Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Filmvilág - Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#12001) Integra válasza cor (#11999) üzenetére


Integra
titán

sehogy.
egyszer nézős film.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#12002) Integra válasza Arnold2 (#12000) üzenetére


Integra
titán

korrekt!:)

SPOILER

érdekes, nekem pont hogy bejött, hogy már szinte az orrszrőrt is látni lehetett, na de nem rosszra gondolni kérem, egyszerűen tetszik ez a fajta stílus, mert sokkal közvetlenebb, sokkal jobban átjönnek a jelenetek.
a sok ember vs sok gép talán még lehetséges, végülis dzsádzsment déjkor 3 mrd ember halt meg ha jól értem, vagyis, még egy kevés azért maradt.
rakás hiba, kis hülyeségek mik?

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#12003) Csabee. válasza csyo (#11993) üzenetére


Csabee.
nagyúr

szerintem a 40éves szűz mérföldekkel jobb mint ez a 18éves szűz... ez még ilyen kamerás home videó kb.. :S a 4éves szűznek legalább volt kép és hang minősége, és azárt látszott hogy picit többett foglalkoztak vele! Nekem az jobban bejött sokkal! :)

Üdv: Csabee.

(#12004) csyo válasza Csabee. (#12003) üzenetére


csyo
senior tag

4 éves szűz :DDD

Igen, a 40 éves szűz legalább film minőség, de akkor is gagyelló

Legyen szép a napod!

(#12005) Face8814


Face8814
őstag

The Curious Case of Benjamin Button
Hát, mit is mondhatnék... :R
10/10
Azt hiszem Tibi jegyezte meg korábban hogy a film a Forrestre emlékezteti. Csatlakozom hozzá én is.
Valahogy a film alatt többször bevillant egy-egy jelenet a Forrest Gump-ból. Persze ez más, de valahogy mégis.....

Az ilyen minőségek, mint "2415680p", azt jelentik, hogy előtted, a szemed láttára real-time leforgatják az összes jelenetet? by Ifju

(#12006) hemaka válasza Eagle16 (#11997) üzenetére


hemaka
nagyúr

A The Jacket az magyarul 'A Fiók' film? :D
Mert akkor az tényleg egészen jó volt, tetszett nekem is anno. :)

- - -

Benjamin meg alap, szintén nagyon jól sikerült. Hosszú lett ugyan, de a story miatt kellett is. :)

(#12007) Tibiajax válasza Face8814 (#12005) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

:K Igen, sg-n is írtak róla, azóta már észrevettem.
+ Arnold tolt be még régebben egy linket, ahol volt fenn egy videócska is, de sajnos már törölték..

(#12008) csyo


csyo
senior tag

CITIZEN DOG

Már másodszor látom, és megint könnyesre nevettem magam!
Mondanivaló is van benne bőven, és humor is egyaránt!
Akinek tetszett az "Amelie csodálatos élete" annak ez a film is tetszeni fog!
Nem is irok róla, hogy mi van benne (spoilertől mentes)

Annyit modhatok: mindenképpen látni kell:-D

10/10 (*****) öt csillagos

jók a képek
a kompizíciók
a vágág
a színészek
a dramaturgia
a történet
a szereplők
a rendezés
a zene
mind 5 csillagot kap

Legyen szép a napod!

(#12009) csyo válasza Face8814 (#12005) üzenetére


csyo
senior tag

The Curious Case of Benjamin Button

SpiolerNekem is nagyon tetszett a film, csak a dramaturgiával van bajom a végén.
Illetva az ábrázolásmódjával.
Kicsinek születik, és kicsiként is hal meg?
Ha kis baba mértű öreg volt, akkor adná magát, hogy nagy, felnőtt méretű baba egyen amikor "fenő". Gondolom nem lenne egy aranyos látvány, sőt, visszataszító lenne. Az amcsik ezt nem vállalhatják be, kell a közönség. Ezt leszámítva tényleg jó film)
Spoiler off

Legyen szép a napod!

(#12010) Integra válasza csyo (#12008) üzenetére


Integra
titán

amelie-t nagyon szeretem, akkor ezt is megnézem:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#12011) csyo válasza Integra (#12010) üzenetére


csyo
senior tag

nah, nem ugyanaz:-D

csak vannak hasonlóságok (de mónem megyek bele a spoilerbe)

Legyen szép a napod!

