Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18101) Peat;) válasza slfln (#18097) üzenetére


Peat;)
veterán

Az s4-ről mindenhol azt írják hogy túlzó basszusban, de ez annyira nem igaz, mármint sennheiserhez képest semmiképpen sem. Ettől persze még nem egy kiegyensúlyozott csúcsfüles, de legalább nem konzervdoboz hangú mint cx55. Na meg a bűnök bűnét elkövetve én bizony EQ-zok, hidegen hagy ki mit mond, nagyon ritka hogy egy füles úgy szóljon alapjáraton 100%-ban ahogy az a tulajnak megfelel. Max a tulaj szokja meg a fülest előbb utóbb. Én meg stílusonként/kedvemtől függően állítgatom a 3 elmentett módomat, van none basszus is.

Kösz a felvilágosítást, akkor erre nagyon ügyelni fogok, ha odajutok akkor tőletek fogok tanácsot kérni, én kiakadnék ha egy év alatt meghalna egy külföldi füles. Monster is nagyon meglepett hogy hullik.

(#18102) slfln válasza (#18100) üzenetére


slfln
senior tag

Miért milyen az angolszász hang? :) Langyos, mint a britek ágymelegítő palackja?

Peat: Még nem hallottam S4-et, de minden (normális) tesztben írják a sáros, lassú mélyeit.
Csak megérzés, de a DBA utána olyan lehet, mintha nem is lenne benne.

A Monsternél cserélik egyszer a cuccodat szó nélkül... hogy utána mi van, azt nem tudom.
Ezt a refurbishedek számából ítélve gyakran igénybe is veszik a kedves vásárlók :D. Általában leáll az egyik oldal a Turbine-oknál elég hamar (legalábbis ezt olvastam.)

[ Szerkesztve ]

(#18103) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Bocs, félrement.... :(

[ Szerkesztve ]

(#18104) slfln


slfln
senior tag

O_O

Ez meg most mi? Valamiről lemaradtam?
Volt szó az SBA-03-ról, de csak a DBA-04 után ígérték... Az meg még sehol...
Azt már mondták akkor is, hogy a házuk ugyanolyan lesz.
Érdekes, hogy semmilyen hír nem volt a megjelenésről, és egy webshopban kellett észrevenni...

[ Szerkesztve ]

(#18105) válasza slfln (#18102) üzenetére



őstag

Is.

A hang reprodukció lényege, hogy mennél közelebb álljon az élő zenéhez. Ez ma már csak félig igaz, mert a komponált szintetikus zene kiölik a hangszeres előadásmódot, amiben nincs realisztikus elem. Csak emócióra, vadászó hatások tárháza, ami minden hallgatónál bejön.

Angol hang:komor - a mély dominál ami rányomja bélyegét a közepekre. A csilingelő magas ott van ugyan, de hiába, ha a hangzás lassú, sötét.

USA hang: ütős mélyek - megmozgatják a levegőt, közepe részletes, a magasok is csilingelnek, de az egész hangzás száraz kevés élettel.

Japán: Kondo féle út - szinte teljes dinamikával átfogja a hallható spektrumot. A hangszerek teljes tömegükben jelen vannak. A hangzás lágy, gyors, és nagyon árnyalt.

[ Szerkesztve ]

(#18106) ntomka válasza (#18105) üzenetére


ntomka
nagyúr

Akkor nekem japán metal-t kéne hallgatni? :U

ツ Headphones on - World off

(#18107) válasza (#18105) üzenetére



őstag

Ugyan ez kicsit másképp :D

Angol: sötét barna, sötét zöld, narancs-sárga

USA: sötét-szürke, kék, sárga

Japan: fekete, zöld, fehér

[ Szerkesztve ]

(#18108) Marcus_


Marcus_
csendes tag

Sziasztok!

Tudnátok nekem tippet adni a Samsung Galaxy S telefonomhoz keresnék, egy jó minőségű fülhallgatót 15k-ig.A Sennheiser márkán gondolkodom, így a topicot olvasgatva, de nem igazán tudom melyik tipus lenne jó választás.Lehetőleg fehér színben szeretnék (feketén kívűl, más szín is szóba jöhet) általában Elektronkius, Klasszikus és R'nB zenét hallgatok.

Válszaitokat előre is köszönöm! :R

(#18109) slfln válasza Marcus_ (#18108) üzenetére


slfln
senior tag

(#18110) válasza ntomka (#18106) üzenetére



őstag

Biztos voltam benne hogy ez nem mindenki számára lineáris, de arra nem hogy ennek még hangot is adsz.

