Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19401) Gercsa válasza shouryuken (#19400) üzenetére


Gercsa
senior tag

Ha az autofókusz megléte miatt gondolkozol a 14mm-en, akkor érdemes a samit kipróbálnod. Széleslátón gyerekjáték a manuális fókusz, a takumarhoz képest ég és föld.

Nem én kiáltok, a gazdaság dübörög.

(#19402) vrbst válasza Fandango (#19351) üzenetére


vrbst
tag

Gratulálok, jól néz ki a gép. Látom eléggé megkérik az árát egy X100F-nek. Megkérdezhetem, hogy miért éri meg a nem cserélhető optikával ellátott gép egy tetszőleges cserélhető obis váz + 23mm F2 obi kombóval szemben? Tényleg csak kíváncsiságból, nem vitaindítónak szánom a kérdésem... :)

(#19403) nord_ válasza vrbst (#19402) üzenetére


nord_
veterán

Nálam két ok tenné egyértelművé:
- az X100 a legszebb váz a piacon;
- nincs lehetőség, hogy állandó obicserébe, -vásárlásba vigyen a kisördög. :)

(#19404) Novics válasza vrbst (#19402) üzenetére


Novics
senior tag

Miért ne lehetne vitaindító? A vita alapvetően nem rossz, sőt, jó dolog. :K (Persze csak ha a megfelelő hangnemben zajlik. ;) )

Bár a kérdést nem hozzám intézted, és bár nekem "csak" T-m van - de az legalább ezüst :)) - de azért csak beleugatok, mert nincsen kedvem dolgozni. :DD

Számomra 2 óriási előnye van:
1. A mérete
2. Nem pörög az agyam azon, hogy milyen obit kellene rá venni.

szerk: Na, mire a a Camera size bejött, már meg is előztek. :)

[ Szerkesztve ]

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#19405) centrino


centrino
aktív tag

El is dőlt, hogy kivárás és max mégegy X-T20 vagy nagy levegő és X-T2 markolattal:

IBIS (in body image stabilization) Coming to Future Fujifilm X Cameras – Trusted Source

máris jobban hangzik egy Stabilizált 16-55mm 2.8 és egy Stabilizált 90mm 2.0:R

[ Szerkesztve ]

(#19406) lugosi válasza centrino (#19405) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Kiváncsi vagyok hogy kijön-e

(#19407) centrino válasza lugosi (#19406) üzenetére


centrino
aktív tag

egyre inkább "hívószó" az IBIS, nem akarnak ki/lemaradni, főleg mire egy X-T3 aktuális lesz, jön egy A7R3, A9 fókusszal és minden földi jóval...

[ Szerkesztve ]

(#19408) FLx válasza centrino (#19405) üzenetére


FLx
addikt

Kérdés hány év múlva jön ez ki. :) Nem olyan régi az X-T2 sem és az ára meg gondolom lesz vagy egy milla.

(#19409) FLx


FLx
addikt

Tegnap voltam kint a RedBull izén az X-T2-vel és az 55-200-al, hát ez a tracking AF valami nagyon brutál. :) CH-ban nyomtam ugyan, de lehet nem is kellett volna, olyan nagy százalékban betalált. Canon-ban ilyen nem vót. :D

(#19410) #16820480 válasza FLx (#19408) üzenetére


#16820480
törölt tag

Hát, ígérgettek még a közeljövőre egy új csúcskategóriás X gépet, a T2 fölé pozicionálva, lehet, hogy ez lenne az. Kicsit remélem, hogy nem az E3-ba kerül, mert akkor tuti nagyon drága váz lenne. Bár annak is van előnye, mert akkor nincs kísértés :))

(#19411) gorgo válasza centrino (#19405) üzenetére


gorgo
őstag

holy shit!! :Y kérünk ilyet az X-E3-ba! :DDD

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#19412) nord_ válasza Novics (#19404) üzenetére


nord_
veterán

Tényleg, a méretet el is felejtettem. :K

(#19413) vrbst válasza Novics (#19404) üzenetére


vrbst
tag

Minden világos. :) Szóval főleg (ön)nevelési célzattal veszitek. ;)

(#19414) Fandango válasza vrbst (#19402) üzenetére


Fandango
veterán

Már megválaszolták előttem a miértet.

