Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19251) Tomi_Sci válasza Ákos97 (#19250) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

A burn-in vágta tönkre? :U

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#19252) Ákos97 válasza Tomi_Sci (#19251) üzenetére


Ákos97
aktív tag

Lehet, hogy túl hangosan csináltam. :DDD :(

(#19253) fi:zi'k válasza Ákos97 (#19252) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Akkor nem a burn-in, hanem a user vágta tönkre. ;]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#19254) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Sziasztok!

Tudtok ajánlani "sima" fülest?A keret 5000 lenne.Ennyiért nem számítok semmi csodára,csak jobb legyen mint a gyári.:) Próbáltam már több agybadugóst is,de egyszerűen nem maradnak meg a fülemben... :(

(#19255) ko9 válasza HollyBoni (#19254) üzenetére


ko9
addikt

Üdv!
Sennheiser MX470/471 :R

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#19256) HollyBoni válasza ko9 (#19255) üzenetére


HollyBoni
veterán

Ez gyors volt,köszönöm!:)

(#19257) krino


krino
tag

sporthoz(futás, kondi) tudtok ajánlani vmi jó fülest?:D Sennheiser cx680-t néztem, de ezenkívűl van-e még ami érdemleges?

(#19258) HollyBoni válasza krino (#19257) üzenetére


HollyBoni
veterán

Én is sportolok(aggresszív göri),én is azt hittem ilyen füles kell majd,hogy ne essen ki a fülemből.De egy "sima" fülest használok,és mikor mondjuk leugratok egy jó kis lépcsőt még akkor sem esik ki.:) Szóval szerintem felesleges ilyen kialakítású!

(#19259) ko9 válasza HollyBoni (#19256) üzenetére


ko9
addikt

Ebben az árkategóriában nem IEM fülesből ezt szoktuk ajánlani, és eddig nem volt gond vele. Vagyis már reflexből megy ;]

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#19260) HollyBoni válasza ko9 (#19259) üzenetére


HollyBoni
veterán

Remélem jó lesz.Bár,a telefonom nem arról híres,hogy jó lenne benne az erősítő.. :((

(#19261) slfln válasza Vasinger! (#19248) üzenetére


slfln
senior tag

Hát persze...5eFt-ért CX95... olyan eredeti, mint egy fénymásolat.
Nem értem, miért nem gyanakodnak legalább egy kicsit az emberek, hogy miért kerül valami ötödébe, mint a bolti ára. :(

[ Szerkesztve ]

(#19262) Luissimo válasza slfln (#19261) üzenetére


Luissimo
veterán

mosmééér, nemérmeg egy ropogós ötöst :-)?:-) :DD

(#19263) slfln válasza Luissimo (#19262) üzenetére


slfln
senior tag

Nem, mert fojtogatós szexre jó maximum. Arra meg vannak jobb megoldások olcsóbban.

(#19264) Luissimo válasza slfln (#19263) üzenetére


Luissimo
veterán

nemondmá, füldugóként is használható pl.
egyébkéntmeg nemis olyan drága tanulópénznek :-) :))

(#19265) Ákos97


Ákos97
aktív tag

19229? :F

(#19266) Hauptmann


Hauptmann
addikt

Sziasztok,

Magyarázatot kérnék a következőre. :) Van nekem egy Creative Ep-830 fülesem. A minap elérte a szokásos betegség, megtört a kábele a csatlakozónál. Gondoltam, nem dobom el, első körben veszek új csatlakozót, és kicserélem a régit. Az Elektro Konthában a szokásos fekete "gagyi" jack-et vettem, egyből kettőt, mert már volt olyan, hogy rossz volt gyárilag (ha már itt tartunk, hol lehet minőségi 3,5-ös jackdugót kapni?). ma megcsináltam, kipróbáltam, és ledöbbentem. Az új dugóval az alsó hangtartomány jóval szélesebb lett, jobban jön a mély. Ez azért meglepő, mert sök fej- és fülhallgatón cseréltem már dugót, de eddig semmilyen változást nem tapasztaltam, pláne nem ekkorát. Mintha egy egészen másik fülest használnék mot.

