Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-09 14:16:34

LOGOUT.hu

Ide várunk:
- minden saját tapasztalatot/tesztet, észrevételt a már megvett, és használatban lévő SSD-vel kapcsolatban, illetve mindenféle, megbízható forrásból való cikket/tesztet/érdekességet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51824) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves Fórumozók!
Frissítettem az összefoglalót, valamint a topik neve is változott.
Remélem ezekkel a változásokkal itt több tapasztalat/eszme csere fog létrejönni, mivel kicsit szabadabb, lazább lehete ezentúl ez a topik.

Mindenkinek további jó fórumozást!

Hozzászólások

(#18551) TESCO-Zsömle válasza #93794560 (#18519) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Beleástam magam a dologba. Nem támogatja a TRIM-et a cucc. :(

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#18552) martin66 válasza HSM (#18550) üzenetére


martin66
senior tag

Elnézést, de sajnos nem tudom mi "wlc".
Ha tudom, talán rá jövök, hogy mit kell kiderítenem.

[ Szerkesztve ]

(#18553) HSM válasza martin66 (#18552) üzenetére


HSM
félisten

Wear Leveling Count, azaz a 177-es attribútum. A képeden "11B" értékkel, ami decimálisan 283-at jelent.
Meglepően sok az írt adatmennyiséghez képest.
Nálam a 840 Pro 128GB-on közel 5TB-nál tart 140-en ez az érték.

[ Szerkesztve ]

(#18554) martin66 válasza HSM (#18553) üzenetére


martin66
senior tag

Helló, értem.

Talán az lehetett a baj, hogy a TRIM nem ment eddig és elég sokáig csak 10-15GB szabad hely volt az SSD-n.
Más ötletem nincs.

(#18555) HSM válasza martin66 (#18554) üzenetére


HSM
félisten

Igen, az nagyon könnyen lehetett a baj. :K

(#18556) Fire/SOUL/CD válasza tom_tol (#18542) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Azért, mert lehet, hogy én néztem be valamit és ezért rossz mértékegységben számolok.
Azon azért meditálj el, hogy ennyi üzemidő alatt lehetséges-e, hogy több, mint 1TiB-t írtál a meghajtóra avagy sem.
Egyszerűen le is ellenőrizheted, indítsd el az SSDOK-t, jegyezd fel az írt mennyiséget, zárd be, másolj rá az SSD-re egy 4 vagy 8GB-os állományt (nem kell byte-ra pontosnak lennie, de azért ne +-1-2GB legyen), azután megint ellenőrizd SSDOK-al. Ha az SSDOK hozza, hogy 4 vagy 8GB-al több az írt mennyiség, akkor a másik progik tévednek, ha nem, akkor meg az SSDOK a hunyó. Ez utóbbi esetben írd meg, mennyinek kellene lennie, meg SSDOK kép és javítom.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#18557) Fire/SOUL/CD válasza martin66 (#18547) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Régi a FW rajta. Ebben még az un. Dirty Drive hibában volt érintett(amit a DXT07B0Q-ban javítottak), ami alapban is többlet írással járt és a TRIM sem működött miatta rendesen, erősen degradálódott. Azt sajnos nem tudom megmondani, hogyha lefrissíted a legújabb FW-re(ez tartalmazza a 2 korábbi FW javításait is), akkor a WLC értékét is visszaállítja-e, de onnantól a többletírás és a rossz számlálásnak meg kell szűnnie. [Magician-l vagy direkt ISO-ból(boot-os eszközről)]

FW frissítést csak saját felelősségre elkövetni!

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#18558) tom_tol válasza Fire/SOUL/CD (#18556) üzenetére


tom_tol
addikt

4,1GB másolás előtt és után. Kicsit pörgős volt az elmúlt időszak.

