Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Filmvilág - Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#46851) BITBOYS


BITBOYS
addikt

Ne feszüljetek egymásnak, inkább nézzétek meg ezt: Titanic SUPER 3D. A vége a legszebb kedvenc rendezőnk aláfestésével :D

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#46852) hoffman_ válasza BITBOYS (#46851) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Vótmá :P Mi a fene, milyen topicban járkálsz te mostanság, hogy így le vagy maradva ;]

mod:

De még mindig brutál jó :DDD

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#46853) BITBOYS válasza hoffman_ (#46852) üzenetére


BITBOYS
addikt

Sehova, akkor most kitörlöm.. :D égetem itt magam :D

mod: Nem tudom eltörölni, bénavagyoook :O

mod2: Még csak most láttam, mikor beesnek a vízbe és felrobbannak sírtam :DD

[ Szerkesztve ]

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#46855) xlife11 válasza BITBOYS (#46853) üzenetére


xlife11
senior tag

Nekem még bejegyzésem is volt róla ;] :P

(#46856) hoffman_ válasza BITBOYS (#46853) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Amiben Mikül Béj keze benne van, az csak jó lehet :D Az a vízbe-esős téma tényleg epic :DDD De én a polipon is fetrengtem :D

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#46857) #54715584 válasza BITBOYS (#46846) üzenetére


#54715584
törölt tag

Nem nézek :P
Bár ahogy nézem a néha elkapott reklámblokkokat, mostanában jobb pasik és csajok vannak bennük, mint 20 éve :DDD

(#46859) Viszlát válasza mondomén (#46834) üzenetére


Viszlát
addikt

Biztos, hogy nem olyan lesz. Már ha normálisan van megcsinálva. Sportot már régóta 48 vagy 50 fps-sel kódolnak az igényesebbek, amiből te csak annyit érzékelsz, hogy a nagyon gyors mozgásoknál is tökéletes a képminőség.

rt06: az interlace-re gondolsz? mert akkor ez így nem teljesen igaz.

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#46860) hoffman_ válasza Viszlát (#46859) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Sportot már régóta 48 vagy 50 fps-sel kódolnak az igényesebbek, amiből te csak annyit érzékelsz, hogy a nagyon gyors mozgásoknál is tökéletes a képminőség.

Hát azért azt tegyük hozzá, hogy itt már nagyon nem mindegy, hogy milyen tévén nézi az ember :)

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#46861) RexpecT válasza hoffman_ (#46860) üzenetére


RexpecT
addikt

Aki néz sportot, annak kötelező szinte a valós 100Hz. :K

(#46862) hoffman_ válasza RexpecT (#46861) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Igen, egy komoly tévé és 100hz nélkül sajnos hajára kenheti az ember az anyagot, hiába szuper minőségű.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#46863) rt06 válasza Viszlát (#46859) üzenetére


rt06
veterán

"az interlace-re gondolsz?"
nem, a p*n*ra, de hogy jon ez most ide?

amugy arra, hogy minden kepkockara ketszer villantanak ra, hogy ne lasd vibralonak a kepet
az interlace az mas, ott "felkepeket" latsz, s nem is tudom, hasznaljak-e moziban (inkabb tv-ben, illetve digitalis hordozoknal)), itt ugyanazt a kepet latod mindketszer

[ Szerkesztve ]

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#46864) Sotho


Sotho
őstag

Tintin kalandjai. Csalódás volt mind történetileg, mind a cg-t tekintve, a 39. percnél delete. :( .

[ Szerkesztve ]

(#46865) Ps Vita válasza oriic (#46820) üzenetére


Ps Vita
őstag

+1

(#46866) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Battleship

Szerintem egynek simán jó volt. Olyan Transformers érzésem volt. :)

Live-Die-Respawn

(#46867) BeeNiTTo


BeeNiTTo
aktív tag

Üdv.
valaki megtudná nekem adni a Drive c film elején és végén szóló zen cimét? nagyon tetszik + az egész film is nagyon bejött..!

