Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-13 08:31:56

LOGOUT.hu

A Microsoft Excel topic célja segítséget kérni és nyújtani Excellel kapcsolatos problémákra.
Kérdés felvetése előtt olvasd el, ha még nem tetted.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49501) Kence Fice válasza lappy (#49500) üzenetére


Kence Fice
lelkes újonc

Ismertek az eddigi havi költések témakörök szerint, annyit sejteni lehet, hogy ebből a rezsi az nagyon komolyan megemelkedik, valószínűleg az élelmiszerárak is, de kisebb mértékben.
A szabad pénzmennyiségre kell fókuszálni, hogy mennyivel csökkentsük a más témakörökre költéseket, a minimális tartalékot valahogy megtartsuk, hogy mindig legyen valamennyi készpénz.

(#49502) Mutt válasza stigma (#49498) üzenetére


Mutt
aktív tag

Szia,

Alternativaként javaslom a Power Query-ben a From Sharepoint Folder lekérdezést. Nekem ment miután beállítottam a jogosultságot.

A lekérdezést egyszer kell csak megcsinálni és utána VBA-ban 1 sorral lehet frissíteni (SPFajlok néven mentettem a saját lekérdezésemet):
ActiveWorkbook.Connections("Query - SPFajlok").Refresh

üdv

A tanácsaimat ingyen adom. Ha nem tetszik, akkor kérlek ne kritizáld! / https://github.com/viszi/codes/tree/master/Excel

(#49503) stigma válasza Mutt (#49502) üzenetére


stigma
addikt

Hi, nagyon szépen köszi a segítséget :R , ilyet még úgysem csináltam :D, remélem nála is fog működni rendesen.

Sharepoint nálam egy picit vakvágány - nála meg főleg - , szóval pár napon belül visszaírok sikerült vagy sem a mutatvány.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#49504) Flowtation


Flowtation
őstag

Sziasztok!
Diagram készítésben szeretnék segítséget kérni, 2016-os office.
Van egy kis költség táblám, jan-dec külön fülek, ezekben az adott bankszámla kivonat, ezeknél soronként beállítva egy kategória. A végén van egy összesen fül, amiben kategóriák szerint csoportosítva vannak az adatok: vízszintesen a kategóriák, függőlegesen a hónapok.
Az első kategória a bevétel, az összes többi kiadás, pl. rezsi, kaja, stb. Így annyi oszlop jelenik meg a diagramban ahány kategória. Azt szeretném megoldani, hogy a bevétel legyen sima oszlop, mellette a többi kategória halmozott. Ez lehetséges?
Köszönöm előre is!

[ Szerkesztve ]

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#49505) Fferi50 válasza Flowtation (#49504) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!
A Diagram beszúrásnál válaszd az összes diagramot és ott a kombináltat.
A Bevétel sor típusa legyen vonal (esetleg terület).
Ezután a többi adatsornál kiválasztod a halmozott oszlopot.

Üdv.

(#49506) the radish


the radish
senior tag

Sziasztok!
Excelben (esetleg Wordben) lehet csatolt képet elhelyezni? Elképzelhetetlennek tartom, hogy ne lehessen kivitelezni, pedig pedig nagyon nem találok ilyen funkciót.

(#49507) MasterDeeJay

Hali!

Van egy excelem az alábbi formátumban:

Tehát az oszlopok ismétlődnek dátumonként de megadott formátumban állandóan. Azt szeretném hogy egy konkrét rendszámot ki tudjak gyűjteni úgy hogy a dátum legyen soronként. Gondolom ez valami összetett dolog lenne. Lényegében fuvarkimutatást kellene csinálnom.
A rendszám az A oszlop csak egyszer szerepel, 15 oszloponként van dátum és utána a hozzátartozó adatok.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#49508) Fferi50 válasza MasterDeeJay (#49507) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!
Szerintem nézd meg a kimutatás lehetőségeit.
Én biztosan elgondolkodnék azon, hogy az oszlopok helyett a sorokban folytassam az adatok vezetését. Igaz, akkor az A oszlopban ismételten be kellene írni a rendszámot is, ezzel együtt szerintem áttekinthetőbb lenne az állomány, könnyebb lenne pl. a szűrés: egy rendszámra szűrve egymás alatt jelennének meg a dátumok és a hozzá kapcsolódó adatok, amit így könnyedén lehetne másik munkalapra másolni.
Üdv.

