Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-13 08:31:56

LOGOUT.hu

A Microsoft Excel topic célja segítséget kérni és nyújtani Excellel kapcsolatos problémákra.
Kérdés felvetése előtt olvasd el, ha még nem tetted.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49751) -szabi-


-szabi-
őstag

Hi

Van a képen látható táblám.


Ha összeadom az állandó és az ideiglenes Bélákat akkor mind a három osztály szerepel az ábrán de nem jelenik meg külön az állandó és az ideiglenes mennyiség, (jobb híján ezt csinálom most).

Szóval halmozott ábrán szeretném mutatni de csak addig jutok, hogy az első osztály megjelenik, ahogy a képen is látható.
Azonban ha hozzá akarom adni a többi osztályt akkor nem új sávokat kapok hanem a meglévőre halmoz rá.
Mit kellene másképp csinálnom?

(#49752) bozsozso válasza Fferi50 (#49750) üzenetére


bozsozso
őstag

Ezt elírtam, így a helyes:
Az érdekes az, hogy ha ugyanabba a cellába nem 0 van akkor jól működik.

Nem saját táblám, jelenleg nem tudom megmutatni.

(#49753) Fferi50 válasza -szabi- (#49751) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!
Kijelölöd a teljes táblát és a diagram típusának a halmozott sávot választod:

Ha elsőre nem jönne össze, akkor a diagramon jobb egérgomb, Adatok kijelölése - sor/oszlop váltás, hogy a nevek legyenek a bal oldalon.
Üdv.

(#49754) Fferi50 válasza bozsozso (#49752) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!
Az FKERES képletet sem tudod megmutatni?
Milyen eredményt ad a SZUM függvény a "hibás" esetben?
Üdv.

(#49755) -szabi- válasza Fferi50 (#49753) üzenetére


-szabi-
őstag

Szia

Igen ezt meg tudom csinálni de a cél az osztályok összehasonlítása így viszont egymásra halmozza őket.
Jelenleg összeadom az állandókat az ideiglenesekkel az így néz ki:

Ezt szeretném kombinálni, hogy az első, második és harmadik osztályhoz tartozó sáv mutassa az állandó és ideiglenes értékeket, de csak addig jutok amit az előzőleg linkeltem.
Ha az egészre kiterjesztem akkor kapom azt az ábrát amit te is.

(#49756) lappy válasza lumpy92 (#49746) üzenetére


lappy
őstag

De nem is említetted hogy mi van a cellában, de Fferi50 megvalaszolta

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#49757) Fferi50 válasza -szabi- (#49755) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!
Megmutatnád képben (kézzel megrajzolva), hogy mit szeretnél elérni?
Lehetséges, hogy át kell rendezni az adatokat.
Üdv.

(#49758) -szabi- válasza Fferi50 (#49757) üzenetére


-szabi-
őstag

Szia

Sanyi és Géza amit megrajzoltam, ilyesmit szeretnék. (A felirat helye majd amit az excel kinál csak az érthetőség miatt tettem oda szövegbuborékba).

(#49759) Hunter2 válasza Fire/SOUL/CD (#49164) üzenetére


Hunter2
addikt

Az miért lehet hogy az 110 soros táblában ha egyszerre jelölöm ki a 110 sort hogy a linkeket kattinthatóvá tegye akkor random átírja a linkeket az előtte vagy az utána levő linkre , ha pedig 10 soronként futtatom a scriptet akkor jól megcsinálja?

(#49760) Fferi50 válasza -szabi- (#49758) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!
Némi átrendezéssel ezt kaptam:

Üdv.

(#49761) -szabi- válasza Fferi50 (#49760) üzenetére


-szabi-
őstag

Szia

Igen ezt a megoldást kerestem. :)
Még az értékek (állandó, ideiglenes, összes) megjelenítésére kell megoldás. Az összes az kissé problémás excel 2016 alatt. Arra ügyeskedni kell.
Erre nem jöttem volna rá, nagyon köszönöm. :K :K
Szép napot, üdv

(#49762) bozsozso válasza Fferi50 (#49754) üzenetére


bozsozso
őstag

Bemegyek dolgozni és elkérem a táblát. Elég nagy így a függvényt másolom majd be.

