Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19701) Muerte68 válasza Karaya (#19700) üzenetére


Muerte68
addikt

Megnézem azt is,a Meike azért tetszett mert jó az ára és TTL-de ha van jobb azt is megnézem

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#19702) Karaya válasza Muerte68 (#19701) üzenetére


Karaya
tag

A TT350 is TTL, ráadásul kétírányú cross-band TTL, tehát sony, canon, oly-hoz készült godoxokat is elvezérli. Vagy pl sony vázról masterrel vezérelve wireless TTL.
Aztán meg bagóért kapsz majd hozzá 860N, 685N, 680N-eket, amikor a Nikon tönkremegy : :DDD

(#19703) centrino válasza gorgo (#19698) üzenetére


centrino
aktív tag

azért XT1 és XPro2, mert a két külön szenzor - XTrans II és III
icc profil nevét átnevezed bármire (csak a nevet nem kell semmi hex editor ilyesmi) ami ugyanazt a szenzort használja és működik is tökéletesen

(#19704) gorgo válasza centrino (#19703) üzenetére


gorgo
őstag

hasznos. Mondjuk az lenne az igazi, ha X-trans2-3 között is menne a váltás. DNG hack segítségével megy LR/ACR-ben.

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#19705) centrino válasza gorgo (#19704) üzenetére


centrino
aktív tag

!Mindegyik! filmmód megy mindegyik geppel, csak a szenzorra valo optimalizalas miatt van megkulonboztetve.

(#19706) Tempus_fugit válasza centrino (#19705) üzenetére


Tempus_fugit
tag

Akkor egy X-E2 RAW-ra hogy tudok ráereszteni ACROS módot (a tudatlanságom valós)?

(#19707) centrino válasza Tempus_fugit (#19706) üzenetére


centrino
aktív tag

Capture One Pro próba verzió letölt. C1Pro
Fuji színmódokat letölt Dropbox.
icc profil nevét átírod XT1-ről XE2-re, majd bemásolod a megfelelő mappába (Users/UserX/AppData/CaptureOne/Color Profiles)

Color fül alatt Base Characteristic - kiválasztod amit szeretnél, ott az összes. Érdemes kísérletezni az alatta lévő Curve menüvel is (Auto, Extra Shadow, Extra Contrast stb...)

megszokást és kis gyakorlást igényel a program, más mint a Lightroom, de nekem nagyon bejött, már csak ezt használom

[ Szerkesztve ]

(#19708) centrino


centrino
aktív tag

Egy másik forrás a fuji színmódokhoz:

mediafire

nem tudom van e különbség a kettő között, én ezeket használom teljes elégedettséggel :)

(#19709) 3YEW válasza centrino (#19707) üzenetére


3YEW
tag

Csak egy kérdés: sebességben van különbség (tapasztaltál) feldolgozás során C1 vs. LR? LR-t ismerem néha egy kicsit nehézkesnek találom, (import, előnézet stb) kösz

T

(#19710) centrino válasza 3YEW (#19709) üzenetére


centrino
aktív tag

Abszolút gép függő a dolog. Nálam tökéletesen működik. Ami különbség: sokkal jobban ki tudja használni a gépben lévő erőforrásokat. Szépen használja a rendelkezésre álló cpu magokat, minél több van, annál többet, szépen használja bizonyos funkciókra a GPU-t, baromi gyors jpg exportálás stb. Alapvetően OpenCl optimalizált, Radeon vga-val még inkább megtáltosodik.
Nem tudom hogyan működik sokezres-tízezres adatbázisokkal, én Session-ökkel használom, max pár ezer képpel, ahhoz tökéletes.
Érdemes kicsit utánajárni, fantasztikus a youtube csatornájuk, milliónyi ingyenes oktató anyag. Beszereztem hozzá egy midi kontrollert, amivel meg egy álom a használata.. mind sebesség mind felhasználói élmény szintjén. Arturia Beatstep
Nem kell levenned a szemed a képről, "keresni" a csúszkákat, meg "egerészni", hanem pár gyors mozdulat és finomítok az expozíción, shadows, highlights, esetleg kicsit melegebb WB és vignett... pár másodperc és jöhet a következő kép. Ezen kívül nagyon jól működnek, mint lightroomban a képszinkronizációs megoldások is (beállítasz pl egy képen wb értékeket, majd másolod a többi kijelöltre)

[ Szerkesztve ]

(#19711) madgie válasza centrino (#19710) üzenetére


madgie
titán

Éles kontrasztként hozom fel itt is, hogy a pepecselősebb képeimet mostanában tableten, cerkával dolgozom meg :)) Az Affinity Photo fenejó PS alternatíva, és így a gép felett sem kell görnyedni, egy negyedkilós iPad szinte bárhol kényelmes.