(#49509) MasterDeeJay válasza Fferi50 (#49508) üzenetére

Ezt egy program generálja aminek már nincs meg a forráskódja és nem is fejlesztik. Kimutatást megpróbálom.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#49510) Fferi50 válasza MasterDeeJay (#49509) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!
Azt lehet tudni, hogy hány sor/rendszám van a táblában? Mindig ugyanannyi vagy változó?
Képlettel szerintem megoldható az oszlopok egymás alá hozása.
Üdv.

(#49511) ny.janos válasza MasterDeeJay (#49507) üzenetére


ny.janos
tag

Szia!

Konkrét megoldást nem fogok tudni javasolni, mert ilyen szinten nem értek a PowerQuery-hez, de biztos vagyok benne, hogy mivel az ismétlődés 15 oszloponként van, azzal meg lehet oldani, hogy összesen 16 oszlopba kerüljön az összes adatod, ahol az első oszlopban ismétlődnek a rendszámok.
Talán Mutt tud neked ebben segíteni, ő kimondottan profi a PQ-ben. :)

(#49512) MasterDeeJay válasza Fferi50 (#49510) üzenetére

Ugyan annyi sor van, oszlopok száma a programból való lekérdezéstől függ azaz ahogy emlékszem 15 oszlop/nap. Ha egy napon nem volt adott rendszámhoz adatt akkor üres a hozzá tartozó oszlop.
A rendszám csak egyszer szerepel a táblázat A oszlopában, az nem ismétlődik.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#49513) Fire/SOUL/CD válasza the radish (#49506) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#49514) the radish válasza Fire/SOUL/CD (#49513) üzenetére


the radish
senior tag

Nagyon köszönöm!

(#49515) ny.janos válasza MasterDeeJay (#49512) üzenetére


ny.janos
tag

Ha minden rendszám csak 1 sorban szerepel, ahogy írod, akkor a rendszámok A oszlopban történő felsorolásával és hozzá minden lehetséges dátum kombináció megadásával kezdenék a helyedben. Mutt pár hozzászólással feljebb részletezte, hogy miként lehet PQ-vel egyszerűen valamennyi rendszámhoz egy intervallumban szereplő valamennyi dátumot hozzárendelni külön-külön sorban.
Ha ezzel megvagy, akkor az oszlopazonosítókat kell felvinned ebbe a táblázatba a, majd az index és hol.van fügvényekkel kombinálnod.

Töltöttem fel egy mintafájlt, ezen egyszerűbb megérteni, mint ha képernyőfotót tennék fel.

Arra figyelj mindenképpen, hogy ha a táblázat második sorában lenne olyan szám, mely megegyezik valamelyik dátummal, akkor ez a javasolt megoldás hibát fog okozni!

[ Szerkesztve ]

(#49516) Kence Fice válasza Kence Fice (#49501) üzenetére


Kence Fice
lelkes újonc

Ez így nem jó, vagy nem jó a solver-nek?

(#49517) stigma válasza Mutt (#49502) üzenetére


stigma
addikt

Hi, köszi szépen, ma nekiálltam és sikerült megcsinálni és az általad írt VBA kód is megy.
Elboldogulok már szerintem vele, lényeg a fájlkeresés volt a lényeg, mert a struktúra így néz ki:
https:\\valami.sharepoint.com\sites\rootmappa
|->https:\\valami.sharepoint.com\sites\rootmappa\Mappa1
|->Makrós Excel ami fájlokat keres és hivatkozásokat ír a munkalapokra
|->https:\\valami.sharepoint.com\sites\rootmappa\Mappa2
|->Makrós Excel ami fájlokat keres és hivatkozásokat ír a munkalapokra

Itt ugye minden Excel külön más más mappában van(Mappa1,Mappa2) ezért a Sharepoint foldernek a rootmappát adtam be, viszont az mind a Mappa1 és Mappa2-ben keres, ezért több fájlt talál meg a kelleténél.

