Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-13 08:31:56

LOGOUT.hu

A Microsoft Excel topic célja segítséget kérni és nyújtani Excellel kapcsolatos problémákra.
Kérdés felvetése előtt olvasd el, ha még nem tetted.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49301) istvankeresz válasza Delila_1 (#49299) üzenetére


istvankeresz
aktív tag

Jó ötlet, megpróbálom mennyire használható a szűrővel, de még gondolkodom a segédoszlopos megoldáson. Megpróbálom azt, hogy a segédoszlop celláiba a januári dátumokhoz 1-t, februári dátumokhoz 2-t párosítok és így tovább, így FKERES-el vagy XKERES-el talán áttudom rántani a nekem szükséges dátum adatokat szövegként a másik lapfülre.

Köszi az ötleteket! :R

XBOX ONE GT: istvankereszt79

(#49302) Fferi50 válasza istvankeresz (#49301) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!
"Megpróbálom azt, hogy a segédoszlop celláiba a januári dátumokhoz 1-t, februári dátumokhoz 2-t párosítok és így tovább"
A HÓNAP függvény pontosan ezt adja meg neked.
Üdv.

(#49303) fjns válasza Dilikutya (#49281) üzenetére


fjns
lelkes újonc

Szia, a több tartományos hivatkozást sajnos nem sikerült megoldani.
Remélem, a következő képlet a várt eredményt adja:
=(SZUMHATÖBB(S42:S45;S42:S45;">0")+SZUMHATÖBB(S47:S51;S47:S51;">0"))/(DARABHATÖBB(S42:S45;">0")+DARABHATÖBB(S47:S51;">0"))

(#49304) istvankeresz válasza Fferi50 (#49302) üzenetére


istvankeresz
aktív tag

Köszi, akkor ezt használom. :R

XBOX ONE GT: istvankereszt79

(#49305) fjns válasza Dilikutya (#49281) üzenetére


fjns
lelkes újonc

Bocsi, csak később vettem észre, hogy korábban kaptál már választ a kérdésedre, ráadásul Feri képlete jóval rövidebb (és valószínűleg gyorsabb is) az enyémnél.
Most leírok még egy megoldást, akár ezt is választhatod. Ha van lehetőség segédoszlop felhasználására, például a szomszédos T oszlopra, akkor akár az egész T oszlop összes cellájának, de legalább a T42:T51 tartományban a képlet legyen =SOR(). Ebben az
esetben az =ÁTLAGHATÖBB(S42:S51;S42:S51;">0";T42:T51;"<>46") képlet is jó lesz számodra.

(#49306) z123456789 válasza Fferi50 (#49300) üzenetére


z123456789
addikt

Sziasztok!
Na, úgy nézem ez már talán használható lesz valamire.
Illetve jelenleg már merültek fel bennem olyan kérdések, amikre rákerestem magamtól, és lehet, hogy nem a makró az amit én keresek. Lényegében most van egy szerkeszthető fájl, ami tartalmazza a kívánt adatokat, és ezt kell a korábban linkelt táblázatba illeszteni, hogy egy olyan formázott kinézete legyen. Ez csak valami sima hivatkozás szerkesztés, nem? Viszont azzal nem boldogulok, hogy miként tud az alap fájlban levő egy cellából hivatkozni soronként egy másik munkalapon levő külön cellákba. (Remélem érthetően írtam le. :D )

(#49307) Dilikutya válasza Fferi50 (#49290) üzenetére


Dilikutya
félisten

Köszi, ez lesz az! A tömbképlet lezárását nem is tudtam.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#49308) kartalhu


kartalhu
tag

Sziasztok!
=HA(B11<>"";MOST();"")
=HA(B15<>"";MOST();"")
Hónapokig működtek ezek függvények a Microsoft fiókban lévő exel táblázatban, de ma minden lapon az összes fügvénynél átállítódott a dátum.
A korábbi biztonsági mentéseken is ugyan ez a helyzet. Mi lehet az oka?

