Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Filmvilág - Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#46451) Kassadin válasza mephi666 (#46449) üzenetére


Kassadin
addikt

Lejárt a szerk.

Mit tartunk igazából poszt-apokaliptikus filmnek?

(#46452) Malachi válasza mephi666 (#46449) üzenetére


Malachi
addikt

sziasztok, nem szoktam ide írni, de most igen :)

a The Road-nál szerintem egyelőre még nem készült nyomasztóbb és élethűbb posztapok film. a vicc az, hogy éppen karácsony este láttam és hát...utána nagyon örültem mindennek, hehe. még annak is, hogy ágyba fekhetek le. :D

a Book of Eli-t meg kikapcsoltam 20 perc után. semmi extra. bár nézhető lett volna, de hát az inkább akciós mintsem elgondolkodtató film. akkor meg éppen nem akartam egy x-edik tucatfilmet látni.

(#46453) madgie válasza Malachi (#46452) üzenetére


madgie
titán

"a The Road-nál szerintem egyelőre még nem készült nyomasztóbb és élethűbb posztapok film"

:K Tök némán néztük végig, utána pár óráig szintén egy szavunk sem volt. A vége ugyan olyan lett, amilyen, de a hangulata az üt.

#46454: nem vártam én sem happy end-et, nem is emlékszem, miért de valahogy az nem jött át annyira.

[ Szerkesztve ]

(#46454) Malachi válasza madgie (#46453) üzenetére


Malachi
addikt

szerintem a vége is tökéletes, éppen olyan kilátástalan és sivár, mint addig minden. én legalábbis annak fogtam fel. bármilyen más befejezés elütött volna az addigiaktól.

(#46455) Kassadin válasza madgie (#46453) üzenetére


Kassadin
addikt

A könyvben is az a vége, mint a filmben.

(#46456) rt06 válasza Viszlát (#46442) üzenetére


rt06
veterán

melyik kategoriaban millioszor jobb? posztapokaliptikus temakort tekintve, vagy ilyen kamara"drama" mufajbol?

mert ugyan meg nem lattam a the divide-ot, de mindket temaban szivesen veszek javaslatokat, ha megosztanal parat

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#46457) Viszlát válasza rt06 (#46456) üzenetére


Viszlát
addikt

A Divide-ban a világvége dolog nem több szimpla körítésnél, semmi jelentősége nincs, lehetett volna bármi más oka a bezártságnak. A lényeg a lehetséges emberi viselkedés bemutatása, ami ebben a filmben gyalázatosan gyengére sikerült.

A Kísérletet biztosan láttad, de szerintem nagyon jó volt a The Mist is. A harmadik címe is beugrik majd, később beírom.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#46458) rt06 válasza Viszlát (#46457) üzenetére


rt06
veterán

kosz a valaszt
igen, a kiserletet lattam, es kiemelkedo alkotasnak is tartom (a remake-et mar kevesbe), a mist viszont eddig elkerult, majd utananezek

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#46459) mephi666 válasza Viszlát (#46457) üzenetére


mephi666
nagyúr

ja, a mist nekem is tetszett, holott nem kimondottan "világvégefilm", mert csak egy kisebb területet ért a csapás... ide lehetne még hellyel-közzel sorolni a mezsgye-sorozatot is, mert a 2. résztől az is kezd átmenni posztapokaliptikus moziba :K a kísérletből meg a múlt héten néztük meg az adrien brody-s változatot: ez meg végképp egy kis területre korlátozódik, ennek ellenére nem volt rossz (az eredetit tervezem megnézni, mert többen is mondták, hogy sokkal jobb)

szerintem ebbe a stílusba beletartoznak még: mad max, 28 nappal/héttel később, legenda vagyok, (talán) 12 majom, terminator, (kicsit viccesebbre véve) zombieland, equilibrium, (animációsból pedig) 9, dark city és szvsz gyengébbek közül: cloverfield, doomsday, legion, 2012, holnapután

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#46460) #54715584 válasza Viszlát (#46442) üzenetére


#54715584
törölt tag

Ne viccelj, hogy a The Mist neked bejött...
Nekem az volt rém gyenge. Bár az évszázad viharát anno meg tűkön ülve néztem végig :DDD
De hát különbözőek vagyunk :)

[ Szerkesztve ]

(#46461) dragonfx


dragonfx
veterán

a csatahajóhoz nem tud valaki feliratot?már rég meg kellett volna nézni.aki igen privát.thx

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#46462) Huma


Huma
addikt

A The Road és a The Mist is nagyon jó film. A The Book of Eli sehol sincs hozzájuk képest szerintem.
A The Road nagyon nyomasztó hangulatú film és ami külön tetszett benne az az, hogy nem próbálták megmagyarázni, hogy miért omlott össze a civilizáció. Sokkal jobb mintha kitaláltak volna valami erőltetett ökörséget.

