Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35501) Flashback válasza #16820480 (#35500) üzenetére


Flashback
addikt

Úgy mértem fel hogy a 3L Sling pont elég lenne nekem, pär mm híján...
Szóval ez esetben nem igazán segítség az 5L verzió.
Viszont azt jó látni hogy akkor valószínüleg idötálló darab.

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#35502) #16820480 válasza Flashback (#35501) üzenetére


#16820480
törölt tag

Elég időtálló. Mondjuk én igyekszem vigyázni is a dolgaimra, de ez kb olyan mint egy tank, semmi kopás nincs rajta, nagyon erős anyagból van.

(#35503) Chosen válasza PeterAgos (#35499) üzenetére


Chosen
addikt

Igen, ott néztem én is, csak 299 dollárról 379 euró+áfa+szállítás annyira nem vonzó. :D

[ Szerkesztve ]

(#35504) Ice!?


Ice!?
őstag

Sziasztok,

feleségemnek tervezünk X-T4 -et vásárolni 16-80mm kitben, van esetleg olyan kereskedés amit érdemes kerülni, amit ajánlanátok például árat vagy garancia valósságát figyelembe véve?
Van létjogosultsága külföldről történő rendelésnek? Csodálatos EUR árfolyamunk van, de meglepne, ha pont ebben a szakmában nem lenne kellemesebb árfekvésű külföldi megoldás.

Köszi.

(#35505) Flashback válasza Ice!? (#35504) üzenetére


Flashback
addikt

Èn a XS10-et szintén 16-80-al a Tripontba vettem. Akkor valamiért olcsóbb volt mint a többiek.
Iszonyat jó arcok voltak simán adtak bele próba SD kártyát és még ott kipróbáltam a gépet.
Szerintem rögtön vegyetek mellé egy XF/XC 35mm-is :D

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#35506) DonRazzino


DonRazzino
senior tag

Most múlt el 6 éve, hogy különböző sporteseményeken hivatásszerűen fotózok Fujival. Tegnap azon merengtem miközben egy félszembefényes, közepesen kontrasztos helyzetnél pulzált ez a telibebaszott X-T4 az XF50-140-nel rájöttem, hogy az érzés ismerős. Ugyanezzel a fos AF-fel hadakozom azóta. Mennyi a javulás a T2 óta? Hát mondjuk 20%, de a lemaradás már akkor hatalmas volt.
Kompakt méretben kiváló képminőség, nagyjából utolérhetetlen out of camera jpg-ek. Ez egy olyannak aki 500-1000 képet ad át egy napon és az erdőben mászkál két markolatos vázzal az oldalán hihetetlen fontos ismérvek. De Isten a tanúm gyerekek ha az idén jövő váz(ak)kal a Fuji nem lép előre legalább egy 4 éves Sony A7III szintjére felrakom az egész lomot apróra mert a tököm tele van a járulékos veszteségekkel. Hogy meg kell lőnöm 3000-3500 képet a futókról, hogy 1000 biztos jó legyen. 6 év után egy kicsit izzasztóbb szituban ugyanúgy anyázva nyomkodom az AF-C Custom settings menüt meló közben lófasz erdménnyel. Egyszer mindennek eljön a vége, nálam most következik ez a fordulópont. Én neked drukkolok Fuji de most virítanod kell valamit.

(#35507) wms válasza DonRazzino (#35506) üzenetére


wms
senior tag

Én szintén ezért szálltam ki a Fujiból, pedig imádtam. :O

(#35508) hemaka válasza DonRazzino (#35506) üzenetére


hemaka
nagyúr

Nekem van A6400 is és a fókusza valóban jobb, de a JPEG meg olyan ritka trágya, hogy némelyik kép sárga, néha kék, néha meg zöld, épp milyen kedve van akár egy sorozaton belül is...
Szóval aki szeret szarakodni a RAW fájlokkal annak biztos jó, de kösz én kihagyom, mint hobbista kattintgató. Nem véletlen adtam oda asszonynak, neki mindegy, az insta filter mindent elbír. :DDD

(#35509) jjeahh válasza DonRazzino (#35506) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Gondolom af-s oké, csak a követő af sz*r (?).

