Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18351) T.Peter válasza Shufny (#18347) üzenetére


T.Peter
őstag

Köszönöm az összefoglalást. :R A gariztatás mennyire nehéz? Érdemes a nehézségei miatt aggódni, és esetleg olyat választani inkább, aminél nem kell küldözgetni külföldre, vagy egyszerűen könnyebben megy a javításra küldése? Plusz valóban megér 7k-t a különbség? Ok, hogy Slfln azt írta, hogy ha tehetem, akkor a sunrise legyen, de ez nem volt annyira meggyőző mondat, hogy plusz 7k-t megérjen. Főleg, ha a gariztatás a külföldről való behozatal miatt nehézkesebb (na nem mintha az Xears-ök nem Németországból jönnének).

[ Szerkesztve ]

(#18352) bigmasterg válasza slfln (#18349) üzenetére


bigmasterg
addikt

Nekem meg van egy olyan érzésem, hogy vissza se néz ide.
Vagy már vett is Sennhesier CX800 valamennyit, mert hát XY boltban az volt a legdrágább, 20ezerért.
:)

(#18353) Shufny válasza T.Peter (#18351) üzenetére


Shufny
őstag

Nem kell küldözgetni külföldre? Szerinted melyik külföldi boltnak van magyarországi szervize? A Sunrise egy kicsi márka, nemzetközileg csak így elérhető. Tudtommal Teo -ra (lendmeurears) még nem volt panasz ilyen téren sem. Nekem is csak jó tapasztalatom van vele. (eddig 3 rendelés)

Nem tudom pontosan a menetét a garinak, de nyugodtan írj neki. Gondolom egyébként kipostázod nekik, és küldenek egy újat. Kérdés, hogy pontosan mennyi a posta, illetve valamelyik eladó vállal-e olyat, hogy amennyiben jogos a garanciális kérésed kifizetik a te postádat is, mert van aki ilyet is vállal.

szerk: themebuilder fogalmam sincs hogyan intézi a garanciát. Valószínűleg gyorsabb. Az új XE -t nem hallottam még, de az XR -hez képest nekem bőven megéri a felárat. Főleg, hogy számomra kényelemben is sokkal jobb. Erre nem lehet egyértelmű választ adni. Biztosan lenne, aki az ellenkezőjét mondaná.

slfln: Ja, ilyenkor igazából csak leporoljuk, hogy mit is tudunk a felső kategóriáról, mert rég megtanulhattuk volna, hogy nem kell komolyan venni az ilyen "pénz nem számít" megjegyzéseket.

[ Szerkesztve ]

(#18354) slfln


slfln
senior tag

3 hét után előszedtem a Cowon 7-et, mert nem volt kedvem a nagy nehéz (ráadásul még zsebben alaposan fűtő) Teclasttal sétálgatni haza. Most jött ki igazán a Teclast hangjának a 'nagysága'.
Nagyon megéreztem a visszalépést, miközben az előrelépés nem tűnt ennyire nyilvánvalónak legelőször.
A Cowonnal zavarosnak, mosottnak és túlontúl melegnek, árnyaltnak tűnt minden, amit tegnap még a T51-el hallgattam...

Shufny: 1250Ft a visszaposta. Telegdy írt gariztatásról régebben. (Gondolom Szingapúrba is ennyi.)

[ Szerkesztve ]

(#18355) bigmasterg válasza slfln (#18354) üzenetére


bigmasterg
addikt

Ez szinte mindennel így van, hogy a régebbi, rosszabbra visszalépését sokkal jobban megérzi az ember, mint a jobbra, előrelépést. (és nem csak a hifi területén) :K

Hifiben nekem pl. dac-nál volt az, hogy jó, kicsit szebben szól, de nem annyival jobb, majd hosszabb használat után, a régit kipróbálva koppant az áll.

Szerk.:
Nagyon OFF:
Ezen a képen, csak szerintem nagy, az egy négyzetméterre eső, elektrosztatikus hangfalak száma ? :))

[ Szerkesztve ]

(#18356) HUTCHDB válasza HUTCHDB (#18346) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

(# 18346 ) HUTCHDB..... erre valaki?
vagy esetleg 5 e kornyeken mit ajanlanatok, ami van feherben is?

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#18357) bigmasterg válasza HUTCHDB (#18356) üzenetére


bigmasterg
addikt

(#18358) Shufny válasza slfln (#18354) üzenetére


Shufny
őstag

A visszalépés mindig sokkal nyilvánvalóbb. Igazából így ideális tesztelni.
Nem vennék rá mérget, hogy oda is annyiba kerül, de gyanítom azért 2000 Ft -nál kevesebb. Úgyis csak kbra érdekes.

T.Peter: A használt most jobban megéri, ha ennyire sokallod. Úgyis drága most az USD.

