Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19751) madgie válasza centrino (#19750) üzenetére


madgie
titán

Én meg nem, főleg a szoni hozzáállása mellett (az A7R II legutóbbi fw-je elkezdte megenni a részleteket asszem 3-4 mp záridő felett... mert hát miért is kéne részletes tejút vagy naplemente utáni kép egy 42 megapoxeles gépből? :D)

Amúgy nekem ott a 28/2, 56/1.8, 85/1.8 fix sor kéne, az még raltív elérhető árú trió.

(#19752) kobox válasza madgie (#19746) üzenetére


kobox
tag

Reggel még 1222 euro volt :)

(#19753) #31733248 válasza madgie (#19751) üzenetére


#31733248
törölt tag

Azt hiszem nem a Fujihoz képest panaszkodott erre a blogger, szóval ha csak ezen múlik... :D

(#19754) madgie válasza #31733248 (#19753) üzenetére


madgie
titán

Ezt nem értem, bevallom. A Sony az A7S óta a star eater gúnynevvel küzd asztrofotós berkekben, erre most ugyanazt a hibát "beleírja" az új vázaiba is. Ennek semmi köze a Fujihoz, "csak" egy ordas hiba. Mint mondjuk a hűtés kérdése az összes újabb vázukban.

(#19755) #31733248 válasza madgie (#19754) üzenetére


#31733248
törölt tag

Arra gondoltam, hogy a Nikon nagy felbontású szenzorral szerelt vázaihoz képest mondták azt, hogy hosszú záridőnél kevesebb a részlet, nem az APS-C szenzorok tudásához képest panaszkodtak. De az az egész szerintem egy nagyon keveseket érintő rétegtéma. A magam részéről a 16 megapixeles APS-C szenzorok (Nikon D5100, Sony Nex-5N) megjelenésétől számítva mondom azt, hogy zajban és húzhatóságban már a nagyon jónál tartunk.

A melegedés kérdéséhez: vajon hányszor fog egy átlagember 4K-ban, 20 percnél hosszabb snittekből álló videót készíteni? Szerintem nagyságrendileg kevesebbszer, mint ahányszor videózás közben gond lehet egy fókuszlégzésre hajlamos vázzal.

(#19756) madgie válasza #31733248 (#19755) üzenetére


madgie
titán

Nem a 20 perc a lényeg, hanem a kiszámíthatatlanság.

A firmware esetében meg az utólagos butítás. Pont a linkedben van a lényeg. Most erre képérzékelőméretet felhozni, mint ellenérv legalább annyira mókás, mintha a VW azt hozná fel a dízelbotrányban, hogy ugyan már, a szívóbenzines 1.6-osunk nem nyomja a mikrokormot ezerrel.

[ Szerkesztve ]

(#19757) #16820480


#16820480
törölt tag

T10/T20-on használ valaki markolatot? Nem zavar be a képernyő döntésekor?

(#19758) #31733248 válasza madgie (#19756) üzenetére


#31733248
törölt tag

Nem véletlen mondtam, a kolléga beszélt arról, hogy Fujiról Sony A9-re váltani, Te meg erre mondtad, hogy ne tegye, mert star eater. :)

A váz túlmelegedése pedig rossz dolog, de miért lenne kiszámíthatatlan? Pont nem az. A felhasználók óriási többségét soha nem fogja érinteni, ahol az asztrofotós pixelkukkolós dilemmák sem. Megértem persze, hogy van, akinek ez fontos, számukra van jobb rendszer is a Sonynál. Hasonló dolgokat minden rendszerről el lehet mondani.

[ Szerkesztve ]

(#19759) madgie válasza #31733248 (#19758) üzenetére


madgie
titán

Nem, én arról beszéltem, hogy a Sony fordított Kaizent játszik, meg úgy általában magasan sz*rik a felhasználói fejére. Ha nem ezt tenné, szerintem én is szoniznék rég.

Egyébként óriási a stand-up comedy-d, alig érik a Sony-nál valakit a túlmelegedés, mi? A felhasználók legalább fele a videó miatt vesz Sony-t, nézd meg a Sony topikot is, tele van adapterrel bohóckodó userekkel, ezt-ezzel, ilyen-olyan firmware-rel, néha már a könnyem folyik a röhögéstől, mennyire nem vesz senki gyári Sony objektívet, miközben az egyik legjobb autofókusza a Sony-nak van a mirrorless piacon) és teljes egészében csak a gyári objektívvel lehet kiaknázni azt). Én csak azt tudom elképzelni ,hogy mindenki videózik, azért nem veszik a 28/2-t, 85/1.8-at stb.

