Hirdetés

2024. június 17., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-09 14:16:34

LOGOUT.hu

Ide várunk:
- minden saját tapasztalatot/tesztet, észrevételt a már megvett, és használatban lévő SSD-vel kapcsolatban, illetve mindenféle, megbízható forrásból való cikket/tesztet/érdekességet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51824) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves Fórumozók!
Frissítettem az összefoglalót, valamint a topik neve is változott.
Remélem ezekkel a változásokkal itt több tapasztalat/eszme csere fog létrejönni, mivel kicsit szabadabb, lazább lehete ezentúl ez a topik.

Mindenkinek további jó fórumozást!

Hozzászólások

(#18301) Stirlitz válasza kefe13 (#18299) üzenetére


Stirlitz
senior tag

Itt egy másik "öreg" :) Nehezen tudom kivenni SSDOK infóit, pici a kép nálad.

(Kérdés! Hogy a rossebbe csináljam, hogy kisméretű képre kattintva nagyméretű kép nyíljon meg? :) Valaki szánjon meg legyen szíves, aki tudja. )

[L:http://prohardver.hu/dl/upc/2015-04/12/64279_pwatwxt64dm0b7ty_v300.jpg][link][/L]

[ Szerkesztve ]

(#18303) radi8tor válasza Stirlitz (#18301) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

(#18304) Stirlitz válasza radi8tor (#18303) üzenetére


Stirlitz
senior tag

Köszönöm! :R Mint kiderült, teljesen vak is vagyok már.

[ Szerkesztve ]

(#18305) vrmus


vrmus
csendes tag

Hello, sikerült úgy telepítenem a Windows-t az SSD-mre, hogy mellette csatlakoztatva maradt a külső HDD-m, így az nélkül nem hajlandó elindulni.

Telepítő médiáról -csak az SSD-t csatlakoztatva- az indítási javítással nem jutottam eredményre.

Mi a teendő ilyen esetben?

(#18306) verybigboy


verybigboy
senior tag

Zsír új Samsung 840 EVO SSD, ezt adja a HDSentinel:

Teljesítmény: 80%
Kondíció: 100%

Ez miért van, gondolom ez így nem OK. Mit tegyek, mit kellene tennem hogy mindkettő 100% legyen?

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#18307) radi8tor válasza verybigboy (#18306) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Téma összefoglalóban található cikket olvasd el: [link]

⭐ Stella

(#18308) Vakegérke válasza vrmus (#18305) üzenetére


Vakegérke
veterán

Én újra telepíteném a Windows-t, de más nem lenne a gépen csatlakoztatva, amire telepíteni lehet. Jelenleg a fontos fájlok a külső HDD-n vannak, ezért nem indul nélküle.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#18309) Emperor_ válasza vrmus (#18305) üzenetére


Emperor_
addikt

Újrahúznám, e cikk elolvasása után ;) .

(#18306) verybigboy Nem megy a TRIM, pld azért mert USB-n van csatlakoztatva. Vagy nem továbbítja a driver a TRIM parancsot.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#18310) Kiskokó


Kiskokó
veterán

Hali
Na beraktam a 850 EVO-t.

Csodák csodájára elsőre sikerült az Ide -> ACHI mód álitás aztán a HDDről SSD re klónozás is.
Minden faja 550mb az irás / olvasás, hasít.

Viszont, alig megy a gép 1-2 órája de már 38fokos az SSD.
A ház legalján fért el illetve a kábelezés miatt is mivel a régi HDD is maradt.
Mennyi a normális üzemi hője az SSD nek?
a 38 nem sok ? a HDD-m a házban (ssd felett) átlagba 25-28 volt, nyáron nagy melegbe volt max 35.

Szerk .: ez a TRIM mi is pontosan és honnan tudom hogy működik e?

[ Szerkesztve ]

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#18311) Sordoran válasza Kiskokó (#18310) üzenetére


Sordoran
addikt

Ha most telepítetted windows-t, telepíted programokat, teszteket futtatsz, frissítés töltődik, települ, tehát nagyban használod, akkor nem gáz. Nekem eddigi csúcs hőmérséklete 39 fok volt első napokban, azóta normál használattal 34 a napi csúcs. SSDOK megmutatja megy-e TRIM, vagy HD sentinel is akár, összefoglalóban van link hozzá, hogy mi is az.

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#18312) oravecz56 válasza verybigboy (#18306) üzenetére


oravecz56
aktív tag

Trim nem megy.Igy nehasználd.AHCI bekapcsol

[ Szerkesztve ]

Oszika

(#18313) verybigboy válasza Emperor_ (#18309) üzenetére


verybigboy
senior tag

Így van, USB dokkolóba "tesztelem", ez adná a fals infót?

