Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Filmvilág - Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#20001) littlelion21


littlelion21
addikt

Ez megvolt már? :D

(#20002) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

The Big Lebowski

Jobbat vártam ettől a filmtől. A karakterek télleg tetszettek. Főleg Walter, a veterán dumáival, meg a "pofa be, donny"-val. :) A poénok nagyrészt is átjött. Viszont úgy az egész film nem áll össze, a történet nem elég erős hozzá.

7/10.

(#20003) janos666 válasza WonderCSabo (#20002) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Nem egy örök klasszikus, de szerintem az úgy volt jó, ahogy elkészült.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#20004) janos666 válasza Tibiajax (#19997) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Én azt nem értem az IMDB-n, hogy sok kevésbé népszerű filmből nem volt régebben screenshot (esetleg egy-két poszter vagy borító, vagy még pár kép a forgatásról, de magából a filmből egy szál se, pedig én általában 2-3 jól elsütött képkockából megérzem, hogy érdekel-e a film, de poént még nehezen lőnek le így), és nemrég valakik felbányásztak rá egy-egy tucat képet, szinte minden filmhez, amit csak megnyitok mostanában, és erre ott van egy kazal szürkeárnyalatos kép, sőt, néha ilyen rajzolt feketefehér (és ha azt várnám, hogy üres lesz az images fül, vagy emlékszem is, hogy régen az volt, akkor csak ezek vannak ott)
Na azok hogy kerültek oda ilyen nagy számban és lefedettségben? És ki volt az a barom, aki vette erre a pénzt vagy szabadidőt, és öntötte fel a képeket, de ahelyett hogy a kor igényeinek megfelelően inkább nagyobb felbontású képeket dobtak volna fel, kitalálták ezeket a szürkeárnyalatos screenshotokat, és a rajzolt feketefehér firkálmányokat? Azt nem csak szerkeszteni kellett, de valakinek meg kellett rajzolni. Hány jól elsütött screenshotot lehetett volna ennyi munkából kanyarintani? Vagy miért kellett szürkeárnyalatos képeket feltolni, ha már belefogtak egy képszaporító projektbe? (mai világban ennyire drága a tárhely? adományozzak nekik egy 300Gb-os winyót képeknek?) Ez annyira kiborító. :(

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#20005) Cola111


Cola111
aktív tag

Deception [2008]

A cselekmény ismert, pontosan lehet tudni, hogy mi fog történni, ki kivel játszik össze, és miért. Megvannak a megfelelő szereplők, Hugh Jackman a furcsa élekkel az arcvonásai helyén, amelyektől rögtön lehet tudni, hogy még sokkal gonoszabb, mint amilyennek látszik, Ewan McGregor pedig szemüvegben és lenyalt hajjal már alig várja, hogy hernyóból pillangóvá változzék: nem akarom senki örömét elvenni, ezért nem árulom el, hogy vajon sikerül-e neki, avagy. ;]

10/7

(#20006) WonderCSabo válasza janos666 (#20004) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Azok a szürkeárnyalatos screenshotok a forgatáshoz készült képek. Nem is olyan régen a színes filmekhez csakis FF fotókat csináltak. Az más kérdés, hogy miért nem lehet a filmből egy pár kockát kivenni.

(#20007) janos666 válasza WonderCSabo (#20006) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Mielőtt messzire mennénk, akár a (HD) Trailer videókból is lehetne 1-2 képkocka.
Akkor a szürkeárnyalat ok, de a kézzel rajzolt feketefehér képek honnan kerültek oda? A forgatás előtt/alatt készült concept arctok lennének? De nekem nem tűnnek annak, inkább mintha valakit direkt felbéreltek volna ezek készítésére (így utólag a régi filmekhez is).

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#20008) Pitterix


Pitterix
őstag

It's Alive

Senkinek sem ajánlom ezt a "művet, alkotást". :(
Ez egy rakás kaka, vannak jó részei ( a csaj melle :DDD ), de amúgy semmi.

SP:
Ha ez a marha nő tudta, hogy gyilkos a gyereke, miért nem csinált valamit?!
Érdekes, hogy az anyját nem bántotta, csak a bimbóját harapta le majdnem...

