Hirdetés

2024. június 25., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-09 14:16:34

LOGOUT.hu

Ide várunk:
- minden saját tapasztalatot/tesztet, észrevételt a már megvett, és használatban lévő SSD-vel kapcsolatban, illetve mindenféle, megbízható forrásból való cikket/tesztet/érdekességet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51824) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves Fórumozók!
Frissítettem az összefoglalót, valamint a topik neve is változott.
Remélem ezekkel a változásokkal itt több tapasztalat/eszme csere fog létrejönni, mivel kicsit szabadabb, lazább lehete ezentúl ez a topik.

Mindenkinek további jó fórumozást!

Hozzászólások

(#18451) MasterMark


MasterMark
titán

Üdv

Most lett új SSD-m, csak egy kérdés, hogy ez így minden ok? :R

Nemsokára le is mérem.

Switch Tax

(#18452) #56474624


#56474624
törölt tag

Egészséges vajon ez a grafikon? Az SSD maga 1 éves, a rendszer viszont csak 2 hónapos, és tisztán volt telepítve.

(#18453) Pazolini


Pazolini
senior tag

Üdv!

Többen írtak már itt furcsa élményindex eredményekről. OCZ Vertex 3 max iops SSD-m korábban 7,5-öt, újabban 5,9-et kap, vagyis a HDD-k maximumát.
Rájöttem, hogy nem az SSD-t méri, hanem a RAM-ot, ami hiába brutális gyors, mert át van verve vele a Win, ugyanis a gyorsabb netezés miatt RAM-ra pakoltam ki a T.I.F. könyvtárat, ún. Data RAM meghajtóra, amit virtuális meghajtóként lát a logikai lemezkezelő.
Vagyis nem hülye a win7, csak buta... :P

(#18454) xuldar válasza Pazolini (#18453) üzenetére


xuldar
őstag

Egyébként kit érdekel a windows élményindex, ha nem érzed lassabbnak a géped, mint korábban?

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#18455) Doky586 válasza Pazolini (#18453) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Mit értesz T.I.F. alatt ? ezt?
Ha a RAMod lassabb mint a hdd-d az már durva..

(#18456) MasterMark válasza Pazolini (#18453) üzenetére


MasterMark
titán

Szerintem a RAMDisk-re gondolsz.

Switch Tax

(#18457) FeZ... válasza Doky586 (#18395) üzenetére


FeZ...
aktív tag

Bocsánat, kis késéssel most tudtam megcsinálni a kért képet:

xuldar !

Az eszközkezelőben amit látok a Lemezmeghajtónál, az kizárólag az SSD. Vagy máshol kéne nézzem ?

(#18458) oravecz56


oravecz56
aktív tag

Temporary Internet Files
(T.i.F) RAMDisk-re átirányitva.

[ Szerkesztve ]

Oszika

(#18459) Emperor_


Emperor_
addikt

Adott egy HDD, 2 meghajtó van C:, D:, win 8.1, mindkét meghajtó Bitlocker-rel van titkosítva, tudom a Bitlocker jelszót. Hogy pontosan hány db partíció van azt nem tudom, de meg tudom nézni ha számít.

Át tudom klónozni SSD-re simán :U ?

(#18451) MasterMark

Minden oké. A hibernálást tiltsd le, ha nem használod!

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#18460) Doky586 válasza FeZ... (#18457) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Így nem tudom az okot, de az az 1.0 furcsa.

Emperor_: eszerint az új SSD-d nagyobb mint az eddigi HDD-d ???

[ Szerkesztve ]

(#18461) Emperor_ válasza Doky586 (#18460) üzenetére


Emperor_
addikt

Nem.

A HDD 320 GB. Az SSD 128 GB. Igazából a C: meghajtó klónozása (100 GB) lenne fontos. Az biztos el fog férni.

C: rendszer
D: adatok

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#18462) Doky586 válasza Emperor_ (#18461) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Én a helyedben egy biztonsági mentéssel kezdenék a pótolhatatlan adatokról - természetesen titkosítás nélküli helyre.

