Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-13 08:31:56

LOGOUT.hu

A Microsoft Excel topic célja segítséget kérni és nyújtani Excellel kapcsolatos problémákra.
Kérdés felvetése előtt olvasd el, ha még nem tetted.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49051) Lasersailing válasza Fferi50 (#49044) üzenetére


Lasersailing
senior tag

Szia!

A userform kódlapján van a program, ami meghív egy file megnyito modult ami a folapon van. Utána dolgozik a userform progi, majd a folapon lévő másik program bezarja a filet.
1) azért van külön bontva, mert a megnyitást és bezárást több helyen is használom.
2) fontos, hogy az adatbázis minél rövidebb ideig legyen megnyitva, mert ugyanezen programot másik gépen is futtatjuk majd, és közös adatbázisba dolgoznak.

Amit javasoltál hétfőn megnézem, de elvileg ma próbáltam és teljesen meghülyült tőle az excel. De lehet, hogy rosszul csináltam, mert tobb dolgot is csináltam egyszerre (pedig erre nem vagyok kepes, szóval hibazhattam... 😀 )

(#49052) Fferi50 válasza Lasersailing (#49051) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!
Próbáld meg a következőt:
Mielőtt elmented az adatokat, jegyezd meg, melyik az aktív control a userformon. A fájl bezárását végző makróben a bezárás után tedd a fókuszt erre a controlra:
Pl. Userform1.Textbox1.Setfocus
Ha máshol szeretnéd folytatni, akkor arra a controlra kell tenni a fókuszt, ahol a folytatás következne.
Üdv.

(#49053) Fire/SOUL/CD válasza Fferi50 (#49052) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Nálatok sem ismeri a Térkép diagram, Pest megyét? :F
Van valami trükk, amivel megjeleníthetőek az adatai?

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#49054) Fferi50 válasza Fire/SOUL/CD (#49053) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!
Nálam - Office365 - elég volt úgy írni, hogy Pest megye!

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#49055) Fire/SOUL/CD válasza Fferi50 (#49054) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ááá, csessze meg a Moha meg a Páfrány, köszönöm, műxik! :R

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#49056) Fferi50 válasza Fire/SOUL/CD (#49055) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!
Igazán nincs mit. Mivel a többi megyénél ragaszkodott a hivatalos megnevezéshez, gondolom az volt a baj, hogy Budapest tartalmazza a pest szót, ezért kellett hozzá a megye.
Persze nem előszörre sikerült eltalálnom a baját.
Üdv.

(#49057) cigam válasza Fferi50 (#49054) üzenetére


cigam
félisten

Erről jut eszembe: Létezhet olyan térkép, ami a (önkormányzati/országos)választási körzeteket képes mutatni?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#49058) Fire/SOUL/CD válasza Fferi50 (#49056) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Megfordult a fejemben, csak ugye Veszprém kapcsán (ami város és megye is egyben) el is vetettem a gondolatot, hisz azzal nincs gond. Persze így utólag belegondolva, teljesen logikus a dolog, hisz Pest az nem város, hanem Budapest városnak egy része... Még1x, thx!

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#49059) Fferi50 válasza cigam (#49057) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!
Szerintem az országos választási bizottság honlapján érdemes kereskedni, illetve esetleg a választási törvény mellékleteként. De egyáltalán nem biztos, hogy digitalizálva van.
Üdv.

(#49060) cigam válasza Fferi50 (#49059) üzenetére


cigam
félisten

Ott csak pár Google maps beágyazást találtam. Ezért is kérdeztem, hogy esetleg beépítve van-e ilyesmi. Sőt lehetne gyártani hasonlót? Pl. fogok egy (utca)térképet, arra "berajzolom" a határokat, és abból készíteni egy cella társítást.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#49061) p5quser


p5quser
tag

Sziasztok!
Ugyan google sheets, de hátha...
Egy filter függvény által kinyert sort transzponálnék egy oszlopba, de úgy, hogy a filter első két oszlopát (transzponálva, sorát) kihagynám.
Lehet ezt így, egyáltalán? Most egy segédsorral oldom meg, aminek meghatározott területét transzponálom, de elegánsabb lenne anélkül.
Előre is köszönöm!

