Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-13 08:31:56

LOGOUT.hu

A Microsoft Excel topic célja segítséget kérni és nyújtani Excellel kapcsolatos problémákra.
Kérdés felvetése előtt olvasd el, ha még nem tetted.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49451) lappy válasza underdark (#49450) üzenetére


lappy
őstag

Ha erre gondolsz

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#49452) Szikravadász


Szikravadász
csendes tag

Sziasztok!
Időformátum beállításban kérnék kis segítséget.
Adott egy oszlop munkadarabok elkészítési idejével [ó]:pp. Egy cellában összesíteném a gép üzemidejét és az értékét szeretném "x nap, y óra, z perc" formában látni. Egyelőre két cellára osztva (külön a nap, külön az órák-percek) működik, de egyrészt nem túl elegáns, másrészt 2 cellát foglal.
Van valami kombinált formátum erre? Próbáltam a sablonok alapján létrehozni, de a legjobb esetben is csak valami furcsa értéket kaptam.
(Office Pro Plus 2019)

Előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#49453) Fire/SOUL/CD válasza Szikravadász (#49452) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

A1-ben van az idő, [ó]:pp formázott cellában, pl 25:11, akkor az alábbi képlet 1 nap 1 óra 11 perc-t fog kiírni.

=INT(A1) & " nap " & INT(MARADÉK(A1;INT(A1))*24) & " óra " & PERCEK(A1) & " perc"

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#49454) Szikravadász válasza Fire/SOUL/CD (#49453) üzenetére


Szikravadász
csendes tag

:R Köszönöm szépen! :R

(#49455) xkoti


xkoti
senior tag

Sziasztok!

Egy adott oszlopban dátumok szerepelnek ez a D6-tól indulna per pillanat egészen a D50-ig.
Nah már most hogy tudnám azt beállítani hogy 20 nap elteltével kiemelje színesen azt a cellát ami már "lejárt" :DDD.

Próbálkoztam a feltételes formázással de valószínűleg rossz függvényt használtam vagy rosszul használtam.

A lényeg hogy a beírt dátumtól számítva 20 nap elteltével emelje ki az adott cellát
(Ha még kicsit homályos amit írtam akkor nem hatott még a kávé :D)

Egyébként magyar excelt használok és sajnos még 2007-es.

KO

(#49456) soslajos1987


soslajos1987
csendes tag

Sziasztok!
Van egy gondom, hogy nevek lettek szétbontva excelben, vezeték és kereszteévekre. De van ugye olyan személy akinek kettő keresztneve van.
Nos a felállás az, hogy generálni szeretnék egy olyat, hogy a vezetéknév és a keresztnév/nevek pontokkal elválasztva kerüljön egy adott cellába. A második keresztnévvel vagyok gondban. Nem vagyok egy nagy excel guru, így lövésem nincs pontosan mi lehet a megoldás. Ha függvénnyel próbálkoztam, de nem az elvárt eredményt hozta sajnos...
Példa:
=ÖSSZEFŰZ(C2;".";D2;(HA(E2="";"";E2));"@";F2)
A C2-es cella a vezetéknév, a D2-es az első keresztnév, az E2-es a második. Az F2-ben meg egyéb adat, az email címek vége található.
pl.: Mekk Elek Elek és ebből kellene. De úgy készíti ugye el, hogy Mekk.ElekElek és szükségem lenne egy pontra a két keresztnév közé, ha egyáltalán az adott személynek van második keresztneve amit az E2-es cella tartalmaz. Ha nincs neki, akkor pedig simán legenerálja azt amit kell neki. Ezt meg is oldottam. Csak a pontos második keresztnév akasztott meg.
VAGY függvény lenne a megoldás? De milyen formában??
Előre is nagyon köszönöm a segítséget és előre is bocsánat a bénázásért...