(#19712) centrino válasza madgie (#19711) üzenetére


centrino
aktív tag

majd pár szót esetleg az Affinity Photo fuji workflow-ról... :)

[ Szerkesztve ]

(#19713) madgie válasza centrino (#19712) üzenetére


madgie
titán

Rawot nem nyitottam még meg vele, csak jpg-gel próbáltam. Fontos a Classic Chrome :D

(#19714) madgie válasza madgie (#19713) üzenetére


madgie
titán

Na, kicsit bővebben: nincs workflow :D Átlagos képeknél fel sem merül a használata, mostanában tök jól elvagyok a JPG képekkel is, azokat finomítom. Ha kell, ott a RAW is, de általában nem kell. Viszont egy esküvői kreatív, vagy egyéb fizetős portréfotózás megkövetel egy jó adag retusálást, dodge-burnt, stb, amihez nem árt a PS... vagy valami sokkal kényelmesebb, mégis pontosabb, szórakoztatóbb folyamat. Na ezt szeretném most az iPad-Pencil-Affinity progival élesben kipróbálni. Majd egy-két nagyobb mennyiségnyi feldolgozás után kiderül, hogy számomra járható-e ez az út.

(#19715) berobi78 válasza Tempus_fugit (#19706) üzenetére


berobi78
tag

Nem kell átnevezni semmit, egy fuji képre simán ráereszthetsz egy nikon, canon, oly stb. színprofilt is akár.

Nekem ami eddig sokkal jobban tetszik a C1-ben, az az, hogy export után is azt kapom, amit a C1-ben láttam.
A lightroomnál egy katasztrófa van a színprofiloknál, amivel én nem tudtam megbarátkozni.

Idézet Ropi tollából:
"Sajnos amíg az Adobe-nál nem fejlesztenek, addig az a helyzet, hogy a develop modul az gyakorlatilag ProPhoto RGB-ben dolgozik (igazából Melissa RGB, ami a ProPhoto egy fajtája sRGB-hez közeli Gamma görbével), a libraryban viszont Adobe RGB-ben láthatóak az előnézetek. Exportnál legalább azt kapod amit beállítasz. :DDD"

Na, és felteszem mégegyszer, egy picit egyszerűbben az eredeti kérdésem ;)

Hasonlította már valaki a fényképezőgépe LCD kijelzőjén megjelenített képet, egy kalibrált monitor képéhez? Egyezik, vagy van közte eltérés?

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#19716) madgie válasza berobi78 (#19715) üzenetére


madgie
titán

Hogyne lenne, sőt, két különböző típusú gépen sem láttam még ugyanolyan színeket :D Egy idő múlva rááll a szemed, milyen lesz amúgy (meg általában az EVF-ben csekkolom le a képet, ha fontos)

Más: most vettem észre ,hogy a sima RF60-hoz is kijött egy hete a fw update a Cactustól, megy a TTL a V6II-vel, szupiszuper :)

(#19717) 3YEW válasza madgie (#19711) üzenetére


3YEW
tag

Sajnos ez annyira éles kontraszt, hogy ez már sci-fi, ezt sajnos nem tudom elkeozelni :O

T

(#19718) Tempus_fugit válasza berobi78 (#19715) üzenetére


Tempus_fugit
tag

Köszi, de egyelőre maradnék a Lightroomnál.

(#19719) centrino válasza madgie (#19716) üzenetére


centrino
aktív tag

Hogyan nem vettem ezt eddig észre...
Nagy köszönöm érte hogy szóltál!!!

(#19720) madgie válasza centrino (#19719) üzenetére


madgie
titán

Szívesen! Nem mintha a TTL-től jobban tudnék majd ezentúl vakuzni, de felraktam :D

(#19721) DonRazzino válasza 3YEW (#19697) üzenetére


DonRazzino
senior tag

Lemondanánk róla. Pálinka bekészítve! Hívlak kora este, köszönöm szépen! :R

(#19722) Mercutio_ válasza DonRazzino (#19721) üzenetére


Mercutio_
félisten

Pálinkázás, mikor-hol?:DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#19723) madgie válasza madgie (#19716) üzenetére


madgie
titán

Háhá, best offereztem egy fóliás RF60-ra, 4 ajándék akkuval, 100 euróért elfogadta a csóka :D

(#19724) 3YEW válasza Mercutio_ (#19722) üzenetére


3YEW
tag

Ja már én is így voltam mikor most olvastam, aztán rájöttem hogy nem is hívott, na biztos megitta amit bekészített. Remélem szilva volt, azt sajnálnám a legkevésbé. :O
Madgie: ez is sci-fi...

