Hirdetés

2024. június 24., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-09 14:16:34

LOGOUT.hu

Ide várunk:
- minden saját tapasztalatot/tesztet, észrevételt a már megvett, és használatban lévő SSD-vel kapcsolatban, illetve mindenféle, megbízható forrásból való cikket/tesztet/érdekességet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51824) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves Fórumozók!
Frissítettem az összefoglalót, valamint a topik neve is változott.
Remélem ezekkel a változásokkal itt több tapasztalat/eszme csere fog létrejönni, mivel kicsit szabadabb, lazább lehete ezentúl ez a topik.

Mindenkinek további jó fórumozást!

Hozzászólások

(#18251) worxland válasza Tesztelo.hu (#18248) üzenetére


worxland
addikt

Ott, hogy nincs TRIM.
[link]
Glaz-dozfhut gyorsabb volt. :)

[ Szerkesztve ]

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#18252) xuldar válasza Tesztelo.hu (#18248) üzenetére


xuldar
őstag

Nem megy a trim,ez pedig egy idő után jelentős lassulást okozhat. Az összefoglalóban ott van, hogyan tudod visszaállítani a windows alap driverére a mostani Intel drivert.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#18253) Bodor válasza fi:zi'k (#18247) üzenetére


Bodor
veterán

Szia! A beállításaid jók, viszont amiatt, hogy nem csökkent-e a sebesség, kérünk képet az egyes pont szerint.

(#18248) Tesztelo.hu: Azért lassú az SSD-d, mert nem megy a TRIM, mivel olyan driver van fent, ami nem továbbítja a parancsot az oprendszertől. 4. pont szerint kellene eljárnod !

(#18254) Emperor_ válasza Kernel (#18245) üzenetére


Emperor_
addikt

Aha, szóval Te is belefutottál már abba, hogy elfogyott a memória. Sajnos az alaplapom elég régi darab, nem lehet 4 GB-nál többet belepakolni.

A nagy írás mennyiséget szerintem a gyakori, nagyméretű játék fel/le telepítéssel, virtuális gépekkel, SQL serverrel, videó vágással lehet összehozni, meg eszetlen méregetéssel :) .

A gyerekek nálam sokat YouTube-oznak, sokat megy a gép, de csak 600 GB jött össze eddig. A böngésző cache (PaleMoon) nálam is memóriában van.

Tesztelo.hu A többiek mindent leírtak.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#18255) fi:zi'k válasza Bodor (#18253) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#18256) Bodor válasza fi:zi'k (#18255) üzenetére


Bodor
veterán

Rendben van ez.

(#18257) fi:zi'k válasza Bodor (#18256) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Ok, köszi. :R
Kicsit rám ijesztettek ezzel a Linuxos dologgal. :))

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#18258) Kiskokó


Kiskokó
veterán

Az gáz ha valamilyen okból de a mostani Win 7 a HDD-n nem Achiban van a Mód (alaplap tudja).
Ha igy akarom átmásolni SSD re akkor még lehet Achi vagy már olyankor ez nem változtatható mert mondjuk pl nem indul a rendszer.?
remélem érthetően irtam le.
KÖszi

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#18259) Horec


Horec
tag

Sziasztok!
A minap jött meg egy új Samsung 128GB 850 Pro SSD, mivel a régi Kingstonom meghalt.
Abba a problémába ütköztem, hogy nem tudom feltelepíteni rá a windows 8.1-et. A telepítő végig fut, aztán az ssd helyett újra az usbt bootolja be amin a windows van.
A 20 valahány giga helyett egyébkén csak 7 gigát rak fel, annak ellenére, hogy végig megy az install. Próbáltam újra többször is, van hogy nem is engedi elindítani a telepítést az ssdre [link]
Próbáltam úgy, hogy kivettem a másik két HDD-met is, de semmi. Nem igazán értem mi lehet a probléma, eddig ilyen még nem fordult elő velem...
Alaplapom egy Asus Maximus Hero VII
Az esetleges megoldási ötletekért előre is köszönet!

