Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19051) Ákos97 válasza schawo (#19048) üzenetére


Ákos97
aktív tag

Még mindig lehet kapni néhány helyen elvétve,azt hiszem utoljára pár napja ,még 9000 és néhányszáz forontért làttam, ám ennyiből màr lényegesen jobb füleseket lehet kapni.

(#19052) Shufny válasza Pantok (#19049) üzenetére


Shufny
őstag

De nem Comply. Olyat, amilyen még a SoundMagic -ekhez jár, tudok szerintem adni. (úgy láttam ugyanaz, mint amit korábban a Brainwavz -okhoz csomagoltak)

(#19053) Bodor


Bodor
veterán

Köszönöm a tanácsokat!
Azt hiszem akkor maradok az Xrecode-nál a legújabb LAME-el, mert az legalább az FLV-t is tudja MP3-ba kódolni. Szerintem azért PC-nél halható a különbség flac és MP3 között, csak attól függ milyen hangkártyád, erősítőd, és hangfalad van,ha elég jó akkor kihozza a különbségeket.

(#19054) themebuilder válasza schawo (#19048) üzenetére


themebuilder
senior tag

6000Ft körül talán, de ilyet is látni néhol. Ugyanolyan (vagy nagyon hasonló), mint a CX 300.

[ Szerkesztve ]

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#19055) schawo válasza Bodor (#19053) üzenetére


schawo
titán

Az elég jó persze relatív, de szívesen vitába szállok veled.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#19056) ko9 válasza Bodor (#19053) üzenetére


ko9
addikt

Azt senki nem állította, hogy FLAC és MP3 között nincs különbség, hallható különbség van az biztos. Azt állítottuk, hogy a LAME-nél nincs jobb MP3 enkóder. :U

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#19057) schawo válasza ko9 (#19056) üzenetére


schawo
titán

hallható különbség van az biztos :N

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#19058) Shufny válasza Bodor (#19053) üzenetére


Shufny
őstag

Hidd el, hogy bigmasterg úgy mondja ezt, hogy találkozott már jobb rendszerrel, mint egy általad elég jónak vélt.

[ Szerkesztve ]

(#19059) Bodor


Bodor
veterán

Nem szeretnék ezen vitatkozni, mindenki azt hall amit akar...
A segítséget köszönöm!

(#19060) bigmasterg válasza Bodor (#19059) üzenetére


bigmasterg
addikt

" mindenki azt hall amit akar."
Na ebben teljesen igazad van, csak kérdés, hogy ki, mit akar hallani.
( esetleg olyat is, ami nincs ott, vagy olyat sem 'hajlandó' meghallani, ami tényleg ott van.)

Régebben probaltam flac vs.mp3-at, de holnaptol ujul a rendszerem, igy már hátha elég lesz hozzá .Jovoheten ki fogom probalni.
Igy fog kinezni:
Alces3 - pc - halide - mytek stereo96 dac -xlr - cec hd53n - akg k1000/ Senn HD800

De mindentol.fuggetlenul szivesebben szerzek be flac-ben zeneket, mivel valószinuleg jobb minosegu lesz, mint a ki tudja milyen bitrataju mp3.

(ossze-vissza ekezetert bocs, telorol.ment)

(#19061) schawo válasza Bodor (#19059) üzenetére


schawo
titán

Ma újra nekiestem egy ilyen tesztnek egy
Halide -> Apogee Mini DAC -> CEC HD53N -> Audiosquare Mini
rendszeren, amíg bigmasterg cuccai itt vannak nálam, aminek az új áron számított összértéke kb 800k, és simán buktam a FLAC vs MP3-VBR192 tesztet. Pedig két lejátszóprogram között egyértelműen hallok különbséget. De az mp3 és FLAC között még teszten kívül sem.

(#19062) ko9 Ebből egy dolog következik: az ipod mp3 dekódere egy kalap szart se ér. De ez nem az mp3 formátum hibája.

