Hirdetés

2019. szeptember 23., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2018-10-16 07:43:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

(#19651) madgie válasza Freddy76 (#19650) üzenetére

madgie
(titán)

Küldd a készenlétiseket értünk, lehetőleg estére. Addig megnézem a PH forráskódját :DDD

(#19652) Fandango

Fandango
(veterán)

Ezt csak úgy érdekesség képpen, mert kapcsolódik a topikhoz részben.

This Photographer Bride Decides to Be Her Own Wedding Photographer And The Result Is Outstanding

https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/fandango/keres.php?stext=&buying=1&selling=1&usrid=284277

(#19653) Alabástrom válasza DonRazzino (#19636) üzenetére

Alabástrom
(aktív tag)

Egy Nissin i60 vs Godox AD200 összehasonlítás engem is érdekelne.

[ Szerkesztve ]

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#19654) Muerte68

Muerte68
(addikt)

Csak érdekesség szintén-pár napja a hiradóban az eggyik miniszteri tájékoztatáson két fotósnál is Fuji gép volt(ha jól néztem T2) ami ahoz képest hogy régebben csak DSLR-gépeget lehetett látni plusz hogy a "Milc nem alkalmas munkára" :U ahoz képest elég szép előre lépés és azért mutatja a jövőt :)

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#19655) Alabástrom válasza Fandango (#19652) üzenetére

Alabástrom
(aktív tag)

Azért remélem volt ott profi fotós is, nem árt, ha van az embernek pár szép képe is az esküvőjéről. :D

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#19656) garai198419

garai198419
(csendes tag)

Sziasztok. Lenne egy kérdésem. Használ valaki közületek fujit esküvő fotózáshoz. Ha igen megosztaná a tapasztalatokat. El gondolkodtam azon hogy a nikon rendszert le cserélném. Köszönöm

(#19657) madgie válasza garai198419 (#19656) üzenetére

madgie
(titán)

Jelen. Fasza :D

[ Szerkesztve ]

(#19658) Muerte68 válasza Fandango (#19652) üzenetére

Muerte68
(addikt)

Szerintem nagyon jó nem sablonos érdekes képek amiket évek múlva is megnéznek+érdekes perspektíva a menyasszony szemszögéből az esküvő napja :K

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#19659) Freddy76 válasza madgie (#19657) üzenetére

Freddy76
(addikt)

Ezt nevezem én tapasztalat megosztásnak!

:DDD

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#19660) garai198419 válasza Muerte68 (#19658) üzenetére

garai198419
(csendes tag)

Kicsit bővebben :). Milyen az AF gyenge fénynél pl templom és buli stb. Mennyire talál fókuszt illetve mi a helyzet a vakuval mit érdemes rá használni van már normális ttl vagy inkább manuál. Xt 2-re gondoltam hogy váltok. Sokat olvastam itt is a fórumon de érdekelne olyan véleménye aki konkrétan esküvőket fotóz vele.
Most vettem 2 db xt10 de még mellette van nikon is :) nemsokára lesz az első bevetesük is :).

(#19661) DonRazzino

DonRazzino
(aktív tag)

Ha engem érdekelne az E3, akkor ezek a képek csak felidegesítenének. :N

https://www.instagram.com/donrazzino/

(#19662) DonRazzino válasza garai198419 (#19660) üzenetére

DonRazzino
(aktív tag)

Én T2 mellett használok T10-et, hát az ideg lerobbantja az arcomat, mire a T10 bekapcsol-élességet állít, sorozat módban blackout-ol az EVF. Inkább lencsét cserélek a T2-re és a T10-et dobom vissza a táskába. Pedig több mint egy évig sportfotóztam a T10-el, a megbízóim alakulása alapján sikerrel, de így összehasonlítva ég és föld. Pont ezért, noha van még 2 üveg, amit meg akarok venni, most inkább egy második T2-re kezdtem el gyűjteni. Azzal megoldod azt, amit egy NikonD750-el megtudsz (tapasztalat).
A D500-hoz képest van lemaradása de csak nagyon low light helyzetekben. Ott a D500 érzékenyebb AF rendszere, valamint látványosan jobb magas ISO teljesítménye dönt. Viszont itt mi minden üveggel pontosak vagyunk. :U Ami ott nem mindig mondható el. És hiába jelez, hogy harapott az AF, ha mellélő az üveg.

