Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18751) r3dsnake válasza fi:zi'k (#18748) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

nem, csak félig. szép és jót szeretnék

[ Szerkesztve ]

(#18752) Tamy


Tamy
senior tag

Kipróbáltam a SoundMagic PL50 fülesem. Eredetileg az egyik saját keménygumijával használtam, majd amióta megérkezett a Sony hybrid (hamisítvány) azóta azzal. Utóbbival észrevehetően több a mélye, de azért így is elég karcsú, bár ezzel még nem hallgattam túl sokat. A lejátszón rásegítettem +5dB-el a mélyre és a magasra is, így már egész jó, bár majd idővel kiderül kell-e még valamerre állítanom rajta.
Ami viszont a legfontosabb szempont volt, azt tökéletesen teljesíti, a külső zajok szépen kint maradnak, természetesen behallatszik valamennyire, de nem kell megsüketülnöm bringázás közben sem (kb. olyan hangerőn tudom hallgatni gyorsabb tempónál is, mint amit álló helyzetben is kellemesnek találnék). Ugyanakkor a kábelzajt eléggé összeszedi, szerintem ezt több más gyártó jobban oldotta meg, ettől függetlenül ez nem zavaró, csak komolyabb mozgolódásnál feltűnő, az pedig elég ritka.
Mivel a jó zajszűrés volt a fő szempont, így egyenlőre meg vagyok vele elégedve, bízom benne, hogy a későbbiekben is így marad.

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#18753) schawo válasza Tamy (#18752) üzenetére


schawo
titán

A fül körül viszed körbe? Nálam ennek semmi kábelzaja nincs.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#18754) Tamy válasza schawo (#18753) üzenetére


Tamy
senior tag

Nem, nem ott viszem körbe, de nem a szélzajra gondolok. Az másiknál se volt jelentős. A mozgolódás hallatszik be, ha mozog a kábele. De mint írtam ez nem zavaró, csak komolyabb mozgatás, kábeltapogatás... esetén jelentkezik.

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#18755) schawo válasza Tamy (#18754) üzenetére


schawo
titán

Pedig direkt azért adják a gumi kábelvezetőt. Azzal teljesen elnémul, és kényelmesebb is. Most hogy tetted a füledbe? Lefelé álló kábelszárral be sem fér a fülembe, nem úgy van kitalálva.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#18756) Shufny válasza David75 (#18744) üzenetére


Shufny
őstag

Szerintem az X10i meg az SE535 az egyik legrosszabb választás, főleg ha van ismerősnek eladó TF10 30 -ért. Amiket inkább érdemes megfontolni: B2 , GR07 , EX600 , RE262 vagy az RE0 -t és az Ety HF -eket, hátha megúszod olcsóbban.

Nem tudom honnan vennéd az 535 -öt, de abból kijön Westone 4 vagy EX1000.

Egyébként mit használsz most, illetve miket hallottál? Mert lehet az "Inkább a közép és felső hang tartomány érdekel" alapján nagyon mellé lövök. Ez alapján én melegem ajánlom, hogy próbáld ki az RE0 -t, mert nem tartom kizártnak, hogy a TF10 -nél is jobban fog tetszeni összességében. Amennyiben tényleg nincs baj a mostaniak összeszerelésével. (de általában régen is könnyen szerelhető hibák jelentkeztek)

need: A TF10 minden, csak nem ritka. Ez a fórum nem éppen reprezentatív ebben a kategóriában. :D Máshol meg már azért nem beszélnek róla, mert régi.

Végül schawo -nak egy videó, az 1000 eurós füles értelméről. :))
(azóta egyébként kiderült, hogy lesz távirányító nélküli változat is)

(#18757) slfln válasza Shufny (#18756) üzenetére


slfln
senior tag

'Some random guy in the bathtub' újra támad.
Ez a második videó nagyon nagyon gejl. ;]

[ Szerkesztve ]

(#18758) need válasza Shufny (#18756) üzenetére


need
addikt

hát...ja... már mint a reprezentatív..

2006 körül jelent meg az se tegnap volt...! de szerintem az 535 kb akkor tájt jelent meg..