SP vége

2\10

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#20009) Thom!


Thom!
veterán

The uninvited
10/4 a végén jól össze lett kuszálva, ritka fos horror film...

Hasonmás
10/4 hát semmi xtra, terminator feeling van egy kicsi, meg Bruce papa, de ultragagyi az egész

Stepfather
10/6 egynek elment, a szőke csaj benne nagyon jó, érdekes a vége, 1 nézős, valamivel jobbnak találom a fenti 2 filmnél

(#20010) Tibiajax válasza Pitterix (#20008) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

..amit már Pitterix sem ajánl, az valami kegyetlen rossz lehet.....
:D

(#20011) Face8814


Face8814
őstag

Death Sentence
Jobbat vártam. Túl együgyű, túl egyszerű, túl kiszámítható film baromi szar szinkronnal.
Asszonynak mondjuk tetszett, így egy 5,5/10-et én is adok rá. :)

Dante's Inferno Animated
Idegesített, hogy Dante útja során a különböző körökben másként rajzolták meg.
Az elején egy kigyúrt szépfiú, aztán kábszeres rocker, majd "átlagos" katona, utána ezek kombója és a végén visszatérnek a kiinduló izomkolosszushoz.
Természetesen nem csak Ő, hanem a szerelme is átesik ezen metamorfózisokon a film során.
Szvsz sokkal többet is ki lehetett volna hozni belőle, csak egy megfelelően beteg japán anime rendezőt kellett volna felkérni.
Na akkor aztán lett volna nemulas..... ;] ;] ;]

Az ilyen minőségek, mint "2415680p", azt jelentik, hogy előtted, a szemed láttára real-time leforgatják az összes jelenetet? by Ifju

(#20012) Pitterix válasza Tibiajax (#20010) üzenetére


Pitterix
őstag

Ez így van. :B
Azért aki mazoistább mint én..... :K

(#20011) Face8814:Dante's Inferno Animated magyar felirattal nézted, vagy sima mezei angol?

[ Szerkesztve ]

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#20013) Face8814 válasza Pitterix (#20012) üzenetére


Face8814
őstag

Magyar felirattal.
Angolom sajna annyira azért nem jó hogy mindent megértsek egy filmnél.... :(

Az ilyen minőségek, mint "2415680p", azt jelentik, hogy előtted, a szemed láttára real-time leforgatják az összes jelenetet? by Ifju

(#20014) t1


t1
addikt

Végső állomás 3D

Teljesen nézhető aki látta a többi részt, szinte ugyanaz más halálokkal, szóval egyszer mindenképp elmegy. Nálam:5/10

(#20015) WonderCSabo válasza janos666 (#20007) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Mutass már egy ilyen kézzel rajzoltad én nem emlékszem ilyenre. Köszi!

(#20016) eeXaa


eeXaa
addikt

ADAM
.....egy csodálatos elme, forrest gump fapados kivitelben.... mindenesetre nézhető 10/6

(#20017) joshua7


joshua7
veterán

The Book of Eli

Kissé lassan indul be szerintem, de a végére elég élvezhető lett. Ajánlom.
7/10

Semper Fi

(#20018) legiaap


legiaap
nagyúr

Rajzás: 4/10
Nagyon unalmas film. Elég sokszor ránéztem az órára, hogy mikor lesz már vége... :(

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#20019) rii


rii
nagyúr

tudtok mondani jó sárkányosos filmet? :)

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#20020) janos666 válasza rii (#20019) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Terry Pratchett's The Colour of Magic (2008)
8.5/10
Ebben is vannak sárkányok, ahogy még megannyi más fantasy kreálmány. Nagyon tetszett ez a film, még csak egyszer láttam, de szerintem előveszem még 1-2 év múlva egy második körre is. Nem olyan gericbehasító, de azért érdekes poénok vannak benne. (Nem röhögöd végig, de szórakoztat.)

Illetve hogy ne csak viccelődjek, még nem láttam ugyan, de valami oka lehet, hogy be van nálam tárazva: Fire & Ice - The Dragon Chronicles (2008) - Hopzs, beugrott, hogy csak az egyik színész miatt, de sárkányok tuti vannak benne. :D

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#20021) rii


rii
nagyúr

azonosság - 2003
(identity)

szerintem érdekes film
nem csak egyszeri megnézésre

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#20022) rii válasza janos666 (#20020) üzenetére


rii
nagyúr

áhh .. köszönöm!

