Hirdetés

2024. június 25., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-09 14:16:34

LOGOUT.hu

Ide várunk:
- minden saját tapasztalatot/tesztet, észrevételt a már megvett, és használatban lévő SSD-vel kapcsolatban, illetve mindenféle, megbízható forrásból való cikket/tesztet/érdekességet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51824) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves Fórumozók!
Frissítettem az összefoglalót, valamint a topik neve is változott.
Remélem ezekkel a változásokkal itt több tapasztalat/eszme csere fog létrejönni, mivel kicsit szabadabb, lazább lehete ezentúl ez a topik.

Mindenkinek további jó fórumozást!

Hozzászólások

(#18601) cyberkind


cyberkind
félisten

Sziasztok!

Elvileg csütörtökön megkapom az Intel 530-as SSD-met, amihez az lenne a kérdésem, hogy ha megcsinálok mindent, ami az összefoglaló hsz-ban van, akkor rendben lesz a cucc?

Paranormal Cocktivity

(#18602) Anubis_9


Anubis_9
őstag

Sziasztok!

Szerintetek egy Gigabyte GA-945GM-S2 alaplap a legújabb BIOS-szal, ami 2007/05/28-án jött ki, gond nélkül fog kezelni egy HyperX FURY 120GB SSD-t? Tudom, hogy nem fog maxon száguldani, de nem is ez az elvárás...
A barátomnak lesz, a közeljövőben úgy is lecserélni a teljes konfigot és akkor már tuti jó lesz minden szempontból az SSD neki.

Köszi!

[ Szerkesztve ]

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#18603) varmi2 válasza Anubis_9 (#18602) üzenetére


varmi2
nagyúr

El fog vele boldogulni sata2 sebességen.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#18604) Blazkowicz


Blazkowicz
tag

Sziasztok.

Tudnátok ajánlani egy 3,5 beépítő keretet az SSD-m számára? Van egy Chieftech LCX házam, amibe nem megy be az SSD-hez vásárolt Corsair beépítő keret. Túl kicsi. A Corsairnél a 2 furat távolság kisebb mint amennyi egy HDD-n van oldalt így ezzel a beépítő kerettel nem sokra mentem.

(#18605) Vakegérke válasza Blazkowicz (#18604) üzenetére


Vakegérke
veterán

Szia.

Válogass kedvedre.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#18606) Fire/SOUL/CD válasza Blazkowicz (#18604) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Régi típusú házakban egy 5,25"-os helyre 4 db SSD-d be lehet tenni, mindenféle keret nélkül...
Ennél a háznál sem kell feltétlenül keret, mert elég 2 csavarral felfogatni az egyik 5,25"-os helyre.
(Ha van olyan hely, ahova a keretet fel lehet fogatni, akkor annak a helyére az SSD-t is fel lehet)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#18607) Vakegérke válasza Fire/SOUL/CD (#18606) üzenetére


Vakegérke
veterán

Az igaz, hogy nincs súlya, de az ördög nem alszik.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#18608) t72killer válasza cyberkind (#18601) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Simán:R Nem hímestojással kezdesz:)) Bár azért érdemes ránézni az SSDOK- kal, hogy megy-e a TRIM, aztán használd egészséggel.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#18609) cyberkind válasza t72killer (#18608) üzenetére


cyberkind
félisten

Volt egy 840-es Samsung-om, nálam nem lassult, csupán pár hónap alatt 6%-ot romlott a kondija, ezért se akartam azt, köszi, ha megjött és feldobtam a Windows-t jelentkezem is. :R

Paranormal Cocktivity

(#18610) Blazkowicz válasza Fire/SOUL/CD (#18606) üzenetére


Blazkowicz
tag

Köszi srácok.

Most egy 3,5 helyre van berakva a kerettel, de csak 2 pöcök fogja + egy kis cellux. Fogalmam sincs hogy tudnám ennél a sínes megoldásnál egy 5,25 helyre berakni ezzel a Corsair kerettel (csak 1 furatot látok amit tudnák használni). Nem biztos, hogy jól fel tudnám fogatni, és a tápkábellel is variálnom kéne, mert a házban van még író+HDD-k.

@Vakegérke
Jó a lista, csak sajnos az a keret is közte van ami most nekem van :) , illetve ezen kívül még látok egy-két olyat ami valószínűleg nem lesz jó.