(#49062) Fire/SOUL/CD válasza p5quser (#49061) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

"Egy filter függvény által kinyert sort..."
Milyen filter függvényről van szó?

Amúgy sima szűrt sorból csak 2 lépésben lehet transzponálni, elsőre a szűrt sorokból kijelölöd a kívánt tartományt, simán copy-paste-l valahova beilleszteted, másodikra meg ezt a beillesztett tartományt tudod már transzponálni.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#49063) p5quser válasza Fire/SOUL/CD (#49062) üzenetére


p5quser
tag

"Milyen filter függvényről van szó?"
A google sheets FILTER függvénye. Jó kis cucc cellaérték alapú lekérdezésekhez.
=FILTER(raw_data!A:V;raw_data!A:A=X2;raw_data!B:B=W2)
Ebből az A:V oszloptól tartó sort akartam transzponálni, de csak a C:V oszlopokat. Viszont a szűrési feltételek pont a "lecsípendő" oszlopban vannak, szóval úgy hiszem szükséges a segédsor.

(#49064) escsé válasza Fire/SOUL/CD (#49035) üzenetére


escsé
tag

Köszönöm a kimerítő választ. Erre gondoltam. A táblázatokat átnézem majd.
Üdv

(#49065) tgumis


tgumis
tag

Sziasztok!
Powe queryvel beolvastatok egy txt fàjlt. Hiába állítom be query ben a formátumot egy bizonyos sor 2382. sortól valamiért számként tölti be a tartomànyba. Az adatokat power pivot adatbàzisba ia betöltöm ott dàtumként jelennek meg.
Ha a txt ből kitörlök pàr sort akkor nincs gond. Ha új munkalapra töltöm be akkor sincs gond. Ha a tartomàny sorait kitörlöm és a formàtumot minden cellàból törlöm akkor szintén rosszul tölti be a 2382. sortól.

(#49066) Fferi50 válasza tgumis (#49065) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!
Gyakorlatilag a dátum is számként van tárolva az Excelben. A "hibásan" betöltött értékeket megformázhatod dátumként, helyes értékeket fogsz kapni.
Valószínű, hogy azon a munkalapon - (vagy a txt-ben?) - van egy "kapcsoló", ami nem engedi tovább a dátum formátumot, hiszen új munkalapon "hibátlan" a betöltés.
Üdv.

(#49067) VGYke válasza Fire/SOUL/CD (#49048) üzenetére


VGYke
addikt

Tudod, sokszor nem a megoldás értelme a lényeg, hanem maga a megoldás, mert én rendkívül sokat szoktam tanulni belőle. A fentiekből is tanultam...

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#49068) tgumis válasza Fferi50 (#49066) üzenetére


tgumis
tag

Szia!
Azt tudom, hogy számként tárolja de queryvel a formátum be van àllítva ahogy azt kell.
De miért csak egy bizonyos sorszàmtól csinálja ezt?
Azért gond a formàtum újra és újra beàllítása mert plussz kattintgatàsokat eredményez.
Hol lehet ilyet kapcsolni vajon? És azért fura mert csak bizonyos sortól csinálja ezt. Hiába törlöm az egész munkalapon (mindent töröl opcióval). Újból előhozza.

(#49069) Fferi50 válasza tgumis (#49068) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!
Talán a munkalapon van olyan nem látható dolog, ami ezt előidézi.
Nézd meg légy szíves az F5 - ugrás - irányított - utolsó cella eredménye mi. Ha ez túl van az "értelmesen" használt tartományon, akkor ez lehet az esetleges oka. Ebben az esetben töröld ki a teljes sorokat a normál tartomány végétől az eddigi sorig.
A mindent töröl opció sajnos hagyhat szemetet még hátra.
Üdv.

