Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Filmvilág - Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#22001) eastsider válasza janos666 (#21992) üzenetére


eastsider
nagyúr

megnéztem a 720p-t és húú..
érdemes megnézni a 25gigás 1080p dts-t vagy ne szarozzak és 45 gigással kezdjek?

(#22002) brownus válasza szumoo (#22000) üzenetére


brownus
veterán

megjátszotta a zombit, és az örök tudatlanságot választotta

(#22003) bagyulajuve válasza Finwe (#21994) üzenetére


bagyulajuve
addikt

az utolsó jelenetre tett megjegyzéseddel kapcsolatban maximálisan egyetértek, nem kicsit volt erőltetett

Resistencia eterna

(#22004) janos666 válasza eastsider (#22001) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Ez szerintem azon kevés filmek egyike, ami ténylegesen kamatozik a magas bitrátából, és mindenképp megéri mellőzni az újrakódolásokat.
Nincs rajta a szokásos film grain effekt. Úgy látszik, hogy amit nem rendereltek, hanem kamerákkal vettek tekercsre, ott is sikerült minimálisra szorítani a film-szemcsésséget, illetve az utómunkák során nem hogy tovább gyűrték volna neki a perlin noise-t, de inkább kerülték a zajosodást.
Szoktam is szidni a rendezőt, aki még direkt erősíti a szemcsésedést és a zajt, "mert attól olyan mozis lesz", mondjuk az erősen CGI-os jelenet is. De itt ezért pirospont, a Blu-Ray képe a legélesebb, amit eddig a monitoromon láttam filmektől. Utoljára talán a Knowing-nál éreztem hasonlót, de ott azért voltak keményen maszatolós postprocessek is (a HDR+bloom+blurr kombó is úgy ment, mint ha éhen halnánk nélküle), szóval ez messze túllő rajta.

Bár kijelző is kell azért hozzá, hogy kiadja magát, ahogy egy normális video renderer sem árt. Én is csak azóta látom, hogy az EVR is csinál valami hülyeséget a képpel, mióta madVR-t használok (spline64 chroma resize-vel, mert ugye az 1080p-s Blu-Ray-nél is, a színek kisebb felbontásban vannak, mint a fényerő, és a bilinear-tól azért sokkal élesebb hatást kelt a lanczos vagy spline resize; utóbbinál mérsékelt a ringing hatás is; csak zabelja az erőforrást, de a mai GPU-k megbirkóznak vele ekkora felbontásokon).

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#22005) Tibiajax válasza janos666 (#22004) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

János tanár urat hallottátok.

:D

(#22006) Cola111


Cola111
aktív tag

Face off 10/8

(#22007) littlelion21 válasza Cola111 (#22006) üzenetére


littlelion21
addikt

Bírom a tartalmas értékeléseid, alig győzőm átgörgetni őket... :DDD

(#22008) Tibiajax válasza bagyulajuve (#22003) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

elsőre nekem se jött be a jelenet. de azért én azt mondom, vigyázzunk ezzel a szánalmas-jelződobálásokkal.. nagyon nem lehet másba belekötni, max ezért tűnhetett fel ez, vagy ezért tűnhet ki. kérdés felmerül, ha mégis időszerűen adva van, hogy a kis bruszli -a kronologia szerint- színre lépjen, hogyan oldottad volna meg?.. lehett volna mondjuk egy szerény utcai sétálgatás a mesternek, ahol is felfedez egy pár kiskölköt épp szétverő még egy kiskölyköt.. vagy lehett volna, hogy a Mester ellátogat a film végén még egy este egy barátjához, aki egy különös kissrácra hívja fel a figyelmét.. a kissrác az udvaron ütvág egy fát, az orrát meg hetykén megböki.. '..Ő bruce. Bruce Lee..'
Jobb lett volna, mint a filmbeli megoldás?

(#22009) brownus válasza Tibiajax (#22008) üzenetére


brownus
veterán

ez fent van már valahol hd-ban?

