Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-13 08:31:56

LOGOUT.hu

A Microsoft Excel topic célja segítséget kérni és nyújtani Excellel kapcsolatos problémákra.
Kérdés felvetése előtt olvasd el, ha még nem tetted.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21401) Delila_1 válasza PindurAnna (#21400) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Szívesen. :)

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#21402) alfa20


alfa20
senior tag

Ebben hol a hiba?

Ismerkedni próbálok a Select Case-el, de ha kicsit bonyolítom nem akar nekem működni.

"Az agy olyan, mint az ejtőernyő: csak akkor működik, ha nyitott." (Thomas Dewar)

(#21403) Delila_1 válasza alfa20 (#21402) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

A Select Case sorban adod meg, hogy mit figyeljen. Mivel előtte már az L1 változóba beadtad a Cells(a,1) értéket, itt a sort így is írhatod:

Select Case L1

A Case sorokban már nem kell megadni az L1-re történő hivatkozást, mert azt már tudja. Elég a
Case >L1 (és itt automatikusan átíródik a sor Case Is >L1 -re)

A helyfoglalásnál minden változóhoz meg kell adni a típust, ennek hiányában Variant-nak veszi, és nagyobb helyet foglal le a memóriában.

A With - End With párost akkor szokás alkalmazni, mikor a With sorban meghatározott objektumra több paramétert adunk meg. 1 paraméternél, mint most a szín megadásánál, felesleges.

A Select utasítást is kerüljük, ha lehet, mert lassítja a futást, anélkül is lehet hivatkozni egy cellára, sorra, bármire.

Ezeknek megfelelően átírtam a makrót.

Sub szelekt1()
Dim c As Integer, i As Integer, a As Integer
Dim L1 As Integer, L2 As Integer

c = 4
For i = 1 To 5
Cells(i, 1) = i
Cells(i, 2) = i + c
c = c - 2
Next

For a = 1 To i - 1
L1 = Cells(a, 1)
L2 = Cells(a, 2)

Select Case L1
Case Is > L2
Cells(a, 1).Interior.Color = 65535
Case Is < L2
Cells(a, 1).Interior.Color = 5287936
End Select
Next
End Sub

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#21404) alfa20 válasza Delila_1 (#21403) üzenetére


alfa20
senior tag

Köszönöm szépen, akkor így próbálkozom vele a további ismerkedést :) :R

"Az agy olyan, mint az ejtőernyő: csak akkor működik, ha nyitott." (Thomas Dewar)

(#21405) Delila_1 válasza alfa20 (#21404) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Szívesen.

Még egy apró tanács: a kulcsszavakat - for, next, do, loop, if, then, else, case, exit, open, stb. - érdemes kisbetűkkel írni, a makró szerkesztő átírja nagyra, amit kell. Ha látod, hogy kisbetűs maradt egy kulcsszó, azonnal tudhatod, hogy elütöttél egy billentyűt.

Majdnem minden kulcsszóra igaz, néhányat kisbetűkkel is elfogad.Ilyen például az
ActiveSheet.Protect userinterfaceonly:=True

A fenti sor makróból engedélyezi a védelemmel ellátott lapon a zárolt cellákba történő írást.

[ Szerkesztve ]

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#21406) PistiSan


PistiSan
addikt

Sziasztok!
A probléma a mellékelt táblázatban van szemléltetve.

A lényeg, van egy jó hosszú táblázatom a következő adatok (oszlopok)
A: Sorszám
B: Dátum
C: Állapot

Össze kellene számolni, hány azonos olyan dátum van "B" oszlopban, amelynél a "C" oszlop (állapot) cella üres, és ezt csoportosítva szeretném megjeleníteni.
pl: 3db - 2014.05.13
5db - 2015.03.23
Szeretem az excelt, de nem használom túlságosan bonyolult dolgokra, remélem lesz itt ügyes ember :)

Példa excel fájl

[ Szerkesztve ]

(#21407) Pulay


Pulay
csendes tag

Sziasztok!

Egy összetett problémám van, nagyon hálás lennék érte ha valaki válaszolni tudna rá.

Szituáció:
Van egy excel file-om amit pendrive-on szeretnék megmutatni valakinek. Viszont és itt - jön az első kérdés - meg tudom-e oldani, hogy a pendriveról ne tudja átmásolni a file-t a saját gépére? Ha igen, akkor hogyan?

