Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19151) eastsider válasza #16820480 (#19147) üzenetére


eastsider
nagyúr

Én még mindig vadászok a 100t-re... Bitang az ekv 35mm látószög. Láttam 170be már bayen csak megy lejjebb. Közben pedig gondolkodom még mindig a 23/2n, 27/2.8on

[ Szerkesztve ]

(#19152) Sefter válasza Fandango (#19146) üzenetére


Sefter
veterán

Nem kell ekkora, csak fujinál nincs köztes megoldás...amit ilyenkor a legtöbbet használok az az ekv.24-100 tartomány..(nem tipp, szokás :) )

Psn ID: sefter_hun

(#19153) Clemi válasza FLx (#19148) üzenetére


Clemi
veterán

Azért azt lássuk be, hogy ha feltekerek a T1-re egy 18-135-öt és azt viszem csak kirándulni, túrázni, egyrészt a cucc WR másrészt így egy lencsével le van fedve egy elég széles tartomány és ha az össz súlyt nézzük azért ott vagyunk mint ha lenne a táskában néhány fix. A kirándulást túrázás megörökíteni azért pont tökéletes a 18-135.

(#19154) cousin333 válasza Sefter (#19140) üzenetére


cousin333
addikt

Portéra ott van még az XF90mm f/2 is. Méretre, súlyra, kb. mint az 55-200-as, tehát az 56mm-esnél azért nagyobb. Az 50-140-es mondjuk több mindenre használható (+OIS), viszont az jóval nagyobb, nehezebb és drágább.

Egyébként: [link]

[ Szerkesztve ]

"We spared no expense"

(#19155) #16820480 válasza Fandango (#19149) üzenetére


#16820480
törölt tag

Volt nekem is ilyen, a rendszer váltásakor, hogy csak vázam volt, érdekes érzés, mert van is és nem is. Akkor hiányzott a legjobban, hogy kimenjek fotózni :D

eastsider: Mondjuk 27/2.8-ból elvileg hamarosan lesz mk2, legalábbis a fujirumours szerint. Én már csak E3-ra várok, vagy ha elrontják valamivel, akkor arra sem :D

(#19156) pethob válasza Clemi (#19153) üzenetére


pethob
aktív tag

Én egy tavalyi túrán 2x is magammal vittem a 18-135-öt. Először és utoljára.

Bevallom sosem kedveltem ezt az ultrazoom műfajt, számomra túl sok kompromisszummal jár. Itt is így van. Méretre ezzel az optikával már sután lóg a váz (X-T2 és X-PRO2 is próbáltam), de ahhoz meg nem elég nagy sz optika, hogy azon kényelmes fogás eshetne a tömegközéppont közelében. Mint az 50-140-en, vagy a Canon 70-200-kon.

A képminőség meg azért jól láthatóan elmarad a fixektől, és lehet csak bemesélem magamnak, de érzésre a 18-55-től is. A fényerő már a "normál" tartományban is gyenge, 23-nál f4, 55-nél F5! Azért a 18-55- még 35 mm-en, is F3.5 körü van, ahonnan a 18-135 indul. Minden portrénál azt kívánnám, bárcsak hoztam volna fixet. Ha meg viszek egyet, akkor inkább viszek 2-3 fixet, és nem cipelem a 18-135-öt.

Túrára tehát én vissza és megtértem a 18-55-höz, qrvajó kis alapobi az! Ha kizárt, hogy menet közben optikát cseréljek, az van nálam. Max fotózok 55 mm-en, és vágásnál dobom a kép 3/4-ét. A 24Mpix-ből azért lehet...
Ha nem kizárt a cserebere, akkor valamelyik 35-ös, és 14 vagy 16-os. Meg a lábam, hogy közelebb menjek...

Ha lenne egy Canon 15-85-höz hasonló utazoom obi, azzal talán még futnék egy kört.

