Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-13 08:31:56

LOGOUT.hu

A Microsoft Excel topic célja segítséget kérni és nyújtani Excellel kapcsolatos problémákra.
Kérdés felvetése előtt olvasd el, ha még nem tetted.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49551) fjns válasza Delila_1 (#49550) üzenetére


fjns
lelkes újonc

Szia Delila!
Úgy érzem, félreértetted az előző bejegyzésemet. Az általad #33224-ben idézett szöveg alapján teljesen egyértelmű, hogy a szintén #33224-ben lévő link a szerző feltöltése volt, ráadásul ez egy szuper anyag lehetett a könyv mellett megtalálható egyéb kiegészítésekkel együtt. Troy jelezte, hogy sajnos az a link már jelenleg nem működik, és helyette megtaláltam másik helyen Troy számára Kovalcsik Géza könyvét. Az általam megadott linkre vonatkozott, hogy valószínűleg ezt nem a szerző tette fel, hanem valaki beszkennelte a könyvet, és ily módon osztotta meg másokkal is...
Üdv, János

(#49552) Delila_1 válasza fjns (#49551) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Semmi gond, az a lényeg, hogy elérhető.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#49553) karlkani válasza Fferi50 (#49548) üzenetére


karlkani
aktív tag

Szia!

Köszönöm szépen, úgy néz ki működik... :R

(#49554) bela30 válasza bozsozso (#49545) üzenetére


bela30
csendes tag

Ez működött, köszi.

(#49555) MasterMark


MasterMark
titán

Üdv,

Van arra jó mód vba scriptből, hogy adott cellában lévő képletben lévő más cellahivatkozásokat bővítsek?

Hozzáadok egy új sort scriptből, de a képletek nem frissülnek rá, hogy hozzávegyék, ezt szeretném megoldani.

Köszi. :R

Switch Tax

(#49556) Delila_1 válasza MasterMark (#49555) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Nem szükséges makró. Formázd az adataidat táblázatként.
Vegyük, hogy a B oszlopban számadatok vannak, az oszlop címe Összeg.
A következő (C) oszlopban a B oszlop értékeit fel akarod szorozni 3-mal.
A C2 képlete =[@Összeg]*3
Amint bővíted a táblázatodat, a C oszlop képlete automatikusan beíródik az új sorba.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#49557) MasterMark válasza Delila_1 (#49556) üzenetére


MasterMark
titán

Van vagy 300 ilyen sor amit módosítani kéne, soronként 6 érték +2 még külön. Nem fogom kézzel csinálni. :D

A gond az hogy be van fixálva mondjuk A1:A10 közé, én hozzáadok egy A11 sort, az összes képletet át kéne írnom hogy benne legyen ez az új sor is.

Biztos meg tudnám csinálni mindenféle string replace meg stringben keressésel, meg regexelni a számokra, aztán a számot növelni egyel, aztán újra összerakni a képletet és visszaírni a cellába, de reméltem hogy erre van valami jobb módszer.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#49558) bugizozi


bugizozi
őstag

Sziasztok!

Párom munkahelyén, ha az Excel-be Ctrl + C -t nyom akkor felugrik ez az ablak. Ez mitől lehet, miért nem csak simán másol?! :F

Köszi a segítséget! :R

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#49559) Fferi50 válasza MasterMark (#49557) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!
Ha A1:A10 esetén plusz sort szeretnél hozzáadni, akkor ne A11-be írd az új értékeket, hanem szúrj be egy sort a 10 sor elé. Az így hozzáadott sor miatt automatikusan módosul az A1:A10 -re hivatkozó képlet A1:A11-re.
Talán tudod használni ezt (is).
Üdv.

(#49560) Fferi50 válasza bugizozi (#49558) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!
Elképzelhető, hogy át lett definiálva a Ctrl + C -hez kapcsolódó eljárás - pl. makrót rendeltek hozzá. Meg tudod nézni a Fejlesztőeszközök - Makrók - egyebek fülön, ha van makró hozzá rendelve.
Milyen Excel verziót használ?
Üdv.

