Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Filmvilág - Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#45901) harylmu


harylmu
őstag

harry potter utolsó rész spoileres
elég jó volt megcsinálva, alapos volt, de a sztori meg béna. ráadásul a happy end sem áll túl jól ennek véleményem szerint. kár, hogy nem halt meg harry. :) többször nem nézném meg

szerk.: ja és ez a "19 years later" felnőtt kölykök meg egyenesen borzalmas ötlet volt és bénán is csinálták meg a szereplőket.

[ Szerkesztve ]

(#45902) Devid_81


Devid_81
nagyúr

The Grey (Fehér Pokol)
Bárki adta neki a magyar címet, adnék kezébe egy szótárt, de ugye nem ez az első "jól magyarított film" nem is az utolsó.
Nah de jöjjön a film:
Kellemesen csalódtam benne, hiszen egy sz.r filmet vártam, de nem ez ettől sza.rabb volt.
Tele kérdésekkel, tele bakikkal, hibákkal.
Tom & Jerry-s fordulatokkal, minden ott volt kéznél ha kellett.
Miről szólt majdnem két óráig...hmm...semmiről (lásd: A Gyűrűk Ura) sry akinek a hasonlatom nem tetszett. :B
Képi világ jó volt, a nyomasztó érzést átadta, de itt ki is fogytunk a jókból.

5/10

ui: ebből 4 pont Liam miatt.

...

(#45903) pohár válasza Devid_81 (#45902) üzenetére


pohár
félisten

hát pedig [moderálva] találó a cím... az jobb hogy A szürkeség, vagy mi? :U

[ Módosította: 7 ]

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#45904) Integra válasza harylmu (#45901) üzenetére


Integra
titán

miért kellett volna, hogy meghaljon? most az a divat, hogy mindnekinek megkell halnia, különben szar lesz a film, meg legyintünk rá? nemár... :))
harry még visszatér. egy nap. :K

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#45905) Viszlát


Viszlát
addikt

Ha lehet egy kérésem a topiklakók felé, kapjuk már össze magunkat egy kicsit, komolyan kell a folyamatos trágárkodás, vagy akár csak a szarozás? Egy bizonyos színvonal alá nem kéne süllyedni, szvsz. :(

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#45906) Kassadin válasza Viszlát (#45905) üzenetére


Kassadin
addikt

Milyen színvonal? :DDD

ATM

Végtelen jó indulatomnak köszönhetően kap 5/10-t.

[ Szerkesztve ]

(#45907) Pitterix válasza Viszlát (#45905) üzenetére


Pitterix
őstag

Ezért én már egyszer kaptam..... :U

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#45908) Tibiajax válasza Kassadin (#45906) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

:DDD

az a színvonal már régen elúszott, de V még optimista

(#45909) Integra válasza Tibiajax (#45908) üzenetére


Integra
titán

ennyi, ő meg örök naív. :U

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#45910) mondomén válasza Kassadin (#45906) üzenetére


mondomén
őstag

Én sem adnék rá többet. Mióta chip kártyám van tök lassú...

Amúgy mi ez?:)

(#45911) Kassadin válasza mondomén (#45910) üzenetére


Kassadin
addikt

Bosszút áll a banki szakügyintéző. [link]

(#45912) pohár válasza mondomén (#45910) üzenetére


pohár
félisten

valami horrorszerűség, beszorulnak egy ATM fülkéjébe, hát érdekes egy valami :U

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#45913) mondomén válasza Kassadin (#45911) üzenetére


mondomén
őstag

Ne már. :)) Azt hittem valami filmcím rövidítés, csak nem ugrik be.
Biztos jó. ;]

(#45914) benvolio


benvolio
őstag

Na most néztem meg ezt. Ti inkább mellőzzétek, én már töröltem is. :DDD

(#45915) pohár válasza benvolio (#45914) üzenetére


pohár
félisten

már a címe is elég ratyi... :D
itt mindjárt leér a Szüzet szüntess, anno kimaradt, most bepótlom, utána pedig Edge of Darkness

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#45916) Viszlát válasza Tibiajax (#45908) üzenetére


Viszlát
addikt

Igen, úgy gondolom, kis odafigyeléssel megoldható, nem atomfizikáról van szó. Én kérek elnézést.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#45917) Huma válasza Tibiajax (#45868) üzenetére


Huma
addikt

''tisztában vagyok vele, h ízlésvilágom átlagosnál valaminél jobban mondható"

Fő a szerénység! :DDD

Amúgy én pl tudom hogy az ízlésem az átlagosnál sokkal jobb. ;)

