Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-13 08:31:56

LOGOUT.hu

A Microsoft Excel topic célja segítséget kérni és nyújtani Excellel kapcsolatos problémákra.
Kérdés felvetése előtt olvasd el, ha még nem tetted.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49101) Mutt válasza [DDAY]F4C3 (#49094) üzenetére


Mutt
aktív tag

Szia,

Egy induló változatot feltöltöttem ide
https://github.com/viszi/codes/tree/master/Excel/Forum/SearchForm

Duplaklikk a találati listán az adott cellához dob.

üdv

[ Szerkesztve ]

A tanácsaimat ingyen adom. Ha nem tetszik, akkor kérlek ne kritizáld! / https://github.com/viszi/codes/tree/master/Excel

(#49102) BigBadPlaYeR válasza Mutt (#49101) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Szia!
Ez elképesztő jó! :C
Próbáltam megfejteni, de nem jöttem rá, hogy hogyan lehetne egy kapcsolót hozzáadni, hogy az egész Munkafüzetben keressen. Ezt mennyire lenne összetett hozzáadni?

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#49103) lumpy92


lumpy92
aktív tag

Sziasztok!
Programból kinyert magassági adataim vannak ponttal elválasztva (89.04; 89.67; stb.).
Amikor cserével a pont elvalasztót tizedes vesszőre cserélem az excelben, akkor néhány értéket dátummá alakít át.
Ezt szeretném elkerülni!

Korábban mintha működött volna az, hogy ha előre szöveg a cella stílusa, akkor békén hagyja, de most így is átírja.

Köszönöm ha tudtok ebben segíteni!

"never send to know for whom the bells tolls; it tolls for thee"

(#49104) lappy válasza lumpy92 (#49103) üzenetére


lappy
őstag

ha csak beilleszted akkor igen átírja, de ha a cellába kattintasz és úgy másolod be akkor már jó

[ Szerkesztve ]

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#49105) lumpy92 válasza lappy (#49104) üzenetére


lumpy92
aktív tag

Közben rájöttem, hogy rosszul irtam le, fordított az irány.
Tehat van egy cellám (szöveg a cellaformátum), amiben szerepel, hogy 84,09. Cserével a vesszőt kicserélem pontra és szept.84 lesz az érték a cellában.
(Hiába állítom be a formátumát, már nem az eredeti értéket kapom vissza, hanem a dátum számértékét).
Ezt szeretném kiküszöbölni.

"never send to know for whom the bells tolls; it tolls for thee"

(#49106) gulupeti


gulupeti
senior tag

Mit tudok tenni az Excellel, ha olyan, mintha lefogná a gépet?
Feladatkezelőben nem látok nagy terhelést, viszont egy sima alap táblázat formázásakor már az agyérgörcs kerülget. Kijelölném a táblázatot és késik a kijelölés, nem követi az egérmutatót, csak borzasztó nagy késéssel, nem tudok normálisan dolgozni tőle. Ha felengedem az egeret még másodpercekig megy a kijelölt terület jobbra, balra, lefelé, míg utoléri magát...
Lenovo Idepad Gaming 3, win11, Intel 10300h, gtx1650ti és Office vagy Microsoft 365 vagy mi a neve, hivatalos, előfizetéses cucc.
Olvastam itt, hogy korábban valakinek volt hasonló gondja és a hardveres gyorsítást kell hozzá kikapcsolni az excelen belül, én ebben nem találok ilyen menüpontot.

(#49107) Delila_1 válasza lumpy92 (#49105) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

A szövegként szereplő számok melletti oszlop formátuma legyen szintén szöveg. Az első cellába írd be a 89.09-et, majd ezen a cellán állva jöhet a Kezdőlap | Szerkesztés | Kitöltés | Villámkitöltés.
Az új oszlopot az eredetire másolhatod értékként.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#49108) Fferi50 válasza gulupeti (#49106) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!
Pedig ott van az opció az Office365-ben is:

Üdv.

(#49109) gulupeti válasza Fferi50 (#49108) üzenetére


gulupeti
senior tag

Hát, pedig sajnos nálam nincs ilyen..

Folyamatos anomáliákkal küzdök ezzel excellel, fagyás is volt már nem egyszer, szétesnek a cellák, megjelenítési problémák, előbb is kitöltenék egy oszlopot dátumsorral a mellette lévőt a hét valamelyik napjával, lehúzom és üresek maradnak a cellák, többször egymás után + hozzá a fentebb említett görcsölős lassú tempó, egyszerűen nem értem mi a franc van vele, de már kezd nagyon idegesíteni.
Kőköri 2006-os verzióval semmi gondom nem volt, de ugye azt már nem frissítik.