(#19663) madgie válasza garai198419 (#19660) üzenetére

madgie
(titán)

Két X-T2-vel esküvőzöm, nagyon jók szerintem erre a célra, de szerintem nem mondok újdonságot azzal, hogy szinte minden megoldható bármelyik mostani géppel, max az oda vezető út lehet kényelmesebb... valami nyűgje meg mindnek van: minden rendszernek meg kell tanulni a maga kis metódusát.

Az X-T2 amúgy sokkal jobban harap rossz fényben, mint az X-T10, de itt is fontos, hogy tapasztald ki, mikor mit kell beállítani. AF mező mérete, szükséges-e a zóna AF, vagy elég az egy mező, mikor kell követő, mikor jársz jobban, ha inkább csak S-AF-re rakod, mikor melyik objektív hogyan viselkedik, stb. De alapvetően jobb az X-T2, mert teli van szórva fázisérzékelős AF pontokkal, az meg nagyon kell eseményfotónál.

Nem tudok objektív választ adni arra, hogy igen, megéri váltani Nikonról. Objektívfüggő is, nekem a lassú fixekkel is tök jó a Fuji "tempója", lehet mást idegbajt kapna tőle.

Ami nálam elsődleges előny: qrvajók a képek, piszkálás nélkül is. Igen, a kreatívokat még megdolgozom rendesen, de ott is kitűnő a kiindulási pont (a Lightroom ismeri a Fuji színprofilokat), magán az esküvőn meg (készülj, meredeket fogok mondani!) a legtöbb esetben teljesen okés a jól beállított és pontosan exponált JPG (itt a keresőben látod ugye, nem csak miután ellövöd a képet), az kap egy kis vignettát, némi curves buherát és mehet is az exportálás, kész van. Ez rengeteg időt megspórol nekem, egyre kevésbé élvezem, ha hetekig utómunkázni kell egy anyagot.

Szerk: ja, vakuzás, TTL. Most már van, X-T2-vel legalábbis. A srácok most beszélik itt a Godox-ot, ők nagyon belehúztak, jó cuccaik vannak. Nekem Cactusom van, az is lehetne TTL, nekem még simán automata, de tud HSS-t.

[ Szerkesztve ]

(#19664) garai198419

garai198419
(csendes tag)

Köszönöm a válaszokat. Csak megerősített abban hogy kell az xt2 :). Alapjában véve imádom a fujit csak eddig nem akartam munkára fogni a rendszert inkább akkor használtam mikor volt időm fotózni, (jó öreg pro 1) :). Meg egy ideig az is közbe játszott hogy le nézték hogy nem egy ágyúval meg 10 kiló cuccal mész esküvőt fotózni de már nem érdekel :).

(#19665) DonRazzino válasza madgie (#19663) üzenetére

DonRazzino
(aktív tag)

Tanultabb és hozzáértőbb topictársam minden szavával egyetértek.
Vaku: Én elég régóta hezitálok, hogy mibe ugorjak bele, de ha szükséged lehet normál rendszervakunál nagyobb villanásra, akkor mindenképp a Godoxnál kéne nézelődni. Van kis vakujuk, ami elég sok mindenre elég lehet, ráadásul masterként vezérli az AD200 és AD600 vakukat. Ha meg kevés a TT350 a vázra akkor van nagyobb, szintén TTL/HSS TT685F, ami most nézem, hogy a Fuji(valójában Meike) EF-X500 150 ezres vakuja mellett az egyedüli ami AF segédfényt tud :Y . Lehet, elég lesz nekem a csapvíz hónap végéig és rendelek egy ilyet is. :U
Van egyébként vezérlő is.

[ Szerkesztve ]

(#19666) madgie válasza DonRazzino (#19665) üzenetére

madgie
(titán)

Tanulnék én tőletek vakuzni :))

(#19667) DonRazzino válasza madgie (#19666) üzenetére

DonRazzino
(aktív tag)

Én nem, hogy a vakuzáshoz, de úgy en bloc a fotózáshoz sem értek. Én csak szeretem magam mindig valami új "csillogó" műszaki cikkel meglepni (elsősorban olyannal, amit a többség túlárazottnak tart) valamint fórumokon úgy tenni, mint ha nem az elmúlt két évben, vitatható kompetenciájú jutúb csatornákról szereztem volna azt a kevéske kis tudásomat is. :DDD :N

(#19668) garai198419 válasza madgie (#19666) üzenetére

garai198419
(csendes tag)

Vakuzni szeretek ha van idő vele bíbelődni de az esküvő az nem az a műfaj sokszor :). Szeretnék egyszer úgy vakuzni mint Joe Mcnelly :)

(#19669) Clemi válasza garai198419 (#19668) üzenetére

Clemi
(veterán)

Annyi vakuval én is :DD

ASUS TUF H370, Intel I5-8500, Nvidia GTX-1060 3GB, 32GB DDR4

(#19670) Freddy76 válasza DonRazzino (#19667) üzenetére

Freddy76
(addikt)

+1.