SM-G780G

(#49457) lappy válasza soslajos1987 (#49456) üzenetére


lappy
őstag

ezzel a képlettel nem kell szétszedni a neveket
=HELYETTE(A1;" ";".")
vagy
ha az exceled tudja SZÖVEGÖSSZEFŰZÉS függvénnyel

[ Szerkesztve ]

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#49458) lappy válasza soslajos1987 (#49456) üzenetére


lappy
őstag

=ÖSSZEFŰZ(A1;".";B1;HA(ÜRES(C1);" ";".");C1)

[ Szerkesztve ]

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#49459) f4lcon


f4lcon
őstag

adott egy tábla (megrendelésre használjuk), aminek az egyik oszlopa kitölthető csak
azt szeretném, ha lenne egy minimum érték, aminél kisebbet egyszerűen nem lehetne bele írni a cellába (pl 5-nél)
most egy felugró jelzés van ott, de a cella értéke ennek ellenére is állítható 2-re, ha leokézza a júzer a hibajelzést
a legördülő lista azért nem jó, mert 5 és 5555 között bármekkora szám írható kell legyen

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#49460) lappy válasza f4lcon (#49459) üzenetére


lappy
őstag

feltételes formázással kiemeled az a cellát ami nem fele meg a kritériumnak
illetve ha a cellával van további számolás is akkor a képletbe is bele lehet rakni ha az adott értéknél kisebb akkor hibás adat lesz és nem egy számolt érték.
vagy vba ami figyeli a cella értékeit

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#49461) Delila_1 válasza f4lcon (#49459) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Vigyél be érvényesítést a cellákba.

[ Szerkesztve ]

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#49462) Gunners


Gunners
csendes tag

Üdv
[link]
Aki ismeri a Trixie fogadást esetleg, ezt szeretném excelben megcsinálni, de istenért nem jövök rá a megoldásra

(#49463) Gunners válasza Gunners (#49462) üzenetére


Gunners
csendes tag

Miután leírtam rájöttem a megoldásra, végül is csak 2 órája agyalok rajta, úgy tűnik le kellett írniom :D
Úgyhogy sztornó

(#49464) syIex


syIex
veterán

Sziasztok!
Adott egy két oszlopos és pár száz sorból álló excel. Ebből szeretnék egy diagramot készíteni, de nem nagyon jön össze.
Az egyik oszlopban dátum van a másikban pedig érték. Hogyan tudok ebből pontszerű diagramot készíteni? :F :R

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#49465) lappy válasza syIex (#49464) üzenetére


lappy
őstag

egy kis segítség

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#49466) nihill


nihill
őstag

Sziasztok,

Pivot táblában át engedi írni az excel az értékeket, pl. "kutya"-t "macska"-ra. Persze az adatbázis szerveren a mögöttes adat az nem változik meg, de a pivot innentől az átírt értéket mutatja.
Ami a problémám ezzel, hogy ha ráfrissítek a pivot táblára, a módosított értékek akkor sem változnak vissza az eredetire, hanem innentől már az általam beírtat mutatja adatfrissítés után is.
Na ezt szeretném valahogy visszaállítani az eredetire, ebben kérnék segítséget.
köszönöm.

(#49467) syIex válasza lappy (#49465) üzenetére


syIex
veterán

:R :R :R :R

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#49468) Mutt válasza nihill (#49466) üzenetére


Mutt
aktív tag

Szia,

Pivot táblában át engedi írni az excel az értékeket, pl. "kutya"-t "macska"-ra.
28 év Excel használata során nem használtam ezt a dolgot, szóval tanultam vmit.
Nem találtam róla semmit, de ezzel a VBA kóddal a munkalap összes kimutatását rendbe tudod tenni.

Sub GetBackTheOriginalItemNames()
Dim WB As Workbook
Dim WS As Worksheet
Dim PT As PivotTable
Dim PF As PivotField
Dim PI As PivotItem

Set WB = ThisWorkbook

For Each WS In WB.Worksheets
For Each PT In WS.PivotTables
For Each PF In PT.RowFields
For Each PI In PF.PivotItems
If PI.Name <> PI.SourceName Then PI.Name = PI.SourceName
Next PI
Next PF
Next PT
Next WS
End Sub

üdv

A tanácsaimat ingyen adom. Ha nem tetszik, akkor kérlek ne kritizáld! / https://github.com/viszi/codes/tree/master/Excel

(#49469) bozsozso


bozsozso
őstag

Sziasztok,

Szeretnék segítséget kérni abban, hogy van kb. 100-150db 7 karakteres azonosítóm. Ami pl. az "A" oszlopban található egymás alatt. Ezt szeretném, hogy minden azonosító 365 soron jelenjen meg és minden azonosító mellett 2023.01.01-2023.12.31-ig jelenjenek meg a dátumok.

Kb. így:

1111111 2023.01.01
1111111 2023.01.02
s
t
b
1111111 2023.12.31
2222222 2023.01.01
2222222 2023.01.02
s
t
b
2222222 2023.12.31

Az azonosítók mind különbözőek. Erre tudnátok valami egyszerű módszert javasolni?