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#35510) gorgo válasza DonRazzino (#35506) üzenetére


gorgo
őstag

Nekem meg a kedvenc feature ez: 100% kivágás. OOC. Elég sok természetfotó esetén tilos belenagyítani a képbe. Már megszoktam, de ezt nem lehet megszokni. Így élek... :U

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#35511) #16820480 válasza jjeahh (#35509) üzenetére


#16820480
törölt tag

Af-s teljesen jól működik. Mondjuk én csak abban használom a gépet.

(#35512) Varoz válasza DonRazzino (#35506) üzenetére


Varoz
őstag

Amit mostanában látok Sonys csoportokban, csak ennyit írnék: Hello redőnyzárcsere! ;]

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#35513) s4tch válasza Varoz (#35512) üzenetére


s4tch
veterán

Ez jó. Mondjuk én biztos nem Sonyt vennék, ha profi lennék. Akármi volt tőlük a kezemben, alig vártam, hogy letegyem. A Nikon nagyon felzárkózott, klassz az ergonómia is, és úgy tűnik, a követő AF sem rossz.

(#35514) Varoz válasza s4tch (#35513) üzenetére


Varoz
őstag

Én Sonyt akartam amíg nem lett egy Fujim, azóta inkább nem.
Elismerem a tudását, de a menü és a bazári minőség nem vonz. :D
Persze ez szubjektív véleményem.

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#35515) Ébri


Ébri
senior tag

Időnként úgy látom minden márkánál előjön, hogy használhatatlan erre vagy arra a célra, bár akadnak olyan mazochisták akik egész jó képeket csinálnak velük. Számomra ezek inkább preferenciakérdésnek tűnnek.

Jogos, hogy sportnál AF-C elég fontos, természetfotónál (úgy általában zöldben) a fuji tud érdekességeket produkálni, viszont néhány más tekintetben meg előnyös. Kérdés hogy utóbbiak kárpótolnak-e az előbbiekért. Ugyanakkor a márkaváltók között találkoztam többekkel, akik x havonta cserélik le a felszerelésüket, mert más márka mégis jobb színvisszaadásban, AF-C-ben, akármiben. És ez így is marad, évek óta nem látok iszonyúan hatalmas különbséget egyes márkák között, ami alapján egyik bárkinek jó lenne. illetve ne lehetne párhavonta találni jobb márkát, vázat valamilyen szempontból.

Szóval megértem, ha kiderül, hogy a fuji mégsem jó erre vagy arra, a kérdés, hogy megéri-e emiatt váltani, illetve utána elégedett lesz-e a delikvens. Legegyszerűbb lenne két rendszert fenntartani, s amit többet használok, megtartani, de azt hiszem, ez nem túl reális kis hazánkban :).

(#35516) DonRazzino válasza jjeahh (#35509) üzenetére


DonRazzino
senior tag

Őszintén szólva nem vagyok vele kibékülve, hogy egyáltalán használnom kéne AF-S-t bármire is. Tekintve, hogy back button AF van úgyis beállítva, ezért elvileg állandóan AF-C-ben lehetek akár ha tájképezek is. Megnyomom a hátsó gombot amíg élességet nem állít és elengedem.

(#35517) Flashback


Flashback
addikt

Ma voltam a Tripontban és sajnos pont nagyon kényelmetlenül fér be a 3L PD Slingbe a kis Fuji szett (X-S10, 16-80, 35, strap). Pedig csak egy kicsi kellene hogy jó legyen... Mondjuk egy 3,5-4L táska... :)
Marad a hat literes ha nem találok köztes megoldást és megbarátkozom a szürke/kék színnel ... Mert jelenleg fekete nincs náluk.