[ Szerkesztve ]

(#19760) #31733248 válasza madgie (#19759) üzenetére


#31733248
törölt tag

De hát ez butaság, akár a cég éves eredményeit nézed, akár az Amazon tükör nélküli obik eladási statisztikáit, tarol a Sony, még az 1400 dolláros FF zoomból is többet adnak el, mint bármelyik konkurens gyártó bármelyik üvegéből, vagy akár nézd meg azt, mennyire kapós a 2200 dolláros GM alapzoom:

Én azt meg egy remek dolognak tartom, hogy az adapterek révén óriási az elérhető objektív választék, például az összes minőségi Sigma objektív rendelkezésre áll. Sokan meg videóznak persze, de nagyon kevesen gyártanak húszegynéhány perces egybefüggő snitteket, így soha nem találkoznak a túlmelegedés problémájával.

[ Szerkesztve ]

(#19761) #16820480 válasza #31733248 (#19760) üzenetére


#16820480
törölt tag

Mondjuk a túlmelegedés nem csak úgy működik, hogy ha egyben veszel fel annyit, a hő azért pár perc alatt nem ürül ki a vázból, főleg nem ilyen időben. Nyári melegben még annál a 20 percnél is jóval kevesebbet lehet gondolom használni, és nem is kapsz róla sok visszajelzést, hogy még meddig megy. Azért ez nem hangzik olyan fantasztikusan.

(#19762) Muerte68 válasza #31733248 (#19760) üzenetére


Muerte68
addikt

Azért a videós topic-ban elég sokan vennénék fel nemcsak 20-hanem a 30-perc is kevés pld-egy előadás felvételéhez.Engem pld valóban nem érint igen ritkán videózom bármivel de aki ezért veszi meg az biztos nem boldog.Az idő limit-et is azért próbálják sokan ki hackelni mert a 30 perc-nél is többet akarnak :K

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#19763) madgie válasza #16820480 (#19761) üzenetére


madgie
titán

Pontosan, veszed a rövid snitteket egy napfényes szertartáson, aztán egyszer vagy megáll, vagy nem. Mindezt természetesen azért, mert a forma fontosabb, mint a hőelvezetés. Tudom, fanboy duma, de a Fuji megmondta, hogy az X-Pro2 nincs felkészítve a hő elvezetésére, amit a 4k videózád okoz. Sírtak és sírnak a tulajok (részint jogosan, mert talán az X-T20 féle, nem 6K túlmintavételezett videó mehetne neki, ha hardveresen egyáltalán fel van rá készítve), de legalább beleálltak, hogy inkább maradjon ki, mint hogy instabil legyen. Persze várom a választ, hogy az X-T2 miatt maradt ki, nem tudhatom, mi az igazi oka (bár gyanítom, hogy nem fekete-fehér ez sem).

Econ: nem is a külföldi vásárlásokra gondoltam kivételesen, az itthoni Sony userek vannak sokszor úgy bekötve, hogy csakafullfrém, aztán rákendácsolunk minden lomot. Tamron, Tokina, mindegy, 36x24 az Isten. Van, akinél megértem, a hispanblogos srác MF-b*zi, meg ilyen FD 85/1.2-ket használ a szép portréihoz, de sok embernél nem értem, miért vett A7-et, A7II-t, vagy még drágàbb gépet, ha a középhurkalé Canon meg Sigma fixeket csókolja a végére. Maradhatott volna Canonon fotózni, a közhiedelemmel - meg a DxO eredményekkel - ellentétben vannak ott is jó fazekak gépek. Persze semmi közöm hozzá, csak amikor jön m3ss, meg más srácok, akik tök nagy örömmel mondják, hogy az olcsóbb FE rendszerobjektívekkel is valami eszméletlen mondjuk az arckövető, akkor úgy érzem, hogy a Sony is feleslegesen csinál ilyen jó megoldásokat (még ha azokat el is b@ssza időnként utólag).

Na mindegy, így is túl sokat karattyoltam már ezt a hülyeséget, csak az bosszant, hogy az ebay-en lassan hazai X-T2 árban van elvileg a világ egyik legjobb fényképezője (A7R II), erre ha meg is veszi valaki, rápakol valami Canon EF 85/1.8-at. Mindegy, ődóga.