A foobarnak van vaktesztelő rendszere. Ott letesztelheted magad. Csak egyszer próbáld meg, kérlek.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#19062) ko9 válasza schawo (#19057) üzenetére


ko9
addikt

iPodomon volt hallható különbség... A 320as LAME-el kódolt MP3 is recsegett "nagyobb hangerőn" (nem maxon), míg a FLAC (vagyis az ennek megfelelő Apple Lossless) gyönyörűen szólt.
Mondjuk a "rendszer komolysága" nem is összehasonlítható a fentebb emlegetettel, de a lényeget elmondja. Nem hiába van az a 3x-os méret ott a FLACban, és nem hiába veszteségmentes :R

Mondjuk ezt a témát vitathatjuk még két hétig, úgyse lesz egyikőnknek se igaza :DDD

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#19063) Shufny válasza ko9 (#19062) üzenetére


Shufny
őstag

"A foobarnak van vaktesztelő rendszere. Ott letesztelheted magad. Csak egyszer próbáld meg, kérlek." :U

Egyrészt az iPod mindenbe belekontárkodik, ki tudja hogyan. (hmm.. jobban szól az Apple lossless. Lehet volt okuk rá. :D) Másrészt, ha sikerült valahol gain -t rakni rá, hogy clippeljen az iPod -on, az nem a LAME vagy úgy általában az mp3 hibája.

(#19064) schawo válasza ko9 (#19062) üzenetére


schawo
titán

Ha nem kódoltál bele az mp3-ba replay gaint, amit sok program alapértelmezettnek vesz, és nem normalizáltad az anyagot kódolás előtt, akkor az mp3 torzítani nem fog. Amiben lehetne különbség az a transzparencia, részletesség, tér, esetleg dinamika és lendület, de torzítás az nem kerülhet rá, csak a felhasználó hibájából.

(#19063) Shufny Én is ugyanerre jutottam. :)

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#19065) ko9 válasza schawo (#19064) üzenetére


ko9
addikt

Akkor miért volt az, hogy mindenhol máshol jól szólt (telefonon, asztali lejátszón, stb), csak iPodon hülyéskedett? :U
Sőt ott is csak a gyári oprendszerrel, RockBox-al nem.

[ Szerkesztve ]

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#19066) niof


niof
addikt

Végre beszereztem egy új fülest, hosszú vacilálás után a Skullcandy Titan mellett döntöttem. Egyelőre még csak kb 2 órát használtam, de azt már most leszögezhetem, hogy iszonyat basszusa van, elég tisztán szól, olcsóságához képest, és ez végre úgy tűnik, hogy nem akar állandóan kipotyogni a fülemből, mint a régi Sony-m tette.

Ja! És eddig a környezeti zajok csillapításában messze az élen jár az eddig hallottakhoz képest!

még két kép: 1 2

[ Szerkesztve ]

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#19067) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

sziasztok.

új fülest szeretnék. egy Logitech H165-öm volt, de eltört a kábel, így kukáztam.

nagyon jól szólt, és valami ehhez hasonlót keresek.

mit tudnátok ajánlani?

szerk: kizárólag telóval akarom használni zenehallgatásra(LG GT540).

[ Szerkesztve ]

Aurea mediocritas

(#19068) Ákos97


Ákos97
aktív tag

sfln:Ugye nem tartanád tolakodónak, hadd kérdezzem máér meg, hol vetted a dba-02-t?
És miért azt vetted a brainwavz b2 helyett, ha ugyanolyan a hangja?
No offense, csak puszta kíváncsiság. ;)

(#19069) Ákos97 válasza AXisBOLD (#19067) üzenetére


Ákos97
aktív tag

Mennyi lenne a keret rá? :)

(#19070) donistvan


donistvan
csendes tag

Hali.

Nemrégiben vettem egy Xears XE200Pro themebuilder kollégától amivel nagyon megvagyok elégedve.Ehhez a füleshez egy sony mp3-at használok amihez van egy program (Sonic Stage), és most vettem észre, hogy lehet benne ATRAC formátumba konvertálni a zenéket , a kérdésem az lenne , hogy ez az ATRAC formátum jobb minőségű-e mint az mp3 amiből konvertálom át vagy ugyan olyan csak kevesebb helyet foglal?