Második kérdés: meg tudom-e oldani, hogy ha megnyitotta a file-t akkor se tudja lementeni a gépére? Az írásvédettség védelem a mentés ellen, de a Mentés máskénttel simán kijátszható. Találtam egy scriptet amit ha bemásolok a fejlesztő módba (alt+f11) a ThisWorkbook alá akkor "kiiktatja" a mentés másként funkciót de ha bezárom és újra megnyitom az excel-t akkor elfelejti ezt a scriptet és megint lehet menteni. Erre van valakinek ötlete?

Itt a script:
Private Sub Workbook_BeforeSave(ByVal SaveAsUI As Boolean, Cancel As Boolean)
Cancel = True 'Cancels any request to save the file
End Sub

Private Sub Workbook_BeforeClose(Cancel As Boolean)
Application.ThisWorkbook.Saved = True 'Tells Excel that the file has already been saved (this prevents Excel from requesting that you save the file when you close it)
End Sub

Harmadik kérdés: meg lehet-e oldani, hogy az adott munkafüzetből ne tudja kimásolni az adatokat egy üres excelbe? Ha igen, hogy?

Összességében olyan megoldás kellene, hogy ne lehessen sehogy az adatokat kimenteni (persze tudom, hogy a print screen ellen nincs mit tenni, de azt leszámítva sehogy)

Kérem aki tud segítsen :) Előre is köszi!

(#21408) PistiSan válasza PistiSan (#21406) üzenetére


PistiSan
addikt

Megoldva. [link]

(#21409) stairmaster


stairmaster
tag

Sziasztok!

Ebben meg ebben tudnátok segíteni, illetve mi lenne a megoldás?

Köszönöm! :R

(#21410) seederking


seederking
őstag

Sziasztok
Segítsetek légyszives.
2003 Excel-ben próbálnék bérszám feladatot csinálni.Összes bért számolnék de hibát ír.
Próbáltam egy egyszerű műveletet.Az órabért össze adtam az óradíjjal majd enter-t de szintén hiba.
Van tippetek mi lehet a baj?

(#21411) Geryson


Geryson
addikt

Sziasztok! Van egy jó pár külső hivatkozás egy Excelben. Mit kell tennem ahhoz, hogy frissítsen (merthogy én frissítettem a külsőben)? Valami F5-szerű frissítésre gondoltam, de úgy látom, hogy ez itt mást okoz... :)

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#21412) seederking válasza seederking (#21410) üzenetére


seederking
őstag

Rájöttem,balf voltam...vagyis inkább figyelmetlen.

[ Szerkesztve ]

(#21413) mexel


mexel
veterán

Sziasztok! Azt milyen függvénnyel tudom 2007-ben megoldani, hogy ha az egyik oszlopban szerepel egy szó ( pl: nem) akkor abban a sorban egy másik oszlopban lévő számokat összeadja?

Tehát van két oszlopom, az elsőben számok, a másodikban szöveg. Ott ahol nem van írva, azokat a számokat össze kellene adni.

(#21414) Geryson válasza mexel (#21413) üzenetére


Geryson
addikt

Nem tudom, hogy jól értem-e. Egy oszlopban van csak szám? Akkor ezt mivel szeretnéd összeadni (merthogy nálam 2 szám kell ahhoz, hogy "összeadjam" őket). A másik kérdés, hogy mit csináljon akkor ha nincs ott a "nem" szó? Semmit?

Én így csinálnám:

A oszlop = egyik szám
B oszlop = másik szám
C oszlop = "nem" szócska (ha ott van)

HA(C1="nem";A1+B1;"")

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#21415) mexel válasza Geryson (#21414) üzenetére


mexel
veterán

Függőlegesen kell összeadni őket. Ha 10 sorban szerepel a "nem" szó akkor azokban a sorokban lévő számokat kell összeadni. A többivel ne csináljon semmit. De lehet hogya HA az jó lesz, megnézem, köszi!

Szerk: a SZUMHa jó is volt, köszi! Nem tudom miért nem ugrott ez be :) Túl akartam bonyolítani.

[ Szerkesztve ]

(#21416) lappy válasza stairmaster (#21409) üzenetére


lappy
őstag

Az elsőre a válasz: a?

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#21417) Sasos válasza Geryson (#21411) üzenetére


Sasos
senior tag

Az "Adatok" fül "Kapcsolatok" részét nézd meg, ott lesz a megoldás.

(#21418) Sasos válasza seederking (#21412) üzenetére


Sasos
senior tag

Ha megvan a megoldás, megírhatnád ide is, hátha jól jön később valakinek.

Feltételezem a B oszlopban megadott óraszámok formátuma okozta a hibát.