[ Szerkesztve ]

(#46868) dy_nmq válasza BeeNiTTo (#46867) üzenetére


dy_nmq
aktív tag

google a barátod

https://www.artstation.com/artist/dy217

(#46869) BeeNiTTo válasza dy_nmq (#46868) üzenetére


BeeNiTTo
aktív tag

:R

(#46870) pohár


pohár
félisten

MI:4 HUN, jejejeeee

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#46871) hoffman_ válasza pohár (#46870) üzenetére


hoffman_
nagyúr

pf... ;]

mod: moziban én is úgy néztem :( elment.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#46872) Viszlát válasza hoffman_ (#46860) üzenetére


Viszlát
addikt

Persze, a jó cucc az sosem árt, de a 48 vagy 50 fps-t azért már 60Hz-en is jól látni (mármint a különbséget).

rt06: na ennek utánaolvasok, mert ez így most elsőre zavaros. Egy progresszív 24 fps forrásból kétszer jelenítenek meg minden frame-t? Mivan? :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#46873) mephi666 válasza Viszlát (#46872) üzenetére


mephi666
nagyúr

lényeg, hogy progressive-nél a full kép jelenítődik meg folyamatosan, interlaced-nél pedig felváltva a páros és páratlan sorok, de ezáltal fele akkora az adatmennyiség, ha csak a videófolyamot nézzük...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#46874) hoffman_ válasza mephi666 (#46873) üzenetére


hoffman_
nagyúr

És anno, mikor tévét kerestem, kamu 100hz néven futott(gyk az is) és ne tudd meg, hogy mennyire köpködték a népek :D Ezért vettem 600hz-t ;]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#46875) rt06 válasza Viszlát (#46872) üzenetére


rt06
veterán

"Egy progresszív 24 fps forrásból kétszer jelenítenek meg minden frame-t?"
igen

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#46876) Viszlát válasza mephi666 (#46873) üzenetére


Viszlát
addikt

Nem az interlace értelmezésével van gondom, de azért köszi. :)

rt06: akkor kijelenthető, hogy kimeríti a parasztvakítás fogalmát...

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#46877) rt06 válasza Viszlát (#46876) üzenetére


rt06
veterán

miert?
a tv-k sem azert 100+ Hz-esek, mert tobb kepet mutatnak

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#46878) Viszlát válasza rt06 (#46877) üzenetére


Viszlát
addikt

Azért, mert nem tartalmaz több információt a forrás, csupán optikai trükközésről van szó.

(#46879) rt06: értem én, csak elsőre megörültem, hogy végre progresszív produkálják ezt az fps-t a vásznon, érted?:)

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#46879) rt06 válasza Viszlát (#46878) üzenetére


rt06
veterán

probald meg a tv-det, monitorodat 24 Hz-en jaratni
nem trukkozesrol van szo, hanem arrol, hogy a szemed vibralonak erzekelne a kepet

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#46880) hoffman_ válasza rt06 (#46879) üzenetére


hoffman_
nagyúr

A jobb/drágább/újabb tévék már tudják a 24p-t, jobb esetben azonnal át is váltanak, ha annak érzékeli ka bejövő jelet. Én ráküldtem itthon Catalystból beállítva 24p jelet, teljesen sima volt a kép, hibátlan.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#46881) BITBOYS válasza hoffman_ (#46880) üzenetére


BITBOYS
addikt

Az én tévém is tudja, még ki se próbáltam :F

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#46882) rt06 válasza hoffman_ (#46880) üzenetére


rt06
veterán

ne keverd a kepkockak szamat a kepfrissitessel
elobbinek ott van jelentossege, hogy folyamatosnak latod-e a mozgokepet (24fps-tol mar annak latszik, de meg akar 15-nel is elviselheto), utobbi pedig azert, hogy ne tunjon vibralonak a kep

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#46883) madgie válasza hoffman_ (#46880) üzenetére


madgie
titán

Az nem 24 Hz-en jár olyankor, átlagos plazma 3:3 pulldown-nal megy, tehát 72 Hz, a jobbak 4.4 pulldown-nal, tehát 96-on.