Talán ez a Delock, vagy ez a másik ami jó lenne.

(#18611) Anubis_9 válasza varmi2 (#18603) üzenetére


Anubis_9
őstag

A kezelésijében nem találok olyan sort, hogy be lehetne állítani az AHCI módot.

A "Windows 7 és 8 SSD-vel! Hogyan is?" cikkben ezt írta Bodor kolléga: A "pciide - bad" üzenet csak akkor nem jelent gondot, ha egyébként sincs a BIOS-ban AHCI mód, mert ha a fentebb linkelt cikk alapján helyesen telepítettünk, akkor rendben lesz a TRIM IDE módban is. Ha van AHCI mód a BIOS-ban, akkor viszont úgy kellett volna telepítenünk.

Jól értelmezem, hogy ha nincs ilyen mód a BIOS-ban, akkor sincs gond?

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#18612) t72killer válasza cyberkind (#18609) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Apropó windows: első közelítésben ne tégy fel semmilyen chipset vagy SATA-drivert, bezavarhat a TRIM-működésébe (az alap win8-as driverekkel mennie kell).

Tényleg, kérdés a szakikhoz: linux (ubuntu/xubuntu) alatt mire figyeljen az ember?

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#18613) Bodor válasza t72killer (#18612) üzenetére


Bodor
veterán

Ez is benne van az összefoglalóban...

(#18611) Anubis_9: Jól.

[ Szerkesztve ]

(#18614) FF23 válasza Anubis_9 (#18611) üzenetére


FF23
senior tag

ICH7-en nincs AHCI, csak IDE-mód, de nem gond. Legalább win7 kell, hogy legyen TRIM és drivert sem kell keresgélni, jó az, amit az oprendszer ad neki.

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#18615) Anubis_9 válasza FF23 (#18614) üzenetére


Anubis_9
őstag

Köszi, Bodor-nak is. Win7 32 bit megy majd rá! :R

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#18616) Sokimm


Sokimm
senior tag

Sziasztok!
Felmerült egy beszélgetés során, hogy "mért érdemes x%-át az ssd-knek üresen hagyni", és nem tudtam mérvadó választ adni (logikai következtetéssel sem).
A google lehet segítene, de inkább az érdekel, hogy mi történne, ha egy olyan ember (példának okáért egy nő :D), aki nem szereti, és nem is ért a gépekhez, telerakná az ssd-t?

Elnézést ha nagyon béna kérdés, és előre is köszönöm a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

(#18617) cyberkind válasza Sokimm (#18616) üzenetére


cyberkind
félisten

Szerintem csak az élettartamnak tenne be, legalábbis én ezt vontam le a leírtakból.

Paranormal Cocktivity

(#18618) Bodor válasza Sokimm (#18616) üzenetére


Bodor
veterán

(#18619) t72killer válasza Bodor (#18613) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Oupsz :B jogos. Látom TRIM van.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#18620) Sokimm válasza cyberkind (#18617) üzenetére


Sokimm
senior tag

Köszönöm a válaszod!
Saccolni mernél valamit (tét nélkül), hogy mennyit szedhet le az élettartamból? :)

A másik kedves kollégának meg köszönöm a linket, majd elolvastatom az szóban forgó hölgy tulajdonossal a cikket! :DDD
Nekem meg nem mond semmit, hogy mennyire káros, ha telepakolja, vagy sem... :\

(#18621) cyberkind válasza Sokimm (#18620) üzenetére


cyberkind
félisten

Abszolút nem, erre még tippet se, de az lenne a legegyszerűbb, ha gép telepítésnél 15%-ot az SSD-ből nem formázol meg, saját példám, 120-asból 20-at hagyok nyugiban, és csak 100-at használok a rendszernek és társainak. :)
Ezekre az SSD-kre nagyon kell vigyázni, kényes dolgok ám, de messze se annyira mint régen.

Paranormal Cocktivity

(#18622) Sokimm válasza cyberkind (#18621) üzenetére


Sokimm
senior tag

Ez okos ötletnek tűnik! :) Köszönöm a tippet! :R

[ Szerkesztve ]

(#18623) radi8tor válasza cyberkind (#18621) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

120-asból elvileg nem kell hagyni, mivel 8 GB ott van talonban (128GB van benne csak 120GB elérhető).

