Hirdetés

2024. június 25., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-09 14:16:34

LOGOUT.hu

Ide várunk:
- minden saját tapasztalatot/tesztet, észrevételt a már megvett, és használatban lévő SSD-vel kapcsolatban, illetve mindenféle, megbízható forrásból való cikket/tesztet/érdekességet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51824) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves Fórumozók!
Frissítettem az összefoglalót, valamint a topik neve is változott.
Remélem ezekkel a változásokkal itt több tapasztalat/eszme csere fog létrejönni, mivel kicsit szabadabb, lazább lehete ezentúl ez a topik.

Mindenkinek további jó fórumozást!

Hozzászólások

(#18151) scope2007


scope2007
addikt

Kingston HyperX 3K 120GB SATA 3
z77 - intel sata 3 port0

szám ellenőrzése direkt 3-on volt, ne írogasson annyit :D

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#18153) ubyegon2 válasza rup1u5 (#18032) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Rég néztem be ide. Ha csak az állapotot akarod megnézni, akkor ezek a programok jók rá:

gsmartcontrol, gnome-disk-utility

Ha mélyebben akarod ellenőrizni, akkor itt van pár ellenőrző parancs és a benne lévő linkek is hasznosak lehetnek!

[ Szerkesztve ]

eladó Samsung PM883 1,92TB SSD 50eft

(#18154) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Sziasztok!

Korábban, pár hónappal ezelőtt, ha jól emlékszem ugyan ezt kérdeztem, vagyis, hogy nem azonos %-ot mutat az SSDOK és a HD Sentinel, és akkor azt beszéltük, hogy majd szinkronba állnak.

Nos, azóta most még 1 %-ot romlott a kondíció, 98/100-ra az SSDOK szerint, viszont a HD Sentinel szerint még mindig 100/100 az SSD állapota.

SSDOK verzió: 1.5.5.8 (1.5.5.6-tal is ez volt).
HD Sentinel: 4.50

UPDATE: Frissítettem a HD Sentinel-t 4.60-ra, és helyre állt a dolog. Sorry. :R

105 nap 21 óra üzemidő
1,82TB írás

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#18155) yusukee


yusukee
aktív tag

Sziasztok!

Egy gyors kérdés. Intel 530-as SSD-m van. Még mindig van az, hogy 10% szabad helyet kell hagyni rajta? Régebbi SSD-nél még írták, hogy kell, nem tudom most hogy van.

(#18157) Locutus


Locutus
veterán

Kezdetnek egy Aida64 read suite :)

Crystal:

Amúgy meglehetősen problémamentes az install... bedobtam a Gene-Z x4-es slotjába, start, windows7 felismeri magától, már lehetett is rá partíciót dobni... hőfokmérő is van benne (ugyanúgy 32 fokos mint a régi ssd470, teszt közben sikerült 45-öt is elérnie).

[ Szerkesztve ]

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#18158) radi8tor válasza Locutus (#18157) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

AS SSD benchmark-ot szokott Prohardver is használni.
Game, stb tesztek.

⭐ Stella

(#18159) Locutus válasza radi8tor (#18158) üzenetére


Locutus
veterán

---

[ Szerkesztve ]

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#18160) radi8tor válasza Locutus (#18159) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Van egy másik része a programnak, ahol Game, Iso meg mittodomén mit lehet benchmarkolni.
Talán Tools alatt.

⭐ Stella

(#18161) FF23 válasza Locutus (#18159) üzenetére


FF23
senior tag

A 4K eredmények nagyon karcsúak a linkelt teszthez képest. Ott más dájverrel ment a dolog [link]

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#18162) radi8tor válasza FF23 (#18161) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Mert az a jelenlegi csúcs procival rendelkező gépben végzett teszt volt. (Intel Haswell E 5820k @ 4.3GHz)

⭐ Stella

(#18163) Locutus válasza radi8tor (#18162) üzenetére


Locutus
veterán

Hát ja, ebből nyilván tudna még kihozni valamit egy nagyobb PCIE sávszéllel rendelkező rendszer :)
De most úgyis bemutatták a TUF X99 mATX-et, szal talán lesz mit vennem év végére :)

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#18164) FF23 válasza radi8tor (#18162) üzenetére


FF23
senior tag

Nem értem. Itt nincs meg a PCI-E 2.0 x4? Ilyen 4K-s eredményeket, mint a CDM-ben is, némely 2,5"-os sata2-n is produkál. Szerintem valami driver, vagy beállítás nem kerek.