Előre is köszönöm.

(#49470) lappy válasza bozsozso (#49469) üzenetére


lappy
őstag

Segedoszlopban a dátumok majd összefűzöd a két értéket
Vagy egyben is lehet összefűzés és dátum függvényel ahol kezdő dátum van megadva majd a következő sorban dátum +1

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#49471) bozsozso válasza lappy (#49470) üzenetére


bozsozso
őstag

Szerintem rosszul fogalmaztam és már csak azt mutattam mit akarok a végén. :(

Tehát jelenleg A oszlopban ez van:

1111111
2222222
3333333
4444444

pl: a 1111111-et szeretném 365 sorban, hogy a B oszlopba tudjam berakni a dátumot január 1-től december 31-ig

Minden azonosítót 365 soron szeretnék látni.

(#49472) Mutt válasza bozsozso (#49471) üzenetére


Mutt
aktív tag

Szia,

Az A-oszlopban vannak egymás után az azonosítók. Egy Power Querys (PQ) megoldás, ami Excel 2016-tól működik.

1. A-oszlopban vmelyik elemen állsz, majd Adatok fülön Táblázatokból/tartományból ikonra kattintva betölti az adatokat PQ-be.
2. Átalakítás menüben válaszd a Transzponálást (ezzel minden azonosítót külön oszlopba tudunk tenni).

3. Oszlop hozzáadása -> Egyéni oszlop. A képlet pedig {44927..44927+365}
Kapcsos zárójelek listát jelentenek a PQ-ben, ha a két pont pedig felsorolást pl. {1..5} visszadja a számokat 1-től 5-ig. A 44927 pedig az Excelben 2023. jan. 1-et jelenti, ha dátumformátumot választunk.

4. Az új oszlop jobb felsősorkában lévő ikonra kattintva válaszd a kibontás új sorokba opciót.

5. Továbbra is ezen az oszlopon állva, de most a bal oldalt az ABC123-ra kattintva válaszd a Dátum formátumot.

6. Kezdőlapon Bezárás és betöltés ikont válaszd.

üdv

A tanácsaimat ingyen adom. Ha nem tetszik, akkor kérlek ne kritizáld! / https://github.com/viszi/codes/tree/master/Excel

(#49473) bozsozso válasza Mutt (#49472) üzenetére


bozsozso
őstag

Szia,

Köszönöm a fáradozást. Viszont ezzel annyi oszlopom lesz ahány azonosítóm van. Nekem annyi sor-dátum kellene ahány azonosító. 100 azonosító esetén 365 nappal 100*365=36500 sor

(#49474) lappy válasza bozsozso (#49473) üzenetére


lappy
őstag

Akkor utána van egy kis munka még vele amit több módon csinálhatsz de a leggyorsabb a vba

[ Szerkesztve ]

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#49475) Mutt válasza bozsozso (#49473) üzenetére


Mutt
aktív tag

Ez esetben nem kell a 2-es lépés neked.

A tanácsaimat ingyen adom. Ha nem tetszik, akkor kérlek ne kritizáld! / https://github.com/viszi/codes/tree/master/Excel

(#49476) fjns válasza bozsozso (#49469) üzenetére


fjns
lelkes újonc

Szia, feltöltöttem a Google Drive-ra, és megosztottam azt a táblázatot, amely egy lehetséges megoldás a problémádra...

[link]

(#49477) bozsozso válasza fjns (#49476) üzenetére


bozsozso
őstag

Köszönöm megnézem.

(#49478) bozsozso válasza Mutt (#49475) üzenetére


bozsozso
őstag

Szuper köszönöm, ez így jó lesz.

#49476 fjns: Ez is jó köszönöm, de a Mutt megoldása egyszerűbbnek tűnik.

(#49479) nihill válasza Mutt (#49468) üzenetére


nihill
őstag

Köszi, közben én meg ezt találtam: [link]
Nagyon fapados, de megoldotta.

(#49480) Rhair


Rhair
csendes tag

Sziasztok
Azt szeretném kiíratni egy cellába, hogy az adott szám páros vagy páratlan
a =párose függvénnnyel csak igaz v hamis értéket kapok, hogy tudnám ezt megoldani?