Utána néztél Kondo munkásságának?

slsf

Ez lehet hogy Galaxyn nem fog működni a kiosztás miatt, csak átalakítóval.

(#18111) ntomka válasza (#18110) üzenetére


ntomka
nagyúr

Utána néztél a szarkazmus szónak? :)

ツ Headphones on - World off

(#18112) slfln válasza (#18110) üzenetére


slfln
senior tag

A Galaxy S II-vel azt írja működik. Viszont úgy látom rengeteg Galaxy S van.
Ha a kollégának ilyen van: Galaxy S i500 SCH-i500, Galaxy S i9000, Galaxy S Pro
Akkor TRRS adapter kellesz hozzá, ami még kemény 2$-ért beszerezhető.
...Feltéve, hogy egyáltalán ilyet szeretne/tetszik neki.

[ Szerkesztve ]

(#18113) válasza ntomka (#18111) üzenetére



őstag

Igazad van, de akkor amikor Kondo KSL technológiája fémjelzi az egyik legjobb irányt a Hi-end világában - nem feltétlenül a Metal mint műfaj jut eszembe. Ez lehet, hogy kissé populárisan hangzik annak tükrében, hogy egy jó rendszer minden zenén jól szól. De a KSL&Metal hipotézist még tesztelnem kell. ;)

(#18114) Luissimo válasza (#18100) üzenetére


Luissimo
veterán

egy fülhallgató, amit az Internet Explorer nem is legujabb változatáról neveznek el (csak a 8-asról :-) ), az nemlehet egy szuperlatívusz, hogy kellő képzavarral spékeljem a szarkasztikus nárcizmusomat . :))

(#18115) válasza Luissimo (#18114) üzenetére



őstag

:DD

Most eszembe juttattad amin a múltkor filozofáltam az IE8-al kapcsolatban. Tudjuk, hogy ez nem egy mai darab, és azóta sem fejlesztettek. Már a 9-10-nél kéne tartaniuk. Ergo - az IE8 a véletlen műve. SZVSZ a sikere abból adódik, hogy jobban hasonlít egy eredeti méretű széles sávú hangszóró hangjára, mint egy fülhallgatóra.

[ Szerkesztve ]

(#18116) themebuilder válasza slfln (#18112) üzenetére


themebuilder
senior tag

Úgy néz ki megdrágult: Our Price: $9.99

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#18117) slfln válasza themebuilder (#18116) üzenetére


slfln
senior tag

"Buy a great sounding P version earphone that includes a mic/remote to go along with your TRRS adapter and get the adapter for only $1.99 with no additional shipping charges. Use coupon code TRRS_ADAPTER"

(#18118) bigmasterg válasza (#18115) üzenetére


bigmasterg
addikt

A véletlen műve? Azt hogy ?
A Sennheiser mérnökei nagyon részegen elkezdtek mindenféle hülyeségeket rajzolni és összerakosgatni, következő reggel pedig ott volt az asztalon egy nagyon furcsa, fülhallgatóra emlékeztető izé, ami mindenki meglepetésére jól szólt ? :)

(#18119) válasza bigmasterg (#18118) üzenetére



őstag

Pontosan. Na jó, nem biztos, hogy részegek volta, de a többi stimmel. :D Az eredmény túlszárnyalta az elképzeléseiket. Audiotech-ben nem számít papíron mit tervezel. Kiszámíthatod a visszacsatolási tényezőt, a várható torzításokat, a végeredmény a hang számít. Egymás mellé teszünk két nagyon jól paraméterezte audió eszközt, és mégis két teljesen más karaktert kapunk. Nem véletlen, hogy a nagyobb gyártók a tervezésen felül vakteszteknek is alávetik a prototípust.
Erre gondoltam, amikor a szerencsére alapoztam.

[ Szerkesztve ]

(#18120) Miamiquake


Miamiquake
aktív tag

Mára virradóan behalt a fülesem (Samsung Galaxy S). Kicsit nem is bánom, mert hogy őszinte legyek, vér gagyi volt.

Érdeklődnék hogy ki mit használ? Főleg nem gyári füles érdekelne...
Ja és max 5.000 lenne rá.

☆ Eladó karórával és numizmatikával kapcsolatban keress bátran ☆ Faber est suae quisque fortunae.

(#18121) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

Énis hasonló helyzetben állok mint Miamiquake, énis azmiatt akarom lecserélni Galaxy S-emhez a fülest mert télleg gagyi, mit ajánlanátok olyan 7-10k-ig maximum?