Locutus
SSDOK meg CrystalDiskInfo-t tudsz mutatni?

[ Szerkesztve ]

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#18165) scope2007 válasza Locutus (#18157) üzenetére


scope2007
addikt

pöpec
köszi

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#18166) Locutus válasza FF23 (#18164) üzenetére


Locutus
veterán

Nem értem milyen jellegű információt keresel?
(ha lehet azért nem raknék fel még 50 benchmarkot.. smartot aida is tud, ha az kellene)

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#18167) FF23 válasza Locutus (#18166) üzenetére


FF23
senior tag

Ezek nem benchmarkok, és nem smart miatt érdekesek.

Az én 64GB-os samu 830-asom pl. CDM-ben 4K írásban és 4K QD32 olvasásban sata2-n jobb, mint a tied. Ez azért vicces lenne. Nem?

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#18168) Locutus válasza FF23 (#18167) üzenetére


Locutus
veterán

CDI

SSDOK nemtom mi, de amit találtam róla, abban nyoma sincs a támogatási listán ennek az ssd-nek... Bár van egy olyan érzésem, hogy a CDI sincs igazán tisztában vele mi is ez.

[ Szerkesztve ]

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#18169) MZperX75


MZperX75
addikt

Sziasztok,
Új SSD-m itt hever az asztalom,Win7-et szeretnék telepíteni rá,viszont a "régi"win7-et nem akarom kukázni,mit kell tennem,hogy mindkettő működjön választásom szerint,de úgy hogy lássák egymást. egyik illetve a másik rendszerről???

Kingston 300V-120Giga ,WD Black 1T. Win7-64 ultimate vam az 1Terás HHD-n.

APU A8-3870K+Ascrock A75pro4

[ Szerkesztve ]

(#18170) FF23 válasza Locutus (#18168) üzenetére


FF23
senior tag

SSDOK is információs eszköz. Itt fejleszti Fire/SOUL/CD szaki.
Segíthet az esetleges beállítás meg driver problémákban. Ha van. Csak el kell indítani.
Nem állítom, hogy én mondom meg a tutit, de a 4k értékeid nem jók.

A CrystalDiskInfo-d 2 éves.

[ Szerkesztve ]

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#18171) radi8tor válasza MZperX75 (#18169) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Simán elindítod a telepítőt megint és egy másik partícióra felrakod.
Telepítő látni fogja, hogy van már a meghajtón Windows (meg is kérdezi, hogy javítani akarod vagy újat telepíteni).
Aztán ha másik partícióra telepítetted bootolásnál ki lehet választani melyiket indítsa el.

De ez Windows topik témája. Nem SSD.

⭐ Stella

(#18172) MZperX75 válasza radi8tor (#18171) üzenetére


MZperX75
addikt

Köszönöm a választ,
10 percig kerestem azt a topikot ahová a kérdés való, nem találtam ezek szerint...... :B

[ Szerkesztve ]

(#18173) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Lehet rosszul emlékszem. A 840evo ssd-nél csak a 3év gari van de nincs írás korlát, viszont a 850 evo-nál már van írás korlát is és öt év a gari.

Jól emlékszem? Ha igen mennyi az az irás amit "lehet"?

THX

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#18174) Bodor válasza Predator2 (#18173) üzenetére


Bodor
veterán

(#18175) adamssss


adamssss
veterán

Sziasztok!

A gépemben egy Samu 841-es msata ssd van. Feltettem a Samsung Magician sw-t, de az nem érzékeli Samsungnak. Ez miért van?

köszi

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#18176) Bodor válasza adamssss (#18175) üzenetére


Bodor
veterán

Azért van, mert ez egy OEM típus, ezért a Samsung nem ad hozzá támogatást.

(#18177) grabber


grabber
addikt

Sziasztok!

Otthon újraindulással küszködök a géppel és most sikerült egy rendszer visszaállítási pontból elindítanom a gépet.Gyorsan csináltam egy SSD life testet és azt igazolja amire én is gyanakszom.SSD adta meg magát:

Gondolom ez a helyzet,mert nem mai darab.

[ Szerkesztve ]

(#18178) Fire/SOUL/CD válasza grabber (#18177) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Inkább Hard Disk Sentinel-el nézz rá, az Áttekintés fülön szöveges, érhető értékelést kapsz.
(Van portable változat is)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#18179) grabber válasza Fire/SOUL/CD (#18178) üzenetére


grabber
addikt

Azt írja 98% és csak 2 hiba fordult elő,ami nem indokol beavatkozást.