Ezeket majd leprogramozom neki, hogy egy cellába beírt mappaneveket pl: csak Mappa1 keressen csak a fájlnevekbe és azt adja csak vissza eredményül.

Ez már nekem így nagy segítség volt, ezer hála. :R

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#49518) szricsi_0917


szricsi_0917
tag

Sziasztok
Egy kis segítséget szeretnék kérni. Milyen függvénnyel lehetne megoldani az alábbi problémát:

Csináltam egy mintát a táblázatról.
Az "A" oszlop fix. a "B", "C", "D" oszlop ugyanilyen sorrendben ismétlődik és adatokat tartalmaz (a fejléc számozása növekszik).
Milyen módon tudnám összeadni a FEL/* oszlopokban található számok összegét azzal a feltétellel, hogy az "A" oszlopban található érték a "Cég1" és a Cikkszám/* oszlopokban található érték pedig az "1234". Próbáltam az eltolt szumha függvényt, de mivel az "A" oszlop nem ismétlődik így azt nem tudom használni.

Előre is köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#49519) Fferi50 válasza szricsi_0917 (#49518) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!
Ahány Fel oszlopod van, annyi SZUMHATÖBB függvény eredményét kell összeadnod:
=SZUM(SZUMHATÖBB(Fel/1;Cég;Cég1;Cikkszám/1;"1234");SZUMHATÖBB(Fel/2;Cég;Cég1;Cikkszám/2;"1234"); és így tovább)
A képletben most a fejlécet írtam, természetesen az oszlopot kell érteni alatta.
Megpróbálkozhatsz még kimutatással is.
Megjegyzés: Mennyivel egyszerűbb lenne a helyzet, ha nem oszlopsorosan lennének az adatok, hanem sorfolytonosan. Igaz, akkor az A oszlopba is be kellene írni a cégnevet, cserébe viszont csak 4 oszlopod lenne és szűrőkkel megkaphatnád a kívánt eredményt.
Üdv.

(#49520) szricsi_0917 válasza Fferi50 (#49519) üzenetére


szricsi_0917
tag

Szia,

Reméltem valami elegáns megoldást, de akkor lehet szumhatöbbel eltoltan összeadom őket és rejtett oszlopként beszúrom mindenhova az "A" oszlop értékét.
Nem tudom sorfolytonosan, mert ezek mellett más adatokat is tartalmaznak a sorok.

Köszönöm a segítséget!

(#49521) Fferi50 válasza szricsi_0917 (#49520) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!
Az mennyivel jobb, ha beszúrsz elrejtett oszlopokat mintha egy cellában adnád meg a több szumhatöbb függvény összegét?
Üdv.

(#49522) ny.janos válasza szricsi_0917 (#49518) üzenetére


ny.janos
tag

Szia!

Ha az oszlopaidból igen sok van és nem csak 2-szer ismétlődik, hanem esetleg több 10-szer is, akkor érdemes lehet elgondolkodni egy segédmunkalapban szerintem. Itt megnézheted, mire gondolok.

(#49523) föccer


föccer
nagyúr

Sziasztok!

Windws fiókba bejelentkezett felhasználót le lehet kérdezni makró nélkül? info függvényt néztem, de abba nincs ilyen paraméter. :( Bármi egyszerű megoldás? Egy nyomtatványba szeretném kiíratni a készítő felhasználó nevét.

Köszi!

üdv, FG

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#49524) Delila_1 válasza föccer (#49523) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Makrós megoldást tudok, a ThisWorkbook laphoz kell rendelned. A G1 helyett azt a cellát add meg, ahova a felhasználó nevét szeretnéd biggyeszteni.
Private Sub Workbook_BeforePrint(Cancel As Boolean)
Dim v
Set v = ActiveWorkbook.BuiltinDocumentProperties
ActiveSheet.Range("G1") = v(3)
End Sub

Az ActiveSheet.Range("G1") = v(3) helyett megadhatod, hogy az élőfejben legyen a felhasználó neve, itt a jobb szélen.
ActiveSheet.PageSetup.RightHeader = "Felhasználó: " & v(3)

[ Szerkesztve ]

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#49525) föccer válasza Delila_1 (#49524) üzenetére


föccer
nagyúr

Köszi!