(#18260) Sordoran válasza Kiskokó (#18258) üzenetére


Sordoran
addikt

Szerintem ugyanúgy ahogy SSD-nél kell, itt is lehet utólag aktiválni, tehát vagy még a HDD-n lévő win-nél aktiválod AHCI-t, majd BIOS-ban is, vagy átmásolod, elindítod még IDE-ben és utána aktiválod AHCI-t már az SSD-n.

Horec: 8.1 telepítést még nem csináltam, de win7-ből kiindulva ami ötletem van hogy miután végigmegy telepítő újraindulásnál belépsz bios-ba és átállítod boot prioritást rögtön SSD-re, mert ha rá van dugva az USB, és az az első boot eszköz megint az tölt be. Bár nálam az is bevált hogy újraindítás után ki is húztam USB-t már.

[ Szerkesztve ]

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#18261) radi8tor válasza Horec (#18259) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ez a kérdés nem SSD témakörbe tartozik, ezért tedd fel a kérdésed Windows 8.1 topikban.

⭐ Stella

(#18262) Horec válasza radi8tor (#18261) üzenetére


Horec
tag

Rendben, beírtam oda is.

Sordoran: Próbáltam azt is, de akkor szimplán a bios jön be.

(#18263) Bodor válasza fi:zi'k (#18257) üzenetére


Bodor
veterán

Az a lényeg, hogy menjen a TRIM Linuxon is. Összefoglalóban van cikk ami segít.

(#18264) Kiskokó válasza Sordoran (#18260) üzenetére


Kiskokó
veterán

Nos tegnap a HDD-men a win7et a biosban átállitottam ACHI-ra de azonnal kékhalált hal.
Van rá lehetőség életképesen átváltani a módot ?

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#18265) worxland válasza Kiskokó (#18264) üzenetére


worxland
addikt

Előtte a Win-ben is aktiváltad?

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#18266) Kiskokó válasza worxland (#18265) üzenetére


Kiskokó
veterán

Nem. azt hol/hogy kell ? ilyen téren még sose foglalkoztam a rendszerrel. :$

esetleg ez alapján ?
[link]

[ Szerkesztve ]

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#18267) robin112 válasza Fire/SOUL/CD (#18230) üzenetére


robin112
csendes tag

Köszi, megtaláltam a frissebb firmware-t a Lenovo oldalán, de sehogy sem tudtam frissíteni a letöltött programmal, talán mert nincs a kompatibilitási notilistában a Thinkpad T500 :F De ha sikerült volna is, a dátuma miatt még nem a lassulást oldaná meg. A kör ezzel bezárult? :F

(#18268) worxland válasza Kiskokó (#18266) üzenetére


worxland
addikt

Igen.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#18269) UnSkilleD válasza Kiskokó (#18266) üzenetére


UnSkilleD
senior tag

igen úgy, és utána mehet a biosban is

[ Szerkesztve ]

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#18270) Ribi válasza scope2007 (#18249) üzenetére


Ribi
nagyúr

Ugyanilyen 830 64G-s samu nálam is 93%-nál tart 4.5TiB után.

(#18271) Kiskokó


Kiskokó
veterán

Köszi.
Akkor ez nem jár semmilyen féle hátránnyal? Teszem azt bárminek a használatában inkompatibilitás lép fel vagy bármi ?
Illetve SSD-t rakok be a gépbe mit ajánlotok?
Először HDD Win 7 Ide-> ACHI -> SSD re klónozás VAGY
HDD ->SSD klónozás -> SSD-n win7 ide -> Achi ?

[ Szerkesztve ]

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#18272) Sordoran válasza Kiskokó (#18271) üzenetére


Sordoran
addikt

Mindkettő jó szerintem, tetszés szerint csináld.

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#18273) konci79


konci79
őstag

Sziasztok!
Beüzemeltem az ssd-t,valaki mondana valamit rá:

(#18274) Doky586 válasza konci79 (#18273) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Az AMD driver erősen lassítja..

