Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-13 08:31:56

LOGOUT.hu

A Microsoft Excel topic célja segítséget kérni és nyújtani Excellel kapcsolatos problémákra.
Kérdés felvetése előtt olvasd el, ha még nem tetted.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49498) stigma


stigma
addikt

Sziasztok.

Ismerősömnek kellene segítenem a makrókját átírni, mert egy hálózati meghajtója költözött Sharepoint alá és a makró hibára fut, melyet nemsokára kifejtek.

A makró maga, annyit csinál, hogy a központi meghajtóról bekeresi az összes Excel-t, majd a megadott cellákat a makrós Excel fájl munkaljaira behivatkozza.

Eredeti makró elérési útja így néz ki kb:
- Ha felcsatolt a gépére a hálózati meghajtót, akkor ilyesmi elérési utat ad meg => E:\Mappa
- Ha nincs felcsatolva akkor a szokásosat => \\halozatimeghajto\Mappa
Makróban 1 gomb van, paraméternek ezt az 1 elérési utat (stringet) kell megadni.

Ez szépen futott mindaddig, amíg Sharepoint alá nem kerültek fel a fájlok.
A makró kódja kb így működik: Link

Set oFSO=Createobject("Scripting.FileSystemObject")
Set Folder=oFSO.GetFolder(sPath) => itt dob Error 76 vagy error 52-t , hogy rossz elérési út
Sharepointban az alábbi elérési út lett most neki:
https:\\valami.sharepoint.com\sites\Mappa1

Utánnaolvasva pár átalakítást végeztem neki de nem jutottam sikerrel:

sPath="https:\\valami.sharepoint.com\sites\Mappa1"
if mid(sPath,len(sPath),1) <>"\" then
  sPath=sPath & "\"  'Hozzáfűzök egy "\" jelet ha nincs megadva az elérési út végén
end if
sPath=replace(sPath,"\","/")
sPath=replace(sPath," ","%20") 'Ha lenne benne space akkor cserélni kell a karaktereket
sPath=replace(sPath,"https:","")
Set oFSO=Createobject("Scripting.FileSystemObject")
'Átalakítások után ez lenne az elérési út: //valami.sharepoint.com/sites/Mappa1/
Set Folder=oFSO.GetFolder(sPath) => itt ismét hiba van, szintúgy 52 vagy 76-oes error-al ami a rossz elérési útat jelenti.

Próbálkoztam az alábbi elérési utakkal, de szintúgy 52 és 76os error-ra jutottam:
1. fordított perjelekkel is: \\valami.sharepoint.com\sites\Mappa1\
2. hozzáadtam @SSL vagy @SSL/DavWWWRoot-ot is : \\valami.sharepoint.com@SSL\sites\Mappa1\ vagy \\valami.sharepoint.com@SSL\DavWWWRoo\sites\Mappa1\
3. próbáltam fordítva is: //valami.sharepoint.com@SSL/sites/Mappa1/ vagy //valami.sharepoint.com@SSL/DavWWWRoo/sites/Mappa1/

Ötletem még a MapNetworkDrive használata lett volna, amit sosem használtam. Itt gond lenne szerintem ahogy a hivatalos oldalt és pár kódot láttam, mert a behivatkozott fájlok helyett a MapNetworkDrive-nak megadott akármilyen betüjelet használná, ami nem jó sajnos.

Valakinek van valamilyen ötlete , hogy lehet egy Sharepoint mappában (amiben van almappa is) Excel fájlokat (*.xlsx) megkeresi az összeset?

Segítséget előre is köszönöm. :R

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.