1. Méret és súly
2. Leszoktam az obi cserélgetésről, így eleve nem is tudok
3. Kinézet, érzés
4. OVF/EVF hybrid

(#19415) Clemi válasza FLx (#19409) üzenetére


Clemi
veterán

Ott kattogtattam én is a T1+55-200 kombóval és elég hamar rájöttem, hogy jobban járok ha áttolom M fókuszba állítok egy élességet a végtelenre és egy picit vissza, f8 és goooo. Hiába akartam én, hogy a széles követő módban (vagy zóna módban) AF-C+CH-ban majd lekövetem a gépeket... csak erőlködött szegény T1. Mondjuk már tavaly is, de akkor még friss volt a kezemben, gondoltam na majd most. Hát nem. Az a pici fókusz terület ilyen gyorsan mozgó mütyürikre esélytelen. Aztán gondoltam egyet, M fókusz F8 és egyrészt a sorozat sebesség is meglódult, másrészt így már le tudtam követni a gépeket. T2-vel biztos gyorsabb lett volna, de mindenki azzal főz, amije van :)
Ha valakit érdekel, akkor itt van egy adag kép.

(#19416) vihartigris


vihartigris
őstag

Pixel-peep kolléga jóvoltából sikerült közelebbről megismerkedni egy X-T20-al, meg néhány obival (ezúttal is hálás köszönet).
Van néhány tesztképem RAF-ban és JPEG-ben is.
A RAF képeket a Lightroom 5 nem szereti. Melyik verziótól kezeli a Lightroom az X-T20 RAW filejait, vagy melyik képszerkesztő progi ajánlott a Fuji képeihez?

bármi reciproka a semmi

(#19417) FLx válasza vihartigris (#19416) üzenetére


FLx
addikt

Mióta Fuji-m van, csak szenvedek a Lightroom-al, egyszerűen olyan lassan dolgozik a Fuji Raw fájlokkal, hogy az botrány, a proci meg közben kigyullad. És a végeredmény sem lesz olyan, mint kéne. Egyelőre még nem tudom mi a megoldás.

(#19418) Freddy76


Freddy76
addikt

Nyilván visszaolvashatnék, de mivel ti nagyon kedvesek és segítőkészek vagytok, nem teszem. Inkább kérdezek:
- A 100-as sorozatból csak az első X100-at próbáltam. A többi milyen AF ügyileg?
- A későbbi 100-asok (s, f, t) milyen jpg motorokkal jöttek? Szóval melyik a "régi", nem-kell-hozzá-nyúlni-úgy-szép-ahogy-van jpg motor, melyik a feketéket elkúrós jpg motor?

Köszönöm előre is.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#19419) vihartigris válasza FLx (#19417) üzenetére


vihartigris
őstag

A CR2-höz képest a RAF kb. kétszer akkora méretű, van mitől izzadnia a vasnak :-)

bármi reciproka a semmi

(#19420) centrino válasza vihartigris (#19416) üzenetére


centrino
aktív tag

Ha szigorúan Lightroomnál kell maradni, akkor - Irident X Transformer
Én megvettem, tényleg jól működik...
Hozzá egy kis segítség:
Tips for Using Iridient X-Transformer with Fuji X-Trans Files

Watch how I use X-Transformer and Lightroom to Process Fuji Files
és
Processing Fuji X-Trans Files with Iridient X-Transformer and Lightroom

Ha nem szükséges Lightroomnál maradni, akkor mindenképp a Capture One Pro 10.1 -et ajánlom. Nekem nagyságrendekkel jobban bevált mint a Lightroom...
Capture One Pro

elérhetőek hozzá nagyon pontos Fuji filmszimulációs módok (Acros, Astia, CC stb...)

