Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19501) Luissimo válasza fi:zi'k (#19500) üzenetére


Luissimo
veterán

schawo Siemens vonatszerelvényen utazik , az suhan. (mégtán ellenfázisú zajgenerátor is van beleépítve, hogy kellően csendes hifiszobát szimuláljanak neki :C )
METROra is lesz megoldás, majd ha a négyesmetróvonalon is bejönnek az uj , suhanó vonatok , azt a 10-15 évet már egylábonis kibírjuk :K :DD

(#19502) Fabricio


Fabricio
csendes tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy milyen "agybadugós" fülest tudtok javasolni, amin - a lehetőségekhez képest - jól szól a basszus (prog metál zenét hallgatok elsősorban), és az ára max 10k?
Volt egy Denon-om, ami ezt a két kritériumot kielégítette, de behalt 7 hónap után a bal membránja; szóval Denon most nem játszik... :@
Előre is köszi a tippe(ke)t!

(#19503) Luissimo válasza Fabricio (#19502) üzenetére


Luissimo
veterán

Xears, Brainwavz , stb
ment privát ,

(#19504) zack válasza dudika10 (#19489) üzenetére


zack
nagyúr

Veszel egy jobb fülest, ami erősebb hangerőn se torzit, és mtrón kicsit hangosabbra állítod. Eleve utazás közben nem tudsz elmélyülni a zenében, ha csönd van akkor sem.
Mert ennek az lenne a vége hogy elcsapna egy autó/busz/ ne adj isten egy ZIL. :DDD
Attól még mert nem tudsz elmélyülni, simán hallhatod egy prémium füles minőségét utcán is. Én élő példa vagyok erre. Városban robogón (is) nagyon jól szól az IE8. Pedig van minimálisan beszűrődő zaj (mint mindenhol az utcán).
GSX-R-en 7000-10000rpm-nél már kevésbé számít, hogy IE8 vagy Xcape, de ez már nagyon a véglet, és így közlekedem a legkevesebbet.

más: Kipróbáltam a iTunes Store-t, és tegnap letöltöttem 7db olyan számot amit eddig nem sikerült beszereznem jó minőségben. 256kbit/s AAC nem is gondoltam volna hogy tud így szólni. Nem hiába. A forrás nagyon sokat számit egy konverziónál, arról nem beszélve hogy az se mindegy mivel van tömörítve.
A Store baromi jó, csak kurva drága. :((( 1 szám 0.99€-1.29€. Meg van egy pár, ami 0.69€ akciósan, de elég kevés.
Kb. mintha zeneboltban vennék egy saját magam által összeválogatott CD-t, annyi különbséggel hogy ez azért csak tömörítve van. 7 számért 2100ft fizettem.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#19505) Luissimo válasza zack (#19504) üzenetére


Luissimo
veterán

Vigyázzá, ne kaszkadőrködj, mert szerintem Huszár Zsoltot is így üthette el a villamos a minap.
(vagy full hangerőn hallgatott zenét bicajozás közben, vagy csak símán bevolt b@szva...)

(#19506) zack válasza Luissimo (#19505) üzenetére


zack
nagyúr

Elég régóta motorozom így. Sosem volt még ebből gondom (remélem nem is lesz).
Az hogy miért üthette el a villamos, az már más kérdés. Érdekes, hogy bárki aki Latinovits szerepet akart eljátszni, mind meghalt "véletlen" balesetben. Lásd Bubik autóbalesetét...Ő is egy Latinovits szerep előtt halt meg, és rajta kívül még voltak egy páran.
Szóval lehet ha nem a villamos üti el, a fejére esik egy cserép. :U

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#19507) veector


veector
senior tag

Megjött az XGF... Remélem, hogy normálisabb hangzása lesz egy kis burn-in után, mert ez így elég gyenge.

(#19508) Bodor válasza veector (#19507) üzenetére


Bodor
veterán

Akkor ezek szerint nem is lett annyira szubjektìv a véleményem. . .
Egyébként én màr tùladtam rajta. Maradt az XE200Pro, de lehet az is eladòsorba kerül, ha bevàlik a B2.

(#19509) kingdomix


kingdomix
csendes tag

Sziasztok!

Lehet csak az én figyelmemet kerüli el ,de esetleg megmondanátok nekem
,hogy mi a különbség e két fülhallgató között?

