Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-13 08:31:56

LOGOUT.hu

A Microsoft Excel topic célja segítséget kérni és nyújtani Excellel kapcsolatos problémákra.
Kérdés felvetése előtt olvasd el, ha még nem tetted.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49951) lappy válasza Onderon (#49950) üzenetére


lappy
őstag

A képletből kiveszed az = jelet és minden feltétel eggyel csökkenteni kell pl ahol 9 van oda 8 megy
De gondoltam hogy egy kicsit átalakítod es kipróbálod mi történik ha nem egyenlő nagyobb stb.
Amúgy a megfogalmazás is érdekes akkor hiszen 1-2 ora után jár 15% akkor eleg 1 órát dolgozni es kapom a zs-t
De most látom hogy teljesen más kell neked mint amit csináltam
Majd holnap vagy addigra vki megírja

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#49952) lappy válasza Onderon (#49950) üzenetére


lappy
őstag

Na akkor fussunk neki újra mert vmi meg most sem jó
Ha 1 ora a túlóra akkor jar neki 15% de korábban azt írtad hogy 1-2 ora esetén 15% na ezt arányosan elosztani nem lehet
Csak akkor ha 2 órára jár 15 % arányosan 4 óra esetén már 17,5 % stb

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#49953) lappy válasza Onderon (#49950) üzenetére


lappy
őstag

=HA(KEREK.LE(A1/IDŐ(0;15;0);0)<1;" ";HA(KEREK.LE(A1/IDŐ(0;15;0);0)<8;B1*0,01875*KEREK.LE(A1/IDŐ(0;15;0);0);HA(KEREK.LE(A1/IDŐ(0;15;0);0)<16;B1*0,175;HA(KEREK.LE(A1/IDŐ(0;15;0);0)<24;B1*0,2))))
Na az első részben megcsináltam az általam jónak gondolt elv alapján a számítást
A kodban a B1*0,01875 .. részt másolni es azt kell átalakítani

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#49954) fjns válasza Onderon (#49950) üzenetére


fjns
lelkes újonc

Szia, az biztos, értelmezés kérdése, hogy megszületik-e számodra a megfelelő képlet.
Az eddig leírtak jelentése számomra: a túlóra első órájára a napibér 15%-a jár, a második órára szintén, a harmadik és negyedik órára 17,5%-17,5%, végül az ötödik és hatodik órára a napidíj 20-20 százaléka a túlóra összege. Minden órának a díját 4 részletben adják a teljes és a megkezdett 15 percekért. Ebben kivételes az első óra, ahol az első 15 percben semmi nem jár, csak a második 15 percben adják az első 15 percre járó összeget is.
Ehhez az értelmezéshez tartozik a következő képlet:
=HA(A1/IDŐ(0;15;0)<=1;0;MIN(8;KEREK.FEL(A1/IDŐ(0;15;0);0))*B1*0,0375+MIN(8;MAX(0;KEREK.FEL(A1/IDŐ(0;15;0);0)-8))*B1*0,04375+MIN(8;MAX(0;KEREK.FEL(A1/IDŐ(0;15;0);0)-16))*B1*0,05)
Kérdés még, hogy mi történik a hetedik órától kezdve. Az előző képlet nem számol rá semmit, csak 6 órát vesz figyelembe a túlórából. Ha ugyanúgy számolódik a 6 óra után az esetleges többi idő, mint az ötödik és a hatodik óra, akkor így módosul a képlet:
=HA(A1/IDŐ(0;15;0)<=1;0;MIN(8;KEREK.FEL(A1/IDŐ(0;15;0);0))*B1*0,0375+MIN(8;MAX(0;KEREK.FEL(A1/IDŐ(0;15;0);0)-8))*B1*0,04375+MAX(0;KEREK.FEL(A1/IDŐ(0;15;0);0)-16)*B1*0,05)

(#49955) istvankeresz válasza Fferi50 (#49948) üzenetére


istvankeresz
aktív tag

Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

XBOX ONE GT: istvankereszt79

(#49956) istvankeresz válasza istvankeresz (#49955) üzenetére


istvankeresz
aktív tag

Müködik, viszont az lr egy nagyon nagy értéket kap, így a 1010185 sornál kezdi a beírást. Ez mért lehet? Honnan vesz egy ekkora értéket?