How To Download and Install Fuji Colour Profiles for Capture One

Workflow & Settings for Processing Fuji X-Trans Raw Files in Capture One PDF Guide

Érdemes ránézni a Capture One Pro Youtube csatornájára is, hetente jön egy újabb ingyenes kb órás új tutorial, sokat lehet belőle tanulni (program használata, workflow stb...)
jövő héten pl pont egy "Fuji X-Photographer" tart egy órás "bemutatót" ő hogyan használja fujival a C1Prot

Capture One Pro - Youtube

[ Szerkesztve ]

(#19421) Fandango válasza Freddy76 (#19418) üzenetére


Fandango
veterán

madgie tapasztalataira hagyatkozva, az új x-trans (X100F) jó megint a feketében, nem levágós mint az előd.
Nekem még csak pár napja van meg az X100F és eddig még csak 1x volt alkalmam élesben használni, de a fókuszra nem panaszkodok.

(#19422) vihartigris válasza centrino (#19420) üzenetére


vihartigris
őstag

Köszönöm.
Nem kell a Lightroomnál maradni, egyenlőre ott tartok, hogy van kb: 30 db RAF képem amit az X-T20-al készítettem és nem tudom megnyitni.
Mielőtt beruháznék egy ilyen gépbe, rendszerbe megnézném a tesztképeket amit készítettem, erre nem hajlandó az 5-ös verzió.

bármi reciproka a semmi

(#19423) madgie válasza vihartigris (#19422) üzenetére


madgie
titán

Ingyenes Adobe DNG converterrel esetleg megpróbálható, ha valami régebbi verziójú DNG-t választasz ki.

(#19424) astreno válasza Clemi (#19415) üzenetére


astreno
csendes tag

Szerintem tök jók lettek ezek a képek. Ritka, amikor ilyesmi eseményről üdítő képeket látok.

(#19425) madgie válasza vihartigris (#19419) üzenetére


madgie
titán

És kábé dupla olyan megerőltető az X-Trans demosaic. Nem véletlen, hogy a GFX Bayer lett, szerintem nincs olyan procija most még a Fujinak, ami azzal a pixelmennyiséggel X-Trans demosaic mellett értelmes feldolgozasi sebességgel elbírt volna.

(#19426) Clemi válasza centrino (#19420) üzenetére


Clemi
veterán

Te milyen beállításokkal használod az Irridentet? Azzal amit Fitzgerald javasol a filmben?

(#19427) centrino válasza Clemi (#19426) üzenetére


centrino
aktív tag

Kipróbáltam azokkal a beállításokkal, működött is, de közben váltottam Capture One Pro-ra, ott viszont értelmét nem láttam az Iridentnek, alapból nagyon jó a raw kidolgozás. A Capture One zajszűréshez és élesítéshez viszont használom az ő beállításait, mind X-T1, mind X-T20 esetében és nagyon jól bevált eddig.

[ Szerkesztve ]

(#19428) Clemi válasza centrino (#19427) üzenetére


Clemi
veterán

Neked megvannak ez ebook pdf fájlok esetleg, amiben tárgyalja részletesen a beállításokat?

(#19429) centrino válasza Clemi (#19428) üzenetére


centrino
aktív tag

PÜ ment, de fent van alacsony felbontású file-ként a honlapján is (link pár hsz el feljebb), onnan a lényeg kiszedhető

(#19430) pethob


pethob
aktív tag

Frissítettem két Cactus V6II-t Fujira, és egy Canon 580EX II-vel szépen megy az off camera TTL egészen 1/2000-ig. Azaz HSS is. 1/2000 felett sem csíkos, Csak már kevés a fénye kivillantani egy realtíve kis félszobát ISO 200-on...

