Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-13 08:31:56

LOGOUT.hu

A Microsoft Excel topic célja segítséget kérni és nyújtani Excellel kapcsolatos problémákra.
Kérdés felvetése előtt olvasd el, ha még nem tetted.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49701) Fferi50 válasza tgumis (#49700) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!
Erre mondják azt, hogy "redmondi rejtély" ... :( (Esetleg valami makró nem piszkálhat bele?)
Próbáltad már, hogy kitörlöd az oszlop képletet, majd beírod a táblázat első sorába? Ekkor automatikusan lefelé ki kellene töltődni helyesen.
Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#49702) tgumis válasza Fferi50 (#49701) üzenetére


tgumis
tag

Szia!

Makró az nincs még bár gondoltam, hogy majd azzal oldom meg, hogy mindig ujraképletezze de nem hinném az lenne a jó megoldás.
Ha újra írom a képletet akkor tök jól lemásolja a képletet azzal nincs baj. Csak az átméretezés után csinálja ezt :(
https://filedropper.com/d/s/kQFyzauHMsUM8Qxpfa7QwPVVNZBPv9
https://filedropper.com/d/s/6ELJIQg1mWrQdck4XWWLVEp8BauiaG
:W

[ Szerkesztve ]

(#49703) Fferi50 válasza tgumis (#49702) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!
Azt gondolom, ez egy elég csúnya bug Redmond részéről. Azt a tartományt, amely relatív módon végződik, a mindenkori utolsó sorig egészíti ki, a kiterjesztés sorától kezdve. Talán érdemes lenne ezt megírni a MS-nek.
Átmeneti kiküszöbölésére javaslok egy olyan képletet, ahol közvetett módon jelöljük ki a tartományt, a B5 cella képlete:
=DARABTELI(ELTOLÁS($A$5;0;0;SOR()-4;1);A5)
Ez tesztelésem szerint megfelelően működik a kiterjesztés során is.
Üdv.

(#49704) tgumis válasza Fferi50 (#49703) üzenetére


tgumis
tag

Köszi
Ki fogom próbálni?

(#49705) paler


paler
aktív tag

Sziasztok!

Tudna valaki segíteni nekem a következő probléma megoldásában?
Adott egy táblázat, amiben különböző mennyiségű adatok szerepelnek a cellákba.
Vannak olyan cellák amikben több sor adat is szereppel, és ezekből az adatokból szeretnék szövegdarabolóval több oszlopot készíteni:

A problémám csak az, hogy nem tudom megoldani, hogyan lehetne a több soros cellákat úgy szétdarabolni, hogy ne csak az első sorra jelenjen meg a kimeneti cellákba:

Nekem ilyen végeredményre lenne szükségem:

Ez megoldható valami egyszerű módszerrel Excelbe?

JBL Synthesis -> Egy hangrendszer mind fölött, egy hang kegyetlen, egy a nyomorba dönt ( árával biztos), bilincs az Egyetlen

(#49706) Delila_1 válasza paler (#49705) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

[ Szerkesztve ]

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#49707) kalasz


kalasz
tag

Üdv! Lehet amatőr a kérdésem de miként lehet megoldani, hogy a "VÉLETLEN.KÖZÖTT" fügvénynél pl: 1 és 20 között ne jelenítsen meg azonos számokat?

A tapasztalat jó iskola, csak a tandíj magas.

(#49708) Fferi50 válasza kalasz (#49707) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!
Nem egészen értem, mire lenne ez neked jó. A véletlen szám generátort tartalmazó függvények minden egyes képlet beírásakor - illetve újraszámoláskor - megváltoztat(hat)ják az értéküket, újra generálódnak. Ha pl. 20 cellába beírsz VÉLETLEN.KÖZÖTT függvényt, amikor a következő cellába beírod a képletet, az előzőek mind újraszámolódnak!
Milyen célból szeretnéd az ismétlődés elkerülését?
Üdv.

(#49709) kalasz válasza Fferi50 (#49708) üzenetére


kalasz
tag

Családi szórakozásként kitaláltuk, hogy csinálunk egyfajta bingót különböző "nyerményekkel" és az a lényeg, hogy a 20 véletlen számból ne legyen kétszer ugyan az a szám.

A tapasztalat jó iskola, csak a tandíj magas.