Klónozáskor a rejtett mini partícióról se feledkezz meg, az összefoglalóban van leírás, de az esetedben nem tudom mi lenne a jobb: a win alóli klónozás vagy a pendriveról bootolt klónozás.
De a végeredményre majd kíváncsi leszek.

(#18463) MasterMark válasza Emperor_ (#18459) üzenetére


MasterMark
titán

Azzal a gyors indítás marad még?

Switch Tax

(#18464) Emperor_ válasza Doky586 (#18462) üzenetére


Emperor_
addikt

Igazán fontos adat nincsen rajta.
Egy notiról van szó.
Független asztali gépen fogom csinálni, arra kötöm a HDD-t és SSD-t is. Írok ide a topicba, ha sikerül, ha nem :) . A biItlocker-től tartok, hogy bekavar e, sajnos nem ismerem a pontos működését.

(#18463) MasterMark Nem tudom sajnos, ilyen mélyen nem ismerem a win 8.1-et. Korábban volt egy komoly vita ebből itt a topicban, abból talán kiderül, ha visszaolvasol.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#18465) FeZ... válasza Doky586 (#18460) üzenetére


FeZ...
aktív tag

Rendben, azért köszönöm.
Az élményindex különben a videokari miatt ennyi.

(#18466) Doky586 válasza Emperor_ (#18464) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Notikon van hardveres titkositas, felesleges volt a bitlocker..
Klonozasnal a fileokat nem fogja detektalni a lemezen, csak raw modban mehet, de igy elvesz a kulonbozet, azaz nem tudja novelni a particio meretet. Esetleg elotte kikapcsolhatnad a bitlockert cakkom-pakk...

(#18467) MasterMark válasza Emperor_ (#18464) üzenetére


MasterMark
titán

Kikapcsoltam, és igen eltűnt ez a lehetőség. Azért sírni nem fogok, 5 mp helyett 8 mp a BOOT idő. :)

Switch Tax

(#18468) cidalain


cidalain
veterán

Na, belaktam az ssd-met.
Jo lenne atklonozni a full rendszert a winyora. Ugy hogy ha az ssd-t kiveszem a winyorol elinduljon, tehat nem csak ghost fajlban atmenteni.
Pont a forditottjat szeretnem tulajdonkeppen mint amit az emberek ssd vasarlaskor szoktak.
Az ssd-n 2 particio van egy 100 megas es a tobbi 55gb egyben. Mindkettot ra kell klonozni a hdd-re? Hdd-n 1 db 56gb-os szabad particiot felretettem ezugyben.
Erre a celra is a Macriumot hasznaljam?

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#18469) cidalain


cidalain
veterán

Másik kérdés:
Van egy Brand PC, amiben gyárilag HDD van. Tettem bele egy SSD-t.
Macriummal átklónoztam. Az alignálás nem jó SSDOK szerint.
(Emlékszem korábban is szívtam már ilyennel, akkor maradt a hibás alignálás...)

Minden leírásban ilyen esetben friss Win telepítést, és partícionálás van, de az nálam nem megoldás, nincs telepítőlemez... Az eredeti HDD minden partícióját áthoztam az SSD-re: egy 35 megás akármit, egy 10 gigás recovery-t, és a rendszert.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#18470) Doky586 válasza cidalain (#18468) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

A telepítéshez szükséges serial számot kiolvashatnád, mert az még jól jöhet ha újra kell mégis manuálisan telepíteni (torrentes msdn iso-ból) és a matrica kódjával gond akad..
Alignálás utólag is javítható a jobb particionáló szofverekkel.

[ Szerkesztve ]

(#18471) Kernel válasza cidalain (#18469) üzenetére


Kernel
nagyúr

Nem használtam még a Macrium programot, hogy abban milyen lehetőségek vannak, de az üres partíciókat akár formázás nélkül is létrehozhattad volna a Windows Lemezkezelővel, ami felismeri az SSD-t és úgy csinálja, ahogy kell.