Hogy mennyire nem vagyunk egyformák, az asszony imád zoomolni. Tehát az ő kedvence a 18-135. De talán ez a legnagyobb hibája, így azért még lehet vele együtt élni...

https://www.flickr.com/photos/pethob

(#19157) madgie válasza pethob (#19156) üzenetére


madgie
titán

Ismertek már rég (mint a rossz pénzt :D), szinte soha nem telézem. Érdekes módon a túrázós-mászkálós nyaralásokkor egy ideje viszont az 50-230 van a legtöbbet használva.

Rájöttem, hogy fordítva vagyok bekötve, portrét egészalakosan, szellősen szeretek lőni, tájat, természetet meg szűkebben, részletekre koncentrálva :)) Érdekes, 5-6 éve pont fordítva gondolkodtam (ahogy egyébként a fotósok nagy része amúgy is: tájat tágabban, nagylátóval, portrét szűken).

(#19158) #16820480 válasza pethob (#19156) üzenetére


#16820480
törölt tag

Mondjuk a 15-85 egy borzasztó obi ám :) Nekem volt, de pont az a kategória, hogy elég drága ahhoz, hogy szívja a fogát miatta az ember, de nem elég kívánatos, hogy kelljen az embereknek. Amikor el akartam adni, hónapokig hirdettem féláron, mire jött egy érdeklődő egyáltalán...

(#19159) Clemi válasza pethob (#19156) üzenetére


Clemi
veterán

A világért sem akarlak megtéríteni, de van néhány megjegyzésem, csak a félreértések elkerülése végett:

A képminőség meg azért jól láthatóan elmarad a fixektől, Nos nem kétséges nem is lehet és nem is lesz soha olyan képminősége, mint egy 56/1,2-es vagy a 90/2 obinak, viszont a 18-55-nél semmivel nem rosszabb.

A fényerő már a "normál" tartományban is gyengeEgy városnézős, kirándulós, túrázós eseményen minek is kellene a nagy fényerő? Ilyenkor én legalábbis f8-f11 blendével szoktam fotózni.

Minden portrénál azt kívánnám, bárcsak hoztam volna fixet[/IHmmm portrézni nem ilyen alkalmakon szoktam, de ha mégis azért a 35/2 mindig nálam van úgyhogy problem solved és még az eső is eshet bátran.

(I)Max fotózok 55 mm-en, és vágásnál dobom a kép 3/4-ét. A 24Mpix-ből azért lehet...(/I)Azért nem mindenkinek van ám még 24Mpx-es Fuji váza :) az 55mm és a 135mm között azért elég nagy ám a távolság még.

Egy szó mint száz, ha kimondottan a fotózás a cél, akkor én is a fix obijaim viszem magammal, ha meg csak a legyen nálam mégse a telefonnal mindent, akkor betolom az oldaltáskámba a T10-et rajta a 27/2,8 pancace üveggel, viszont ha nem akarok lemaradni semmiről, mert bármi közbejöhet, bármit megláthatok miközben a hegyet völgyet utcát teret járom, akkor jön a vázon a 18-135 a kellemes átfogásával és az időjárás állóságával. Tudom nem könnyű üveg, de ha egymás mellé teszem a fix sort és a 18-135-öt az össz súlyuk kb ugyanaz. Igaz, a vázon lévő zoom valóban orr nehézzé teszi a gépet, de a fogással nekem legalábbis semmi bajom, főleg hogy rajta van a markolat állandóan a vázon.

(#19160) DonRazzino


DonRazzino
senior tag

Alakul a vaku téma. kivárom a teszteket, aztán döntök, de szerintem Godox lesz az.

[ Szerkesztve ]

(#19161) shouryuken


shouryuken
senior tag

Akartam már kérdezni, de az expo gombon a menetnek mi értelme? (láttam ilyen bowdenes remote kábelt, de az nekem kicsit manuális megoldásnak tűnik 2017-ben, főleg egy wifis kameránál)

(#19162) madgie válasza shouryuken (#19161) üzenetére


madgie
titán

Pedig pont az az értelme, meg ilyen kis soft release gombokat tudsz az expógomb megmagasítására használni, tetszőleges formában, színekkel.