(#19764) #31733248 válasza #16820480 (#19761) üzenetére


#31733248
törölt tag

Miért, melyik hiba, vagy hiányosság hangzik fantasztikusan? Az X-T20 line skippelt 4K videója vagy a fókuszlégzése, esetleg a Pana tetűlassú autofókusza és szintén line skippelt videója jól hangzik? Nem, egyik sem. Videóban kivétel nélkül minden gyártónak vannak fogyatékosságai. Ezek közül számomra a 23 perc után túlmelegedő 4K videó tűnik messze a legkevésbé fontosnak, másnak meg az elcseszett autofókusz (mivel Ő úgyis kézzel tekergeti), a harmadik embert pedig a fél órás felvételi limit hajszol a hekkelhető vázak irányába. Ez ilyen...

(#19763) madgie

"az itthoni Sony userek vannak sokszor úgy bekötve, hogy csakafullfrém, aztán rákendácsolunk minden lomot"

Ja kérem, ez Kelet-Európa. :D Abban, amit most írtál, sok igazság van, sok honfitársamat a full-frame meg az adapterezés vonzza (a legtöbb esetben nyilván az anyagi korlátok miatt). Kacérkodtam én is vele, de drága és nehéz lenne egy natív obis FF rendszer, így aztán inkább az APS-C-re építettem egy minőségi sort.

[ Szerkesztve ]

(#19765) Clemi válasza #16820480 (#19757) üzenetére


Clemi
veterán

T1/T10-en használok. Egyáltalán nem zavarja a képernyő nyitást.

(#19766) tacto


tacto
aktív tag

(#19767) jjeahh válasza tacto (#19766) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Végig sem néztem, csak belekukkantottam, szerintem az ilyen tesztek nem sokat érnek sajnos :( . Szvsz az igazán nagy különbségek valós és hosszabb használat mellett jönnek elő, pár óra vagy pár nap alatt képtelenség letesztelni melyik jobb. Hogy egy példát mondjak panásként: olyról váltottam panára, az oly néha túltolta a zöldet meg a wb-t elhúzta sárgába, de ezt leszámítva bármilyen fényben helytállt, soha semmi nem hozta zavarba és kis korrekcióval rendben volt. Ehhez képest a pana kis retussal általában hasonlóra gyúrható, de... szürke időben, ősszel amikor minden arany színű, tavasszal amikor minden élénk zöld, meg még néhány szituációban egyszerűen behal és retussal sem tudom helyrehozni. Tehát hiába tesztelném le a kettőt ideális fényekben két virágon meg pár portrén, az kb. semmit nem mondana, sőt még az is lehet, hogy a pana győzne... aztán mikor jön az ősz vagy olyanná válik az időjárás, amit nem szeret, cseszhetem és beledöglök az utómunkába.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#19768) garai198419


garai198419
csendes tag

Sziasztok. Nézem a godox tt350f vakut használt már valaki ilyet, esetleg esküvői tapasztalat vele?

(#19769) tacto válasza jjeahh (#19767) üzenetére


tacto
aktív tag

Teljesen egyetertek, ezert is tettem idezöjelbe a versust. Jopofa, empirikus, szubjektiv valami, tan befer a topikba, epp szembejött igy vasarnap reggel. :B

(#19770) madgie válasza tacto (#19766) üzenetére


madgie
titán

Komoly teszt :D

(#19771) tacto válasza madgie (#19770) üzenetére


tacto
aktív tag

Kisse link link, elismerem :U

(#19772) madgie válasza tacto (#19771) üzenetére


madgie
titán

link link, ez jó :))

(#19773) jit1120 válasza garai198419 (#19768) üzenetére


jit1120
csendes tag

Engem is érdekelne a Godox tt350 vaku, Magyarországon hol lehet kapni? Eddig csak külföldi oldalakon láttam.

(#19774) madgie válasza madgie (#19723) üzenetére


madgie
titán

Na, le is küldte Fritz a cuccot, életemben nem láttam még senkit így csomagolni... az RF60 maga szerintem hússzor belefért volna a nagy kartondobozba, nikecell, kartonok és egy üres ásványvizes palack védte minden oldalról a vakut :D

Ami amúgy dobozos, fóliás, az én saját példányom rosszabb bőrben van, pedig szerintem azt sem használtam tizenötnél többször :)) És Varta Ready2Use akkukat adott mellé, aminek darabja minimum egy ezres itthon. Szóval egész jó vétel volt :)

[ Szerkesztve ]

(#19775) #16820480 válasza Clemi (#19765) üzenetére


#16820480
törölt tag

Köszi :R

Fontolgatom, hogy talán inkább egy T20+markolatra kellene mégis gyúrjak, ha a az E3-ból kihagynak mindent, amit szeretnék (és megkap mindent, ami tök közömbös/felesleges nekem).