(#18559) Fire/SOUL/CD válasza tom_tol (#18558) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Thx, akkor javítom majd, előtte még kicsit körbenézek, hátha van valami újabb SSD a piacon, amit bele tudok tenni a SMART adatbázisba, és utána feltöltöm.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#18560) Postas99


Postas99
senior tag

Már többször előforuló hiba, hogy a HDD sentinel nem a valós értéket mutatja. Mikor elkezdtem kritizálni más topikokban mindenki leugatott. Most itt a példa újfent hogy a program valótlan adatokat ír ki vagy számításai pontatlanok.

(#18561) Fire/SOUL/CD válasza Postas99 (#18560) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Sajnos ez bármelyik programmal előfordulhat, ugyanis az SSD gyártók 90%-a semmilyen hivatalos információt nem ad ki a SMART adatok tekintetében. Ahogy jönnek ki az újabb SSD-k, akkor mi, fejlesztők megpróbálunk bizonyos forrásokból adatot gyűjteni, de ez nem mindig könnyű avagy van, amikor szinte lehetetlen.
A SMART tekintetében van ajánlás, de azt senki sem tartja be jóformán, bárhol-bármi infó lehet, nincs bebetonozva, hogy hova-mi kerül, hogy ez ne legyen elég, olyan is előfordul, hogy egy újabb FW után már nam ad vissza bizonyos adatokat a meghajtó avagy épp új adatokkal bővül...

Pont ezért van szükség olyan opciókra az ilyen jellegű progiknál, hogy a user tudjon küldeni riportot és akkor meg tudja a dolgunkat könnyíteni valamelyest.

tom_tol - fent van az újabb SSDOK, remélhetőleg már minden OK lesz vele.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#18562) Chosen


Chosen
addikt

Sziasztok!

Crucial MX100-on lehet FW-t frissíteni úgy, hogy a rendszer arról fut? Itt a leírása, de ebből számomra nem derült ki. :F

(#18563) martin66 válasza Fire/SOUL/CD (#18557) üzenetére


martin66
senior tag

Köszönöm a választ.

Hamarosan megcsinálom.

(#18564) varmi2


varmi2
nagyúr

Fire/SOUL/CD és Bodor: Titeket kérdezlek, hogy a crucial mx100 ssd esetén van értelme a firmware frissítésnek ?

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#18565) tom_tol válasza Fire/SOUL/CD (#18561) üzenetére


tom_tol
addikt

Köszi, most tökéletes

(#18566) radi8tor válasza varmi2 (#18564) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Csak akkor, ha valami bajod van jelenleg vele. Érdemes megnézni mit tartalmaz a frissítés (milyen hibát orvosoltak).

⭐ Stella

(#18567) varmi2 válasza radi8tor (#18566) üzenetére


varmi2
nagyúr

Íme a leírás, hogy mit javítottak.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#18568) radi8tor válasza varmi2 (#18567) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Látom, ebben nincsen kritikus javítás, szóval csak akkor cseréld, ha nincs jobb dolgod. :)

Teljes adatmentés ajánlott frissítés előtt.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#18569) varmi2 válasza radi8tor (#18568) üzenetére


varmi2
nagyúr

Akkor hanyagolom :)

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#18570) Kernel válasza Postas99 (#18560) üzenetére


Kernel
nagyúr

Írhattál volna konkrétumot, hátha csak túlzott elvárásaid vannak valamivel kapcsolatban, amire lenne esetleg magyarázat is.

De ez így nem igazán korrekt, hogy rákeresek a nevedre ebben a topikban, rákeresek a Sentinel topikban, de semmi, csak bedobtad ide ezt a hozzászólást és részedről ennyi.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#18571) kvio1


kvio1
tag

Sziasztok! Pontosan mit jelent ez? Total Bytes Written (TBW)3 120GB: 354TB 2.75 DWPD4
Valami olyat olvastam, h 120-at meg kell szorozni 2.75-el, és kijön mennyi napi írás mellett érvényes a 3 év gari. Akkor most mennyi az írási limit? Nem tiszta ez nekem. Köszönöm a választ!

(#18572) Vakegérke válasza kvio1 (#18571) üzenetére


Vakegérke
veterán

TBW (Total Bytes Written) az összes írás értéke. Jelen esetben ez az érték 354TB. Ezt meghaladva megszűnik a garancia.