(#49070) tgumis válasza Fferi50 (#49069) üzenetére


tgumis
tag

ott jelenik meg valami:

hogy tudom az első két sort törölni?
bár most jól olvassa be de ha txt bővül akkor szerintem megint gond lesz

(#49071) Fferi50 válasza tgumis (#49070) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!
Ez még nem az utolsó cella, az irányított gombra kattintva bejelölöd az "utolsó cella" pöttyöt.
Akkor a munkalap utolsó használt cellájára ugrik.
Egész sort úgy törölhetsz, hogy kijelölöd az egész sort - a kis nyíllal a sor számán. Ezután jobb egérgomb - töröl.
Üdv.

(#49072) tgumis válasza Fferi50 (#49071) üzenetére


tgumis
tag

Köszi
Úgy tűnik ez lesz az

(#49073) visit


visit
tag

Üdv!
Feltételes formázás: Egy adott cella formázáshoz kiválaszthatok a felsorolt feltételek közül, vagy megadhatok egy képletet. Ez utóbbi, nem megy. :-( hiába kezdem egyenlőségjellel, nem lesz belőle képlet.
Azt szeretném, hogy egy választott cella (D10) háttérszine piros legyen, ha a C4 cella nem üres, és maradjon eredeti háttérszín, ha a C4 üres. Még annyi, hogy a google sheet-ben dolgozom, a felhőben, nem a sima excelben.
Tehát egy másik cella értékétől függjön az adott cella háttérszine. Köszönöm ha segítetek.

[ Szerkesztve ]

(#49074) Delila_1 válasza visit (#49073) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

A D10 cella formázási képlete
=$C$4<>""

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#49075) lappy válasza visit (#49073) üzenetére


lappy
őstag

az üres függvény elegendő, de negatív logika kell így a képlet így néz ki
=nem(üres(C4))

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#49076) Mutt válasza Lasersailing (#49051) üzenetére


Mutt
aktív tag

Szia,

Próbáld ki esetleg ezt. Mielőtt meghívod a fájl megnyitót jegyeztesd meg az aktuális fájlt és utána aktiváld vissza.

Dim wbCurrent As Workbook
Set wbCurrent = ThisWorkbook

<itt hívd meg a főlapos dolgot>

wbCurrent.Activate

üdv

A tanácsaimat ingyen adom. Ha nem tetszik, akkor kérlek ne kritizáld! / https://github.com/viszi/codes/tree/master/Excel

(#49077) Mutt válasza tgumis (#49068) üzenetére


Mutt
aktív tag

Szia,

PQ-ben igazából az adattípust tudod állítani (szöveg, egészszám, törtszám, dátum stb), ami a könnyebb olvashatóság miatt hoz is egy formátumot (amit a Windows Területi beállításaiból vesz ki, de a LOCALE opcóval eltérhetsz tőle).
Amikor az eredményt munkafüzetre küldi a PQ, akkor ha nincs cellaformázás (vagyis General/Általános-ra) van állítva, akkor használja az alapot, különben pedig a cellaformátumát.

A mintád alapján 2 dolog lehet:
1. 2385-ös sortól lefelé lehet hogy számformátum van a cellákra állítva.
2. Dátum adattípus konverziónál hiba történt és valójában nem dátum adattípust használ. Amikor kiküldöd a munkalapra az adatsort akkor a Connections/Kapcsolatok alatt kiírja hogy pl. 3500 rows loaded (with 500 errors).

üdv

A tanácsaimat ingyen adom. Ha nem tetszik, akkor kérlek ne kritizáld! / https://github.com/viszi/codes/tree/master/Excel

(#49078) visit válasza Delila_1 (#49074) üzenetére


visit
tag

Köszönöm szépen!