⭐ Stella

(#18624) cyberkind válasza radi8tor (#18623) üzenetére


cyberkind
félisten

Inkább biztosra megyek, ez a 20giga nem oszt nem szoroz, úgyse lesz ezen nekem játék, annyi programom meg nincsen ami megenné a 100-at. :)

Egyébként ez minden 120-as SSD-re igaz?

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#18625) Zoli-bácsi


Zoli-bácsi
senior tag

Sziasztok,

bár lehet nem a legmegfelelőbb topik...

Ha a hdd helyére ssd-t teszek és felinstallálom rá a win-t, majd ezután teszem be a hdd-t egy optibay keretben a odd helyére, akkor rendesen fog működni a windows? Gondolok itt arra hogy az install alatt ugye dvd írót érzékel, de ott most egy hdd lesz.

Üdv: Zoli

(#18626) MasterMark válasza Zoli-bácsi (#18625) üzenetére


MasterMark
titán

Igen.

Switch Tax

(#18627) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Lehet buta kerdes lesz, de a virtualis memoriaval mi a helyzet? En kikapcosltam(Samu szoftvere aktivalta, sot, talan 4Gb-t be is lott), nem hiszem, hogy 16Gb ram mellett lenne ra szukseg, es az csak enne az SSD-t. Jol tettem? Eddig az osszes SSD-nel igy jartam el, nem ereztem, hogy lett volna hatranya.

Don't Tread On Me

(#18628) MasterMark válasza MPowerPH (#18627) üzenetére


MasterMark
titán

Néhány program hisztizhet ha nincs, ezért én a 400 MB minimumot állítottam be. De ha nincs probléma, akkor jó kikapcsolva is.

Switch Tax

(#18629) radi8tor válasza MPowerPH (#18627) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Virtuális memóriához csak akkor nyúl a gép, ha elfogy a fizikai memória.
Ha spórolni akarsz a hellyel állíts be fixen 400 MB-ot, ahogy javasolták, de ne aggódj amiatt, hogy hamarabb elhasználódna az SSD.

Magician-t meg le kell törölni, csak FW frissítés miatt érdemes telepíteni. ;]

⭐ Stella

(#18630) ufonauta válasza Zoli-bácsi (#18625) üzenetére


ufonauta
aktív tag

Igen rendesen működik. Nekem is így van a Toshiba noti.

(#18631) SpongyaBob


SpongyaBob
veterán

Szisztok!

A Phison PS3108-S8 vezérlőről tudtok valamit? Jót, rosszat vagy bármit?
Ugyanis, Intenso SSD-t (128Gb) nézegetem, de ezekről semmi info sehol, még a "gyártói" oldal is mellőz elég sok adatot. Viszont innen kiderítettem, hogy ilyen vezérlő van benne.

[ Szerkesztve ]

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#18632) MPowerPH válasza radi8tor (#18629) üzenetére


MPowerPH
félisten

Tudom, hogy erre hasznalja, viszont az is eszemben volt, hogy par program hisztizhet miatta.
De akkor hagyom offon, eddig is igy volt, nem lattam hatranyat.

Don't Tread On Me

(#18633) LeslieG Jr. válasza SpongyaBob (#18631) üzenetére


LeslieG Jr.
őstag

Szia.

Itt egy adatlap a Phison PS3108-S8-ról: PS3108-S8 A Corsair Force LS 240GB is ezzel a vezérlővel van szerelve.

[ Szerkesztve ]

CM Centurion|Corsair VX550 550W|Asrock Z170 Pro4+Intel i5-6600K+CM Hyper 212 EVO|Kingston 2x8GB 2400MHz DDR4|Kingston HyperX 240GB SSD|Samsung 840 EVO 250GB SSD|WD 500GB 16MB SATA III|WD 1.5TB 64MB SATA II|WD 2TB RED 64MB SATAIII|ASUS R9 270 DirectCU 2GB|LG DVD-RW|Logitech MX510|

(#18634) SpongyaBob válasza LeslieG Jr. (#18633) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Köszöntem! :R

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#18635) cyberkind


cyberkind
félisten

Tegnap írta radi8tor1 kolléga, hogy a ezen az Intel 530-as 120-as SSD-n már nem kell hagyni helyet, mert alapból leválasztottak 8gigát, szerintetek mi legyen, hagyjak egy 20-ast szabadon, vagy nyugodtan lakjam be a 120-at?