Van rá valami magyarázat? :)

(#19267) zodo válasza Shufny (#19247) üzenetére


zodo
nagyúr

Ennél azért konkrétabb ajánlásra gondoltam.
Mellesleg láttam már ennek a rock zene kedvelő embernek a listáját.
És , döntsek ez alapján vagy mi ?

(#19268) slfln válasza zodo (#19267) üzenetére


slfln
senior tag

Vegyél egy Xears XE200Prot vagy egy TD-t és döbbenj le, eddig mit hallgattál zene címen a Skullcandyből.

(#19269) Shufny válasza zodo (#19267) üzenetére


Shufny
őstag

Ezerszer ajánlottunk ebben a kategóriában. Xears, SoundMagic, Brainwavz, Meelectronics. Hazai boltban pedig Beyerdynamic DTX71. Keress rájuk, és találsz rengeteg véleményt rengeteg típusról.

#19270: Haha, megkérdezzük a Sennheiser -t, hogy mennyire eredeti egy évek óta nem gyártott fülesük, újonnan 5k -ért?

[ Szerkesztve ]

(#19270) Vasinger! válasza slfln (#19261) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

5k itt aprón, használtan egy megbízható Őstagtól. Nem, nem hamisítvány. DX-en minden fülesnek van másolata, de hülye is észreveszi, hogy az nem az eredeti.

(#19271) zodo válasza slfln (#19268) üzenetére


zodo
nagyúr

Ép most olvasom a Xears Turbo Devices III Blackwood tesztjét mert ez a gyártó rémlett korábbról. Hát majd kiderül hogy nekem mit nyújt majd a mostanihoz képest a jövő fülese csak győzzem kiválasztani.

(#19269) Shufny

Kösz az ismétlést csak gondoltam azóta változott az "ajánlott vételek" listája.

(#19272) Luissimo válasza zodo (#19267) üzenetére


Luissimo
veterán

mintha olybátűnne, hogy még te vagy itten felháborodva.
remélem, csak rosszulérzem.
vegyél Xears 120pro2-t példull
annyi fülestrsztet olvashatsz itt, hogy onnantól már a választék zavarával küzködhetsz.
nehogymán majd milegyünk az okai, hogy nem a te kihegyezett füledre szólt a választásod.

én rockzenét hallgatok, 320k mphármat, vagy flac-et, vagy ilyesmit.
(pinkfloyd, ozzy,dreamtheater, malmsteen, santana, chicago,zappa ,jetrothull,guns,yes, stb )
nekem a td100 több basszussal, xr120 kiegyensúlyozott hangzásképpel, kevesebb basszussal, nagyobb térrel, brainwavz m1, m2 és a pl30, ami labdábarug, egyik ezért, másik azért.

egy kizárolagosat nemtudnék belőlük választani, mindet másért szeretem, és mindhez másik jó:-)
költsél magadra kicsit többet :-) :-)

bocs, tabletről pötyögök :-)

(#19273) Shufny válasza Vasinger! (#19270) üzenetére


Shufny
őstag

Bocs, benéztem, hogy most másról beszélsz. :R Azért őt sem árt megkérdezni, hogy mikor és hol vette. Egyébként az eredetinél is könnyen lehet, hogy találsz jobbat ennyiért.

Lényeg a lényeg, hogy a nem igaz, hogy a "hülye is észreveszi", mert az a tapasztalat, hogy a döntő többség nem veszi észre, hanem nyomja a pozitívot. eBay -en az összes kamut árulónak nagyon jó feedback -je van. Nem mindig rosszak ezek a hamisítványok, csak csalással kiszorítják a többieket, amiért komolyan fel kéne lépni ellenük.

(#19274) slfln válasza Vasinger! (#19270) üzenetére


slfln
senior tag

Elég nehéz megmondani az eredeti nélkül, hogy hamisítvány e. Főleg, ha fogalmad sincs róla mit kéne elvárni tőle, és nincs mihez hasonlítani.
Ha tényleg eredeti, akkor csak úgy, ha megvan hozzá a Basyses garancialevél, még ha lejárt is, és a számla.