(#49079) Mutt válasza p5quser (#49063) üzenetére


Mutt
aktív tag

Szia,

A FILTER első tartományának nem kell tartalmaznia a szűrendő oszlopokat, egyszerűen csak hagyd ki onnan az A:B oszlopokat:
=FILTER(raw_data!C:V;raw_data!A:A=X2;raw_data!B:B=W2)

üdv

A tanácsaimat ingyen adom. Ha nem tetszik, akkor kérlek ne kritizáld! / https://github.com/viszi/codes/tree/master/Excel

(#49080) p5quser válasza Mutt (#49079) üzenetére


p5quser
tag

Nagyon köszönöm!
Megpróbálhattam volna mielőtt idesírok. :D

(#49081) andreas49


andreas49
senior tag

Sziasztok,
Sok olyan munkafüzetem van, amiben 70-100 munkalap van.
Van-e olyan függvény, ami az összes munkalap kijelölése esetén a 'ctrl+home' minden lapon végrehajtódig?
Köszi a segítséget előre is.

HONOR Magic5 Pro - Huawei P30 Pro 8/128 GB - Xiaomi MI Note 10 Pro - Huawei Mate 10 Pro

(#49082) lappy válasza andreas49 (#49081) üzenetére


lappy
őstag

nincs olyan függvény csak makróval lehet
Sub HomeAllSheets()
Dim sh As Worksheet
With Application
    .ScreenUpdating = False
    .EnableEvents = False
End With
For Each sh In ActiveWorkbook.Worksheets
    sh.Select
    Range("A1").Select
    ActiveWindow.ScrollRow = 1
    ActiveWindow.ScrollColumn = 1
Next sh
Sheets(1).Select
With Application
    .ScreenUpdating = True
    .EnableEvents = True
End With
End Sub

[ Szerkesztve ]

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#49083) andreas49 válasza lappy (#49082) üzenetére


andreas49
senior tag

Köszi szépen, erre gondoltam, ez gyors volt.

HONOR Magic5 Pro - Huawei P30 Pro 8/128 GB - Xiaomi MI Note 10 Pro - Huawei Mate 10 Pro

(#49084) Delila_1 válasza andreas49 (#49081) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Az összes lap kijelölése után a Ctrl+Home minden lapon végrehajtódik, nem kell hozzá makró.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#49085) andreas49 válasza Delila_1 (#49084) üzenetére


andreas49
senior tag

Sajnos teljes kijelölés után csak a látható lapon hajtja végre, ezért kértem segítséget (O365HU), bár lehet, hogy ráférne egy teljes újra rakás, mivel több minden nem úgy működik, ahogy megszoktam.

HONOR Magic5 Pro - Huawei P30 Pro 8/128 GB - Xiaomi MI Note 10 Pro - Huawei Mate 10 Pro

(#49086) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Két dátum különbségét hogy lehet megkapni év, hónap, nap formátumban? A DÁTUMTÓLIG nekem nem akar eredményt visszaadni.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#49087) Fire/SOUL/CD válasza Dilikutya (#49086) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ismert problémák szekciót olvasd el!

=DÁTUMTÓLIG(A1;B1;"Y") & " év - " & DÁTUMTÓLIG(A1;B1;"YM") & " hónap - " & DÁTUMTÓLIG(A1;B1;"MD") & " nap "

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#49088) sztanozs válasza Dilikutya (#49086) üzenetére


sztanozs
veterán

Ez nem biztos, hogy kivitelezhető - pontosabban, kérdés, hogy mi a pontos követelmény...

pl
1) mi a különbség Jan 28 és Feb 28?
- 1 hónap, vagy 31 nap?
2) mi a különbség Jan 31 és Feb 28?
- 28 nap, vagy?
3) mi a különbség Feb 1 és Márc 1 között?
- megint 1 hónap, vagy szintén 28 nap (vagy 29, ha szökőév van)?

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#49089) Dilikutya válasza sztanozs (#49088) üzenetére


Dilikutya
félisten

Kivitelezhető, csak máshogy.
A feladvány egy lista nevekkel, és munkaviszony kezdő és befejező dátumával. Mellé kell, hogy hány év, hány hónap (hány nap).
A két dátum dátumformátumban maradt, és mellé simán kivontam a befejezőből a kezdőt. Ebből lett egy szám, ami megadja a napok számát (illetve sorszámot 1900.01.01 után), egyénire formáztam a cellát ezzel a kóddal: éé "év" hh "hónap" nn "nap" és ki is jött, ami kell.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#49090) sztanozs válasza Dilikutya (#49089) üzenetére


sztanozs
veterán

Oké és mennyi nap van 1998 Márc 11 és 1999 Máj 10 között? 1 év 2 hónap és 28 nap?