[ Szerkesztve ]

(#49309) Fire/SOUL/CD válasza kartalhu (#49308) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Pontosabban, hogy "állítódott át" a dátum? Teljesen rossz dátum jelenik (nem a mai valós dátum) vagy csak a formátuma változott meg?

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#49310) Fferi50 válasza z123456789 (#49306) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!
Néhány lépéssel megoldható szerintem. Mutatom a példádon képekkel is.
1. lépés:
B3 cella képlete: =HELYETTE(A3;Karakter(10);"!")
Ez azért kell, hogy jól látható legyen az elválasztás az adatok között.
2. lépés:
B3 cella kijelölése - másolás - irányított beillesztés értéket ugyanoda.
Ekkor a képlet helyett az új szöveg lesz a cellában.
3. lépés:
A B3 cella kijelölve -
Adatok - szövegből oszlopok - tagolt -
következő párbeszédpanelen: határoló jelek egyéb - felkiáltójel
következő párbeszédpanelen: rendeltetési hely C3
Befejezés.
Ekkor a C3 cellától látod az adatokat szétbontva, a megnevezés és az érték kettősponttal elválasztva, az első képen már ott van eredmény.
4. lépés
A C3 cellától végig kijelölöd az adatokat - másolás
A10 cella kijelölés - irányított beillesztés - transzponálás! (vigyázz, ezt csak akkor látod, ha rákattintasz az irányított beillesztésre)
5. lépés
A10-A21 cella kijelölése, majd
Adatok - szövegből oszlopok - tagolt
A második panelen a határolójel: egyéb kettőspont
Következő panelen rendeltetési hely B10
Befejezés
Láthatod az eredményt.
Természetesen akkor is működik a dolog, ha nem csak az A3 cellában van adat, hanem tovább lefelé is. Akkor a B3 cellába írt képletet húzhatod lefelé, majd a B oszlop adatot tartalmazó celláival megcsinálhatod 2 és 3. lépést. Ezután viszont soronként kell a transzponálást megcsinálnod - minden sort az előző adatok alá transzponálva. Az így kapott oszlopra szintén alkalmazod az Adatok - szövegből oszlopok műveletet.
FONTOS: Több adatnál lehetőséged van arra, hogy az "oldalrovatok" kimaradjanak az új helyről, igy egymás mellé kerülhetnek az adatok. Ebben az esetben a harmadik panelen az első oszlopnál be kell jelölnöd, hogy az oszlop kihagyása (átlépés).
Sajnos a szövegből oszlopok csak ugyanarra a munkalapra működik, de gondolom az eredmény átmásolása egy másik munkalapra már nem okoz gondot.
Természetesen mindez akár makróval is megoldható és akkor nincs kézi munka.
Remélem ez alapján sikerül megoldanod.
Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#49311) Fferi50 válasza z123456789 (#49306) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!
Az előző válaszomban írtam, hogy lehet makró is:
Ez a makró az A3 -ban levő értéket az A10 cellától az A:B oszlopba bontja ki:
Sub valaszto2()
a = Range("a3").Text
b = Split(a, vbLf)
For Each c In b
d = Split(c, ":")
For Each e In d
Range("A10").Offset(x, y).Value = e
y = 1
Next
x = x + 1
y = 0
Next
End Sub

A makrót egy modulba kell bemásolni (az összefoglalóban megtalálod hogyan). Ha a makrót meg szeretnéd tartani, akkor makróbarát formában (xlsm kiterjesztés) kell menteni.
Az A3 helyére írd annak a cellának a címét, amelyiket ki szeretnél bontani, az A10 helyére pedig azt, ahol az eredményt szeretnéd látni.
Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#49312) kartalhu válasza Fire/SOUL/CD (#49309) üzenetére


kartalhu
tag

Minden korábbi dátum ugyan abban a formában átállítódott a mai napra.