Fire & Ice - The Dragon Chronicles (2008)
pont ezt kerestem, zsír!!!

köszi

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#20023) bagyulajuve válasza rii (#20019) üzenetére


bagyulajuve
addikt

Süsü

Resistencia eterna

(#20024) carrot válasza rii (#20019) üzenetére


carrot
tag

válogass: dragon1, dragon 2 with description.

(#20025) Pitterix válasza bagyulajuve (#20023) üzenetére


Pitterix
őstag

:DDD

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#20026) eastsider


eastsider
nagyúr

Pandorum 9/10
720p eng
marha jó volt ahogy kirajzolódott a történet :Y és végül is nem az a tipikus happy end :)
én csak azt nem értettem, hogy hogyan maradt még 1200ember olyan kapszulákban?
mert nyilván volt másik "raktár", de akkor is nagyon sok, mondjuk hatalmas volt az a hajó :Y

(#20027) Gorneck


Gorneck
titán

Personal Effects - 10/6, kicsit unalmas volt...de egynek mindenképp elmegy...

Gorneck#1239

(#20028) t1


t1
addikt

UP - Fel

Megint egy jó Disney-es mese, tetszett :R Nálam: 8/10

(#20029) Gorneck


Gorneck
titán

Dance Flick - Nézhetetlen....10/0.

Gorneck#1239

(#20030) rii válasza bagyulajuve (#20023) üzenetére


rii
nagyúr

háááááát (-:

ha ez neked ""
meg film, és nem bábfilm (-:

köszi carrot linkeket
végignézem őket

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#20031) diablo1984 válasza eastsider (#20026) üzenetére


diablo1984
veterán

spojler
konkrétan asszem egyből lakni mentek oda, mert mire megérkeztek már a földnek annyi volt.... asszem, mintha ez rémlene....
Off

(#20032) eastsider válasza diablo1984 (#20031) üzenetére


eastsider
nagyúr

spóójler
vágom, hogy lakni mentek oda, meg mire odaértek a Földnek helló volt, de akkor is kemény ennyi ember

(#20033) janos666 válasza eastsider (#20026) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

SPOILER
Én úgy vettem le, hogy csak néhány ember hagyta el végleg a kapszulát, inkább a legénység tagjai, és az ő leszármazottaik a mutánsok, akik arrafelé garázdálkodtak, de ez az egész cirkusz csak a legénységi fedélzetekre korlátozódott, közben a hajó nagyobb része gyakorlatilag sértetlen maradt. És nem tűnik lehetetlennek elzsúfolni annyi kapszulát egy akkora hajóban. A hihetetlen az, hogy olyan sokáig kibírta a hajó a víz alatt is. Illetve azt fedi igazán homály, hogy ők ketten miért együtt ébredtek, ha korábban nem együtt voltak szolgálatban. Bár lehet már csak ők voltak legénységi kapszulában, és mindenkit felébresztett az AI ilyen szituációban.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#20034) janos666 válasza diablo1984 (#20031) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

SPOILER
Pontosabban csak sejtették, hogy a földnek befellegzett (akkor még csak környezetszennyezés, és hasonlók okán), de menet közben közölték velük, hogy már gyakorlatilag végbement a nukleáris apokalipszis (háború gyanánt), és magukra maradtak. Ettől kattant be az egyik ügyeletes altiszt (megtámogatva azzal, hogy a hibernáció mellékhatásai is fogékonyabbá tehették erre), és akkor rendezte be az állatkertet.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#20035) whitezo88


whitezo88
nagyúr

The Soviet Story

meghökkentő dokumentumfilm arról hogy mennyire egy tőről fakad a nácizmus és a kommunizmus, valamint az elhallgatott orosz háborús bűnök tucatjairól. végén pedig kis "outtake" a jelenbe, ahol bemutatkoznak a "náci oroszok" akikből egyre több van, mert erősödik az orosz nacionalizmus. (karlengető politikusok, idegengyűlölő képviselők)