(#12012) nosferatue


nosferatue
tag

Két kis szösszenet a youtube-ról, hátha még nem láttátok. A star trek-es spoiler tartalommal bír.

Wolverine in 30 seconds

Star Trek in 47 seconds

[ Szerkesztve ]

I just curse the sun so I can howl at the moon

(#12013) Eagle16


Eagle16
addikt

Itt egy kis Terminátor 2 kritika, rajongóknak nem ajánlott :)) Én inkább nem fejtettem ki komolyabban a véleményem, szeretnék még itt maradni pár évig :D

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#12014) nosferatue


nosferatue
tag

És persze ez is megszületett:

Terminator Salvation in 60 seconds

I just curse the sun so I can howl at the moon

(#12015) Arnold2 válasza Integra (#12002) üzenetére


Arnold2
őstag

Terminátor Megváltás SPOILER

Most a teljesség igénye nélkül, hülyeségek: Marcus által megtalált pilóta csaj, csak eyecandy. Meg fázik és nem a tűzhöz megy, hanem odamegy smúzolni Marcushoz, illetve senkinek nem tűnt fel egy 3m magas tűz. A végén a Csillag megfogta a robotkezet meg hasonló nyálas dolgok.
Hibák: rendszerint alábecsülik a helikopteren lévő gépfegyvereket. Az elején Connor mikor rászálltak egy terminátorra simán átlőtte a fejét, de mikor Marcus menekült akkor a gépfegyver csak éppen hogy meglőtte a helyett, hogy szarrá szedte volna.
Az aknamezős rész is vicces volt. Az elején még vigyáztak, de mikor menekültek össze vissza futkosott benne. Meg magukra robbantják a nukit a végén.
Úgy kellett volna leesniük a levegőből mint kacsafos a repülő kacsa hátsójából, Marcusnak meg minimum egy 'System szar" és hasonló hibák. Most több hirtelen nem jutott eszembe. Általában nem szokott ilyesmi zavarni, de ha már túl sok van akkor az gáz. Illetve kérdezzük meg Tibit, mikor mondtam hogy "Ugyan már..."
De mindezek ellenére nem akarok csomót keresni a kákán. Mondom tetszett a film, csak nekem már tűréshatáron túl volt a kis apró hibák száma.
A közelikről meg kinek mi jön be. De szerintem nem kéne ilyenekhez folyamodni. Ne helyettesítsük a színészkedés ilyen trükkökkel. Igen is jöjjön át a feszkó normál kamera ahol a színész feje volt csak a vásznon.
A dzsádzsmentdéjkor az atomtól haltak meg annyian,nem azért mert felállt a terminátor hadosztály.

[ Szerkesztve ]

(#12016) Tibiajax


Tibiajax
nagyúr

Terminator Salvation
Szerintem kurva jó volt..
:D
részemről ennyit oszt jóvan.
ps. én egyet bánok csak, h nem olyan moziba nézhettem meg, mint amerikai honfitárs moderátorunk

[ Szerkesztve ]

(#12017) Integra válasza nosferatue (#12014) üzenetére


Integra
titán

nagyon jó:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#12018) BITBOYS


BITBOYS
addikt

Terminátor Salvation 7/10

Úgy érzem kell az a kivágott 30-40 perc.
Most nem szeretnék belemenni mi tetszett mi nem. Amint kijött a vágatlan verzió újranézem.

Viszlát, Arnold, Tibi örültem, hogy végre live is megismerhettelek titeket. :K

Szerintetek nem volt kicsit életlen a kép?

[ Szerkesztve ]

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#12019) csyo


csyo
senior tag

EZT ÉRDEMES VÉGIGNÉZNI!

Gabelstaplerfahrer Klaus

Ne tévesszen meg az eleje(az sem baj, ha nem tudsz németül)

Csak nézd meg 9perc az egész.
Én majdnam kikapcsoltam, hgy "mi ez a sz@r?" de örülök, hogy végignéztem.

sopiler:
nagyon vicces rövidfilm
spoiler off

hyper brutál:-DDDD

emellett a jelenetek jók, a vgás és a ritmus is.

10/10 ( Rövidfilm kategóriában)

[ Szerkesztve ]

Legyen szép a napod!

