Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#196) FEDman válasza Stauffenberg (#195) üzenetére


FEDman
addikt

Egy pillanatra se állítottam olyat, hogy ezek a gépek alapvetően más igények kielégítésére készültek volna. Szörnyű, hogy manapság bármit mond az ember azt mindenki egyből le szeretné fordítani feketére vagy, fehérre. Vannak azért a kettő között árnyalatok is. ;)

Nem értem miért olyan nehéz elfogadni azt, hogy ha egy gépet minél kisebbre akarnak megtervezni és ennek oltárán akár az opcionális keresőt is bevállalják, vagy azt mondják, hogy a kereső mindenképpen kell ezért ezzel együtt oldják meg az ehhez mérten minél kisebb méretet az nem teljesen ugyanaz. Erre mondom én, hogy ugyanazt a témát más filozófia mentén közelítik meg.
És mielőtt megint nagyon sarkosítanánk megjegyezném, hogy mikor a kettő között meghúzom ezt a különbséget akkor még csak nem is feltétlen azt állítom, hogy az egyik jobb lenne feltétlen a másiknál. Mindkét felépítésnek megvan a maga előnye és hátránya.

Ami a félrevezetést illeti hát én nem hiszem hogy bármi ilyet tettem volna. Mindig leszoktam írni, hogy számomra a felépítés (és azon belül is a kereső) az egy igen fontos dolog. Ezen felül régi mirrorless tulajként gyakran olvasva az ez irányú tapasztalatokat én nagyon nem mernék olyat állítani, hogy ma már a kereső nem olyan fontos.
Ettől függetlenül lehet sokan így gondolják/gondolták, mert sokan váltanak DSLR-ről kereső nélküli mirrorless-re mondván ellesznek csak LCD-vel is, aztán ezek közül rengetegen rájönnek, hogy valójában mégsem. Ilyenkor egy részük visszavált DSLR-re, megint mások meg keresnek EVF-es mirrorless gépet.
Aztán azzal is gyakran találkozom, hogy az se mindegy sokaknak, hogy beépített, vagy opcionális az az EVF. Van aki az opcionálissal nem tud megbarátkozni. Túl kiáll, túl magas, túl nagy vele a gép, nem annyira stabil érzés, mint egy beépített. Aztán van aki meg direkt az opcionálisat keresi, mert imádja, hogy az meg tiltes.
Sőt még az se mindegy, hogy a kereső hol van elhelyezve. Konkrétan én is a sarokban elhelyezettet preferálom és nem csak esztétikai okokból. A Panákon a DSLR like elrendezés és a kényelmes használat miatt (ne kenődj annyira az LCD-re mikor belenézel) erősen hátra kilóg a kereső. Ez ebben a kategóriában és méretben egy elég szerencsétlen dolog. Egy nagyobb kabátzsebbe, övtáskába betéve könnyen beakad. Lehet vele együtt élni, de néha kicsit kényelmetlen tud lenni. Ezzel szemben a sarokba helyezett keresőt már nem kell ilyen okokból ennyire hátra kitolni, így bizonyos szempontból praktikusabb egy ilyennel az élet. Aztán persze vannak olyanok is akik csak LCD-vel is simán boldogan elvannak
Röviden és tömören szerintem manapság se lett kevésbé hangsúlyos kérdés se a kereső, se a fényképezőgép felépítése. Max erről kevesebbet beszélünk, vagy csak akkor kerül elő, mint téma mikor valaki már megvette szeretett áhított gépét, majd nemsokkal később jön a fórumokra, hogy erős napsütésben nehezen látja a kijelzőt és nincs e erre valami megoldás.
Szóval nem, nem hiszem hogy bárkit is félrevezetnék azzal, hogy kicsit más szemszögből is megvilágítom a dolgokat. ;)

Ami meg a régmúltat illeti, a hőskorban még bőszen nyomták például a riportot tükrös és távmérős gépekkel egyaránt, mégse hiszem hogy a kettőt valaha is egy kategóriaként emlegették volna. Ha csak nem az alapján, hogy mind a kettő fényképezőgép. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.