Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19159) Clemi válasza pethob (#19156) üzenetére


Clemi
veterán

A világért sem akarlak megtéríteni, de van néhány megjegyzésem, csak a félreértések elkerülése végett:

A képminőség meg azért jól láthatóan elmarad a fixektől, Nos nem kétséges nem is lehet és nem is lesz soha olyan képminősége, mint egy 56/1,2-es vagy a 90/2 obinak, viszont a 18-55-nél semmivel nem rosszabb.

A fényerő már a "normál" tartományban is gyengeEgy városnézős, kirándulós, túrázós eseményen minek is kellene a nagy fényerő? Ilyenkor én legalábbis f8-f11 blendével szoktam fotózni.

Minden portrénál azt kívánnám, bárcsak hoztam volna fixet[/IHmmm portrézni nem ilyen alkalmakon szoktam, de ha mégis azért a 35/2 mindig nálam van úgyhogy problem solved és még az eső is eshet bátran.

(I)Max fotózok 55 mm-en, és vágásnál dobom a kép 3/4-ét. A 24Mpix-ből azért lehet...(/I)Azért nem mindenkinek van ám még 24Mpx-es Fuji váza :) az 55mm és a 135mm között azért elég nagy ám a távolság még.

Egy szó mint száz, ha kimondottan a fotózás a cél, akkor én is a fix obijaim viszem magammal, ha meg csak a legyen nálam mégse a telefonnal mindent, akkor betolom az oldaltáskámba a T10-et rajta a 27/2,8 pancace üveggel, viszont ha nem akarok lemaradni semmiről, mert bármi közbejöhet, bármit megláthatok miközben a hegyet völgyet utcát teret járom, akkor jön a vázon a 18-135 a kellemes átfogásával és az időjárás állóságával. Tudom nem könnyű üveg, de ha egymás mellé teszem a fix sort és a 18-135-öt az össz súlyuk kb ugyanaz. Igaz, a vázon lévő zoom valóban orr nehézzé teszi a gépet, de a fogással nekem legalábbis semmi bajom, főleg hogy rajta van a markolat állandóan a vázon.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.