(#19275) Vasinger! válasza slfln (#19274) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Most én itt konkrétan a DX-es hamisítványokra gondoltam. CX 95-ből meg csak ott van.

A DX-es hamisítványoknak nem sok köze van az eredetihez, se belsőben, se külsőben, csak utalások vannak rá, elég ha csak a kábelre ránézünk és látjuk.

(#19276) zodo válasza Luissimo (#19272) üzenetére


zodo
nagyúr

Biztosan rosszul érzed.
Miért?

Mert igaz nem olvastam vissza a topikba de mint ahogy te is le tudtad írni a véleményedet jó pár fülesről (amit köszönök) így más is megtehetné vagy ajánlhatna legalább két konkrét típust. Nyilván nem kintről rendelem így egy olyan lista amiben a nagy részben idehaza el sem érhetőek szerpelnek, kiestek. Több száz dollárosak szintén és az a lista még mindig csak egy ember véleménye ami nekem kevés. Több zenehallgató csak nem tévedhet ha kb. ugyanazokat ajánlják csak ennyit akartam volna és nem kötözködni jöttem.
Skullcandy ide vagy oda nekem akkor is szépen szól a Buds de kíváncsi vagyok mit tud egy elismerten jó füles.

[ Szerkesztve ]

(#19277) slfln válasza Vasinger! (#19275) üzenetére


slfln
senior tag

Nem csak ott van. Itt vannak pl. az ebajos találatok. Elég sok kínai nagybanis oldalon megtalálható. Ezekből vannak pofátlanul jó másolatok is és nem olyan egyszerű ám kiszúrni.

(#19278) Shufny válasza zodo (#19276) üzenetére


Shufny
őstag

Az egy topic, van benne többszáz másik ember véleménye is. Utána rá lehet keresni az érdekesnek tűnőkre is, de arról is volt már szó, hogy milyen vélemény mennyit ér. Amiket ajánlunk a topicban mind rendelhető az országba.

Vasinger!: A DX nem csinál saját hamisítványt, csak bevásárol. Általában nem egyféle hamisítvány van, nem is azonos minőségen. Sőt DX -en kis arányban küldenek ki eredeti terméket is. :D Na meg pont az a lényeg a hamisításnál, hogy lehet spórolni a minőségellenőrzésen.

(#19279) kpetyke


kpetyke
tag

Hali,

Milyen fejhallgatót ajánlatok max 20k-ért? köszi előre is. :B

(#19280) slfln válasza kpetyke (#19279) üzenetére


slfln
senior tag

FEJhallgatóról itt megy az eszmecsere.

(#19281) kpetyke válasza slfln (#19280) üzenetére


kpetyke
tag

sry meg volt nyitva az is :P

(#19282) themebuilder válasza slfln (#19274) üzenetére


themebuilder
senior tag

Amin Audipartner-es fehér kis matrica van az szinte biztos, hogy eredeti, ugyanis jó ideje ők a hivatalos magyar forgalmazói a Sennheiser márkának. Rengeteg hazai számítástechnikai üzlet rajtuk keresztül árusítja. A számlán nincs feltüntetve a forgalmazó, viszont a matricájuk az minden esetben rákerül az adott termék dobozára. Így a matrica lehet a biztosíték az eredetiségre.

[ Szerkesztve ]

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#19283) slfln válasza themebuilder (#19282) üzenetére


slfln
senior tag

Amikor a CX95 még kapható volt, a Basys volt a forgalmazó. A garancialevél tartalmazza a pecsétjüket és igen, a dobozon is van egy matrica.

(#19284) Veron


Veron
őstag

Ha a Skullcandyt (nyilván nem alaptalanul) szidjátok, akkor a Brainwavz Alpha hogyan lehet ajánlott vétel a 4k alatti kategóriában? Az is Skullcandys alapokon nyugszik, nem?
És ez most nem kötözködés, tényleg érdekel.

A másik dolog, hogy tényleg jobban járnátok szerintem, ha az 1. hsz-be betennétek néhány nagyon ajánlott típust, legalább a 0-5k és 5-10k kategóriában. Tudom, hamar változik az ajánlott lista, de ha csak 1-2 hónapig hasznos infonak bizonyul, már sok időt és energiát spóroltok magatoknak.