(#18180) Fire/SOUL/CD válasza grabber (#18179) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ilyenkor van az, hogy még egy progival is kukkants rá(bár HDS-ben jobban bízok, mint a többiben) és ha az is jó kondíciót ír ki, akkor nem feltétlenül az SSD-ben keresendő a hiba. Ilyen progi pl a Crystal Disk Info.

Ha a kondíció jónak tűnik így is, akkor linkelj egy SSDOK képet. Ez nem fog kondíciót megadni(meghajtó nem ad vissza magáról ilyen infót), viszont arra jó, hogy esetleg rendszerbeállításokban stb stb találni lehet valami "nem odaillőt" stb.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#18181) grabber válasza Fire/SOUL/CD (#18180) üzenetére


grabber
addikt

Cystal szerint is jó.98%

Szabad tárhely most kevés,mert ez egy backup ssd lemez kép.De 10-15% szabad hely megvolt.

[ Szerkesztve ]

(#18182) Locutus válasza FF23 (#18170) üzenetére


Locutus
veterán

SSDOK

De még mindig nem vágom miféle infót kellene nézni rajta. Milyen driver probléma lehet egyáltalán? Létezik többféle driver, meg beállítás? Hol?

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#18183) Fire/SOUL/CD válasza grabber (#18181) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

1. itt is minden rendben tűnik, kivéve, hogy IDE módban megy a SATA port, holott az alaplapod chipset-je támogatja az AHCI üzemmódot. (gyorstalpaló 5. pont szerint lehet átállni AHCI-re)

2. Most, miután visszaállítottad a rendszert egy visszaállítási pontból, most minden megy normálisan, nem tapasztalsz semmilyen hibát, mint korábban? Mert ha ez a szitu, akkor nem az SSD-vel van gond

Locutus
Itt le van írva, hogy mit kellene nézni az SSDOK-ban, amik a fontosabbak. Nálad pl az élből látszik, hogy a partícióeltolás helytelen, ami SSD-nél nem pálya, mert lassulással és bizonyos fokú többletírással is jár.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#18184) Locutus válasza Fire/SOUL/CD (#18183) üzenetére


Locutus
veterán

Akkor az SSDOK nem ír jól valamit, mert az AS SSD szerint (amely képét be is tettem ide korában) az alignálás OK...

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#18185) Fire/SOUL/CD válasza Locutus (#18184) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Az SSDOK ebben nem téved, katt a details gombon, aztán meglátod melyik partíció nem jó(AS SSD csak az első partíciót nézi, amit talál, SSDOK az összeset)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#18186) Locutus válasza Fire/SOUL/CD (#18185) üzenetére


Locutus
veterán

Azt irja az SSDOK, hogy az első partíció a microsoft reserved partition 128MB méretű, az inkorrekt... a második, ami a teljes területet lefedi amúgy, az jó.
Tehát valójában az AS SSD azt nézte, ami számít.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#18187) grabber válasza Fire/SOUL/CD (#18183) üzenetére


grabber
addikt

AHCI-ra ránézek.

Csak annyi a furcsaság,hogy egyszer újraindult már a gép,de pont frissítette magát.Nem tudom amiatt volt-e.Viszont jobb oldalt a kis ikonok az óra mellett nem látszódik mind :) Egyelőre csak ennyi a furcsaság,de számomra ez nem jó állapot,biztos hogy újra lesz húzva a rendszer.

(#18188) hackeeeee válasza grabber (#18187) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Akkor nagy valószínűséggel attól hasalt el a rendszer, hogy újraindult frissítés közben.

A windows nem nagyon szereti ezt.

Véleményem szubjektív...

(#18189) grabber válasza hackeeeee (#18188) üzenetére


grabber
addikt

Ez már a rendszeer visszaàllítás után volt.90% körül,lehet magát indította újra.
De nem vennék új ssd-t merr kb 20 lenne és ha jól sejtem nagy különbség nem lenne rendszermeghajtó esetén.

(#18190) hackeeeee válasza grabber (#18189) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Jahogy jah, akkor sorry.

Ha most minden ok, és rendben megy, akkor sanszos, hogy valami más lehet a gond. "Monitorozz". :K

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#18191) Fire/SOUL/CD válasza Locutus (#18186) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Röviden, velősen: [link]
Az egyetlen eltérés, hogy MBR-re legyen inicializálva, ne pedig GPT-re.

