogy legalább 160k-ra tippeltem az árát, elég baráti lett.
A GPU mondjuk kérdéses hogy meghajtja-e normálisan ezt a nagy felbontást.

(#41) Csapoati válasza Wesder (#38) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Kiváló lesz ballagásra, feltartani jó magasra és úgy videózni. :D Egyébként az a bajom ezekkel a 100-120 ezres tabletekkel, hogy ha valaki nem ragaszkodik feltétlen az Androidhoz (tabletnél én nem tenném, hiába van droidos telefonom), akkor sokkal időtállóbb egy akár 1-2 éves iPad (Mini). Persze ettől még tetszetős ez a Huawei is, csak a GPU harmatos kissé.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#42) nkmedve válasza aelod (#28) üzenetére


nkmedve
őstag

Ahogy már más is irta, S652-es tablet létezik, a Galaxy Tab S2 VE formájában (2016 elején volt kiadva Android 6.0.1 fut rajta), de annak a GPU-ja sem túl erős. Én ilyet használok, és nem szaggat, játékokat is birja többnyire, de a jövőben biztos vissza kell majd venni a 2048*1536-os felbontásból (szerencsére van ilyen lehetőség, játékonként állitható a felbontás).
Azzal egyetértek, hogy hiányzik a piacról egy S820-as tab, de gondolom a piac szűkülésével már nem igazán prioritás a gyártóknak a csúcs tabok fejleszése, abból még kevesebbet adnának el.

A cikkhez: Az S2 előtt én is gondolkoztam az M2 vételén. Jó árban volt, csak a hardver abban még gyengébb. Jó látni hogy legalább a CPU ütősre sikerült az M3-ban, de az IGP miatt lehet jobb lett volna megvárni a Kirin 960-at, igy játékra nem igazán lesz alkalmas.

(#43) ->Raizen<-


->Raizen<-
veterán

S820 hoz képest nagyon gyengus az igp-je. Na majd a kirin 960 felnő a feladathoz.

(#44) Ixion77


Ixion77
őstag

"egy multimédiás eszköztől elvárnám, hogy a DCI-P3 vagy valamely másik piaci standard szerint legyen kalibrálva"
"a kalibráció azonban messze van a DCI-P3-as standardtól"

Mégis miért vágyik a tisztelt tesztelő DCI-P3-ra kalibrált színtére egy Androidos készülék esetén?! (Amelyről köztudott, hogy színprofilokat/kalibrációt nem kezel, és sRGB standard alapon működik.)

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#45) dlaj válasza #16820480 (#26) üzenetére


dlaj
őstag

Így van.
Feketében vagy grafit színben még érdekelné is, ha lejebb menne az ára.

(#46) #16820480 válasza dlaj (#45) üzenetére


#16820480
törölt tag

Én most vettem Angliából egy Shield K1 tabletet, hardverben szerintem nem gyengébb, GPU még erősebb is biztosan, árban meg jóval olcsóbb volt ennél, és gyanítom, hogy a szoftveres támogatása is jobb. És fekete :) Matt fekete.

(#47) zsoltti válasza dlaj (#45) üzenetére


zsoltti
senior tag

ez miben jobb mint a tab s 8.4? :D

(#48) dlaj válasza #16820480 (#46) üzenetére


dlaj
őstag

Na, ezt tényleg faja gép. Plusz pont a stereo előlapi hangszóróknak. Itthon is van 68K-ért. :C

(#47) zsoltti, ezt a kérdést nem értem.

(#49) student válasza Csapoati (#41) üzenetére


student
őstag

de miért időtállóbb :F

(#50) Šolaire


Šolaire
veterán

Nagyon tetszik. Kár az igp-ért.

“Praise The Sun” \[T]/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.