Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Filmvilág - Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#45351) oriic válasza bAtt001 (#45350) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Hát az a film megér egy misét. :DDD

Live-Die-Respawn

(#45352) eeXaa válasza bAtt001 (#45350) üzenetére


eeXaa
addikt

...angol humor hehe... :)

(#45353) rt06 válasza bAtt001 (#45350) üzenetére


rt06
veterán

ennek az elejen van, hogy bemennek a koscmaba, kernek ket korso sort, s a csapos, mire lecsapolja az elsot, elfelejti mi a masodik?

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#45354) had423


had423
aktív tag

haló,
egy művészfilmet keresek. Annyit tudok rola, hogy a forgatásán a színészek visszafele csináltak mindent, majd vágásnál visszafelé játszották le. Ettől olyan érdekes hatást keltett.
Aki ismeri, legyen szíves leírni a címét! :)

(#45355) rétisün válasza had423 (#45354) üzenetére


rétisün
veterán

valószínűleg nem erre gondolsz (annyira nem is művészfilm) de a ladagyárban :DDD (egészséges erotika) is alkalmazták ezt pár jelenetnél.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#45356) bAtt001 válasza rt06 (#45353) üzenetére


bAtt001
addikt

ez az amikor csávóval szakít a barátnője erre elmennek ketten valami isten háta mögötti tanyára kirándulni ahol találkoznak 4 jó csajjal aztán jön az átok meg stb. szerintem nem az amire te gondolsz, olyan jelenetre nem emlékszem :)

(#45357) eeXaa válasza had423 (#45354) üzenetére


eeXaa
addikt

...lehet a Memento ra gondolsz... de az nem müvészfilm...

(#45358) had423 válasza eeXaa (#45357) üzenetére


had423
aktív tag

Renben, köszi :R

(#45359) rt06 válasza bAtt001 (#45356) üzenetére


rt06
veterán

a sztori nagyjat tudom, de lattam par eve egy hasonloan hulye brit filmet (szeretem az ilyeneket), es abban volt egy olyan jelenet, hogy bemennek ketten a kocsmaba, egyik leul, masik odamegy a pulthoz
- two pints of beer
csapos kitolti az egyiket, majd hihetetlen osztoba fejjel ranez a sracra es azt kerni:
- what was the other?

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#45360) Huma


Huma
addikt

The Heartbreak Kid. Voltak benne nagyon jó poénok. Összességében nem volt rossz.

Ford Fairlane kalandjai. Újranéztem. Remekmű. :D

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#45361) mephi666


mephi666
nagyúr

hétvégi filmek:

alien 3 + alien resurrection (mindkettő alternate version)

a 3. részt láttam már többször ebben a változatban, de még mindig fura a moziváltozathoz képest :) ...de ez nem azt jelenti, hogy ne lenne jó... egyedül az alien "megjelenése" fura: mintha a 6 évvel korábbi 2. részben szebben meg lettek volna valósítva... itt mai szemmel nézve nagyon kezdetlegesnek tűnik a megoldás... a 4. rész ilyen szempontból kárpótolt, mert itt már brutális jól meg voltak csinálva :K ...mellesleg most jöttem rá, hogy ebből még ezt a verziót nem is láttam, így külön öröm volt nézni... pontot nem írnék, mert az egész sorozat nagy kedvenc és remegve várom most már a prometheus-t

stone:

elkezdtem péntek este: 30perc után bealudtam... tegnap este folytattam és megint sikerült elaludnom... ma talán be fogom fejezni: ha nem szerepelne benne 3 kedvenc színészem, már kinyomtam volna 15perc után és letörlöm :( ...valahogy most szerintem rendesen belenyúltak mindhárman a sz@rba, mert ennél jóval többre képesek: lassú, vontatott, unalmas az egész... mellesleg az alapötlet is elég vérszegény...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#45362) #54715584 válasza mephi666 (#45361) üzenetére


#54715584
törölt tag

Az alternate verzió miben különbözik? Befejezésben? Jöhet privátban is akár spoileresen is :)

Sajnos vannak olyan filmek, amiket a színészek sem mentenek meg. De van azért ellenpélda is, legalábbis részemről.
Én annyira nem bírom Jude Law-t, de a Sleuth-ban Michael Caine-nel valami zseniálisat alakítottak, pedig nem lehetett egy nagy költségvetésű film, ami egy házban pár szobában játszódik, nekem mégis nagyon bejött és tökre élveztem :DDD

(#45363) mephi666 válasza #54715584 (#45362) üzenetére


mephi666
nagyúr

spoiler: (lehet, hogy nem minden jut eszembe most hirtelen, a fontosabbakat próbálom összeszedni)