A feleségemmel többé-kevésbé a következő párbeszéd zajlott le az X100F megvásárlása és bemutatása után:
- Miért vetted meg ezt a gépet ennyiért?
- Mert menő sportkocsira nincs pénzem.
- Mire kellene neked menő sportkocsi?
- Amire ez a fényképezőgép.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#19671) Novics válasza madgie (#19649) üzenetére

Novics
(senior tag)

Illet is lecsapni. :)

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#19672) berobi78

berobi78
(tag)

Sziasztok,

Egy X-T1 saját lcd kijelzője mennyire kalibrált? Azt vettem észre, hogy a monokróm képek a laptopom kalibrált monitorán sokkal "fekete-fehérebbek" mint a gép saját kijelzőjén. Viszont van egy külső monitorom, azt meg pont ugyan úgy be tudtam állítani, mint ahogyan a fényképezőgépen látom.

Színes képeknél is van különbség, csak a ff sokkal feltűnőbb.

Valaki rendet tesz a fejemben? Köszi :))

(#19673) gorgo válasza madgie (#19641) üzenetére

gorgo
(őstag)

öö, a hülye az aki túlad egy palvinbarbin! Nem is értem. Nekem is a kedvenc obim legtöbbet ez van fent...

most próbálgattam a 18-55-öt. régebben már volt, akkor nem tartottam meg, kíváncsi vagyok jobbat sikerült-e kifognom másodszorra. 2 hét szabiról tegnap este jöttem haza. vár rám vagy 1000 kép, csak hogy oda eljussak, el kell takarítani pár teli bőröndöt és millió dolgot... :(

"A fényképezőgép lévén vásárlói vagy turistái leszünk a valóságnak..." • https://www.flickr.com/photos/69538433@N04/

(#19674) Zsolesz12345

Zsolesz12345
(csendes tag)

Sziasztok!

Megkérdezhetem, hogy ki milyen objektíveket használ?

(#19675) garai198419

garai198419
(csendes tag)

Tud nekem segíteni valaki abban hogy honnan rendelt illetve rendeljek xt2-őt. Külföldről gondoltam mivel ott jobb áron van. :)

(#19676) centrino válasza garai198419 (#19675) üzenetére

centrino
(tag)

fotomundus.de

Abszolút pozitív az eddigi tapasztalat, több rendeles utan is.
Ha jul.31.-ig rendelsz, akkor 1650€ x-t2 vaz es hozza ajandek dupla akksis markolat. (Nekem most jott meg a vaz es par nap mulva a markolat epp elfogyott raktarrol)

Nagyon jo vetel..

[ Szerkesztve ]

(#19677) taranis válasza centrino (#19676) üzenetére

taranis
(őstag)

Durva, én majdnem 250 ezerrel többet fizettem ezért... Abból vehetnék egy üveget most.

Szerk: abban volt egy 18-55 is, teljesen elfelejtettem... viszont ahogy látom az X-T2 + 18-55 + grip is csak 1950 EUR, szóval akkor is 150 rugó a különbség.

[ Szerkesztve ]

(#19678) hegyimorc válasza taranis (#19677) üzenetére

hegyimorc
(senior tag)

"csak 1950 EUR"

Ez német vagy magyar ÁFA-s ár? Ha megadod a szállítási címet akkor is ennyi marad?
(csak, mert párszor már megszívtam ezt)

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#19679) 3YEW válasza taranis (#19677) üzenetére

3YEW
(tag)

vagyis akkor ezek szerint kb a grip ára, (amit a Fuji ad), akkor meg majdnem ugyanott vagy...:)

T

(#19680) taranis válasza hegyimorc (#19678) üzenetére

taranis
(őstag)

Fogalmam sincs, gondolom 19% áfásak, majd centrino megmondja. De ha átszámolom magyar áfára akkor is egy bő 100-assal olcsóbb mint amennyit év elején fizettem ugyanezért.