Paranormal Cocktivity

(#18636) radi8tor válasza cyberkind (#18635) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Csak bogarat ültettem a füledbe. :)

Ha nem letöltőgépben használod az SSD-t, akkor szerintem nehéz véletlenül tele pakolni adatokkal. Én azt mondom formatáld 120GB-ra, és tudatosan hagyj rajta 10-15% helyet.

⭐ Stella

(#18637) Emperor_ válasza cyberkind (#18635) üzenetére


Emperor_
addikt

10-15 GB szabad hely maradjon mindig, így belakható mind a 120 GB.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#18638) Vakegérke válasza cyberkind (#18635) üzenetére


Vakegérke
veterán

Én nem hagytam szabadon semmit. Szerintem használd egészséggel mindazt, amit a gyártó meghagyott. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#18639) cyberkind válasza radi8tor (#18636) üzenetére


cyberkind
félisten

:)
A Windows meg a programok úgyse tudják megenni az összes helyet, úgyhogy akkor figyelmes leszek.

(#18638) VakegérkeMegformázom mindet, és majd hozza a helyzet, játék nem lesz rajta, úgyhogy nem fog elfogyni a hely.

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#18640) ZBO válasza cyberkind (#18601) üzenetére


ZBO
tag

Üdv!

Én 1 hete vettem Intel 530-ast, és a sebesség tesztekkel nem vagyok teljesen megelégedve! 467 MB/s olvasás és 425 írás. Érzésre persze gyors, és nagyon megbízhatónak mondják. Itteni ajánlásra vettem ezt a típust.

(#18641) radi8tor válasza ZBO (#18640) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

A sebesség erősen függ a többi hardvertől is, meg SATA drivertől.

⭐ Stella

(#18642) h1mpi


h1mpi
nagyúr

Sziasztok! Vettem egy új Samsung 850 Evo-t. Jelenleg egy 128-as SSD és két HHD van a gépben. Már nem emlékszem, hogy win7 alatt kell valamit állítanom vagy csak összedugom és felismeri majd a windows?

[ Szerkesztve ]

(#18643) ZBO válasza radi8tor (#18641) üzenetére


ZBO
tag

Szabványos AHCI 1.0 van az ajánlás szerint. A hardver elég jó szerintem, (bár a lap AMD-s) adataimnál írva van. Most nincs húzva a gép.

[ Szerkesztve ]

(#18644) radi8tor válasza h1mpi (#18642) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Simán bedugod egy lehetőleg natív SATA portra és használod. :K

ZBO: AMD driver miatt lehet lassabb nálad a mért érték.
Csinálj egy képet SSDOK-ról nekünk.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#18645) ZBO válasza radi8tor (#18644) üzenetére


ZBO
tag

Lehet nem a legújabb SSDOK.

(#18646) Anubis_9 válasza radi8tor (#18641) üzenetére


Anubis_9
őstag

Intel-es lap esetében SATA driver alatt az "Intel® Rapid Storage Technology"-t értjük, igaz?

[ Szerkesztve ]

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#18647) radi8tor válasza Anubis_9 (#18646) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem, msahci-t. Windows sajátja a legjobb.

ZBO: ez jónak tűnik, akkor ennyit tud a CPU/alaplap. Gyakorlatban nem érzed a különbséget.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#18648) t72killer válasza radi8tor (#18647) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"Nem, msahci-t. Windows sajátja a legjobb."

Erre van valami szakszerű magyarázat? Én is azt olvasom több helyen, hogy nem érdemes feltenni az RST-drivert, chipset drivert meg mégkevésbbé, de miért? Gondolom az msachi is egy intel driverből lett készítve...

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#18649) ZBO válasza radi8tor (#18647) üzenetére


ZBO
tag

Köszi, hogy megnézted, bár hozzátenném, hogy nem új telepítés a win, hanem klónoztam Macrium Reflecttel egy Kingston V+100 96GB-os SSD-ről.

(#18650) radi8tor válasza t72killer (#18648) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Szakszerű magyarázatot nem tudok mondani, a 4k sebességek viszont erősen megcsappannak ezekkel az Intel RAID, RST driverekkel.

⭐ Stella

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.