(#49313) Fferi50 válasza kartalhu (#49312) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!
"Minden korábbi dátum ugyan abban a formában átállítódott a mai napra."
Ezen sajnos nincs mit csodálkoznod, ez a függvény, ugyanúgy mint a MA() függvény mindig az éppen AKTUÁLIS NAPOT és a MOST az IDŐT is adja vissza eredményül. Azért látod csak a dátumot, mert úgy van beállítva a cellaformátum.
Ez mindig így működött ez a funkciója, nem tudom, hogyan lehetett másként nálatok eddig.
Ha nem szeretnéd, hogy változzon a dátum, akkor a gyorsbillentyűkkel kell/lehet bevinni vagy átváltani a képletet értékké (másolás - irányított beillesztés értéket).
Üdv.

(#49314) istvankeresz


istvankeresz
aktív tag

Üdv!

B oszlopban szeretném csökkenteni a számokat úgy, hogy annyival csökkenjen, amennyit A oszlop azonos számú cellájába írok, Múködik is, viszont, ha lejebb húzom a B oszlopon a kijelölőnégyzetet, hogy érvényes legyen az alatta lévő cellákra is, akkor az utolsó kivont összeget jelzi ki az összes olyan B oszlop cellája, amelyik elé nem írtam számot, amivel csökkenteni fogom. Lehet olyat, hogy csak akkor írjon ki a B oszlop értéket, ha elötte az A oszlopban érték a megfelelő cellában?

Tehát amíg A5, A6, A7...A20-ba nem írok értéket, addik B5,B6,B7...B20 üres cellának nézzen ki.

Köszi!

XBOX ONE GT: istvankereszt79

(#49315) lappy válasza istvankeresz (#49314) üzenetére


lappy
őstag

ha üres az A akkor ne csináljon semmit különben a képleted

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#49316) Delila_1 válasza istvankeresz (#49314) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

A C2 cella képlete legyen =HA(SZÁM(A2);B1-A2;B1)

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#49317) istvankeresz válasza lappy (#49315) üzenetére


istvankeresz
aktív tag

Köszönöm, HA függvénnyel sikerült. :R

Delila_1 neked is köszi!

[ Szerkesztve ]

XBOX ONE GT: istvankereszt79

(#49318) kartalhu válasza Fferi50 (#49313) üzenetére


kartalhu
tag

Köszönöm a válaszod.

(#49319) z123456789 válasza Fferi50 (#49310) üzenetére


z123456789
addikt

Szia!

Köszönöm szépen a segítséget.
Boncolgatnom kell a dolgot, ahogy időm engedi. Nagyon jó kiindulási pontot adtál.
Lehet, hogy jövök még kérdezni. :R

(#49320) Syl


Syl
nagyúr

Dátumsorozatot szeretnék létrehozni. Például egymás alatt minden péntek. Ez régen (sok-sok éve) úgy működött, hogy beírtam pár dátumot [kép], kijelöltem és a jobb alsó sarokban látható pöttyöt megfogva "lehúztam" és az Excel létrehozta a kívánt számú dátumot. De most (Office365) ez tök értelmetlen eredményt ad [kép], pedig a cellák formája korrekt dátumra van állítva [kép].
Makró nélkül, lehetőleg a webes felületen hogy tudnám ezt legegyszerűbben megoldani?

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#49321) lappy válasza Syl (#49320) üzenetére


lappy
őstag

nálam tökéletesen megy nálad van vmi

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#49322) Fire/SOUL/CD válasza Syl (#49320) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Most is úgy van, ahogy régen, nálad van valami gebasz...
Nyiss meg egy teljesen új, üres munkafüzetet és próba.
Amúgy Magyar OS és Magyar Office, amit használsz?
Esetleg a butított, ingyenes, online O365-t? (amúgy megnéztem most, ott is jó)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#49323) Syl válasza Fire/SOUL/CD (#49322) üzenetére


Syl
nagyúr

Webes Office. Akárhány új dokumentumot nyitok, mindig ilyen nyomi a dátumkezelés.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#49324) Syl válasza Syl (#49323) üzenetére