[ Szerkesztve ]

T

(#19725) madgie válasza 3YEW (#19724) üzenetére


madgie
titán

Van még kettő a srácnak, ha kell, átküldöm a licit linkjét :)

(#19726) garai198419


garai198419
csendes tag

Nos akkor én is beállok x-t2 táborba :). Aki esküvőzik vele kérdésem az lenne mennyire jó illetve mit használtok folyamatos vagy single fókuszt egy templomi bevonulás vagy a buli fotózásakor.

(#19727) Muerte68 válasza garai198419 (#19726) üzenetére


Muerte68
addikt

[link]

itt is tudnak tippeket szerintem :K

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#19728) madgie válasza garai198419 (#19726) üzenetére


madgie
titán

Mikor mit, ki kell tapasztalni. Az én felhasználói szokásaimhoz általában elég a sima egymezős AF.

(#19729) 3YEW válasza madgie (#19725) üzenetére


3YEW
tag

Koszonom szepen! Hat leginkább az a gond, hogy nincs semmilyen rendszerem, lehet, hogy nincs is rá amatorkent szükségem, és ugye per pillanat nehéz bármelyik mellett dönteni, legalábbis úgy tűnik. Egy mondjuk biztosnak tetszik, hogy nem fuji :((
Talán a napokban lesz időm utánanézni, olvasgatni.

[ Szerkesztve ]

T

(#19730) Clemi válasza madgie (#19728) üzenetére


Clemi
veterán

Kérdés: A T2 arc felismerője mennyivel jobb mint a T1-é? Tegnap megint a hajam téptem egy modellfény melletti vakus fotózásnál, pedig a 35/2 obit használtam.

(#19731) madgie válasza Clemi (#19730) üzenetére


madgie
titán

Papíron jobb, főleg, hogy az új firmware-ekkel már PDAF-ben megy az arcfelismerés is. Gyakorlatban viszont ritkán használom, ne kérdezd, miért, talán a lagzik miatt, ahol ugye elviheti egy távolabbi arc is a menyáékról a fókuszt.

Egyébként meg qrvajók a mostani boudoir képeid :R

(#19732) centrino válasza Clemi (#19730) üzenetére


centrino
aktív tag

Alapvetően kettő különbség: ég és föld. :)
Nálam T1 használhatatlan kategória volt, nem volt megbízható, szinte sohasem használtam.
T2 (és T20) ellenben nagyságrendekkel jobban működik, ha 1-2 ember van a képen akkor hihetetlen mód megkönnyíti a dolgomat, nagyon hasznos egy gombra kirakni és szükség esetén bekapcsolni. Ha "tömeg" van, akkor csak többet zavar mint segítene... (amúgy sokkal nagyobb segítség és gyorsítás, hogy T2-n be lehet kapcsolni a két egymástól független fókusz pont/mód lehetőséget a "fekvő" és "álló" képeknél)
Azt azért hozzá kell tenni, amikor megláttam először mit tud csinálni a szemkövetésben egy Sony A9, erősen elgondolkodtam, hogy eladom a csudába az egész kócerájt...
T2-n használom, sokat tud segíteni, de ha T3-ban annyival jobb lesz mint amennyivel a T2 volt a T1-hez képest...

[ Szerkesztve ]

(#19733) Clemi válasza madgie (#19731) üzenetére


Clemi
veterán

Köszi :) Instagramm?

(#19732) centrino: Köszi!

Asszem elkezdek spórolni egy T2-re. Piacra tolom T10-et és a T1-et kicsit (ja nem :U , jócskán) megtoldom és már meg is van a T2

(#19734) madgie válasza Clemi (#19733) üzenetére


madgie
titán

Aha, Insta :)

A mostani akcióban simán megveheted a németektől, olcsóbb is és ajándék markolat jár mellé (amit eladhatsz jópénzé, ha nem kell).

[ Szerkesztve ]

(#19735) centrino válasza Clemi (#19733) üzenetére


centrino
aktív tag

júl 31-ig még van fotomundus.de akció X-T2 ingyen markolattal... 1650€ (jó ár, én nem tudtam neki ellenállni, gondolom sokan "lerabolták" őket, japánból rendeltek még markolatot, mert az összes elfogyott, lassan az enyém is ideér)
X-T20 is van a "házban" párom használja, nagyon meg van vele elégedve, neki előny, hogy kisebb és "él-hal" az érintő kijelzőért. Rá van gyógyulva neki az 56mm 1.2 blendével, auto iso, auto záridő, auto wb, face detection vagy touch screen és hihetetlen mire képes így ez a kombó...
(off: amúgy nem csak előnye van, ha párunk is rákap a fotózásra... minap mondja, hogy én állandóan az 50-140-et használom, venni kéne még egyet, meg egy 23 1.4-et és ő azzal a három objektívvel el lenne...) :DD

(#19736) Clemi válasza centrino (#19735) üzenetére


Clemi
veterán

Még várok őszig a vásárlással. Első körben asszem a T10-et meghirdetem (nem igazán használom már jó ideje) aztán ha kicsit gyűlt a rávaló, megveszem (amúgy szerintem lesz ősszel Fuji akció is) és nyugodt kivárással tud piacra menni a T1.