(#49110) Delila_1 válasza Fferi50 (#49108) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Tudod, az újabb verziókban mindig van, amit az előzőkhöz képest elrontanak.
Pl. a 2019-esben a megjegyzések megjelenítése "egyszerűsödött". Vagy látható minden füzet minden lapján, vagy nem. Régebben ezt laponként állíthattam.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#49111) Fferi50 válasza gulupeti (#49109) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!
Milyen Excel verziót használsz?
Nálam ezt mondja a névjegye:
Microsoft® Excel® a Microsoft 365-höz MSO (2204 buildverzió16.0.15128.20240) 64 bites
Üdv.

(#49112) Fferi50 válasza Delila_1 (#49110) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!
Arról nem is beszélve, hogy a megjegyzések alatt nem azt értik, ami korábban volt. :( :(
Abból jegyzet lett a 365-ben.
Üdv.

(#49113) gulupeti válasza Fferi50 (#49111) üzenetére


gulupeti
senior tag

Szia,

Ezt: Microsoft® Excel® a Microsoft 365-höz MSO (2204 buildverzió16.0.15128.20240) 64 bites

Azaz ugyanaz, ha jól látom. :)

(#49114) andreas49 válasza gulupeti (#49113) üzenetére


andreas49
senior tag

A fiókon keresztül próbálj meg frissíteni, nálam 2205 (15225.20204),
hátha ez segít

HONOR Magic5 Pro - Huawei P30 Pro 8/128 GB - Xiaomi MI Note 10 Pro - Huawei Mate 10 Pro

(#49115) Fferi50 válasza gulupeti (#49113) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!
Akkor ez a Redmondi Rejtély... :) :(
Üdv.

(#49116) lumpy92 válasza Delila_1 (#49107) üzenetére


lumpy92
aktív tag

Köszönöm szépen, működik!:R
Nem semmi a lelki világa ...

"never send to know for whom the bells tolls; it tolls for thee"

(#49117) Delila_1 válasza lumpy92 (#49116) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Ez a villámkitöltés nagyon sok feladat egyszerű megoldására jó.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#49118) sztanozs


sztanozs
veterán

Tudja valaki, miért nem működik a villámkitöltés nálam?

Van egy táblám, ami kb 90 soros, és a fejléce a 8. sorban kezdődik.
Ezt akartam megnövelni még 20 sorral, de nem sikerült úgy kijelölnöm és "lehúznom" a sorokat, hogy folytassa a számozást. 5-10 perc nyűglődés után végül képlettel oldottam meg...

BTW a tábla O365-ön, Teams alatt megosztva van.

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#49119) Roli78


Roli78
friss újonc


Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni !
Olyan makróra lenne szűkségem ami keres ,mégpedig úgy ,hogy a munkafüzet bal oldalán
A oszloptól a T oszlopig soronként 20 szám található.
Egy oszlop kimarad és utána 5 szám egy sorban a
V oszloptól a Z oszlopig .
A 20 számból álló sor kb 500 lenne
Az 5 számból álló pedig amennyi csak lehet . :)
A feladat a következő lenne.
Az 5 számból álló sorokat kellene keresni a 20 számból álló sorokban .
Hányszor van meg úgy hogy mind az 5 szerepel egy sorban.
az eredményt az 5 számból álló sor utáni cellában írja ki .
Feltöltöttem egy képet de csak illusztráció a szerepe .Pirossal írtam eredményt . Ami nem valós csak mint példa szerepel .
Remélem érthetően magyaráztam el :)
Előre is köszönöm!

(#49120) Vladek83


Vladek83
tag

Sziasztok,

egy kicsit elakadtam..
Van egy xml fájlom és ezt szeretném importálni exelbe, viszont vannak bizonyos oszlopok, ahol URL cím lenne, ehelyett "Table" -t ír ki, valamit formáznom kellene?
E szerint próbálom.. [link]

üdv,

(#49121) Vladek83 válasza Vladek83 (#49120) üzenetére


Vladek83
tag

Szerintem meg lett a "megoldás".
Fejlesztőeszközök > Importálás. Ez megoldja. Viszont érdekes, hogy az előző mért nem jó..