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#18759) schawo válasza Shufny (#18756) üzenetére


schawo
titán

Ha ilyen fülesen lesz, akkor a fülessel együtt lelép a csajom? :F

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#18760) Tamy válasza schawo (#18755) üzenetére


Tamy
senior tag

Kipróbáltam a kábelvezetőjét, de baromi kényelmetlen volt első nekifutásra. Egyébként felfelé jön ki a madzag. Nem hinném, hogy sokat számít a fül környéki rész, többnyire ha mozog, akkor máshol mozog, azt meg nem védi ki.

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#18761) schawo válasza Tamy (#18760) üzenetére


schawo
titán

Csak ez számít, ha a fül környéki rész meg van fogva, csillapítva van, akkor nem viszi tovább a rezgést, és 5 perc megszokni.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#18762) Tamy válasza schawo (#18761) üzenetére


Tamy
senior tag

Hátul elvezetni akkor sem akarom, próbáltam korábban másik fülessel (amikor a szélzaj matt javasolta valaki), baromi nehéz elővenni úgy a hátsó zsebemből a lejátszót, feszül a füles madzagja. Számomra több szempontból is jobb elöl. Persze attól még az a kábelvezető szóba jöhet, megpróbálom majd, de biztos vagyok benne, hogy nem sok köze van hozzá. Ha lent pl. a jackdugó közelében mozgatom akkor is behallatszik. Szerintem egyszerűen a kábel merevebb, vagy nem olyan jó az anyaga. De ez nem akkora tragédia, semmi sem tökéletes hiába. Inkább csak akkor feltűnő, ha pl. előveszem a lejátszót, vagy igazgatom a vezetéket.

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#18763) Shufny válasza schawo (#18759) üzenetére


Shufny
őstag

Ne tőlem kérdezd, hogy ezt hogy kell jól kihozni.

Tamy: Az, hogy a fül felett vezeted el, nem jelenti, hogy a hátad mögött kell. :U És egyébként: de, kizárólag a fül körülötti rész számít, mert ha ott rögzítve van, akkor csillapítja a lejjebbről jövő rezgéseket.

[ Szerkesztve ]

(#18764) schawo válasza Tamy (#18762) üzenetére


schawo
titán

Úgy látom, te inkább a gordiuszi megoldások híve vagy :P

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#18765) Tamy válasza Shufny (#18763) üzenetére


Tamy
senior tag

Tudom, hogy nem jelenti azt, azért írtam, hogy attól még a kábelvezető szóba jöhet.
Ki fogom próbálni, de sok változást nem várok. Így legalább csak kellemesen csalódhatok :)
Ettől független a többi fülesemhez nem volt ilyen vezető, mégse vette fel mindegyik.

[ Szerkesztve ]

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#18766) schawo válasza Shufny (#18763) üzenetére


schawo
titán

Nem tőled, hanem az AKG-tól kérdezem. Neked csak válaszoltam :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#18767) Vasinger! válasza Vasinger! (#18730) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

A topik az pörög, de nekem meg nem válaszoltok. UP? :B

(#18768) tDr1v3r válasza r3dsnake (#18747) üzenetére


tDr1v3r
veterán

No offense nem akarlak lebeszélni vagy ilyesmi, de ugyanilyen zenéket hallgatok... egyszerűen rossz a Beats Tour ilyenre, semmi tere sincs az egésznek, a hangkép/szín se az igazi, a zene ritmusa meg a részleti is összemosódik... :(((
Ha gondolod, írok privátba egy "helyi" nicket akinek van (eladó, kipróbálható) Tour-ja, olyan íbélyes-féle.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#18769) gergo0328


gergo0328
senior tag

Sziasztok!

Szeretnék venni egy fülhallgatót mert eddig mind kihullt kb 1-2 hónap alatt mert telóhoz használom és rá szoktam tekerni ezért elszakad benne a kábel.(akkor is ha nem csavargatom csak akkor egy kicsit tovább bírja) A lényeg hogy szeretnék egy strapabíró jó fülest.

Válaszokat előre is köszi! :R

(#18770) Shufny válasza gergo0328 (#18769) üzenetére


Shufny
őstag

Azért nem válaszoltunk erre, mert már többször leírtuk, hogy ezt egyetlenegy füles sem fogja kibírni hosszútávon. Többen kerestek ilyen "strapabíró" fülest, de nem létezik. A normális fülhallgatók simán elvannak évekig, ha rendesen tokban vannak tartva, és nincs megtörve a kábelük használat közben.