Üdv:István

(#19071) ko9 válasza donistvan (#19070) üzenetére


ko9
addikt

Üdv!
Kb ugyanolyan, csak kevesebbet foglal, mivel kisebb bitrátával is tudja azt a minőséget nyújtani mint az MP3. Hivatalos adatok szerint egy 64kbps-es AA3 olyan minőségű mint egy 128-as MP3. Próbáld ki, és megtudod :R

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#19072) donistvan válasza ko9 (#19071) üzenetére


donistvan
csendes tag

Köszönöm a gyors választ! :R , és akkor egy 132kpbs-es AA3 kb olyan mint egy 320kbps-s mp3? :) bár én 352kbps-es AA3plus-ba konvertáltam át , esetleg az még jobb? :DD

[ Szerkesztve ]

(#19073) L3zl13 válasza donistvan (#19070) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Ha mp3-ból konvertálod, akkor jobb már eleve nem lehet.
Ráaásul, ha így reklámozzák, hogy 64kbps-en kb egyenértékű egy 128-as mp3-nak, akkor lehet, hogy csak extrém alacsony bitrátánál van érzékelhető különbség.

Szóval felejtsd el szerintem.

Szerk azt meg főleg, hogy egy százvalahány kbps-es egyenértékű lesz egy 320k-s mp3-mmal.

Aki hülye, haljon meg!

(#19074) donistvan válasza L3zl13 (#19073) üzenetére


donistvan
csendes tag

De az MP3 az 320 kbps-es minőségű amit konvertálok át AA3-ba :)

(#19075) slfln válasza Ákos97 (#19068) üzenetére


slfln
senior tag

A DBA-m ebből az orosz webshopból van: www.gd-audiobase.com
Valamit félreértettél, mert a B2 nem az enyém, hanem Shufnyé.

(#19076) AXisBOLD válasza Ákos97 (#19068) üzenetére


AXisBOLD
addikt

ez a legjobb kérdés :)

hát mondjuk 5-7k, de ha ennyiért nem lehet kapni olyat ami maximálisan kielégít, akkor többet is hajlandó vagyok kifizetni.

Aurea mediocritas

(#19077) AXisBOLD válasza AXisBOLD (#19076) üzenetére


AXisBOLD
addikt

szerk:

Arctic Sound-okat nem ismeri valaki? egész olcsók.

van tőlük egy Bluetooth-os fülesem P311 sport, az kiváló külyü. ebből kiindulva a fülesek se lehetnek rosszak.

Aurea mediocritas

(#19078) Shufny válasza slfln (#19075) üzenetére


Shufny
őstag

Te értetted félre. Azt kérdezte, hogy miért nem B2 -t, vettél, ha az könnyebben beszerezhető. (és sokszor akciós)

A válasz egyszerű Ákos97: Akkor még nem volt, mikor ő vette.

(#19079) ntomka


ntomka
nagyúr

Xcape v1 újrakábelezéshez tanácsok? Esetleg tudtok valakit aki megbirkózna vele? Teljes kábelezésről volna szó, nem csak csatlakozó csere.

[ Szerkesztve ]

ツ Headphones on - World off

(#19080) ko9 válasza L3zl13 (#19073) üzenetére


ko9
addikt

Nem tudom, hogy ez úgy van-e mint pl a Nero Encodere (LC-AAC, HE-AAC stb). Én ezt a tömörítést, csak MiniDiscnél használom, MP3 lejátszón még nem próbáltam.

donistvan: Szerintem nyugodtan megpróbálhatod lekódolni a 320kbps-es 192kbps-es vagy 256-os AA3-ba, (nagyobba felesleges) és hallgasd meg az eredményt. Ha tetszik, akkor hajrá. :R
Régen én a WMA-val voltam megáldva, hogy az 96kbps-en milyen jó, mint a 128-as MP3, wááh, dejó. Azóta észlelem a különbséget a kisebb és nagyobb bitrátások között :U

[ Szerkesztve ]

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#19081) fusionfan


fusionfan
csendes tag

Sziasztok!