(#12020) Tibiajax válasza BITBOYS (#12018) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

hát ha valóban pusmognak 30 v 40 percnyi kivágott részről, akkor azt én is meg fogom nézni.. el fog férni benne, az tuti

Jah, mi is örültünk, annak már kevésbé, h hamar el kellett menned. Beültünk kicsit utánna még egy italra, jól alakult végül az este :)

a kép ugy volt szar ahogy volt... hang jó volt. nézz meg egy hd-traliert, mondjuk a 3-asat.. vannak sínei.. míg a moziba mi volt? végig egy fakó szürke kép, vicc

[ Szerkesztve ]

(#12021) Arnold2 válasza BITBOYS (#12018) üzenetére


Arnold2
őstag

Részemről a szerencse. :K
De élettelen volt a kép szerintem is, szemcsés szar.Majd a HDs kölcsönzői változat jobb lesz a kis TVmen.
Azért kíváncsi leszek majd a Corvinban, hogy milyen lesz. Majd beszámolok. :)

(#12022) hemaka


hemaka
nagyúr

Underworld - A vérfarkasok lázadása Kb. hozta azt a szintet, mint a régebbiek, a látvány sem változott, legalábbis negatív irányba biztosan. Nem volt rossz, 7/10-et megkapja, főleg a Sonja miatt. ;D

[ Szerkesztve ]

(#12023) _az válasza BITBOYS (#12018) üzenetére


_az
senior tag

wow, olyan lesz belőle? juhéééé :))

off:
nem is tudom, hogy inkább a csajozós topicba írjam-e a sztorimat.

DE OKULJON MINDENKI.
ÍGY MENJETEK BARÁTNŐVEL MOZIBA!

ott vagyunk, már montam neki, hogy robotemberes filmet nézzünk. na beérünk és jön a rinya: biztos, hogy azt? mondam ja. biztos-biztos-biztos? mondom fakk.
fél óra alatt kirinyálta, hogy "nem akartam terminátort nézni tegnap este".
angyalok és démonokat néztünk.
a film előtt meg leadták a terminátor előzetesét és meglátta bale-t, meg meghallotta a nin zenéjét alatta, ettől meg rögtön "jaaaaj mikor nézzük meg?"
na erről ennyit. :W :D

apropo: angyalok és démonok - nagyon jól megcsinált film, látvány/hang tényleg tiptop, de nálam 4/10, mire kijöttünk annyira megutáltam az egészet, fúj egy mocsok szemét-szemét-szemét... :(((

úgy értem, én olyat vártam, mint a davinci kód és ez inkább egy ilyen klisékkel agyontűzdelt minél ocsmányabb-brutálisabb thriller... szal ahhoz képest, amit vártam egy tragédia.

de vasárnap délutáni "brutálthrillernek" asszem jó...

az

(#12024) Integra válasza _az (#12023) üzenetére


Integra
titán

dobd ki

nem a mozival van a baj, hanem a csajoddal...:)

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#12025) hemaka válasza _az (#12023) üzenetére


hemaka
nagyúr

Enyém egyiket se akarta megnézni se a T4-et, se az Angyalok és Démonokat. De ezt ő ki is jelentette, hogy nem fog ott unatkozni a moziban, mert nem érdekli egyik sem. Ha szeretném megnézni menjek el egyedül, idehaza meg addig ő megnéz egy mesét a gépen. :D
De az új Jégkorszakot azt nagyon várja. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#12026) Xmodule


Xmodule
őstag

Passengers maga a film hát ugy ahogy tetszett, de a végén a csavar nagyon bejött. Nem is gondoltam volna. Rég láttam ilyen filmet ahol ilyen fordulat van a végén szóval emiatt egy 7/10 et kap tőlem.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#12027) Face8814


Face8814
őstag

Na én is túl vagyok a Terminator 4-en. ( a T3 óta nem voltam moziba, de erre beültem )
Szóval...
Először is érdekes kontraszt volt, hogy reggel néztem egy zseniális művet ami letaglózott, ágyhoz szegezett, meghatott és felkavart ( Benjamin Button ), majd este pedig egy legendás eposz folytatását, ami önállóan megállná a helyét mint egy piszok látványos akciófilm, de mint a Terminator folytatása, azért hagy némi kívánnivalót maga után.