0-át ad vissza.

(#49763) Fferi50 válasza bozsozso (#49762) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!
Jó lenne pár sort látni az FKERES eredményéből is a képlet mellett. Mi az FKERES-t tartalmazó cella formátuma?
Üdv.

(#49764) kacsa314


kacsa314
friss újonc

Sziasztok! Van egy táblázatom az excelben, melynek a celláiban számokat adok össze. Random módon írok új adatokat a táblázatba. A program újra nyitásakor hogy tudom valamilyen módon megkapni, hogy melyik volt az utolsó bevitt adat?

(#49765) lappy válasza kacsa314 (#49764) üzenetére


lappy
őstag

csak makrós verzióval lehetne megjelölni az adatokat

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#49766) bozsozso válasza Fferi50 (#49763) üzenetére


bozsozso
őstag

Ó b@sszus, elkértem Tőle a táblát és annyi volt vele a probléma, hogy az egyik cellában saját magából akarta kivonni saját magát, hogy 0 értéket kapjon. :W

Pl.:
A1 cellában volt az FKERES majd a végén egy -A1 kivonás.

Köszi mindenkinek aki próbált segíteni.

(#49767) Fferi50 válasza bozsozso (#49766) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!
Örülök, hogy megoldódott a probléma. Ezek szerint "kézrátétellel" távgyógyítottunk. :)
Néha (gyakran) ilyen apróságok miatt keresi az emberfia napokig a megoldást.
Egyébként az állapotsorban a KÖRKÖRÖS HIVATKOZÁS figyelmeztetés biztosan ott volt.
Üdv.

(#49768) bozsozso válasza Fferi50 (#49767) üzenetére


bozsozso
őstag

Indításkor is figyelmeztet csak amikor már nekem mutatta akkor meg volt nyitva a tábla, állapotsort meg nem néztem. Most hogy átküldettem akkor láttam meg. :U

Köszi a kézrátétet. :) :R

(#49769) Dr.Braun válasza Delila_1 (#49735) üzenetére


Dr.Braun
újonc

Bocsánat!
Amint tudom lecserélem… csak még nem tudom hogyan. Nem vagyok egy nagy fórumozó.

(#49770) Delila_1 válasza Dr.Braun (#49769) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Köszönöm a cserét.

Jutottál valamire a linkkel?

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#49771) the radish


the radish
senior tag

Sziasztok!
Adott egy digitális menetlevél részlet.

Szeretném megoldani, hogy pl. a C2 cellába beírt dátum alapján listázza ki sorrendben az adott napi településeket pl. a D oszlopba.
A települések azonban nem egyformán vannak az eredeti (B) oszlopban feltüntetve , van ahol tartalmaz pl. megye, vagy irányítószám megjelölést.
Makró is megfelelő.
Segítségeteket előre is köszönöm!

(#49772) Santino


Santino
aktív tag

Szervusztok!

Dátum/Idő átalakításban kérnék segítséget.
Ilyen a forrás adat:
Sep 30, 2022 12:34:56 (Általános formátumban van)

Ezt szeretném átalakítani a következő formátumra:
2022.09.30 12:34:56 (Egyéni formátum éééé:hh:nn óó:pp:mm)

Excel 2007 a környezet.

[ Szerkesztve ]

Asus RT-N18U & FreshTomato Firmware 2020.6 K26ARM USB AIO-64K-NOSMP

(#49773) Fferi50 válasza Santino (#49772) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!
Ha valóban dátum/szám és nem szöveg, akkor jobb egérgomb - cellaformátum - egyéni - beírod a kívánt formátumot.
Ha a cellaformátumot számra állítod és marad ez az érték, akkor sajnos nem valódi dátum van a cellában, hanem dátumnak látszó szöveg.
Ebben az esetben először kipróbálhatod, hogy a DÁTUMÉRTÉK függvény átalakítja-e dátummá. Ha nem megy, akkor a Szövegdaraboló (BAL, KÖZÉP, JOBB) függvényekkel és a DÁTUM függvény használatával tudsz dátumot faragni belőle. A függvényeket természetesen másik cellában kell alkalmazni. Ha ez megvan, akkor a formátum az első bekezdés szerint alakítható.
Üdv.