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#19285) Shufny válasza Veron (#19284) üzenetére


Shufny
őstag

Nem Skullcandy alapokon nyugszik, hanem egy olyan házat használ, amit még kitudja hány típus. A tapasztalatok szerint a Smokin Buds még bőven rosszabbul is szól, de ha azonos lenne, akkor is az 8-9k, az Alpha pedig 4. (és mellesleg amíg nem volt ilyen rossz az árfolyam, addig 3 volt) Miért volna fura, ha valamit kétszeres áron nem ajánlanánk?

(#19286) Ákos97


Ákos97
aktív tag

Üdv!
Ha én egy részletező fülest szeretnék, amelyik szépen elkülöníti a hangszereket, akkor DBA-02, vagy HF-5? :U

(#19287) vadászcsiga


vadászcsiga
félisten

Rendelt valaki mostanában az mp4nation-ről? Ha igen mennyi idő volt mire ideért?

(#19288) Shufny válasza Ákos97 (#19286) üzenetére


Shufny
őstag

Ebben a tekintetben a DBA-02 jobb, de még mindig nem volt alkalmam huzamosan hallgatni a HF5 -öt.

vadászcsiga: Nekem a legutóbbi rendelésemet 08.26 -án adták fel, és 09.07 -én hozták ki. Ehhez mondjuk hozzátartozik, hogy szokatlanul gyorsan átment a magyar vámon és postán, mert 6 -án érkezett az országba.

(#19289) vadászcsiga válasza Shufny (#19288) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Ez megnyugtató, köszi.

(#19290) Ákos97 válasza Shufny (#19288) üzenetére


Ákos97
aktív tag

Érdekes egyébként, mert annak ellenére, hogy TE és sfln ketten azt mondjátok, hogy a Brainwavz B2, és a Fischer Audio DBA-02 ugyanaz, a head-fi, és jó pár más fórumon megoszlanak a vélemények. A Fischer-t agyon istenítik(amit nem is csodálok :P ), a B2--re meg csak azt mondják, hogy jó. Értem ezalatt, hogy ha ugyanaz a kettő, akkor elvileg ugyanúgy hasonlót kéne a B2-re mondania a tulajnak:" This is the most balanced earphone, i've ever heard", vagy"It is Quite balanced, it's the earphone's best strenght" :F
Félre ne értsétek, hiszek nektek, csak ez, amit feljebb írtam, valahogy ellent mond a ti állításotoknak. :)

[ Szerkesztve ]

(#19291) Shufny válasza Ákos97 (#19290) üzenetére


Shufny
őstag

Olvasd el a topic -ját a B2 -nek. Egyrészt volt egy demo darab, ami úgy látszik nem egyezett meg teljesen a véglegessel. Másrészt a döntő többség nem hall különbséget. Harmadrészt két azonos típusú fülhallgató között is mindig van különbség. Főleg, ha nem túl jó a QC, amire voltak jelek a DBA-02 -nél.

Továbbá biztos lehetsz benne, hogy nem a "most balanced earphone", ami létezik. Például a HF5 pont balancedebb. :) (vagy a GR07)

[ Szerkesztve ]

(#19292) Ákos97 válasza Shufny (#19291) üzenetére


Ákos97
aktív tag

Mi az a QC? :F

(#19293) bigmasterg válasza Ákos97 (#19292) üzenetére


bigmasterg
addikt

quality control ?

(#19294) Ákos97 válasza bigmasterg (#19293) üzenetére


Ákos97
aktív tag

:R
Akkor ezek, szerint, ha én rendelek egyet a b2-ből, lehet, hogy nem is ugyanazt a minőségi terméket kapom meg?
Ekkora szórás van? :(

(#19295) Shufny válasza Ákos97 (#19294) üzenetére


Shufny
őstag

Felejtsed el ezt a B2 < DBA-02 -t végre. :D A DBA-02 -nél már volt sok panasz gyorsan meghaló darabokra. Meg alapból a supportra. Gyenge minőség ellenőrzés azt jelenti, hogy az általad rendelt DBA-02 lehet gyengébb, mint amiről a többiek beszélnek. Ez azonban mindig így van, sok nevesebb gyártónál is volt már nagy mértékű ilyen probléma. A B2 még elég új, nem tudni mennyire fogja érinteni. MP4nation eddig figyelt erre, remélhetőleg ez nem változik, de semmi nincs kizárva.