(#18771) schawo válasza gergo0328 (#18769) üzenetére


schawo
titán

A lényeg hogy szeretnék egy törődő jó gazdát.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#18772) gergo0328 válasza schawo (#18771) üzenetére


gergo0328
senior tag

értem de zsebben általában lépésenként törik. Akkor úgy kérdem egy jó kis fülest kb 3-4ezerig tudnátok ajánlani?:D Majd vigyázok rá :B

(#18773) picur220 válasza gergo0328 (#18772) üzenetére


picur220
veterán

Brainwavz Alpha. mp4nationről.

Vasinger neked is! :D

[ Szerkesztve ]

(#18774) Vasinger! válasza picur220 (#18773) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Végre valaki. :DDD

Egyébként sosem hallottam még erről a márkáról. Esetleg van itt a fórumon, akinek van ilyen?
Eléggé érdekes a kialakítása, fontos szempont lenne nálam a kényelem is...

(#18775) fi:zi'k válasza Vasinger! (#18774) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Én próbáltam már az M1-et, M3-at, B2-t. Szerintem nincs velük probléma.
Az Alpha-ról azt hiszem Shufny kolléga tud bővebben beszélni. (remélem jól emlékszem)

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#18776) gergo0328 válasza picur220 (#18773) üzenetére


gergo0328
senior tag

Erről a fülhallgatóról tud valaki valamit mondani?

(#18777) Shufny válasza Vasinger! (#18774) üzenetére


Shufny
őstag

Igazából semmi különös nincs a kialakításában, szóval nem tudom mire gondolsz. Problémát jelenthet viszont, hogy az EP630 -nak a kényelmére pont nem szoktak panaszkodni. Remélhetőleg egy szilikon csere (az Alpha -ra például pont jó a közkedvelt hybrid) segít, ha alapból nem passzol rendesen.

fi:zi'k: A ház nagyon hasonló az M1 -éhez, csak az Alpha -n van egy gumi strain relief, ami egy kicsit feljebb is nyúlik, szóval kivenni is könnyebb. Egyébként lehet, hogy minimálisan kisebb és az egyértelmű különbség persze, hogy ennek műanyag az eleje is.

[ Szerkesztve ]

(#18778) fi:zi'k válasza Shufny (#18777) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

"strain relief"
Ennek adjunk már vmi magyar elnevezést. :D Mondjuk a törésgátló megteszi.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#18779) Vasinger! válasza Shufny (#18777) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Hát, nem is igazából a kényelmesség volt a fő baja, hanem az, hogy nem maradt rendesen mindig a fülemben, sokszor kijött egy kicsit és akkor meg ugye elveszett a basszus. Nem volt ideális basszus ilyenkor.

Pontosan mi is ez a hybrid?

fi:zi'k:

:R

(#18780) ko9


ko9
addikt

Gyors kérdés: Technics-nek van IEM fülese?

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#18781) Shufny válasza Vasinger! (#18779) üzenetére


Shufny
őstag

EPEX10A a becsületes neve. Többen árulnak jó és kevésbé jó másolatokat például ebay -en is.

fi:zi'k: Az a baj, hogy a közepén is annak nevezhető, de az nem az. Na mindegy, talán a törésgátló jó lesz rá.
#18782: A csúszka megint más, és igen, az Y, de hiába van külön neve, ha alapból nem egyértelmű a másik nevéből, hogy nem erre gondolsz. :D

ko9: Tudtommal nincs. A HJE900 -at is a saját nevén árulja (vagy csak árulta) a Panasonic.

[ Szerkesztve ]

(#18782) fi:zi'k válasza Vasinger! (#18779) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

-

#18781
Az Y vagy a csúszka?