(#18359) slfln válasza bigmasterg (#18355) üzenetére


slfln
senior tag

Jajaja :U. Hétvégén már attól is kiakadtam, hogy a digibox nem írta ki az infot és a műsorfüzetet a tv-n, pedig 1 éve még nem is láttam ilyet :D. Felidegesített, hogy nézegethetem a portot az adásért.
Könnyű a jóhoz hozzászokni és utána meg nem tudni értékelni.

A limarnál vannak ilyen csúnyaságok :D. Volt egy nagyon komoly online tesztelőcsoportnak egy még komolyabb mp3 lejátszó tesztje (video), amin már az első perc után gurgulázva röhögtem. Aztán elvitték őket azokon a hangfalakon meghallgatni, hogy kiderüljön melyik a legjobb... A legolcsóbb Philips lejátszó nyert a Nyálpod meg még valami szutyok mellett vakteszten :)).
Csak nem találom sehol...

#18357: xDDDD

[ Szerkesztve ]

(#18360) bigmasterg válasza slfln (#18359) üzenetére


bigmasterg
addikt

Tudom, azt láttam. :))

Ez lesz az. :K

(#18361) schawo válasza slfln (#18359) üzenetére


schawo
titán

Index videón keresd

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#18362) HUTCHDB válasza bigmasterg (#18357) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

koszi :)
mondjuk zold szinben sem rossz ...
lehet megprobalom.

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#18363) Shufny válasza slfln (#18359) üzenetére


Shufny
őstag

Itt is járt... [link] [link]

A csúnyaság meg remélem nem szó szerint értendő, mert szerintem baromi jól néznek ki ezek a hangfalak.

(#18364) schawo válasza Shufny (#18363) üzenetére


schawo
titán

A fickó a teszt után cserélte a kábeleit, nehogy ezekre a szarokra emlékeztesse :D

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#18365) slfln válasza Shufny (#18363) üzenetére


slfln
senior tag

Hááát... olyan ferdék, meeg nem tudom rátenni a tetejére a hibiszkuszt se. A színe se az igazi, nem valami divatos. Rá kellene menni egy réteg bigmasterg által ajánlott magasfényű fehér radiátor zománccal, hogy kinézzen valahogy.

Dehogy is... természetesen gyönyörűek. :K

Kösz a videót, ha szar kedvem lesz megnézem megint :D.

[ Szerkesztve ]

(#18366) bigmasterg válasza schawo (#18364) üzenetére


bigmasterg
addikt

Amúgy a videón ugyan az az ember szerepel, mint aki linkelt hirdetést feladta, és az avx-es profiljánál is ott van az slfln által említett limar.hu.

(#18367) schawo válasza bigmasterg (#18366) üzenetére


schawo
titán

Melyik hirdetést?
Megvan.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#18368) válasza slfln (#18354) üzenetére



őstag

A GR07-el, próbálj ki egy DVD-t a Mac-en, és meglátod, hogy ütni fog az. Azért nem mindegy, hogy MP3, vagy 24/96. Mondjuk az gáz, ha túlhajtható. Az érzékenységét sem értem, hogy mérték 500Hz-en, amikor 1kHz-en szokták. Persze a kettő nem függ össze, csak eszembe jutott a cikked után.

szerk. vagy DVD-A, SACD

[ Szerkesztve ]

(#18369) slfln válasza (#18368) üzenetére


slfln
senior tag

Azt, hogy (szerintem) kevés az impact, azt egy 24/96-os felvétel sem változtatja meg.

Igen, hamarabb el kezd torzítani magas hangerőn, mint a többi dinamikus és a nagy gaint se viseli erősítőből.

Szokol rádióba van bedugva 4 hónapja :D...
Nem 64kbit/seces, mono, telefonnal felvett, lehetetlenül szarul hangosított koncertfelvételeket hallgattam vele nyugi.

Macem akkor lesz, ha Steve Jobs az Ipad 6,47 bemutatóján fejenállás közben rappeli a kínai himnuszt.

[ Szerkesztve ]

(#18370) schawo válasza slfln (#18369) üzenetére


schawo
titán

Vigyázz, szavadon fognak!!! ;]

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#18371) slfln


slfln
senior tag

Érdekességek:

-A Fischernek -is- lesz egy dupla membrános fülese, Tandem a neve.

-A Radius DDM2 dizájnját úgy néz ki nem védették le. Egy az egybe lehet kapni Amcsiban Brookstone Clear Dual Drive néven. Állítólag majdnem úgy szól mint a DDM2, de ez csak 60$! (Amerikán kívül beszerezhetetlen - ne fáradjatok, már mindent áttúrtam érte. :D)

[ Szerkesztve ]

(#18372) Shufny válasza slfln (#18371) üzenetére


Shufny
őstag

Gondolkoztam rajta, hogy linkeljem ezt a Brookstone -t, de úgy döntöttem várok vele, mert engem még nem győztek meg, hogy ugyanaz.