Giant Force XGF500PRO Blue Edition
Xears Giant Force XGF500PRO
Annyit látok,hogy 70 euróval drágább a fekete. :)
Azt is megköszönném ha véleményt mondanátok róla mert lehet vásárolnék egyet.
Nem rég vásároltam egy beyerdynamic DTX 71 iE-t nagyon tetszik ,de olyan sok pozitív dolgot mondtatok a xears-ekről ,hogy eléggé kíváncsi lettem.
Köszi.

Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#19510) veector válasza kingdomix (#19509) üzenetére


veector
senior tag

Ugyanaz, csak valószínüleg a kéket nem viszik annyira, és ezért Thomas megpróbál megszabadulni tőlük.
Inkább XE200Pro-t vegyél.

(#19508) Bodor
hát ja. egyelőre kb nincs középtartomány, előreláthatólag basszustúladagolásban fogok meghalni. bár már megy egy pár perce, és kezd kevésbé doboz lenni, aminek örülök. Ha 50 órán keresztül fog nekem ilyen meredekségű lineáris függvény alapján javulni akkor örülnék... De nem fog.
Amúgy nekem a háza és a kábele jobban tetszik mint az XE-nek, de ennyi a pozitívum.

[ Szerkesztve ]

(#19511) bigmasterg válasza Bodor (#19508) üzenetére


bigmasterg
addikt

B2-t màr megrendelted?
Majd szólj, ha esetleg nem tetszene. :)

(#19512) kingdomix válasza veector (#19510) üzenetére


kingdomix
csendes tag

Köszi a választ de hát ott is van a két fülhallgató(XE200Pro , Giant Force XGF500PRO Blue Edition) között 50 euro különbség, amit per pillanat nem szándékoztam kiadni.
Az XGF500PRO egyébként nem lenne jó választás?Tudom hogy egyénileg változik a igény de azért kíváncsi lennék a véleményetekre.

Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#19513) veector válasza kingdomix (#19512) üzenetére


veector
senior tag

Jah xears.com-ról KLANGFUZZIS kupon kóddal 30eur minden + 8eur posta. Szóval gyakorlatilag nincs árkülönbség.

Hát ha XGF és XE között kéne választanom, biztos, hogy az utóbbit választanám. Pedig EDM-et hallgatok mostanában főleg, és még nekem is sok ez a basszus. De biztosan erre a kérdésre csak hétvégén tudok válaszolni, mert még alakul a hangja az XGF-emnek.
Most hallgattam megint. Már hallgathatóbb szinten van a dolog. Szal majd hétvégén írok.

[ Szerkesztve ]

(#19514) kingdomix válasza veector (#19513) üzenetére


kingdomix
csendes tag

Köszi. Kíváncsian várom a fejleményeket.

Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#19515) CHIPman válasza schawo (#19458) üzenetére


CHIPman
nagyúr

136k-ért vettem a sgst, a HPM-70et pedig 3k-ért 5 éve, és semmi baj nincs a hangjával, csak már kezd szétesni. Tehát az ellentmondás nem olyan nagy.

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#19516) bigmasterg válasza CHIPman (#19515) üzenetére


bigmasterg
addikt

HPM70-nek semmi baj nincs a hangjával ? :U :)
[link]

[ Szerkesztve ]

(#19517) zack válasza CHIPman (#19515) üzenetére


zack
nagyúr

5 éve mérgezed magad a HPM-70-el? ;]
Lehet bele kellene hallgatnod az IE8-ba...Bár egy Xcape IE is nagyot szólna bármelyik HPM-hez képest. ;)
Ez kb. olyan amit leírtál, mintha a Ferraridba mosóbenzint tankolnál.. :)

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#19518) CHIPman válasza zack (#19517) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Ma kipróbáltam egy 8k-s Panasonic IEM-mel, és a basszust nem bírta, lejjebb kellett vennem 10dB-lel a hangerőt. Ja, és nagyon erős basszusa van, a dobozhangot pedig nem érzem. Nekem nem telefonhoz volt, ráadásul már bő egy éve Samsung kábellel használom(kb 2x vastagabb, mint a SE), lehet, hogy ez is közrejátszik... A gyári Samsung agybadugósnál meg még így is mérföldekkel jobb.