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#35518) Ébri válasza Flashback (#35517) üzenetére


Ébri
senior tag

Én pont most nőttem ki a Lowepro Slingshot Edge 250-t, a 70-300 kissé túllóg az objektív tárolására használt párnázott lyukán. Nem tud valaki valami hasonló, de pár centivel szélesebb egy kiló alatti hátizsákot?

[ Szerkesztve ]

(#35519) lugosi válasza Flashback (#35517) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Érdekes, régen én is úgy zizegtem a fotós táskákra, aztán mióta ezek a kis méretű milcek megjelentek, nem is használok olyat hogy “fotós” táska. Az éppen használt táskámba megy a fotósmotyó minden más motyó mellé. (M43 loser vagyok :DDD )

(#35520) Flashback válasza lugosi (#35519) üzenetére


Flashback
addikt

Mindig keresem az ideális táskát az adott feladathoz...
Lehet én csinálom rosszul (vagy csak ez a női táska mánia férfi megfelelője :DDD ) de nálam ilyen tematikus táskák vannak:
Kis fotós utcai
Nagy fotós laptoppal utazós
Céges laptopos
Privát laptopos
Biciklis bevásárlós
Kb nem kell gondolkodni, csak felkapom a megfelelőt... :D

[ Szerkesztve ]

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#35521) lugosi válasza Flashback (#35520) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Jaaaa, táskám az rengeteg van, a táskabetegség az megvan nálam elég rendesen. :D Csak nem fotós hanem inkább ilyen természetjáró vonalon.

(#35522) #16820480 válasza Flashback (#35517) üzenetére


#16820480
törölt tag

Biztos ne mutassan meg azt az 5 literest? :D Hátha pont jó lenne.

(#35523) Flashback válasza #16820480 (#35522) üzenetére


Flashback
addikt

Az biztosan jó méret lenne, de sajnos azt már nem lehet kapni.

[ Szerkesztve ]

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#35524) Ébri válasza lugosi (#35519) üzenetére


Ébri
senior tag

Ezeket a loweprokat pont azért szeretem, mert egy picit ez, egy picit az, s igen, nekem is van kicsi oldaltáska váz+obi+2 obi, nagy táska amiben általában vannak a cuccok (kivéve 60-as makró) amit csak fel kell kaptni, fenti sling hátizsák, s egy több mint két kilós nagy hátíizsák, amiben a teteje normál, az alja fotós, de combnyaktörésem óta igyekszem csökkenteni a cipelt súlyt, ezért próbálok könnyebb táskát találni, amibe azért egy 70-300 méretű tele+2-3 obi belefér, és van normál pakolos része is. És könnyen hozzáférhető, mint ezek az egypántosak. Hát nem sokat találtam.

(#35525) Flashback


Flashback
addikt


sheratan fórumtárs ma megkönnyítette az életemet :) Átvettem tőle az 5 Literes PD táskát, ezúton is köszönöm szépen!
Tökéletesen elfér benne a Fuji szett mindennel és érzésre kisebb is mint az új 6L verziók!
Köszönöm szépen! :)

Egy kis segítség annak aki PD Sling táskán gondolkodik az valahogy úgy számoljon hogy:
- 3L-be egy (kisebb/közepes) zoom (16-80 vázon még éppen) és egy közepes prime +kieg., vagy 2x kisebb prime fér bele.
- 6L (5L) - zoom lens + 2 x prime vagy az egyik helyett strap. Ilyenkor is még marad benne hely, szóval elég kényelmes. A zsebekben pedig szétszórni a kiegészítőket (kábelek, tartalék akku). Van tabletnek hátul egy külön zseb (kb 8" elfér)
- 10L - Ezt meg se néztem mert nekem már nagy volt...

[ Szerkesztve ]

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#35526) toshiba300


toshiba300
tag

Sziasztok! Az XF 18-55mm objektívről tudnátok nekem írni néhány sort(előnyök/hátrányok)? Korábbi bejegyzéseknél olvastam, hogy 30-35 mm felett az élességével probléma lehet(ez mennyire vészes?), ezen kívűl valami hibájáról lehet tudni? X-T30 II vagy X-S10-re szeretném rakni, családi (beltéri) és utazós eseményeken használnám.