(#49710) lappy válasza kalasz (#49707) üzenetére


lappy
őstag

https://www.got-it.ai/solutions/excel-chat/excel-tutorial/random/how-to-use-the-randbetween-function-with-no-duplicates
Például

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#49711) kalasz válasza lappy (#49710) üzenetére


kalasz
tag

Köszi de az a baj, hogy az angolom nagyon nagyon gyenge.

A tapasztalat jó iskola, csak a tandíj magas.

(#49712) föccer válasza kalasz (#49711) üzenetére


föccer
nagyúr

Példa 10 és 30 közötti random számra, ismétlődés nélkül

B3 cellába: =VÉLETLEN.KÖZÖTT(10;30)

húzd le B23-ig

C3-ba

=9+RANG.EGYQ(B3;$B$3:$B$23)+DARABTELI($B$3:B3;B3)-1

húzd le C23-ig.

C oszlop elvileg ismétlődés nélkül lesz

üdv, fg

[ Szerkesztve ]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#49713) kalasz válasza föccer (#49712) üzenetére


kalasz
tag

Köszi szépen így már érthető a számomra.

A tapasztalat jó iskola, csak a tandíj magas.

(#49714) tgumis válasza Fferi50 (#49703) üzenetére


tgumis
tag

Szia
Működik
Tökéletes (legalábbis eddig)

Köszönöm

(#49715) Faterkam


Faterkam
addikt

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni a következő ügyben!

Szállások küldenek képeket speciális szobákról, ezeket mappánként feltöltöm egy GDrive-ba. A megosztott mappák linkjét bemásolom a saját excel táblába, de nem nyílik meg kattintásra, Google hibaüzenetet kapok. De ha a linket beillesztem a böngészőbe, akkor megnyílik rendesen. Az is furcsa, ha nem a mappát, hanem csak egy képet osztok meg, ennek a linkje megnyílik, de egy szobához több kép van, jobb lenne, ha a mappa tartalma nyílna meg. valakinek ötlet? :F

Példa link

Hibaüzenet képe:

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#49716) -szabi-


-szabi-
őstag

Sziasztok

Adott egy nagy excel tábla sok személlyel és adataikkal.
Van egy másik excel tábla néhány-tíz ember családnevével.
Mivel nem volt kedvem egyesével keresgélni "vlookup"-ot használtam.
Az egyetlen problémám, több azonos családnév esetén az első találat adatait veszi, de ez így nem jó.
Lehet valamit használni, hogy adott családnévre több találat van és arra figyeljek oda?
Illetve "vlookup" valamiképp módosítható, hogy ilyen esetben ugorjon át a következő találatra?
Office 2016-ot használok.

üdv
szabi

(#49717) Fferi50 válasza -szabi- (#49716) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!
Úgy emlékszem, itt is van a fórumon olyan képlet, ami többszörös találatot is ad vissza.
Ha kevés keresnivalód van, akkor
1. Darabteli (Countif) függvénnyel megnézheted melyikből hány előfordulás van
2. A HOL.VAN (Match) függvény megadja az első előfordulás helyét
3. Az FKERES (Vlookup) függvény keresési tartományát a 2. pont alapján beállíthatod a következő érték megtalálásához.
Az 1 és 2 pontnál hasznáhatod a számoláshoz, kereséshez használhatod a joker (? és *) karaktereket.
Üdv.

(#49718) tgumis válasza Fferi50 (#49703) üzenetére


tgumis
tag

Szia
Korai volt az öröm. a képlet tökéletes csak nagyon belassítja a táblázatot a folyamatos újraszámítás miatt.
Makróval megoldható agy a tábla bezárásakor az utolsó kitöltött sor kivételével lecserálje értékre a képletet? Tehát a Táblázat B4 től B808 ig van kitölteve akkor a B4 től a B807 ig lemásolja az értékeket és érték beillesztéssel visszailleszti?