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#18122) bigmasterg válasza jozsi252 (#18121) üzenetére


bigmasterg
addikt

Xears, Brainwavz

(#18123) themebuilder


themebuilder
senior tag

Most jelent meg a XR120Pro II újabb kiadása a Xears Revolution XR120Pro III rögtön két színben is elérhető. Csak minimális módosításokat eszközöltek az elődhöz képest, maradt ugyanúgy aszimmetrikus kialakítású.

Megjelent még a TM2Pro utódja is a Xears Turbo Music TM3Pro textilkábellel.

Pár újabb alumínium modell is készülőben van lapos tartósabb vezetékezéssel:

Ez meg egy újabb Headset lesz majd:

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#18124) slfln


slfln
senior tag

Áááááá.... francba. joker beelőzött az XE200Pro teszttel.
Az enyém már vasárnap óta engedélyre vár. Ráadásul képes volt leírni, azt amit én :D.
Themebuilder lapzd csak fel a privátokat, hány pontot írtam, hogy mennyi lesz joker szerint? :))

(#18125) Miamiquake


Miamiquake
aktív tag

Sennheiser CX-55 vélemény? nekem max 5 K van rá és főleg jazz és komolyzenét hallgatok. vaterán semmi jó nincs sajnos.

☆ Eladó karórával és numizmatikával kapcsolatban keress bátran ☆ Faber est suae quisque fortunae.

(#18126) need válasza Miamiquake (#18125) üzenetére


need
addikt

üdv..

nekem volt ilyenem.. annak idején nekem nagyon tetszett és jól is szolt viszonyítva ahhoz ami akkor volt.. majd egy CX500 véleményem szerint elbújhatott mögötte..!
sajnos nem bizonyult tartós darabnak mert egyik pillanatról a másikra behalt egy egyik oldal olyan volt mint ha leszakadt volna a belseje..

viszont kevés rá az esély hogy ilyet vegyél mert jó régen nem gyártják már..:(

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#18127) Marcus_ válasza slfln (#18109) üzenetére


Marcus_
csendes tag

Szia!

Ilyet honnan mentek idehaza, mert nem nagyon látom?

Köszönöm

:F

(#18128) Miamiquake válasza need (#18126) üzenetére


Miamiquake
aktív tag

Akkor ez is kilőve, annyit esetleg tudtok mondani hogy honnan érdemes vásárólni ahol esetleg ki is lehet próbálni?

☆ Eladó karórával és numizmatikával kapcsolatban keress bátran ☆ Faber est suae quisque fortunae.

(#18129) slfln válasza Marcus_ (#18127) üzenetére


slfln
senior tag

Sehol.
Itthon semmit sem kapni, ami normális lenne.
Nem írtad, hogy nem lehet külföldről, bár azt se, hogy kellenek e rá telefonos gombok vagy sem.
Ha nem kell rá, akkor Xears XR120Pro II, vagy az új XE200 megfelelne neked.
Ezt lehet itt aprón is kapni. Nincs fehérben.
Vagy várd meg az újakat, amiket themebuilder linkelt, azok jó színesek.

[ Szerkesztve ]

(#18130) slfln válasza Miamiquake (#18125) üzenetére


slfln
senior tag

Jazz és komolyzenéhez 5k-ért? Pfúúúú... 5k alatt csak mennydörgő, szeizmikus, szédítő, töméskiszedő basszus van...
Amennyiben egy forinttal se szeretnél többet költeni rá, akkor:
Brainwavz Alpha
Soundmagic PL30
PlayaZ Audiophile Reference AR100
V-Moda bass freq
Superlux HD381F
MEElectronics M21

(Vagy gyűjts még egy picit az előző hszban lévő két füles egyikére. Az XE200Pro-t nagyon ajánlom.)

...ezeket mind megtalálod itt aprón is akár.

(#18131) válasza slfln (#18124) üzenetére



őstag

Szerintem jokertől kérj lisens díjat, ahogy az Apple a Samsungtól. :D

(#18132) válasza themebuilder (#18123) üzenetére



őstag

A fehér headset-tel valami nem stimmel. (4. kép) A jack csak 3 pontos, vagy is stereó. A mic. miatt kéne még egy érintkező. Miden esetre nekem tetszik. Így ránézésre :D TD hangja van.

(#18133) bigmasterg válasza (#18132) üzenetére


bigmasterg
addikt

Ki mondta, hogy a fehér az headset?
Csak az utolsó az. :K

(#18134) schawo válasza Miamiquake (#18125) üzenetére


schawo
titán

Superlux 381F jó lehet.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#18135) themebuilder válasza (#18132) üzenetére


themebuilder
senior tag

Az igazából nem mikronon csak egy elosztó.