Cactus RF60-at hiába teszed a kioldóba, nem lesz TTL, csak manuál, ahogy géptetőn is. Tehát kell, hogy a kioldóba tett vaku TTL képes legyen. Remélem jön az új firmware az RF60-hoz tényleg hamar, bár az továbbra is nekem nagy negatív pont, hogy géptetőn így sem lesz TTL (szemben a Nissin-el.)

https://www.flickr.com/photos/pethob

(#19431) lugosi válasza centrino (#19407) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Szuper amúgy hogy ki fog jönni egy ilyen Fuji váz, csak már előre félek attól hogy mennyibe fog kerülni. Ha 360-ról 460 lett a 100-as széria, akkor ha a következő ezzel jön ki akkor lesz minimum 600k. És most nem túloztam, szerintem ha a következő x100 váz ezzel jön ki akkor ennyi meglesz.

(#19432) centrino válasza lugosi (#19431) üzenetére


centrino
aktív tag

A magasabb árat tudja adott esetben indokolni egy beépített fix markolat, drasztikusan megnövekedett üzemidővel...
Elég a meglévő 24mp, hozzá jön az IBIS és egy sony szintű face/eye detection és már állok is sorba érte...

(#19433) lugosi válasza centrino (#19432) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Szerintem a jelenlegi árat sem indokolja már a gép. Egy ennél is magasabbat pedig ebben a formátumban már szerintem tényleg alig valami tudná megindokolni. Egész egyszerűen szerintem elszálltak a népszerűség miatt.

(#19434) centrino válasza lugosi (#19433) üzenetére


centrino
aktív tag

Magyar piac egy pár fokkal árérzékenyebb...

Akkora volt így is rá a kereslet, hogy alig tudtak lépést tartani azt kiszolgálni.

Biztosan volt pár marketinges aki a fejét verte a falba, hogy "ha ilyen jól fogy akkor túl olcsón adjuk"

(#19435) #16820480 válasza lugosi (#19433) üzenetére


#16820480
törölt tag

Érdekes azért ha a globális értékesítést nézzük. Nem csak erre az ágazatra igaz, hogy a drága gyakran jobban fogy az olcsónál. Ott az Astell&Kern például a hordozható zenelejátszóival, olvastam valami közleményt, hogy a legjobban fogyó modelljük az (akkor legdrágább) AK240 volt, ami röpke fél millióba kerül, azóta kihoztak vagy 3-4 modellt fölé pozicionálva, és még azok is jól fogynak, pedig hát...

(#19436) madgie válasza lugosi (#19433) üzenetére


madgie
titán

Dollárban centre ugyanannyi az ára, a többi meg ugye nem csak a Fuji sara...

(#19437) Aser Tzuiko


Aser Tzuiko
csendes tag

X100 mellett ha objektíveken nem is gondolkodik az ember, második gépen lehet hogy igen.

(#19438) lugosi válasza madgie (#19436) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ez igaz, ezt nem is néztem.

(#19439) Novics


Novics
senior tag

Mit gondoltok urak, ez a tok jó lehet az X100T-re is? Rendeltem egy hasonlót a T-re, de nem jött meg, refund lett belőle, most kéne másik tok. (Azóta már nem is lehet olyat rendelni.) Elvileg minimális az eltérés a két váz között. Viszont az akasztó a T-n lejjebb van. Korábban szerintem T-re árultak ilyet, de most már abszolút nincsen választék... :(((

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#19440) pethob


pethob
aktív tag

X100t-hez van valakinek búvár tokja, ami bevált? Érdekelne a beszerzési forrás, vagy kölcsön venném.

https://www.flickr.com/photos/pethob

(#19441) Peter89x


Peter89x
csendes tag

Hinnye, egy Békéscsabai X-T20 nyomkodásra beneveznék én is. Remélem Pixel-peep kolléga nézegeti fél szemmel a privátjait.. :-)

(#19442) Suszi66 válasza Novics (#19439) üzenetére


Suszi66
csendes tag

Szerintem nem jó hozzá, de írtam privátot :R

(#19443) Rum.cájsz


Rum.cájsz
tag

Nézegetem, nézegetem... :D

Más.
Szeretnék egy XF 35/1,4 R-t kölcsönkérni erre a hétvégére, Sopronba.
Péntek és szombati napokra, évfolyamtalira mennék.
Vasárnap reggel tudnám visszaadni, X-T20-ra menne.
Előre is köszi!