De egyébként az átlag Fujifilm fényképezők kezelése is elég "manuális", blendét az objektíven tekersz, záridőt a záridőtárcsán, alapvetően az expókorrekciót is.

[ Szerkesztve ]

(#19163) shouryuken válasza madgie (#19162) üzenetére


shouryuken
senior tag

Igen, tisztában vagyok vele, többek között ezért is lett fujim, a manual control tárcsáknak nem nagyon van hátránya, míg egy ilyen bowdenes művelettel simán rázkódást generálhatsz. Akkor inkább olyan kábel, ami elektronikus jelet küld..
Soft release-nek még látom értelmét, mondjuk handheld shotoknál nem kell izomból nyomni a gombot, az segít. Csak nem értem, alapból miért nem volt 1db a csomagban :)

[ Szerkesztve ]

(#19164) madgie válasza shouryuken (#19163) üzenetére


madgie
titán

Hamarabb fogja hosszú gyutávon a redőnyzár mozgása bemozdítani a képet (adott zaridőnél), mint a bowdenes kioldó :)

(#19165) Muerte68 válasza shouryuken (#19161) üzenetére


Muerte68
addikt

Plusz mindenféle szines expó gombokat is csavarhatsz bele:))
Én már rendeltem is egy pirosat meg egy feketét:)

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#19166) Gondwana válasza shouryuken (#19163) üzenetére


Gondwana
addikt

Ilyen bowdenes kütyüt hasznàlok X100t-vel, még Bulb-csavar is van az oldalàn. (Persze, megvan az is hogy mikor inkàbb telefonròl wifivel, de tàrgyfotòzni mazzaggal szeretek)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#19167) Gercsa


Gercsa
senior tag

Akinek van/volt Samyang 12mm f2 obija azoktól kérdezném, hogy 58mm-es filtert vajon milyen eredménnyel lehetne rajta használni?

Külföldi fórumban találtam hozzászólást, ahol azt állította valaki, hogy 67mm-ről 62mm-re váltva még nem volt érzékelhető hatás a képszéleken, kérdés hogy 58mm-nél mi a helyzet?

Nem én kiáltok, a gazdaság dübörög.

(#19168) Mercutio_ válasza #16820480 (#19147) üzenetére


Mercutio_
félisten

Az utolsó szóban a lényeg:]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#19172) Zsolesz12345


Zsolesz12345
csendes tag

Sziasztok!
X-T20-ra cseréltem X-E2 vázam. Ha esetleg valaki vágyna egy X-E2-re... :))

(#19173) #72797440


#72797440
törölt tag

Sziasztok! Érdeklődnék, hogy X-T20 tárcsái mennyire állnak kézre mikozben a keresőn van a szemünk? Keresőben gondolom látszanak az értékek. Azért kérdem mert úgy van kialakítva legalábbis látszólag mintha felűlről nézve állna csak kézre.

(#19174) DonRazzino


DonRazzino
senior tag

Tudna esetlen valamelyik topictárs Budapesten egy pár órára kölcsönadni egy XF10-24-et? Cserébe tudok 16-50II,18,35,35F2,56,50-140-et, vagy akár az árát otthagyni. :R

(#19175) eastsider


eastsider
nagyúr

Sziasztok, szenzorrol zsírt mivel tudok eltávolítani ?

(#19176) taranis válasza eastsider (#19175) üzenetére


taranis
addikt

Clemi ajánlott korábban egy kitet amit meg is rendeltem, de sajnos még nem jött meg, úgyhogy első kézből nem tudok róla infót mondani.

colorizer.net

(#19177) gorgo válasza eastsider (#19175) üzenetére


gorgo
őstag

Hideg zsíroldó!? :F
De Lenspen sensorklear-rel jobban jársz.
Hogy kerül zsír a szenzorra???