Jómultkor egy másik SSD-nél ugyanezen USB dokkolónál semmi gond nem volt, az akkori SSD-k 100/100-at adtak.

???

(#18314) Emperor_ válasza verybigboy (#18313) üzenetére


Emperor_
addikt

Igen az USB-s csatlakoztatás miatt van 80% a HDS-ben (A második sorban írja is, a világos zöld hátterű szövegnél). Nézz rá SATA porton, akkor 100-nak kéne lennie, ha jó driver van telepítve, ami rendesen továbbítja a TRIM parancsot.

Arra nincs jó válaszom, hogy miért lehetett 100/100 más esetben. Jól emlékszel :) ?

Kiskokó TRIM

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#18315) xuldar válasza Kiskokó (#18310) üzenetére


xuldar
őstag

38°C-nál már vigyázni kell, az már komoly láz! Adj neki lázcsillapítót, de ha 39-40°C-ra is felmegy a hőmérséklet, vizes, esetleg jeges ruhás borogatás is ajánlott! Ha 41-re felmegy, akkor sajnos harangoztak... :(

Semmi baja nem lesz. Igazából a forrasztások nem bírják a nagy hőt, de ez még nagyon messze van attól, hogy gond legyen.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#18316) Mankó


Mankó
veterán

Úgy néz ki sikerül szereznem egy garis Samsung 840 pro 128-as ssd-t. A kérdés már csak az, hogy a meglévő Intel SLC-m helyére tegyem az asztali gépembe Gigabyte Z87M-D3H alaplapra, vagy a Lenovo T420-as laposba?
Szerintetek melyik esetben látnék releváns sebességbeli különbséget a 2 ssd között?

(#18317) Ribi válasza Mankó (#18316) üzenetére


Ribi
nagyúr

Notiba fér 2 winyó? Mert amúgy az a 32-es intel nem sok mindenre elég. Samu gyorsabb, de alap használatban nem nagyon érzel majd különbséget.

(#18318) ufonauta válasza Ribi (#18317) üzenetére


ufonauta
aktív tag

Nekem is így van a Toshiba laptopban. Az 500 Gigás HDD beépítőkerettel az ODD helyére, az SSD pedig a HDD helyére került. Igaz így nincs DVD íróm, de olyan nagy hiányát nem látom. Van még 3 gép a lakásban, ha nagyon írni akarok, akkor azokon tudok.

[ Szerkesztve ]

(#18319) fenergie84


fenergie84
addikt

Sziasztok!

Beszereztem egy Adata SP920 128 gb SSD-t, és lemértem az SX900-al együtt:

[ Szerkesztve ]

(#18320) Vakegérke válasza fenergie84 (#18319) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ahogy elnézegetem, nem SP920, hanem SX920. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#18321) fenergie84 válasza Vakegérke (#18320) üzenetére


fenergie84
addikt

Már javítottam :R

(#18322) Sergiohu


Sergiohu
tag

Sziasztok, OCZ Agility 3 60 GB.
Windows 7 bootkor a logó indulásakor újraindul. Windowsos eszközökkel javíthatatlan, más gépre kötve sem látja semmi. Linuxos USB-ról (Parted Magic) működik, látható, fájlokat lementettem.
Smartmoontools azt hiszem jónak látja, viszont van egy aggasztó sor:
231 SSD_Life_Left 0x0013 100 100 010 Pre-fail Always - 0
Kérdés van valami progi ami visszahozná még Windows alá, vagy kuka :F

Na ez tényleg az utolsó, holnaptól...

(#18323) Mankó válasza Ribi (#18317) üzenetére


Mankó
veterán

Van benne msata hely, sata 3 hdd és sata 3 odd is, az odd helyére lehetne tenni hdd-t is.
Msata-t akartam először, de aztán úgy adódott, hogy egyárban garis sata 3-at kapok. Szóval az jobban hangzik.
Lehet asztaliba kellene tenni inkább azt a samsungot? i3-4330 és 8 gb ram alatt lehet jobban menne.

(#18324) baboss


baboss
őstag

Sziasztok.

Tegnap óta szenvedek az op telepítéssel egy notira,és most látom hogy a kondíció nem 100 százalék.
Mitől lett 99 százalék a kondíció ?

[ Szerkesztve ]

(#18325) scope2007 válasza baboss (#18324) üzenetére


scope2007
addikt

szeva!

pls tegyél be SSDOK program képet is.
[link]

[ Szerkesztve ]

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#18326) rup1u5


rup1u5
nagyúr

Sziasztok!