Így néz ki most:

Dim cell As Range
Dim ws As Worksheet
Dim lr As Long

lr = Sheets(6).Range("E" & Rows.Count).End(xlUp).Row + 1
    For Each ws In ThisWorkbook.Worksheets
       For Each cell In Sheets(ws.Name).Range("K2:K6")
                If cell.Value Like "2022.01*" Then
                    Sheets(6).Range("E" & lr) = cell.Value: lr = lr + 1
                    MsgBox (ws.Name & " " & cell.Value & " " & lr)
                End If
            ' MsgBox (ws.Name & " " & cell.Value)
        Next cell
    Next ws

[ Szerkesztve ]

XBOX ONE GT: istvankereszt79

(#49957) istvankeresz válasza istvankeresz (#49956) üzenetére


istvankeresz
aktív tag

Bocs a sok hozzászólásért. Egy restart megoldotta.

Szerk.:
Azaz mégsem. Második futtatásra az lr már 109-es sorral kezdte. Pedig a 4-es sorral kellett volna folytatnia az E oszlopban, mivel a Az E1-től E3-ig másolt be értéket.

[ Szerkesztve ]

XBOX ONE GT: istvankereszt79

(#49958) Fferi50 válasza istvankeresz (#49957) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!
Vannak nem látható karakterek az adott oszlop egy cellájában. Megnézheted hol található, ha a munkalapon állva F5 majd irányított - utolsó cella.
A tényleges adattartalomtól lefelé ki kell törölni az összes sort/oszlopot, akkor áll helyre.
Ha folyamatos az adatok beírása az oszlopban - vagyis nincs üres cella az adatok között, akkor használható a Range("E1").End(xlDown).Row +1 is az első üres cella meghatározására. Figyelj arra, csak akkor használható a fenti forma ha az oszlop első 2 cellájában van érték, különben hibát fog jelezni, mert a munkalap utolsó során túl akar lépni.
Amíg nincs adat az első két cellában, akkor direktben meg kell adni az 1. ill. 2. sort.
Üdv.

(#49959) istvankeresz válasza Fferi50 (#49958) üzenetére


istvankeresz
aktív tag

Szia!

Köszönöm! Valóban a korábbi próbálkozások eredményei :R voltak értékek az E oszlopban. Rááltam az E oszlopra és DEL-el töröltem mindent, így már jó lett.

XBOX ONE GT: istvankereszt79

(#49960) mckay


mckay
aktív tag

Sziasztok!

Van valami trükkje annak, hogy a 'keresés és csere' paranccsal (tehát nem képlet írásával) be lehessen szúrni + jelet?
Nekem valahogy nem jön össze, és feltételezem, hogy a + jelet nem komálja alapból ez a beépített parancs.

Arról van szó, hogy telefonszámokat kéne javítanom.
Ilyenek vannak a kapott táblában:
06301234567
36201234567
stb.
És ilyent kellene előállítanom:
+36301234567
+36201234567

Mit gondoltok, hogyan kellene nekilátnom?
Mégiscsak képletet kéne írnom?

Nagyon köszönöm a segítséget, előre is!!!
:R

(#49961) lappy válasza mckay (#49960) üzenetére


lappy
őstag

képlettel sokkal gyorsabb, mert ahogy látom nem is egységes a körzetszám van ahol 06 van ahol 36 és akkor ezt is lehet cserélni gyorsan
=összefűz("+36";jobb(A1;9))

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#49962) mckay válasza lappy (#49961) üzenetére


mckay
aktív tag

Huhh, ez jó ötlet, metszünk jobbról!
:-)

De sajnos van vezetékes telószám is, ahol ugye a körzetszámmal együtt csak 8 értékes karakter van.

Ezért is gondoltam inkább a CTRL+H parancsra, hogy simán kész legyek.
De akkor nincs ilyen mód?
Feltétlenül képletezni kéne?

(#49963) Fferi50 válasza mckay (#49962) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!
Próbáld meg ezt a képletet:
=HA(BAL(A2;2)="06";"+36"&KÖZÉP(A2;3;120);HA(BAL(A2;2)="36";"+"&A2;"+36"&A2))
Ha 06, akkor +36-ra változtatja, ha 36 az eleje akkor csak hozzáteszi a + jelet, ha egyik sem, akkor +36-ot tesz a szám elé.
Természetesen másik oszlopban kell a képletet használni.
Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#49964) spe88 válasza Fferi50 (#49945) üzenetére


spe88
senior tag

Igen, ezt ismerem. Ezt akartam elkerülni.