[ Szerkesztve ]

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#19178) eastsider válasza gorgo (#19177) üzenetére


eastsider
nagyúr

Kromofágra gondoltam alapbol :) nem látszik a képeken de mégis zavar, hogy ott van

(#19179) pethob válasza eastsider (#19178) üzenetére


pethob
aktív tag

De gyorsolt a sensor read-out így, hogy bezsíroztad, nem? :-)

https://www.flickr.com/photos/pethob

(#19180) eastsider válasza pethob (#19179) üzenetére


eastsider
nagyúr

Egyértelműen! Mindenkinek ajánlom :) mondjuk a gyorsabb kártya nem art hozzá

(#19181) taranis


taranis
addikt

Amióta nálam van az X-T2 talán úgy harmadjára fordult elő, hogy teljesen lefagyott, csak akksi ki-be segített rajta. Nem használat közben fagy le, hanem van, hogy nem kapcsol be. Valami power management gond lehet, ahogy látom másoknál is előfordul, X-T1 és X-Pro2 esetén is, de kezd zavarni. Más is tapasztalt ilyet? Van rá valami orvosság, a szervizen kívül? Nem tudom hogyan igazolnék egy olyan gondot amit fél év alatt 3x láttam.

colorizer.net

(#19182) madgie válasza taranis (#19181) üzenetére


madgie
titán

Nekem múltkor fagyott le, gyors sorozat közben, el se mentette azt a sorozatot. Ott és akkor nem figyeltem, melyik kártya volt a gépben, de szerintem a Toshiba, mert Sandisk-kel soha mem csinált ilyet (a neten sok helyen olvasni hasonlót, főleg Lexar kártyákkal fagy így).

(#19183) taranis válasza madgie (#19182) üzenetére


taranis
addikt

Nekem pont Lexar 2000x-ből van benne kettő, de nem hiszem, hogy ez okozná, hacsak nem szól bele a bekapcsolásba. Rögzítés közben még nem tapasztaltam gondot.

colorizer.net

(#19184) dobotibi83


dobotibi83
újonc

Sziasztok! Nincs valakinek esetleg egy eladó 18-55-je?

Tibu

(#19185) pethob


pethob
aktív tag

Sziasztok! Olyasvalakit keresek, aki kölcsönözne egy X100F-et 1-3 napra Budapesten. Nagyon gondolkodom a T leváltásán, de előtte tesztelni szeretném az F-et. Árát természetesen ott hagyom letétben, vagy cserélhetünk is pár napra fuji cuccokat.

Kérlek írj privátban, ha segíteni tudsz!

https://www.flickr.com/photos/pethob

(#19186) #72797440


#72797440
törölt tag

Értem

(#19187) KuZo válasza KuZo (#19040) üzenetére


KuZo
tag

Nah, Digitcam segítséggel találtam egy Nikon marokhevedert, ami az állványmenethez rögzül és kicsit elforgatva szépen megtámasztja a kisujjamat is. E öröm, e bódottá most.. :)
[KÉP1][KÉP2]

(#19188) KuZo válasza pethob (#19156) üzenetére


KuZo
tag

Pontosan ugyanez történt velem is. Maximálisan egyetértek. 18-135-öt eladtam és vettem újra (mert azt eladtam) egy 18-55-öt és egy 23/f2-őt, van melléjük egy 35/f2 és egy 50-230, de ez utóbbit iszonyat ritkán használom.

(#19189) Hejakut


Hejakut
csendes tag

Sziasztok!
Egy nagyon láma kérdéssel próbálkozom. XE-2 vagy XE-2S vázat vennék,újonnan vagy használtan. Olyan fix látószögű obival, amely látószögében a szabad szemnek felel meg. Ez, gondolom, a 35mm-es objektív (a régi 50 mm-essel egyenértékű). A Fuji 35mm f1.4 R vagy f2.0 R WR megfelelő lenne a célra?
A választ előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#19190) El Joe válasza Hejakut (#19189) üzenetére


El Joe
tag

Ha nem sürgős, várd meg az xe3 idei megjelenését, mit pakolnak bele. Én is dilemmáztam tavaly, végül xe2 lett használtan. Az upgrade után ugyan azt tudja mint a "S", imho nem látom az árban jelentkező különbség műszaki hozadékát.
Most egy 23/2 van rágyógyulva, de 35/1,4 a következő áldozat (e mellett 28, 35, 50, 135 manuál sor).