(#18275) Tesztelo.hu


Tesztelo.hu
senior tag

Köszi a segítséget.
Lecseréltem a drivert a Windowsban levőre, így már átmegy a Trim parancs.
A számok jobbak is lettek, bár számomra nem világos az AS-ben a 4K olvasás hogyan lehet jóval lassabb, mint a 4K írás?
Ezek a számok már jónak mondhatók a hardver ismeretében?

[ Szerkesztve ]

(#18276) radi8tor válasza Tesztelo.hu (#18275) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

"A számok jobbak is lettek, bár számomra nem világos az AS-ben a 4K olvasás hogyan lehet jóval lassabb, mint a 4K írás?"

Kérdezd meg a gyártót. Vagy csak szimplán ne foglalkozz vele.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#18277) konci79 válasza Doky586 (#18274) üzenetére


konci79
őstag

Akkor csere az alap driverre mint a sebességproblémás leírásban?
Volt némi user error,először nem tettem fel a nethez szükséges drivert ,utána meg nem vettem ki a pipát az amd ahci driver elől...

(#18278) Doky586 válasza konci79 (#18277) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Igen, itt simán átkapcsolod az AMD driverről a szabványosra és kész is.. [link]
(jobbgomb, illesztöprogifrissítés, gépen meglevő drvk..)

[ Szerkesztve ]

(#18279) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Csak a referencia miatt:
Vertex 3 Z68 lapban

FM2 lapban

[ Szerkesztve ]

(#18280) Doky586 válasza bobalazs (#18279) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Neked is csak javasolni tudom hogy cseréld le az FM2 lapodon az AMD drivert ahogy 1el előtted írtam. Remélhetőleg gyorsulni fog..

(#18281) bobalazs válasza Doky586 (#18280) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

úgy se lett sokkal jobb

Most Z68 van, úgyhogy javulás van.

(#18282) pc-csiga1


pc-csiga1
csendes tag

Sziasztok!

Elfogott a tudás vágya. Az, hogy lássam a miérteket, és a kérdéseimre válaszokat keresve az élet idevezetett.
A történet ott kezdődött, hogy beraktam gépembe életem első ssd-it. A sata-n túl, Isten kegyelméből még egy PCIe-s M.2 csatolófelületű ssd is megengedtetett számomra. Örültem is neki nagyon. :) Tök gyors írás olvasási adatok, vááá
Azt sem tudtam, hogy kell berakni, de azért kezdjünk neki, kipróbálom!
Természetesen erre kúszott fel a win8.1
(Én is megszenvedtem vele, mint egy nem olyan régen írt kolléga, aki lefotózta
a telepítési problémáját, hogy "erre a drive-ra nem lehet windowst telepíteni, bla, bla, bla" Aztán USB flas-ről csak felcsúszott a hőn áhított oprendszer. ...azért írtam le, hátha segít neki ez az info!)

Na de, ezzel együtt nekem nem is lett MBR a partícióm, hanem a partíciókiosztásnál, mindjárt csinált még egy 100Mb-osat, és egy 300Mb-osat,
de a maradékra már felment a win.
Nem figyeltem, hogy ez GPT, és nem MBR! Igazándiból azt sem tudom mi a kettő közötti különbség. és hogy jó e nekem, a rendszeremnek az, ha én GPT-n futtatom/használom.
Ezzel el is érkeztem kérdéstömegeimhez. Legyen tehát ez az
1.) kérdésem!

A win telepítés után, minden kis beállítgatásba belekezdtem, vírusírtó, driverek, RAMdrive készítés, és az ssd "kímélő" dolgokba is, pl; TRIM, alignálás ellenőrzés,
TEMP és TMP mappák mozgatása a C:-ről, stb... és kíváncsi voltam arra is, hogy a megvásárolt ssd akkor mennyivel is döcög. Nézzük meg magyarul, hogy mit vettem.
Megint google, hiszen mindent tud, amit én nem :) Találtam is szoftvert crystal disk, assd, na fussatok - gondoltam. Háromszor tuti lefutott a dolog, na meg egyszer az assd is.
Azt persze sehol nem mesélték el, hogy ezzel csínján, mert televarrja az ssd-t úgy méri az adatot. És most így néz ki:
91 óra használat után 627GB host write!