üdv,

(#49122) gulupeti válasza andreas49 (#49114) üzenetére


gulupeti
senior tag

Köszi!
Megpróbáltam, frissült is, de nem lett jó.
Újratelepítettem és frissítettem, így sem jó.. :((
Írtam a Microsoftnak a visszajelzésben, nem tudom, hogy ezen keresztül számíthatok-e valami válaszra. Neten más infót nem igazán találtam ez ügyben.

(#49123) Mutt válasza BigBadPlaYeR (#49102) üzenetére


Mutt
aktív tag

Felraktam egy újabb változatot, amelyben lehet választani hogy minden lapon keressen-e vagy sem.
Mindig először az aktuális lapon keres, majd utána sorban nézi a többi lapot. A rejtett munkalapokat átugorja.
Pár apróbb módosítás is van benne.

A makró a Windows registry-be menti a választott beállításokat, hogy ne kelljen minden induláskor megadni őket. A HKEY_CURRENT_USER\Software\VB and VBA Program Settings\<appname> alatt lehet megtalálni ezeket.

A tanácsaimat ingyen adom. Ha nem tetszik, akkor kérlek ne kritizáld! / https://github.com/viszi/codes/tree/master/Excel

(#49124) Mutt válasza Roli78 (#49119) üzenetére


Mutt
aktív tag

Szia,

Tedd a lenti kódot egy modulba és lesz egy plusz függvényed (FindMatches), amely megszámolja hogy az első paraméterként megadott tartomány soraiban szerepel-e a második tartomány minden száma vagy sem.

Function FindMatches(data As Range, val As Range) As Long
Dim row As Long, col As Long
Dim i As Long, j As Long
Dim arrData, arrValues
Dim strData As String

arrData = data
arrValues = val

i = 0

For row = 1 To UBound(arrData, 1)
strData = "|"
For col = 1 To UBound(arrData, 2)
strData = strData & arrData(row, col) & "|"
Next col

j = 0

For col = 1 To UBound(arrValues, 2)
If InStr(1, strData, "|" & arrValues(1, col) & "|") > 0 Then j = j + 1
Next col

If j = UBound(arrValues, 2) Then i = i + 1
Next row

FindMatches = i

End Function

üdv

A tanácsaimat ingyen adom. Ha nem tetszik, akkor kérlek ne kritizáld! / https://github.com/viszi/codes/tree/master/Excel

(#49125) Mutt


Mutt
aktív tag

A munkafüzetben kereső makróból csináltam egy beépülő (add-in) változatot, aki ki szeretné próbálni az le tudja tölteni Githubról.

Elméletben Excel 2007-től kellene műkődnie, de én csak Excel365-ön teszteltem.
Nyugodtan módosíthatjátok igényetek szerint.

[ Szerkesztve ]

A tanácsaimat ingyen adom. Ha nem tetszik, akkor kérlek ne kritizáld! / https://github.com/viszi/codes/tree/master/Excel

(#49126) Ala


Ala
tag

Sziasztok!
Egy tényfelmérő kérdésem lenne csak. Mac OS-en lehet olyan Excel makrót használni/futtatni, ami mappaműveleteket csinál? Ha lehet, akkor van valami spéci beállítása?
A segítségeteket előre is köszönöm!

(#49127) gulupeti válasza gulupeti (#49106) üzenetére


gulupeti
senior tag

Az imént vissza downgrade-eltem a gépet Win10-re, mert jobb ötletem már nem volt, és csodák csodája, most tökéletesen működik...
Kíváncsi vagyok, hogy meddig, remélem nem lesz gond, azért durva, hogy ilyenen kell parázni és nem azon, hogy normálisan fut-e a Crájszisz. :D

És újra megnéztem a korábban említett menüt:

Win10 alatt ott a lehetőség a hardveres gyorsítás kikapcsolására, míg win11 alatt egyáltalán nem látszik ez a menüpont.

[ Szerkesztve ]

(#49128) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Üdv!

Tudom hogy excel topik, de hátha a Gnumeric programban is tudna müködni amit ki gondoltam.
Az alap eset az alábbi képen van, bocsánat de csak így telefonon keresztül tudtam az excel-hez hozzá férni, szóval bocsi az amatőr megoldásért.

A lényeg hogy a kék részben található számok x számok után automatikusan oda kerüljön a mm.