Utána a kész, helyesen eltolt (ellenőrzött) partícióra klónozni. Formázás ilyenkor lényegtelen, mert úgyis felülíródik a fájlrendszer.

Az Easeus ingyenes partíciókezelője például komolyabb eltolásokat is megcsinál, ezért feltételezem (vagy rémlik is), hogy egy kis ilyen korrekció bizonyára megoldható vele.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#18472) cidalain válasza Doky586 (#18470) üzenetére


cidalain
veterán

nincs is rajta matrica :)
viszont recovery DVD van 8.1-re, de az gondolom gyalul mindent, és úgy állít vissza, és eleve bele van dolgozva a windows kulcs. Az oprendszer meg downgraded Win 7.
Szóval nem olyan egyszerű ezt back-upolni.

Az lesz, hogy a HDD-n meghagyom az eredeti oprendszert és backup meghajtót is. Ezeket átraktam az SSD-re is, SSD-ről fut majd a gép. Ha bármelyikkel gond van akkor marad a másik. Ha nagyon nagy gond van akkor a win 8.1-es recovery DVD.

SSDOK-kal megnéztem az alignálást, és végülis az egyik nem-rendszer partíciónak nem jó az igazítása, a windows-é rendben van.

Szóval az a kérdés hogy ez így maradhat e:


>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#18473) Longhandd


Longhandd
tag

Vettem egy Samsung 850 EVO-t, feltettem rá a win 8.1-et, megy minden szépen és gyorsan. A kérdésem az, hogy van tennivalóm a hozzákapott, dobozában talált gyári CD lemezzel? Kell valamit telepíteni róla?

" Az élet az, ami velünk történik, miközben nekünk teljesen más elképzeléseink vannak." John Lennon

(#18474) UnSkilleD válasza Longhandd (#18473) üzenetére


UnSkilleD
senior tag

nem

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#18475) Longhandd válasza UnSkilleD (#18474) üzenetére


Longhandd
tag

köszi:)

" Az élet az, ami velünk történik, miközben nekünk teljesen más elképzeléseink vannak." John Lennon

(#18476) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Hogy állnak a 850 evo-k lassulás és újraírási ciklusszám téren, van esetleg vkinek tapasztalata nagyobb mennyiségű újraírással? Végülis ez is egyfajta tlc, csak nagyobb csíkszélen... mSATA ssd-t keresek és eddig az egyetlen jelölt az 1 terás 850 evo. Persze, nagyon szívesen venném a pro-t ha kiadták vna mSATA csatolóval.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#18477) *Ropi* válasza t72killer (#18476) üzenetére


*Ropi*
félisten

Én is a 850 Pro-t várom mSATA-ban ugyanezen okok miatt.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#18478) t72killer válasza *Ropi* (#18477) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Sajnos még a 840-es sorozatból se adtak ki pro-t mSATA-ra:U

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#18479) HSM válasza t72killer (#18476) üzenetére


HSM
félisten

Pont a nagyobb csíkszélesség miatt jóval kevésbé gond, hogy TLC. ;) Semmiképpen sem kezelném együtt a 840 TLC-kkel, amiket olyan messzire elkerülök, amennyire csak lehet. :D

(#18480) t72killer válasza HSM (#18479) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Kérdés, hogy a 3D technológiában van-e valami buktató. Bár sztem bevállalok egyet, 5év gari alatt úgyis megszolgálja az árát.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#18481) HSM válasza t72killer (#18480) üzenetére


HSM
félisten

Hát igen, ezt senki nem tudhatja előre. :N Bár már egy ideje vannak 3D Nand lapkái a Samsungnak, nem a 850 PRO volt az első, amin bevezették. Amit tudni lehet, hogy a 840 TLC-nél már elméletben is bukott ötlet volt a TLC, míg itt elméletileg már rendben van, ami azért komoly különbség.

