Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19451) schawo válasza Gabi 8906 (#19450) üzenetére


schawo
titán

Szeretsz zenét hallgatni, vagy sem?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#19452) Gabi 8906 válasza schawo (#19451) üzenetére


Gabi 8906
senior tag

Persze, szeretek zenét hallgatni. :K

Apple IPhone 13 Promax+Lenovo Thinkplus-GM2 Pro+B&O Beoplay A1

(#19453) fi:zi'k válasza Gabi 8906 (#19452) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Akkor válassz vmi mást. ;]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#19454) schawo válasza Gabi 8906 (#19452) üzenetére


schawo
titán

Pl SoundMagic PL30-t az mp4stationről, de inkább emeld a keretet egy kicsit, és vegyél egy Xearst.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#19455) vadászcsiga válasza choorka (#19447) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Semmilyen költség nem jön rá. Annyi amennyit ott látsz.

(#19456) mondomén


mondomén
őstag

Hahó!

Mi a véleményetek a textil kábelezésről? Van valami hátulütője? Ezek szoktak foszlani? A tartásuk milyen? Úgy értem attól hogy textil még merev, vagy olyan kb mint ha egy cipőfűző lógna ki a fülünkből?:)

(#19457) Gabi 8906 válasza schawo (#19454) üzenetére


Gabi 8906
senior tag

Xears-en gondolkodtam, de egyenlőre az nekem elég drága. :D (Egyébként Galaxy S-hez keresek már fülest. :) )

Apple IPhone 13 Promax+Lenovo Thinkplus-GM2 Pro+B&O Beoplay A1

(#19458) schawo válasza Gabi 8906 (#19457) üzenetére


schawo
titán

Lejátszó: 60-70k, füles: 4-5k
Csak én érzek ellentmondást? :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#19459) ko9 válasza mondomén (#19456) üzenetére


ko9
addikt

Üdv!
XE200Pronak is textil a kábelezése, elvileg annyi a hátránya, hogy nagyobb
"állitólag" a kábelzaja, én nem vettem észre, max a számok közötti szünetben.
Merevnek szerintem "merevebb" mint a CX400-é volt (az nem textil), még látszik a gyári hajtogatás nyoma :DDD
Foszlásnak még nyoma sincs, jól megvannak ezek csinálva, szerintem ha nem aggatsz rájuk kitűzóket, akkor nem fog foszlani :P

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#19460) mondomén válasza ko9 (#19459) üzenetére


mondomén
őstag

Nah jól van akkor. Pont azért érdekelt a textil kábel, mert azt hittem nem olyan merev mint a cx400II-es kábele. :) Már vagy 1,5 éve megvan, de a kábele nagyon zavar. Nézegettem a mostani legjobban ajánlott márkákat, de nem találok olyat ami mindenben tökéletes lenne számomra.:)

(#19461) xnace


xnace
őstag

Üdv!

Szeretnék venni egy fülest főleg rock, néha dubstep zenére. Eddig Skullcandy Titan volt, de utáltam. Már a 3. cseredarabnál tartok. :W Amennyit maximum rászánnék, az egy 15-20 ezer Forint. A 20 ezer az már tényleg nagyon a teteje. Fontos az egyenes jack, a minőségi kábel, és hogy ne legyenek túl vad színei.

Mit ajánlotok? :R

Samsung Galaxy S3 Marble White

(#19462) Gabi 8906 válasza schawo (#19458) üzenetére


Gabi 8906
senior tag

A lejátszó tényleg drága, de nekem csereként lett a Galaxy S. Jelenleg 4000-5000 Ft-om lenne fülesre. Vagy szerinted megérné várnom egy Xears TD II Black-re? Tud annyival többet mint egy 4-5000 Ft-os füles, hogy megérné az árát?(Sajnos sosem volt még drága fülesem, csak gyári füleseim amit telokhoz adtak a gyártók.) Régebben olyat akartam, csak sokallok annyit kiadni egy fülhallgatóért. :(((

Apple IPhone 13 Promax+Lenovo Thinkplus-GM2 Pro+B&O Beoplay A1

(#19463) ko9 válasza mondomén (#19460) üzenetére


ko9
addikt

Ekkorák az igényeid? Miknek kell megfelelnie?