(#49774) Santino válasza Fferi50 (#49773) üzenetére


Santino
aktív tag

Szia!

Köszönöm, sikerült.

Korábban is bűvészkedtem a Szövegdaraboló függvényekkel, de belekavarodtam, plusz még a formátumokat sem állítottam be helyesen.
Javaslatod megerősített, hogy jól gondolom a kivitelezést, ezért újra nekiláttam.

Asus RT-N18U & FreshTomato Firmware 2020.6 K26ARM USB AIO-64K-NOSMP

(#49775) bandus


bandus
veterán

sziasztok!

szeretnék kreálni egy "lehúzható" átlagszámítást. "A" oszlopban van az adatsorom, "B" oszlopba pedig átlagokat szeretnék, az első sorba az "A" oszlop első 6 értékének az átlagát, a második cellába az "A" oszlo második hat értékének az átlagát. régen sokat használtam ezt a függvényt, talán valami index is volt benne, de mára teljesen elfelejtettem. köszönöm a segítséget :R

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#49776) jcage


jcage
tag

Sziasztok,

Kis segítséget szeretnék kérni az alábbi feladatra.

Excel verzió: MS Excel for MAC 16.66.1

VLOOKUP szerű műveletet szeretnék, de nem egyező értékre, hanem tartományra, ha lehetséges.

Adott egy sheet egy A oszloppal, amiben IP címek vannak ilyen formátumban:
192.168.0.1

Adott egy másik tábla, amiben több oszlop van, de ami a lényeg:
E oszlop: referencia érték, CIDR tartomány ilyen formátumban:
10.10.0.0/24 (pl ez 254 különböző értéket jelent: 10.10.0.1-10.10.0.254)

C oszlop: itt szeretném látni az eredményt

Ha A oszlop értéke beleesik E oszlop tartományába, akkor C értéke found, ha nem talál, akkor not found.

Megoldható ez úgy, hogy a CIDR rangé-éket definiálom egy másik tab-on, vagy valahogy?
Remélem érthető, azt sem tudom, az Excel tud-e hasonlót, de köszi, ha valaki ránéz.

Üdv,
J

A kritikus olyan, mint a nőgyógyász: ott keresi a problémát, ahol más az élvezetet...

(#49777) lappy válasza bandus (#49775) üzenetére


lappy
őstag

=ÁTLAG(ELTOLÁS($A$1;(SOR()-SOR($B$1))*6;;6;))

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#49778) Delila_1 válasza lappy (#49777) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Klassz!
Ezt még betenném egy HAHIBA függvénybe.
=HAHIBA(ÁTLAG(ELTOLÁS($A$1;(SOR()-SOR($B$1))*6;;6;));"")

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#49779) lappy válasza jcage (#49776) üzenetére


lappy
őstag

egy példa képet dobj fel, mert csak sejtem mit akarsz, de nem tisztán

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#49780) Fferi50 válasza bandus (#49775) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!
Kicsit bonyolultabban tömbképlettel:
=SZUM(($A$1:$A$30)*(SOR($A$1:$A$30)>(SOR()-1)*6)*(SOR($A$1:$A$30)<=(SOR()*6)))/6
Természetesen az A30 helyére a saját utolsó sorod számát kell írni.
A tömbképletet SHIFT + CTRL + Enter kombóval kell lezárni, az Excel kapcsos zárójelbe teszi.
Excel 365-ben (de talán már 2019-ben is?) tudja, hogy tömbképlet lenne, nem kell a kombós lezárás.
Előnye, hogy nincs benne állandóan frissülő elem (ELTOLÁS függvény).
Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#49781) lappy válasza Fferi50 (#49780) üzenetére


lappy
őstag

nem jól számol mert ha nem 6 darab szám van akkor rossz az átlaga

[ Szerkesztve ]

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#49782) jcage válasza lappy (#49779) üzenetére


jcage
tag

Próbáltam demonstrálni, mit szeretnék. A oszlop tartalmát szeretném vizsgálni, hogy a B oszlopban szereplő tartomány része-e, ha igen, akkor ez látszódjon C-ben. Ha még meg is számolná azzal a mozdulattal, már csak hab lenne a tortán. :)

Viszont a CIDR tartományok változatosak /16 - /30 között.