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#18783) vass17


vass17
tag

Sziasztok!
Nemrég vettem egy Xears TD-III-at és már nagyjából be is járattam. Amit észrevettem a korábbi CX-300-II-höz képest, hogy sokkal tisztább rajta a magas és a középtartomány, ami tetszik. Amit viszont nem értek, hogy a tesztekben mindenhol azt olvastam, hogy inkább basszuskedvelőknek ajánlják (mint pl. én), de egy kicsit csalódtam ezen a téren. Több, mint valószínű, hogy nem elég kifinomult a hallásom, de mindenképpen hiányolom az erősebb, robbanásszerű basszust, amiben a Sennheiser szerintem jó volt. Próbálkoztam EQ-val is, valamivel talán jobb, de még úgy sem az igazi számomra.

A másik problémám pedig, hogy amikor bedugom a fülembe nagyon sokat kell igazítani, ha néhány mm-el mélyebbre sikerül, akkor vákuum keletkezik, ami elég kellemetlen, ha pedig kint, akkor nem szigetel rendesen. Esetleg tudjátok az okát a jelenségnek? (a CX300-II-vel egyáltalán nem volt ilyen probléma, nagyon egyszerű volt behelyezni, az elődjénél az alap CX300-nál viszont ugyanezt tapasztaltam).

(#18784) Shufny válasza vass17 (#18783) üzenetére


Shufny
őstag

Egyrészt okozhatja a nem elég ütős mélyet, hogy nincs tökéletesen berakva. Próbáld kicsit csavarva behelyezni, illetve másik kezeddel felhúzni közben a füledet. (Kis próbálgatással valószínűleg később enélkül is menni fog a TD rendes berakása, de először így próbálgassad)
Másrészt ezért nem tudunk mit ajánlani a CX300 tulajoknak. Olyan orbitálisan eltúlzott mélykiemelése van, hogy aki ahhoz van szokva, annak minden nagyon fura lesz, ami kicsit is értelmesebben szól. A TD sem kicsit túloz alul, ezt hidd el nekünk.

(#18785) bigmasterg válasza vass17 (#18783) üzenetére


bigmasterg
addikt

Mély mennyisége gumiharangtól is függhet.
Próbáld meg milyen a CX300 gumijával .

(#18786) ko9 válasza vass17 (#18783) üzenetére


ko9
addikt

Nekem is kb ugyanez volt a bajom az XE200Pro-val. Azok a gumiharangok, amik a CX400-II-vel tökéletesek voltak, itt egyszerűen nem maradtak a fülemben. Végigpróbálgattam minden gumiharangot ami a kéznél volt (AKG K324p/CX400-II/XE200Pro fülesekhez amit kaptam), és végül a Sennheiser kisebb-dupla gumiharangja lett a megoldás. Az CX400-II-vel kiesett a fülemből, itt meg majdnem tökéletes a szigetelés, még egy kicsit szoknom kell az igazgatását. de nagyon is jó eddig.

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#18787) fi:zi'k válasza ko9 (#18786) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Én pl ebayen vettem nemrég egy nagy pakk olcsó gumibogyót és eddig minden füleshez passzolt, kényelmes és kielégítően szigetel is.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#18788) Shufny válasza fi:zi'k (#18787) üzenetére


Shufny
őstag

Azért az a szerencséd, hogy passzolt mindenhez, na meg nem is volt nálad sok füles. Tovább az, hogy rá lehet aplikálni, nem jelenti, hogy jól is szól vele. Szerintem az Xears -ekkel például pont nem jó párosítás a Hybrid.

Érdemes megnézni, hogy mihez mit vegyünk.

(#18789) ko9 válasza Shufny (#18788) üzenetére


ko9
addikt

Xearsokhoz akkor mi az ajánlott? Konkrétan XE200Pro-hoz érdekelne :)

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#18790) fi:zi'k válasza Shufny (#18788) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Én nem Hibridet használok.:D
Most komolyan, szerinted a metrón mennyit számít a gumibogyó, ha az alapfeltételeket teljesíti? Jó, tudom, hogy befolyásolja a hangot, de amilyen füleseket hallgatok, azoknál nem oszt, nem szoroz metrózás közben.
Ha más körülmények között használnék IEM-et, akkor nyilván jobban foglalkoztatna a dolog. Az alsókategóriás IEM-ek esetén nálam az alábbi a fontossági sorrend: kényelem->stabilitás->szigetelés->hang
Értelemszerűen olyan fülest nem használok aminek alapból nem tetszik a hangja. Tk-ra meg ez van. Majd ha lesz B2-m (vagy hasonló kategória), akkor lehet változik a dolog. :B