Sejtettem, hogy sajnos nincs benne ilyen.

köszönöm

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#49965) oke


oke
senior tag

Abban kérném a segítségetek, hogy van-e arra egyszerű megoldás, hogy egy kimutatás alapján egy-egy tételhez tartozó darabszámból egy mellette megadott darabszámú (cella értéke alapján) sor kijelölésre kerüljön az analitikus listából, mindegy hogy milyen módon, csak utána szűrhető legyen.

Példa, de a valós táblában kb 40 tétel van. Az ADATOK1 lenne a mennyiség, amiből ki kellene jelölni a C oszlopban megadott számú sorokat az analitikát tartalmazó fülön.
Kimutatás:

Ez lenne a szükséges eredmény az analitikus fülön (Munka1), itt most sárgával jelöltem ki az adott számú sorokat, de lehet az utolsó akár a d oszlopba egy X jelölés is:

Köszönöm!

(#49966) Fferi50 válasza oke (#49965) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!
Egy megoldási lehetőség:

A B2 cella képlete:
=HA(DARABHATÖBB($A$2:A2;INDEX($E$1:$F$4;HOL.VAN($A2;$E$1:$E$4;0);1);$B$1:B1;"X")<INDEX($E$1:$F$4;HOL.VAN($A2;$E$1:$E$4;0);2);"X";"")
Ezt igazítsd az adataidnak megfelelően. Kérlek figyelj a $-okra a címzésben.
A képlet megvizsgálja, hogy az adott településen az addigi X-ek száma elérte-e a kívánt értéket, ha igen, akkor nem tesz tovább X-et.

[ Szerkesztve ]

(#49967) Monalina


Monalina
friss újonc

Sziasztok! Nem tudom, hogy tudnátok-e segíteni. Egyik napról a másikra nem tudom görgetni az egyik excel munkafüzetet. Több kolléganővel használjuk közösen, és ma reggel bekapcsolt szűrővel találtam a munkafüzetet. Kivettem, de felugrik az egyes sorra, és csak annyit látok az excel táblából, amennyi a képernyő aljáig ér. A másik munkafüzetben tudok dolgozni. Aki nagyon otthon van az excelben tudna nekem segíteni? Megkértem az egyik kolléganőt, hogy nyissa meg, és amíg belépett állapotban van, én is megnyitottam és nem küld üzenetet olvasásról stb, pedig eddig így volt. Illetve ő kivette a szűrőt, de nálam továbbra is látszik. Teljesen olyan, mintha valaki elállított volna valamit, vagy bekapcsolt volna valami zárolást, nem tudom. Home officeban vagyok, elég nehézkes a kommunikáció, de addig is amíg válaszolnak megesz az ideg... legyetek szívesek valaki mondjon valamit... Köszi szépen!

(#49968) oke válasza Monalina (#49967) üzenetére


oke
senior tag

Szia,

Lehet az ablaktábla rögzítése kavar be. Válaszd ki az ablaktábla feloldását és megoldja.

(#49969) oke válasza Fferi50 (#49966) üzenetére


oke
senior tag

Köszi szépen a gyors segítséget, megnézem. :R

(#49970) youngboy


youngboy
senior tag

Sziasztok!

Van egy nagyon érdekes problémám, amit megpróbálok leírni. Remélem sikerül

Van egy fájl. Nevezzük fájl1-nek. Ebben oszlop (tartomány) elnevezve. Legyen Oszlop1.
Másik fájlba szeretnék (Fájl2) bekeresni értéket a Fájl1-ből. Több függnynél is teljesen összeomlik az excel és bezárul, ha a Fájl1 - Oszlop1 nevő tartományára hivatkozom a Fájl2-ben az excel függvény beszúró ablakában.
függvények, amikre ez igaz: FVERES, XKERES, HOL.VAN, XHOL.VAN

Esetek, amikor ez a probléma nem jön elő:
- ha ugyanezt csinálom, csak Fájl1-n belül. Nem egy másik fájlból
- ha kézzel írom be a függvényt és nem az excel függvény beszúra alkalmazásában
- ha az oszlopnak nem adok nevet
- ha egy másik fájlban próbálok hasonló körülményt előálltani, mint Fájl1. (Kevesebb adat.)
- ha elkezdem a lapokat, formázásokat törölni. (Ezt szakaszosan megtéve és újra és újra próbálkozva eltérő eredményket kapok). Nem határozható meg egyértelműen.