Más:
Ezen a Titanic SUPER 3D-n behaltam. :D

Megnéztem a Csizmás a kandúrt. Nekem annyira nem tetszett. Mondjuk Jancsi és Juliska adta. :DDD

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#45918) F34R


F34R
nagyúr

Amúgy én pl tudom hogy az ízlésem az átlagosnál sokkal jobb.

hogy mit mondtál ? ;]

(#45919) Huma válasza F34R (#45918) üzenetére


Huma
addikt

Azt, hogy szerintem az Avatar minden idők legjobb filmje! Kell ennél több bizonyíték? :P

Amúgy tudom, hogy fogalmazhattam volna finomabban is, de nem akartam a túlzott szerénység csapdájába esni. Gondoltam inkább kimondom a nyilvánvaló tényt. :D

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#45920) Viszlát


Viszlát
addikt

127 hours (6/10): maga a film nem volt rossz, de mindig vegyes érzéseim vannak az ilyen és ehhez hasonló témákkal kapcsolatban. Van egy felelőtlen muksó, aztán becsülni kéne, hogy hogyan oldja meg a saját hülyeségéből adódó problémát. Persze a végén betűzik, hogy továbbra is csinálja... :U

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#45921) F34R válasza Huma (#45919) üzenetére


F34R
nagyúr

ehhehe. Hm John Cartelt is megnézed ? :D

(#45922) Huma válasza F34R (#45921) üzenetére


Huma
addikt

Mindenképp. Az idei év legjobb filmjének tűnik. :D

Amúgy tényleg meg akarom nézni mert még tini koromban olvastam a könyveket amikből a film készült. Nosztalgia...

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#45923) Pitterix


Pitterix
őstag

A legsötétebb óra

Világvége hangulatú film, még ilyent még, még, még!!!!
Tegnap is jó, ma is, most már csak a Fallout világát kéne megfilmesíteni...

7\10

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#45924) #54715584 válasza Pitterix (#45923) üzenetére


#54715584
törölt tag

Támogatnám :)
Ki vagyok már éhezve egy jó kis sci-fire :)

(#45925) F34R válasza Pitterix (#45923) üzenetére


F34R
nagyúr

nekem nem adta az érzés, Moszkva szépsége ami bejött (,ert tényleg gyönyörű )
a filmről lazán lerí hogy erősen béka kategóriás.

(#45924) monstre

talán a Prometheus über lesz.

(#45926) Huma válasza #54715584 (#45924) üzenetére


Huma
addikt

"Ki vagyok már éhezve egy jó kis sci-fire"

Tessék!

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#45927) rétisün válasza Pitterix (#45923) üzenetére


rétisün
veterán

épp most kérem kölcsön datától :U ezt nézem:

the divide

kb. a 40-ik perctől már használom a kmplayer léptetés funkcióját. ennyit tudok mondani, kérem kapcsojja ki.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#45928) F34R válasza rétisün (#45927) üzenetére


F34R
nagyúr

uhh pedig mikor multkor (egy hete neztem ) akkor igeretesnek tunt.

(#45929) #54715584 válasza F34R (#45925) üzenetére


#54715584
törölt tag

Prometheust nagyon várom, remélem nem lőttek el mindent a trailerben :K

Huma: Avatart már láttam, és nem jött be :N Húú mit kapok majd ezért :DDD

Más: Pirosszka második rész jön majd magyarul vagy ne várjam?

(#45930) Torry


Torry
addikt

Sziasztok!
Tudna nekem ajánlani valaki max 5-10 éves vígjátékot?
A legtöbbet valószínűleg már láttam, viszont pár kedvencet ha írnátok az jóság lenne.

(#45931) Pitterix válasza F34R (#45925) üzenetére


Pitterix
őstag

Lehet, de engem nagyon magával tud ragadni a világvége hangulat. :B
Vajon vannak túlélők, vagy nincsenek, tudunk új világot építeni, vagy nem, stb...

(#45927) rétisün. köszi, már be is nézek a kölcsönzőbe.

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#45932) Kassadin válasza #54715584 (#45924) üzenetére


Kassadin
addikt

Moon

Torry: Bad Santa, Hearbreak Kid

(#45933) #54715584 válasza Kassadin (#45932) üzenetére


#54715584
törölt tag

Az is megvolt :)

Elkezdtem végignézni az imdb sci-fi részét, basszus ilyenek vannak ott :DDD

(#45934) Huma válasza #54715584 (#45929) üzenetére


Huma
addikt

"Avatart már láttam, és nem jött be Húú mit kapok majd ezért"

Semmit. Csak én kampányolok itt mellette. Mióta divat lett fikázni és mindenki filmkritikus lett (az Inception után [amiről már párszor kifejtettem a véleményem]) azóta senki sem áll ki a film mellett.