A kritikus olyan, mint a nőgyógyász: ott keresi a problémát, ahol más az élvezetet...

(#49783) Delila_1 válasza jcage (#49782) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

A C2 cella képlete
=IF(COUNTIF(A:A,B2)>0,"decedted","not decedted")

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#49784) bandus válasza lappy (#49777) üzenetére


bandus
veterán

ezazz, ezt az eltolás függvényt kerestem. köszi és neked is Delila és Fferi. valahogy sosem vettem rá magam, hogy leássak a tömbképletek mélyére, de lehet, hogy még nem késő :D

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#49785) Fferi50 válasza lappy (#49781) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!
Viszont amennyiben 6 szám átlaga kell, akkor kevesebb számból nem ér átlagot számolni :)
Egyébként nálad is feltétel az, hogy egymást követő 6 sort néz, nem pedig egymást utáni 6 számot. Ez utóbbi feltétel teljesíthetőségén - azaz 6-6 számot nézzen akkor is, ha nem egymást követő sorokban vannak - még morfondíroznom kell. (pl. 1,3,b,8,9,d,10,2,z,,8 ... hat-hat darab szám átlaga v. összege, mert abból már lehet átlagot számolni könnyen.)
Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#49786) jcage válasza Delila_1 (#49783) üzenetére


jcage
tag

Nem igazán működik, mert B cella nem sima szám :S

A kritikus olyan, mint a nőgyógyász: ott keresi a problémát, ahol más az élvezetet...

(#49787) lappy válasza jcage (#49786) üzenetére


lappy
őstag

=HA(DARABTELI(A:A;"*"&BAL(C1;SZÖVEG.KERES(".";C1;SZÖVEG.KERES(".";C1;SZÖVEG.KERES(".";C1)+1)+2))&"*")>0;"detected";"not detected")
a C-t cseréld B-re és tömbképlet, ha számolni is kell akkor a ha függvény részeit kell elhagyni

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#49788) JozsBiker


JozsBiker
aktív tag

Sziasztok !

Egy adatbázis program generált egy Excel táblázatot amit tovább kellene gyúrnom, többek között rendezni. Viszont úgy viselkedik, mintha nem egy táblázat lenne, a H oszloptól külön életet él. Ha pl. rendezni szeretném az E oszlop szerint, akkor csak a G oszlopig nézi, a H -t és az azt követő oszlopokat nem rendezi.
Vagy pl. ha ráállok a D20 cellára és bekapcsolom a szűrőt, csak a G oszlopig kapcsolja be. Ha pedig mondjuk a K20 -ra állok akkor csak a H -tól kezdődően.
Panelek rögzítése nincs bekapcsolva.
Biztos egyszerű a megoldás de nem ismerem mélységeiben az Excel -t és azt sem tudom mire keressek. Köszi ha segít valaki !

(#49789) föccer válasza JozsBiker (#49788) üzenetére


föccer
nagyúr

Jelöld ki az egész sort és úgy kapcsold be az autoszűrőt, ez megszokta oldani az ilyen értelmezési nehézségeket.

üdv, fg

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#49790) JozsBiker válasza föccer (#49789) üzenetére


JozsBiker
aktív tag

Az addig rendben, viszont a rendezésnél nem tudtam rávenni hogy mind a két "térfelet" rendezze.

Közben kisérletezgettem és azt találtam, hogy a H1 cella okozza a problémát. Látszólag üres, de ha írok bele valamit, mondjuk egy X -et, onnantól megszűnik a probléma és újra normálisan egy egészként kezeli az Excel a táblázatot. Talán valami vezérlő karakter lehet(ett) benne.