A The Mist pedig tökéletesen bemutatja, hogy az emberek miként klikkesednek egy-egy karizmatikusabb ember miatt és fordulnak a saját társai ellen. Már már érdekesebb volt ezt a folyamatot végignézni mint a szörnyek támadásait.

[ Szerkesztve ]

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#46463) Realradical válasza mephi666 (#46459) üzenetére


Realradical
őstag

Spoiler!

Spoilert jelezhetnéd, mert lelövöd a poént a filmből, hogy nem az egész világ fertőződött meg a lényekkel. Ez ugye csak a film végén derül ki biztosan.

Spoiler!

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#46464) littlelion21 válasza mephi666 (#46459) üzenetére


littlelion21
addikt

Ebben a kontextusban nem a világvégéről, hanem a "hűdegonosz" emberi természetről van szó.
Ott a Legyek Ura, hogy a műfaj királya is említve legyen.

(#46465) Viszlát válasza littlelion21 (#46464) üzenetére


Viszlát
addikt

Köszi, ez volt a harmadik. :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#46466) tween válasza littlelion21 (#46464) üzenetére


tween
őstag

a '63-as vagy a '90-es verzió?

(#46467) tween


tween
őstag

Underworld: Az ébredés (2012) : 4/10

(#46468) #54715584 válasza tween (#46467) üzenetére


#54715584
törölt tag

Kicsit bővebben? :DDD
Beletekertem én is, háááát...A szinkron is vmi botrányos :(
Attól félek a Resident Evil 5 is vmi hasonló színvonal lesz már...Hiába a látvány meg a hangkeverés :(((

[ Szerkesztve ]

(#46469) tween válasza #54715584 (#46468) üzenetére


tween
őstag

látvány volt is,azzal nincs gond,de az egész film alatt nem éreztem semmit,semmit sem váltott ki belőlem,snassz,lomha...az első "varázsát" meg sem közelítő...

(#46470) mephi666 válasza Realradical (#46463) üzenetére


mephi666
nagyúr

sorry: azt hittem, hogy nagyjából már mindenki látta, mert nem mai darab már :K

spoiler:
ide lehetne még tenni a pandorum-ot is és ott is rendesen megvan a csattanó a film végén :K ja a mist-nél szerintem nem is spoilereztem el az igazi csattanót :B ...szeretem, ha meglep egy film

46464: a "hűdegonosz emberi természet"-tel kapcsolatban nagy kedvencem dr. jekyll/mr. hide karaktere... de ezt nem láttam még képernyőn normális megvalósításban, mert szeretik mr. hide-ot egy elmebeteg drabális állatként bemutatni... holott ha valaki olvasta, tudja, hogy mr. hide pont az ellenkezője volt és a mérhetetlenül beteg/gonosz természete helyett a külsőre tették inkább a hangsúlyt

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#46471) #54715584 válasza mephi666 (#46470) üzenetére


#54715584
törölt tag

SPOILER
A Pandorum vége nagyon tetszett, de nem teljesen értettem egy dolgot.
Amikor Quinn bácsi kezdte megbolondítani a srácot, akkor azt hitte, hogy jön befelé az ellen, és még rá is lőtt egy fedőlemezre, ahol nem is volt semmi...
Ezt a részt nem nagyon értettem...

(#46472) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Underworld: Awakening

Szerintem egynek simán elment, Kate kisasszony meg... : :C

Live-Die-Respawn

(#46473) pohár válasza oriic (#46472) üzenetére


pohár
félisten

én a BL meccs után kezdek neki, addig meg majd csorog lefele ez a The Double nevezetű film Richard Gere-rel, kíváncsi vagyok mit domborít az öreg :D
elvileg valami FBI - CIA összefonódásos izébizé

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#46474) littlelion21 válasza tween (#46466) üzenetére


littlelion21
addikt

Ha választani kell, a 63'-as.
De sokkal inkább a könyv. :)

(#46475) pohár válasza pohár (#46473) üzenetére


pohár
félisten

jut eszembe, ezt látta már valaki?