3. rész: moziverzióban ripley-t a hajóból szedik ki (hasonlóan, mint a 2. rész elején), az alternate-ben pedig a partra sodródva találják meg... az alien kutya helyett tehénből "bújik elő"... (meg itt az egyik rab meg is találja a "döglött" facehuggert) a boncolást is másképp mutatják... a film végén pedig a moziváltozatban mutatják, hogy ahogy ripley beleveti magát az olvadó fémbe, már bújik ki belőle a queen... (ezt levágták ebben a változatban, viszont csomó egyébbel kibővítették a filmet)

4. rész: a film eleje/vége ki van bővítve plusz jelenetekkel és a film közben is akadnak kihagyott részek, utalások... (pl ripley felébred már a műtét közben, newt-ra is utal, a végén pedig mutatnak egy kis "földi környezetet", ahogy leszállnak párizs közelében... moziváltozatban még a levegőben vannak és ott jön a snitt)

legnagyobb változások a 3. rész 2 verziója között vannak, a 2. és 4. részt inkább csak kibővítették

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#45364) #54715584 válasza mephi666 (#45363) üzenetére


#54715584
törölt tag

Köszi :)

(#45365) littlelion21 válasza mephi666 (#45363) üzenetére


littlelion21
addikt

Na ez mekkora csalódás volt: az egyetlen pozitívuma hogy sok - a mozisban félúton "elveszett" - karakter (Golic, Junior) sorsát megtudjuk.
De ezzel a fazonnal mi lett? Meghalni nem látjuk, az utolsó feltűnése során Ripley lebeszéli arról hogy pánikba esve idő előtt beizzítsa a gépezetet.

(#45366) vinikorn


vinikorn
aktív tag

Tegnap a Duna TV-n ment az Amadeus c. film. Nem tudjátok, hogy a film témája mennyire kitaláció? Mozart és Salieri konfliktusa tényleg valós történet?

Köszi.

(#45367) mephi666 válasza littlelion21 (#45365) üzenetére


mephi666
nagyúr

durva, de nem emlékszem 100%-ra: a cég emberei lelőtték asszem (vagy csak elhurcolták...) ...valami másik filmben volt már hasonló jelenet szerintem és hajlamos vagyok összekeverni dolgokat :DDD

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#45368) littlelion21 válasza mephi666 (#45367) üzenetére


littlelion21
addikt

Őt lelőtték, őt elhurcolták.
A bővített verziót csak egyszer láttam, de ezek szerint nem csak nekem marad ki hogy mi lett az ominózus karakterrel. Lehet a vágószoba padlóján maradt...

(#45369) Vangelis


Vangelis
nagyúr

Üdv srácok!

tudom, hogy van másik topik is de volna egy film aminek nem jut eszembe a címe.

SCFI a jövőben játszódik.
Valami cigarettára vagy szivarra gyújtónak rá amikor jön valami sugárzás.

Nagyon régen láttam és nem tudom melyik lehet az.

Kösz!

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#45370) littlelion21


littlelion21
addikt

Revolver [2005]

Huhh, ez ütött mint a 220. Meg ne kérdezze valaki hogy miről is szól pontosan, mert nem tudnék válaszolni, de olyan szinten stílusos az egész hogy nem tudok/akarok belekötni.
A Ray Liotta jelenete az asztal alatt, valamint Mark Strong hentelése cool bérgyilkosként pedig azonnali klasszikussá vált a szememben.

80%

(#45371) Tibiajax válasza Viszlát (#45304) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

kedves ajánlásodra -legalábbis én annak vettem- tekintettem meg az éjjel Miss Daisy sofőrjét. És tényleg egy kellemes alkotás, szép fényképezéssel, remek Freeman-nel.
Óvatosan nyúl hozzá a déli államok rasszizmusához is.. jópofa kis film
köszi!
7/10

(#45372) Solar_Wind válasza vinikorn (#45366) üzenetére


Solar_Wind
senior tag

Ki van élezve. Nem voltak ekkora ellenségek :) A rivalizálás valószínűleg megvolt.
Katt

(#45373) bAtt001 válasza rt06 (#45359) üzenetére


bAtt001
addikt

most beletekertem a kocsmás jelenethez de ez nem az, nincs benne ilyen :DDD nézd meg tuti megéri :K

(#45374) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Az éhezők viadala 7/10
-2 hosszú felvezető rész,
-1 kevés küzdelmes jelenet.

Ingyen jeggyel azért megérte egyszer megnézni.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#45375) hoffman_ válasza leslieke (#45374) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Ingyen jeggyel azért megérte egyszer megnézni.