Ráadásul a megoldásod nem is jó ott sem, mert 22 év 0 hónap és 30 nap...

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#49091) atyca


atyca
senior tag

Sziasztok!
Cellaértéket, és a cellához tartozó megjegyzést szeretném másolni saját magába, a cellához tartozó függvény nélkül.
Van erre valami egyszerű (beépített) lehetőség?
(Az irányított beillesztés lehetőségeinél sajnos nem láttam ilyen opciót.)

Win11 Pro/64, MI TV Stick, Kodi 20.2 (többi az adatlapomon)

(#49092) Fferi50 válasza atyca (#49091) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!
Két lépésben tudod irányított beillesztéssel szerintem:
1. Irányított beillesztés - értéket - ezután marad kijelölve
2. Irányított beillesztés - jegyzetet (v. későbbi verzióban jegyzetet és megjegyzést)
Üdv.

(#49093) atyca válasza Fferi50 (#49092) üzenetére


atyca
senior tag

Köszi, így jó lesz. :R

Win11 Pro/64, MI TV Stick, Kodi 20.2 (többi az adatlapomon)

(#49094) [DDAY]F4C3


[DDAY]F4C3
tag

Sziasztok!
Lenne egy Excel munkalap.
A felső részén szeretnék egy állandó kereső mezőt, melybe csak belekattintok és szövegre keres az egész lapon. Enter, majd oda ugrik (vagy kilistázza A találatokat és választani Lehet).
Ne kelljen nyomogatni a ctrl+f gombot.

Előre is köszönöm a segítséget.

Tel: +36202955333 ^^ -V.m.L-

(#49095) [DDAY]F4C3


[DDAY]F4C3
tag

A másik, hogy egy olyan dátumot+időt szeretnék az egyik sarokba, ami folyamatosan frissül. Akár a másodperc is.

Előre is hála, ha segít valaki.

Tel: +36202955333 ^^ -V.m.L-

(#49096) föccer válasza [DDAY]F4C3 (#49095) üzenetére


föccer
nagyúr

MA() és a MOST() függvények. Ehhez visszont cella frissítés kell. Pontosabban újrakalkulálás.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#49097) lappy válasza [DDAY]F4C3 (#49095) üzenetére


lappy
őstag

Google segít ebben

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#49098) andreas49


andreas49
senior tag

Sziasztok,
Abban kérek segítséget, hogy több munkalap egyidejű kijelölésével hogyan tudom megadni az ablaktábla rögzítését. (valószínűleg csak macro-val oldható meg)
Segítséget előre is köszönöm.

HONOR Magic5 Pro - Huawei P30 Pro 8/128 GB - Xiaomi MI Note 10 Pro - Huawei Mate 10 Pro

(#49099) Delila_1 válasza andreas49 (#49098) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Sub AblakRogzites()
    Dim lap As Integer
    Application.ScreenUpdating = False
    For lap = 1 To Worksheets.Count
        Sheets(lap).Select
        Range("B2").Select  'Itt írd át a rögzítés helyét
        ActiveWindow.FreezePanes = True
    Next
    Application.ScreenUpdating = True
End Sub

Ez a makró minden lapon rögzíti az ablaktáblát B2-ben. Az első sor és első oszlop nem mozdul el görgetéskor. A B2 helyét átírhatod az igényednek megfelelően.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#49100) andreas49 válasza Delila_1 (#49099) üzenetére


andreas49
senior tag

Köszi szépen, mint mindig...

HONOR Magic5 Pro - Huawei P30 Pro 8/128 GB - Xiaomi MI Note 10 Pro - Huawei Mate 10 Pro

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.