2.) kérdésem: Elképzelhető, hogy a 3-4 sebességmérés több, mint fél terrabyte adatírást eredményez, :(
vagy honnan lehet még? ...tudom a win telepítés is felvállal 10-12GB-ot (Többet tényleg nem!!! De ezt majd lentebb kérdezném!)
Legközelebb kétszer is meggondolom, mikor miért futtatok sebességmérést ssd-n! Ez volt a tanulópénz.

3.) Nekem a WEAR LEVELING COUNT sora miért üres az ssdok szerint? Nem tudja megállípítani, hogy hány % élete van még? De a crystal disk info sem!
Szóval nem valami beállítás kellene nekem még amiről nem tudok? (a sata-s kingstonon működik)

4.) ...Ezek után folyamatosan figyeltem a gépet, nagyon nem csináltam semmit, csak elindítottam az operát, és olvasgattam a google-t.
Valamint lestem, hogy anélkül, hogy komolyabb műveletet végeztetnék, a rendszer ssd-re akkor is folyamatosan ír valami a HD sentinel szerint! 7óra üzemidő alatt 2,5GB a semmire!!!
Lehet ezért az, hogy a telepített win 8.1-em telepítéskor 10-12GB mára 15GB helyet foglal?! +3GB három napnyi használat alatt ez normális? ...egyáltalán, mitől hízik a windows?
Ami fut rajta, internet/opera, vírusírtó/kaspersky lapozófile/400MB
MIt tehetnék a folyamatos írás, a folyamatos win hízás ellen? A FÖLÖSLEGES írás/win hízás ellen?!

5.)Kell nekem az a 400MB lapozófile? Egyáltalán, ha törlöm, várható, hogy az írás mennyisége redukálódik? (prefetch, superfetch még megvan, az indexelés, rendszervisszaállítás viszont nincs meg)

6.)Internet böngésző miért rajzol a C:-re? Csak nem a cache mappa? ...DE az egészet RAM drive-ra tettem! Ez mit sem számít? Hogyan lehet áthelyezni akkor a böngészőm kritikus mappáit a ramdiskre akár, hogy ne a C:-re írjon miatta? (Operám van)

7.)Utoljára e kérdéskörrel a kasperskyre tudok gyanakodni. Ezzel lehet kezdeni valamit, hogy a szimpla kutakodása, ne minősüljön írásnak az ssd-n? A háttérműveletei, és direkt keresések, adatbázisfrisstések ne növeljék fölöslegesen a host write-ot?

8.)Végezetül feltennék két képet, és érdekelne minden hozzáértő olvasó véleménye, hogy mit gondol. Akár rendszerbeállításokról, vagy ssd beállításokról. Mert tényleg kezdő vagyok, és minden info jól jöhet. Még az is, amire azt gondolja, hogy ááá, ezt biztosan tudja!
...nem, nem biztos!
Köszönöm a segítséget!

u.i.: itt sokan sebbesség problémákkal foglalkoztak. Azt hiszem nekem azzal nem lesz gondom, ...vagy legalább is nem most. Most nem azzal foglalkoznék, lévén, hogy vannak prioritások. Ha ez megvan, majd jöhet az is! :) Köszönöm!

(#18283) bobalazs válasza pc-csiga1 (#18282) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Ne sértődj meg, de csak egy két mondattal válaszolnék.
Nem kell félteni az ssd-t, nem hímes tojás. Több száz terabyte! írást visel el, nem ettől fog megnyekkenni. Mindent szépen meg fogsz ismerni, hiába az első érzés az ilyenkor hogy mindent tudni akarsz. Telepítés után sokpár gigával nő amúgy az írt mennyiség, normális. Nem kell semmit áthelyezgetni, mint mondtam nem hímes tojást vettél, mindennek jobb helye van az ssd-n. Ami a legfontosabb hogy TRIM menjen, ahogy látom a képen az megy is. Többivel egyelőre nem kell foglalkoznod.