(#49481) underdark válasza Rhair (#49480) üzenetére


underdark
aktív tag

Segédcellával megoldható =ha(A1=Igaz), ha igaz akkor páros, ha hamis akkor páratlan

"akinek minden a vállán nyugszik, nem nyugszik senki vállán"

(#49482) Fire/SOUL/CD válasza Rhair (#49480) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

=HA(PÁROSE(A1);"Páros";"Páratlan")

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#49483) Misi_D


Misi_D
tag

Sziasztok!

Magyar O365-öt használok munkahelyen (verzió: 2207, build: 15427.20210). PowerQuery-n keresztül SQL selecttel kapcsolódom Oracle adatbázishoz, s az Excelben pivotba (a sorokba) húzom be az adatokat. A gond, hogy ahol az adatbázisban nincs adat, az Excel a pivotban azt mutatja, ill. tölti fel értékkel, hogy "(üres)". Az adatokat a pivotból értékkel való kimásolás és egyes módosítások után vissza kell töltenem az adatbázisba, emiatt külön törölnöm kell kézzel ezeket az "(üres)" szöveg tartalmú mezőket, hiszen azok valóban üresek kellenek legyenek számomra (már ha nem azokat a mezőket kellene eleve módosítanom persze, de általában nem :) ).
A pivot beállításainál természetesen az üres cella esetén megjelenítenő beállításnál nem szerepel semmi beírva, de egyébként bármire átállíthatom, nem módosít semmit - beírhatok akármit, kivehetem a pipát előle vagy vissza, mindegy, nincs változás!
A Powerpivotban ránézve az adatmodellre az üres mező valóban üres.

Van arra megoldás, hogy az üres valóban üres legyen (értékként) a pivotban...?

Nem megjelenítési megoldásra van szükségem, látszólag eltüntetni a pivotból el tudom, hogy üresként jelenjen meg, de az értékkel kimásolás után megmarad a szöveges értéke, ez a gond.

Köszönöm!

Ha nem tetszik, ahogy vezetek, akkor tünés a járdáról!

(#49484) Fferi50 válasza Misi_D (#49483) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!
A PowerPivotban van olyan opció a lekérdezés szerkesztő nézetben az átalakítás csoportban, hogy értékek lecserélése. Próbáld ki ott a "(üres)" értéket lecserélni valódi üres cellára, azaz a csere a következőre részt teljesen üresen hagyni.

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#49485) Mutt válasza Misi_D (#49483) üzenetére


Mutt
aktív tag

Szia,

A héten tanultam, hogy Pivot-ban a sor értékeket át lehet nevezni. Állj rá az "(üres)" cellára és fent a szerkesztő lécben (vagy F2-vel helyben) írd át egy szóközre az értéket.

Visszacsinálni ezt trükkös, de kb. 10-et visszaolvasva látsz tőlem egy makrós megoldást, illetve az eredeti kérdezőtől egy másikat.

üdv.

A tanácsaimat ingyen adom. Ha nem tetszik, akkor kérlek ne kritizáld! / https://github.com/viszi/codes/tree/master/Excel

(#49486) 3DFan


3DFan
aktív tag

Sziasztok!
Segítséget kérnék az alábbiakhoz. A "Választó" lista által aktuálisan (színnel) kiemelt tartomány adatait szeretném átvinni (másolni) a vastagon keretezett területre. Megoldható ez valahogyan? Köszönettel.
[kép]

(#49487) lappy válasza 3DFan (#49486) üzenetére


lappy
őstag

automatikus akkor index hol.van függvények
manuális Ctrl +c és v kombináció

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#49488) 3DFan válasza lappy (#49487) üzenetére


3DFan
aktív tag

Az automatikus megoldást kifejtenéd bővebben. Köszönettel.

(#49489) Delila_1 válasza 3DFan (#49486) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#49490) 3DFan válasza Delila_1 (#49489) üzenetére


3DFan
aktív tag

Köszönöm, remekül működik!

(#49491) Delila_1 válasza 3DFan (#49490) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Jó hír, szívesen.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#49492) Misi_D válasza Fferi50 (#49484) üzenetére


Misi_D
tag

Köszi, működik! :)

@Mutt:
Köszi neked is! A szóköz (érték átírásos) trükköt ismertem, csak ezzel két kisebb gond van: egyrészt ezt mezőnként be kell állítani, ami adott esetben 40-50 mezőn végig, hát... túl manuális. :) Másrészt, ekkor azért a space értéke benne marad, másolás után látszik, ezt meggondolandó azért visszatölteni az adatbáziba.
De a visszacsinálás két módját megnéztem, az még nagyon hasznos a jövőre! :R

Ha nem tetszik, ahogy vezetek, akkor tünés a járdáról!