3YEW: igen, kb így van, és belegondolva hogy ebben a hobbiban a 100-as az lófasz, már nem is érzem annyira rosszul magam :D

[ Szerkesztve ]

(#19681) centrino válasza taranis (#19680) üzenetére

centrino
(tag)

X-t1 et ajandek 18-55 el vettem, nem akartam most sem rossz uzletet csinalni. :)

(#19682) Gmajor

Gmajor
(kezdő)

Üdv!
Lenne egy kérdésem. Ha ostobaság, nézzétek el nekem, mert nagyon kezdő vagyok.
X-Pro1-em van, amiben ugye nincs benne a Classic Chrome Film Simulation gyárilag.
Viszont van egy RAW CONVERTER EX 2.0 software-em Mac-re.
Látom, hogy ebben progiban is benne vannak azok a szimulációk, amik a gépben is vannak.
Kérdés: Valahogy megoldható e az, hogy legalább ebben a programban legyen Classic Chrome?
Valami kiegészítőt kell letöltenem ehhez, vagy csak akkor használhatom ezt a szimulációt, ha eleve egy olyan
RAW képet nyitok meg, ami olyan géppel készült, amiben már gyárilag is benne van CC.
Például XT2, X-Pro2....stb.
LightRoom-om nincs.

[ Szerkesztve ]

(#19683) DonRazzino

DonRazzino
(aktív tag)

Valaki tudna esetleg július 29-ére (most szombatra) egy napra kölcsön adni egy XF16-ot? A letéten kívül akár bérleti díjat is fizetek érte szívesen. Cserébe szívesen adok utána 18,27,35,35F2,56,50-140.
De ha van egy jó állapotú a tarsolyodban, akkor 200-ért átveszem. :U

Vaku: Használgattam a T2-t on-camera Nissin i40-el és még tesztkörnyezetben sem tudtam a redőnyzárat észrevenni 1/320-nál. 1/400-nál is csak annyira minimális a csík alul, hogy megfelelő komponálással utólag simán jó a kép 90%-a, ha "olyan helyzetbe keveredik" az ember. A Godox TT350F és az AD200 elvileg pénteken érkeznek. Nagyon kíváncsi vagyok. :C

gmajor: Én sajnos nem tudok segíteni, de a felszólító módú képmagyarázatod extra cuki. :D

[ Szerkesztve ]

(#19684) DonRazzino válasza DonRazzino (#19683) üzenetére

DonRazzino
(aktív tag)

Valaki tudna esetleg július 29-ére (most szombatra) egy napra kölcsön adni egy XF16-ot? A letéten kívül akár bérleti díjat is fizetek érte szívesen. Cserébe szívesen adok utána 18,27,35,35F2,56,50-140.

:R madgie :R

[ Szerkesztve ]

(#19685) Muerte68 válasza Gmajor (#19682) üzenetére

Muerte68
(addikt)

Csütörtökön (26FEB) a Fuji kiadja a Silkypix-alapú RAW File Converter EX átalakítójának új verzióját Windows és Mac OS számára. Ez nem különbözik a korábbi verziótól, egy kivételes kivétellel: Az RFC EX 2 támogatja a Fujifilm eredeti filmszimulációját: Provia, Velvia, Astia, Classic Chrome, Pro Neg. Szia, Pro Neg. Std, Monokróm, Monokróm + Sárga szűrő, Monochrome + Red filter, Monochrome + Zöld szűrő és Sepia. Csak azok a szimulációk kaphatók az RFC EX 2-ben, amelyek szintén rendelkezésre állnak az adott fényképezőgépben. Tehát ha a fényképezőgép nem támogatja a Classic Chrome-ot, a RAW File Converter EX 2 sem fog működni RAW fájl feldolgozásakor.

Kicsit pongyola Google :D fordítás de a lényeg Csak akkor támogatja a CC-t ha gép is Sajnos :(
Nekem XE1 van én is buktam :(((

(#19686) Novics válasza Muerte68 (#19685) üzenetére

Novics
(senior tag)

De van remény, mert Mazsi is hekkelt valamit a RAW-val, át lehet írni benne a gépet, vagy valami hasonló. :) Bár mintha a proci generáció ott is határt szabna a dolognak.