(#49561) MasterMark válasza Fferi50 (#49559) üzenetére


MasterMark
titán

Nem modosul mert ugy van megadva hogy $A$1 stb. es igy nem adodik hozza automatan.

Iagazabol nem is range a keplet hanem egyesevel van hozzaadva minden sor. (Ne kerdezzetek, nem en csinaltam.. :DDD )

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#49562) Delila_1 válasza MasterMark (#49561) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

A kulcs a táblázatkénti formázás.

Az első képlet beírása után az összes többi sorban is megjelenik a képlet, sorhelyesen.
Új sor bevitelekor ott is szerepel a képlet.

[ Szerkesztve ]

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#49563) MasterMark válasza Delila_1 (#49562) üzenetére


MasterMark
titán

300 kulon tablazat van, 15 kulon worksheeten. Miegegyszer mondom, hogy nem fogom kezzel atalligtani egyesevel. :D

Switch Tax

(#49564) lappy válasza MasterMark (#49561) üzenetére


lappy
őstag

Akkor konvertald át a hivatkozást majd beszúrsz egy sort es visszalakítod

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#49565) Fferi50 válasza MasterMark (#49563) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!
Irónia on:
Esetleg kiadhatnád valakinek, aki jó pénzért biztosan szívesen megcsinálja az átalakításokat
:)
Irónia off
Talán meg lehetne beszélni a forrás előállítójával, hogy komfortosabb formában adja meg számodra az adatokat.
Egyébként pedig makró a legegyszerűbb megoldás, lehet paraméterezni is.
Ha felteszel valahova egy mintát - valós szerkezettel, légből kapott adatokkal - akkor biztosan lesz itt valaki, aki csinál egy használható makrót rá.
Sajnos nem vagyunk (még) gondolatolvasók. :)
Üdv.
Üdv.

(#49566) Mutt válasza MasterMark (#49563) üzenetére


Mutt
aktív tag

Szia,

Egy próba fájlon próbáld ki ezt a makrót.
Csak pontos egyezés esetén cseréli a képletben az első találatot (Count:=1 -et törölve ez a korlátozás megszűnik) pontossan arra amit megadtál.

Sub UpdateRangeInFormulas()
Dim ws As Worksheet
Dim rng As Range
Dim rngFormulas As Range
Dim mit As String
Dim mire As String
Dim keplet As String

mit = Application.InputBox(Prompt:="Mit cseréljünk?", Title:="Keresendõ", Default:="A1:A10", Type:=2)
mire = Application.InputBox(Prompt:="Mire cseréljük?", Title:="Új érték", Default:="A1:A11", Type:=2)

For Each ws In ThisWorkbook.Worksheets
Set rngFormulas = Selection.SpecialCells(xlCellTypeFormulas, 23)

For Each rng In rngFormulas
keplet = rng.Formula2
If InStr(1, keplet, mit) > 0 Then
rng.Formula2 = Replace(keplet, mit, mire, Count:=1)
End If
Next rng

Next ws
End Sub

üdv

A tanácsaimat ingyen adom. Ha nem tetszik, akkor kérlek ne kritizáld! / https://github.com/viszi/codes/tree/master/Excel

(#49567) MasterMark válasza Fferi50 (#49565) üzenetére


MasterMark
titán

Iránymutatásért jöttem, nem veletek megcsináltatni, vagy pénzért mással.

Scriptelni tudok, viszont az excel sajátosságait nem ismerem. Olyanokat nem szeretnék megírni amire már gyárilag is van megoldás, ezért előszőr itt megkérdeztem mielőtt elkezdek írni minden hülyeséget.

Bocsmá hogy megkérdeztem.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#49568) Fferi50 válasza MasterMark (#49567) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!
Ez a mondat:
"Miegegyszer mondom, hogy nem fogom kezzel atalligtani egyesevel. :D"
kiakasztott egy kicsit.

Próbáltunk ötleteket adni, de a probléma pontosabb ismerete nélkül nehéz eltalálni, mit is szeretnél tkp.
Ezért javasoltam a minta fájl közzétételét.
És sajnos néha nincs más, mint kézzel átírni (mert még makrón sem érdemes gondolkodni), a makróhoz pedig kellenek az infók.
Remélem, sikerül megoldanod a problémát.
Üdv.