(#19776) DonRazzino válasza garai198419 (#19768) üzenetére


DonRazzino
senior tag

Esküvői tapasztalatom vele a hétvégéről, hogy csak ajánlani tudom. Ha ez az erő elég neked, akkor eszméletlen konzisztensen teszi a dolgát. Tekergettem, állítgattam a fejét, de 95%-ban a megfelelő fényt adta, pedig durván változtak a körülmények. X-T2+markolat+XF16+ TT350F. Ez hülyén fog hangzani, de elpusztíthatatlannak éreztem magam. Kinn a sötét udvaron, benn a "diszkóban" ugrálva bulizós fiatalok mindenre harapott, talált és a kép is olyan aminek elképzeltem. 1/125 F2.8 TTL és csak az ISO-t tekergettem ISO800 és ISO 2000 között aszerint, hogy mennyit szeretnék látni a környezetből. :C Alig várom, hogy az AD200-at legyen időm kipróbálni. A héten meglesz a teszt és beszámolok róla.

Más. XF200. Ta madgie! Én azt mondtam, ha 699k lesz, akkor előrendelem, de ezek az állatok F2.8 helyett F2-t csináltak és 6000$-ra, 1,5M HUF-ra várják az árát. Hát azért, na! :O :Y

(#19777) DonRazzino


DonRazzino
senior tag

(#19778) garai198419 válasza DonRazzino (#19776) üzenetére


garai198419
csendes tag

Köszönöm. Pedig már úgy volt hogy godox tt685 lesz de el bizonytalanodtam most gondolhatom át újra :)
Mondjuk azt nem értem hogy a 685 és a 350 közt miért ilyen kicsi az árkülönbség.

[ Szerkesztve ]

(#19779) taranis válasza DonRazzino (#19777) üzenetére


taranis
addikt

Nade mindet ugyanannyiért?

colorizer.net

(#19780) madgie válasza DonRazzino (#19776) üzenetére


madgie
titán

Tokióra kell a presztízs :)

Más: hétvégén megyek amerikai foci edzést fotózni, várom már, remélem az olcsó kis 50-230 harapni fog :D

(#19781) lugosi válasza DonRazzino (#19777) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ezeknek a bilibe lóg a kezük? Ki az aki pl egy leica m-et bead 650 dollárért? Arra mentőt kell hívni szerintem!

(#19782) hemaka válasza DonRazzino (#19777) üzenetére


hemaka
nagyúr

lol, ez nagyon gyenge. Bar ott ahol ez a promo megy, barmi elofordulhat. :D

(#19783) madgie válasza lugosi (#19781) üzenetére


madgie
titán

Erre van egy kitűnő műfaj: szatíra :))

(#19784) jmakk válasza lugosi (#19781) üzenetére


jmakk
őstag

Na azért ez nem így szokott menni. :)
Beadod, beszámítják valamennyiért, plusz ennyivel olcsóbban veheted meg a gépet ha ezt megcsinálod. Azaz képletben GFX = GFX akciós ár - beszámított leica m ára. :))
Jobb helyeken oda szokták azért írni, hogy mennyiért számítanak be egy jó állaptban lévő gépet.

[ Szerkesztve ]

(#19785) astreno válasza jmakk (#19784) üzenetére


astreno
csendes tag

Viszont egy 5D MI-et egész megéri 650$-ért beszámíttatni :DD

(#19786) lugosi válasza jmakk (#19784) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

A linkelt plakát szerint nem így van. Akciós ár = eredeti ár - 650, akkor ha leadsz egy gépet ami a listán van. Ettől többet én nem látok benne.

(#19787) jmakk válasza lugosi (#19786) üzenetére


jmakk
őstag

Na jó, értem én, hogy a mikróra sincs ráírva, hogy a macskát nem lehet benne szárítani... :)
Egyébként van a listában Phase One 100MP is, ami majdnem 10x annyi mint egy Leica M. Szóval elq***ták rendesen ezt a plakátot.