Csak ezért az egy dologért nem makrózom fel a táblát, akkor lehet marad, hogy kézzel írják be maguknak :)

:R

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#49526) Fferi50 válasza föccer (#49525) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!
Azt nem tudod megoldani, hogy egy listába felveszed a felhasználók nevét és adatérvényesítéssel lehetővé teszed az éppen használó nevének a kiválasztását az adott cellába?
Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#49527) föccer válasza Fferi50 (#49526) üzenetére


föccer
nagyúr

Működne, de listából választani, vagy beírni már mindegy. Saját nevülket le tudják írni (bár nem mindenkiből nézem ki :D )

Viszont nem dolgozom tovább az adatokkal, így nem kell a pontos adatbevitel sem.

KösziR

föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#49528) fjns válasza szricsi_0917 (#49518) üzenetére


fjns
lelkes újonc

Szia, a linkben található táblázat egy lehetséges megoldás a problémádra...

Az adatok rögzítése közben automatikusan képződik a stat munkalap az összes cég/cikkszám kombinációra az öt technikai munkalap segítségével.

A megoldás nem érzékeny arra, ha az adatok munkalapon sor(ok) beszúrása vagy törlése történik. Arra az általad leírt információra épül minden, hogy az A oszlop fix a cégek számára, a B, C és D oszlopok pedig a mintának megfelelő sorrendben ismétlődnek. A jelenlegi működés olyan, hogy minden sorban az első üres cikkszám előtti háromcellás blokkig dolgozza fel az adatokat.
Megjegyzendő, hogy a Tcikk és a Tfel munkalapok nélkül, illetve a három techX munkalap helyett egy összevont tech munkalappal is elérhető ugyanaz az eredmény, de ez kicsit már ízlések és pofonok kérdése is, számomra így átláthatóbb a megoldás...

[link]

(#49529) Troy.


Troy.
addikt

Egy ilyen makró kurzus megérheti? [link]

.

(#49530) Flowtation válasza Fferi50 (#49505) üzenetére


Flowtation
őstag

Szia!
Köszönöm a választ! Ez jó megoldás lehet. Akkor a sima és halmozott oszlopokat egymás mellett nem lehet megoldani?

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#49531) Fferi50 válasza Flowtation (#49530) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!
Nekem nem sikerült. :(
Üdv.

(#49532) Mutt válasza Troy. (#49529) üzenetére


Mutt
aktív tag

Szia,

A csökkentett árért megéri a tematika alapján.
Az óraszám nem sok így csodát ne várj. Amit tudok javasolni, hogy szerezz be VBA könyvet is (John Walkenbach könyve nagyon jó, de az összefoglalóban van magyar is).

Leila YouTube videói jók, onnan ingyen is tudsz tanulni.

A VBA-t ma már mással is lehet helyettesíteni. Power Queryvel vagy Python-al. Ami érdekes lehet hogy van OfficeScript pár éve, ami az online változatokat is támogatja. Ez pedig JavaScripthez hasonló.

A VBA egyrejobban korlátok közé van szorítva, így előbb-utobb a fentiek valamelyikét is érdemes megismerni, megtanulni.

Udv

A tanácsaimat ingyen adom. Ha nem tetszik, akkor kérlek ne kritizáld! / https://github.com/viszi/codes/tree/master/Excel

(#49533) Flowtation válasza Fferi50 (#49531) üzenetére


Flowtation
őstag

neked és mindenkinek, akinek ilyen megoldás kellene (halmozott és sima oszlop együtt):
[link]
Ebben elég jól le van írva, hogy mit kell csinálni, ez alapján én is meg tudtam oldani.
köszi a segítséget!