A moziban is hasonlóképp működnek a dolgok, ott is többször levetítik ugyanazt a képet, 24 frame/sec-nél vakulna a jónép.

(#46884) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Jó, hogy rám cáfoltatok, csak most akkor nem teljesen értem a dolgot :D De ebbe ne itt menjünk bele, így is atomra offoltuk a topicot :N

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#46886) Integra


Integra
titán

mától van avengers eredeti nyelven 3d-ben mom-ban :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#46889) littlelion21


littlelion21
addikt

Egy érdekes interjú Ragályi Elemérrel.
/A címmel meg nem kell foglalkozni, igazi origós, csak hogy kattincson' a paraszt./

[ Szerkesztve ]

(#46891) Integra válasza Tibiajax (#46888) üzenetére


Integra
titán

avengers van imax-ben is? szintén eredeti nyelven felirat nélkül??

Jhonny: nem véletlenül érik lassan a "tibi&inti foci és mozi topicja".... :K

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#46892) Jhonny06 válasza Tibiajax (#46888) üzenetére


Jhonny06
veterán

Ez az egész topic egy nagy off, kb. kéthetente egyszer folyik valami érdemleges témáról diskurzus. Napi bontásban így néz ki:

- Bourne 6/10
- Anyád
- Kijött a Sherlock 720p-be
- Warez (anyád)
- Ponyvaregény 5/10
- Anyád
- Foglaltam mozijegyet
- Én is (anyád)

(#46893) littlelion21 válasza Jhonny06 (#46892) üzenetére


littlelion21
addikt

:D lol...
Így van, de ha erre van igény...
Állítom 2 ember nem lesz aki az előző cikket amit linkeltem végigolvassa...

Integra&Kassadin: :R

monstre: kabbe' :P

[ Szerkesztve ]

(#46894) koxx válasza rt06 (#46887) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

A veszekedést folytassátok a ring topicban/privátban ha kérhetem. Senki nem kíváncsi rá.

(#46895) Integra válasza littlelion21 (#46893) üzenetére


Integra
titán

tegnap olvastam :K

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#46896) #54715584 válasza littlelion21 (#46893) üzenetére


#54715584
törölt tag

Linkeltél cikket? :DDD

(#46897) Kassadin válasza Jhonny06 (#46892) üzenetére


Kassadin
addikt

:D

littlelion21: Nekem fel se tűnt, biztos átugrottam. De most elolvasom. :K

[ Szerkesztve ]

(#46898) rt06 válasza koxx (#46894) üzenetére


rt06
veterán

a modkerben folytattam, tovabbvinni nem kivanom
mellesleg tudnam dijazni, ha nem nekem cimezned a hozzaszolast, mikor jol lathatoan tibi az, aki nem tudta magat tultenni a tegnapi (es talan egy korabbi) mocskolodasanak torlesen

[ Szerkesztve ]

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#46899) BITBOYS válasza Jhonny06 (#46892) üzenetére


BITBOYS
addikt

:D
Ma egész jó kedvedben vagy

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#46900) Tibiajax válasza Jhonny06 (#46892) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

nem az a baj, nem értitek..:) kit érdekel a sok off, én is millioszor offolok, meg hát amugy is olyan már a topic, amilyen.. ez se érdekes már
csak vladimir barátunk moderátor-topicbeli szorgalmassága irritálja már az ingerküszöbömet. főleg a személyem iránti vonzalmát, e témában. taszít borzasztóan engem ez a már már ávós filingje az emberünknek
de befejeztem, tényleg nem ér semmit sem részemről

Integra imaxban is csak szinkronos verzó fut. sehol nincs felirat. bár megtudnánk majd egyszer az okát

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Filmvilág - Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.