És ez nálad a 7 pontos kategória? :)

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#45376) leslieke válasza hoffman_ (#45375) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Odaírtam mi volt a bajom a filmmel. Többet nem vontam le, maradt a 7 pont. :P

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#45377) mephi666


mephi666
nagyúr

"megerőszakoltam magam" ezzel a stone-nal... edward norton és robert de niro helyében én visszadobtam volna a forgatókönyvet, mert ez tényleg egy hulladék... a rendező neve sem mond sokat és összességében unalmas, lassú, vontatott, gyenge eresztés volt... fizikai fájdalmat okozott csomó esetben a vontatottság... ha választanom kellene, hogy kihúzzák érzéstelenítő nélkül a fogam, vagy újranézem, inkább készíteném a fogót :( ez szörnyű volt... újra kell néznem a bronxi mesét, hogy feledtesse velem ezt a sz@rt...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#45378) pohár válasza mephi666 (#45377) üzenetére


pohár
félisten

csak nehogy az éjszaka közepén eljöjjön érted a disznófejű ember, aztán arra kelsz, hogy egy székbe le vagy láncolva, egy TV-n meg a Stone, melletted pedig egy fogorvosi fogó... ;]

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#45379) madgie válasza mephi666 (#45377) üzenetére


madgie
titán

Húzták már ki mondjuk a bölcsességfogad érzéstelenítés nélkül? Biztosíthatlak, hogy inkább megnézném a Harry Potter összest egyben, mint hogy még egyszer átéljem :DDD

(#45380) koxx válasza madgie (#45379) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ne is mondd, pénteken megyek :O de én inkább bevállalnám a LOTR, ST, HP összest :DDD

[ Szerkesztve ]

(#45381) mephi666 válasza madgie (#45379) üzenetére


mephi666
nagyúr

húzták november végén: hiába kaptam lidocain-t, szó szerint fél órát szenvedett a fogorvos (aki mellesleg egy ránézésre jó erőben levő 30körüli srác volt), mire ki tudta rángatni a bal felső 6ost és a végére rendesen kiment a hatása... véste, rángatta és 3-4-szer leült pihenni, mert egyszerűen alig bírta már... asszisztens csaj viccelődött is vele, hogy "mi lenne, ha nem is járna gyúrni"? :DDD kemény volt nagyon, de inkább kibírnám még egyszer ezt a fél órát, mint ezt a 100perc szenvedést

keresek egy filmet, amin tegnap agyaltunk barátnőmmel, de nem jutott eszünkbe... egy csaj a főszereplő, aki azt hiszem véletlenek folytán elteszi láb alól sorban a szomszédait(?), meg aki beesik hozzájuk... aztán a pincében húsdarálóval szépen feldolgozza az áldozatokat, a maradványokat bedobozolja és pakolássza a hűtőládába, szép nagy dobozokban ;] ...meg talán a kutyával és a családdal megeteti az áldozatokat? ...először a "titkos gyilkos mama"-ra gondoltunk, de az más... ez mintha valami német film lenne

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#45382) madgie válasza mephi666 (#45381) üzenetére


madgie
titán

A felsők nekem könnyen kijöttek, de a bal alsónál nem hatott a szuri (időre kellett mennem, így nem adattam másikat) ráadásul kicsit be volt kanyarodva az előtte lévő fog alá. No ott nem csak rángattak, hanem csavartak, a másikon is feszítettek, stb. Most is ver a víz, ha rágondolok, komolyan, inkább két gyomortükrözés fejjel lefelé, mint még egyszer hasonló :DDD

(#45383) mephi666 válasza madgie (#45382) üzenetére


mephi666
nagyúr

a slusszpoén nálam az volt, hogy a vésés/csavargatás/rángatás közben lepattogott pár darab a fogamból: doki mondta, hogy 1 kisebb szilánk, de szerinte nem okoz majd gondot... karácsonykor jött az első meglepetés: kilökött egy termetes darabot magából az ínyem félig, amit kis segítséggel kiszedtem, majd pálinkával fertőtlenítettem magam :DDD ...kb 1.5mm x 4mm-es darab volt... aztán február elején éreztem, hogy mintha megint jönne valami az ínyemből és akkor egy jóval kisebb darabot lökött ki... aztán 2-3 hete kijött egy 3. is, amire szerintem azt hihette a doki, hogy csak az maradt benne :) ...ja az egész úgy kezdődött, hogy lyukas volt a fogam, de nem fájt... szeptemberben szépen betömettem, csak jól elcseszte egy vén f@sz az sztk-ban, aztán jól begyulladt 1-2 hónap múlva :( ez a fiatalabb srác úgy kezdte, hogy "nem szívesen húzná ki röntgen nélkül meg a lidocain-nak is pár perc kell: röntgenezzük" ...aztán végigmutatta, hogy mi volt a gond: nem tisztította ki az a barom, jól rátömött, ez meg úgy begyulladt, hogy hörcsögfejem lett... egy ideig nincs kedvem fogorvoshoz menni: akkor megyek majd, ha fáj... pedig van vagy fél tucat lyukas fogam, de nem érdekel (nincs szerencsém fogdokikkal)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#45384) koxx válasza mephi666 (#45383) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Pedig nem szabad elhanyagolni a lyukas fogakat, kurva sok problémát okozhat később. Tudok ajánlani pár megbízható dokit, igaz csak Pesten. 1 év alatt most megyek a 4.helyre :D bár főleg az árak miatt váltogattam. Most minden kezelésre megvan a megfelelő. Ahol még mindig lidocainnal érzéstelenítenek az elég tré. Évek óta vannak 3-4x hatékonyabb fájdalomcsillapítók, pláne ha vki érzékeny a lidora.