(#21419) Sasos válasza stairmaster (#21409) üzenetére


Sasos
senior tag

A másodikra itt a megoldás, csak át kell alakítanod kicsi, de mivel úgyis a tanulás a cél... :U :P

(#21420) Nartan


Nartan
újonc

Sziasztok!

Következö a megoldandó probléma:
Van két excel fájlom. Az egyik egy adatbank, ami 4,9 MB. A másik fájlban egy FKERES függvénnyel hivatkozok az említett adatbankba, aminek az eredményeképpen a 271 KB-os fájlomból 3,5 MB lesz.
A hivatkozások számának további növelésével már nem növekszik drasztikusan a fájlméret.
A két fájl egy meghajtón van, viszont különbözö mappában.
Ha valaki tud arra megoldást, hogy megörizzem a kis fájlméretem, azt elöre köszönöm!

(Excel 2013)

(#21421) stairmaster válasza Sasos (#21419) üzenetére


stairmaster
tag

:R :C

(#21422) mexel válasza mexel (#21415) üzenetére


mexel
veterán

Fentebb megoldódott ha egy kritériumot keresek és a mellette lévő oszlop összegeit úgy összeadom akkor a SZUMHA függvény jó. Most olyat szeretnék, hogy több kritérium is legyen amit összead, erre ott a SZUMHATÖBB függyvény. Sajnos nekem viszont valamiért nem megy.
Megadom az összegtartományt, az első kritériumtartományt és kritériumot (pl "nem") és akkor ki is számolja. Második kritériumtartománynak megadom ugyanazt, beírom a kritériumot és mindig nulla lesz az eredmény. Nem lehet ugyanazt a kritériumtartományt megadni többször?
Akkor hogy tudok ugyababból a tartományból több kritétium alapján összeadni?

(#21423) lappy válasza mexel (#21422) üzenetére


lappy
őstag

Szia!
A szumhatöbb függvény olyan mintha bele lenne ágyazva egy ÉS kapcsolat, azért nem tudsz összeadni több feltételre.
Ha két szumahatöbb függgvényt összaadsz akkor menni fog.

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#21424) mexel válasza lappy (#21423) üzenetére


mexel
veterán

Azt hogyan kell pontosan? Akkor 2 szumha függvényt is össze tudok adni? Mert a szumhatöbb éppen arra lenne, legalábbis azt hittem.

Szerk: igazad volt. Simán összeadtam a függvényeket, és úgy jó. A sima SZUMHA függvényt. ( de akkor minek a SZUMHATÖBB?)
Köszi

[ Szerkesztve ]

(#21425) user112 válasza Delila_1 (#21239) üzenetére


user112
senior tag

Kedves Delila_1!

Már régebben volt egy kicsit, mikor küldted segítségül a makrót!. Most az a bajom vele, hogy ha szöveges adatok helyére törzsszámok kerülnek, akkor ezt a hibát kapom:
Run-time error '1004':
WorksheetFunction osztály Match tulajdonsága nem érhető el:
és a követkeő sorra áll: sor1 = Application.WorksheetFunction.Match(ertek, Columns(6), 0)
A cellaformátum általános.
Mi a baja?
Köszönöm!

(#21426) lappy válasza mexel (#21424) üzenetére


lappy
őstag

Idézet "Google":
"A SZUMHATÖBB függvény

Teljes tartalomTeljes tartalom
Ez a témakör a Microsoft Office Excel SZUMHATÖBB függvényének képletszintaxisát és használatát mutatja be.

Leírás
Egy adott tartomány több feltételnek is eleget tevő celláit adja meg. Ha például az A1:A20 cellatartománybeli számokat szeretné összeadni, de csak abban az esetben, ha a nekik a B1:B20 tartományban megfelelő számok nullánál (0) nagyobbak, a C1:C20 tartományban lévő megfelelő számok pedig 10-nél kisebbek, a következő képletet használhatja"

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#21427) cousin333 válasza mexel (#21422) üzenetére


cousin333
addikt

Azért lesz nulla az eredmény, mert a SZUMHATÖBB függvény egy tartomány elemeit összegzi, de csak akkor, ha minden kritérium teljesül. Te pedig a jelek szerint azt szeretnéd, ha vagy-vagy teljesülés esetén is összegezne, de ezek szerint a te esetedben nincs olyan sor, ahol minden feltétel egyszerre igaz lesz, tehát a metszet nulla.