[ Szerkesztve ]

(#19788) DonRazzino válasza garai198419 (#19778) üzenetére


DonRazzino
senior tag

Mindenképp kellenek a nagyok, mivel a GN36 és a GN60 között nagy különbség van, de ezt te is tudod. Viszont én a 685F helyett, lehet megvárom, amíg a 860IIF megjelenik. Mert a 650 full power flash az azt jelenti, hogy normál használat mellett 2000-2500 villantás, így soha nem kéne izgulni az akksik miatt.

Amit figyelembe kell venni 210g vs 420g vs 540g. Szóval én használom a 350-et ahol csak lehet. :-)

(#19789) garai198419 válasza DonRazzino (#19788) üzenetére


garai198419
csendes tag

Igazad van kell vennem akkor mind kettőt :)

(#19790) DonRazzino válasza garai198419 (#19789) üzenetére


DonRazzino
senior tag

Hoppá. benéztem! A TT865F 113 EUR, a V860II-F pedig 189EUR. Részemről inkább rendelek egy 685+350 kombót 194 euróért...

(#19791) garai198419 válasza DonRazzino (#19790) üzenetére


garai198419
csendes tag

Én is erre gondoltam :)

(#19792) Clemi válasza DonRazzino (#19776) üzenetére


Clemi
veterán

Halvány kérdés... gondolom a vakupapucsról vakuztál.... mennyivel jobb, vagy tud többet a TT350F a nissin i40-nél?

(#19793) papaya válasza DonRazzino (#19776) üzenetére


papaya
senior tag

Várom a tesztet az AD200-ról mert már ideje meg akarom rendelni.

Damien Lovegrove írt egy ilyet, GFX-en tesztelve:

"The Godox AD200 and AD600BM flash heads deliver the same exposure in HSS mode as they do in regular sync mode. There must be some magic going on because the exposures – 1/125th, f/11, ISO 100 using regular sync are identical to 1/4000th, f/2, ISO 100 using HSS. How cool is that! It means there is no benefit of shooting at normal sync speeds to get the most oomph from a flash head in bright daylight and consequently no need to use ND filters too."

Vagy azóta erről kiderült már, hogy baromság?

(#19794) Alabástrom


Alabástrom
senior tag

Sziasztok!

A két makró-közgyűrű közül mi értelme van a kisebbnek (Fuji márkanév alatt ugye az MCEX-11 és MCEX-16)? Torzítják a képet és a kisebbik kevésbé torzít vagy mi?

(Buta kérdés, de soha nem használtam makró közgyűrűt... :B )

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#19795) #16820480 válasza Alabástrom (#19794) üzenetére


#16820480
törölt tag

Mert lehet őket külön, vagy egyszerre használni, és ugye annak megfelelően módosítják a fókusztávolságot.

(#19796) faki_ válasza Alabástrom (#19794) üzenetére


faki_
senior tag

Kisebb kihuzat, kevésbé nő a leképezés, nem csökken annyira a munkatáv, kevesebb fényveszteség és ha szükséges kibővíthető vele a 16-os. Nincs bennük optikai elem, torzításba nem szólnak bele.

Ill. van olyan objektív, amelyikkel gyakorlatilag csak a 11-es használható: [link]

(#19797) Alabástrom válasza faki_ (#19796) üzenetére


Alabástrom
senior tag

Köszi mindkettőtöknek!
(A táblázat meglepő, azt hittem, minden objektívnek ugyanolyan arányban változtatja egy közgyűrű a paramétereit, érdekes, hogy van, aminek jobban, van, aminek kevésbé.)

Illetve még egy kérdés - Logikusan úgy képzelem el a közgyűrűk működését, hogy mivel eltávolítják az objektívet a szenzortól, így az objektívből kilépő tölcséres fénynyalábnak csak a közepe esik a szenzorra, a többi szétszóródik a szenzor körül. Ennek ellenére nincs jelentős minőségromlás?

[ Szerkesztve ]

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#19798) faki_ válasza Alabástrom (#19797) üzenetére


faki_
senior tag

Nem jelentős a minőségromlás, az előtétlencsék problémásabbak ilyen szempontból: [link], [link], [link], [link], [link], [link]...

(#19799) Muerte68 válasza faki_ (#19798) üzenetére


Muerte68
addikt

Az első link nagyon jó makrós alap,sok infóval :K Mentettem is bár a makró nem erősségem de hátha :D

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#19800) Rum.cájsz válasza #16820480 (#19795) üzenetére


Rum.cájsz
tag

Mert lehet őket külön, vagy egyszerre használni, és ugye annak megfelelően módosítják a fókusztávolságot. közelpontot :K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.