Syl
nagyúr

Úgy tűnik mostanra az egész online office összef**ta magát [kép]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#49325) Relax5


Relax5
csendes tag

Sziasztok,

Egy olyan excelre lenne szükségem amit telefonról is tudok frissíteni (adatot bevinni, egy file kéne ahol megrendeléseket tudok rögzíteni, és ebből a file-ból tudna egy excel dolgozni, bármilyen megoldás érdekel). Próbáltam a Google-nél a táblázatokat de igazságszerint az sem vált be, továbbá nem a legfelhasználóbarátabb környezetet kaptam (ez lehet az én hozzánemértésem miatt is). Valakinek van bármi ötlete hogy lehetne/mivel lehetne ezt megoldani?

(#49326) lappy válasza Relax5 (#49325) üzenetére


lappy
őstag

pedig szerintem jó a Google táblázat, persze attól függ mennyire kell neked az excel tudása, ha csak rögzítsz akkor teljesen jó csak meg kell szokni

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#49327) -conrad-


-conrad-
addikt

Sziasztok,

egy elég egyszerűnek tűnő problémával szembesültem már csomószor csak lusta voltam arra, hogy képlettel oldjam meg de már zavaró. Most próbáltam ezt beképletezni, offset függvény stb. de szerintem túlkombinálom.
Az a feladat, hogy vannak sheet1-en egymás alatt A1-A2-A3-A4… cellákban számok. Csinálok rá sheet2-n egy többsoros táblázatot amiben hivatkozok ’sheet1’!A1-re. Ezt szeretném másolgatni lefelé úgy, hogy a következő többsoros táblázat ’sheet1’!A2-re hivatkozzon akkor is, ha nem 1 hanem 13 sorral lejjebb kerül a cella. Remélem érthetően fogalmaztam. Most ’sheet1’!A13-ra hivatkozik ha 13 sorral lejjebb kerül, lévén többsoros.
Remélem van valami faék egyszerűségű módszer rá, és tudtok benne segíteni :)

(#49328) sztanozs válasza -conrad- (#49327) üzenetére


sztanozs
veterán

1) segédoszlop és OFFSET használata
2) ha nincs az adott oszlopban más, csak az az egy cella kitöltve (és utána 11 cella üres) akkor COUNTA és OFFSET

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#49329) -conrad- válasza sztanozs (#49328) üzenetére


-conrad-
addikt

Bocsi, nem értem. Offsettel is próbáltam léptetni segédcellával ahogy írod de akkor pedig a segédcella léptetése rossz, csak áttettem a problémát. Így csináltam.

(az lenne a lényeg, hogy a hivatkozást másolva bárhová (a lehet fix, hogy minden ötödik cellába másolom le, tehát B5-B10-B15.. de az adatban csak egyet lép) mindig csak egyet lépne lejjebb az "adat" résznél.)

(#49330) sztanozs válasza -conrad- (#49329) üzenetére


sztanozs
veterán

Sheet1

Sheet2 kijelölése

Sheet2 kijelölés lehúzva

Függvény B1-be:
=OFFSET(Sheet1!$A$1,Sheet2!A1-1,0)

Segédoszlop nélkül (viszont kötelező a fejléc az első sor előtt):

Függvény A2-be:
=OFFSET(Sheet1!$A$1,COUNTA($A$1:A1)-1,0)
Dollárjelekre oda kell figyelni a függvényben

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#49331) hentes555


hentes555
senior tag

Sziasztok!

Nem igazán értek az Excelhez, ezért kérnék segítséget tőletek az alábbi dolog megvalósításában:

Van egy alvázszámokat (kb. 6-700 db) tartalmazó lista, amit 2-3 naponta le kell töltenem és mindig változik a tartalma, hol új elemek jönnek, hol régiek eltűnnek. Amit szeretnék, hogy egy ilyen listát lehúzva az excel beírja az alvázszámok mellé a tulajdonos nevét és címét. Ezeket úgy terveztem, hogy egy másik munkalapot hozok létre, amibe beírnám az alvázszámok mellé a tulajok nevét. Milyen függvénnyel tudom a másik munkalapról beíratni a tulajdonosok nevét a megfelelö alvázszámok mellé?