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#19687) Mr.Csizmás válasza Muerte68 (#19685) üzenetére

Mr.Csizmás
(félisten)

hexa string átírás már nem működik?

| Cicu & Cica VI | id: fritzkandur (#2997 Bnet) | 3D nyomtatás -> http://bit.do/fliccprint

(#19688) madgie válasza Novics (#19686) üzenetére

madgie
(titán)

Hekkelve mindent meg lehet oldalni, de elég macerás képenként eljátszani ezt. Mondjuk ha valami exif editor képes csoportosan átírni mondjuk az X-Pro 1 típust X-Pro2-re egy konvertált DNG-ben, akkor relatív egyszerűen lehet Classic Chrome-ja az embernek Lightroomban vagy PS-ben.

Ha meg nem, próbálja meg deszaturálni mondjuk -20-szal a kék csatornát Pro NEG Hi-ban. Nem lesz CC, messze nem, de talán jó kiindulópont egy ahhoz hasonló buherált profilhoz.

(#19689) Muerte68

Muerte68
(addikt)

Mi ez az átírás dolog?Nem vagyok egy nagy hacker-de ez érdekelne :K
Nem gyártok sok képet akár az egyenkénti megoldás is jó :K

[ Szerkesztve ]

(#19690) madgie válasza Muerte68 (#19689) üzenetére

madgie
(titán)

Itt például írtam róla, nem biztos, hogy most is így működik, próbálgatni kell, hol kell átírni.

(#19691) Muerte68 válasza madgie (#19690) üzenetére

Muerte68
(addikt)

Köszönöm :R mentettem, hétvégén ha több időm lessz próbálkozom :K

(#19692) Muerte68

Muerte68
(addikt)

A Meike mk320-mennyire használható vaku?Ha jól néztem ez teljesen autómata nem kell manuálisan álligatni rajta.Csak hobbiszinten használnám és igen jó áron látom.

(#19693) Gercsa válasza Muerte68 (#19692) üzenetére

Gercsa
(aktív tag)

Szerintem nagyon praktikus kis cucc. Nekem bevált.

Nem én kiáltok, a gazdaság dübörög.

(#19694) madgie válasza Muerte68 (#19692) üzenetére

madgie
(titán)

Nekem van, kábé sose használom. Na nem azért, mert rossz volna, hanem mert nem is szeretek (izé tudok) vakuzni, vázra tett vakuval meg pláne. Amúgy kicsi, TTL, olcsó, csak nem tud HSS-t, ami nekem azért fontos.

(#19695) rbalint88 válasza Muerte68 (#19689) üzenetére

rbalint88
(addikt)

amíg nincs 50Ft-os bérleted, ne is próbálkozz ;]

#budasidehighlife

(#19696) centrino válasza Gmajor (#19682) üzenetére

centrino
(tag)

Esetleg megpróbálhatod letölteni a Capture One Pro progi 30 napos próbáját, amihez van nagyon jó CC, sőt még Acros is...

Capture One Pro

How To Download and Install Fuji Colour Profiles for Capture One

Nekem nagyon bevált...

[ Szerkesztve ]

(#19697) 3YEW válasza DonRazzino (#19684) üzenetére

3YEW
(tag)

Helló, ha mégis lemondanátok postaköltségről, én is oda tudom adni, ha persze vigyázol rá, pálinkát elfogadok :)

[ Szerkesztve ]

T

(#19698) gorgo válasza centrino (#19696) üzenetére

gorgo
(őstag)

hmm, kár hogy csak XT1 és XPro2 RAF-okhoz. Egyszer nekifekszem hexeditorral, hátha...

"A fényképezőgép lévén vásárlói vagy turistái leszünk a valóságnak..." • https://www.flickr.com/photos/69538433@N04/

(#19699) madgie válasza gorgo (#19698) üzenetére

madgie
(titán)

Szerintem a C1-ben bármelyik színprofil kiválasztható bármleiyk gépnél. Mehet a Canon 40D profil a Pentax K-1-re akár, meg ugye az X-Pro2 finom CC-je akár az X-E1-hez.

(#19700) Karaya válasza Muerte68 (#19692) üzenetére

Karaya
(tag)

Meike 320 helyett szerintem ma már inkább Godox TT350F. Árban hasonló, +HSS és egy egész godox ököszisztémával működik együtt.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.