(#20036) legiaap


legiaap
nagyúr

Személyes vonatkozás: 7/10
Mostanság ilyen elvont filmeket kerülnek megtekintésre... :)

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#20037) WonderCSabo válasza janos666 (#20033) üzenetére


WonderCSabo
félisten

SPOILER

Nem csak a legénységből lettek mutánsok, szinte mindenkiből. Ha jól emlékszem, jóval több mint 1200 embert vitt az a hajó. De a bioszos csaj meséli is, hogy mindenki hibernáció alatt kapott cucctól kattant be, ami majd a jövőbeli bolygójukhoz való adaptációhoz kell. Amit ugye mindenki kapott.

(#20038) Rusher


Rusher
őstag

2012

Annak ellenére, hogy a közvélemény alapján mekkora sz@r film annyira nem volt rossz.....én pont erre számítottam tehát nem nagyon leptek meg a klisék és a kiszámítható történések és igazából nem is érdekeltek.....szórakoztatott, lekötött, tetszett akármilyen túlzások és kamu dolgok voltak benne amiket kihagyhattak volna . Azért mindenféleképpen elgondolkodtató, hogy ilyen végül is miért ne következhetne be......

(#20039) littlelion21 válasza WonderCSabo (#20037) üzenetére


littlelion21
addikt

60.000 embert szállított a hajó.

(#20040) Tibiajax válasza Rusher (#20038) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

áztá...

:D

(#20041) rii válasza TazLeacher (#14724) üzenetére


rii
nagyúr

spoiler
a 10/10 helyett inkább azt mondam az uccsó'1 perce, hogy kib*szás :)

a csávónak egy sors maradt: végeznie magával is, hacsak nem akar együtt élni azzal, amivel nem lehet

bzononyos szempontból jó film, ... nincsenek benne egyértelmű győztesek vagy vesztesek.
életszagú az emberi oldala.
spoiler

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#20042) littlelion21 válasza rii (#20041) üzenetére


littlelion21
addikt

Szerintem is eszméletlenül mellbevágó a végkifejlet, de egyben ezzel is van a legnagyobb bajom:

SPOILER

Vajon van olyan apa, aki végezne a saját fiával (meg mellékesen 3 emberrel) addig, amíg a legkisebb esély is van a menekülésre...?

(#20043) rii válasza littlelion21 (#20042) üzenetére


rii
nagyúr

Spoiler

engem az "fogott" meg a filmben, hogy (1.)volt egy hülye vallási-fanatikus (2.) a csapatot megosztotta (3.) nem volt egyértelműen eldöntve, hogy ki járt jól, aki bentmaradt a market-ban, vagy akik elmentek (ugye akik kimentek, néhányan azonnal véres pacaként végezték)

de persze az hogy a csávó nem volt képes mindent megtenni a túlélésért, ez szánalmas.

nameg ki van zárva, hogy minden ember így szembe tudna nézni a halállal ... a film alapján 3 emberből 3 elfogadta a kivégzést, amikor kushadhattak is volna a kocsiban.

amúgy én le se merem írni hogy mennyi bajom van a filmmel :DDD

mer'hát persze, hogy amit találhatunk földö kívüli élet, az csakis agresszív .... mint ahogy az összes zombis filmben húszabáló agreszív vadak lesznek.

és pont olyan gravitációjú bolygóról jönnek, mint a föld - különben nem tudnának olyan otthonosan mozogni, repülni - és pont olyan légkör is van mint ott - gondolom a táplálkozásiszokásaiknak a föld telllljes mértékben megfelelt - az itt található földi baktériumok teljesen hatástalanok voltak rájuk - áhh .. ez a baj, ha az ember néhány dok.filmet megnéz.