Ezt régebben csak és kizárólag egy érdeklődő miatt követtem el(UEFI-ben W8 telepítés, telepítőre bízva a particionálást), jó látható, hogy minden partíció eltolása rendben van és annak is kell lennie. [link]

Innentől rád bízom a döntést, de jelen esetben ez az állapot nem van jól és értelmetlen is egyben.
UI: Windows-ok ma napig bugosak abból a szempontból, hogy ha OS alatt inicializálod GPT-re a meghajtót (mindegy, hogy lemezkezelőből avagy parancssorból), akkor rossz partícióeltolást alkalmaznak(MBR-nél nem), míg telepítőlemezről indított parancssorból hibátlan eltolást alkalmaznak GPT esetén is (ill. maga a telepítő is helyesen jár el)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#18192) Locutus válasza Fire/SOUL/CD (#18191) üzenetére


Locutus
veterán

Lehet, hogy nem van jól, de amíg nem értem hogy miért, addig ez van...

Windowsban egyszerűen GPT-re particionáltam, és ha egyszer a használatban lévő nagy partíción az alignmentet OK-nak írja minden program, akkor most mit érdekel engem, hogy a windows egy 128mb-os kis részt is lefoglalt magának? Konkrétan mit nyerek rajta, ha most legyalultatok mindent amit tegnap óta rátettem, csak hogy újrainicializáljam?

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#18193) adamka16


adamka16
őstag

Olyan problémám lenne, hogy az utóbbi időben egyre inkább érzem, hogy valami nem oké a gépemmel. Hardver résznél minden oké, de ha rádugom a telefonom x perc után kifagy a gép az ssd meg folyamat dolgozik. Ehhez hozzátesz az is, hogy lassabb is mint korábban, nyilván windows probléma már ősidők óta, de egy leállítás, vagy program indítás sem olyan mint volt.


Az eredményekkel egyáltalán nem vagyok elégedett. Ez természetes, hogy ennyit romlott az olvasás vagy betudható annak, hogy ez még mindig egy elcseszett hibás széria?

[ Szerkesztve ]

(#18194) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

A windows boot időt mi befolyásolja? Windows (8.1)telepítésektől függően volt már 11, 8, és most 6 mp.-es windows boot bootolásom ( a desktop betöltési ideje most lényegtelen, hisz rendszerrel induló folyamatok befolyásolják ) Bootracer értékekre hagyatkozom most.

(#18195) Glaz-dozfhut válasza adamka16 (#18193) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Csak az SSD-ről tudok szólni, ami még nem kapott végleges javítást. Frissítettem anno és nálam is lassabb mostanra a méréseredmény mint amit javítás előtt mértem.

- Glaz-doz-fhut -

(#18196) scope2007 válasza bobalazs (#18194) üzenetére


scope2007
addikt

teljesen más tempóban indul egy restart után, mint egy kikapcsolt állapotból
bár lehet nem erre gondolsz

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#18197) konci79


konci79
őstag

Sziasztok!
A héten érkezik egy Intel 530, 120-as,rendszer megy majd rá.
Ssd beköt,hdd le,pendrive bedug , mehetek a biosba boot-ot beálítani és hajrá?
Kérdésem még az lene hogy ha felment a rendszr milyen drivert tegyek fel,mert valahol azt olvastam az se mindegy. Konfig adatlapomon.
Másik: mostani hdd rendszer particiót mikor és hogyan töröljem,betűjelet hogy írhatom át(ssd legyen a C)?
Köszi a válaszokat!

(#18198) Bodor válasza konci79 (#18197) üzenetére


Bodor
veterán

Az kimaradt, hogy amikor a biosban vagy, a SATA vezérlőt AHCI módba kell tenni telepítés előtt.
Semmilyen drivert ne tegyél fel, jó az amit a Windows tartalmaz.
Az SSD lesz alapból a "C" partíció, és ha felment rá a rendszer, bármit csinálhatsz a HDD-n lévő régi "C" partícióval.

Windows 7 és 8 SSD-vel! Hogyan is?

(#18199) konci79 válasza Bodor (#18198) üzenetére


konci79
őstag

Szia!
AHCI-n van most is.
Azt elfelejtettem leírni hogy elolvastam a cikkeket,csak ezek nem voltak egyértelműek.
Firmware ha jól láttam tavalyi az utolsó az intel oldalán,akkor valszeg nem kell foglalkoznom vele?

(#18200) Bodor válasza konci79 (#18199) üzenetére


Bodor
veterán

Nem tudom, hogy a cikkemben mi nem volt az egyértelmű.
Nem bizony.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.