(#22010) tween válasza janos666 (#22004) üzenetére


tween
őstag

Ná árányápááám,ezek a sorok se nekem szóóták :DDD

(#22011) BITBOYS válasza bagyulajuve (#22003) üzenetére


BITBOYS
addikt

Mi volt benne erőltetett? Szerintem más problémák voltak a filmmel.

Szpojler hegyek!

Kár volt egy profi boxolóval megmérkőztetni a stílust, nálam már ez furcsán jött le.
De még ez sem a lényeg....Yip Man odaszól Hung Jan Nam mesternek, hogy a boxoló legyőzéséhez üsse a bicepszét, ez majdnem bejött....erre mikor Yip Man küzd a boxolóval ezt a lehetőséget nem használja ki csak a legvégén. Addig meg szarrá verik szerencsétlent, mint vándámot a véres sportban...pfff. Egy ember aki rommá vert az első részben 10 profi, feketeöves karatést...mindegy is.

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#22012) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Seventh Moon- Egy rakat xar a Blair Witch rendezőjétől. 4/10

(#22013) Tibiajax válasza brownus (#22009) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

nem látom még sehol.. elvileg a release dátumot sem lehet tudni

Bitboys ne szőrözz már... azoktól nem kapott akkora fejbeütést, mint amit ettől az állattól bekapott. az rakott be a másik mesternek is. a fejütés ereje

[ Szerkesztve ]

(#22014) BITBOYS válasza Tibiajax (#22013) üzenetére


BITBOYS
addikt

Nem belekötni szeretnék, egyszerűen sokkal jobb volt az első része. Abban mindig a helyzet magaslatán állt Yip mester. :K

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#22015) eastsider


eastsider
nagyúr

Shutter Island
9/10 simán.. mostanában látott legjobb film :R
ezt szeretem.. nem kellenek feltétlen mindig fordulatok.. így kell csinálni :)
SP
de amúgy durva volt a vége...
ugye mondta Rachel a barlangba, hogy ráfogják fogni, hogy "bolond", vele is ezt tették, aztán mikor felmegy a világítótoronyba még neki is szurkoltam...arra gondoltam miért nem lövi egyből fejbe mindkettőt... de egyre jobban elbizonytalanodtam.. most akkor WTF?!:D ez a jó.. nem a lejátszott film :)
leonardo meg k**vajó színész! egyre jobban bebizonyosodik..
egy avatar sehol sincs egy ilyen filmhez képest :)

(#22016) Thunderzolee

The Human Centipede - Emberi 100lábú

..pppppffffff... már valaki ajánlotta a trailerét talán egy hónapja.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#22017) Integra válasza Thunderzolee (#22016) üzenetére


Integra
titán

há'b+......

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#22018) Tibiajax válasza Thunderzolee (#22016) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

1080p-ben kérem

(#22019) brownus


brownus
veterán

ez a book of eli kibaszott jó film, imádom az ilyen filmeket.

(#22020) Integra válasza Tibiajax (#22018) üzenetére


Integra
titán

ezt én csak a seggbeszájbaseggbevarrós agymenésnek neveztem el.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#22021) eastsider válasza Tibiajax (#22018) üzenetére


eastsider
nagyúr

high definiton hányás :DDD 1080 progresszívbeee

(#22022) Integra válasza eastsider (#22021) üzenetére


Integra
titán

úgy biztos zaftosabb, jobban kifogod tudni venni a barnában a barázdákat meg a maradékot... :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#22023) janos666 válasza Thunderzolee (#22016) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Hú. Alapvetően nem izgat a tisztán horror műfaj (max a sci-fi horoor, ha tényleg van benne sci-fi töltet is), de ez most nekem is kell 1080p-ben. :D Sőt, nem is, moziban akarom látni, és röhögni, ahogy páran progresszíven hánynak. :DDD

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#22024) koxx válasza Tibiajax (#22018) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

[link] hátha még nem láttad :)

(#22025) adalbert1 válasza Tibiajax (#21978) üzenetére


adalbert1
veterán

Még mindig nem nézted meg? :Y
Szomorú, mint minden haláleset... :(

The Bad Lieutenant: Port of Call - New Orleans : 6/10. Cage egész jó benne, de valahogy a film gyenge. Val Kilmer meg X-zibit kaphatott volna nagyobb szerepet is benne.