(#49493) bozsozso válasza Mutt (#49472) üzenetére


bozsozso
őstag

Szia,

Úgy látom nagyon otthon vagy ebben a PQ-ben. Még egy hasonló problémám lenne mint az előző ez is egy kis "automatikus" feltöltés lenne.

Eddig eljutottam:

Minden oszlop1 adat mellé oszlop hozzáadással megcsináltam ezt:

Oszlop1 Egyéni
1001927 1464832
1001927 1165245
1002246 1464832
1002246 1165245
1005867 1464832
1005867 1165245
1004732 1464832
1004732 1165245

Viszont azt szeretném egy új oszlopban, hogy az egyéni oszlopban található azonos kódok esetén ugyanaz a szám kerüljön.

Valahogy így:

Oszlop1 Egyéni
1001927 1464832 40
1001927 1165245 30
1002246 1464832 40
1002246 1165245 30
1005867 1464832 40
1005867 1165245 30
1004732 1464832 40
1004732 1165245 30

Az oszlop hozzáadásnál valahogy meg tudom határozni, hogy már ne többszörözze a sorokat?

Jelenleg egy fkeressel már excelben megoldom, de ha lenne valami hasonló módszer az nagyon jó lenne. :R

Előre is köszönöm.

(#49494) Pityke78


Pityke78
őstag

Sziasztok!

Hogyan tudom perc értéket átkalkulálni időértéké?

Tehát ha egy cellában van 65 perc, abból hogy tudok csinálni 01:05:00-át?

Köszönöm

(#49495) Fferi50 válasza Pityke78 (#49494) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!
A dátum-idő ábrázolás miatt az adott cellában úgy tudod megoldani, ha ezt írod be:
=65/24/60 azaz a perceket el kell osztani 1440-nel (egy nap perceinek a száma).
Ezután a cellaformázásnál kiválasztod az idő óó:pp formátumot.
Természetesen ezt egy másik cellában is meg lehet csinálni, ha az eredeti cellában nem szeretnél módosítani.
(Az irányított beillesztés - osztás opció használatával egy vagy több cella értékét egyszerre is meg tudod változtatni - egy cellába beírod az osztó értékét, majd ezt másolás - a kívánt terület kijelölése és irányított beillesztés osztás.)
Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#49496) Mutt válasza bozsozso (#49493) üzenetére


Mutt
aktív tag

Szia,

Lekérdezések kombinálása kell neked. Legyen mondjuk ez a kiinduló állapot.

Lépések:
1. A bal oldali adatsort töltsd be PQ-be, majd bármi módosítás nélkül Bezárás és betöltés opcióval gyere vissza excelbe.
2. Most állj a másik adatsorra és azt is töltsd be PQ-be. Bal oldalt látni fogod mindkét lekérdezést. Jobb oldalt pedig a lekérdezésekben használt lépések láthatóak. Itt érdemes a lekérdezésnek vmi értelmesebb nevet adni, de nem kötelező.
3. Válaszd ki bal oldalt az első lekérdezést, majd Fájl menü -> Lekérdezések egyesítése opciót válaszd ki.
Fent automatikusan megjelenik az aktuális lekérdezés, középen a legördülő listából válaszd ki a másikat.
4. Fent és lent is kattints arra az oszlopra amely alapján az egyesítést meg kell csinálni. (Itt akár több oszlopot is ki lehet jelölni, ekkor egy kis sorszám is megjelenik a fejlécben. Ekkor fontos hogy mindkét helyen azonos sorrendben legyenek kijelölve a dolgok).

5. Alul a csatlakozás (join) tipusa alapból jó, de lehet választani ha neked más egyesített halmaz kell.
6. OK-val kapsz egy új oszlopot, amelynek a jobb felső sarkába kattintva válaszd a kibontást és jelöld be azokat az oszlopokat amelyekre szükséged van. Érdemes alul - eredeti oszlopnév előtagból - kivenni a pipát.

7. Készen is vagy, lehet a bezárást és betöltést használni.
8. Ha zavar, hogy a lookup táblát egy új munkalapra betöltötte az Excel, akkor csak töröld azt a lapot. Ettől a lekérdezés még menni fog, de átváltozik kapcsolódásra (only connection), amely azt jelenti hogy minden lépés ami a lekérdezésben történik nem jelenik meg munkalapon, de továbbra is használható más lekérdezésekben.