(#49719) lappy válasza -szabi- (#49716) üzenetére


lappy
őstag

Egy lehetséges megoldás ha erre gondolsz

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#49720) -szabi- válasza Fferi50 (#49717) üzenetére


-szabi-
őstag

#49719 lappy
Végül Countif -t használtam és amire több találat volt azt egyesével ellenőriztem.
Köszönöm a segítséget. :K

(#49721) f(x)=exp(x)


f(x)=exp(x)
őstag

Sziasztok!
Van egy A, és egy hozzá tartozó B (érték) oszlop. Van egy lista (C), amely tartalmazza az A-ból szükséges neveket.
Írtam egy függvényt, amely kiírja a hozzá tartozó értéket.
Viszont egy névhez több érték is tartozhat. Megoldható valahogy, hogy ne csak egy érték jelenjen meg?

Szerk.: most nézem, felettem ugyanez volt a kérdés. :D

[ Szerkesztve ]

(#49722) AttyVin


AttyVin
aktív tag

Kedves Fórumozók!

A probléma a következő.

Van három mérés-sorozat, ahol a 168-250 között mért értékek db-száma látható a táblázatban.

A feladat ennek a grafikonos ábrázolása, ahol a három mérés eredményei egyszerre láthatók.

A probléma, hogy kijelölve az adattartományokat, "elcsúszik" a dolog, mert az Excel alapból a 194-hez hozzárendeli az azonos sorban lévő 168 és a 178 darabszámát is a grafikon készítésekor és nem veszi figyelembe, hogy azok nem ahhoz az értékhez tartoznak...

Van erre valamilyen egyszerűbb megoldás (vagy csak én nem találom)?

Köszönettel.

Az "alaptáblázat".

Valami ilyesmit szeretnék kapni.

Üdv, Vino

(#49723) lappy válasza AttyVin (#49722) üzenetére


lappy
őstag

kérdés a 2. 4. és a 6. oszlopban lévő számoknak van-e jelentősége a grafikonban?

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#49724) AttyVin válasza lappy (#49723) üzenetére


AttyVin
aktív tag

Igen.

Nagyon egyszerűen úgy fogalmazva, van három grafikon, ahol az X-tengely azonos "léptékű", csak az egyes értékeihez hozzárendelt "mérési" értékek száma különbözik.
Pl. a 212-es ponthoz az elsőn 1 db, a következőn 11 db, a harmadikon szintén 11 db eredmény tartozik.

[ Szerkesztve ]

Üdv, Vino

(#49725) Fferi50 válasza AttyVin (#49724) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!
Egy ötlet a táblázat átalakításához a grafikon számára:
A II. - III. sorozat mérőszámait az A oszlopban az I. sorozat mérőszámai alá másolod.
A II. sorozat eredményét a II. sorozat mérőszámaihoz a C oszlopba, a III. sorozat eredményét a III. sorozat mérőszámaihoz a D oszlopba másolod.
Ezután az A-D oszlopot az A oszlop (mérőszámok) szerint sorbarendezed. Ahol egy mérőszám többször szerepel, ott a B-C-D oszlopokba összevonod az eredményeket, a felesleges sorokat megszünteted.
Másik megoldás (én ezt preferálnám):
Az A-C-E oszlopokat egymás alá másolod az A oszlopba. Ezután sorbarendezés, majd ismétlődések megszüntetése az A oszlopban.
A B2 képlete: =HAHIBA(Fkeres(A2;A:B;2;0);"")
A C2 képlete: =HAHIBA(Fkeres(A2;C:D;2;0);"")
A D2 képlete: =HAHIBA(Fkeres(A2;E:F;2;0);"")
A képleteket lehúzod lefelé. Ezután átalakíthatod értékké.
Ebből csinálhatsz diagramot.
Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#49726) qpadb


qpadb
csendes újonc

Sziasztok! Céges gépen Excelben kb. néhány hete hiába próbálok Ctrl+0-val oszlopot elrejteni, valamiért nem csinálja. Tudtok valami nyilvánvaló bugról, ami ilyet okozhat? Nálam Microsoft 365 Apps for Enterprise 16.0.14931.20724 fut most.
Shift+Ctrl+0 persze eddig se működött, ahelyett szépen bepötyögöm az Alt+O+C+U kombót.
Most Ctrl+0 helyett ráálltam az Alt+O+C+H kombóra. De azért mégis bosszantó, hogy már a Ctrl+0 se megy.
Safe mode-ba se megy, és add-in se fut. Win10-en van továbbra is. Angol nyelvűre van állítva a GUI (...a fenti kombók a régi angol Excel menüparancsai, amit MS365 most is elfogad).
u.i.: Ctrl+9 és Shift+Ctrl+9 ragyogóan működik, ahogy eddig is. Csak az ritkábban kell.
Köszi!