(#45935) rétisün: Nem láttad? Pedig érdemes megnézni. Jó film.

[ Szerkesztve ]

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#45935) rétisün válasza F34R (#45928) üzenetére


rétisün
veterán

azt azért meg kell mondnanom, hogy elég nyomasztó a hangulata, meg jól mutatja be, hogyan kattannak be a népek egy ilyen helyzetben, szóval lehet, hogy csak nincs hozzá türelmem :(

(#45934) Huma: én pl. nem fikáztam az avatart. igaz, nem is láttam :U

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#45936) Pitterix válasza Huma (#45934) üzenetére


Pitterix
őstag

Speciel nekem nagyon tetszett.
Bár én külön kategória vagyok..... :B

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#45937) Kassadin válasza Huma (#45934) üzenetére


Kassadin
addikt

monstre: Csillagközi Invázió, V mint Vérbosszú, Csúcshatás, Source Code, Marvel képregények megfilmesítve(:D), The Adjustment Bureau, District 9, így hirtelen ezeket néztem ki az első 2 oldalról. :P

Miért nem tudod felfogni azt, hogy vannak olyanok, akiknek nem tetszik? :F Moziban biztos baromi jól nézett ki, megnézed egyszer aztán cső, mint a TF filmek, amik látványorgiával operálnak, értéket nem közvetít, akármennyire is azt akarod beállítani, hogy az Avatar a non plus ultra. Én sem picsogok állandóan, hogy a Gran Torino rajtam kívül senkinek se tetszik igazán. Ez van, mindenkinek más jön be.

[ Szerkesztve ]

(#45938) #54715584 válasza Huma (#45934) üzenetére


#54715584
törölt tag

Mármint az Avatar mellett nem áll ki senki?

(#45939) Tibiajax válasza Kassadin (#45937) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

várjál már..ez most akkor komoly volt tőle amit írt, az avatarral kapcsolatban?..

(#45940) rétisün válasza Kassadin (#45937) üzenetére


rétisün
veterán

hoppá, a gran torino-t is csak tologatom, hogy meg kéne már nézni :U

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#45941) #54715584 válasza Kassadin (#45937) üzenetére


#54715584
törölt tag

Köszi, már mindet láttam :DDD
Ugyanott toporgok, mint pár hete ugyanitt, hogy már majdnem mindent láttam :DDD

Gran Torino mennyire "húzza le" az ember hangulatát? Nem vagyok mostanában jó passzban, nem akarok eret vágni utána, bármennyire is szeretem a drámákat és a komoly filmeket :)

[ Szerkesztve ]

(#45942) Viszlát válasza Kassadin (#45937) üzenetére


Viszlát
addikt

Gran Torino = határozott thumbs up! :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#45943) Kassadin válasza #54715584 (#45941) üzenetére


Kassadin
addikt

Filmb*zinak nehéz újat mondani, nem tudom akkor, hogy mit kellene megnézned. 12 Angry Men-t láttad már?

Nem olyan dráma, mint amire asszociálni szoktak az emberek. Nem akarom elmondani részletesebben, mert akkor már meg se kellene nézned...

[ Szerkesztve ]

(#45944) #54715584


#54715584
törölt tag

Valamiért nem jó a keresőm most. Intruders-re csak 2 hsz-t dobott ki.
Látta már valaki? Érdemes megnézni?

Kassadin: hát igen, olyanoknak, mint mi, akik évek óta járunk ide, meg úgy egyébként is, nehéz újat mutatni :DDD

[ Szerkesztve ]

(#45945) Huma válasza Kassadin (#45937) üzenetére


Huma
addikt

Én elfogadom. Teljes mértékben. Nem erről van szó. Inkább arról a képmutatásról, hogy amíg a mozikban ment addig mindenki (70%) odáig volt érte és áradozott róla.
Majd mikor kijött az Inception, hirtelen mindenki műkritikussá lépett elő és már szégyen lett bevallani ha az Avatar tetszett. Annak ellenére, hogy az Inception sztorija több sebből vérzett mint az Avataré.
Vicces film lett ez az Inception. Az egyszeri emberrel könnyen el tudta hitetni, hogy ő most mennyire okos mert megértett egy ilyen "bonyolult" filmet aminek a tükrében az Avatar csupán egy gyerekmese.

