Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-09 14:16:34

LOGOUT.hu

Ide várunk:
- minden saját tapasztalatot/tesztet, észrevételt a már megvett, és használatban lévő SSD-vel kapcsolatban, illetve mindenféle, megbízható forrásból való cikket/tesztet/érdekességet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51824) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves Fórumozók!
Frissítettem az összefoglalót, valamint a topik neve is változott.
Remélem ezekkel a változásokkal itt több tapasztalat/eszme csere fog létrejönni, mivel kicsit szabadabb, lazább lehete ezentúl ez a topik.

Mindenkinek további jó fórumozást!

Hozzászólások

(#18501) radi8tor válasza gaboor_ (#18498) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

És mit ír kondícióra meg teljesítményre? (főképernyőn)

Nagy valószínűséggel már nem sok van hátra neki.
Ha garanciális még, akkor gariztasd.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#18502) t72killer válasza HSM (#18500) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nyilván nem akarom megsütni, 60 fok felett abbahagynám a szivatását, annyit még bírnia kell:)

#18499: Hja, mindenképp csak teljes backup mellett használnám a cuccost. Milyen öreg amúgy? Nagyon meg lehet gyötörve, hogy ennyi hibát produkáljon. :U

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#18503) gaboor_ válasza radi8tor (#18501) üzenetére


gaboor_
csendes tag

Azt, hogy minden Ok:

De valamivel probléma van. A laptop induláskor nem ismerte fel a már telepített hardvereket. (bluetooth, képernyő, hangkártya.) Újratelepíteni a drivereket nem engedi. (Nem talál eszközt hozzá)
Az SSD-t megvizsgálva a fenti eredményeket találtam.

Okozhat ez ilyen jellegű problémát?

(#18504) radi8tor válasza gaboor_ (#18503) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Okozhat ilyen gondot igen.

Kérdezz rá Sentinel topikjában a képekkel, hogy miért mutatja 100%-osnak az SSD-t, ha másik SMART adat meg ilyen rossz.

⭐ Stella

(#18505) gaboor_ válasza radi8tor (#18504) üzenetére


gaboor_
csendes tag

Köszönöm szépen az infókat!
Rákérdezek.

Üdv.: Gábor

(#18506) t72killer válasza gaboor_ (#18503) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Hm, én elkövetnék egy BIOS frissítést/újraflashelést, valami nem kóser az egész alaplap körül.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#18507) gaboor_ válasza t72killer (#18506) üzenetére


gaboor_
csendes tag

Eddig sosem volt ilyen jellegű problémája, pedig megy már egy pár éve ez az összeállítás. :(

(#18508) Fire/SOUL/CD válasza t72killer (#18506) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

1. A 840-es széria nem érintett
2. A 840 EVO szériában is csak a múlt év (nem tudom melyik hónapa) érintet
3. A 850-es széria nem érintett (ku..a sok 850-est tettem gépekbe, a kezdetektől, ilyen faxásogot(mert a gyári hibás 840 rossz, akkor a 850-es is rossz) nem tapasztaltam. (csak ma 13 850 EVO-t tettem gépekbe(üzletit Satellite 750-L1V gépekbe))

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#18509) Myth


Myth
aktív tag

Sziasztok! Olyan gondban lennék, hogy újratelepítettem a windowst és most ezt írja a hd sentinel a samsung 830-as ssd-re:

Az SSD TRIM funkciója támogatott de inaktív. Javasolt az operációs rendszer, lemezvezérlő vagy annak illesztőprogramjának frissítése az optimális teljesítmény eléréséhez.

80%-os teljesítményt mutat. Mi lehet a gond? Az előző windowsnál minden rendben volt. Próbáltam már törölni a drivert meg újrarakni másikat de maradt ugyanez a helyzet.