Találkozozz már valaki ilyennel?
Van bárkinek ötlete, hogy mi lehet ez?

Csatoltam egy képet, hol hal meg az excel.

(#49971) Monalina válasza oke (#49968) üzenetére


Monalina
friss újonc

Nagyon szépen köszönöm! Az volt az :R

(#49972) Delila_1 válasza youngboy (#49970) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Túl nagy a tartomány, amiben keresel. A 2007-es verziótól kezdve bő 1 millió sorról van szó.

A helyedben átalakítanám a fájl1-ben a tartományt táblázattá, és ezen belül adnék nevet a kérdéses oszlopnak, a fejléc kivételével. Ha például a táblázat az A1:G1235 tartományt fedi le, és az A oszlopban keresel, az A2:A1235-nek adnám a nevet.
A táblázat növekedése vagy csökkenése automatikusan módosítja az elnevezett tartomány méretét.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#49973) youngboy válasza Delila_1 (#49972) üzenetére


youngboy
senior tag

Köszönöm.
Kipróbálom.

(#49974) istvankeresz


istvankeresz
aktív tag

Üdv!

Tesztelem az alábbi kódrészletet, de ha a feltétel a ciklusban másodszor is igaz, akkor az első igaz feltételhez kapcsolódó értéket másolja át és nem a második körben igaz feltételhez kapcsolódóét. Variálgattam, de nem jutottam előre, így a "rosszul" működőt másolom be ide. Esetleg ötlet valakinek?

lr = Sheets(ComboBox5.Value).Range("E" & Rows.Count).End(xlUp).Row + 1
        For Each ws In ThisWorkbook.Worksheets
            For Each cell In ThisWorkbook.Sheets(ws.Name).Range("K2:K200")
                    If cell.Value Like "2023.01*" Then
                        ActiveWorkbook.Sheets(ComboBox5.Value).Range("B" & lr) = ThisWorkbook.Sheets(ws.Name).Range("A2")
                        ActiveWorkbook.Sheets(ComboBox5.Value).Range("C" & lr) = ThisWorkbook.Sheets(ws.Name).Range("B2")
                        ActiveWorkbook.Sheets(ComboBox5.Value).Range("D" & lr) = ThisWorkbook.Sheets(ws.Name).Range("M2")
                        ActiveWorkbook.Sheets(ComboBox5.Value).Range("F" & lr) = ThisWorkbook.Sheets(ws.Name).Range("L2")
                        ActiveWorkbook.Sheets(ComboBox5.Value).Range("G" & lr) = ThisWorkbook.Sheets(ws.Name).Range("N2")
                        ActiveWorkbook.Sheets(ComboBox5.Value).Range("H" & lr) = ThisWorkbook.Sheets(ws.Name).Range("O2")
                        ActiveWorkbook.Sheets(ComboBox5.Value).Range("I" & lr) = ThisWorkbook.Sheets(ws.Name).Range("P2")
                        ActiveWorkbook.Sheets(ComboBox5.Value).Range("E" & lr) = cell.Value: lr = lr + 1
                    End If
             Next cell
        Next ws

XBOX ONE GT: istvankereszt79

(#49975) Fferi50 válasza istvankeresz (#49974) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!
"az első igaz feltételhez kapcsolódó értéket másolja át és nem a második körben igaz feltételhez kapcsolódóét."
Természetesen, hiszen fixen megadtad, hogy mely cellákból másolja át az értékeket:
"ThisWorkbook.Sheets(ws.Name).Range("A2") stb"
Helyesen szerintem:
ThisWorkbook.Sheets(ws.Name).Range("A" & cell.Row").Value
Megjegyzés: én kiírnám a Value-t mindenhova, mert bár alapértelmezett, adódhat olyan eset, amikor nem egyértelmű, hogy cella értékére van szükség vagy magára a cellára.
Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#49976) istvankeresz válasza Fferi50 (#49975) üzenetére


istvankeresz
aktív tag

Nagyon köszönöm! Tökéletes. Sokat tanulok tőled. Köszi.