(#49569) MasterMark válasza Fferi50 (#49568) üzenetére


MasterMark
titán

A kérdés az, hogy hogy tudok beletenni egy már meglévő képlet mögé egy kiegészítést mégpedig úgy hogy én mondom meg hogy mi legyen benne.

Azaz ami konkrétan kéne a mostani VBA scriptembe:
-Cellába konkatenálás, de úgy hogy formula maradjon.
-Változó alapján az új sor cellájának címének összerakása (offsetelni tudok jelenleg, azt nem tudom utána a címet hogy kérem le a jó formátumban)

Utoljára mondom, hogy nem fogom kézzel átírni, mert scriptből is biztosan megoldható, csak nem ismerem az eszközöket hozzá, és googlén sem találom amit szeretnék.

Esetleg amit írtak a többiek hogy levenni a fixelést róla az talán segíthet, de szerintem ez túl bonyolult hogy magától kitalálja.

A képlet:
=HA(D10=0;0;$C10-$B10)+HA(D11=0;0;$C11-$B11)+HA(D12=0;0;$C12-$B12)+HA(D13=0;0;$C13-$B13)+HA(D14=0;0;$C14-$B14)+HA(D15=0;0;$C15-$B15)+HA(D16=0;0;$C16-$B16)+HA(D17=0;0;$C17-$B17)+HA(D18=0;0;$C18-$B18)+HA(D19=0;0;$C19-$B19)

Amit hozzá kéne adni: +HA(D20=0;0;$C20-$B20)** Jobban megnézve igazából a fix oszlop az indokolt, de mégsem találja ki az excel magától ha beteszek egy új sort.

Ha fölé szúrom be akkor ez lesz a vége:
...$C16-$B16)+HA(D17=0;0;$C17-$B17)+HA(D18=0;0;$C18-$B18)+HA(D20=0;0;$C20-$B20)

Az új 19-es sor kimarad. Azt kéne hozzáadnom, ennyi a feladat.

**szerk.: Nyilván a 19-es kell ha fölé szúrom be, eddig alá tettem, de igazából mindegy.

Amúgy nem tudom miért akasztott ki az hogy nem akarom kézzel állítgatni. Nem fogok órákat ezzel eltölteni, mire mindenhol megcsinálom. Inkább töltöm azzal az időt, hogy scriptelve kitaláljam.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#49570) lappy válasza MasterMark (#49569) üzenetére


lappy
őstag

Akkor ezt nezd meg

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#49571) MasterMark válasza lappy (#49570) üzenetére


MasterMark
titán

Köszi, tökéletes. :R

Ez lett belőle:

For Offset = 3 To 7
Formula = Loc.Resize(1).Offset(0,Offset).Formula
ExpArray = Split(Formula, "+")
Exprr = ExpArray(UBound(ExpArray))
Exprr = Replace(Exprr, CStr(Loc.Row - 1), CStr(Loc.Row - 2))
Loc.Resize(1).Offset(0,Offset) = Formula & "+" & Exprr
Next Offset

Switch Tax

(#49572) d.bali válasza d.bali (#49535) üzenetére


d.bali
csendes tag

Ezzel kapcsolatban nincs senkinek ötlete? :F :F

(#49573) spe88


spe88
senior tag

Sziasztok!

Az alábbi adatokból (A és B oszlop), hogy tudnám kihozni a D oszlopot?
Gyanítom valami BAL SZÖVEG.KERES kombó kéne tömbfüggvénybe, de nem jöttem rá még.