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#18791) Mushmushi


Mushmushi
csendes tag

Sziasztok! Pár hete ellopták az mp3 lejátszómat, vele együtt pedig a sennheiser cx 300 II füllhallgatómat. A technikai jellegű kérdésekkel ellentétben egyszerű kérdésem lenne: Hosszas olvasgatás után akadtam rá cartmanes és vamp nevére a fórumotokon, akik foglalkoznak (e még?) sennheiser cx kategóriás fülhallgatók kedvezményes eladásával. Érdekelne, hogy őket lehet -e még keresni, s ha nem, kihez fordulhatok akciós vásárlás esetén. Legyetek szívesek dobjatok elérhetőséget. Cx-300 II, 350 II, 400 II, 500, esetleg 550 II érdekelne. Válaszotokat előre is köszi. Üdv.

(#18792) ko9 válasza Mushmushi (#18791) üzenetére


ko9
addikt

Üdv!
Mindenféleképpen Sennheiser?
Amúgy Vamptól vettem én is a CX400-II-m, megbizható és korrekt. Semmit nem veszitel vele, ha dobsz neki egy PÜ-t, hogy van-e még neki, biztos szivesen segit.

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#18793) Shufny válasza fi:zi'k (#18790) üzenetére


Shufny
őstag

Gondoltam, de csak egy példát mondtam. Egyébként csak azért mondtam, hogy ne vegyen ez alapján mindenki hybrid -et, merthogy attól minden tök fasza lesz. Nem azért, hogy ne nyúljanak füleshez, amíg nem szerezték be hozzá az ilyen-olyan egzotikus harangokat.

ko9: XE200Pro nem volt nálam, de ha a csöve hasonló az XR120Pro -hoz, akkor valószínűleg pl a Sennheiser jobb hozzá. Én az XR -t ilyenekkel használtam, meg azzal amit az Xcape -ekhez adnak. (elvileg a V-Moda is ilyen)

[ Szerkesztve ]

(#18794) Mushmushi válasza ko9 (#18792) üzenetére


Mushmushi
csendes tag

Ha tudsz jobban ebben az árkategóriában, jöhet, de sony, koss és akg kizárt.

Ami azt illeti, félórás újonc vagyok és nem egy gyakorlott fórumozó, ezért kénytelen vagyok nagyon ostobán megkérdezni: Hogy tudok privát üzenetet küldeni neki? Amúgy írtam neki emilt, de még nem válaszolt. Előre is köszi a segítséget!

Estét!

(#18795) schawo válasza Mushmushi (#18794) üzenetére


schawo
titán

Ebben a kategóriában jelenleg a Xears, a Brainwavz, az Xcape és a MEElectronics fülesei a legjobbak, általában bőven meghaladva a Sennheiser fülesek hangminőségét.

Mennyi lenne a költségvetésed?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#18796) ko9 válasza Mushmushi (#18794) üzenetére


ko9
addikt

Ha meglátod a nevét kattintható formában, akkor rákattintasz, és alul van egy Privát üzenet küldése opció.
Ide kattintva eléred az adatlapját.
De költségvetésedtől függően az előző hozzászólásban említett márkák jobban szólnak mint bármelyik, amit említettél.

[ Szerkesztve ]

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#18797) Drawain


Drawain
csendes tag

Sziasztok!

Egy Xears XE200Pro-hoz szerintetek jó lenne ez Tx-500as Comply bogyó? Van valakinek ezekkel tapasztalata? Külföldi fórumokon olvastam néhány pozitív kritikát ezekről.

Nekem a gumiharangok sajnos mind kényelmetlenek voltak, az XE200Pro-hoz adottak közül is egyedül a foam-os bogyót tudom elviselni hosszabb távon a fülemben...

(#18798) nepszter1


nepszter1
addikt

Ebay-en vettem Xears XN1 nature fülest megisjött csak az volna a kérdés hogy most garis vagy nem?

(#18799) fi:zi'k válasza nepszter1 (#18798) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Olvasd el a hirdetést, hogy mi volt benne. :U

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#18800) nepszter1 válasza fi:zi'k (#18799) üzenetére


nepszter1
addikt

[link] egy szót se tudok németül :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.