Value-s dolgot átgondolom. Köszönöm! :R

XBOX ONE GT: istvankereszt79

(#49977) Magnat válasza Fferi50 (#49975) üzenetére


Magnat
veterán

Szia,

nem tanácsosabb inkább a Value2? (Bár kérdés, mi a cél :) )

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#49978) Fferi50 válasza Magnat (#49977) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!
A Value2 - höz fűzött magyarázat:
"The only difference between this property and the Value property is that the Value2 property doesn't use the Currency and Date data types. You can return values formatted with these data types as floating-point numbers by using the Double data type."
A Value mindig a cellában levő adattípusnak felel meg a Value2 pedig Variant típusú.
Ha viszont a Cellában látható formában szeretnénk adatot kapni, akkor a Text tulajdonságot kell használni - persze ilyenkor String lesz a megkapott érték.
A Value az alapértelmezett tulajdonsága a Range-nek, így elvileg nem kell kiírni, más kérdés, hogy előfordulhat emiatt hibás értékadás, én nem sajnálom azt a pár betűt.
Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#49979) Magnat válasza Fferi50 (#49978) üzenetére


Magnat
veterán

Igen, mondjuk a Text amiatt is necces, h ott mindig azt kapod ami éppen ki van írva, szóval ha össze van nyomva a cella és nem fér ki a valós tartalom, akkor a textben sem lesz benne (meg elég lassú is)... a Value2 annyiban is jobb mint a Value (ez annak a folyománya amit írtál), h az általad is említett currency és date típusoknál adatvesztést is okozhat tizedesek tekintetében, illetve kicsit lassabb is a Value2-nél: [link]

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#49980) karit válasza Fferi50 (#49947) üzenetére


karit
csendes tag

Szia Fferi50!
Nagyon köszönöm a segítségedet, sikerült összefűznöm a három forrás táblát a Power Queryvel.
:R

(#49981) Fferi50 válasza karit (#49980) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!
Remek!
Ügyes vagy!
Üdv.

(#49982) #86883328


#86883328
törölt tag

Sziasztok!

Energiafogyasztás csökkenést szeretnék kiszámolni. A múlt évi adatok és az ezévi adatok alapján havi lebontásban.
A két képletem a következő attól függ, hogy a cellaformázás szám vagy százalék:
=1-(A1/B1) ha százalékos a cella és A1 az idei fogyasztás B1 a tavalyi
=100-(100*A1/B1) ahol A1 a tavalyi B1 az idei.
Ezt két hete készítettem de már nem értem, hogy ha tavaly 110 egység volt a fogyasztás idén 100 akkor kijön, hogy mínusz 10 százalékos volt a csökkenés, DE ha fordított a helyzet tehát tavaly volt 100 és idén 110 vagyis nem sikerült csökkenteni a fogyasztást hanem növelni akkor miért plusz 9 százalékos növekedést ír 10 százalék helyett?

(#49983) Fferi50 válasza #86883328 (#49982) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!
Szerintem épp fordítva van!
Egyébként a képleted sem megfelelő. A helyes képlet:
(A1/B1-1)*100, mivel a százalékos változást szeretnéd megtudni.
(110/100-1)*100=10%
(100/110-1)*100=9,09%
Magyarázat: Nagyobb alapnak nagyobb az 1 %-a is! 100 1%-a 1 míg 110 1%-a 1,1
Ezért kevesebb ugyanaz a 10 egység %-ban ha 110-hez viszonyítod, mintha 100-hoz viszonyítanád.
(Gondolj az ÁFA % -ra: a nettó értékre számolva 27 %, de a bruttóból csak 21,26 %!, mivel 127 21,26% -a lesz 27, így 127-27=100)
Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#49984) the radish


the radish
senior tag

Sziasztok!
Egy kissé belekeveredtem az alábbi folyamat kivitelezésébe:
Makró1: "A1" cella módosítása esetén fut le, többek között törli az A2 cella értékét is.
Makró2: "A2" cella módosítása esetén fut le
Hogy tudom azt kivitelezni, hogy az A1 cella módosítása esetén (és így az A2 cella törlése esetén) ne fusson le a Makró2, csak ha az A2 cellát a Makró1 futását követően módosítom??

Private Sub Worksheet_Change(ByVal Target As Range)
  If Target.Address = "$A$1" Then
              Call Makró1
    End If
 
  If Target.Address = "$A$2" Then
              Call Makró2 
    End If
End Sub

Előre is köszönöm!

(#49985) Delila_1 válasza the radish (#49984) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Private Sub Worksheet_Change(ByVal Target As Range)
Application.EnableEvents = False
If Target.Address = "$A$1" Then Call Makro1
If Target.Address = "$A$2" Then Call Makro2
Application.EnableEvents = True
End Sub

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#49986) the radish válasza Delila_1 (#49985) üzenetére


the radish
senior tag

Köszönöm, de valamiért ugyanúgy lefut a Makro2

Minden oké, nagyon köszi!!!! (Láma voltam, bent maradt egy "Application.EnableEvents = True" sor a makróban.