(#18284) worxland válasza pc-csiga1 (#18282) üzenetére


worxland
addikt

Dőlj hátra, vegyél mély levegőt. Ha a pulzusod lement 100 alá, akkor menj ki a hütőhöz és igyál meg egy sört.
Utána keresd fel a fajansz-istent és sz@rj az egészre.
Igen, a tesztek sokat írnak a gépre.
Nem, egy Win telepítés sokkal többet ír, mint 1x giga. (1. lépés: felmásolja a telepítő fájlokat, 2. lépés: kibontja a fájlokat, 3. lépés: szétpakolja a fájlokat, 4. lépés: a kibontáskor keletkezett temp fájlok törlése, 5. lépés: a telepítő fájlok törlése, közben ezek folyamatos logolása, ezekután jön a 100-200 frissítés).
Igen, minden (de tényleg minden) írogat az SSD-re. Ezért van.
Nem, nem kell idegeskedni, 600 giga írás az első napokban természetes, ez le fog csökkeni.
Az SSD-d legalább 100-200 tera írást elvisel, majd egy hónap múlva nézd meg, ebből mennyit használtál el.
Wear leveling count: valószínűleg a program nem ismeri az SSD-d.
Lapozófájl: 8 gigánál valószínűleg nem kell, de nem fáj, ha van.
Ha félted az SSD-t, akkor tedd vitrinbe. Ha nem, akkor használd.
A szkrínsotok alapján minden jól van beállítva.

[ Szerkesztve ]

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#18285) Doky586 válasza pc-csiga1 (#18282) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Sokan ott szívják meg hogy pont a ramdrive progijuk ír sokat az ssd-jükre, mivel az optimális beállításuk pont nem optimális.. :))

Ha pont az a fél GB hiányzik neked amit a lapozófile elfoglal, és inkább a rejtélyes hibákra vágysz sok nagy program futtatása esetén akkor az már orvosi eset.

A sebességmérő progik valóban sokat esznek.

[ Szerkesztve ]

(#18286) Bodor válasza pc-csiga1 (#18282) üzenetére


Bodor
veterán

Én nem tudom, hogy milyen régi cikket olvastál , de elég helytelen az írási terhelhetőséget előre venni a prioritásban.

A tapasztalatok azt mutatják, hogy elég ennyi beállítás
( Ez a cikk sem új, de ettől függetlenűl még ma is teljesen aktuális )

3.) Pont
Valószínű hogy nem küldi az SSD helyesen a SMART adatokat , ezért nem látni semmit.
SSDOK-nál küldj riportot a készítőnek, ( program bal alsó sarkában van a gombja) .

[ Szerkesztve ]

(#18287) konci79 válasza konci79 (#18273) üzenetére


konci79
őstag

Lecseréltem az alap driverre,háát...Ilyenkor mit tegyek?

(#18288) Doky586 válasza konci79 (#18287) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Az alaplap biosából van kettővel frissebb is.
Illetve nem írtad már egyszer tele valami klónozás ürügyén ezt az ssd-t amit aztán töröltél? (amitől az akkori trim hiányában belassult mostanra?)

(#18289) konci79 válasza Doky586 (#18288) üzenetére


konci79
őstag

Új ssd,friss telepítéssel...Esetleg valami más ötlet,beállítás?

(#18290) konci79 válasza konci79 (#18289) üzenetére


konci79
őstag

Esetleg Intel ssd toolbox ér valamit,az mire jó?

(#18291) Emperor_ válasza konci79 (#18290) üzenetére


Emperor_
addikt

A BIOS frissítést kipróbálnám még. Ha jól látom az az eset van, hogy az AMD AHCI driverrel picivel jobb eredményeket ad. A beállítások jók, azokon nincs mit faragni.

Az Intel SSD ToolBox-ot nézd meg bátran, ezekre jó:
- firmware frissítés,
- SMART nézés,
- operációs rendszer finomhangolás/ellenőrzés.

Esetleg az "Intel SSD Optimizer" menüpontot futtasd le! Ezt hetente, két hetente kézzel le szoktam futtatni. Ez a gyári ajánlás. Ez lehet befolyással a sebességre csak.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#18292) Matej


Matej
tag

Sziasztok!