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#49534) Fferi50 válasza Flowtation (#49533) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!
Köszönöm! :C
Üdv.

(#49535) d.bali


d.bali
csendes tag

Sziasztok!
Egy mostanában felugró problémát nem tudunk most már megoldani, mert a progi letiltja a macrókat és nem engedélyezi. (hiába állítom át az adatvédelmi központba) és ha továbbküldöm a táblázatot szintén nem tudják használni módosítani.
Eredetileg kiinduló probléma megoldását így oldottam meg, ami most nem működik:
adott két oszlop az első oszlopban matematikai egyenlet van (szövegként) begépelve, a mellette lévő oszlopba ezt az egyenletet kiértékeli és kiszámolja, hogy mennyi.

Ezt a névkezelőben létrehozott "számolás"-sal eddig simán tudtuk kezelni. Ha lehet így megfogalmazni az excel rejtett képletével: 'Kiértékel'

Sajnos ezt a megoldást (bár szerintem ez nem macró) letiltja és nem engedi futtatni több verzión sem (office 2019, office 2021, office 365).
Ebben kérném hathatós közreműködéseteket, aki megoldaná számomra, hogy használhassam eme remek dolgot. Kicsit utána olvasva javasolják a macró "áttelepítését" VBA-ba, de lehet, hogy egy teljesen új VBA lenne a megoldás!

(#49536) d.bali


d.bali
csendes tag

Képeket beszúrva nem tölti fel! Pótolom!
Hibaüzenet:

a két oszlop:

Névkezelő panel:

(#49537) Troy. válasza Mutt (#49532) üzenetére


Troy.
addikt

Köszönöm a választ!

Csodát nem várok, nem professzionális szintre kellene eljutni, csak hogy alkalmazni tudjam a munkám során (egyszerűsíteni dolgokat). Volna egy konkrét megoldandó feladat (különben nem túl összetett, leginkább formázások, cella tartalmához pluszban hozzáfőzni azonosítót stb.), amihez nem hiszem, hogy elég a makró rögzítő. Lényegében ezért szeretnék kicsit jobban elmélyülni benne.

A linken sajnos már nem érhető el a könyv: [link]

Megköszönném, ha valaki megosztaná a szerző által feltöltött verziót. Üdv.

[ Szerkesztve ]

.

(#49538) fjns válasza Troy. (#49537) üzenetére


fjns
lelkes újonc

Szia, a következő linken ingyen letölthető a könyv.
[link]

(#49539) karlkani


karlkani
aktív tag

Sziasztok!

Van egy gomb kirakva, ami azt csinálja, hogy a C1 cellába beilleszti a ctrl+c-vel másolt tartalmat (böngészőből, munkafüzetből, szöveges dokumentumból, stb.), majd egy másik cellában levő adat végéhez hozzáfűzi és kimásolja vágólapra. Szeretném, ha a cellaformátummal egyező formátumban illesztené be C1-be. Makrórögzítéssel (füzetből másolásnál) a böngészőből másolt nem jó. Ha böngészős adatnál csinálom a makrórögzítést, akkor meg a füzetből másolás-beillesztés nem megy. Meg lehet oldani, hogy akárhonnan másolt adat (lehet hivatkozás is, de csak a szöveg, név kell beillesztésénél) az adott cella formátumot megőrizze (C1)?

Köszönöm!

(#49540) Fferi50 válasza karlkani (#49539) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!
Jó lett volna látni a makrót.
Szerintem Beillesztés - értékként megtartja a cella formátumát:
Range("C1").Select: Selection.PasteSpecial Paste:=xlPasteValues,, Operation:=xlNone, SkipBlanks:=False, Transpose:=False :Application.CutCopyMode=False
Ebben az esetben szükséges a Select.
Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#49541) karlkani válasza Fferi50 (#49540) üzenetére


karlkani
aktív tag

Szia!