"Tiefe Brunnen muss man graben wenn man klares Wasser will"

(#49332) Delila_1 válasza hentes555 (#49331) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

A Letöltött lap A oszlopában vannak a rendszámok, az Adatok lapon a többi adat.
A Letöltött lap B2 cellájába beírod a képletet, jobbra másolod. majd mindkettőt le, ameddig adataid vannak az A oszlopban. Ha nincs meg a rendszám az Adatok lapon, a képlet HIÁNYZIK szöveget ad, pótolnod kell az Adatok lapon.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#49333) adDis


adDis
csendes tag

Sziasztok!

Van egy jelenleg 2300 sort tartalmazó, de folyamatosan bövülő adatbázisom. Azt szeretném megoldani, hogy az egyik oszlopában legalább egyszer előforduló értékeket kilistázza nekem valami. (Az oszlop csak szöveges értékeket tartalmaz.) Azért lenne szükségem erre, mert ugyanarra a kategóriára az idő múlásával (sajnos) többféle megjelölést használtam, és szeretném őket először egységesíteni, majd a kategóriát pontosan leíró szöveges értékek képletbe illesztésével bizonyos kimutatásokat készíteni. Mivel közel 50 féle érték lehet legalább a szűrő tartalmából ítélve, jó lenne, ha nem manuálisan kellene kiíorgatnom ezeket, ill. ha új érték kerülne be, akkor könnyen tudjam frissíteni is a listát. (A manuális frissítés bőven elegendő lesz - bár ehhez gondolom a hivatkozási tartomány kezdőpontját kell csak majd frissítgetnem). Az általam használt Office verzió: Professional Plus 2010.

Válaszotokat előre is nagyon szépen köszönöm! :R

(#49334) Delila_1 válasza adDis (#49333) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Egy új oszlopban a DARABTELI függvény megmutatja, melyik értékedből mennyi található. Ezt szűrheted az 1-nél nagyobb értékekre, ezek a duplikátumok.
Feltételes formázással is színezhetsz, ide is a DARABTELI függvényt adhatod meg.
=darabteli(A:A;A2)>1

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#49335) adDis válasza Delila_1 (#49334) üzenetére


adDis
csendes tag

Kedves Delila_1!

Köszönöm szépen a válaszod! :) És az megoldható, hogy magukat az egyedi értékeket is leválogassa /kilistázza "valami"? (Ugyanis egy külön fülön szeretnék rájuk kimutatásokat készíteni: pl. más oszlopok tartalmához képest felderíthetők-e bizonyos összefüggések stb.)

[ Szerkesztve ]

(#49336) adDis válasza Delila_1 (#49334) üzenetére


adDis
csendes tag

Bár igazából ezen is szerintem el fogok tudni indulni. Az jött ki, hogy 214 olyan szöveges érték van, ami legalább egyszer fordul elő - ez azért már kezelhető mennyiség! Megnézem, hogy ezek közül mennyi az átfedés, egységesítek, aztán mehetnek a képletekbe. Köszönöm! :)

[ Szerkesztve ]

(#49337) Delila_1 válasza adDis (#49336) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Szűröd a segédoszlopot az 1-es, vagy az 1-nél nagyobb értékekre aszerint, hogy a duplikációkat, vagy az egyedi értékeket akarod másik lapra másolni.
Kijelölöd a szűrt sorokat, majd a Ctrl+c, Ctrl+v párossal átmásolod a másik lapra.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#49338) adDis válasza Delila_1 (#49337) üzenetére


adDis
csendes tag

Igen, amit az elején írtál, már meg is csináltam, de a vége (a sima másolás) valamiért eszembe sem jutott - szóval most egy kicsit elszégyelltem magam :) Köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