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#19519) zack válasza CHIPman (#19518) üzenetére


zack
nagyúr

Gondolom nem kell ecsetelnem, hogy a "Panasonic 8k IEM" milyen minőséget takarhat. :DDD
Egyébként nincs erős mély a HPM-ben, csak mivel se közép, se magas, ami meg esetleg van, azt is összemossa, így nem meglepő hogy erősnek hallod a mélyeket. :) Tényleg ne haragudj, de szót sem érdemel a HPM kategória, annyira kritikán aluli a hangminőségük.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#19520) slfln válasza dudika10 (#19489) üzenetére


slfln
senior tag

metró ---> tripla harang ---> -40dB; majdnem tökéletes csönd.

[ Szerkesztve ]

(#19521) dudika10 válasza slfln (#19520) üzenetére


dudika10
veterán

---> kevés :P

Mondtam, hogy nem kell egyetérteni. Engem senki nem fog meggyőzni arról, hogy buszon/metrón/repülőn jó buli a zenehallgatás. Én kibírom azt az időt zene nélkül. :)

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#19522) Shufny válasza dudika10 (#19521) üzenetére


Shufny
őstag

Na így már oké. Én csak mindig irigykedem, hogy másoknak a busz sokkal csöndesebb a metrónál. (merthogy valamiért az utóbbira mindig többet panaszkodnak)

Amúgy azért az a 40dB nem lenne kevés, csak a spektrum elég nagy részén a 20-at is nehéz elérni. :(

#19523: [link]

[ Szerkesztve ]

(#19523) fi:zi'k válasza dudika10 (#19521) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Nem jó buli, de legalább nem szenvedsz halláskárosodást attól a rohadt metrótól. :D

#19520
Ez a 40 dB komoly? :Y
Két napja én is ilyet használok. :B

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#19524) slfln válasza fi:zi'k (#19523) üzenetére


slfln
senior tag

Ahogy Shufny is írta, nem a teljes spektrumon természetesen. Itt van pl. az Ety ER4 izoláció vs. frek függvénye.

Hehe, be lettem előzve.

[ Szerkesztve ]

(#19525) fi:zi'k válasza slfln (#19524) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Mindegy is, én elégedett vagyok vele. Kisebb hangerőn jobb eredmény. :)

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#19526) bigmasterg válasza Shufny (#19522) üzenetére


bigmasterg
addikt

Gondolom ezek triplaharangos eredmények.
Sajnos nekem egyik (mc5) tripla sem illeszkedett jól a fülembe.

(#19527) schawo válasza CHIPman (#19515) üzenetére


schawo
titán

Az ellentmondás nem lett kisebb, csak nálad még nagyobb. :D Én is SGS-t használok már egy éve, de nem tudnának rávenni, hogy valami szarabbat hallgassak egy Xearsnél. Ott kezdődik a hallgatható kategória. :P

De mivel a "még épp hallgatható" nem túl élvezetes, ezért a Xearst is nagyon ritkán hallgatom :)

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#19528) CHIPman válasza schawo (#19527) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Nekem semmi gondom nincs ezzel, annál nagyobb meglepetés lesz az új. Csak lenne már egy épkézláb cucc, amire nem kell két hetet várni a megrendeléstől. :K themebuilder írt, hogy lett volna egy XE200(asszem) hirtelenbe', de túl lassú voltam, és mire visszaírtam, eladta. :( SkullCandy fülesek sokkal gyengébbek a Xears-nél?

[ Szerkesztve ]

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#19529) veector válasza kingdomix (#19514) üzenetére


veector
senior tag

Najó, nem bírom ki, hogy ne írjak.
XGF500Pro-t ne vegyél, ha nem vagy mazochista. Egyszerűen ég és föld az XE és az XGF. XGF kb mintha egy egérlyukból jönne a hang, basszustúladagolás van, középelvonás, magas fogjuk rá, hogy okés. Bármit amiben van egy kis vokál, egyszerűen rossz hallgatni. Néhány elektronikus zenét nagyon jól visszaad, de ha pl Billy Talent meg akarna szólalni, a gitárja átváltozik subwooferré és nem hagyja szóhoz jutni.
Kap ez most egy 100órás burn-in-t, hátha elromlik és kérhetek újat szépül a hangja...