Azta: FiiO E6
"Westone will also bundle this little amp with some of their IEM in the near future"

[ Szerkesztve ]

(#18373) bigmasterg válasza Shufny (#18372) üzenetére


bigmasterg
addikt

E6
Ennyire jó lenne?
Csak nem lesz jobb, mint az E11. :U
Mondjuk, ha lesz ára, akkor az már sokat el fog árulni róla.

[ Szerkesztve ]

(#18374) kiki22 válasza bigmasterg (#18324) üzenetére


kiki22
senior tag

Koszi a segitsegetkeret meg lenne ra .de mivel marha serulekenyek ezek a fulesek azert ennyit nem adnek erte.20k-tol 100 k ig kene vmi hasznalhato.

(#18375) themebuilder


themebuilder
senior tag

Vsonic GR07 színpadi fülmonitor teszt

Megjelent. :R

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#18376) kiki22


kiki22
senior tag

Bocsi a hibakert csak telorol irok.nemmgondoltam,h ilyen brutal arak vannak fuleseknel is.azert irtam ar nemszamitt;) szoval 20-tol ugy 100 ig erdekelnenek a cuccok.csak nem ertek hozza mekkora kulonbsegek vannak.ezert kertem a segitsegeteket

[ Szerkesztve ]

(#18377) schawo válasza kiki22 (#18376) üzenetére


schawo
titán

Fontos kérdés, hogy milyen hangzást keresel, milyen zenéket hallgatsz, milyen forrásról lesz meghajtva.

Egyébként ezeket nem ismerve Sennheiser IE8-t mondanék.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#18378) bigmasterg válasza kiki22 (#18376) üzenetére


bigmasterg
addikt

Senn IE8 tényleg jó lehet, de írj stílust, ill. hogy milyen hangzást keresel, mit (fül és fejhallgatót) hallottál eddig és milyen zenét hallgatsz.
Van még jó pár érdekes darab, viszont azokat külföldről kell rendelni.

(#18379) aakosch


aakosch
tag

Az AKG K324P fülesnek szimmetrikus vagy aszimmetrikus a kialakítása? A googlen található képekből nem tudtam megállapítani.

Előre is köszi!

(#18380) themebuilder válasza aakosch (#18379) üzenetére


themebuilder
senior tag

Szimmetrikus. Y-Cord

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#18381) válasza slfln (#18369) üzenetére



őstag

Nem is feltételeztem volna, hogy Mac-et használsz, de Én törőltem a szótáramból a PC, reboot, lag, összeomlás, szervíz módú inditás, vissza vett felbontás, vírusok tárháza,, stb. fogalmakat. A Mac-et, de még az iOS-t is tudom használni az üzleti világban. Igaz nem úgy mint egy Winfost, jobban, biztonságosabban, gyorsabban, ingyen tárhellyel, szebb interfésszel, stb. De nem akarlak meggyőzni, és tényleg akkor veszel Mac-et ahogy írtad. :DD

(#18382) válasza kiki22 (#18374) üzenetére



őstag

Priolitás legyen a cserélhető kábel, így nem kell félned a drára fülesektől. Ráadásul meg van az az előnye, hogy egy spéci kábellel mégjobb hangot is kitudsz hozni belőle.

(#18383) frobi74 válasza (#18271) üzenetére


frobi74
csendes tag

Megrendeltem az Senn IE8-at... S ma már hozta is a futár... :)) Nagyon kíváncsi vagyok. Alig várom már, hogy otthon nyugodt körülmények között kipróbálhassam. Utána megírom tapasztalataimat, és élményeimet. :)

(#18384) m@tthew


m@tthew
csendes tag

Hali,
szerintetek melyik füles éri meg jobban?

Soundmagic PL50 v. Xears TDIII BlackWood

Elektronikus és rock zenét hallgatok. (Tiesto, Armin van Buuren, Fedde le Grand, Scooter, Nickelback, AC DC)

(#18385) veector


veector
senior tag

Megérkezett az XE200Pro :DD

Tisztajó. CX400-zal összehasonlítva röviden:
részletesebb
a mély nem olyan durva, de sokkal pontosabb és szerintem bassheadeknek is jobban tetszene ez (én is az vagyok kb., de inkább mindenevő)
a közép és magas a cx-hez képest sokkal jobban a helyén van. sokkal élvezhetőbbek lettek a gitárok, a vokál is szebb.

Negatívumok:
-L és R jelölést még jó fényviszonok között is nehéz meglelni.
-Kicsit nehezebb kihúzni a jacket mint a sennnél (pozitívum?)