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#19464) mondomén válasza ko9 (#19463) üzenetére


mondomén
őstag

Azért nem olyan nagyok, de nehéz olyat találni ami minden elképzelésnek megfelel...:) Nekem például a jó hangzás mellett fontos a külcsín is. Szeretem a szép, letisztult dolgokat amik jól mutatnak. Amikre én gondoltam: Egyenes jack, valami könnyed kevésbé merev kábel (a gyári apple füles ebből a szempontból tetszik) aminek van egy "esése" és nem úgy áll ahogy azelőtt össze volt hajtva. Ne legyen rajta semmi hangerő szabályzó, mikrofon. Szimmetrikus kábellel szerelt legyen. Maga a fülhallgató kb legyen akkora mint a senn cx400-as , nem szeretném ha nagyon kiállna a fülemből. Mostanában mindenféle zenét hallgatok, de mivel nincs olyan füles ami mindenre jó lenne ezért a HipHop, Rap vonalat mondanám. Amúgy Johnny Cash, Adele és Paul Kalkbrenner is játszik.:) Nézegettem ezeket a Xears füleseket és a legtöbbről képek alapján az jön le, hogy túl nagyok és kiállnak az ember füléből...

(#19465) tipuka


tipuka
addikt

erre még mindig senki?

(#19466) krisztianAMG


krisztianAMG
senior tag

Sziasztok!

A Xears fülesek közül melyiket ajánlanátok? (Telefonhoz 320kbps MP3,picit lehet mély orientált.) A TD II-essel szemezek már egy ideje,de most láttam,hogy van egy csomó új típus. Az a kuponos móka még mindig érvényben van?

(#19467) Bodor válasza krisztianAMG (#19466) üzenetére


Bodor
veterán

Ha mély orientált-ra vágysz, akkor az általam hallgatottak ( XE200Pro és XGF500PRO ) közül az utóbbit javaslom, mert számomra túlzóan sok volt a mély a hangzásában. Meg is kapta a fiam, aki főleg rock -ot, és dubstep-et hallgat, na arra pont ideális. Xnace-nek is ezt ajánlom!
Kuponkód még működik, tehát a gyártó oldalán minden füles 30Euro+ 8 Euro szállítás.
Mondomén figyelmébe ajánlom, hogy kijöttek az új flat kábeles fülesek az oldalon, én az XGF500PRO-t is már ilyennel kaptam.
Szimmetrikus, könnyű, rugalmas- sokkal jobban mint a CX-400-asé- és még hangminőségük is felülmúlja azt, gondolom ez sem utolsó szempont...

(#19468) mondomén válasza Bodor (#19467) üzenetére


mondomén
őstag

Néztem az új modelleket és tetszenek ezek az új kábelek, de azt még mindig nem tudom, hogy mennyire lógnak ki a fülből ezek a fülhallgatók. Esetleg tudnál lőni 1-2 képet úgy hogy a füledben van és látszik, hogy mennyire áll ki?:) persze ha nem nagy kérés...

(#19469) krisztianAMG válasza Bodor (#19467) üzenetére


krisztianAMG
senior tag

Az XGF500PRO mennyire kényelmes? Elég nagynak néz ki képen.

(#19470) Bodor válasza mondomén (#19468) üzenetére


Bodor
veterán

Nekem nagyok a füleim :D :DD Szóval nem mérvadó...
Az XE200Pro formája miatt egy kicsit jobban kiáll, mint az átlagos fülesek.
Ha jól emlékszem, az XGF500PRO kb. annyira áll ki a fülből, mit egy CX-400-as Sennheiser, szóval nem számottevően, de szerintem szépségbálba nem fülessel megy az ember, bár megértem ha a külalak is szempont.

(#19471) Bodor válasza krisztianAMG (#19469) üzenetére


Bodor
veterán

A látszat csal, számomra teljesen kényelmes volt.

(#19472) xnace válasza xnace (#19461) üzenetére


xnace
őstag

UP!

Samsung Galaxy S3 Marble White

(#19473) mondomén válasza Bodor (#19470) üzenetére


mondomén
őstag

Szeretem az olyan füleseket amik "bele simulnak" a fülembe. A szóban forgó fülesnek pedig kicsit furcsa a kialakítása és eléggé nagynak is tűnik... Láttam már pár furcsa kinézetű fülest, aminek köszönhetően a gazdája is furcsa kinézettel rendelkezett. ;]

(#19474) ntomka


ntomka
nagyúr

Milyen fülesek léteznek cserélhető kábellel? :)

ツ Headphones on - World off

(#19475) Allure válasza xnace (#19461) üzenetére


Allure
aktív tag

A Xears TD-t bátram merem ajánlani, az árához képest nagyon jól szól.