(#35527) s4tch válasza toshiba300 (#35526) üzenetére


s4tch
veterán

Kiváló objektív, ne aggódj a képminőség miatt.

(#35528) gorgo válasza toshiba300 (#35526) üzenetére


gorgo
őstag

Nincs hibája, árához mérten jó obi. Bő 2x áron van jobb, ha ez nem elég.

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#35529) Matska válasza toshiba300 (#35526) üzenetére


Matska
senior tag

Egy kisvaku vagy egy fix sem fog ártani beltéri családihoz. Ott nagyon gyorsan fogy a fény.

https://www.flickr.com/photos/146088520@N03/

(#35530) toshiba300 válasza Matska (#35529) üzenetére


toshiba300
tag

s4tch,gorgo Köszönöm a megnyugtató szavakat, így nagyobb bátorsággal veszem meg :)
Vaku témával kapcsolatban: X-S10-nek van felnyitható vakuja tudtommal, az végül is elég lehet.

(#35531) #74459392


#74459392
törölt tag

Sziasztok!
Megérkezett a 3M 300LSE kétoldalú ragasztó, már le is szedtem az X-T1 borítását, lepucoltam a gép és a borítás felületét is isopropyl alkohollal, elérkezett az idő a visszaragasztáshoz.
Tud esetleg valaki stancot x-t1 borításához a kétoldalú ragasztó kivágásának megkönnyítése végett?
A gumiborítás nyúlik, nem lehet jól kiteríteni síkban, elég nehéz körberajzolni/körbevágni. A gépen nem szívesen vágnék szikével, illetve nem is ragacsoznám össze a gombokat.

(#35532) Flashback válasza #74459392 (#35531) üzenetére


Flashback
addikt

Szerintem ragaszd rá a gumira és azt vágd körbe szikével. A markolat borítását pedig több darabból csináld szerintem.

[ Szerkesztve ]

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#35533) #74459392 válasza Flashback (#35532) üzenetére


#74459392
törölt tag

Előbb a gépre szerettem volna feltenni, ezért végül kivágtam.
De sajnos úgy tűnik nem ért semmit az egész. Ugyan a gumi nincsen megnyúlva, visszament a helyére tökéletesen, de mégis ugyanazokon a pontokon feljebb emelkedik, hiába szorítom oda, csak egy ideig marad teljesen a helyén.
Másik gumi kellene, de azt nem kapni.
Marad a szerviz majd valamikor.
[kép] [kép]

[ Szerkesztve ]

(#35534) Flashback válasza #74459392 (#35533) üzenetére


Flashback
addikt

Hát az elég érdekes... Nem lehet hogy a gumi "málik" szét és azért válik le?
Ettől sokkal erősebb két oldalú ragasztót nem tudsz venni...

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#35535) #74459392 válasza Flashback (#35534) üzenetére


#74459392
törölt tag

Nem a ragasztóval van gond szerintem, hanem a gumi borítással, pedig sikerült jól letisztítani.
[kép] [kép] [kép]

Mintha túl puha lenne, könnyen nyúlik és szerintem a könnyen változó méret miatt nem marad a helyén. Gondolom egy új borítás nem nyúlna, mozogna ennyire, merevebb lenne valamivel.

(#35536) #16820480 válasza Flashback (#35525) üzenetére


#16820480
törölt tag

:R

(#35537) DonRazzino


DonRazzino
senior tag

XC15-45 tapasztalat: Cuki, kicsi, a teljesítménye gyengébb, mint egy XC16-50 II-es változatának, de egyáltalán nem rossz.
Miért adtam el 3 hét után? Ha megnyomod a Playback gombot a gépen, akkor 4,2 másodpercet kell várni míg behúzogatja magát az a lajhárfos zoom motorja és csak utána nézheted vissza a képet. Marad a régi tejfölöspoharam helyette. Igaz jó az 1 mm a széles végén, de annyira nem fogott meg összességében a cucc.