Sőt kétszer már össze is omlott a windows és a crash logot megnézve ezt dobta:

==================================================
Dump fájl : 042315-9594-01.dmp
Összeomlási idő : 2015.04.23. 17:50:59
Hiba ellenőrző karakterlánc: KERNEL_DATA_INPAGE_ERROR
Hiba ellenőrző kód: 0x0000007a
Paraméter 1 : fffff6fc`40008cd0
Paraméter 2 : ffffffff`c000009d
Paraméter 3 : 00000001`120eb860
Paraméter 4 : fffff880`0119a9ac
A hibát előidéző drájver: SCSIPORT.SYS
A hibát előidéző cím: SCSIPORT.SYS+169ac
Fájl leírása : SCSI Port Driver
Termék neve : Microsoft® Windows® Operating System
Cég : Microsoft Corporation
Fájl verzió : 6.1.7600.16385 (win7_rtm.090713-1255)
Processzor (CPU) : 64 bit (x64)
Összeomlási cím : ntoskrnl.exe+72a40
Verem cím 1 :
Verem cím 2 :
Verem cím 3 :
Számítógép neve :
Teljes elérési út : C:\Windows\Minidump\042315-9594-01.dmp
Processzorok száma: 8
Főverzió : 15
Alverzió : 7601
Dump fájl mérete : 329 568
Dump fájl keletkezési ideje: 2015.04.23. 17:53:08
==================================================

Battletag: Myth#1775

(#18510) *Ropi* válasza t72killer (#18478) üzenetére


*Ropi*
félisten

Akkor várhatom... :DDD

(#18494) HSM: Szintén nem opció az mSATA-nál nagyobb méret: egy Samsung Smart PC Pro-ban lenne használva. Ami viszont elgondolkodtató, hogy 64-128 GB-os memóriakártyák felmásolására akarom használni (500 / 512-es SSD lenne), így elég hosszú ideig lenne kitéve írási terhelésnek (1000x sebességű kártyákat használok amik 120 MB/s körül olvassák a 32 MB-os raw fájlokat az USB 3.0-ás olvasóban), kérdés mennyire viselné ezt a melegedést (maga a gép is eléggé melegedős)...Mit jelent a "hosszabb idő", ami már nem ajánlott neki terhelés / melegedés szempontjából? Egy 64-es kártya kb. 4 perc alatt másolódik fel.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#18511) HSM válasza *Ropi* (#18510) üzenetére


HSM
félisten

A 120MB/s nem hiszem, hogy gond lenne neki, negyed annyi a számolnivalója a vezérlőnek úgy, tehát közelsem fog annyit fogyasztani (tehát hőt termelni), mintha teljes terhelésen lenne használva.

Nehéz így definiálni, mi is a hosszabb idő, leginkább attól függ, milyen körülmények között és hogyan van használva, milyen terheléssel. Egy szellősebb notebookban több hőt tud leadni, mint egy zárt tabletszerűségben, tehát utóbbiban hamarabb átmelegszik, tehát rövidebb az a folyamatos terhelés, amit gond nélkül kibír. Ugyanígy, ha 500MB/s-el kell rögzíteni az adatot, az hamarabb átforrósítja, mintha csak USB3-ról "csöpögne" 120MB/s-el.
Mindenesetre t72killer tesztje után okosabbak leszünk, hogy bírja majd nála melegedésügyileg a meghajtó. ;)

(#18512) t72killer válasza Fire/SOUL/CD (#18508) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

öőő, ez gondolom nem a 18506-ra volt. Én nem is SSD, hanem alaplapi problémát szimatoltam a kollégánál.
840/850 kérdésben meg meggyőztem magam, bár sikerült azt a példányt megrendelni, amivel Anandék szívtak egy sort, de azért optimista vok :DDD.