(#22026) Tibiajax válasza koxx (#22024) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

hmm.. ezt a baltásat még nem láttam..

(#22027) eastsider


eastsider
nagyúr

The insider

húú eszméletlen jó ez is!
nagy színészek, hatalmas játékkal... minden percét élveztem.. végig feszült a film, de mégis...
9/10

(#22028) janos666 válasza adalbert1 (#22025) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

SPOILER
A film gyenge? Kell attól több, ahogy Cage karaktere (akit szerintem kitűnően alakított) egy széthullás szélén táncoló; kokainfüggő; korrupt; magánéletében és munkájában is megcsömörlött, de a sajátos torz becsületkódexükhöz még igazodó rendőrként süllyed egyre mélyebbre a saját mocskába, majd komédiaszámba menően vágja ki magát mindenből, egy ügyesen elnyújtott happyend felé törve?
Én nagyon élveztem a film moderáltan komor hangulatát, amit elvétve visszafogottan poénos jelenetek tarkítottak. Nem volt túl esemény-gazdag, de komolyabb holtpontok nélkül haladt előre a cselekmény, és voltak kisebb fordulatok, apróbb mellékszálak.
Imádtam például a hüllős flasheket, ahogy az istennek nem vette észre magát, hogy csak ő látja, de azért megúszta méltatás nélkül. És erősen megragadt bennem a "Lődd le újra! A lelke még táncol!" duma. Azon szakadtam. :DDD
Számomra nagyon jó kis kombója ez a realista narkós-; és öntörvényű, korrupt zsarufilmeknek.
Egyedül a legelső, vízbeugrós jelenet az, amit egyáltalán nem tudtam hova tenni. Azt hittem téves döntés volt így megindokolni, miért sánta, és mi terelte a narkó felé. De a film végére ez a jelenet is értelmet nyert. (És nem arra gondolok, mikor összefut azzal, akit kimentett, inkább arra, mikor egyenruhában ül a végén, és beszédet tart a felettese. Akkor állt bennem igazán össze a jelleme.)

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#22029) Eagle16


Eagle16
addikt

Shutter Island

Nem rossz, nem rossz, de azért letettem volna a hajam, ha beleraknak egy dupla csavart...7/10

The Road

Ez nagyon érdekes volt. Többször nem nézném meg, de nem azért mert rossz film, egyszerűen csak elég volt egyszer...elég szomorú...
7/10

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#22030) brownus válasza Eagle16 (#22029) üzenetére


brownus
veterán

a the book of eli-t láttad már? a the road-hoz hasonló, poszt-apokaliptikus film, nagyon eltalált képi világgal. a színészek is jók;)

(#22031) Eagle16 válasza brownus (#22030) üzenetére


Eagle16
addikt

Azt még nem láttam, pár napja jött ki a 720p belőle, már itt van a vinyón :) Pénteken vagy hétvégén megnézem.

[ Szerkesztve ]

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#22032) tween


tween
őstag

The book of Eli: nagyon jó,nagyon szép,tökéletes befejezéssel!! 9/10

(#22033) tween


tween
őstag

Monty Python : Life of Brian (1979): még gyerekkoromban láttam utoljára(rég volt :DDD ),de még most is beszarás! 9/10 :DDD

(#22034) joshua7


joshua7
veterán

Hachiko: A Dog's Story

Nagyon tetszett, ismertem a sztorit, mégis a sírás kerülgettem párszor. 9/10

Hachikô monogatari

Ez meg egy 87-es japán változat, amit gyermekként láttam. Ezt meg sem merem nézni újra, mert tuti sírás lenne a vége. :) Abszolút 10/10.