"A függvény az összegtartomány argumentum egyes celláit csak akkor adja össze, ha az adott cellára az összes meghatározott feltétel igaz." (Office súgó)

[ Szerkesztve ]

"We spared no expense"

(#21428) mexel válasza cousin333 (#21427) üzenetére


mexel
veterán

Köszönöm! Ez az igazság :) :R

(#21429) akyyy


akyyy
senior tag

tudok olyat csinálni (és ha igen, hogy), hogy van egy excvel táblám mindenféle adatokkal, a második lapon meg ennek az exel táblázat néhány eredménye.

ezt a második lapot egy második kijelzőre (monjduk monitor kiterjesztéssel vagy valamivel meg van oldva a 2 kijelző), ott teljes képernyőn mutassa a második lapot. lehetőleg csak a lapot, tehát se start menü, se eszköztár, semmi más nem kéne.

és ha az első monitoron frissítek egy adatot, akkor automate frissítse magát a második lapon.

másik kérdésem, hogy nem csak a 2. lapon vannak ilyen adatok, hanem a 2,3,4,5 lapon, és azt szeretném ha a kijelző 30 másodpercenként váltakozzon a 2-5 lap között.

gondolom makróval meg lehet oldani.

(esetleg ha valaki tud másik programot. egy autóverseny eredmény kijelzője lenne így megoldva maszekba :D )

(#21430) Zomb€€


Zomb€€
őstag

Sziasztok!

Ismét segítséget kérnék.
Adott az előző QR kód generálós makró, és mivel többen is használnák, szeretnék beépíteni egy olyan funkciót, hogy a kód generálását követően, ha 5mp-en belül nem történik újabb kódgenerálás, bezáródik a munkafüzet.

Próbáltam hogy a Timer-rel játszok, és 5mp késleltetéssel bezárom, illetve az Application.Wait paranccsal is, de mindkettőnél azt tapasztaltam, hogy lockoljál a formot, így nem is lehet újra kódot generálni, mindenképpen bezáródik a munkafüzet.

Tehát a kérdés az, hogy lehet valami tétlenség figyelőt beépíteni úgy, hogy attól még lehessen használni az egyéb makrókat?

"Egyszer fent...egyszer fent!"

(#21431) lallalla


lallalla
újonc

Mivel kérésemre senki sem reflektált, a matematikai megoldást jó sok órányi munkával, próbálkozási alapon, egy hatványfüggvény hatványkitevőjének és szorzójának variálásáva piros jelzésig (Boufort 8. fokozat-minimumig) sikerült jól passzítani.
Aztán már mindegy, hogy hogy tépi szét a vitorlát a szél.... :)

(#21432) lallalla


lallalla
újonc

Bocsi, a kiindulási pont a 21290 volt....

(#21433) Sasos válasza lallalla (#21432) üzenetére


Sasos
senior tag

Nem tudom, hogy pontosan mit is szeretnél, de ha a Km/h adatokból szeretnél Beaufort adatokat kapni, akkor egymásba ágyazott HA függvények sorával simán hajszál pontosan megkaphatod. Én így csinálnám:
Az A oszlopba mennek a Km/h adatai számmal, a B oszlopon pedig az alábbi képletet húznám végig:

=HA(A2=0;0;HA(A2<7;1;HA(A2<12;2;HA(A2<20;3;HA(A2<30;4;HA(A2<40;5;HA(A2<51;6;HA(A2<63;7;HA(A2<76;8;HA(A2<88;9;HA(A2<103;10;HA(A2<120;11;HA(A2>119;12;"Rossz adat!")))))))))))))

Jelen esetben az A2-be megy az első Km/h adat, és a B2-be kapod meg a Beaufort megfelelőjét. Hibás adatokra (szöveg, mínusz számok stb.) nincs felkészítve, de még egy két HA, és "hülyebiztossá" tehető, ha nem te fogod használni. :)

(#21435) slashing


slashing
senior tag

Milyen módszerrel lehet megoldani a következő dolgot:

Adott egy mérőgép ami egy mérési folyamat alatt(1 termék) produkál 20<>50*2 értéket jelenleg PDF-be ez átállítható CSV-re amire biztos át kell majd állni a probléma megoldása miatt.

Minden értéknek van egy X és egy Y koordinátás értéke, standerdtől való különbözősség.

Jelenleg minden egyes terméknek van 20<>50*2 excel táblája (*2 mivel X és Y érékeket kell felvinni és abból statisztikákat csinálni.