Hú ez már nagyon off itt :)

(#45385) mephi666 válasza koxx (#45384) üzenetére


mephi666
nagyúr

magánorvosra sajnos nincs pénz, így marad a tb-ellátás, amit pedig inkább hanyagolok egy darabig...

a reggeli kommentemre tud valaki tippet? :)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#45386) madgie válasza mephi666 (#45385) üzenetére


madgie
titán

Mert nem jó dokit fogtál ki. Nekem hm... fincsi darab. Harmincas, sportosan csinos, kedves és ráadásul ügyes is. Morog is az asszony, mikor fáj a fogam :DDD

(#45387) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Tükröm, tükröm Ezt látta már valaki? Milyen?

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#45388) littlelion21


littlelion21
addikt

Mi ez, Fogászat topic? Azt hittem már eltévedtem... :D

(#45389) TESCO-Zsömle válasza littlelion21 (#45388) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

A séródon nem látszik. :DDD

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#45390) tween


tween
őstag

elkezdtem nézni magyar szinkronnal a Killer elite-et, de az első verekedésnél felröhögtem,olyan nyögések voltak szinkronba, ráadásul 2.0 hang....meglestem angol Dts-el, na az odavágott ... kap egy 7.5/10-et

(#45391) RexpecT


RexpecT
addikt

The Awakening 7,5/10

(#45392) koxx


koxx
MODERÁTOR

Gratulálok az idiótáknak Készül a Vissza a jövőbe-széria remake-je ha nincs új, eredeti ötlet, megoldás: készíts remaket. :W MJF szerepében Jason Statham :)

mephi: pl ilyenre gondolsz? [link] férfias, jó kiállású, szigorú tekintetű :DDD

[ Szerkesztve ]

(#45393) mephi666 válasza koxx (#45392) üzenetére


mephi666
nagyúr

belenyomnak majd féltucat nyálasképű macskajancsit, hogy a tizenéves lányok sikítva pisiljék össze magukat a moziban... én meg majd jól felkötöm magam egy diófára :W :(

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#45394) #54715584 válasza koxx (#45392) üzenetére


#54715584
törölt tag

Neeeeeeeeeeee
Jasont Statham remélem csak vicc volt :DDD

(#45395) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Szép napot!

Egy filmet keresek ismerősömnek, hiába...

Pico és Kolombusz. Egy szu csatlakozik Kolombuszhoz és amolyan varázslatos, szerintem inkább lányos mese.

Ha valakinek van ötlete, esetleg konkrét elképzelése, az akár pm-ben is kereshet. (Inkább pm.)

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#45396) pohár


pohár
félisten

tyűha, most láttam, hogy az új Pite 18-as karikát kapott, végre nincs szarrávágva és cenzúrázva a szinkron... :C
volt itthon egyáltalán már 18-as film a mozikban? nekem nem rémlik egy darab sem... :N

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#45397) Jhonny06 válasza pohár (#45396) üzenetére


Jhonny06
veterán

Szerintem sok 18-as film megy (most pl. a The Devil Inside), csak senki nem nézi és ezért nem tűnik fel. De a jegyeladók se nézik, hogy kit visznek be, múltkor egy csávó egy olyan korú gyereket hozott be asszem a Final Destination-re, hogy még a Bambin is elsírta volna magát, szerintem azóta nem alszik szegény. :W :D

(#45398) Kassadin válasza Jhonny06 (#45397) üzenetére


Kassadin
addikt

Bírnia kell a kiképzést, így van. Én is fogom majd vinni, mihelyst tud járni segítség nélkül. :D

(#45399) pohár válasza Jhonny06 (#45397) üzenetére


pohár
félisten

tényleg, az 18-as volt...
hát na, időben el kell kezdeni edzeni a kölyköket az életre :DD

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#45400) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Beültem moziba a Csempészekre. A vászon alig nagyobb, mint a TV-m. :))

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Filmvilág - Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.