#18509: "verem cím" <-ezen dobtam egy hátast :DDD

#18511: Gondoltam énis, hogy a kisebb írási sebesség nem izzítja be annyira. Majd próbálok ügyeskedni infrahőmérővel melegedés-ügyben (ok, egy hőfokadat van, de azt se árt tudni, hány fokos az alaplap mellette)

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#18513) HSM válasza t72killer (#18512) üzenetére


HSM
félisten

Óh, hogy infrás hőmérő is akad.... :Y Mindenképp kíváncsi leszek, mi hány fokos, és minek a hőfokát jelzi a szoftver. :R

[ Szerkesztve ]

(#18514) t72killer válasza HSM (#18513) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Van pár vacak a ház körül :K . Amire fáj még a fogam, az egy lakatfogó, egyes alkatrészek fogyasztásmérésére. Bár laptopos cuccoknál ez macerás.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#18515) martin66


martin66
senior tag

Sziasztok.

Miért ilyen vacak eredményt jelez a HD Sentinel? Mondjuk azt észrevettem, hogy a kezdeti 24mp-es induláshoz képes most már 37mp (Wise 365 program jelzi minden indulásnál)
(Trim bekapcsolva, ellenőrizve CMD-be)

Ötlet?

(#18516) *Ropi* válasza HSM (#18511) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ugyan aktív hűtésű az ATIV, de így is eléggé melegedős, ha használva is van... :) Ez jogos, hogy kisebb sebességgel valószínűleg kisebb lesz a melegedés is, gondoltam esetleg valakinek már van gyakorlati tapasztalata vele...Jut eszembe: az ATIV SATA 2-es, tehát ki sem fogja tudni hajtani, így megnyugodhatok. :)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#18517) FF23 válasza martin66 (#18515) üzenetére


FF23
senior tag

Inkább SSDOK képet linkelj, azon több minden látszik.

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#18518) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Szoftveres szinten mi lassíthatja be az SSD-t úgy, hogy az írási sebessége a tizede-huszada annak, aminek lennie kéne?

Mikor torrent-en preload-oltam a GTA-t, annak átmásolása 2 órát vett igénya, ami átlagosan 8-9MB/s-ot jelent. Most újraraktam a rendszert és ugyanezen másolásnál 80-100MB/s az írás.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#18519) #93794560 válasza TESCO-Zsömle (#18518) üzenetére


#93794560
törölt tag

Ha a TRIM nem működik, az lassítja az írást.

(#18520) worxland válasza TESCO-Zsömle (#18518) üzenetére


worxland
addikt

Olvass vissza pár oldalt és megtalálod a választ (840 lassulás) és a megoldást is.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#18521) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Eredmények SATA2-es mSATA porton (Samsung EVO 850 1TB, mSATA), egyelőre csak ilyen gépbe tudtam betenni, úgyh a szekvenciális és az 512 adatoktól ne tessék megrémülni:):

Melegedős a kicsike - bár egyelőre 50km választ el az infrahőmérőmtől, csak a HDS-adatra tudok támaszkodni: alapos Crystaldisk-ezés közben kb 60 fokra melegszik, kíváncsi vagyok, mit művel majd SATA3-on:U

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#18522) Doky586 válasza martin66 (#18515) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Pedig elég egyértelműen oda van írva a probléma... nem működik a trim...
cseréld le a drivert a szabványosra (2006-os). De ettől is csak azt éred el hogy nem lassul tovább és lasssanként javulni fog. (talán egy ccleaner szabad hely felulírás javít ezen miután bekapcsoltad a trim-et)

(#18523) HSM válasza t72killer (#18521) üzenetére


HSM
félisten

Ez 100GB-nyi írás, írás/olvasás felváltva, 24GB-os szeletekben, 250MB/s-el. Ehhez képest ha tényleg csak 60 fokig ment, szerintem teljesen jó. Ráadásul elég hamar vissza is hűlt.