Jelenleg ez olyan mérhetetlenül szarul van megoldva hogy műszakonként akár 4 órát is igényel mire az értékeket egyesével felviszi valaki minden egyes érték excel táblájába (szerintem ha akarnék se tudnék ilyen szart kitalálni). A helyzetet tovább bonyolítja hogy a mérőgép " . " pontot használ tizedesjegyként amit tudom hogy át lehet állítani a windowsban de nem tudom hogy ezt átállíthatjuk-e a mérőgép miatt vagy sem.

Szóval a gép kidob egy pdf-et vagy egy csv-t ami tartalmaz úgy 50-100 értéket amit a következő könyvtár/excel fájlstruktúrába kell felvinni:

Termék1:
- 1_x.xlsx
- 1_y.xlsx
- 2_x.xlsx
- 2_y.xlsx
- .
- .
- .
- 50_x.xlsx
- 50_y.xlsx

és termékből is van vagy 50 :Y :W :W vagyis 1 termék csak 50 variációban.
a táblázatban az A oszlopba kell rögzíteni lefele lépkedve a termék mért értékét.
Az egy csv-ből az adatokat akár 100 excel táblába kéne szétdobálni automatikusan úgy hogy lehet nem lesz szabad átállítani a tizedesjegyet pontról vesszőre ami tuti hogy számít az excelben és szinte 100% hogy nem szabad majd egyszerűsíteni az excel fájlokat hogy 50-100 tábla helyett csak 1 legyen. Jah és nem frissülő táblázat lenne hanem mondjuk adott termék mappában lenne egy csv mappa és mindig a következő csv adatait kéne mindig a következő 1_x.xlsx stb... a1 majd a2 a3 celláiba írni, szóval bonyolítja még a fájlnév is.

szóval meg lehet ezt oldani szerintetek? Ami bonyolítja a dolgokat összefoglalva: CSV automatikus tagolása hogy dolgozhasson valahogy az excel, a tizedesjegy pontról vesszőre alakítása, a csv növekvő száma és a legegyszerűbb része amit még én is tudok hogy egy fájlból hivatkozunk egy adott cellára.

(#21436) lallalla válasza Sasos (#21433) üzenetére


lallalla
újonc

Köszi a marathon képletet, kissé gyanítom, hogy hogyan működne, de beillesztettem, és nem működik. Egyébként a Beaufort skála 0-tól 12-ig megy, a 0 a teljes szélcsend, a 12, pedig a tornádó, amit mindent, amit ér, tarol.
A 12-nél nagyobb már értelmetlen, mint a földrengéseknél is a max. érték, amikor annak a hatása már oly mérvű, hogy a táj-átrendezésnél rosszabb már nem lehet...
A skála így néz ki:

Bft km/ó nmil/h (nautical miles/hour)
min max min max
0 0 0 0 0
1 1 5 1 3
2 6 11 3 6
3 12 19 6 10
4 20 28 11 15
5 29 38 16 21
6* 39 49 21 26 sárga jelzés (lassan kivonulni a vízről, pl. Balaton)
7 50 61 27 33
8** 62 74 33 40 piros jelzés (minden rosszra készülj fel, vitorlákat be, ha kikötő nincs...)
9 75 88 40 48
10 89 102 48 55
11 103 117 56 63
12 118 133 64 72

(#21437) Sasos válasza lallalla (#21436) üzenetére


Sasos
senior tag

Igen, utánaolvastam, mielőtt megkreáltam, és nálam működik hiba nélkül. Az adott képletet másod be a B2 cellába, és A2-be mehet a Km/h. Ha több adatod van, akkor a B2-tő lefelé végighúzod a képletet:

A logika egyszerű, 0-tól indulva vizsgáljuk az értéket. Ha 0 akkor az eredmény 0, ha kisebb mint 7 akkor az eredmény 1 stb...

(#21438) Sasos válasza lallalla (#21436) üzenetére


Sasos
senior tag

Ja... Annyi az eltérés, hogy én a Wikipédiát használtam az adatok beszerzéséhez, és ott ezek az értékhatárok: 0, 1, 7, 12, 20, 30, 40, 51, 63, 76, 88, 103, 120. Egy-két ponton van eltérés a te általad megadotthoz képest, de hogy melyik a pontos azt nem tudom. Mondjuk viszonylag egyszerűen átgépelhető.

(#21440) Apollo17hu


Apollo17hu
őstag

2013-as Excel: szövegre formázott cellába telefonszámot írok: +3670 123 4567, majd berak egy aposztrófot a string elé. Bármit csinálok, mindig beszúrja, és jelzi, hogy szövegként bevitt számot tartalmaz a cella. A cella alatt hasonló telefonszámok szerepelnek, azokba sehova nem szúrja be az aposztrófot. A "rejtett" aposztróf miatt az oszlopomban az első telefonszám balra rendeződik, míg a többi jobbra.