A Gran Torino nem tudom hogy kerül ide. Én még negatív kritikát nem olvastam róla. Szerintem is jó film.

(#45938) monstre:
Asszem fentebb megválaszoltam a lényeget. Az Avatart divat lett fikázni. Mindenki a kulturális felsőbbrendűségét akarja fitogtatni vele.

(#45939) Tibiajax:
Nem, nem komoly.

Az Avatar egy középszerű sztorival rendelkező rendkívül látványos film.
Csupán arra próbálok rávilágítani, hogy egyáltalán nem az az összetákolt, B kategóriás film amit egyesek megpróbálnak elhitetni.
Tény hogy a sztorija egy kliséhalmaz. Viszont a halmaz jó és összeillő elemekből épül fel.

(#45941) monstre :
Nem akarok spoilerkedni, de szerintem ha nem akarsz szomorkodni, inkább ne nézd meg.
Inkább a Wristcutters-t nézd meg.

[ Szerkesztve ]

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#45946) pohár válasza pohár (#45915) üzenetére


pohár
félisten

a jobb szélső de ismerős :))

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#45947) Kassadin válasza Huma (#45945) üzenetére


Kassadin
addikt

Amikor kijött, megnéztem itthon, akkor is már egy darab [moderálva]-nak tartottam, szóval akkor megnyugodtam és megnyugodhatsz, én a maradék 30%-ba tartozom.

Szerk: Mi a szomorú a Gran Torinóban? :F

Az Inception és Avataros ámokfutásodhoz inkább már nem is írok semmit. :W

[ Szerkesztve ]

(#45948) Viszlát válasza Huma (#45945) üzenetére


Viszlát
addikt

Csak azt nem értem, mi alapján kapcsolod össze a két dolgot? Mert ha ez tényleg így van és igaz, hogy az Inception megnézése/megértése ad alapot nagy mennyiségű néző számára az Avatar kritizálásához, az annyira gáz, hogy szóra sem érdemes. De egyszerűen nem látom, mi alapján lehetne ilyen megállapítást tenni (kivéve ha belefutottál egy-két ilyen értelmiségibe és általánosítottál).

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#45949) Huma válasza Kassadin (#45947) üzenetére


Huma
addikt

De nem, de nem, de nem! Tetszett és kész! :DDD

Amúgy mi nem tetszett benne?

"Mi a szomorú a Gran Torinóban?"
Szerintem egyértelmű, hogy mi. Nem akarom leírni mert spoiler lenne.

(#45948) Viszlát:
Lehet nem fogod elhinni, de ezt figyeltem meg. Amíg nem kezdték el vetíteni az Inceptiont addig tök jó filmnek tartották az Avatart. Miután megnézték az I-t rögtön mindenki áradozni kezdett róla, hogy milyen bonyolult és összetett, mégis érthető és hogy az Avatar egy faék egyszerűségű film mellette.
Hozzáteszem, hogy olyan emberek szerint volt érthető a film akikből a 2x2 helyes megoldását sem nézném ki.

ui: Ha már Kassadin ámokfutást emleget. Mi lelt téged, hogy minden káromkodást jelentesz a modkerben? Ha én most beírom ide, hogy a kutyafáját akkor engem is jelentesz?

[ Szerkesztve ]

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#45950) #54715584 válasza Huma (#45945) üzenetére


#54715584
törölt tag

Hát, nem követtem figyelemmel mindig a topicot, főleg az elmúlt másfél évben.
Értem amit mondasz, tudnék is reagálni, de azt hiszem a mélylélektani társadalomkritikámmal szétoffolnám a topicot :DDD

Az tény, hogy az elmúlt másfél évhez képest esett a topic színvonala, még azt is megkockáztatom, hogy esetleg nem mindenki a megfelelő módon fogalmazza meg a mondanivalóját, vagy tényleg kritikát kellene írni, vagy esetleg kicsit részletesebben a véleményét. (Én is írtam ma 2 mondtatot a Tintinre, azóta rá is jöttem miért nem tetszett, míg más odáig volt érte)

De az Avatar 2 éve sem tetszett, és most sem, szóval én nem változtattam meg a véleményem, főleg nem az Inception óta. :) De egyébként meg minden elismerésem Cameronnak, hogy ezt a filmet és amilyen minőségben összehozta. :) Nem B kategóriás, nem tudom mondott-e vki ilyet?

Viszont tény, hogy van, amikor egy ZS kategóriás film is tud szórakoztató lenni :)

Viszont az Inception meg sokkal jobban tetszett, sztorira is, és élveztem az egészet, a szinteket :)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Filmvilág - Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.