Crucial BX100 tulajok tapasztalataira, eredményeire lennék kiváncsi. :R

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#18327) Gabesz87


Gabesz87
veterán

Sziasztok. Tavaly októberben jelent meg a cikk, hogy a sima 840-es SSD-k is hasonló lassulási problémával küzdenek, mint az EVO-k és hogy érkezik rá javítás. Ennek azonban se híre sem hamva, az utolsó fw 2013. októberi. Lehet tudni esetleg erről valamit?

(#18328) baboss válasza scope2007 (#18325) üzenetére


baboss
őstag

Köszi a linket. :R
Egy ismerősnek vettem az SSD-t tök új,és azért csodálkozom,hogy már most ilyen. :U
Az enyémen 13 TB írás van és az még mindig tökéletes és gyors. :K
[P:R][/P]

[ Szerkesztve ]

(#18329) #93794560 válasza baboss (#18324) üzenetére


#93794560
törölt tag

Nálam ugyanilyen SSD-vel ilyenek az értékek, jóval több írási mennyiségnél.

(#18330) Kernel válasza baboss (#18328) üzenetére


Kernel
nagyúr

A SuperFetch letiltása gondolom nem ártana, a lapozófájl és a hibernáció már egyéni kérdés, de mindkettő hozzájárul az írásmennyiséghez.

Intelnél egyébként 231-es SMART attribútum nincs, 233 van helyette:

Kingston vonatkozásában talán egy hozzáértő ki tudná kombinálni, hogy miért ment le 99 %-ra:

http://media.kingston.com/support/downloads/MKP_306_SMART_attribute.pdf

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#18331) Bodor


Bodor
veterán

(#18332) Bodor válasza Gabesz87 (#18327) üzenetére


Bodor
veterán

(#18333) Gabesz87 válasza Bodor (#18332) üzenetére


Gabesz87
veterán

Ne sértődj meg, de örülök, hogy alaposan elolvastad a kérdésemet! Én nem az EVO-ra vagyok kíváncsi, mivel nem az van nekem. Sima 840 SSD. Az EVO előtti. Amiről ITT írnak.

(#18334) Bodor válasza Gabesz87 (#18333) üzenetére


Bodor
veterán

Nem sértődök meg. Alaposan elolvastam, azért írtam amit. Én is olvastam az a cikket , amit linkeltél, és az áll benne, hogy:
Úgy néz ki, hogy egy másik, egészen pontosan a 840-es SSD sorozatot hasonló gond sújtja, főleg a lassuló olvasási sebességre gondolva. A Samsung tud a hibáról és már dolgoznak a javításon, ami egy firmware formájában fog megérkezni. Vélhetőleg később konkrét leírást is kapunk majd a hiba forrásáról.

A vállalat kiemelte, hogy a 840 Pro és 850 Pro sorozat nem érintett, ugyanis ezek más technológiára építenek, tehát csak a 840-es SSD-kkel van gond.

Tehát az egész 840-es sorozattal van gond, nem csak a 840EVO-val, ezért válaszoltam neked azt, amit. A javítás gondolom nem csak az EVO-ra érkezik , hanem a sima 840-re is, csak a cikkben erre nem térnek ki külön.

[ Szerkesztve ]

(#18335) gaston63


gaston63
tag

Sziasztok!

Vásároltam egy Intel 530 120Gb-os SSD-t. Alaplap Asrock B75 Pro3-M, a téma összefoglalóban linkelt cikkek
szerint beállításokat elvégeztem(úgy gondolom jól), a régi HDD a telepítés idejére lehúzva, elvileg nem kellett új fw és mégis a hibaüzenetet kapok az ellenőrzésnél. Az alaplapnak 3 SATA3-as portja van, ha jól értettem az angol leírást, SATA3_0, ami Intel vezérlős, és még kettő, SATA3_A0 és A1 ami Asmedia vezérlős(ha igaz). A telepítéskor a SATA3_0-ba csatlakoztattam az SSD-t, és a Win8 telepítőjével formáztam. A telepítés USB-ről történt.
Valakinek valami ötlete.

(#18336) Mankó


Mankó
veterán

Megjött a 840 Pro. :C ezek az értékek jónak mondhatók asztali gépben?

(#18337) Mankó válasza Mankó (#18336) üzenetére


Mankó
veterán

A jelenlegi Intel Extreme 32 Gb SLC ennyit tud Sata 2-n:

Melyiket ajánlott a Lenovo T420-ba rakni, ha a tárhelybeli különbséget most nem nézzük, csak a sebességbelit?

(#18338) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Üdv mindenkinek,
Hamarosan érkező Latitude E7450-emet szeretném egy sportos tempót produkáló mSATA SSD-vel megörvendeztetni.
Kérdés: az mSATA meghajtóknak van bármilyen alapvető hátrányuk a 2.5"-os nagytesókhoz képest a kisebb max kapacitást leszámítva?
Kérdés2: lehet gond a kompatibilitással, hogy a noti xy típust nem szeret?