(#49727) aclandiae


aclandiae
senior tag

Sziasztok!

Szeretném összeadni csak azokat a cellákat az A oszlopban, melyek mellett a B oszlopban egy X található.

[ Szerkesztve ]

(#49728) Delila_1 válasza aclandiae (#49727) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Nézd meg a SZUMHA függvény leírását, ez kell a feladathoz.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#49729) Msony


Msony
tag

Sziasztok!

Script lab-al kapcsolatos kérdésem van.
Szeretnék Sankey diagramot a táblázatom alá.
Itt van egy példa: link
A kód itt: link

Ez a Script lab-on belül működik, én viszont a táblázatos részben szeretném legeneráltatni.
Azaz nem előre megírt értékekkel szeretném kirajzoltatni függetlenül a táblázatomtól, hanem azt szeretném, ha a táblázatomból venné az értékeket a diagram kirajzolásához. Nem is értem, mi értelme a Script labban diagramot rajzoltatni.

Esetleg tud erre valaki megoldást?
Nagyon köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#49730) lappy válasza Msony (#49729) üzenetére


lappy
őstag

https://ppcexpo.com/blog/sankey-chart-excel

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#49731) Msony válasza lappy (#49730) üzenetére


Msony
tag

Nagyon köszi.
De ez fizetős.
Olyat én is tudok.

Ingyenesből van VBA kódos: link és link
Mike barátunk az általa írt makróval megoldja, hogy a Sankey elkészül a böngészőben, még módosítani is lehet ott, de ez is egy külső megoldás, amit le kell fotózzak és képként beilleszteni a doksiba.

Szóval szeretném használni a google diagramjait, mert a Script lab ezt ingyenesen lehetővé teszi.
Külső modullal készült és képbefotózós megoldást többet is ismerek, de az lassú és nem szép.

üdv

(#49732) Attas


Attas
aktív tag

Sziasztok. Létezik olyan macrókód ami egy cella szövegéből datamátrix-ot tud generálni? Tudom, hogy létezik bővítmény erre, de mivel céges környezetben van, telepíteni nincs engedélyem bővítményt, viszont a makró az lehetséges!

Köszönöm előre is a választ

"Az élet olyan mint az ásás. Néha pár gyökér feltart, de annak jól odacsapsz és mehetsz tovább!"

(#49733) Dr.Braun


Dr.Braun
újonc

Sziasztok!
Bocsánat az esetleg kezdő szintű kérdésért.
Még csak most fedeztem fel ezt a szuper blogot. Már sok esetet elolvastam, de még nem tudom megoldani a saját problémámat.
A oszlopban nevek vannak (munkavállalók), több száz…
B oszlopban egy időintervallum kezdő időpontja van ( munkaviszony kezdete)
C oszlopban időintervallum vége (munkaviszony vége), vagy üres (mert nincs kijelentve)
Kérdés , hogy az év hónapjain végigmenve, melyik hónapban hány alkalmazott volt és hány volt a teljes adott hónapban foglalkoztatva(1-jétől 28/30/31-ig?!?)
Pl.: A= Zoli; B= 2021.01.13 C=2021.03.12.
Január:1 fő foglalkoztatva; ebből 0 teljes hónapba,
Február: 1 fő foglalkoztatva; ebből 1 teljes hónapban
Március: 1 fő foglalkoztatva; ebből 0 teljes hónapban
Milyen képlettel tudnám ezt megoldani?
NE makró legyen!
Előre is köszönöm.
Mariann

(#49734) lappy válasza Dr.Braun (#49733) üzenetére


lappy
őstag

Darabteli(c oszlop, ">="& dátum (év, hónap,nap), c oszlop, "<="& dátum (év,honap ,nap))

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#49735) Delila_1 válasza Dr.Braun (#49733) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Nézd meg ezt!

Ez az én arcom! Régóta használom.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#49736) bozsozso


bozsozso
őstag

Sziasztok,

Kollégám egy elég nagy táblázatot használ amiben egyszerű feladat nem jön össze. Segítsetek, mert ilyet még nem tapasztaltam. SZUM függvény nem összesít akkor ha egy cellában 0 érték van.