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#46476) bagyulajuve válasza pohár (#46475) üzenetére


bagyulajuve
addikt

én láttam, 1x nézhető

Resistencia eterna

(#46477) pohár válasza bagyulajuve (#46476) üzenetére


pohár
félisten

hm, akkor megnézem majd, valószínűleg holnapra marad Gere bátyóval együtt

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#46478) pohár válasza oriic (#46472) üzenetére


pohár
félisten

tényleg jó volt egy esti mozinak, az a segg abban a ruhában, gyááá :C

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#46479) Viszlát


Viszlát
addikt

Young Adult (8/10): remek portré, Charlize Theron zseniális, a magyar cím meg valami iszonyat nagy baromság. És nem nyálas a vége, totál ledöbbentem. :D

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#46480) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Nem tud valaki többet erről a filmről: The Cabin in the Woods? Egyik oldalról 2011-esnek írják és már közel 10k IMDb user + megannyi kritikus értékelte, közben a megjelenési dátum 2012 Aprilis 13 :F

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#46481) rt06 válasza janos666 (#46480) üzenetére


rt06
veterán

mar ket filmfesztivalon is vetitettek, valoszinuleg ennek koszonheto a sok ertekeles

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#46482) koxx


koxx
MODERÁTOR

“Ma reggelre kaptuk meg a visszaigazolást, hogy a Torrente 4. 3D rendező-főszereplője, Santiago Segura úr elfogadta meghívásunkat, és április 27-29-ig Magyarországra érkezik, hogy promótálja az új Torrente-filmet.” [link]

(#46483) littlelion21


littlelion21
addikt

Ghost Rider: Spirit of Vengeance [2011]

Hogy örültem amikor megtudtam hogy a Neveldine/Taylor duó rendezi a folytatást...
A Crank laza, cool, vicces, B-kat. hangulata az amivel a film igazán működne, mert a Szellemlovas karaktere filmen komolyan vehetetlen (lásd a 2007-es förmedvény).

De ez valami minősíthetetlenül sz@r lett, az első rész méltó szellemi utódja.
Autentikus román helyszínek, permanens szegényszag, agypusztító dialógusok. A kamerát megint sikerült idióta módon rángatni, de cserébe legalább 3cm-ről mutatnak mindent, hogy biztos ne láss semmi értékelhetőt az akciókból.

Most már tudom hogy a Crank volt a véletlen, nem az azt követőek.
Aki még nem látta, kerülje mint a pestist.

20%

(#46484) Tibiajax válasza koxx (#46482) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

:R

(#46485) adalbert1 válasza koxx (#46482) üzenetére


adalbert1
veterán

khm-khm. :)
Jó lenne egy közönségtalálkozó. :))

(#46486) koxx válasza adalbert1 (#46485) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

:) kicsit felületesen olvastam mostanában a topikot, de valóban jó lenne, egy fotó vagy dedikálás erejéig

(#46487) littlelion21


littlelion21
addikt

The Warrior's Way [2010]

Van amikor az ember átkozza a forgalmazót. Átkozza, amiért nem mutat be arra érdemes alkotásokat a moziban, megfosztva az élménytől a nézőt.

Nos, ez a film nem ilyen.
Látványos, ámbár stílustalan és giccses, közhelyes de legalább üres.
Dong-gun Jang és a katana: ezzel a két összetevővel akció rossz nem lehet, hát most sem lett az. Kár hogy kevés van belőle, túl sok a sallang.

50%

(#46488) dragonfx válasza dragonfx (#46461) üzenetére


dragonfx
veterán

nos?

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#46489) Viszlát


Viszlát
addikt

The Artist (10/10): azt kell mondjam, végre megint jó helyre került az Oscar. Nagyon jól szórakoztam, a két főszereplő telitalálat, de a mellékszereplőket sem fél óra alatt válogatták össze. Érdekes, hogy több helyen olvastam, hogy művészfilmnek titulálják, pedig szó sincs erről szerintem. Nagyon könnyed végig, egyáltalán nem elvont vagy vontatott. Abszolút tizes. :K Csak nekem tűnt fel, hogy John Goodman mennyire durván lefogyott?