Hogy tudom elérni, hogy ne szúrja be automatikusan az aposztrófot?

(#21441) Sasos válasza Apollo17hu (#21440) üzenetére


Sasos
senior tag

Fájl-->Beállítások-->Képletek-->Hiba-ellenőrzési szabályok-->"Szövegként formázott vagy aposztróffal kezdődő számok" elől a pipát vedd ki.

(#21442) Apollo17hu válasza Sasos (#21441) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Ezzel csak a hiba jelzése tűnt el, az aposztróf megmaradt, és ugyanúgy kiegészíti vele az Excel, ha kitörlöm. :(

(#21443) marchello1


marchello1
csendes tag

Sziasztok,

Egy olyan kérdésem volna, hogyan tudok különböző oszlopokban szűrni? Mert vagy csak egy oszlopot ("A") vagy összeset tudom, megoldani, hogy legyen is legördülő választéklista :W

Tehát a kép esetében mondjuk szeretném szűrni az 'A' oszlopot és a 'D'-t.
(Ha kijelölöm ezeket az oszlopokat és rányomom, hogy szűrés hibaüzenetet kapok - Többszörös kijelölésen nem hajtható végre a parancs)

Köszönöm a segítséget!!!!
:R :R


(#21444) PistiSan válasza marchello1 (#21443) üzenetére


PistiSan
addikt

Jelöld ki az összes oszlopot, A-D-ig, majd menj a szűrésre, így tudsz mindegyikre szűrést végezni, nyilván neked csak az "A" és a "D" lesz az érdekes.

(#21445) marchello1 válasza PistiSan (#21444) üzenetére


marchello1
csendes tag

Köszi a választ, csak ahol szeretném használni ezt, ott vannak nagyon keskeny oszlopok és eltakarja a legördülő menü ikonja a szöveget. Ezért szerettem volna csak bizonyos oszlopokra szűrni! :R

(#21446) retesz147 válasza marchello1 (#21445) üzenetére


retesz147
addikt

Sziasztok!

Kérnék egy kis segítséget tőletek.
Van két oszlopom(A,B), melyben számok vannak elvétve. Meg kellene vizsgálni, hogy ha a két oszlop soraiban van szám, akkor azt a 3.(C) oszlopban adja vissza. Ha mindkét oszlopban van szám, akkor a B oszlopot adja eredményül.
"A" oszlop régi árak, "B" oszlop új árak és a "C" oszlop lenne ennek a kettőnek az összefésülése úgy,hogyha van új ár (B), akkor az lenne a C oszlopban, ha nincs új ár, akkor a régi lenne a C oszlopban.
Meg lehet ezt oldani makró nélkül?

Köszönöm szépen!

Xiaomi 13 eu dev...

(#21447) alfa20 válasza retesz147 (#21446) üzenetére


alfa20
senior tag

erre gondolsz?
C2-be
=HA(SZÁM(B2);B2;A2)

"Az agy olyan, mint az ejtőernyő: csak akkor működik, ha nyitott." (Thomas Dewar)

(#21448) retesz147 válasza alfa20 (#21447) üzenetére


retesz147
addikt

Köszi, de szerintem ez nem lesz jó, mert mindegyikbe van szám, csak az épp lehet nulla.

Ha csak A-ban van 0-tól különböző szám, akkor A-t adja vissza. Ha csak B-ben van 0-tól különböző, akkor B-t adja vissza. Ha mindkettőben van 0-tól különböző, akkor viszont csak B-t, mert ez az új, aktuális ár.

Xiaomi 13 eu dev...

(#21449) alfa20 válasza retesz147 (#21448) üzenetére


alfa20
senior tag

A "B" oszlop csak számokat tartalmaz vagy tartalmaz szöveget üres cellát és nullát is?
Az "A" oszlop akkor csak számok vannak igaz?

"Az agy olyan, mint az ejtőernyő: csak akkor működik, ha nyitott." (Thomas Dewar)

(#21450) retesz147 válasza alfa20 (#21449) üzenetére


retesz147
addikt

Az "A" és "B" oszlopban egyaránt van szám és 0 is.Tehát az oszlopok egyik cellája se üres, csak épp lehet 0 van benne. Szöveg egyikben sincs.

Xiaomi 13 eu dev...

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.