Pl: B1-B7 cellákba FKERES függvénnyel kerestetem be az adatokat

A SZUM(B1:B7) cellákra vonatkozik. Ha viszont a B1-B7 cellák valamelyike 0 értéket tartalmaz akkor nem összesíti le a cellákat. Ha abba a cellába amibe 0 értéket talál beírom a "0"-át akkor rendben összeadja.

Eddig még ilyet nem tapasztaltam. Hol lehet a hiba. Hibaüzenet nincs csak egyszerűen nem összesít.

(#49737) lappy válasza bozsozso (#49736) üzenetére


lappy
őstag

Biztos hogy 0 értéket emel át az fkeres

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#49738) bozsozso válasza lappy (#49737) üzenetére


bozsozso
őstag

Én úgy gondolom igen, de annyit megpróbáltam, hogy érték függvény alá tettem az FKERES-t.
Ha nem nulla az értéke akkor rendben van.

(#49739) Delila_1 válasza bozsozso (#49738) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Lehet, hogy a tartományban, amiben az FKERES nézelődik, számnak látszó szöveges értékek vannak.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#49740) Zsolt_16


Zsolt_16
tag

Sziasztok,

Van egy VBA kódom ami egy excel adott oldalát pdf-be exportálja majd ezt az exportált pdf-et elküldi e-mailbe. Ezt egész jól össze legoztam működik is, viszont olyanra lenne szükségem hogy mikor elindítom a kódot egy másik workbookban kéne kikeresni az értéket, hogy ne manuálisan írjam be a e-mailcímet.

Ha a xkeres függvénnyel kéne definiálnom így nézne ki: =XKERES(C3;[egyben.xlsx]Munka1!$B:$B;[egyben.xlsx]Munka1!$E:$E;;0)

(#49741) Zsolt_16 válasza Zsolt_16 (#49740) üzenetére


Zsolt_16
tag

Lehettem volna kicsit kreatívabb ez megoldotta: mail = WorksheetFunction.VLookup(Range("C3"), Workbooks("egyben.xlsx").Worksheets("Munka1").Range("B:E"), 4, False)

(#49742) bozsozso válasza Delila_1 (#49739) üzenetére


bozsozso
őstag

Ezt már néztem, szerintem számként van, de ellenőrzöm mégegyszer.

(#49743) Delila_1 válasza bozsozso (#49742) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Tudod, felszorzod az egész oszlopot 1-gyel...

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#49744) lumpy92


lumpy92
aktív tag

Sziasztok!
Láma kérdés, de mégis:
Hogyan tudom egy tartomány cellaszámait kiiratni függvénnyel?

Van ugye 4 fajta DARAB* fgv., mindegyik másra jó, de ezt az egyszerű dolgot meg nem tudom vele megcsináltatni. És ha kijelölöm a tartományt alul ki is írja, hogy mennyi az annyi:W

"never send to know for whom the bells tolls; it tolls for thee"

(#49745) lappy válasza lumpy92 (#49744) üzenetére


lappy
őstag

darab + darabüres összege

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#49746) lumpy92 válasza lappy (#49745) üzenetére


lumpy92
aktív tag

Ebbe a nem számként tárolt cellaértékeket nem veszi bele.

"never send to know for whom the bells tolls; it tolls for thee"

(#49747) Fferi50 válasza lumpy92 (#49746) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!
Darab2+Darabüres
Üdv.

(#49748) lumpy92 válasza Fferi50 (#49747) üzenetére


lumpy92
aktív tag

Köszönöm!
Meglepő, hogy 2 fgv. összege kell hozzá, de ezzel így még együtt lehet élni.

"never send to know for whom the bells tolls; it tolls for thee"

(#49749) bozsozso válasza Delila_1 (#49743) üzenetére


bozsozso
őstag

Nem lett jobb a helyzet. Az érdekes az, hogy ha ugyanabba a cellába 0 "0" van akkor jól működik. :W

(#49750) Fferi50 válasza bozsozso (#49749) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!
Megmutatnád képen a feladatot úgy, hogy az FKERES képletet is láthassuk, ne csak az eredményt?
Most akkor szám 0 vagy szöveg "0" az, amit a cellába beírsz? Mert a kettő nem ugyanaz.
Üdv.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.