No, meg amit írsz 5 év garancia, azért azt sem véletlenül adják. Bár egy 1TB-os meghajtónál azért nem csodálom, hogy igyekszel nagyon óvatos lenni, igencsak nem olcsó darabok.

A sima SATA-s 850 PRO nem opció? Ahogy nézem, alig drágább az msata 850 EVO-nál 1TB-ban (legalábbis itthon), de dupla gari és ugye a jólbevált MLC technológia, ami azért ilyen árú kütyünél szerintem komoly előny.

[ Szerkesztve ]

(#18482) t72killer válasza HSM (#18481) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Csak mSATA hely van a laposban, (Latitude E7450, dVGA verzió - a vga miatt nem fért a 2.5"-os), úgyhogy vagy a 850 evo, vagy egy 512-es más gyártótól. Bár elvileg a többiek is áttértek már TLC-re asszem :F , max kevesebb a felhasználó aki kiabálna a lassulás/hibák miatt :F

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#18483) HSM válasza t72killer (#18482) üzenetére


HSM
félisten

Az aztán jóféle lapos a javából. :K
Viszont ott tényleg sehogy nem lehet beleerőszakolni normál SSD-t, se optikai, se más hely nincs, csak MSATA. :(
Sajnos nekem viszont msata vonalon semmi tapaszatalatom/tudásom SSD téren (sosem érdekeltek azok a driveok), ebben másoknak fognak tudni neked segíteni.

(#18484) t72killer válasza HSM (#18483) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Bizony, szuper kis gépezet:)). Még egy dolog aggaszt kicsit, a nagy kapacitással érkező hőtermelés, ennek próbálok még utánanézni, mennyi lehet a régebbi/kisebb meghajtókhoz képest.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#18485) HSM válasza t72killer (#18484) üzenetére


HSM
félisten

Amennyire tudom, nem a flash csipek melegszenek, hanem a vezérlő és a memóriája, amennyiben van neki.

(#18486) t72killer válasza HSM (#18485) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Igen, és ez az 1terás verziónál 4W felett eszik. Már kb 2.5"-os HDD kategória, igaz némi javulást látni az elődhöz képest.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#18487) HSM válasza t72killer (#18486) üzenetére


HSM
félisten

Ahogy nézem, valami még nem teljesen kerek az 1TB-ossal: [link]. :(
Vagy a firmware, vagy a másmilyen kontroller. Az 500GB-osra nem panaszkodtak, szóval az jelenleg biztosabb vételnek tűnik. Bár érdemes lehet utánaolvasnod, hátha akad ezzel kapcsolatban több infó, tapasztalat, esetleg frissebb infók. ;)

[ Szerkesztve ]

(#18488) t72killer válasza HSM (#18487) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ilyesztően hangzik, bár sehol máshol nem hallottam róla, az is lehet h hibás darabot kaptak. Ebben a formában garis probléma, ha nincs rá firmware.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#18489) t72killer válasza t72killer (#18488) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Itt pl elég rendesen megnyúzták és nem említik, h bármi gond lenne vele. Berendeltem a cuccost, ha nem jó, visszaküldöm.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#18490) HSM válasza t72killer (#18489) üzenetére


HSM
félisten

Igen, lehet Anandék kaptak valami kiadás előtti verziót, esetleg hibásat. :R
Beszámolót majd kérünk, hogy teljesít. :DD

(#18491) t72killer válasza HSM (#18490) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ahogy megérkezik, mindenképp megdolgoztatom:) ráállok a "heavy load" dologra + nézem majd a hőfokokat is, egy kicsit tartok attól a 4W-tól, ez kb annyi, mint egy core-m proci hőtermelése...