Köszi szépen

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#49574) classic B


classic B
aktív tag

Sziasztok!
Exportáltam egy lekérdezést, ami CSV-ben jött le (azóta átmentettem xlsx-be). Van egy TAJ számos oszlopom, ami általános típusú mező, és a 0-val kezdődő TAJ számoknál nincs ott az elején a 0. Ez így természetesen nem jó. Milyen megoldás létezik, hogy 0-val kezdődjenek azok a sorok? Egyesével eléírogatni nem opció. :B
Köszönöm előre is. :R

(#49575) classic B válasza classic B (#49574) üzenetére


classic B
aktív tag

Közben megoldódott. :)

(#49576) Delila_1 válasza spe88 (#49573) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Nézd meg a súgóban a villámkitöltést, sz lesz a nyerő.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#49577) spe88 válasza Delila_1 (#49576) üzenetére


spe88
senior tag

Köszi, de az eredeti táblában az adatok jóval bonyolultabban helyezkednek el, a minta sem olyan egyszerű (hol több szó, hol egy tb.)
Szóval ez jóval komplikáltabb annál, hogy az Excel automatikusan észlelje.

Csak az egyszerűség kedvéért kreáltam úgy a képet.

Kipróbáltam amúgy, de sok hibásan jelenik meg, illetve üresen marad stb.

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#49578) spe88


spe88
senior tag

Közben megoldottam de kellett hozzá 200+ segédoszlop, nem túl elegáns, de nekem csak így ment :)

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#49579) andreas49 válasza spe88 (#49573) üzenetére


andreas49
senior tag

Kissé 'fapados", de:
Csere funkcióval a szóköz + A helyett pl. (A, majd az eredményt szövegből oszlopok funkcióval szétválasztod.

HONOR Magic5 Pro - Huawei P30 Pro 8/128 GB - Xiaomi MI Note 10 Pro - Huawei Mate 10 Pro

(#49580) lappy válasza andreas49 (#49579) üzenetére


lappy
őstag

Szóköz esetén is működik a szövegből oszlop funkció

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#49581) andreas49 válasza lappy (#49580) üzenetére


andreas49
senior tag

Azért tettem bele a szóközt az 'A'-val, mivel neki több is van egy mezőben, nem csak két oszlop jönne létre.

HONOR Magic5 Pro - Huawei P30 Pro 8/128 GB - Xiaomi MI Note 10 Pro - Huawei Mate 10 Pro

(#49582) SwissAirplan


SwissAirplan
aktív tag

Sziasztok! Igaz nem Excel, hanem Google táblázat, de remélem ebbe is tudtok segíteni.
ha minden igaz akkor a LOOKUP függvényt keresem... mégpedig a lényeg az lenne hogy mondjuk a d10-es cellába meg akarom jeleníteni a "B" oszlopba irt utolsó adatot.
B1:üres B2:kapacitás B3:2002 B4:1987 B5:1982
És a lényeg az lenne hogy ha írok be a B6-ba akkor a D10-esen az jelenjen meg, ha utána írok a B7 be akkor pedig az... és ez igy szépen sorba.

A Példa kedvéért az értékeket mondjuk B3 tól B50 ig lehet beirni

Köszönöm

(#49583) lappy válasza SwissAirplan (#49582) üzenetére


lappy
őstag

=INDEX(A:A,MATCH(143^143,A:A))

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#49584) SwissAirplan válasza lappy (#49583) üzenetére


SwissAirplan
aktív tag

#ERROR!

(#49585) SwissAirplan válasza lappy (#49583) üzenetére


SwissAirplan
aktív tag

Azt írja, hogy: a Rendszer elemzési hibát észlelt a képletben

(#49586) SwissAirplan


SwissAirplan
aktív tag

Nem tudom miért nem engedi szerkeszteni!.. ugyhogy sajnos új hsz-t kell irjak. itt van megosztva a táblázat:

[link]

(#49587) lappy válasza SwissAirplan (#49586) üzenetére


lappy
őstag

Javítva

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#49588) Delila_1 válasza SwissAirplan (#49586) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

A G3 cella képlete legyen
=INDIREKT("B"&HOL.VAN(1000000;B:B))

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#49589) dellfanboy


dellfanboy
senior tag

tudtok olyan hirlevelet, ami excel feladatokat kuld gyakorlas cellal? vagy vmi jo YT csatorna?/blog? kezdem azt eszrevenni, hogy altalaban ugyanazt a 10-20 fv-t hasznalom es nem lenne rosz boviteni a tudasomat.