A fenti lépésekkel a teljes egyezéses FKERES-t tudod helyettesíteni. Sok adat esetén szignifikánsan gyorsabb. A közeltítő egyezéses FKERES (tipikus példa számok keresése egy tartományban) máshogy néz ki PQ-ben.

üdv

A tanácsaimat ingyen adom. Ha nem tetszik, akkor kérlek ne kritizáld! / https://github.com/viszi/codes/tree/master/Excel

(#49497) bozsozso válasza Mutt (#49496) üzenetére


bozsozso
őstag

Szia,

Szuper ngyon szépen köszönöm. :C

:R

(#49498) stigma


stigma
addikt

Sziasztok.

Ismerősömnek kellene segítenem a makrókját átírni, mert egy hálózati meghajtója költözött Sharepoint alá és a makró hibára fut, melyet nemsokára kifejtek.

A makró maga, annyit csinál, hogy a központi meghajtóról bekeresi az összes Excel-t, majd a megadott cellákat a makrós Excel fájl munkaljaira behivatkozza.

Eredeti makró elérési útja így néz ki kb:
- Ha felcsatolt a gépére a hálózati meghajtót, akkor ilyesmi elérési utat ad meg => E:\Mappa
- Ha nincs felcsatolva akkor a szokásosat => \\halozatimeghajto\Mappa
Makróban 1 gomb van, paraméternek ezt az 1 elérési utat (stringet) kell megadni.

Ez szépen futott mindaddig, amíg Sharepoint alá nem kerültek fel a fájlok.
A makró kódja kb így működik: Link

Set oFSO=Createobject("Scripting.FileSystemObject")
Set Folder=oFSO.GetFolder(sPath) => itt dob Error 76 vagy error 52-t , hogy rossz elérési út
Sharepointban az alábbi elérési út lett most neki:
https:\\valami.sharepoint.com\sites\Mappa1

Utánnaolvasva pár átalakítást végeztem neki de nem jutottam sikerrel:

sPath="https:\\valami.sharepoint.com\sites\Mappa1"
if mid(sPath,len(sPath),1) <>"\" then
  sPath=sPath & "\"  'Hozzáfűzök egy "\" jelet ha nincs megadva az elérési út végén
end if
sPath=replace(sPath,"\","/")
sPath=replace(sPath," ","%20") 'Ha lenne benne space akkor cserélni kell a karaktereket
sPath=replace(sPath,"https:","")
Set oFSO=Createobject("Scripting.FileSystemObject")
'Átalakítások után ez lenne az elérési út: //valami.sharepoint.com/sites/Mappa1/
Set Folder=oFSO.GetFolder(sPath) => itt ismét hiba van, szintúgy 52 vagy 76-oes error-al ami a rossz elérési útat jelenti.

Próbálkoztam az alábbi elérési utakkal, de szintúgy 52 és 76os error-ra jutottam:
1. fordított perjelekkel is: \\valami.sharepoint.com\sites\Mappa1\
2. hozzáadtam @SSL vagy @SSL/DavWWWRoot-ot is : \\valami.sharepoint.com@SSL\sites\Mappa1\ vagy \\valami.sharepoint.com@SSL\DavWWWRoo\sites\Mappa1\
3. próbáltam fordítva is: //valami.sharepoint.com@SSL/sites/Mappa1/ vagy //valami.sharepoint.com@SSL/DavWWWRoo/sites/Mappa1/

Ötletem még a MapNetworkDrive használata lett volna, amit sosem használtam. Itt gond lenne szerintem ahogy a hivatalos oldalt és pár kódot láttam, mert a behivatkozott fájlok helyett a MapNetworkDrive-nak megadott akármilyen betüjelet használná, ami nem jó sajnos.

Valakinek van valamilyen ötlete , hogy lehet egy Sharepoint mappában (amiben van almappa is) Excel fájlokat (*.xlsx) megkeresi az összeset?

Segítséget előre is köszönöm. :R

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#49499) Kence Fice válasza stigma (#49498) üzenetére


Kence Fice
lelkes újonc

Családi költségvetés tervezés aktuális a drágulások miatt, solver használatát javasolták, de az nekem túl bonyolultnak tűnik, segítséget kérnék, ha lehet.

(#49500) lappy válasza Kence Fice (#49499) üzenetére


lappy
őstag

mit szeretnél megvalósítani?

Bámulatos hol tart már a tudomány!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.