Szeretett Sennheiser CX300II-esem kábele kisebb baleset következtében elszakadt. Ajánlották, hogy mielőtt vennék egy ugyanolyat, kérdezzek itt körbe.
Teljesen meg voltam elégedve a CX300-assal, hasonlót szeretnék. Ha tudtok ugyanilyen minőségűt olcsóbban, vagy ugyanennyiért jobbat, akkor örömmel venném. Az ára nem nagyon fontos, az elvem hogy az ár/érték arány legyen jó. Utazás közben (sokat repülök) és a munkahelyemen szoktam használni, tehát mp3 lejátszóhoz és notebookhoz.

Előre is köszönöm!

(#19082) BotaN válasza fusionfan (#19081) üzenetére


BotaN
senior tag

Szerintem annyiért annál csak jobbat lehet kapni, de én nem akarok neked ajánlani, mert ez elég szubjektív dolog.

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/kristofkulcsar/

(#19083) fusionfan válasza BotaN (#19082) üzenetére


fusionfan
csendes tag

De, nyugodtan! :) Sennheiser fejhallgatókkal totál meg voltam elégedve, ezért jött hogy olyan fülhallgatót vegyek, bíztam a márkában. És egyébként tényleg meg is voltam vele elégedve. Esetleg egy olyat tudnék elképzelni aminek lecsatolható a feje, hogyha megint elszakad a kábel, csak azt kelljen cserélni (ennél kötve hiszem hogy lehet).

(#19084) ko9 válasza fusionfan (#19083) üzenetére


ko9
addikt

Lecsatolható fejű?? Olyanról még nem hallottam.
Ha visszaolvasol kicsit, akkor olyat fogsz találni, hogy:
Sajnos CX300 tulajoknak nagyon nehéz fülhallgatót ajánlani. Eltúlzott dübögés, torz színezett hangok, stb. Sajnos bármilyen fülest veszel, az lesz a véleményed elsőre, hogy szart ajánlottunk, mert nincs benne elég mély - pedig ez nem igaz, csak megszédítette a fejed a CX300.

Ár/érték arányban mostanában a Xears fülesek az egyik zászlóshajók. Logouton ha szétnézel számos tesztet látsz róluk, biztos találsz magadnak valót közölük.

bigmasterg: Megtudnád mondani melyik? Nagyon érdekelne milyen az :)

[ Szerkesztve ]

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#19085) bigmasterg válasza fusionfan (#19083) üzenetére


bigmasterg
addikt

Létezik cserélhető kábeles (Senn-nek is van), de az sokkal drágább.
-és nem a cserélhetőség miatt :) -

(#19086) PofaJenö


PofaJenö
senior tag

:Y
basszus egy füles-ért ennyit ? [link]
:W

Lumia 820 --> Huawei P9 lite --> Samsung Galaxy S 9 --> Sony Xperia 5II --> Samsung Galaxy S 10e. --> Samsung Galaxy S 22.

(#19087) bigmasterg válasza PofaJenö (#19086) üzenetére


bigmasterg
addikt

Ez drágább.

A monster ráadásul nem is szól annyira jól.

Szerk.: De hogy mennyire tájékozatlan fülhallgatók terén, aki a hificity-s hírt írta.
Látszik, hogy valamilyen kész anyagot fordított le, de nincs hozzá sok köze.

[ Szerkesztve ]

(#19088) ko9 válasza PofaJenö (#19086) üzenetére


ko9
addikt

24karátos aranybevonattal biztos :U

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#19089) BotaN válasza bigmasterg (#19087) üzenetére


BotaN
senior tag

Már csak a képre ránézve, hogy mi elektronika van benne nem merném betenni a fülembe :) Ez a komplett hifi torony.

http://www.flickr.com/photos/kristofkulcsar/

(#19090) schawo válasza bigmasterg (#19087) üzenetére


schawo
titán

Az AKG szereti elbaltázni a csúcskategóriás füleseit. A K1000 a végtelen érzéketlenségbe bukott bele, pedig zseniális fejhallgató, a K3003-nak a 8 Ohm lesz a koporsószöge, legalábbis látatlanban így tűnik.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#19091) slfln válasza schawo (#19090) üzenetére


slfln
senior tag

K3003 -
Sensitivity: 125dB SPL/V
Input impedance: 8 ohms
Max. input power: 15 mW

Most látom csak az érzékenységet... pfúúú... Előre látom milyen megoszlóak lesznek a vélemények, mindenhonnan máshogy fog szólni :D Engem az érdekelne milyen lejátszóval fogják az okosok majd ajánlani.