Spoiler

[ Szerkesztve ]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#20044) janos666 válasza rii (#20043) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Egyszerű a válasz: az a film el sem kezdődik, amikor egy nem földi élettel kompatibilis idegen élet kerül a földre, mert nem éli túl, és itt vége. Ezen elgondolásból naponta hullhatnak le ide idegen lények tucatjával, csak egy sem marad meg. (meghal, vagy távozik, mert minek is igázzanak le egy lakhatatlan bolygót...?) Vagy az agyalan lassú zombi is vagy éhen hal, vagy onnantól nem zombis, hanem orvosos-vírusos film, olyan is van.
De mikor véletlenül minden egybeesik, na, akkor elindul egy film! :DDD

A The Mist nekem sem tetszett annyira, de szerintem ezzel a befejezéssel semmi gond. Jó, kicsit nevetséges, hogy épp rögtön megmenekül, miután elkaszálta a gyerekeit, de ez is betudható annak, hogy nem akartak még X perc játékidőt kitülteni azzal, hogy egyedül sírdogál, és várja a halált X ideig, míg megmenekül.
Szerintem nem lehetetlen az ilyen viselkedés, egy ilyen esemény teljesen nyugodtan lefáraszthatja egy edzett idegrendszerű ember elméjét is annyira, hogy simán elkövet 2x ekkora hülyeséget is. Sőt, ilyesmit még a kevésbé fáradt ember is elkövet, ha valamivel meggyőzi magát arról, hogy ez a helyes cselekedet, és sok olyan oka lehetett ebben a szituációban, amire erre rávezesse. Add össze a kettőt, és nem is kell tovább magyarázni. (Velem is volt már pl. olyan,hogy egyedül álltam sorban valahol ~4 órát, és mire sorra kerültem, már annyira lefáradtam az üres ácsorgástól, hogy tompábban lettem, mint ha mondjuk istenesen másnapos lennék, és később úgy éreztem, hogy elszúrtad a dolgot, amiért mentem, mert szétszórt voltam. És nem is fröcskölt körülöttem a vér, nem kellett féltenem a sajátom, nem hogy még -a nemlétező- gyerekeim életét...)
Arra már nem emlékszem, hogy magát azért nem lőtte le, mert elfogyott a lőszer, ugye? Vagy csak ahhoz már nem volt elég bártor, hogy magát is megölje? (Mert az már inkább bátorság, mint kétségbeesés, utóbbi csak olyan öngyilkossághoz vezet, ami még menthető, vagy legalább is passzívabb, tehát ő maga csak előidézi a halált, nem ő húzza meg a ravaszt...)

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#20045) Cola111


Cola111
aktív tag

The Gift [2000]
A film egyetlen pozitívuma az Cate Blanchett volt aki kitűnően játssza dramaturgiailag nem igazán kidolgozott szerepét,rémesen tud nézni, néha lúdbőrös lesz az arca,szóval mindent megtesz, s talán ő a legjobb ebben az egész kavarásban - van benne valami félelmetes. A lerobbant lakás, amiben lakik, az az ócska ruha - hiteles: kisvárosi kvázinyomor.Érdekes, hogy az egész rémisztgetéssztori a tájból nőtt ki: mocsárképekből, ködből, viharból - szóval a szokásos azonban itt valahogy nem hatásképes nekem.
10/6

(#20046) diablo1984 válasza Rusher (#20038) üzenetére


diablo1984
veterán

Azért mindenféleképpen elgondolkodtató, hogy ilyen végül is miért ne következhetne be......
akkor beszerzek gyorsban egy limót egy kisrepülőt és egy szovjet teherszállítót és már meg is úsztam a csimm-bumm-ot!

(#20047) Pitterix válasza diablo1984 (#20046) üzenetére


Pitterix
őstag

Azért kéne pilóta is, meg csini szőke butaszuka kutyussal megspékelve! :DDD

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#20048) meroly


meroly
veterán

Bedrótozva
6/10

Az elgondolás jó, de a kivitelezés borzasztó gagyi lett...

Impossible is nothing

(#20049) rii válasza diablo1984 (#20046) üzenetére


rii
nagyúr

SPOILER

az számmomra még megmosolyogtatóü volt, hogy az antonovra hogy került fel a csávó kocsija, ... sőt, kocsijai... mer'hát azt a gépet felszállás előtt 15 percel találták ...
vicc, mint a hátszélben felszálló kisrepülő

SPOILER

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#20050) rii válasza janos666 (#20044) üzenetére


rii
nagyúr

" ... Arra már nem emlékszem, hogy magát azért nem lőtte le, mert elfogyott a lőszer, ugye? ..." ...ja .. tudta, h neki már nem jut.

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Filmvilág - Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.