"Valami olyat olvastam, h 120-at meg kell szorozni 2.75-el, és kijön mennyi napi írás mellett érvényes a 3 év gari."
DWPD (Drives Writes Per Day) a napi maximum írásmennyiség. A szorzás eredménye 330, ha ezt megszorozzuk a 3 év napjainak a számával, akkor egyértelműen látszik, hogy majdnem pontosan 354TB az eredmény.

Szóval az a lényeg, hogy a 354TB-ból ne fuss ki 3 év alatt, ha élni akarsz garanciális jogoddal. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#18573) t72killer válasza Vakegérke (#18572) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Amúgy van összefüggés a meghibásodás és aközött, hogy milyen intezitással írunk az SSD-re? Hamarabb kikészül, ha az évi 20-30TB-ot három nap alatt írom rá, mintha egyenletesen elosztva kapná? Gondolom a melegedés/nagyobb hőingás se túl egészséges a celláknak :U

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#18574) Vakegérke válasza t72killer (#18573) üzenetére


Vakegérke
veterán

Valószínű, hogy nem tesz jót neki a nagy terhelés. Arról nem is beszélve, hogy egy 120 gigás SSD-re nincs ok napi szinten több terát írni.

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#18575) MPowerPH


MPowerPH
félisten

850 EVO 500Gb

Nem tudom, mi lehet a gondja, de piszok rossz ertekeket produkal. :U Otlet? Friss Win van rajta, es meg nincs telepakolva.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#18576) Vakegérke válasza MPowerPH (#18575) üzenetére


Vakegérke
veterán

File, Test Data, All 0x00 (0 fill), így mérj, és 2 helyett 3 legyen az első "ablakban".

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#18577) Bodor válasza MPowerPH (#18575) üzenetére


Bodor
veterán

Szerintem "csak " annyi a baj, hogy nem az Inteles, hanem Asmedia vezérlős SATA3-as portra van kötve az SSD.
3. pont.

(#18576) Vakegérke: Azért lett a cikkben így megadva a tesztelés módja, hogy a tömörítést használó ( Sandforce vezérlővel rendelkező) SSD-k is jól legyenek mérve, a többi vezérlősnek teljesen mindegy, de így volt egyszerűbb.

[ Szerkesztve ]

(#18578) Ribi válasza MPowerPH (#18575) üzenetére


Ribi
nagyúr

Lapod leírásából ítélve azon is van ASMedia. Lehet abba dugtad és amiatt lassú.
Nézd meg a lap lírásában, hogy melyik az Intel és melyik az ASMedia csatlakozó.

(#18579) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Koszi mindenkinek a valaszokat, ranezek mindegyikre. :R

Don't Tread On Me

(#18580) MPowerPH válasza MPowerPH (#18579) üzenetére


MPowerPH
félisten

Es tenyleg... Eggyel arrebb dugtam vissza a kabelt a cserekor. :o Koszi a segitseget. :R

Don't Tread On Me

(#18581) t72killer válasza MPowerPH (#18575) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ahogy a többiek mondják, a SATA-vezérlőben van a kutya elásva. Ez kitűnik abból is, hogy csak a szekvenciális értékekkel van gond, az 512 és a 4k rendben van, lévén ezek nem közelítik a vezérlő limitjét.

#18580: Várjuk az intel-SATA-s eredményeket:))

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#18582) MPowerPH válasza t72killer (#18581) üzenetére


MPowerPH
félisten

Jaja, az volt a gond.

Don't Tread On Me

(#18583) t72killer válasza MPowerPH (#18582) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ez már döfi:R Érdekes, hogy a kontroller-limit alatti értékek is megsínylették a félredugást :U

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#18584) MPowerPH válasza t72killer (#18583) üzenetére


MPowerPH
félisten

Na igen, eleg nagy a difi a ket vezerlo kozott.