Nyomokban Spoilert tartalmazhat

Ami a legjobban hiányzott, az a kétségbeesés, reménytelenség hangulata. Az az érzés ami az előd első 2-3 percében felvillan, mikor a T800-as rátapos egy koponyára....
Na ez az az érzés amit nem éreztem a film alatt.
Valaki korábban említette hogy tipikus amerikai klisékkel van tele, de jelen esetben ez nem volt baj. Különben is hozzászokhattunk már más filmeknél.
Volt viszont benne néhány olyan hiba, aminél legszívesebben sikítottam volna, de ettől függetlenül jól szórakoztam. Mindez azért, mert már felkészítettetek a topik olvasásával, hogy ne egy T2 klónt várjak, hanem valami merőben mást.
Sajnos az a "piszkos lepusztultság", a sötét komor valóságábrázolás nagyon hiányzott nekem a filmből, ezért sem tudok 7/10-nél többet adni ennek az alkotásnak.

[ Szerkesztve ]

Az ilyen minőségek, mint "2415680p", azt jelentik, hogy előtted, a szemed láttára real-time leforgatják az összes jelenetet? by Ifju

(#12028) Tibiajax válasza Face8814 (#12027) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

..én meg nem tudok 2/10-nél többet adni, az új Péntek 13-nak...
Szemétdombra vele

(#12029) Tibiajax válasza Tibiajax (#12028) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

nesze, ez a tied michael bay:

(#12030) Face8814 válasza Tibiajax (#12028) üzenetére


Face8814
őstag

Meg akartam én is nézni, csak elbizonytalanodtam. Ezután viszont biztos vagyok benne, hogy nem nézem meg. :DDD

Az ilyen minőségek, mint "2415680p", azt jelentik, hogy előtted, a szemed láttára real-time leforgatják az összes jelenetet? by Ifju

(#12031) hemaka válasza Tibiajax (#12028) üzenetére


hemaka
nagyúr

Épp tegnap este néztem meg én is. Olyan tipikus amcsi horror lett belőle, nálam azért 4/10-et kaphat, volt benne egy-két jó (szex) jelenet. :D

(#12032) mephi666 válasza Tibiajax (#12028) üzenetére


mephi666
nagyúr

nekem "tetszett"... ahogy korábban is mondtam: a péntek13 mindig is sokadik kategóriás slasher volt... amúgy sem vártam tőle sokat, de a minimumot hozta... jött jason és gyilkolt, mint mindig... az a kis töketlenkedős rész nem kellett volna a végén... meg úgy igazából túlélőnek sem kellett volna maradnia :) nálam 10/6ot kap...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#12033) Xmodule


Xmodule
őstag

Employee of the month nekem tetszett a film, mondjuk lehet azért mert magam is raktáros vagyok csak mondjuk nem élelmiszer boltban de ez nem számit. Szóval szerintem jó kis film volt. 7/10

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#12034) Tibiajax válasza mephi666 (#12032) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

Láttad az előző részeket, egyébként?.. (nem a jasonx-re gondolok)

(#12035) mephi666 válasza Tibiajax (#12034) üzenetére


mephi666
nagyúr

persze... pár éve néztem újra... kb 2-3nap alatt néztem meg sorozatban az eddigi kb 8részt... sztori az nem volt rossz, de mindig ugyanaz volt a lényeg: jason feltámad a rész elején és szétaprít mindenkit, aki a "területére" teszi a lábát... (leszámítva az 1. részt, amikor az anyja volt a gyilkos...) aztán persze minden rész végén meg is hal... most azt vártam volna, hogy csavarnak életben hagyják :) de nem... nem volt rossz, de akkor is a péntek13sorozat egy átlag slasher-horror... a jasonx viszont az egész sorozat legalja... attól akármelyik rész 1000szer jobb...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#12036) mark75


mark75
senior tag

Terminator: Salvation. Nálam 8/10 simán.Jó volt!

Sam Worthington :R

[ Szerkesztve ]

(#12037) Xmodule válasza csyo (#12008) üzenetére


Xmodule
őstag

Megnéztem én is ezt a filmet (CITIZEN DOG), mert nagyon dicsőítetted. Hát szerintem egy nagy rakás sz... "műanyag flakon". De most tényleg. Ez tetszett? Amelie 1000x jobb ennél. Nem tudom, de ez egy abnormális film szerintem.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#12038) #54715584


#54715584
törölt tag

A 109. utas

egyetértek az előttem szólókkal, lassan indult a film és ki lehetett következtetni, hogy mi lesz a vége, és már láttuk a sztorit máshol is, de nekem nagyon tetszett a film, lekötött az a 80 perc, ebben az esős időben a borongós hangulathoz nagyon passzolt :)