(#19191) #16820480 válasza El Joe (#19190) üzenetére


#16820480
törölt tag

28-at egyénileg gyártatsz a Fujival? :P

(#19192) gorgo


gorgo
őstag

amúgy mit lehet tudni a 27-es mkII-ről? Mi lesz a különbség??

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#19193) Gercsa válasza gorgo (#19192) üzenetére


Gercsa
senior tag

Megváltozik a gyártási hely. Minden más változatlan.

Nem én kiáltok, a gazdaság dübörög.

(#19194) Clemi válasza #16820480 (#19191) üzenetére


Clemi
veterán

azok valami 3rd manuál üvegek :)

(#19195) gorgo válasza Gercsa (#19193) üzenetére


gorgo
őstag

tehát specifikáció nem változik, és reménykedhetnek akiknek nincs, hogy a minőség sem változik

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#19196) Hejakut válasza El Joe (#19190) üzenetére


Hejakut
csendes tag

Köszönöm. De jól gondolom, hogy a 35mm-es jó lesz (pl. a Fuji 35mm 2.0 R WR), ha pont azt akarom látni, amit a szememmel is? :-) És - bár ez nem Fuji-specifikus kérdés, és elég láma kérdés - de mit jelent a Fuji 35mm-es objektívjainak típusjelzésében az "R"?

(#19197) hemaka válasza Hejakut (#19196) üzenetére


hemaka
nagyúr

R means it has an aperture ring.
Magadnak manualisan is tekergetheted a rekeszt.

[ Szerkesztve ]

(#19198) pethob válasza Hejakut (#19196) üzenetére


pethob
aktív tag

Fuji X-en (1.5 szorzójú APS-C méretű szenzorral szerelt rendszereken) nagyjából a 28-35 mm közötti objektíveket tekintik normál objektívnek, azaz ezek perspektívikus torzitása áll legközelebb az emberi szeméhez. (Printet kb. karnyújtás távolságra félszemmel nézve kb. azt látod ami a valóság.)

A 35mm-es optikákkal tehát nem jársz ettől messze, kérdés mire akarod használni. Én még olyan tesztet nem láttam, ami a két 35-ös perspektivikus torzítását vetné össze, következésképp ebből a szempontból nem tudom mi a különbség. de biztosíthatlak, mindkettő qrvajó.

Az F2 kicsit kisebb, könnyebb, időjárásálló (wr), újabb, állítólag gyorsabb fókuszú (én nem érzékelem), mindenképpen halkabb fókuszmotorja van, és kicsit krémesebb/lágyabb a bokeh. Persze picit kevesebb is, mert csak f2.0

Az F1.4 karakteresebb, harsányabb és f1.4-en több bokeh-vel rendelkezik, és beéri 1 stoppal kevesebb fénnyel is.

Van még egy szintén nem rossz, f1.8 Zeiss Touit 32 is, csak hogy teljes legyen a kép az autófokuszos normál optikák terén, és persze kicsit hunyorogva a 27/f2.8-at is tekintheted normál objektívnek, bár az egészen más kategória.

Az R azt jelenti, hogy a fókuszgyűrű egy valódi mechanikus kapcsoló felfestett értékekkel, nem csak egy jobbra-balra tekerhető tárcsa, aminél az LCD-ről olvasod le a beállított F értéket.

https://www.flickr.com/photos/pethob

(#19199) Hejakut válasza pethob (#19198) üzenetére


Hejakut
csendes tag

Köszönöm a részletes választ!

(#19200) El Joe válasza #16820480 (#19191) üzenetére


El Joe
tag

...ezek régi manuál üvegek, többnyire zeiss... :R

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.