[ Szerkesztve ]

(#49987) Delila_1 válasza the radish (#49986) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Valamit elronthattál, nálam terv szerint működik.
Nem hívja meg esetleg a Makro1 a Makro2-t?

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#49988) the radish válasza Delila_1 (#49987) üzenetére


the radish
senior tag

Közben írtam, én voltam a hunyó. Még egyszer köszönöm!!!!

(#49989) Delila_1 válasza the radish (#49988) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Szívesen. :)

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#49990) the radish


the radish
senior tag

Sziasztok!

Szöveges dokumentum mentése:
ActiveWorkbook.SaveAs Filename:=utvonal$ & nev$ & ".txt", FileFormat:=xlTextMSDOS, _

Van rá mód, hogy az új fájlnak egyedi dátumot (létrehozás) adjunk?

Előre is köszönöm!

(#49991) Fferi50 válasza the radish (#49990) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!
Mire gondolsz?
A fájl nevébe beleteheted szöveges formában a létrehozás dátumát és időpontját is.
Üdv.

(#49992) the radish válasza Fferi50 (#49991) üzenetére


the radish
senior tag

Szia!
Valóban nem egyértelműen fogalmaztam, az attribútumban szereplő létrehozási dátumra gondoltam.

(#49993) Delila_1 válasza the radish (#49992) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Set adatfile = FSO.GetFile("útvonal\fájlnév kiterjesztéssel")
A létrehozás dátumát az adatfile.DateCreated adja meg.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#49994) the radish válasza Delila_1 (#49993) üzenetére


the radish
senior tag

Az általad leírtak segítségével találtam EZT, sikerült is kicsalnom a fájl létrehozásának dátumát, de Én módosítani szeretném azt, ha egyáltalán lehetséges.

(#49995) the radish válasza the radish (#49994) üzenetére


the radish
senior tag

Az megint kimaradt az infóból, hogy az excel hozza létre a txt fájlt. (Hátha lényeges)

(#49996) Fferi50 válasza the radish (#49995) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!
A létrehozás dátumát a rendszer hozza létre, ahhoz nem lehet "normálisan" hozzányúlni szerintem.
Üdv.

(#49997) the radish válasza Fferi50 (#49996) üzenetére


the radish
senior tag

Ok, köszönöm!

(#49998) Lasersailing


Lasersailing
senior tag

Sziasztok,

office 365 VBA-hoz kapcsolódó kérdésem lenne:

probléma 1:
Van egy userform-om, amin található egy textbox típusú mező, ahova szeretnék adatokat beszkennelni. Odáig eljutottam, hogy beszkennelem az adatot.
(A szkennelés egy notepadban ellenőrizve tartalmazza az <enter> karaktert is (vagy legalábbis a soremelést biztos)). VBA userformon elvileg el kellene ugrania egy következő mezőre, amin a tabstop engedélyezve van. Ezt követően elvileg el kellene kezdje az alábbi programrészletet:
Private Sub szken_AfterUpdate()
De nem kezdi el, csak ha rákattintok egy másik mezőre a szkennelés után.

Ami az igazán furcsa, hogy egy másik programrészletnél meg működik ez gond nélkül, de nem látok semmilyen különbséget ami okozhatná ezt.

probléma 2:
Próbáltam megkerüléssel kezelni a problémát:
Csináltam egy üres textbox-ot, csak azért, hogy ott átállítsam a "focus"-t a megfelelő cellára, de erre az alábbi hibát dobja:

Valamelyikben tudtok segíteni, hogy mi lehet a gond?

Köszönöm előre is!

(#49999) mr_ricsi válasza Delila_1 (#49929) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Köszönöm a segítséget! Eltaláltad: valóban 4-5 szóköz van a cellákban.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#50000) the radish


the radish
senior tag

Sziasztok!

O1 cella képlete:
=HAHIBA(INDEX(C$1:C$20000;$N1);"")
Szeretném makróval helyettesíteni az "O" oszlop meghatározott, pl. a már bevált "usor" elnevezésű tartományára, hogy hogy ne kelljen "végigszórni" képlettel.
Célszerű így, vagy csináljak egy érték másolás önmagára rutint?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.