(#19530) Bodor


Bodor
veterán

veector: Ha 50 órán keresztül fog nekem ilyen meredekségű lineáris függvény alapján javulni akkor örülnék... De nem fog.

Szerintem sem fog. Én egy hete adtam oda a fiamnak, mert neki bejön a hangzása főleg dubstep-hez, de nem javult annyit a hangja, hogy akár kicsit is megközelítse az XE200pro-t.
Fiam barátjának meg annyira megtetszett a XGF500PRO, hogy most rendelhetek még egyet.
A házzal és kábelezéssel egyetértek veled!

bigmasterg:Már megrendeltem a B2-t, az erősítővel együtt még akciósan. Ezúton köszönöm neked az információt! Kíváncsi vagyok, mert még sosem volt fejhallgató erősítőm, no meg ilyen drága fülesem sem. Érdekes lesz kipróbálni a Beyerdinamic DT831-es fejhallgatómmal is. Kevéssé valószínű, hogy nem fog tetszeni a B2 hangja, de ha így lesz, biztos szólok!

(#19531) kingdomix válasza veector (#19529) üzenetére


kingdomix
csendes tag

Hát ezen jót röhögtem! Mármint az előadás módodon. :)
Közben meg is született a döntésem (egy kis külső segítséggel ;) ) és maradok a XE200PRO-nál.
Köszi

Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#19532) Bodor válasza veector (#19529) üzenetére


Bodor
veterán

Akkor ne rendeljek ilyet a fiam barátjának, mert neked felesleges lesz?
Ha megjön nekem a B2, akkor nekem meg felesleges lesz az XE200Pro, és akkor elcserélhetjük? Ne cseszd szét hátha elromlik és kérhetek újat, és akkor talán nem kell egyikünknek sem rendelni, és várni rá...
Hm...

[ Szerkesztve ]

(#19533) slfln válasza CHIPman (#19528) üzenetére


slfln
senior tag

OK... kíváncsi lettem. Nem tudom honnan jönnek ezek az ötletek, szóval:

- Honnan hallottad, hogy a Skullcandy jól szól?
- Ki ajánlotta? Ha nem ajánlotta senki, akkor miért gondolod, hogy jól szólhat?
- Mi tetszik rajta? A kirakodóvásáros, hatásvadász, bóvli halálfej festés?
- Hol olvastál róla? Hol láttad?

Már sokszor elmondtuk, hogy a Skullcandy a lehető legrosszabb vétel, amire pénzt áldozhatsz. Fertelmes rossz fülhallgatóik vannak.
...Mégis jönnek sokan, hogy ilyet vennének. Tényleg érdekelne, hogyan merül fel az emberekben, mint opció, hogy ebbe invesztálják a pénzüket.

(#19534) fi:zi'k válasza slfln (#19533) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

"Tényleg érdekelne, hogyan merül fel az emberekben, mint opció, hogy ebbe invesztálják a pénzüket."
Tudatlanság és/vagy divat. :U

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#19535) veector válasza Bodor (#19532) üzenetére


veector
senior tag

Nem fogom szétcseszni. A többit privátban majd.

(#19536) ko9 válasza CHIPman (#19528) üzenetére


ko9
addikt

Én mondtam, hogy van egy XE200Pro-m eladóba, kb 1 hetet ha használtam (napi max 1 órát + bejáratás), számlával, mindennel... Themebuidertől jött nekem is, vagyis a garival se lehet baj.
Így nem kell várnod rá két hetet :U

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#19537) bigmasterg válasza Bodor (#19530) üzenetére


bigmasterg
addikt

Az a páros tényleg jó áron volt az akcióval, csak kár hogy olyan kevés ideig tartott.
Azóta visszavitték $200-ra.

(#19538) veector


veector
senior tag

Örömteli hírek:
+9 óra járatás után (össz ~14 eddig) Billy Talent is megszólalhatott.
Sokkal normálisabb lett.

(#19539) DJZoliboy


DJZoliboy
aktív tag

Hello!

Aki rendelt Thommas Sommer-tól az meg tudja mondani kb mennyi idő alatt érkezett meg a fülese? :) Köszi!