Annyi a különbség jelenleg, hogy valószínűleg már a legtöbb gyártási gondot leküzdötték, így jobban meg lehet szűrni a termékeket. Elég hosszú ideig állandóan hiánycikk volt a DBA-02.

Továbbá a panaszokból lehetetlen eldönteni pontosan mi történt. Az biztos, hogy nem bírja a terhelést túlzottan, és erősebb hordozható lejátszókkal is ki lehet nyírni. (bőven ajánlott hallgatási hangerő felett)

(#19296) Ákos97 válasza Shufny (#19295) üzenetére


Ákos97
aktív tag

Akkor mit ajánlasz végre, ami egy szinten van, de legalább alulról súrolja a dba-02-t? :D Tudom, Etymotic hf5...
Azonkívül ebben az árkategóriában? :R

[ Szerkesztve ]

(#19297) Shufny válasza Ákos97 (#19296) üzenetére


Shufny
őstag

Most ezt nem elrettentésnek mondtam, csak miheztartás végett. A legtöbb fülesnél csak azért nem hallasz semmi ilyenről, mert nem foglalkoznak vele elegen.

Még nem tudom mikorra lesz használhatóbb véleményem a HF5 -ről, mert egyelőre hallgattam egy kb 40 percet több mint egy hónapja és ennyi. Az alapján lehet, hogy nekem jobban is tetszik a B2 -nél, de még nem tudom. Viszont ezt fogalmam sincs honnan szereznéd be értelmes áron. A B2 -vel is várnék valami akciót, elég sűrűn van mp4nation -ön. A GR07 -hez képest a nagyon rövid hasonlítás utáni véleményemet leírtam slfln logout írásához. Meg persze ott van az övé is. :D

Aztán ez a kategória kb ki is fulladt ezen az áron. Tovább bonyolítja a helyzetet, hogy iTouch 3G -vel a multi-BA -k kevésbé lesznek jóban. Viszont az RE262 meg nehezen hajtható.

Valamit muszáj lesz meghallgatnod. Kérdés, hogy egyből ebben a kategóriában (mondjuk GR07), vagy keresel valami olcsóbb népszerűt, és az alapján döntesz, hogy onnan merre. (pl RE0/Xcape IE)

[ Szerkesztve ]

(#19298) csul1


csul1
tag

sziasztok!

Szerintetek érdemes megvenni majd a HTC Sensation XE telót ez eddig nem ide tartozik, de azért kérdezem mert lesz hozzá elvileg optimalizálva 1 nagyon sztárolt füles a Beats by Dr Dre-től. Már ideje lenne cserélnem a mobilom is és van 1 Sony nwz-x1050-es mp4-em azon hallgatom a musicot + Xears XR120PRO II, ezeket váltanám 1 készülékre. A legfőbb kérdés az, hogy hozná-e az mp4 szintjét az a fajta HTC vagy 1 simpla HTC Sensation és mellé vmi jobb féle füles? Remélem tudtok segíteni :). Előre is köszi a válaszokat.

(#19299) schawo válasza csul1 (#19298) üzenetére


schawo
titán

1. A Xears után az a füles visszalépés lenne.

2. A sima Sensation és az Xe között csak szoftveres és színbéli az eltérés. A simára is felrakhatod az Xe rendszerét, és kaptál is egy Xe-t.

3. De zenére egyiket se venném. A HTC jellemzően igen vacak hangkimeneteket szokott produkálni, a Desirém is pl egy nagy határ sz.r ilyen szempontból. A Sensation hangminősége is valószínűleg párban van a hozzáadott Beats fülessel. Aminek jobb hangja van a mai mezőnyből az az LG Optimus 2x és a Szifon.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#19300) ntomka válasza schawo (#19299) üzenetére


ntomka
nagyúr

Galaxy S II? Az már nem wolfsont kapott?

ツ Headphones on - World off

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.