(#19092) Ákos97 válasza slfln (#19091) üzenetére


Ákos97
aktív tag

Pü ment! :)

(#19093) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Az olyan fülesek mint pl a MEElectronics M21 hogyan néznek ki egy ember fülében és mennyire kényelmesek? Most ezt arra értem, hogy eléggé hosszúak, és ha úgy néz ki az ember mint Frankenstein, csak nem a nyakán hanem a fülében van két kilógó cucc.

Szóval egy EP-630-hoz képest mennyire lóg ki, mennyivel kényelmetlenebb?

(#19094) Shufny válasza slfln (#19091) üzenetére


Shufny
őstag

Ez mellesleg pont megegyezik az XBA-4 -gyel. :) (a nevetséges input power -t leszámítva)

Az a baj, hogy a névleges adat most nem sokat segít, hiszen pont az a fő probléma ezekkel, hogy nagyon ingadozik.

Nagyon egyszerű: olyan drága/ritka cuccot fognak hozzá ajánlani, amit nem hallott senki.

(#19095) schawo válasza Shufny (#19094) üzenetére


schawo
titán

Értem, és ezért fog minden lejátszóról szarul szólni.

Eladnak 1500 db-ot bejelentik, hogy a gyér kereslet miatt beszüntetik a forgalmazását, mert a nép hülye, és a népnek nem kell csúcskategóriás füles. Aztán pár év múlva valaki kitalálja, hogy gyárt hozzá való lejátszót 1000 euróért, amivel végre jól szól, jobban, mint valaha bármi. Végül a használt piacon közelharcot kell vívni minden egyes példányért, és az egekbe emelkedik az ára.

(nem is tudom, hogy ez hogy jutott eszembe :U )

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#19096) bigmasterg válasza schawo (#19095) üzenetére


bigmasterg
addikt

K1000nél nem teljesen értem a dolgot. Amikor kapható volt, nem nagyon próbálták rendes erősítőről és forrásról ? :U Gyári leírásban is ott van, hogy végfokra kell kötni.
Ja, pont fordítva, azért nem is vették meg, mivel macerás a hajtása.

ON:

Yuin pk1 ?
Ugye, hogy létezik jó hangú earbud is ? :)

(#19097) slfln válasza Shufny (#19094) üzenetére


slfln
senior tag

Jah, várom már epedve HF-en a következő postokat:
- "wonderful synergy with Colorfly PocketHifi"
- "I can't tell how good it is with my HM-802"
- The K3003 sounds best with my XXX (>1000$ portable amp) and with my custom (400$) Moon-Audio interconnect cables. This cable brings out more details that i've never heard from my favourite records.
- Cardas recabled my K3003 with pure silver-titan-diamond-unobtanium ;) cables. Although I haven't heard it with the stock cables more than 5 minutes (it was unlistenable because of the terrible stock cable) I can tell you it's a huge, significant change in SQ. Highly recommended!
- The Grace Design m903 puts it in another dimension, so i carry it in my bag with two car batteries.

(#19098) ntomka válasza bigmasterg (#19096) üzenetére


ntomka
nagyúr

Igen, a yuin nagyon jó, csak iem-ben még jobb lenne, mert így pl. egy jófajta ikarus buszon használhatatlan.
De a hangját illetően ugye az volt a véleményem, hogy ezzel a fejhallgatók között is megállná bőven a helyét. :K

ツ Headphones on - World off

(#19099) schawo válasza bigmasterg (#19096) üzenetére


schawo
titán

A pk1: :Y

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#19100) ko9 válasza slfln (#19097) üzenetére


ko9
addikt

:Y :DD :C - rövid vélemény :R

[ Szerkesztve ]

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.