Lehet lesz még pár új alumínium Xears modell később lapos tartós vezetékezéssel:

[ Szerkesztve ]

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#18136) veector válasza slfln (#18124) üzenetére


veector
senior tag

Logout-ra rakod a tesztet?

Én is rendeltem egy XE200Pro-t, majd firkantok ide valamit.

Kb mennyi idő volt míg megérkezett?

(#18137) slfln válasza veector (#18136) üzenetére


slfln
senior tag

Holnap délben fog megjelenni a cikk logouton.

~1 nap :D.

[ Szerkesztve ]

(#18138) DonMedve válasza themebuilder (#18135) üzenetére


DonMedve
addikt

A kék az melyik?

"...Nekem nincs semmim ezen a világon,csak a tököm meg a puszta szavam...,és ezt a kettőt nem játszom el senkiért,megértetted?!..." <Tony Montana>

(#18139) themebuilder válasza DonMedve (#18138) üzenetére


themebuilder
senior tag

Ezek még nem végleges modellek, még nem kaphatók így nevük sincs.

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#18140) DonMedve válasza themebuilder (#18139) üzenetére


DonMedve
addikt

:W Köszönöm!
Közben menni fog egy privi! :K

"...Nekem nincs semmim ezen a világon,csak a tököm meg a puszta szavam...,és ezt a kettőt nem játszom el senkiért,megértetted?!..." <Tony Montana>

(#18141) imisomogyi


imisomogyi
aktív tag

Milyen fülhallgatóra cseréljem le az iPodhoz kapott gyári Apple fülest???
Árszint maximum 8e ft! Megéri ilyen árkategóriában lecsérélni? van jobb ennyiért?

(#18142) schawo válasza imisomogyi (#18141) üzenetére


schawo
titán

Naná! Milyen hangzást keresel? Mély orientáltat, vagy inkább egyenletesebbet, netán középcentrikust?

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#18143) imisomogyi válasza schawo (#18142) üzenetére


imisomogyi
aktív tag

Köszönöm a gyors választ!
Inkább az egyenletest, túl sok rétű a zene amit hallgatok, szerintem ez lenne a célszerű. És a Designe sem teljesen mindegy. Ha tudsz a kritériumnak megfelelő fülest(netán többet) kérlek írj!:D

(#18144) schawo válasza imisomogyi (#18143) üzenetére


schawo
titán

Xears XR120PRO II innen vagy innen.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#18145) Dávid Tünci


Dávid Tünci
csendes tag

sziasztok. azért írnék, mert nagyon nem vagyok járatos a minőségben. :) légyszi segítsetek, hogy az uramnak milyen fülhallgatót vegyek? kb. 10 e ftig szeretnék menni. :)

(#18146) Dávid Tünci válasza Dávid Tünci (#18145) üzenetére


Dávid Tünci
csendes tag

ja, az kimaradt, hogy zene hallgatáshoz laptopon ill. telefonon és filmnézéshez laptopon. köszike :)

(#18147) imisomogyi válasza schawo (#18144) üzenetére


imisomogyi
aktív tag

Köszönöm szépen! Utánna nézek!

Ui: Jó az avatárod:)!

(#18148) Shufny válasza Dávid Tünci (#18146) üzenetére


Shufny
őstag

Most jelent meg slfln írása az XE200Pro -ról. Illetve mostanában nyilatkozott erről joker is.

Az Xears -eken kívül bejáratott márka a Brainwavz (egészében nézve, és nem csak a hangot az M1 szerintem a legjobb vétel 10 alatt, de az új Xears -ekkel még nem találkoztam) illetve headsetek között a Meelectronics. Körítése és anyagminősége jellemzően nagyon jó a Meelec -nek, de hangminőségben sajnos gyengébbek azonos árkategóriában.

(#18149) Dávid Tünci válasza Shufny (#18148) üzenetére


Dávid Tünci
csendes tag

a sennheiser márkát ajánlották nekem a médiába. azok arra a célra amire a páromnak kéne, nem jók? sok negatív és pozítív véleményezést olvastam róluk, illetve nem tudom, hogy melyik tipus az ami jó.
utánna nézek azoknak is amiket írtál, köszi.

(#18150) themebuilder válasza Shufny (#18148) üzenetére


themebuilder
senior tag

ClieOS cikke is megjelent közben, van olvasnivaló bőven:

Xears Turbo Devices TD III Blackwood / Power Ball PB120Pro / Resonance / Revolution XR120Pro II

Van még egy fülhallgatókkal is foglalkozó oldal ahol friss hírek vannak.
OFFLINE Fülhallgató márka mustra 1. rész

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.