(#18524) t72killer válasza HSM (#18523) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Jah. Szegény apróság, melós életének első órájában kapott 120 gigát az arcába:)

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#18525) HSM válasza t72killer (#18524) üzenetére


HSM
félisten

1TB-os meghajtónak az semmi. Enyém 128GB-os létére már közelít az 5TB-hoz... Igaz, nem is egynapos. :D

(#18526) jeska


jeska
tag

Sziasztok! bocsánat hog csak így témába vágok de egy nagyon fontos kérdésem lenne?
Van egy ssd -m Adata SP900, a probléma a következő fogy róla a hely de nem tudom mitől egyeztlen egy játék van rajta a BF3
meg az WIN7
és ma bekapcsoltam és kiirta hogy 10% alatt van a szabad hely olvastam hogy az optimális müködéshez ez nem elég, de ha elég is lenne akkor sem értem hogy hol a tobbi
Valaki tudna segiteni Fontos lenne
Bocs Ha nem olvastam vissza de nagyon hosszó a topik:D:D

Az ember sohasem csak önmaga: inkább kombinációja mindazoknak, akikkel valaha dolga volt

(#18527) radi8tor válasza jeska (#18526) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Van egy ilyen program, ami megmutatja melyik könyvtár mennyit foglal el.

⭐ Stella

(#18528) jeska válasza radi8tor (#18527) üzenetére


jeska
tag

ahogy feltettem a progint már csak 1,7gb helyem maradt
Ezt hogy csinaltam nagyon nem tudom de Jó lenne ha valakinek lenne rá valami megoldása mert ott tartok hogy fogom azt ójrahózom a WIN-t

Az ember sohasem csak önmaga: inkább kombinációja mindazoknak, akikkel valaha dolga volt

(#18529) radi8tor válasza jeska (#18528) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Feltetted de el is indítottad?
Annak a képe érdekesebb lenne.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#18530) jeska


jeska
tag

jaaa persze hogy elinditottam
Nyilván abba biztam hogy az majd megmutatja mi foglal helyet de nem az is csak 51GB foglaltat jelez a C meghajtón, lehet a WIN7 érzékeli rosszúl?
Eddig ilyen problámat még soha nem tapasztaltam
Illetve most csináltam egy Retartot a géppel igy most meg vmi 6GB szabadot mutat

Az ember sohasem csak önmaga: inkább kombinációja mindazoknak, akikkel valaha dolga volt

(#18531) radi8tor válasza jeska (#18530) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

A nagy téglalapokra kattintva oda visz a fájlhoz.
Kezdetnek a vöröseket nézném meg baloldalt. Azok foglalnak 10 GB-ot.
Amúgy fent a könyvtárakra kattintva láthatod lent a tartalmukat grafikusan ábrázolva, mi mennyit foglal. Keresd meg mi foglal ilyen sokat, ezt nem tudom helyetted kattogtatni.

⭐ Stella

(#18532) Glaz-dozfhut válasza jeska (#18530) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

A rendszer biztonsági mentése fut folyamatosan - történetesen program telepítéskor és eltávolításkor is csinál egy-egy mentést. Legalább is úgy sejtem ez fogyaszt helyet, mert rendszeresen felmerül .
Számítógép ikon, jobb gomb > Tulajdonságok. Bal oldali sáv, feljebb: "Rendszervédelem". Alol a Beállítás Ott megadhatod a max használható méretet vagy törölheted is éppen, ami nem javalott.

[ Szerkesztve ]

- Glaz-doz-fhut -

(#18533) Kernel válasza jeska (#18530) üzenetére


Kernel
nagyúr

Egyértelműen látszik, hogy a C: meghajtón csak 60 GB adatot fedezett fel a program, a többit azért nem látja szerintem, mert nincs hozzáférése a System Volume Information mappához, amibe a Rendszervisszaállító menti a "szemetét".

(Én nevezem szemétnek, soha nem használom a Rendszervisszaállítót, ami persze nem zárja ki, hogy más szereti az ilyet.)