Sub F_()
    Range("C1").Select
    ActiveSheet.Paste
    Range("A1:B1").Select
    Selection.Copy
End Sub

Ez a "sima". Ha makrórögzítéskor a füzetből másolok-illesztek be, más lesz a makró, mint böngészőből kimásolt, majd a füzetbe beillesztett adatnál. Azok már nincsenek meg.

Amit küldtél hibára fut.

Run-time error '1004':
Range osztály PasteSpecial metódusa hibás

(#49542) Fferi50 válasza karlkani (#49541) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!
Bocs, most látom, hogy egy helyen dupla vessző maradt... :(
Próbáld így lsz.:
Range("C1").Select: Selection.PasteSpecial Paste:=xlPasteValues, Operation:=xlNone, SkipBlanks:=False, Transpose:=False :Application.CutCopyMode=False
Az irányított beillesztés - értéket próbáld ki makrórögzítéssel.
Ha nem munkafüzetből másolsz be, akkor így próbáld szerintem:
Range("A1").Select
ActiveSheet.PasteSpecial Format:="Szöveg", Link:=False, DisplayAsIcon:= False

Ha nem magyar az exceled, akkor a Szöveg helyett angol "Text" kell.
Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#49543) bela30


bela30
csendes tag

Sziasztok! Guruk, hogyan kell használni Excel 2007-ben a szorzatösszeg függvényt?

Most már megkérdezem mert már az idegösszeomlás határán vagyok, annyira nem akar összejönni órák óta.

A pirossal jelölt mezőbe kellene egy olyan függvény, amely összeadja a D3x350 és az E3x450 értékét:

https://i.ibb.co/LtdLh89/excel.png

Tehát a 350 és a 450 fix számok, nem pedig mezők ill. annak értékei, és a helyes megfejtés 9600 kellene hogy legyen, tehát akkor és csak akkor lesz jó ha a J3 függvénye ennyit számol ki. Hiszen:

(12*350)+(12*450)=9600

Szóval mi volna oda karakter pontosan a helyes függvény?

Előre is köszönöm!

(#49544) karlkani válasza Fferi50 (#49542) üzenetére


karlkani
aktív tag

Szia!

Azt rögtön kiszúrtam, töröltem... füzetből másolásnál jó, böngészőből nem.

Próbáltam, ott jó a böngészőből kimásolt adat beillesztése, füzetből másolt nem.

Ezért írtam, hogy bárhonnan másolt (böngésző, munkafüzet), majd beillesztett adatnál tartsa meg a cella formátumot. Ha nem lehet egy makróban megoldani, kénytelen leszek kitenni még egy gombot...

(#49545) bozsozso válasza bela30 (#49543) üzenetére


bozsozso
őstag

Szia,

Ezt egy sima szum fügvénnyel meg tudod csinálni.

=SZUM(D3*350;E3*450)

(#49546) lappy válasza bela30 (#49543) üzenetére


lappy
őstag

A szorzatösszeg azért sem működött nálad mert a két tömb nem egyforma

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#49547) Troy. válasza fjns (#49538) üzenetére


Troy.
addikt

Köszi! Ezt a szerző töltötte fel? Furcsa ez a szkennelés.

.

(#49548) Fferi50 válasza karlkani (#49544) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!
[Iitt] az 1. pontban levő makró kell neked szerintem. Ez a vágólapra legutoljára felkerült adatot szúrja be értékként a megadott cellába. Mindegy, hogy honnan került a vágólapra az adat.
Üdv.

(#49549) fjns válasza Troy. (#49547) üzenetére


fjns
lelkes újonc

Valószínűleg nem a szerzőtől származik...

(#49550) Delila_1 válasza fjns (#49549) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

De igen, a szerző, Kovalcsik Géza tette elérhetővé.
Azt mondja, az újabb verziókhoz teljesen át kellene írnia a könyvet (reméljük, egyszer megteszi), ezért elérhetővé tette.
A könyvben írtak most is érvényesek, de az Excel újabb verziói sokkal több lehetőséget biztosítanak az újabb feladatokhoz.

Sajnos az Összefoglaló szerkesztése le van tiltva, nem tudom betenni az újabb linket.

[ Szerkesztve ]

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.