Semper Fi

(#22035) bagyulajuve


bagyulajuve
addikt

hát ha olyan mint a road, akkor kihagyom, nagyon nem jött be

Resistencia eterna

(#22036) Arnold2 válasza Thunderzolee (#22016) üzenetére


Arnold2
őstag

Mi megnéztük, rögtön a megjelenés napján. Igaz nem HD, de egy közepes DVD minőségben egész tüchtig volt.
A film nem volt rossz. Magát a doktort alakító színész nekem nagyon bejött. Jól játszotta a megfáradt ám az újításokra szomjas doktort szerintem. A 3 fiatalnak meg nem volt igazán nagy mozgástere. Az elején félős tinik, utána meg seggből szájba.
A végét szerintem egy kicsit elkapkodták. Egy olyan 15 perc szerintünk még belefért volna. De így sem volt rossz. Kíváncsian várom/juk a "folytatást".
Akit érdekel az ilyesmi nyugodtan ajánlom. Nem fog tőle seggre esni, az biztos, de mivel viszonylag eredeti ötlet, ez itt Európában megér egy misét.
Ajánlott társsal nézni, hogy a film után "szakértve" ki tudjátok beszélni a biológiai oldalát :)

[ Szerkesztve ]

(#22037) Pitterix válasza Arnold2 (#22036) üzenetére


Pitterix
őstag

Én meg még meg sem találtam.... :(

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#22038) brownus válasza bagyulajuve (#22035) üzenetére


brownus
veterán

a book of eli? ez nem depis, nem úgy mint a road,
nem akarsz a film megnézése után meghalni:)

(#22039) brownus


brownus
veterán

(#22040) brownus


brownus
veterán

ez is fasza lesz: a cube rendezőjének új sci-fije

(#22041) bagyulajuve válasza brownus (#22038) üzenetére


bagyulajuve
addikt

akkor belekukkantok, mert amúgy szeretem a posztapokaliptikus filmeket

Resistencia eterna

(#22043) zolynet válasza tween (#22042) üzenetére


zolynet
addikt

pont ezt olvastam, és akartam linkelni ... amúgy sem mozgatott a film hát még így :(

Life is too short to stay stock!

(#22044) BITBOYS válasza tween (#22042) üzenetére


BITBOYS
addikt

Akkor mégiscsak kinyírja Bay a film elején? :)
Nem ülhet belém, ez elszomorít :((

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#22045) carrot válasza BITBOYS (#22044) üzenetére


carrot
tag

Az első még nézhető és a második fos rész után azon nyavalyogtok h meganfox benne lesz-e v sem, ahelyett, h örülnétek, meg hátha egy komoly darkos scifi clash lesz...

(#22046) brownus válasza carrot (#22045) üzenetére


brownus
veterán

volt egyáltalán a trafokban (comics) dark rész? nem tudok róla

meg baytől komoly és darkos scifi?? lol:D

(#22047) carrot válasza brownus (#22046) üzenetére


carrot
tag

look dog, tom h nem vót, de hátha. Naiv remény ez részemről...

(#22048) brownus válasza carrot (#22047) üzenetére


brownus
veterán

okés, vágom.

ami számomra még vicces, amikor olvastam, hogy emmerich filmvászonra akarja vinni asimov alapítvány sci-fijét. aki olvasta asmiov regényeit, az tudja, hogy ez nonszensz. főleg tőle, egy komolyabb rendezőtől esetleg...

(#22049) BITBOYS válasza carrot (#22045) üzenetére


BITBOYS
addikt

Hidegen hagy, hogy szerepel vagy sem a filmben. A lényeg, hogy én benne legyek :D
Meg amúgy is irónikus posztnak szántam. :)

Nekem az első rész nagyon tetszett, a második annyira nem jött be. Az se igazán érdekel, hogy lesz-e következő rész. Lassan kezdem azt érezni, hogy csak a cgi, über grafika, illetve sztárparádé a lényeg egy filmben.

Barna: Totál igazat adok, az öreg kezébe kellene adni a jogot, hogy megrendezze. Valószínúleg letennénk az arcunkat a végeredményen.

Jah, megnéztem a titánok harcát. Nem rossz, egész jól elszórakoztam rajta.

[ Szerkesztve ]

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#22050) adequate_cou válasza BITBOYS (#22049) üzenetére


adequate_cou
senior tag

Kit értesz öreg alatt? Spielberget? Remélem nem, azért az Alapítvány megrendezését nem sok emberre bíznám, Tarkovszkij meg ugyebár már nem él...

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Filmvilág - Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.