(#19737) centrino válasza Clemi (#19736) üzenetére


centrino
aktív tag

ősszel is lesz biztosan, én megvárnám a következő ingyen markolat vagy valamelyik új f2 fix-el egy csomagban akciót (off: sztem sokkal többet buksz rajta, ha a T1-et adod el később, most jobb áron elmenne mint fél év múlva)

[ Szerkesztve ]

(#19738) kobox válasza centrino (#19735) üzenetére


kobox
tag

Csak halkan mondon, eglobalon 1222 euro a T2, szerintem az az igazi akció :)

(#19739) centrino válasza kobox (#19738) üzenetére


centrino
aktív tag

fotomundus.de-vel van nagyon pozitív tapasztalatom, abszolút segítőkészek bármiről van szó, mindig max fél órán belül válasz a mailekre stb... bármi garanciális ügyintézésben is sokkal jobban bízom bennük mint bármelyik itthoni kereskedőben... ennek is van ára, amit én boldogan megfizetek. :D

(#19740) hemaka válasza kobox (#19738) üzenetére


hemaka
nagyúr

Jo, ott van a tdimension is, de a gari erosen felejtos szerintem. Persze aki meg meri kockaztatni(pl en is), annak jo biznisz lehet az is. :)

(#19741) hegyimorc


hegyimorc
senior tag

XF90-t használ valaki akinek van/volt XF56 is? Mennyire eretnek gondolat az 56-ost elcseréni egy 90-re?

Figyelembe véve azt is, hogy szeretnék egy XF50-t, amit szívesebben cipelek túrázáskor mint az 56-t.
50 és 56 együtt túlzás, de csak úgy nincs szívem eladni az 56-t, ezért jutott eszembe, hogy esetleg elcserélném egy 90-re.

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#19742) garai198419


garai198419
csendes tag

Én is a fotomundus-tól rendeltem elméletileg már úton van. A garancia az itt is érvényesíthető?

(#19743) garai198419


garai198419
csendes tag

A tdimension mennyiért és mivel szállít? Most nézem és nagyon jó árak vannak :)

[ Szerkesztve ]

(#19744) hemaka válasza garai198419 (#19743) üzenetére


hemaka
nagyúr

Mindig ott irja ebayen, hogy benne van-e az arban, vagy kulon tetelkent szamolja majd fel. DHL hozza hazhoz par nap alatt.

(#19745) garai198419


garai198419
csendes tag

Jaj én a weboldalt néztem :). Amúgy nem világ garancia van?

(#19746) madgie válasza kobox (#19738) üzenetére


madgie
titán

GIVEME5 kód van most mindenre, az még mínusz 5% :)

(#19747) wms válasza madgie (#19746) üzenetére


wms
senior tag

És azt hol lehet látni, hogy -5% van mindenre? :F

(#19748) DonRazzino válasza centrino (#19732) üzenetére


DonRazzino
senior tag

Néztem én is az A9, sőt számoltam is. Ahhoz, hogy meglegyen ott szinte mindenem ami Fujin az összes cuccom piacradobása után 1.8 millát kéne ráfizetnem. Meredek upgrade lenne. :Y

(#19749) madgie válasza wms (#19747) üzenetére


madgie
titán

Iratkozz fel a hírlevélre, én ott kapom ezeket (és bocs, most látom, hogy elvileg a feliratkozóknak jár csak).

DonRazzino: szerintem nem akarsz te a Fujis Classic Chrome után a Sony RAW-jaival sz*pni :D

[ Szerkesztve ]

(#19750) centrino válasza DonRazzino (#19748) üzenetére


centrino
aktív tag

A9 hez nem is kene mas csak a 16-35/2.8; 24-70/2.8; 70-200/2.8 meg 35/1.4 és 85/1.4. Meg persze akkor mar megegy A9 hogy masodvaz is legyen. :D Mikulsanak ez igy tul nagy keres lenne egyszerre???

Lenne egy ilyen csomagom, szives oromest szopnek a rawokkal. :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.