(#19476) Tomi_Sci válasza Bodor (#19471) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Pl. én télen szeretem a sapkát ráhúzni a fülemre. Nem árt, ha nem úgy érzi az ember, mintha két ceruzát toltak volna tövig a hallójáratába :)

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#19477) slfln válasza ntomka (#19474) üzenetére


slfln
senior tag

Nem egyediek közül pl. (kifutott is lesz) sok Shure, Pana HJE900, Senn ie8, Sleek SA6, UE Super.fi-k, Triple.fi, Sony MDR-EX600 és 1000, Ety Er4 és a Westone UM3X és UM2-nek is van lecsatolhatós verziója. Több hirtelen nem jut eszembe.
A lecsatolható kábel nem mindig előny. A legtöbb elég rosszul van megoldva és a csatlakozó megy tönkre a kábel helyett hamarabb.
Amúgy meg gyakorlatilag minden iem kábelét lehet cserélni. :)

(#19478) ntomka válasza slfln (#19477) üzenetére


ntomka
nagyúr

Gyakorlatilag ha szétszeded az xcape v1-et, akkor király vagy. :)

ツ Headphones on - World off

(#19479) dudika10 válasza slfln (#19477) üzenetére


dudika10
veterán

Engem az érdekelne, hogy milyen kábelre cserélnéd, mert még igazán jó megoldást nem találtam, pedig keresem már egy ideje. :)

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#19480) Shufny válasza ntomka (#19478) üzenetére


Shufny
őstag

[link]

#19482: Hát ezt észre nem vettem volna. :U Ugyanígy kell azt is.

[ Szerkesztve ]

(#19481) Bodor válasza Tomi_Sci (#19476) üzenetére


Bodor
veterán

Az XGF500PRO-val nem néznél ki úgy.

(#19482) ntomka válasza Shufny (#19480) üzenetére


ntomka
nagyúr

Ez nem xcape.

(#19480) Shufny: Gondolom. Főleg hogy kombinált fogóval sem tudtam szétszedni.

[ Szerkesztve ]

ツ Headphones on - World off

(#19483) slfln válasza dudika10 (#19479) üzenetére


slfln
senior tag

Jaaa, nem ez volt a kérdés. :)
Szerintem keressetek egy donort hozzá, az a legolcsóbb. Valami pár száz forintos szutykot jó kábellel.
Az ie8 kábel pl. 7k körül van, nem ér ennyit az egész. : /
Szétszedni nem nagy kaland. Feszegetni kell a ragasztásnál. Csak amikor szétugrik, akkor vigyázni kell, hogy a kábelek ne szakítsanak ki vele semmit és ne szakadjanak szét.

[ Szerkesztve ]

(#19484) dudika10 válasza slfln (#19483) üzenetére


dudika10
veterán

"Valami pár száz forintos szutykot jó kábellel."
Legalább 10 szutyok kábel van nálam itthon különböző szutykokról. Próbáltam, de a szutyoknak szutyok a kábele is általában. :(

Ráadásul amíg Ntomka nem szedi szét, addig minden hiába.

Nem az volt a kérdés, pont azért tettem fel én utána. :P

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#19485) bigmasterg válasza ntomka (#19482) üzenetére


bigmasterg
addikt

Nekem korábban a Denon ahc551-em (gyógyszertári 90% feletti) alkoholos áztatás után magától szétesett a ragasztója mentém. (Közbe meg csak az elején a szűrőt akartam tisztítani. Ez alapján. - Kár volt... )

[ Szerkesztve ]

(#19486) ntomka válasza bigmasterg (#19485) üzenetére


ntomka
nagyúr

Aha, és a hangszórót nem vágja haza? :)

ツ Headphones on - World off

(#19487) Bici válasza ntomka (#19482) üzenetére


Bici
félisten

Éles és erős késsel kell szétszedni. Szépen benyomod a kést az illesztésnél, és elforgatod. :)

