Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20702) berobi78


berobi78
tag

Sziasztok, vakus kérdésem volna. Nem használtam még soha vakut, szóval teljesen kezdő vagyok ezen a téren.

Adott egy X-T1, egy XF 18-55-ös obival. Beltérben (szoba) szeretném használni, ahol a srácaimat, illetve családi összejövetelek alkalmával a vendégsereget fényképezném. Szóval teljesen amatőr felhasználás.

Eddig jól el voltam vaku nélkül, de mostanában szeretem az obit a tele végén használni, és ott jó lenne a plusz fény.

Visszaolvasva a Godox TT350f-et néztem ki, de a TT685f csak 10-12 euróval kerülne többe ebayről.

Kérdésem az, hogy ilyen felhasználás mellett megéri a nagyobbik vaku +súlyát, illetve a +2 akksi töltögetésének maceráját bevállalni vagy, teljesen felesleges lenne nekem a nagyobb teljesítmény?

Zárójelben jegyezném meg, hogy lehet, hogy jövőben azért néha kivinném a kertbe deríteni.

Még egy kérdés.

Az X-T1 el tudja sütni a vakut távolról, vagy mindenképpen kell hozzá az X1T-F vezérlő? Mert számomra nem derült ki, hogy csak a TTL-hez kell, vagy egyáltalán nem lehetséges.

Van egy olyan ötletem, hogy rárakom a vakut egy állványra a szobában, és úgy fotózok, hogy az meg ott villog a plafonra ;)

Köszi, a segítséget! :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.