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#46490) #54715584 válasza stvnppp (#40604) üzenetére


#54715584
törölt tag

Hát már a trailerben ellövik a poént, lehet akkor nem is nézem meg.
The Double-t látta még vki?

(#46491) pohár válasza #54715584 (#46490) üzenetére


pohár
félisten

én ma este fogom nézni, szerintem egynek jó lesz :K

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#46492) Viszlát válasza #54715584 (#46490) üzenetére


Viszlát
addikt

/me látta. Szerintem egyáltalán nem gáz, hogy hamar kiderül amiről a kolléga beszélt. Van benne fordulat még így is és egy teljesen új megközelítést láthatunk, legalábbis nekem nem ugrik be hasonló.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#46493) troland26


troland26
őstag

Young Adult Vegyesek az érzéseim Charlize játéka tetszett , de a film nem fogott meg . Érdekes , hogy imbd-n comedy/drama kategóriát ír , de nem sok humort véltem fölfedezni a fimben ....ez egy kemény dráma....le is húzott szépen ezért nem is pontoznám

(#46494) Viszlát válasza troland26 (#46493) üzenetére


Viszlát
addikt

IMDb meg a műfaji besorolás... Valószínűleg ha egy filmen már akár egyszer is el lehet mosolyodni, akkor az vígjáték is egyből. Múltkor néztem - vígjátékokat keresve -, hogy például a Juno is ide van sorolva. :U

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#46495) rt06 válasza troland26 (#46493) üzenetére


rt06
veterán

van ettol nagyobb suletlenseg is imdb-n, illik fenntartassal kezelni az ott olvasottakat

Viszlát: az egyik kedvencem az action / adventure / comedy / sc-fi / fantasy besorolas

[ Szerkesztve ]

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#46496) mephi666


mephi666
nagyúr

elkezdtem nézni ezt az új underworld-öt...

spoiler:
onnantól viccként kezelem, hogy lehibernáltak egy vámpírt ;] ekkora hülyeséget is rég láttam már... hibernálni ismereteim szerint csak élő dolgokat lehet, egy vámpír meg élőhalott... "halottak" a sejtjei, nincsenek anyagcsere-folyamatai... ha pedig csak jégbe fagyasztották volna, ébren lett volna végig, nem aludt volna át 12évet... bugyutaságnak tűnik az egész... (pedig az első rész anno jó volt) ...első blikkre tényleg csak a csaj lakkban feszülő segge dob a pontszámon

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#46497) Viszlát válasza rt06 (#46495) üzenetére


Viszlát
addikt

:D

Biztosra mentek, mint a kétfarkú ember a szabónál.

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#46498) Tibiajax válasza Viszlát (#46489) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

rettenetesen sokat kacérkodtam mindezidáig az alkotás megtekintésének gondolatával, szavadra hát ma este nekiindulok..

(#46499) rt06 válasza mephi666 (#46496) üzenetére


rt06
veterán

"meg élőhalott... "halottak" a sejtjei, nincsenek anyagcsere-folyamatai..."

ezt tobbnyire elteroen kezeli az irodalom, de abban megegyezhetunk, hogy nem halottak a sejtek es anygcsereje is van, maskulonben nem lenne szukseguk taplalekra (ugye ver)

ha jol remlik, az underworld-ben nem is igazan halottkent vannak abrazolva, hanem egy fertozes aldozataikent (corvinus ket fiat megmarta egy-egy denever es farkas), melynek tobbek kozt velejaroja a kvazi halhatatlansag a verszomj es a fenyerzekenyseg is

eloszeretettel abrazoljak tovabba oket hidegverunek (most nem ugrik be, az underworld-ben erre kiternek-e), melyet remekul le lehet fagyasztani, akar a tenyleges fagypont ala hutes nelkul is, mivel a ver homersekletenek csokkenesevel lelassul annak keringese, s az egesz anyagcserefolyamat, sot, az egesz szervezet is

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#46500) pohár válasza rt06 (#46499) üzenetére


pohár
félisten

meg ugye (gyorsan) gyógyulnak a sebeik is, szóval anyagcsere az van :K

na egy tányér rakott krumpli mellett nekikezdek a The Double-nek :C

[ Szerkesztve ]

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Filmvilág - Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.