A kép csak egy példa, de soronként eltérhet a dolog, tehát lehet olyan hogy egyik sorban pl 332 x 53 az allata levőben meg pl 1208 x 320

A 0 "mm" csak addig működik ameddig pl csak azt írom be hogy 50.
viszont a szám x szám dologgal már nem boldogul.

Nem vagyok excel ( táblázat kezelő mágus ) :)

(#49129) andreas49


andreas49
senior tag

Sziasztok,
Olyan táblázatot kaptam, ahol a sorazonosító és az oszlopazonosító valószínűleg rejtett.
Miként lehet ezt feloldani, illetve újra rejteni. Segítséget előre is köszönöm

HONOR Magic5 Pro - Huawei P30 Pro 8/128 GB - Xiaomi MI Note 10 Pro - Huawei Mate 10 Pro

(#49130) andreas49 válasza andreas49 (#49129) üzenetére


andreas49
senior tag

Tárgytalan, megtaláltam -fejléc, rácsvonalak

HONOR Magic5 Pro - Huawei P30 Pro 8/128 GB - Xiaomi MI Note 10 Pro - Huawei Mate 10 Pro

(#49131) lappy válasza aprokaroka87 (#49128) üzenetére


lappy
őstag

Ez a szám x szám szövegként van felvéve ha igen akkor beirod a mm is

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#49132) Delila_1 válasza aprokaroka87 (#49128) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Excelben a cellaformátum
;;;@" mm"

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#49133) aprokaroka87 válasza Delila_1 (#49132) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

köszi úgy néz ki ez Gnumeric-ben is jó :)

(#49134) Fire/SOUL/CD válasza Mutt (#49125) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Miben készült az Add-in? (Visual Studio vagy célirányos cuccal stb stb)
Privátba is jöhet a válasz, thx!

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#49135) Mutt válasza Fire/SOUL/CD (#49134) üzenetére


Mutt
aktív tag

Szia,

Nem kell hozzá semmi extra, egyszerúen csak a makrós Excel-t el kell menteni Excel-bővítmény (.xlam) formátumban. Ilyenkor az addin munkafüzete "eltúnik" az applikációból, de a VBA Editorban továbbra is látható és az IsAddin tulajdonsága True-ra állítódik. Ha látni akarjuk az addin-hoz tartozó munkafüzetet (ami akkor lehet hasznos ha ott tárolunk adatot (pl. változók/köztes számítások eredményei) és azon változtani akarunk akkor ezt az IsAddin-t kell False állítani.

Amire egy addinnál érdemes figyelni azok a cella hivatkozások, az Activesheet és hasonlók kerülendők.

Amivel lehet még bővíteni, az hogy automatikusan eléthető legyen menüben. Ehhez tudom javasolni a http://www.cpearson.com/Excel/CreateAddIn.aspx oldalon található leírást.

üdv

[ Szerkesztve ]

A tanácsaimat ingyen adom. Ha nem tetszik, akkor kérlek ne kritizáld! / https://github.com/viszi/codes/tree/master/Excel

(#49136) Fire/SOUL/CD válasza Mutt (#49135) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Világos.... Magamtól is rájöhettem volna, hisz Github-on ott van a kereso.xlam, abból meg egyértelmű... Thx!

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#49137) qpadb


qpadb
csendes újonc

Sziasztok! Itt láttam egy kérdést, ami most is aktuális (Office 365, magyar billentyűzet):
Pontos időt Ctrl+Shift+. billentyűkombináció beírja cellába, ez rendben van.
Pontos dátumot viszont semmilyen billentyűkombinációval nem tudom cellába íratni. Tudtok segíteni? Több magyar oldal említi a Ctrl+0 billentyűkombinációt, de cellán belül (F2) az semmit nem csinál nálam. Nálatok az működik? Cellán kívül elrejti az oszlopot, de nem arra lenne most szükségem.

(#49138) andreas49


andreas49
senior tag

Sziasztok,
A szöveg előtti és utáni fölösleges szóközök eltávolítását szeretném a munkafüzet minden munkalapján alkalmazni, lehetséges ez macro-val?
Köszi a segítséget előre is

HONOR Magic5 Pro - Huawei P30 Pro 8/128 GB - Xiaomi MI Note 10 Pro - Huawei Mate 10 Pro

(#49139) Fferi50 válasza qpadb (#49137) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!
Ctrl + 0 (nulla) beszúrja az aktuális dátumot.
Kijelölöd a cellát, nem lépsz bele, csak ráállsz. Ezzel bekerül a dátum és ott marad a cursor a cellán belül, akár folytathatod beírással.
Üdv.