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#18492) worxland válasza t72killer (#18491) üzenetére


worxland
addikt

A 4W csak aktív működéskor jellemző. Kétlem, hogy a laptopot torrent-, levelező és fájlszerverként fogod 24/7-ben használni. Normál használatnál az általános fogyasztás az idle értékhez lesz közeli.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#18493) t72killer válasza worxland (#18492) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Kérdés, hogy 2-3 órányi keményebb munka után nem játszik-e fukushimát a cuccos :F Hűtőbordát nem szokás tenni az SSD-kre.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#18494) HSM válasza t72killer (#18491) üzenetére


HSM
félisten

Igen, nem kevés. Ráadásul mindezt azon a picike áramköri lapon... Nem csoda, hogy lehetett látni olyan hőfelvételeket, amiken erősen tűzforró régebbi msata driveok voltak. Ugyanakkor a 4W csak addig van míg ír, utána már csak 0,3W vagy mégkevesebb és kihűl. Márpedig 500GB/s tempóban nem fogsz sokat írni vele folyamatosan, mert elfogy a forrásadat. :D Olvasásnál alapból jóval takarékosabb. Ezzel szemben a Core-M sokkal inkább "kihasználja" a 4W TDP-jét munka közben.
A saját 840 PRO meghajtóm is ezt támasztja alá. Ott sincs semmiféle hűtés, ugyanúgy légmentesen benne van egy fém kalitkában az elektronika, és nem igazán szoktam 40 fok felett látni. Kicsit rápróbáltam kíváncsiságból, de nem igazán sikerült megmelegíteni, az olvasási teszt meg se kottyant neki, az AS-SSD másolási tesztje szintúgy, végül 30GB szekvenciális írással sikerült kicsit fűteni vele (~380mb/s-el ír az enyém, szóval kb. másfél perces folyamatos írás), így elérte a 48 fokot HWiNFO szerint. :DDD
Olvasásnál 40 fokról indulva éppen 100GB folyamatos szekvenciális olvasás után érte el a 48 fokot.
Persze, ebben azért nagyobb jóval a NYÁK, amin keresztül tud hűlni, de azért annyit talán mutat, hogy nem kéne megsülnie az M2 csodának sem.

(#18493) t72killer: Szóval szerintem nem fogja leégetni a gép alját, hacsak nem fogsz neki valami nagyon agyamnet SSD-gyilkolászásnak. :D

[ Szerkesztve ]

(#18495) t72killer válasza HSM (#18494) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Hátigen, nem lesz könnyű tartósan megizzasztani, a leggyorsabb forrás, amim van, az egy 2.5"-os OCZ Vector, 500MB/sec-el elvileg tud szolgáltatni, bevetem az ügy érdekében - bár valszleg a meghajtón belüli másolás is lehet ilyen terhelő.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#18496) gaboor_


gaboor_
csendes tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni.
Az SSD-m SMART értékei között figyeltem fel egy-két dologra:
Read Error Rate: 16 777 215
Bad Block Count: 17 039 390
Erase Count: 323 095 601

Mit jelentenek ezek az értékek?

Köszi előre is a segítséget!

Üdv.: Gábor

(#18497) radi8tor válasza gaboor_ (#18496) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Vagy haldoklik az SSD vagy félre néztél valamit (irreálisan magas számok)
HD Sentinel-t telepítsd fel és nézd meg mit ír.

⭐ Stella

(#18498) gaboor_ válasza radi8tor (#18497) üzenetére


gaboor_
csendes tag

Ezek HDS értékek sajnos :(

Ezek szerint készüljek fel, hogy meg fog halni az SSD?

[ Módosította: radi8tor ]

(#18500) HSM válasza t72killer (#18495) üzenetére


HSM
félisten

Ahogy írtam, ha a kinyírása a cél, szerintem van az a gyilkolászás, amivel ki tudnál babrálni vele. Folyamatos 4W hosszabb időn keresztül nem kevés. De ennek semmi köze nem lenne a valós felhasználáshoz. Amúgy van benne elvileg valami hővédelem, azt írja a Samsung oldala.

A meghajtón belüli másolás nem olyan horror, mert felváltva hol ír, hol olvas. Ha folyamatosan kell padló sebességgel írnia, az sokkal megterhelőbb.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.