(#35538) vakablak93 válasza DonRazzino (#35537) üzenetére


vakablak93
őstag

Szabad megkérdezni mi az a tejfölöspohár? :)

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#35539) Varoz válasza vakablak93 (#35538) üzenetére


Varoz
őstag

Ott írja, hogy 16-50. :D

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#35540) randras_83 válasza Varoz (#35539) üzenetére


randras_83
addikt

Mondjuk az jó cucc:DD:DD:DD

@kayaman: kár hogy nem jött össze, én még 19ben vettem egy T1et friss gumival, na azóta a markolaton lévő gumi kezdi elengedni magát és én is kerestem a megoldást de úgy tűnik marad a paradicsom, reméljük még van hozzá motyó

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/randras83/

(#35541) Flashback válasza #74459392 (#35535) üzenetére


Flashback
addikt

Az ebay-en nézted már???
Mondjuk ez XT10 XT20, de érdemes lehet írni az eladónak. Hátha tud szerezni...

[ Szerkesztve ]

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#35542) sasNAXO válasza Flashback (#35541) üzenetére


sasNAXO
aktív tag

Most nem tudom mi a helyzet, de 3 éve 11.000 volt a fotóparadicsomban a teljes burkolatcsere X-T10-re.

Eladó cuccok: AXP90-X47, Black Ridge, Sangoma A108E

(#35543) #16820480 válasza sasNAXO (#35542) üzenetére


#16820480
törölt tag

Az amúgy annyira nem is vészes, azt hittem ezeket is drágábban csinálják csak meg.

(#35544) Flashback válasza sasNAXO (#35542) üzenetére


Flashback
addikt

Az nagyon baráti...

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#35545) sasNAXO válasza #16820480 (#35543) üzenetére


sasNAXO
aktív tag

+ #35544 Flashback
Azóta volt egy covid és minden ami vele járt, úgyhogy nem csodálkoznék ha drágább lenne + kérdés vajon azóta még elérhetők-e az alkatrészek hozzá. Az X-T10 már 3 éve is régi volt...
[Szerk.:] Ja és a X-T1 meg még annál is régebbi.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: AXP90-X47, Black Ridge, Sangoma A108E

(#35546) randras_83 válasza sasNAXO (#35545) üzenetére


randras_83
addikt

Na hát ez nekem is a bajom, hogy régi aztán előbb utóbb megszűnik a support.
Anno a D200-ammal besétáltam a Nikonhoz, hogy kéne rajta cserélni gumit, meg szorul a dioptria állító, aztán jól megnézegették kapott egy szenzor takarítást, majd mondták, hogy régi vas nincs támogatás. :(

https://www.flickr.com/randras83/

(#35547) Rusher4587


Rusher4587
tag

Srácok, T4-en kívül melyik váz tud még TIFF konverziót?

Si vis pacem, para bellum!

(#35548) hemaka válasza Rusher4587 (#35547) üzenetére


hemaka
nagyúr

xpro3

(#35549) Neon


Neon
csendes tag

Uraim.

Segítségeteket szeretném kérni. Van egy Fuji X-T100 váz, ami ES zárra állítva tökéletesen exponált képet készít. Egy perccel később MS zárral és ugyan azokkal az expozíciós értékekkel viszont túl exponálja a képet. Mi ennek az oka? Zár hiba? Valamilyen beállítás? Mit nem jut eszünkbe? Köszönöm előre is ha van tippetek.

(#35550) spanyoll


spanyoll
addikt

Van valakinek tapasztalata Nikon obik adaptálásával?
Agyalok egy Nikon D750 - Xpro3 váltáson, de mielőtt meglépem és azt a zsák obit elkezdem eladogatni kipróbálnám azért a meglévőkkel.
Sejtem, hogy böszme lassú lenne az af adapterrel, de csak teszt szintig kéne, ha bejön maga a váz akkor úgyis vennék rá dedikált obikat.

"Super perfundo on the early eve of your day."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.