(#19444) Novics válasza Novics (#19439) üzenetére


Novics
senior tag

Hoppá, mit találtam! Az ott nem egy X100T az utolsó előtti képen? :)

[ Szerkesztve ]

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#19445) gorgo


gorgo
őstag

Hi! Nem tudja valaki, mi lehet a különbség a két obi között? Csak a nevükben van különbség, meg a fényerőben, de a fényerősebb az olcsóbb!! :F

Samyang 8mm F2.8 UMC Fish-eye II objektív 93.900 Ft
Samyang 8mm F3.5 UMC Fish-Eye CS II objektív 104.900 Ft

Illetve még ez áll a leírásban:
"A Samyang 8mm F3.5 UMC CSII DH halszem objektív levehető napellenzőjén (HD) kívül optikailag és mechanikailag lényegében megegyezi a fix napellenzős Samyang 8 mm-es típussal.
Napellenző nélkül kiválóan fotózhatunk vele teljes formátumú kamerákkal is, amelyekkel igen nagy képmezővel rendelkező panoráma képeket és 3D virtuális túrákat is készíthetünk."

Ami sztem nettó baromság, mert a halszemeket szigorúan szenzormérethez készítik/igazítják. Eleve, nincs is a listában FF bajonettes modell, azaz házibarkács lehetne csak feltenni rá.

Szal 10k-val drágább a sötétebb modell, ami egyébként optikailag megegyezik a fényerőssel? Akkor vagy nagyon elbaltázták, vagy van valami extra ami megér 10k-t a levehető napellenző miatt? :F

[ Szerkesztve ]

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#19446) Muerte68 válasza Novics (#19444) üzenetére


Muerte68
addikt

De az az mivel nincs elöl tárcsa,nyilván ugyanaz a tok csak átnevezték az újjab tipusra:)

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#19447) Rum.cájsz válasza gorgo (#19445) üzenetére


Rum.cájsz
tag

Az első modell csak MILC-ekhez. :K
A második modell elsősorban APS-C DSLR-ekhez, bár a hivatalos leírás szerint egy két tükörnélkülire is felrakható, de találtam olyan oldalt, ahol csak DSLR-ekhez írják.
Ebből az sejlik ki, hogy inkább a bázistávolság a lényeges különbség a 2 modell között.
Neked az elsőben kell gondolkodni. :D

[ Szerkesztve ]

(#19448) ixtom válasza gorgo (#19445) üzenetére


ixtom
tag

Ennyit találtam a gyártói oldalon:

F3.5
F2.8

(#19449) gorgo válasza ixtom (#19448) üzenetére


gorgo
őstag

Ez a leghasználhatóbb, köszi! :R
Ki is derült, hogy a Leitz honlapon az ÖSSZES ADAT szar, totál baromság a leírás is.
Ők az mft rendszerbe tartozó halszem adatait írták be mindkettőhöz :W (onnan tudom, hogy lemértem, mivel van épp egy a fiókomban, azt szeretném Fuji X-re cserélni).
Kár, hogy mindenben rosszabb az APS-C méret mindkét tagja. :(( Legfőképp a 30 cm-es közelpont a fájó pont. Most megint elbizonytalanodtam. No mindegy, még 5 hét gondolkodási időm van bevetés előtt...

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#19450) Freddy76


Freddy76
addikt

Mi a fasz kerül egy X100f-en 460 ezer forintba?????? Ez a százas sorozat mindig ennyi volt?

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.