(#18386) veector válasza veector (#18385) üzenetére


veector
senior tag

Elfelejtettem írni, hogy még nem volt burn-in (mondjuk ez logikus)

(#18387) jozsi252


jozsi252
veterán

Megérkezett nekem is XE200Pro hála themebuilder-nek :R , illetve a gyors ügyintézésért, és azt kell mondanom hogy iszonyat szépen szól, a mély is jó magas is szép nagyon. És nagyon részletes, egyszóval teljes mértékben megvagyok vele elégedve.

Amúgy én megse találtam a L R jelölést :DDD merre van?

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#18388) válasza frobi74 (#18383) üzenetére



őstag

Mikor cserélgeted a harangokat és lejönne a csöve, ne ijedj meg, mert lejár bajonetzár szerüen a könnyebb tisztítás miatt.
Várom a beszámolót.

(#18389) veector válasza jozsi252 (#18387) üzenetére


veector
senior tag

A ház alatt ahol csatlakozik a kábel annak a műanyag résznek a belső részén, ráadásul nem is színes, csak domború.

(#18390) válasza veector (#18385) üzenetére



őstag

Pozitívum. Biztosabb kontakt. A gyenge fémes kapcsolat nagyon sok csúnyaságot okoz.

(#18391) kiki22 válasza schawo (#18377) üzenetére


kiki22
senior tag

minden felet hallgatok szo szerint.rocktol a klassszikusig :D az nem zavar ha egy kicsit kevesebb a mely hang .mert nem sztem annyira a duborgest de azert vmi legyen benne.egy hozza szolo irta ,h van cserelheto kabeles fules is.ez tse tudtam :D

(#18392) slfln


slfln
senior tag

ClieOS-t faggattam egy kicsit a még senki által nem tesztelt Fischer fülesekről tegnap. Azt írta, hogy az új fülesek a meleg és telt hangú vonalat követik. A Consonance pl. hasonlít az Eternára (v1.). Az összes új FA füles (Consonance / Ceramique / SBA-03 / Tandem / MightyBug / Paradigm v.3 / FA-977 Jazz), ami nála van, igen jók és jobbnak találja őket, mint az elődeiket.... de többet nem mondott, azt mondta várjuk ki a teszteket. :U

Ebből pedig hétvégén csináltatok egy pólót, szerintem hatalmas :D.

[ Szerkesztve ]

(#18393) válasza slfln (#18392) üzenetére



őstag

Nem vagyok meglepve. A kiegyenlített hangzás távol áll tőlük. /joker, ClieOS/ Az olcsó Xsears-okat is túlértékelték. Lásd TDIII. Ami valóban kiegyenlített hangzás felé húz, az M1, azt lehúzták. Úgy gondolom messze van az objektivitástól - minden tesztelő egyéni izlését belekalkulálva kell komolyan venni Öket.
Persze vannak kivételek. Én pl. a síma, könnyed gyors analógos hangzást preferálom, amire csak egy analóg lemezjátszó képes. De ehhez képest már, nagyon könnyű besorólni, minősíteni a különböző hangkaraktereket.

[ Szerkesztve ]

(#18394) schawo válasza (#18393) üzenetére


schawo
titán

Fülbe dugható lemezjátszó a miniatürizálás abszolút csodája :D

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#18395) válasza schawo (#18394) üzenetére



őstag

"De ehhez képest már, nagyon könnyű besorólni, minősíteni a különböző hangkaraktereket."

Lemezjátszó hangjának analógos egyedi karakterét említettem, és nem mint phone air phone-t.
Végül is legjobb lenne élőzenéhez hasonlítani, de az már egy kihaló faj.

(#18396) slfln


slfln
senior tag

Ez szerintetek Kínában 'utángyártott' fajta? :D

(#18397) Shufny válasza slfln (#18396) üzenetére


Shufny
őstag

Van pár jel.

(#18398) slfln válasza Shufny (#18397) üzenetére


slfln
senior tag

:)) ... én nem voltam ilyen szemfüles, hogy ezt megnézzem.

(#18399) válasza Shufny (#18397) üzenetére



őstag

Azért még nem feltétlen hamis, mert sokféle termékkel foglalkozik, de így látatlanban Én sem tudnék állást foglalni. Az IE8-7-6 hamisítványokat leginkább a logóról lehet felismerni. Ez szokott halvány kevésbé kontúros lenni. Eredetinél ez domború krómozott. Majd ha süt a nap készítek egy makrót. :D

(#18400) Shufny válasza (#18399) üzenetére


Shufny
őstag

Nem azért mert sokféle, hanem mert olyan termékeket, amiket köztudottan hamisítanak, mindezt az azokra jellemző áron.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.