A Samsung 840/850 EVO és a Crucial m550/mx200-es példányokkal van hosszabb távú tapasztalat? Érdemes valameilyiket kerülni? (az 512GB, esetleg 1TB környéki kapacitású darabok érdekelnek)

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#18339) Kernel válasza gaston63 (#18335) üzenetére


Kernel
nagyúr

A port rendben van (nekem is pont azon megy), a fotó alapján pedig látható, hogy nálad mi a hiba:

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#18340) Mankó válasza Mankó (#18337) üzenetére


Mankó
veterán

Vagy esetleg a kis SLC helyett még tudok keríteni egy Agility 3 120-asat, és akkor már az is jobb választás, mint a kis slc?

(#18341) worxland válasza Mankó (#18336) üzenetére


worxland
addikt

Igen.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#18342) Gabesz87 válasza Bodor (#18334) üzenetére


Gabesz87
veterán

Igen, így van, csak azóta az EVO-kra kijött egy javítás, aztán kiderült, hogy az sem tökéletes, és nemsokára jön egy újabb. Ezzel szemben a 840-esekkel kapcsolatos javításnak se híre se hamva, pedig eltelt már a hír óta nem kevés idő. Erre voltam kíváncsi, hogy esetleg valami külföldi hírből, vagy akárhonnét, lehet-e tudni valamit erről, de akkor nyilván még nem.
Na meg aztán nekem nem is annyira fontos, mert átlagfelhasználóként nem érzékelem ezt a fajta problémát.

[ Szerkesztve ]

(#18343) Fire/SOUL/CD válasza Mankó (#18336) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Használt meghajtó esetén igen(vadiúj meghajtó nem lehet ilyen értékekkel).

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#18344) Pubszon


Pubszon
veterán

Üdv.
Szert tettem egy új Samsung PM841 128GB-os SSD-re, nem nagy durranás az írása, de 9000Ft-ot megért szerintem.
Az írási sebességet meg nem nagyon fogom észrevenni a Kingston V+100 után, de szerintem még az olvasásét sem. De legalább 30GB-al nagyobb. :D

Valakinek van ilyen SSD?
Vélemény? OEM cucc.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#18345) Fire/SOUL/CD válasza Pubszon (#18344) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

"...de 9000Ft-ot megért szerintem."
Nem feltétlenül, mert HA OEM cucc valóban, akkor nem a gyártó adja a támogatást. Ergo ha valami FW hibában érintett a cucc, akkor az OEM partnernél várhatsz(van ahol évekig, vagy tovább) javításra, illetve ha bekrepál, azt csak az OEM gyártó tudja "orvosolni". (Ha pl egy laposban szállították eredetileg, akkor a lapos tulajdonosa tudja érvényesíteni a garit stb stb)
Szóval OEM meghajtót senki ne vegyen önmagában, akármilyen olcsó is.

UI: SSDOK-ról dobj képet, ne CDI-ről (számtalanszor leírtuk már...)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#18346) xuldar válasza Fire/SOUL/CD (#18343) üzenetére


xuldar
őstag

Hacsak nem 1-2 nap alatt rakta bele azt a közel 7TB-ot :)

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#18347) Fire/SOUL/CD válasza xuldar (#18346) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

A Power On Time 383 napnál több, szóval nem, nem 1-2 nap alatt írtak ennyit... ;]

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#18348) Mankó válasza Fire/SOUL/CD (#18343) üzenetére


Mankó
veterán

Használt a meghajtó, de 15-ért helyben, papíros 3 év garanciával még lazán megérte szerintem.
Laposba melyiket tennéd a 840 pro-t vagy egy ugyanakkora Agility 3-at?
Hol jöhet ki jobban a sebességbeli különbség, asztalin vagy laposon? Vagy igazából számottevő különbséget úgysem fogok érezni mindennapi használat során.

(#18349) Pubszon válasza Fire/SOUL/CD (#18345) üzenetére


Pubszon
veterán

Igazad van, gari nincs rá, véleményem szerint megpattant a cucc, de én indítottam el először.
A csomagoláson fujitsu van, megnézem milyen gépeket szereltek vele.
A régit nem adom el még pár napig míg ezt tesztelem, remélem nem lesz gond vele.
Jó a progid, de nem minden adatot tud kiolvasni. :U


Nem a valós CPU órajelet mutatja. ;]

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#18350) gaston63 válasza Kernel (#18339) üzenetére


gaston63
tag

köszi,

közben rájöttem és rendeztem a sorokat, mint mindig most is az ember a leggyengébb láncszem...........

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.