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#18534) jeska válasza Glaz-dozfhut (#18532) üzenetére


jeska
tag


Jó lett Köszönöm a segítséget mindenkinek
Kiakpcsoltam a rendszervisszaállitást:))

Az ember sohasem csak önmaga: inkább kombinációja mindazoknak, akikkel valaha dolga volt

(#18535) bul07 válasza Glaz-dozfhut (#18532) üzenetére


bul07
nagyúr

Ó nagyon szépen köszönöm
Én is pont ezzel küszködtem
Egyszerűen eltűnt a hely, azt vettem észre hogy 1.5Gb szabad helyem van a SSD-n
Megnéztem amit írtál és 18GB használt ez a rendszer védelem , beállítottam hogy max 5.58GB használhat és egyből lett 16GB szabad helyem

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#18536) FF23 válasza bul07 (#18535) üzenetére


FF23
senior tag

Néha le kell futtatni a C-n a Lemezkarbantartót, innen nyugodtan lehet törölni ezeket. Valamint a C:\Windows\SoftwareDistribution\Download mappa teljes tartalma is törölhető.

[ Szerkesztve ]

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#18537) t72killer válasza bul07 (#18535) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Én totalcommandert használok erre, kibukik, hogy melyik könyvtár hízik legjobban. Most hogy említettétek, ránéztem, és hopp, ott van kb 8 gigányi update-telepítő, jórésze Office 2013:Y

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#18538) martin66 válasza FF23 (#18517) üzenetére


martin66
senior tag

Előzmény: Miért ilyen vacak eredményt jelez a HD Sentinel? Mondjuk azt észrevettem, hogy a kezdeti 24mp-es induláshoz képes most már 37mp (Wise 365 program jelzi minden indulásnál)

Néhány eredmény:



(#18522) Doky586
A CMD-s kép nem azt bizonyítja, hogy be van kapcsolva a TRIM?

Ha bármi más kellene szóljatok pls.

[ Szerkesztve ]

(#18539) Doky586 válasza martin66 (#18538) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ahogy már jeleztem:
- az OS küldi a trimet
- de a driver nem továbbítja azt. Lásd az ssdok screenshotod...

Összefoglaló valamelyik cikkében benne van hogy kell átkapcsolni szabványos driverre az eszközkezelőben.

CDM-el jobb felül "gyorsralpaló" 1.pontja szerint mérj. Mivel csak sata2 portod van, így sokkal jobbra ne számíts. Esetleg a ssd firmwarje se a legfrissebb. De a legelőször a trim-et tedd rendbe.

[ Szerkesztve ]

(#18540) martin66 válasza Doky586 (#18539) üzenetére


martin66
senior tag

Helló,

Köszi, igazad volt. Most már a teljesítményt 100-nak írja. Haladunk.

De továbbra is 71% a kondíció :(

És sajnos továbbra is lassú a gép betöltődése 36mp. Kb 2 hónappal ezelőtt raktam újra a Win7-et, akkor még 24mp volt. Erre ötlet?

(#18541) FF23 válasza martin66 (#18540) üzenetére


FF23
senior tag

Az olvasás teljesen rendben van, szóval a telepítés óta feltett induló progik okozhatják a lassabb indulást. Esetleg valami driver.
Az alsó 3 írási érték rossz, adj egy kis időt neki, hátha a jó driverrel magához tér. Ne mérj ennyit 5*1000MB-tal, elég 2*/3* 1000-rel próbálgatni. A HDS-ben nézz bele a SMART-ba nincs-e valami felkiáltójellel.
A hibernációt kapcsold ki, ha nem használod, nyersz vele egy kis helyet.

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#18542) tom_tol


tom_tol
addikt

SSDOK más írási adatokat ad, mint a HDS. Vajon miért?

(#18543) Doky586 válasza martin66 (#18540) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

(#18522): "talán egy ccleaner szabad hely felülírás javít ezen miután bekapcsoltad a trim-et..." mármint hogy az írás felgyorsulna

[ Szerkesztve ]

(#18544) martin66 válasza FF23 (#18541) üzenetére


martin66
senior tag

Pedig csak pár progi indul a bekapcsoláskor.
Driver okozna problémát? Nem tudom, a gyári Gigabyte alaplapi drivereket azonnal felraktam, utána egy ideig még jó sebesség volt. Kb egyik napról a másikra lassult be 10mp-t. A feltelepített programjaim között nincsenek spam programok, csak amit mind is használtam.