[ Szerkesztve ]

(#49791) jcage válasza lappy (#49787) üzenetére


jcage
tag

Köszönöm

A kritikus olyan, mint a nőgyógyász: ott keresi a problémát, ahol más az élvezetet...

(#49792) the radish válasza the radish (#49771) üzenetére


the radish
senior tag

Sziasztok,
Közben a "replace" segítségével sikerül egy makrót összehozni, viszont szeretném valahogy az esetenként előforduló irányítószámokat is likvidálni. Ehhez az összes 4 jegyű számot fel kéne deríteni, de nem jövök rá, hogy ezt milyen módon kéne kéne megadnom a makróban.
Javaslatotokat előre is köszönöm!

(#49793) VGYke


VGYke
addikt

Sziasztok! Lehet volt már kérdés, de nem találom feladatra a választ.
Adott egy excel tábla, ahol "A" oszlopban információk vannak, némely sor https:\\ hivatkozásokat tartalmaz (úgy ahogyan szokott, kékkel).
A "B" oszlopba olyan képletezést szeretnék, ami megmondja, hogy az adott sorban szerepel-e hivatkozás (kék https) vagy nem.

Van erre megoldás?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#49794) Colin111


Colin111
csendes tag

Üdv,
Olyan feladatom lenne, hogy egy lista elemét kellene egy n szélességű táblázatban megkeresni és a találat sorában lévő bal első oszlopból visszaadni az értéket.
Erre az Xkeres (nekem új) függvényt próbáltam használni, mert ez már tud balról "válaszolni, nem úgy mint az Fkeres, de ez is csak egy oszlopban tud keresni :((
Ami működik: =XKERES(A2;Munka1!B1:B31;Munka1!A1:A31;;0)
Ami meg nem: =XKERES(A2;Munka1!B1:M31;Munka1!A1:A31;;0) -> #ÉRTÉK! a válasz
Lehet valamit rosszul adok meg?
Leírás szerint: Az XKERES függvény egy tartományban vagy tömbben keres, majd visszaadja az első megtalált egyezésnek megfelelő elemet.
A lényeg, hogy ezt rendszeresen kellene használnom és nem szeretnék n darab HA függvényt egymásba ágyazni...
Szívesen fogadok bármilyen ötletet/javaslatot.
Előre is köszönöm!
C

(#49795) temporello válasza Colin111 (#49794) üzenetére


temporello
tag

Ha jól értem,akkor az index match/hol.van-ra lesz szükséged.

(#49796) Colin111 válasza temporello (#49795) üzenetére


Colin111
csendes tag

ha jól értem akkor az Xkeres függvény leírása hibás az MS oldalán?
a #ÉRTÉK! hiba viszont számomra nem egyértelmű ennél a függvénynél....

(#49797) Colin111


Colin111
csendes tag

lehet valami rosszul értelmeztem, de a =XHOL.VAN(A2;Munka1!B:N) függvény is hibára fut,
ez is csak egy oszlopban tud keresni, nem egy n szélességű táblázatban...

(#49798) lappy válasza Colin111 (#49794) üzenetére


lappy
őstag

Index hol.van = xkeres xkeres

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#49799) Colin111


Colin111
csendes tag

itt egy minta:

pl. azt szeretném tudni, hogy A-G (A oszlop értékei) között melyiknél szerepel a 35-ös szám, megadni egy másik munkalapon - a másik munklapon kb. a B2:J8 tartományban lévő számok vannak felsorolva

[ Szerkesztve ]

(#49800) föccer válasza Colin111 (#49799) üzenetére


föccer
nagyúr

Szia!

Ennek a feladatnak nagyon =INDEX(HOL.VAN()) szaga van :) A hol.van függvény m,egadja, hogy egy vektorban hányadik elem a keresett érték, amit az indexbe megadva vissza lehet kerestetni egy tömbben lévő értéket. Ha duplán használod a hol.van függvény (sorra és oszlopra is), akkor nagyon pont egy két dimenziós paraméter táblát készítettél.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.