Elnézést a zavarásért, segítséget szeretnék kérni.

Van egy konfigom, ahol a rendszer (Win 8.1) egy OCZ Agility 4-en foglal helyet.
Install után minden rendben is ment egy ideig, majd elég furcsa dolgok kezdtek történni.

Indításnál kiírja a gép, hogy nincs oprendszer a lemezen, ha bemegyek a BIOS-ba, akkor nem jelenik meg az SSD a drive-ok között (gyors indítás beállításnál ott van).
Egy idő után elindul rendesen a gép, működik is rendesen maj X újraindítás után megint ez történik,:(
Tegnap új jelenséggel szembesültem. Úgy lefagyott a gép, hogy a reset sem segített, csak a teljes restart.

Hd Sentinel szerint nem fut a TRIMM.

Bemásolom ide a konfigomat, hátha van ötletetek.

Előre is köszönöm.

Sziasztok.

Gigabyte Luxo X10
Asus P8Z77-V LX
FSP Raider 550W
QuadCore Intel Core i5-3570K
Gigabyte GeForce GTX 970 GV-N970WF3OC-4GD
Scythe Katana 4
8GB DDR3-1600 Kingston HyperX
OCZ-AGILITY4 128GB (SSD SATA-III)
1TB WD Blue SATA3 (7200 RPM)
TSSTcorp CDDVDW SH-222AB SCSI CdRom Device

MaTeJ

(#18293) konci79 válasza Emperor_ (#18291) üzenetére


konci79
őstag

Csak azt nem tudom hogy a bétát vagy az előtte lévőt tegyem... Érdekes hogy ennyire eltérő a gyári értékekhez képest,vagy ez normális?

(#18294) konci79 válasza konci79 (#18293) üzenetére


konci79
őstag

Úgy tűnik hogy ez marad...Friss bios,frissebb amd ahci ...Szerintetek egyébként mi lehet a gondja,mi miatt nem hozza az értékeket?
Mondjuk nem baxtatom tovább ha nincs más ötlet :F

(#18295) Doky586 válasza konci79 (#18294) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Már megírtam (18288) az ötletem. Az első postodban már 8db indítás szerepel. Számoltad, hogy TE csináltad mindet? Lehet hogy valaki már visszavitte a boltba (14napon belül indoklás nélkül visszavihető a boltba hogy mégse kell, ha online vásároltad) ezt ahol újrafóliázták.Az akkori tulaj trim nélküli törlését lelyettesítheti a Secure Erase, de nem biztos hogy ez a gond.

(#18296) konci79 válasza Doky586 (#18295) üzenetére


konci79
őstag

Nem elképzelhetetlen hogy én voltam ,többször újraindítottam,de nem számoltam...

(#18297) Emperor_ válasza konci79 (#18293) üzenetére


Emperor_
addikt

3.2.3-at.

Az eredmények szerintem valósak, AMD SATA vezérlő gyengébben muzsikálhat mint mondjuk egy Intel. A gyári értékeket a nagyobb kapacitású SSD-k szokták hozni, a mérőlaborban :) .

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#18298) 85Slaci265DC


85Slaci265DC
tag

Sziasztok.
egy Corsair Force GT-t 5.06 Firmware-t lehet,vagy érdemes frissíteni az új 5.24 re?
Vagy csak a GS hez jó.
Visszafelé is lehet mondjuk 1.3.3-ra?
Köszi.

(#18299) kefe13


kefe13
tag

"öreg" v300 jelenti jól van :)

[ Módosította: radi8tor ]

(#18300) margithid


margithid
veterán

A samsung 840 120 GB-os ssd-m 140 terával lett eddig írva és még mindig bírja! Igaz kondíció 1%, de ez már lassan 1 éve igy van:)
Több mint 800 órája megy. Én nem tudok rosszat mondani a samsungra, remélem az intel 520/530 sorozat is igy fog majd teljesíteni! (ha elszáll a samsung azok várnak bevetésre)

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.