(#49339) Delila_1 válasza adDis (#49338) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Szívesen. :)

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#49340) oke


oke
senior tag

Sziasztok,

Egy FKERES-hez hasonló megoldást keresnék, csak nekem nem csak egy azonosító+ a hozzá tartozó oszlop elsőre megtalált adata kellene, hanem az összes olyan sor adatára, amiben megtalálható még az azonosító, mondjuk egymás melletti oszlopba kerüljenek:

Példa:
1.tábla, amiből kellene a B oszlop adata:

2. Tábla, amibe az azonosító alapján minden olyan adat kellene, ahol az azonosítók megegyeznek az első táblával és ezt az eredményt hozná, azaz a G oszlopba bekerülne az első találat, a H-ba a második stb.:


[ Szerkesztve ]

(#49341) lappy válasza oke (#49340) üzenetére


lappy
őstag

tessék

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#49342) oke válasza lappy (#49341) üzenetére


oke
senior tag

Köszönöm, megnéztem, egyelőre nem boldogulok vele, de ez az Én hiányosságom miatt van :). Az már feltűnt, hogy vesszők vannak több helyen pontosvessző helyett, egyelőre nem adja az eredményt, #Név eredményt dob csak ki.

(#49343) Fferi50 válasza oke (#49342) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!
A függvény neveket is magyarítani kell.
Üdv.

(#49344) Mutt válasza oke (#49340) üzenetére


Mutt
aktív tag

Szia,

Microsoft 365-ös verzió esetén a SZŰRŐ (FILTER) függvénnyel egyszerűbb.

A mintád szerint a G2-es cellának ez a képlete:
=TRANSZPONÁLÁS(SZŰRŐ($B$2:$B$1000;$A$2:$A$1000=F2))

üdv

A tanácsaimat ingyen adom. Ha nem tetszik, akkor kérlek ne kritizáld! / https://github.com/viszi/codes/tree/master/Excel

(#49345) oke válasza Mutt (#49344) üzenetére


oke
senior tag

Szia,

Köszönöm, megnézem, kipróbálom.

(#49346) föccer válasza Mutt (#49344) üzenetére


föccer
nagyúr

Hogy én eddig ezt a függvényt miért nem ismertem...

VBA-ba, milyen kóddal lehet ezt beszúrni egy cellába? :R

köszö!

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#49347) Geryson


Geryson
addikt

Kedves Szakértők!

Minap, az apróbb Excel tapasztalatomat fejlesztettem azzal, hogy megtanultam az adatok beolvasását weblapról, azaz pl. egy MNB-árfolyamot már online kérdezek le.

Egy másik lekérdezést is be szeretnék állítani, de ez nem működik. A meghívott webcím itt is konstants, azaz https://tablemaker.integ.hu/reports/4/_/dateby/2022-01-01/2022-12-31, tehát kiválóan alkalmas a beolvasásra. Ez a honlap viszont jelszóvédett. Gondolom, hogy ezt az Excel is érzékeli, mert a cím beírását követően a következő ablak jön fel:

A jelszó és felhasználónév beírása utána viszont visszadob (pedig biztosan jó mindkettő):

Ha nem írok be semmit sehova, akkor a lekérdezés eredménye egy fejléc 3 cellával, de a web-előnézetben látom, hogy a bejelentkezési ablaknál akad meg:


Mi lehet a gond? Előfordulhat, hogy a honlap nem alkalmas ilyen jellegű lekérdezésre?

Köszönöm!

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#49348) Fferi50 válasza Geryson (#49347) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!
Szerintem kérdezd meg az Integ rendszerházat: [link]
Üdv.

(#49349) Delila_1 válasza föccer (#49346) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

A beírt képlet celláján állva VBE, Immediate ablak, ?activecell.Formula.
:)

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#49350) föccer válasza Delila_1 (#49349) üzenetére


föccer
nagyúr

hehe :R

Építésztechnikus. Építőmérnök.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.