(#49140) qpadb válasza Fferi50 (#49139) üzenetére


qpadb
csendes újonc

Igaz. :R
Ha az Office nyelvét magyarra állítom, akkor Ctrl+0-ra kapok dátumot.
Sajnos én angolul szoktam meg, így pedig tényleg sehogy se kapok dátumot. Asszem nem kezdem el újratanulni az egész Excelt magyarul, legfeljebb írok rá makrót - a szokott módon angolul... :U
Köszi!

(#49141) Fferi50 válasza qpadb (#49140) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!
Megpróbáltad angolban a Ctrl + ; (pontosvessző) kombinációt?
MS szerint
Üdv.

(#49142) qpadb válasza Fferi50 (#49141) üzenetére


qpadb
csendes újonc

Office nyelve nálam angol, de a Windows billentyűkiosztás magyar.
Így próbáltam már Ctrl+AltGr+, és hasonló kombinációkat minden variációban aminek köze lehet egyáltalán a pontosvesszőhöz, és semmi nem történt.

+fun fact: Options/Proofing/AutoCorrect alatt van szép hosszú magyar korrekciós lista, amiben szerepel egy "ay" --> "az" szabály is. Most kézzel írtam cellába függvényt, és szépen átírta az oszlophivatkozást AY-ról AZ-re. Kösssz! :N

(#49143) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Sziasztok,

Hogy tudom roviden a kovetkezo dolgot megcsinalni.
Adott egy termekcsoport egy matrixban, aminek ketto tulajdonsaga van, amiket Excelben legordulo menukkel valasztok ki. Tehat Tulajdonsag 1(szin), majd Tulajdonsag 2(meret). Es erre ki kellene dobni egy Eredmenyt (vetelar) a tartomanybol.
Nem tudom ertheto voltam e igy.
Ha fuggvennyel, nagyon hosszan ez megcsinalhato, de szerintem van erre rovidebb megoldas is.
Na de hogyan?

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#49144) Delila_1 válasza MPowerPH (#49143) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#49145) MPowerPH válasza Delila_1 (#49144) üzenetére


MPowerPH
félisten

Koszonom szepen! :R Kicsit modositanom kellett. Ha az elejen a teljes tartomanyt jeloltem ki, akkor nem adott ki erteket. Utana mar csak az arakat adtam meg, es jo lett!

Don't Tread On Me

(#49146) Delila_1 válasza MPowerPH (#49145) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Lényeg, hogy sikerült.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#49147) Mutt válasza andreas49 (#49138) üzenetére


Mutt
aktív tag

Esetleg ez. Sok cellát tartalmazó lapon nem lesz gyors.

Sub Tisztit()
Dim wsCurrent As Worksheet
Dim rngData As Range
Dim cella As Range

Application.ScreenUpdating = False
Application.EnableEvents = False

For Each wsCurrent In Worksheets
Set rngData = wsCurrent.UsedRange

For Each cella In rngData
If Not cella.HasFormula Then cella = Trim(cella)
Next cella
Next wsCurrent

Application.ScreenUpdating = True
Application.EnableEvents = True

End Sub

A tanácsaimat ingyen adom. Ha nem tetszik, akkor kérlek ne kritizáld! / https://github.com/viszi/codes/tree/master/Excel

(#49148) andreas49 válasza Mutt (#49147) üzenetére


andreas49
senior tag

Szia,
Köszi a megoldást, elindítottam egy munkafüzetben (76 munkalap, 45 oszlop-175 sor laponként) , jelenleg kb. 72 perce megy. Meglátjuk mikor végez.

HONOR Magic5 Pro - Huawei P30 Pro 8/128 GB - Xiaomi MI Note 10 Pro - Huawei Mate 10 Pro

(#49149) andreas49 válasza Mutt (#49147) üzenetére


andreas49
senior tag

Feladatkezelővel leállítottam kb. 2 1/2 óra után. Nem reagált semmire.

HONOR Magic5 Pro - Huawei P30 Pro 8/128 GB - Xiaomi MI Note 10 Pro - Huawei Mate 10 Pro

(#49150) Pakliman válasza andreas49 (#49149) üzenetére


Pakliman
tag

Szia!

Ezeket még írd be:

Az elejére:
Application.Calculation = xlCalculationManual

A végére:
Application.Calculation = xlCalculationAutomatic

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.