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#19488) bigmasterg válasza ntomka (#19486) üzenetére


bigmasterg
addikt

Vagy fél évente,~ évente venni kell egy xears fülest.
Vagy marad a portable fejhallgató.
Vagy tényleg egy cserélhető kábeles iem. (Csak ezek megint annyiba kerülnek, hogy egy egész jó hordozható fejes kijön az árukból, amik tuti jobban bírják a strapát. :U )

[ Szerkesztve ]

(#19489) dudika10 válasza bigmasterg (#19488) üzenetére


dudika10
veterán

Legjobb megoldás, ha vigyázol a fülhallgatóra. :P
Jól sejted a választ szerintem. Természetesen a 25-öst. :K

Részemről az olcsó fülhallgatók híve vagyok. Vonaton, buszon egy Xears is elég, nincs az embernél jó forrás, csak egy telefon (mp3/4) és nagy az alapzaj, elmélyülni sem lehet a zenében. Metróra meg semmi nem jó.
A portable fejes pedig arra jó, hogy az ember menjen vele külföldre, hurcolássza koleszba ...

Ez az én elképzelésem a dolgokról, nem kell vele egyetérteni. :)

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#19490) bigmasterg válasza dudika10 (#19489) üzenetére


bigmasterg
addikt

Ugyan sejtem a választ, de TE ~40ezer ft-ért mit vennél ?
Egy Senn HD25-1 II -t, vagy IEM-et ? (B2, IE8, ilyesmit...)

(#19491) ntomka válasza Bici (#19487) üzenetére


ntomka
nagyúr

Majd meg próbálom a borotvapengés megoldást. :) Olyan pici háza van ennek, hogy a kés csak szétroncsolná.

(#19489) dudika10: Ebben a vigyázós témában ha nem lenne ott a smiley, akkor sejted mit válaszolnék. :)

(#19488) bigmasterg: Csak az a baj velük, kényelmetlenek. Mármint a xears-ek. Túlméretezettek a házuk. Meg aztán sok köztük a brummogó medve.

(#19489) dudika10: Nekem is egy IEM lenne úton a legjobb, de akárki akármit mond, nekem eddig a leggagyibb AKG bírta a legtovább, pedig azokat aztán szokás fikázni.

[ Szerkesztve ]

ツ Headphones on - World off

(#19492) Veron


Veron
őstag

hi!
miért van az, hogy azonos lejátszási hangerőn az új Xears PB120PRO fülesem hangosabban szól, mint a régi Creative EP630, kisebb az impedanciája? nem lehet valahogy halkítani rajta? 1-es hangerőn is elég hangosan szól a Nokia E52-mön. erre van valami megoldás?
kösz!

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#19493) schawo válasza dudika10 (#19489) üzenetére


schawo
titán

Nekem a legkellemesebb zenei élményeim mind egy szálig vonatról származnak. Kibambulok az ablakon az elhúzó tájra, szól a komolyzene vagy a jazz, nekem ez a legnagyobb élmény, jobb mint otthon, sokkal, és komolyan. Ezért is szoktam le teljesen az IEM-ekről, és csak a legjobb nagy fejhallgatómat viszem a vonatra. (Mondjuk én nagyon csendes vonaton szoktam utazni.)

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#19494) themebuilder válasza ntomka (#19491) üzenetére


themebuilder
senior tag

Borotvapengés megoldást nem javaslom. Elég könnyen hajlik és kár okozhatsz könnyen magadban.

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#19495) Bici válasza ntomka (#19491) üzenetére


Bici
félisten

Én is azzal szedtem szét az egyik Xcape-emet... ;) Meg sem látszott rajta egyáltalán.
Borotvapengéven nem tudod szétfeszíteni, mert erős a ragasztó. Legfejlebb kitágítod és utána nyomod bele a kést.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#19496) ntomka válasza themebuilder (#19494) üzenetére


ntomka
nagyúr

Mert késsel nem? :U Amint lesz időm rá jelzem mire jutottam.

ツ Headphones on - World off

(#19497) themebuilder válasza ntomka (#19496) üzenetére


themebuilder
senior tag

Ha meleg helyre (pl. radiátor) rakod egy időre, akkor jó eséllyel könnyebb lesz szétszedni.

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#19498) themebuilder


themebuilder
senior tag

(#19499) bigmasterg válasza themebuilder (#19498) üzenetére


bigmasterg
addikt

(#19500) fi:zi'k válasza dudika10 (#19489) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

"Metróra meg semmi nem jó."

Vagy csak nem próbáltál még elég jót. ;)

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.