(#19540) Bodor válasza DJZoliboy (#19539) üzenetére


Bodor
veterán

Kb. egy hét, + - 1 nap

(#19541) Luissimo válasza slfln (#19533) üzenetére


Luissimo
veterán

amíg szar van, addig vannak verebek is

(#19542) ko9 válasza slfln (#19533) üzenetére


ko9
addikt

Voltam bennt a minap egy számtechboltban, ahol nem rég kezdtek SkullCandy termékeket forgalmazni, többek közt füleseket is. Az eladó is azt használta. Kérdezgettem róla, azt mondta nagyon viszik őket, mert jól néznek ki, és jól is szólnak. Odaadtam neki az XE200Promat, halgasson bele. A következő kérdés az volt, hogy honnan vettem :C
Az addig agyondícsért SkullCandy hirtelen szar lett neki :U

[ Szerkesztve ]

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#19543) Luissimo válasza ko9 (#19542) üzenetére


Luissimo
veterán

hjakérem, a Trabant is jó autó (gurul, mozog, nem ázol meg benne) , de ha egyszer átülsz egy Mercibe, ugyebár...

(#19544) ntomka


ntomka
nagyúr

Lehet volt már, de ClieOS összehasonlításába bekerül a Brainwavz B2: [link]. Egész előkelő helyen ráadásul.

ツ Headphones on - World off

(#19545) ko9 válasza ntomka (#19544) üzenetére


ko9
addikt

Itt még a régi vagy az új Beta van?

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#19546) Shufny válasza ntomka (#19544) üzenetére


Shufny
őstag

Mivel ugyanaz, mint a DBA-02, ezért elég várható volt.

ko9: Régi, de oda is van írva, hogy "discontinued" és van kép.

(#19547) unyadavid


unyadavid
senior tag

Vettem az xears-emhez (tdII blackwood v2) sony hybrid earbud cusionst és tényleg jobb lett a hangja! (Forrás amúgy egy zune 30-as, aminek szerintem nagyon jó hangja van, ill. az eq se torzít benne csak javít!)

és innen vettem, megbízható és gyors!! - Sony Hybrid earbud cusions

[ Szerkesztve ]

(#19548) Don't Panic


Don't Panic
senior tag

Sziasztok Sikerült a minap egy Xears Motion XMPRO fülhallgatóra szert tennem Előtte egy cx400II fülesem volt majd egy Playaz ar 100 as, a Playaz füles számomra megfelelő volt egy ideig de akartam valami jobbat:)
csak a Playazhoz tudom hasonlítani az XMPRO-t , jóval kifinomultabb hangzásvilággal rendelkezik kevésbé nyers de roppant dinamikus .
8 mm-es neodímium mágnes és több rétegű membrán jóvoltából mély és erőteljes basszust eredményez , emeletes közép-és kristálytiszta magas hangok jellemzik 1szóval igen jól szól semmilyen EQ beállítást nem használtam a zenehalhatás alatt Apple Lossless formátumban hallgattam végig Röyksopp Senior albumát és Kraftwerk tour de france albumát. Ezek az én szubjektív benyomásaim a fülesről biztos vagyok benne egy átfogó teszti is fog születni itt a PH-en ami nem csak pár soros egyéni vélemény lesz hanem egy profi teszt. Méltó vetélytársai lehetnének pl: a kövi fülesek

Experience XE200PRO

Xears Turbo Devices TD III (v1)V2 PRO Blackwood

Xears Turbo Devices TD II

ui: pár saját kép a fülesről
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

(#19549) zsocy


zsocy
őstag

Üdv Urak!

Szeretnék egy jó fülhallgatót venni, és hosszú olvasgatás után a Xears-ek közül tervezném a választást. Az XE200PRO-ról már majdnem meg lettem győzve, de találtam az oldalukon egy érdekes darabot, a XSR330PRO-t. Erről szinte semmi info nincs a neten sajnos, külföldi fórumokon állítólag a gyártó srác ezt ajánlja minden érdeklődőnek. Látott/hallott már valaki ilyet? Ami tetszik benne hogy kisebbnek tűnik mint az XE200PRO, talán nem is állna úgy ki a fejemből mint két ceruza :)

Örülnék minden véleménynek!

[ Szerkesztve ]

(#19550) mondomén válasza Don't Panic (#19548) üzenetére


mondomén
őstag

Hogy érzed, a cx400-ashoz képest mekkora maga a füles? Mennyivel jobban lóg ki a fülből? Ha egyáltalán észrevehető ez...:)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.