Don't Tread On Me

(#18585) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

WIndows töredezettségmentesítő miért hívja az SSDt tartós állapotú meghajtónak? Miért nem szilárdtest meghajtónak?

(#18586) radi8tor válasza bobalazs (#18585) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ezt nem a Windows topikban kéne megkérdezned? ;)

⭐ Stella

(#18587) kalapacsolok


kalapacsolok
senior tag

Sziasztok! Sztetek okozhat problémát, ha egy SSD-t partícionálunk két részre? (C, rendszermeghajtó és D, az adatoknak) Természetesen egyik partíció sem lenne zsúfolásig tele, lenne bőven hely mindkettőn.

Én több számítógépen is így használom, nincs probléma - de új gépet is veszek, és ott nagyon nem javasolják a partícionálást...

[ Szerkesztve ]

(#18588) radi8tor válasza kalapacsolok (#18587) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Természetesen semmi gond nem lesz belőle. Nyugodtan particionálhatod!

⭐ Stella

(#18589) wattafaka


wattafaka
senior tag

Sziasztok!
Tegnap feltettem a Samsung Magician 4.6-ot (Samsung 840 EVO 120GB SSD-m van), ma pedig azon keresztül frissítettem a legújabb firmware-t (EXT0DB6Q). Ezután az Advanced Performance Optimization-t is lefuttattam. A benchmark szerint lényeges javulás jött létre (főleg olvasás terén, amiről köztudott, hogy problémás a 840 EVO szérián a régi adatokkal):
Sequential Read: 477 -> 546
Random Read: 68380 -> 74047
Sequential Write: 528 -> 530
Random Write: 32310 -> 44404
A Random Read mondjuk még mindig a 94 ezres csík alatt van. Hogyan lehetne ezt turbózni, vagy mennyire probléma egyáltalán, hogy csak 75 ezer?
Köszi,
hazazs

(#18590) Erdei88


Erdei88
veterán

Samsung 500as EVO-hoz érdemes felrakni a Samsung Magiciant?
Rapid mod-ot beállítani?

(#18591) Bodor válasza wattafaka (#18589) üzenetére


Bodor
veterán

Nem probléma, hagy úgy ahogy van.

(#18590) Erdei88: 500-as az 500 GB-os, vagy 850-es akart lenni? Samsung 850-es SSD-t nem kell frissíteni.

840-esnél javasolt a firmware frissítés, és egy 'Advanced Optimization' LINK, utána el is lehet távolítani a programok közül.

[ Szerkesztve ]

(#18592) Erdei88 válasza Bodor (#18591) üzenetére


Erdei88
veterán

850 ami 500 GB-os, így kerek :)

Rapid módot sem érdemes beállítani?

(#18593) Bodor válasza Erdei88 (#18592) üzenetére


Bodor
veterán

Nem. De ha nem hiszel nekem, akkor próbáld ki. Én nem vettem észre gyorsulást a napi használatban.

(#18594) radi8tor válasza Erdei88 (#18592) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ha szünetmentes van a gép alatt, akkor szabad csak bekapcsolni. Különben csúnya adatvesztés lehet, ha írás közben megy el az áram. (bár ez rapid nélkül is lehet)

⭐ Stella

(#18595) wattafaka válasza Erdei88 (#18592) üzenetére


wattafaka
senior tag

@Bodor Köszönöm szépen a választ!
@Erdei88 Már csak azért sem érdemes, mert lefoglalja a fizikai RAM 25%-át, max 1GB-ig.

(#18596) Erdei88


Erdei88
veterán

Köszönöm a válaszokat. Inkább nem erőltetem :R

(#18597) kalapacsolok válasza radi8tor (#18588) üzenetére


kalapacsolok
senior tag

Köszönöm a segítséget!

(#18598) kvio1


kvio1
tag

Sziasztok! Jól van minden beállítva az ssd-én? Köszi a választ!

(#18599) Bodor válasza kvio1 (#18598) üzenetére


Bodor
veterán

Igen.

(#18600) Bodor


Bodor
veterán

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.