(#12039) Tibiajax


Tibiajax
nagyúr

[link]
hát én erre csak ezt tudom mondani: :DDD

(#12040) bagyulajuve válasza Tibiajax (#12039) üzenetére


bagyulajuve
addikt

10 perce sírva röhögök :DD

Resistencia eterna

(#12041) lorcsi


lorcsi
veterán

őrületes film ez a Bejmain Button :R

(#12042) mark75


mark75
senior tag

Az elmúlt 3 hétben ezeket néztem meg.Valamelyik csalódás volt,valamelyik nosztalgia.
Aliens.8/10(rendezői változat) :C
Apocalypto.8/10 :C
Az eminens.7/10 :C
Crank 2.6/10 :)
Eden lake.5/10 :U
Fanboys.6/10 :)
Farkas.7/10 :K
final fantasy VII advent children.7/10 :K
Slumdog Millionaire.8/10 :C
Gran Torino.7/10 :K
Inkheart.4/10 :(
Inside Man.7/10 :K
JFK.8/10 :C
JINGLE ALL THE WAY.6/10 :)
Martyrs.6/10 :U
Outlaw.6/10 :N
Push.7/10 ;)
Revolutionary Road.7/10 :K
Schindlers List.9/10 :R
The International.6/10 :U
The Descent.7/10 :K
The Italian Job.6/10 :U
The Wrestler.7/10 :K
Veszélyes Bangkok.5/10 :N
Appaloosa.7/10 :K
Knowing.7/10 :)
Welcome To Collinwood.7/10 :K
The Unborn.5/10 :U
Teeth.4/10 :(
Mutant Chronicles.6/10 :U

(1hét múlva megírom a többit :) )

(#12043) koxx


koxx
MODERÁTOR

Traitor

Kicsit hasonlított a hasonlít a body of lies-ra ill a kingdomra, de nekem ez kevésbé tetszett, szokásos arab-muszlim bombarobbantós beépülős fbi-os történet. 5/10

Mark: színes sorminta minta nélkül jobb lett volna a postod

[ Szerkesztve ]

(#12044) mark75 válasza koxx (#12043) üzenetére


mark75
senior tag

Utólag én is így látom :)

[ Szerkesztve ]

(#12045) heihachi


heihachi
addikt

Sajnos megnéztem a Terminator új részét :( Egyszerűen annyira gagyinak éreztem, hogy azt leírni nem tudom. Főként a párbeszédek nevetségesek. Meg hiába látványosak a jelenetek, ha egyszer szánalmasak, mert egyrészt előre lehet tudni, másrészt olyan szinten nevetségesek, mint pl. a kamionnal motorhúzós, fejvadász eltalálós jelenet, de még annál is szánalmasabb a az izzó fémmel leöntős jelent (főleg a T2 végének ismeretében). Már a T3-at is viccnek tartottam, bár a T2 után elég nehéz nagyot alkotni, de ez a T4 nálam alulmúlta a T3 színvonalát is. Bocs a rajongóktól. Látványnak nem rossz, de aztán egyéb érdeme nem sok van.

"Lehet a Shift 2 már realisztikusabb mint a valóság" by NOD

(#12046) Skizz válasza heihachi (#12045) üzenetére


Skizz
addikt

akkor beírom helyetted is hogy SPOILER

(#12047) heihachi válasza Skizz (#12046) üzenetére


heihachi
addikt

Benne volt a trailerben, azt nem tudtam, hogy itt az is spoiler :B

[ Szerkesztve ]

"Lehet a Shift 2 már realisztikusabb mint a valóság" by NOD

(#12048) Timyyy


Timyyy
őstag

Mi a rák az a spoiler?

[ Szerkesztve ]

(#12049) Eagle16 válasza Timyyy (#12048) üzenetére


Eagle16
addikt

"A spoiler irodalmi művekre, filmekre, videojátékokra stb. vonatkozó olyan információ, amelynek idő előtti közlése elrontja, tönkreteszi a befogadás élményét. Leggyakrabban a végkifejlet elárulását jelenti, de kulcsfontosságú információk (főleg hosszabb alkotások esetén) nem csak a mű végén találhatók."

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#12050) Integra válasza Timyyy (#12048) üzenetére


Integra
titán

légterelő?

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Filmvilág - Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.