A most mért eredmények és a SMART csatolva.
Hibernáció kikapcsolva.

(#18543) Doky586
Lefuttatva.

Sajnos a kondícióval még mindig van valami baja :(.

(#18545) Kernel válasza martin66 (#18544) üzenetére


Kernel
nagyúr

Samsungnál a #177 Wear Leveling Count alapján határozzák meg a kondíciót, ami állítólag nem a legjobb megközelítése a dolognak.

Intelnél a #233 Media Wearout Indicator utal az állapotra.

http://www.anandtech.com/show/6459/samsung-ssd-840-testing-the-endurance-of-tlc-nand

Note that if Samsung's WLC is anything like Intel's Media Wear Indicator, when the normalized counter value drops to 0 there's still a good amount of endurance actually left on the NAND (it could be as high as another 20 - 30%). At least with Intel drives, the MWI hitting 0 is a suggestion that you may want to think about replacing the drive and not a warning of imminent failure.

Tehát 100-ról indul az érték, nálad lement 71-re, de interneten találhatók olyanok is, akinek már 0-ra ment, mégis vígan működik.

Viszont ha már egyszer lement, vissza nem fog állni, a SMART nem így működik.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#18546) Emperor_ válasza martin66 (#18540) üzenetére


Emperor_
addikt

Egy furcsaságot látok, 1,48 TB-hoz 71% kondíció tartozik. Okát nem tudom :U .

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#18547) martin66 válasza Kernel (#18545) üzenetére


martin66
senior tag

Helló,

Köszönöm, igazándiból teljességgel működik az esköz. De fura, hogy 2,5 éves SSD-re 71%-ot ír ki, amikor a régi WD 320 HDD-m 8 éves több, mint 611 napot ment folyamatosan és eddig 14 500 indulás / leállással az SSD pedig 248 napot 1,51TB írással. (Emellé került az SSD. Mondjuk lehet nem lehet összehasonlítani a kettőt, de a gyártók, ha jól emlékszem úgy harangozták be, hogy nagyon nagy az élettartalmuk az SSD-nek intenzívebb használat mellett is kb 10-15 év múlva megy tönkre kb.)

De akkor sajnos nem deríthető ki, hogy miért csak 71% jól értem?

(#18546) Emperor_
Furcsaság az, hogy ilyen kevés íráshoz ilyen alacsony kondíció tartozik?

[ Szerkesztve ]

(#18548) Emperor_ válasza martin66 (#18547) üzenetére


Emperor_
addikt

Határozottan. Más SSD-khez viszonyítva.

Samsungokat nem ismerem mélyebben, lehet, hogy van rá "tudományos" magyarázat.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#18549) wattafaka


wattafaka
senior tag

Sziasztok!
Tegnap feltettem a Samsung Magician 4.6-ot (Samsung 840 EVO 120GB SSD-m van), ma pedig azon keresztül frissítettem a legújabb firmware-t (EXT0DB6Q). Ezután az Advanced Performance Optimization-t is lefuttattam. A benchmark szerint lényeges javulás jött létre (főleg olvasás terén, amiről köztudott, hogy problémás a 840 EVO szérián a régi adatokkal):

Sequential Read: 477 -> 546
Random Read: 68380 -> 74047
Sequential Write: 528 -> 530
Random Write: 32310 -> 44404

A Random Read mondjuk még mindig a 94 ezres csík alatt van. Hogyan lehetne ezt turbózni, vagy mennyire probléma egyáltalán, hogy csak 75 ezer?
Köszi,
hazazs

(#18550) HSM válasza martin66 (#18544) üzenetére


HSM
félisten

Ha jól számoltam közel 300 a wlc. Nálam a 840 pro-n erősen úgy fest a memóriák írási ciklusait számolja, ami így nálad az 1000 ciklusos memóriával 300 ciklusnál stimmel, hogy 70%-os.
Kérdés, miért ilyen sok nálad, nekem csak 140-en van majd 5tb írás után.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.