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#49590) angelus8925


angelus8925
tag

Sziasztok,

Google táblázatot exportáltam XLSX formátumba, és Microsoft 365-el (magyar felhasználói felület) szeretnénk majd tovább használni.

Két kérdésem is lenne:

Az első, hogy van benne egy oszlop, ami Google Táblázatokban jelölőnégyzet volt, itt most Hamis- vagy Igaz-al jelenik meg, de szerencsére a Megjegyzések átjöttek. Hogyan tudnék újra az egész oszlopból jelölőnégyzeteket csinálni, aminek amúgy csak esztétikai szerepe van, meg max szűrésnél jön jól úgy, hogy a némelyiknél beírt megjegyzések is megmaradjanak

A másik, hogy hogyan lehet formázni több száz sort úgy, hogy mondjuk normál sor, majd szürke, normál, szürke háttérszín váltogassa egymást, anélkül, hogy a már áthozott egyéb formázásokat ne töröljem (pl. pirossal jelölt összeg). Illetve néhány oszlopnak saját formátuma is megmaradjon, pl. szoveg formázás, összeg, telefon. És mindez egy új sor letrehozásával öröklődjön tovább, és amúgy maradjon formázható (pl. piros rublika, ha azzal még további feladat lenne) .

Előre is köszi a hatalmas segítséget :R

[ Szerkesztve ]

(#49591) Luckyyy23


Luckyyy23
friss újonc

Sziasztok a segítségeteket szeretném kérni. Azt szeretném megcsinálni hogy, van az „A” oszlopom „B” oszlop értékkel és szeretném a „D” oszlopot „E” oszlopértékkel berendezni az „A” oszlop azonos sorai mellé, és ami nincs az „A” oszlopban csak a „D” oszlopban az kerüljön alulra. (kép csatolva)

(#49592) lappy válasza Luckyyy23 (#49591) üzenetére


lappy
őstag

nincs kép
de csinálhatod fkeres függvénnyel ami azonos és akkor mellérendeli a megfelelő értéket, illetve darabteli függvénnyel meg megjelölöd

[ Szerkesztve ]

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#49593) lappy válasza angelus8925 (#49590) üzenetére


lappy
őstag

a másodikra:
beszúrás - táblázat - kijelölöd a táblázatot - fejlécsor eltávolítás ha nem kell - táblázat stílusa

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#49594) Luckyyy23 válasza Luckyyy23 (#49591) üzenetére


Luckyyy23
friss újonc

Fkeres függvényben kérhetnék segítséget?

[ Szerkesztve ]

(#49595) lappy válasza Luckyyy23 (#49594) üzenetére


lappy
őstag

A c1 be ezt írod
=FKERES(A2;D:E;2;0)

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#49596) Luckyyy23 válasza lappy (#49595) üzenetére


Luckyyy23
friss újonc

megcsináltam de nem történt semmi csak egy 1est tett be

a próba file-om
[link]

[ Szerkesztve ]

(#49597) lappy válasza Luckyyy23 (#49596) üzenetére


lappy
őstag

igen mert hozzá kell még adni a B oszlopban lévő értéket

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#49598) Luckyyy23 válasza lappy (#49597) üzenetére


Luckyyy23
friss újonc

a B oszlop értékei maradnának úgy, nem kell hozzáadni, az A oszlophoz szeretném rendezni a D oszlopot a külön értékekeivel hogy az azonos A-D egy sorban legyen

(#49599) Delila_1 válasza Luckyyy23 (#49598) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

A C1 képlete legyen
=HAHIBA(FKERES(A1;D:E;2;0);"")
(már ha jól értem mit szeretnél elérni).

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#49600) Luckyyy23 válasza Delila_1 (#49599) üzenetére


Luckyyy23
friss újonc

Sajnos igy is csak egy 1-es jelenik meg
ilyenek kellene lenni a végeredménynek, és ahol nincs egyezés az A sorokkkal az a D sor+érték lekerülne arulra:

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.